|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasveti vasih starsev
18.6.2009 22:30:13   
Virtualna
Kateri so po vasem mnenju najboljsi nasveti, ki ste jih "prejeli" od vasih starsev?

Ste bili kdaj v fazi, da ste si mislili "ma kaj tastari veste" ...pa se je izkazalo, da bi bilo bolje, ce bi jih poslusali user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasveti vasih starsev
18.6.2009 22:42:43   
Marogica
Bom bolj na splošno odgovorila...Ca. 90% tistega, kar so mi svetovali (v mladosti bi rekla "težili"user posted image ), se je izkazalo za pravilno...včasih kar hitro, določene stvari pa šele kasneje, celo sedaj jih "sprevidim".

Mislim pa, da je  to čisto normalen proces vsakega mladega človeka. V mladosti si najbolj pameten, naiven, iščeš samega sebe in smisel svojega življenja in življenja ostalih, tako, da so ti nasveti staršev(njihova praksa), zate neke vrste teorija, ki ji sam želiš preizkusiti. Tudi za ceno, da jih dobiš po "prstih".

In kot vedno rečem...kako naj človek ve, kakšen okus ima vanilijev sladoled, dokler ga sam ne proba?user posted image  

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasveti vasih starsev
18.6.2009 23:04:59   
darja72
Spadam še v Titovo omladino, zato se je pri nas doma vedno slišalo: učiti se učit se in še enkrat učiti se. Naslednje pa povezujem z bivšo JLA, kjer je pač veliko naših očetov služilo vojaški rok. Torej: šta ne ubija jača in šta se mora nije teško. In potem sledi direktorski: dva koraka naprej in enega nazaj sta zanesljiva pot k uspehu.
Ampak okus vanilijevega sladoleda je pa vedno najboljši.user posted image

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasveti vasih starsev
18.6.2009 23:08:47   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: darja72

Ampak okus vanilijevega sladoleda je pa vedno najboljši.user posted image


Mislim, da se bo danes sladoledarjem po SLO kar malo kolcalo...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasveti vasih starsev
18.6.2009 23:29:56   
nejcko
Ni zaman rek "starejši so modrejši" in ja, skoraj vedno se je izkazalo, da os imeli prav. Ampak zakon teorije in prakse je pa tudi resničen ... torej še ena, ki obožuje vanilijev sladoled (lizati sama)user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 6:04:29   
CUKRČEK
Varčuj takrat ko imaš in ne takrat ko nimašuser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 7:47:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Varčuj takrat ko imaš in ne takrat ko nimašuser posted image


user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 7:48:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: darja72

Spadam še v Titovo omladino, zato se je pri nas doma vedno slišalo: učiti se učit se in še enkrat učiti se. Naslednje pa povezujem z bivšo JLA, kjer je pač veliko naših očetov služilo vojaški rok. Torej: šta ne ubija jača in šta se mora nije teško. In potem sledi direktorski: dva koraka naprej in enega nazaj sta zanesljiva pot k uspehu.
Ampak okus vanilijevega sladoleda je pa vedno najboljši.user posted image


nekaj takega

(odgovor članu darja72)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 8:11:26   
ribica.
na temo "starejši so modrejši" bi se dalo tudi razpravljati, ker stari butli tud obstajajo. Tako da se na ta rek ne gre opirati zgolj zaradi dejstva starosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 9:59:57   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

na temo "starejši so modrejši" bi se dalo tudi razpravljati, ker stari butli tud obstajajo. Tako da se na ta rek ne gre opirati zgolj zaradi dejstva starosti.


podpis.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 10:30:14   
komarka
hm ja ...mogoče še nisem dost stara...ampak nekak se ne spomnim kakega koristnega nasveta od mojih...user posted image

Evo enega od moje mame, ta mi je pa res zabaven: (predzgodba-večno zidanje bajte in obnavljanje ipd pri nas doma): še tako lepih ploščic se nageldaš(=naveličaš) in še tako grdih navadiš...user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:17:52   
ronja
na temo "starejši so modrejši" bi se dalo tudi razpravljati, ker stari butli tud obstajajo. Tako da se na ta rek ne gre opirati zgolj zaradi dejstva starosti.

še en podpis.

No, pri meni ni bilo tako: niti nisem imela faze, ko bi mislila, da sem najpametnejša, niti zdaj še vedno ne mislim, da bi imeli starši večinoma prav. Še vedno mi dostikrat svetujejo narobe. Ampak parkrat je bilo pa neprecenljivo:
- že v otroštvu so mi govorili, da biti drugačen ni slabo, ampak dobro in naj bom, kar sem (no, to so sicer dostikrat obžalovali, ampak meni je pomagalouser posted image )
- oče mi je ful pomagal pri težki odločitvi katero službo, ko mi je rekel: "mlada si, smeš naredit napako. če se narobe odločiš, pa kaj potem! Tisto leto te bomo pa že vzdrževali, če bi bil to problem" skratka to, da smem naredit napako!
- mami mi je ful pomagala, ko sem imela probleme z dojenjem pri prvi punčki in mi je edina rekla, da je to normalno, da je ona pri prvi imela še večje probleme in da se to zrihta. Za razliko od vseh ostalih, ki se niso spomnili nobenih problemov (sem pa kasneje ugotovila, da se recimo otrok na eni strani sploh ni pristavil, da so dojile samo 1 mesec ipd...) - ona pa je bila poštena in mije povedala po pravici.
- što ne ubije, jača, mi je velikokrat prav prišel in mi je res na kožo napisan. Če mi je težko, si to rečem in je lažje...
- što se mora, nije težko pa mi je prišel prav, ko sem morala "počivat" v zadnji nosečnosti in nisem smela ne ven, ne dvigat prvorojenke,... skratka groooozno. Ampak kot pravijo- šta se mora, nije težko...

Sicer imam jaz rajši čokoladni sladoled in rada gledam okoli, kam kakšno vedenje pelje, da mi ni treba vsega sprobavat na lastni koži. Tako da sem se od njiju naučila tudi dosti tega, česa ni dobro počet... V bistvu bi moja starša zelo redko lahko rekla: "no, vidiš, sem ti rekel/la", edino pri eni stvari pa res: "s fanti ne moreš bit prijateljica, sploh če so zaljubljeni pa res ne!" No, tu sta imela pa prav, priznam.user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:23:35   
higuys
1. moglie e buoi dai paesi tuoi - ženo (partnerja) in bika iz tvojih krajev ; v smislu, da se prej ali slej razlike v kulturi, mentaliteti, navadah pokažejo. Poročila sem štajerca user posted image

2. nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha; sem večni paničar , tako, da mi to pride prav. Pravzaprav sem začela zdaj to govorit malemu

3. Če nimaš volje narediti prav, pusti stvar pri miru.

4. Nisva te imela, da bi kdo delal grdo s teboj (ko sem imela prvič zlomljeno srce in sem mislila, da bo kar umra)

5. Ne kregaj se z možem zaradi žlahte. Najboljši nasvet ever, mama hvala.

6. Ta je tudi mamin: Prinašaj mi rože , ko sem živa, ker ko bom na Bridi, me bo en kl.inac brigalo za marjetice. 

7. Imej vedno čiste spodnje hlače za rezervo v torbici. Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi.

8. Od doma pojdi vedno urejena. Nikoli ne veš , kje koga srečaš.

9. Možu ne smeš agat, lahko mu pa resnico zaviješ v celofan.

10. Imam pa celo zakladnico modrosti, od ljube none...user posted image




(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:26:01   
ronja
še tako lepih ploščic se nageldaš(=naveličaš) in še tako grdih navadiš...user posted image user posted image user posted image

Nisva te imela, da bi kdo delal grdo s teboj

Taledva sta mi pa všeč, ju bom posredovala naprej mojima malimauser posted image .

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:28:34   
timoteja
Iz dneva v dan spoznavam, da so mnenja in izkušnje staršev zlata vredni, želim si jih še več.

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:54:03   
hrchy
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

1. Nisva te imela, da bi kdo delal grdo s teboj



tega sem tudi jaz dobila od svoje mame - eden najboljsih

2. Lepota in pamet sta od Boga (dana) - v smislu, ne obcuduj (ali zanicuj) cloveka po njegovi pameti ali lepoti, saj nam je to dvoje polozeno v zibko. Ceni cloveka po tem, kaksen je (znacaj, vrednote), in kaj s svojimi zmoznostimi naredi.

3. pa verzija prvega je bila tudi, nisva te imela, da bi sama delala grdo s seboj (torej se ne spostovala ali se ne imela rada)

4. Kdor bo imel tebe rad, tega bom tudi jaz imela rada - edini komentar na fante, ki sem si jih izbirala

5. naj te ne bo sram opravljati najmanj cenjenega dela, sram naj te bo lenariti in ziveti na racun drugih - moj pokojni oce je visoko cenil delo, pravicnost in postenost


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nasveti vasih starsev
19.6.2009 11:56:38   
Splišni
Na pamet jih res ne vem. Jaz kar sproti vprašam. Toliko da preverim, če v pravilni smeri kaj razmišljam. Ker moja mama zna res ful bjektivno gledati na stvari, tako da mi njena potrditev mojih razmišljanj res fajn pomaga.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:18:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Virtualna
Ste bili kdaj v fazi, da ste si mislili "ma kaj tastari veste" ...pa se je izkazalo, da bi bilo bolje, ce bi jih poslusali

Vbistvu sem v glavnem upošteval nasvete. Sestra pa,... , ne verjamem, da se sploh zaveda, da je kdaj dobila nasvet, ker je šla VSE ravno nasprotno.

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
7. Imej vedno čiste spodnje hlače za rezervo v torbici. Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se pa učim nasvetov tašče. Kaj čemo, nisem bil okrog, ko sem bil otrok, se pa sedaj učim. user posted image
nekaj njenih nasvetov.

1. skupaj bodite
(karkoli delate, delajte skupaj mož in žena in otroci, kamorkoli greste pojdite skupaj mož, žena in otroci,...)
2. radi se imejte

vnukom pa vsak dan
2. pridni bodite
3. učite se
4. pozdravite ljudi
5. ne kadite, ne pijte alkohola
6. pametni bodite
...


V bistvu bolj pametnih od teh enostavnih nasvetov (v takšni ali podobni obliki), ni.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 22.6.2009 14:19:57 >

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:26:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


1. skupaj bodite
(karkoli delate, delajte skupaj mož in žena in otroci, kamorkoli greste pojdite skupaj mož, žena in otroci,...)

2. radi se imejte

vnukom pa vsak dan
2. pridni bodite
3. učite se
4. pozdravite ljudi
5. ne kadite, ne pijte alkohola
6. pametni bodite
...


V bistvu bolj pametnih od teh enostavnih nasvetov (v takšni ali podobni obliki), ni.


Ne vidim smisla v teh nasvetih. Nobena provokacija, da ne bo nesporazuma.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:28:51   
Volga
Moja stara mama je vedno, ko je kdo rekel, da ga trebuh boli rekla: "Prdn!" In je delovalo.

Pa če je v želodcu tiščalo: "Dvigni roke nad glavo!" In si rignil ko prase.

Evo, to je dvoje zlatih pravil moje stare mame. Sicer pa jih je imela en debel milijon. Fajn ženska.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:32:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Moja stara mama ...


Faca ženska.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:33:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Moja stara mama ...


Faca ženska.


Definitivno. In sem ponosna, da za nick uporabljam njeno partizansko ime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:39:58   
Anonimen
Od celega milijona sta ti ravno ta dva ostala.

< Sporočilo je popravil ...Che -- 22.6.2009 14:40:15 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:42:21   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Od celega milijona sta ti ravno ta dva ostala.


Najbolj pri vrhu, ja. Ker ju dnevno uporabljam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nasveti vasih starsev
22.6.2009 14:44:36   
Anonimen
Ceniš zdravje kaj pa druga.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?