|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:30:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: čebelica01

moj falot je včeraj dopolnil 5 let , šele pol leta spi sam . od rojstva pa do  4leta in pol smo mogli z njim hodit spat in tudi po dve uri zraven ležat . potem pa kar sam od sebe reče , danes bom pa sam spal v svoji postelji . user posted image user posted image user posted image  in res spi sam v svoji postelji brez problema .


prej smo pa vse živo probal pa ne in ne  

Kot,da bi tole jst pisala,le.da se je naš falot odločil sam spat šele pri 6 letih,v prvem razredu.user posted image
MAKTUB-te pa čist popolnoma razumem,kako ti je.Tud jaz sem misla,da se mi bo zmešal,ker to ležanje traven,ali pa uspavanje je katastrofa.
Moram se pa pohvalit,da hči,ki je pa stara 1 leto,pa že od začetka zaspi sama brezproblemov.user posted image Pač sta dva čisto različna karakterja.

(odgovor članu čebelica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:33:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni.


Se ne strinjam.

Mi imamo ritual s kopanjem že odkar je bil star 2 tedna in verjemi, da točno ve kako in kaj. Naučila sva ga, da se gremo vsak večer najprej okopat, potem dobi flaško mleka in ga položiva spat v svojo postlco. Tako zaspi in spi sam. Star je 6,5m.




Govorim za našo izkušnjo.user posted image  

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:38:15   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni.


Se ne strinjam.

Mi imamo ritual s kopanjem že odkar je bil star 2 tedna in verjemi, da točno ve kako in kaj. Naučila sva ga, da se gremo vsak večer najprej okopat, potem dobi flaško mleka in ga položiva spat v svojo postlco. Tako zaspi in spi sam. Star je 6,5m.




Govorim za našo izkušnjo.user posted image  



ja pol pa ritual ni za lase privlečen.
Moja dva sama zaspita od majhnega že kot novorojenčka in tako se tudi nadaljuje. Pocartamo se na kavču po kopanju in umivanju, pol pa v postljo, lupčka in nočka. Za enkrat kar šiba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:41:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kora33

se opravičujem, če je moj post zvenel, kot da vaši otročki ne dobijo cartanja...hotela sem samo povedat...da meni to ni težko...je pa res...da se držimo reda, kot navajajo ostale...in je tudi zdaj...pri 7...redkokdaj pokonci dalj kot do 21......ponavadi je ob 19:30 že sit...umit in v postelji....ja...red in ustaljene navade....to je bistveno...pol se vse spelje...če pa je treba za 10 min z njim v posteljo...pa to ni...vsaj meni ne...noben problem...vse prehitro bodo stari 15...ko se cartat ne bodo več želeli....
lp......
[/quot
Vse to ti dam čisto pravuser posted image ,ko bi to bilo samo 10 min.,v našem primeru se je to zavleklo v uro ali pa tudi dve uri.Pa če prideš iz službe ob devetih zvečer in še otrok ne spi(je recimo ati z njim v postelji),pa potem hoče mene,ker me je slišal,da sem prišla domovuser posted image Pa je bila ura enajst zvečer,ko je zaspal,sory,ampak meni to ni bilo božansko cartanje.Pa smo meli red od prvega dne dalje.Moj je star sedaj 9 let pa se še vedno rad pocarta,sam tisto ležanje zvečer poleg njega in vačasih jokanje,ker ni hotel zaspat brez mene ali pa atija je pa katastrofa.

(odgovor članu kora33)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:48:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Men so se smejali, ko sem pri 2 mesecih udarla eno strogo špartansko, ko sem začela dajat spat ob 8-ih user posted image . Se je drla in drla, to je blo enih 14 dni (več ne). No, pa se mi vse obrestuje. ne rabimo nič ujčkanja, uspavanja, petja, božanja....tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni. Ko se otrok navadi it ob določeni uri spat, kasneje nimaš nobenih problemov. Sicer toleriram določene dneve, ko je npr. bolna, drugače pa ne. Ura je cajt in basta. Zdej pri 1 letu pa vsi tisti, ki so se mi smejali, pravjo kako je to fajn, da mi še vedno spi cele noči, gre spat vedno ob istih urah. Ja, splačalo se je mal ukrepat že zgodaj.user posted image Pa včasih razmišljam, kak bi blo fajn, da bi bli na poletje ob dolgih dnevih do 9-ih pokonci, pa se šetali, ko se shladi....ma ni šans, takoj se ritem sesuje. Kar tako naj ostane.user posted image


Tu jaz sem pri hčerki tako začela in sedaj HB nimam nobenih problemov.Nikoli je nisem uspavala ali pa je navajala,da bi spala zraven naju.Pa tud ob OSMIH ZVEČER TAKOJ ZASPI v svoji posteljici.Pri sinu pač ni to zaleglo,je očitno rabil nekaj več.Sej pravim,sta si popolnoma različna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 14:56:30   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: kora33

se opravičujem, če je moj post zvenel, kot da vaši otročki ne dobijo cartanja...hotela sem samo povedat...da meni to ni težko...je pa res...da se držimo reda, kot navajajo ostale...in je tudi zdaj...pri 7...redkokdaj pokonci dalj kot do 21......ponavadi je ob 19:30 že sit...umit in v postelji....ja...red in ustaljene navade....to je bistveno...pol se vse spelje...če pa je treba za 10 min z njim v posteljo...pa to ni...vsaj meni ne...noben problem...vse prehitro bodo stari 15...ko se cartat ne bodo več želeli....
lp......

Vse to ti dam čisto pravuser posted image ,ko bi to bilo samo 10 min.,v našem primeru se je to zavleklo v uro ali pa tudi dve uri.Pa če prideš iz službe ob devetih zvečer in še otrok ne spi(je recimo ati z njim v postelji),pa potem hoče mene,ker me je slišal,da sem prišla domovuser posted image Pa je bila ura enajst zvečer,ko je zaspal,sory,ampak meni to ni bilo božansko cartanje.Pa smo meli red od prvega dne dalje.Moj je star sedaj 9 let pa se še vedno rad pocarta,sam tisto ležanje zvečer poleg njega in vačasih jokanje,ker ni hotel zaspat brez mene ali pa atija je pa katastrofa.


ja otroci to potem izkoriščajo...namesto da bi bilo uspavanje postane to za vse utrudljivo...in potem se skušaš izmuzniti in rečeš, da moraš na wc...kar je laž...in ga počasi navadiš še na to...

ko je čas za crkljanje se crkljamo...ko je ura za spanje gremo spat...prej ko ga tega navadiš lepše je življenje...mamica je mirna in spočita...otroček ima postavljene neke meje...itaq da jih včasih skuša razširit in jih je potem spet treba postavit...

z vzgojo, kjer otrok dobi moč nad starši se je težko kasneje spopadati...je najbolje že na začetku vzpostaviti nek red...

crklja in ima neznansko rad svojega otroka pa itaq vsak...skoraj...in včasih od preveč dobrega ni super rezultat...treba je otroku pokazati, da ga imaš rad...ampak vseeno pa je mamica lahko z njim vesela in nasmejana samo, če je spočita...če pa se na postelji gužva cela družina in imaš 1x nogo v rebrih, 1x te nekdo s komolcem zaštiha pa poleg tega spiš še bolj rahlo, ker se bojiš, da ti slučajno koga ne pomečkaš...potem sem pa sigurna, da tak človek ni naspan...niti poln energije...

v glavnem...prej ko otroka navadiš na samostojno spanje lažje je..je pa res, da se eni hitreje "izklopijo" in zaspijo...drugi pa potrebujejo več časa...ampak z eno mero se vse da...

in če si ti pripravljen...pa da v to vložiš neko pozitivno energijo (joj sem tudi jaz tekala na začetku po 6x v zgornje nadstropje, da sem jo pobožala)...potem se to 100x poplača...

< Sporočilo je popravil resnično srečna -- 30.6.2009 14:59:03 >


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
30.6.2009 14:57:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 15:07:03   
pokica_
Mi smo stari dober mesec in sinčka že navajamo zaspat v svoji postelji ob uspavanki Zvezdici zaspanki. Spat ga pa devamo od 20-21h. Včasih še zna kaj godrnjat in jokcat, ampak pol pa lepo zaspi in spi že zdaj po 6h v kosu. user posted image  Upamo, da bo tako ostalo, oz. da bo šlo z uvajanjem GH kasneje še na bolje.



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 15:25:01   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Mi smo stari dober mesec in sinčka že navajamo zaspat v svoji postelji ob uspavanki Zvezdici zaspanki. Spat ga pa devamo od 20-21h. Včasih še zna kaj godrnjat in jokcat, ampak pol pa lepo zaspi in spi že zdaj po 6h v kosu. user posted image  Upamo, da bo tako ostalo, oz. da bo šlo z uvajanjem GH kasneje še na bolje.




pokica verjemi, da bo...sicer bo imel gotovo takrat, ko se bo naučil obračati na trebušček spet kako krizo...vsaj večina jih ima, ker ne znajo spati na trebuščku...papotem ko se sami usedejo je spet mala kriza...pa potem, ko se dvignejo sami na noge tudi...ampak to je kriza za par dni in mine...če je človek vztrajen...pa ne mislim pri tem, da ima jeklene živce in jih posluša jokat temveč, da jih dosledno polega nazaj...poboža...in otrok tako ugotovi kaj se od njega hoče...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
30.6.2009 19:28:05   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: maktub


hubi

ja za tvoj "recept" mi je pravla že mama ampak je težko ker vsak dan je pri nas drugačen, da ne govorimo vikendi, pa gres tam pa gor pa dol in vsak dan smo ob drugačni uri doma, tudi tamali vsak dan hodi ob drugačni uri popoldne spat



Naš je sicer star šele 7 mesecev, ampak mi redkokdaj kam gremo oz. če gremo, gledam na to, da smo ob urah, ko mora on spat, doma. To velja tako za 2 - 3 spance čez dan kot tudi za nočni spanec. OK, se zgodi, da smo za kakšno dnevno spanje kje drugje (pri mojih ali njegovih starših), ampak vedno gledam, da gre ob svoji uri spat in to v posteljo (v vozičku itak ne bo zaspal, ni šans). Saj je prav, da greš sem in tja, ampak otrok mora imeti red. Ne moreš enkrat priti domov ob 19.00, drugič ob 21.00 itd. Otrok mora imeti rutino, sploh zvečer, v bistvu imajo otroci red radi, saj jim to daje občutek varnosti. Jaz mislim, da morate najprej začeti s tem, da ste zvečer, ko je čas za večerjo, kopanje in uspavanje vedno ob isti uri doma in da vsi ti rituali potekajo vsak dan ob čimbolj istem času in v miru, brez hitenja.


Se strinjam popolnoma. pri nas je največ pomagala rutina. Na začetku je bilo grozno zaspali vsakič ob drugi uri, če smo sploh spali. Ko smo uvedli urnik, vsak dan ob istem času kopanje, hranjenje in spanje, ni problemov, zaspi med šesto in sedmo uro.
Tko da ja seveda je fino ob takem času malo dalj odzunaj ampak če hočeš imeti ljubi mir doma, boste pač morali prej hodit domov in ga prej dat spat. Sej se bo drl na začetku ker ne bo navajen, kak teden pa se bo navadil, brez skrbi ;)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 0:26:47   
maktub
najlepsa hvala za pomoč.

ampak punce moje kaj se je danes meni zgodilo,,,
no sem se odločila da začem z "ritualom".. sicer dopoldanskim ampak...lepo sva pojedla zajtrk, se previla, dala v pižamico in ninat.... položila sem ga v posteljico mu dala dudo ga pokrila, poljubla in priprla vrata in bla zraven... tamali je jokal in takoj zatem po nevem 2 minutah .. slisim. BOOOM in jok.,.. ko sem odprla vreta je bil sonček na hrbtu in jokal... padel je ven ... kako je to možno nevem kajti ležiče ke čisto na dnu,zgornji rob pa ima v visini ramen.. tolko sem se tresla da nisem mogla niti zakričat in zajokat..
sedaj sem čisto iz sebe in enostavno odpade da ga pustim samega da zaspi ker sama sreča da si na kaj počil ker mamo plosčice potleh..
nevem kaj bomo sedaj.. gledala sem po netu, pa babycenter če obstaja kako varovalo za nad resetke ampak nič nisem vidla...samo varovalo za navadno posteljo..

s fantom sva razmisljala in gledala kako mu je kaj takega uspelo ampak nisva pogruntala.. zelo verjetno se je kako dvignil na kotu posteljice..
v glavnem živa groza res

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 8:57:39   
Katy78
Ojej, padel ven iz posteljice? Upam, da ni bilo kakšne buške.

Sicer pa, zakaj bi zdaj rada vse naenkrat, torej rutino in še to, da ti zaspi sam. Kot sem že napisala, moj ne zaspi sam, ampak čez dan zaspi pri meni v naročju in to v manj kot 5 minutah, zvečer pa največkrat že ob flaški in potem spi ca. 9 ur v kosu. Sicer se ponoči precej premetava in se nekje 1x na noč predrami - takrat mu samo dam dudo v usta ali pa ga za minuto vzamem v naročje in že spet trdno spi.l
Ne gre toliko za to, da MORA zaspati sam, gre za to, da naj bi imel otrok, sploh tako velik, kot je tvoj, en red, ki se ga vsak dan držite. Torej, da hodi čez dan ob čimbolj istih urah spat in tudi zvečer naj se začnejo priprave za spanje (večerja, kopanje, pravljica) ob isti uri. Namen tega je, da tudi če boš morala biti ob njem, bo zaspal hitro, saj bo točno vedel, da je zdaj čas za spanje.

Aja, jaz ga za dnevno spanje ne oblačim v pižamo. user posted image

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 9:11:20   
mojčika
Bo kar držalo, da dva nista enaka. Prva še zdaj spi pri meni, 3 leta, pa je več kot leto spala v svoji postelji in sama, pa se je čez noč spremenilo. Še danes se zbuja ponoči, 1x ali 2x. Trenutno je težava, da rabi popoldanski spanec, a je zato skoraj do 22.00 budna, brez spanja čez dan je pa sitnoba.

Imamo pa najmlajšo, 3 mesece, ki že od 14 dneva spi od 20.00 naprej, prosi za spanje, jo dam v košek in že miži, čez dan smo največ 2 uri pokonci, potem vsaj za uro zaspi.

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 9:16:13   
mojčika
IZVIRNO SPOROČILO: maktub

najlepsa hvala za pomoč.

ampak punce moje kaj se je danes meni zgodilo,,,
no sem se odločila da začem z "ritualom".. sicer dopoldanskim ampak...lepo sva pojedla zajtrk, se previla, dala v pižamico in ninat.... položila sem ga v posteljico mu dala dudo ga pokrila, poljubla in priprla vrata in bla zraven... tamali je jokal in takoj zatem po nevem 2 minutah .. slisim. BOOOM in jok.,.. ko sem odprla vreta je bil sonček na hrbtu in jokal... padel je ven ... kako je to možno nevem kajti ležiče ke čisto na dnu,zgornji rob pa ima v visini ramen.. tolko sem se tresla da nisem mogla niti zakričat in zajokat..
sedaj sem čisto iz sebe in enostavno odpade da ga pustim samega da zaspi ker sama sreča da si na kaj počil ker mamo plosčice potleh..
nevem kaj bomo sedaj.. gledala sem po netu, pa babycenter če obstaja kako varovalo za nad resetke ampak nič nisem vidla...samo varovalo za navadno posteljo..

s fantom sva razmisljala in gledala kako mu je kaj takega uspelo ampak nisva pogruntala.. zelo verjetno se je kako dvignil na kotu posteljice..
v glavnem živa groza res


To je naša izvajala, pa ne vem kako, tako da na koncu se nisva upala več in ji pustila, da spi pri nama, začelo se je, ko sem v drugo zanosila. Ja res je pri nama, mnogi mi to očitajo, a verjemite, sedaj, ko imamo še eno, ta prva ni niti malo ljubosumna, sestrico naravnost obožuje in mislim, da tudi zato, ker me ima sama dovolj, ker se skupaj stiskamo.

Se zrastejo, še prehitro jih ne bomo mogli več razvajati. Sem pa toliko bolj sitna mama, ko se gre za obnašanje, moralo ....



_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 9:33:12   
maktub
katy78 ja na srečo jo je odnesel samo z busko pa se ta ni tako huda..

čez dan je vse v redu...mogoče sem napisala malček nerazumljivo .. problem pri nas je sam večer, ker čez dan ima kot pravite ve ritem , ker smo doma , skuham mu vsak dan ob istoi uri, poje ob isti uri in spi ob isti uri.. sam večer je problematičen...sej ni mi težko ležat ob njem , je moj sonček za njega mi ni nič težko ampak jaz nimam popolnoma nič od večera a samo večer imam na razpolago da kaj naredim ker čez dan jaz z nnjim enostavno ne utegnem, popoldne ko pride fant domov pa pojemo, se malo povaljamo po kavču in gremo ven... en dan sem ob 1 uri malček počistila kopalnico ker je tamali zaspal skori ob 24 uri...:(

ja v pižamo pa nevem me je nekako moja stara mama naučila, čes da jim je tako bolj komot pa da vejo da je to nina-nana.. tudi sam a nisem dajala pa vsako krat me je mama opozorila pa neven nekakko sem se navadla;)

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
1.7.2009 12:25:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 12:41:35   
vanilla
Pri nas tudi rutina že od prvega dne, ko smo prišli iz porodnišnice. Zdaj je stara 2 meseca in čisto vsak večer enak postopek: kopanje ali umivanje, pižama, flaška mleka in posteljica. Samo lepo jo položim vanjo, dam dudo in grem ven. Zatemnim okno, da je res temno, ker zdaj so dnevi dolgi in zna bit kar svetlo notri.
Ponavadi se moram še vrniti enkrat ali dvakrat, da popravim dudo, ker zajoče, ko ji pade ven. Ampak lepo zaspi sama. V posteljici je najkasneje ob 20.30 in to čisto vsak večer tako od prvega dne.
Mislite, da bo to tako ostalo?? Ker meni je to fantastično... Mislite, da bo mala vedno vedela, da je to njena rutina in ne bo težav niti ko bo starejša? Ker nič se pred spanjem ne igramo niti preveč ne crkljamo, da ve, da je to nočka in da je čas za spat. Rada bi, da tako ostane.

Sem vas pa hotela nekaj vprašati. Ta vikend gremo prvič k mojim na obisk in bomo ostali tri dni - seveda prespali. A dojenček dojema spremembo okolja?? Spala bo v košari od vozička, ker je košara zelo velika in da bo imela občutek, kot da je v zibelki.... Če bom imela enako rutino in enako uro zvečer, a bo tudi spala?? Včasih se bojim, da spi doma zato, ker ve, da je to ena in ista lokacija, pozna posteljico, pozna spalnico..... A bo drugje tudi tako??? Ne bi rada, da se ji sesuje ritem. Čez en teden gremo tudi na morje..... Bo tudi lepo spala?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
1.7.2009 14:29:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 16:32:28   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Men so se smejali, ko sem pri 2 mesecih udarla eno strogo špartansko, ko sem začela dajat spat ob 8-ih user posted image . Se je drla in drla, to je blo enih 14 dni (več ne). No, pa se mi vse obrestuje. ne rabimo nič ujčkanja, uspavanja, petja, božanja....tud tisti rituali s kopanjem so za lase privlečeni. Ko se otrok navadi it ob določeni uri spat, kasneje nimaš nobenih problemov. Sicer toleriram določene dneve, ko je npr. bolna, drugače pa ne. Ura je cajt in basta. Zdej pri 1 letu pa vsi tisti, ki so se mi smejali, pravjo kako je to fajn, da mi še vedno spi cele noči, gre spat vedno ob istih urah. Ja, splačalo se je mal ukrepat že zgodaj.user posted image Pa včasih razmišljam, kak bi blo fajn, da bi bli na poletje ob dolgih dnevih do 9-ih pokonci, pa se šetali, ko se shladi....ma ni šans, takoj se ritem sesuje. Kar tako naj ostane.user posted image



Se ne strinjam, da so rituali s kopanjem za lase privlečeni. Vsak ritual je dober. Si pač ustvariš takega, da funkcionira za tvojo družino. Verjetno imate tudi vi kakega. Rituali oz. vsak dan enak obred pred spanjem dajo otroku občutek varnosti, saj točno ve kaj sledi in, ko se navadi, stvar deluje.
Sicer pa obstajajo tudi bolj nežni načini, da navadiš dojenčka, da zvečer lepo sam zaspi, kot pa to, da ga 2 tedna pustiš, da se zvečer dere. Pa brez zamere, tako je moje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 19:07:07   
miapia
Nočem biti pametna, ker smo stari šele 6 mesecev, ampak midva z možem sva malo od 1 dneva, ko sva prišli domov, dajala zvečer spat v svojo posteljico. Ko je že malo vedela, za kaj gre, je bilo malo joka, samo je niti enkrat nisva vzela v naročje in nosila po rokah. Malo sva jo pobožala, polubčkala, rekla ajaja in danes nimava težav. Mislim pa, da je potrebno vztrajat pri vaših otrocih in ne popustiti. In tudi ko je čas za dnevne počitke, gre isto v posteljico in brez težav zaspi. V dnevni recimo sploh ne more zaspati, razen če bi bila res na mrtvo zaspana. Zaspi edino še v vozičku, če se pelje, seveda.
Glede polivanja z mrzlo vodo...dejansko deluje. Mene je oči, ravno hodila sem dobro, ko sem imela prvi izpad metanja po tleh iz ihte, nesel pod mrzel tuš. In ni se več nikoli zgodilo. Menda pa ni ravno dobro, ker lahko otroka zelo šokira. Je pa vzgojna, res.
Pa veliko sreče user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
1.7.2009 21:48:42   
Anonimen
Punce, ne pozabite tudi tega, da otrok vsakič manj rabi spanca.user posted image Ker če jaz dam svojo enoletnico spat dopoldne, je brez veze, se bo kar igrala in igrala....do kosila. Takrat pa bo omagala. 

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
2.7.2009 16:06:41   
žab*ca
Berem z velikim zanimanjem vaše izkušnje,najdem se v velikih stvareh,vendar moj 7mesečnik pa žal ni podoben mnogim vašim ki zaspijo sami.
Jaz verjamem v rutino in jo izvajam že od vsega začetka(kopanje,masaža,med dojenje igra zvezdica,spanje ;sedaj ob cca18ih še večerja) in to približno vedno ob isti uri in mi dete več ali manj kar hitro zaspi,kakšne dneve se mu preveč dogaja,pa se uspavanje zavleče do 21ih.
Ampak moj otrok se obvezno čez pol ure zbudi-obvezno.Ne vem čemu bi to predpisovala,kaj mu takrat sfali.In potem je mnogokrat uspavanje zelo dolgotrajno-cuclanje,cuclanje....če pa slučajno dojke takoj ne dobi,pa taka histerija,da je groza.O nočnem zbujanju sploh ne bom pisala.Zato tudi spi v naši postelji.
No in smo parkrat tudi probali izvajati-"bo otrok sam zaspal"-ČISTI POLOM,otrok se tako joka,da joka zraven tudi mami in vedno pristanemo na dojki.
Sem pa živčna,ko se spomnim da bo treba vsak čas v službo in ko me zvečer za uspavanje ne bo doma,kaj bo takrat.Mislim da se bomo drli,da bo cel blok pokonci.
Torej tema enkratna,pišite še kako naučiti otroka samega zaspati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
2.7.2009 20:25:01   
jolly123
žabca a pa se ti zbudi po pol ure že od vsega začetka ali je to zdaj začel s to foro? 

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
2.7.2009 21:06:40   
LenaG

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Berem z velikim zanimanjem vaše izkušnje,najdem se v velikih stvareh,vendar moj 7mesečnik pa žal ni podoben mnogim vašim ki zaspijo sami.
Jaz verjamem v rutino in jo izvajam že od vsega začetka(kopanje,masaža,med dojenje igra zvezdica,spanje ;sedaj ob cca18ih še večerja) in to približno vedno ob isti uri in mi dete več ali manj kar hitro zaspi,kakšne dneve se mu preveč dogaja,pa se uspavanje zavleče do 21ih.
Ampak moj otrok se obvezno čez pol ure zbudi-obvezno.Ne vem čemu bi to predpisovala,kaj mu takrat sfali.In potem je mnogokrat uspavanje zelo dolgotrajno-cuclanje,cuclanje....če pa slučajno dojke takoj ne dobi,pa taka histerija,da je groza.O nočnem zbujanju sploh ne bom pisala.Zato tudi spi v naši postelji.
No in smo parkrat tudi probali izvajati-"bo otrok sam zaspal"-ČISTI POLOM,otrok se tako joka,da joka zraven tudi mami in vedno pristanemo na dojki.
Sem pa živčna,ko se spomnim da bo treba vsak čas v službo in ko me zvečer za uspavanje ne bo doma,kaj bo takrat.Mislim da se bomo drli,da bo cel blok pokonci.
Torej tema enkratna,pišite še kako naučiti otroka samega zaspati.



Pod to se lahko tud jaz podpišem. In to da se zbudi po pol ure je skoraj od vsega začetka. Imamo večerno rutino (večerja, umivanje, cartanje, dojenje, spanje) in ponavadi hitro zaspi. Stara je dobrih 10 mesecev, tako da še malo in grem v službo. Ampak tega večernega zbujanja sme se navadila. Tudi nočnega, zato pač spi ob meni (spet), ker se umiri samo na prsih (dude noče že od vsega začetka, tudi flaške ne, prav tako nima ninice). Je spala tudi v svoji postelji pa ji je predvsem sedaj ko se premetava in obrača na trebuh, preozka in se zaleti v ograjico ter zbudi. Tako je pri meni.

Čuvali jo bosta babici. Skrbi me to, da mala zaspi tudi čež dan na prsih. Se bolj catza kot pa pije. Sem poskusila vse mogoče pa se ni obneslo. Zaspi samo še po enourni vožnji v vozičku ali včasih v naročju, če jo nosim. Zdaj ne bo imela izibre, bo že kako. V skrajni sili bo zaspala ko pridem iz službe.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: spanje spanje in spanje!pomoč
2.7.2009 21:34:35   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla
Sem vas pa hotela nekaj vprašati. Ta vikend gremo prvič k mojim na obisk in bomo ostali tri dni - seveda prespali. A dojenček dojema spremembo okolja?? Spala bo v košari od vozička, ker je košara zelo velika in da bo imela občutek, kot da je v zibelki.... Če bom imela enako rutino in enako uro zvečer, a bo tudi spala?? Včasih se bojim, da spi doma zato, ker ve, da je to ena in ista lokacija, pozna posteljico, pozna spalnico..... A bo drugje tudi tako??? Ne bi rada, da se ji sesuje ritem. Čez en teden gremo tudi na morje..... Bo tudi lepo spala?

Naša se na spremembo okolja ne odziva sploh. Stara je 7 mesecev in do sedaj smo bili 1x za vikend pri mojih starših, 1x za vikend v Kr. Gori in za 10 dni na morju in nikoli ni imela najmanjšega problema s spanjem ... isto kot doma. Je pa res, da ji jaz vedno par dni pred dopustom preoblečem kovtrček ali ji dam frišno dekico in potem to (neoprano) s seboj na dopust vzamem, da ima vonj po domači posteljici. Z nami gre tut obvezno njena medvedka Uršula in pa zvezdica zaspanka. Pa tudi večerne rutine se dosledno držimo kjerkoli smo. Čeprav na morju bi mi pasalo iti zvečer na kak sprehod, samo je tamala tako navajena it okrog pol 8ih spat, da če ne gre, rata prav sitna.

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?