|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:40:51   
Anonimen
praiznam, da včasih, ko ogroža sam sebe, ker pač ne posluša, dvignem glas, ampak ja, sem nemočna, ker bi se mu lahko kaj zgodilo, jaz pa tega ne bi preprečila.


ja itakuser posted image jst sem zlo flegma, pa težk me je pripravit, da dvignem glas, sam nad tamalo pa kdaj zatulim...ko jo recimo vidim kak se pripravi da bo tamalga ugriznla user posted image pa zanč se je recimo usedla na njegauser posted image pa še pa još je takih stvari. za ostalo pa res ne. in ona točno ve, da zdej ga je pa resno usrala, ko se je mami tok zadrlauser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 10:50:42   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

praiznam, da včasih, ko ogroža sam sebe, ker pač ne posluša, dvignem glas, ampak ja, sem nemočna, ker bi se mu lahko kaj zgodilo, jaz pa tega ne bi preprečila.


ja itakuser posted image jst sem zlo flegma, pa težk me je pripravit, da dvignem glas, sam nad tamalo pa kdaj zatulim...ko jo recimo vidim kak se pripravi da bo tamalga ugriznla user posted image pa zanč se je recimo usedla na njegauser posted image pa še pa još je takih stvari. za ostalo pa res ne. in ona točno ve, da zdej ga je pa resno usrala, ko se je mami tok zadrlauser posted image



Enako je pri nas. Črto, ne vlači Žive. Črto, padla bosta. Črto, na Živo boš padel. Črtooo, ne vlači Žive. Ene 5x mirno.
Ko ne zaleže pa: ČRTOOOOOOOOOOO, KAJ SEM REKLA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 11:05:02   
Anonimen
Enako je pri nas. Črto, ne vlači Žive. Črto, padla bosta. Črto, na Živo boš padel. Črtooo, ne vlači Žive. Ene 5x mirno.
Ko ne zaleže pa: ČRTOOOOOOOOOOO, KAJ SEM REKLA!


user posted image

jst se dostkrat ugriznem in sem tiho in jo pustim, pač računam da bo mali preživel, ker pol ji lohk cel dan sam težim, ula ne to, ula ne ono, ma za crkntuser posted image tko pač precenim, al je kej nevarnega al neuser posted image in pravim da narava že ve, zakaj je tko nardila - ula je skoz bolj drobna in takšna, neo pa konkretn dedcuser posted image kmalu jo bo tko on sam urihtaluser posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 11:13:07   
Raho
Saj pri nas Živa tudi uštima Črtoja že samauser posted image . Pa je več kot eno glavo večji od nje, pa ene 11 kg težjiuser posted image .

Mi je pa žal, da nisem bila tako skulirana mati kot sem sedaj, pri črtoju takoj na začetku. To mi je pa resnično žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 15:07:17   
slutnja
no se pravi da ni samo lepo z lepimi besedami  da je vse ok.. zakaj se derete nanju... jst se v svojem zivljenju se nisem zadrla, pa se tud na hcerko ne mislim...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 15:34:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jaz tudi ne nagrajujem, hvalim pa veliko,



Enako, nagrajujem pa kaksne velike dosezke, obicajno s sladoledom. Ni pa to pogoj, ampak samo nagrada iz veselja.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 15:38:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

aha, res je sam kot primer blo, sam tud jst nebi bla jst ce bi zdele lahk sla ne da bi brala do konca... ampak, a pol je tvoj otrok neglede na to kaj dela kaj rece, kaj vse lahko.... priden?hm.. zanimivo... a pol ko bo mal  vecji pa bo prnesu enke iz sole pa se mu nebo dalo za knjige tud priden? ne recem ce mu nebi slo al pa bi se tezk ucil,. ampak da se nebi hotel... a pol bo tud priden?hm,.......


...valjda da ko kaj narobe nardi, da povem, da sem mal kao huda, tud odstranim in jo nesem v sobo, kjer se hladi itd. sam nikol ne tulim nad njo, da ni pridna, da je grozna, da je grda, neumna, glupa, kot velikrat slišim starše da počnejouser posted image ona točno ve, da je narobe nardila, brez tega da jo zmerjam in žalim.


Poskusam nekje v tej smeri...
Ji pa recem ti si ena taka smotka v te primerih...in ona pravi, ne, jaz sem mačka user posted image user posted image . Pol se pejt.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 16:36:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ne vpij na otroke za prazen nič. Ko dvigneš glas, naj bo to učinkovito.



verjemi, da to učinkuje. no, edino to...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 17:27:51   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

no se pravi da ni samo lepo z lepimi besedami  da je vse ok.. zakaj se derete nanju... jst se v svojem zivljenju se nisem zadrla, pa se tud na hcerko ne mislim...


Koliko je stara tvoja deklica, pardon, princeska?

Nisem napisala, da se derem za prazen nič, ljubica, napisaal, sem, da zavpiejm takrat, ko sam sebe ali koga drugega ogroža... A nočeš razumeti ali pa ne razumeš?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
1.8.2009 21:45:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

no se pravi da ni samo lepo z lepimi besedami  da je vse ok.. zakaj se derete nanju... jst se v svojem zivljenju se nisem zadrla, pa se tud na hcerko ne mislim...


user posted image

ko boš mela še tadrugega in ko ti bo tavečja tamalga pogrizla, brezskrbi da se boš zadrla, če še kaj več ne. in ko se bo usedla naj, ko ga bo probala iz previjalne al pa postle potegnt, ko ga bo probala za nogo okoli vlačit...ma miljon je takih situacij, ko enostavni nisi čisto tam in tud ne morš v sekundi skočit tja, da preprečiš katastrofo, takrat pomaga sam to - da se zadereš....pa če se drgač ne, otrok presneto dobro pošteka, da ga močno tupiuser posted image

tko da počakajuser posted image

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
3.8.2009 11:57:45   
slutnja
cakam... in upam da ne bom mela teh prblemov... sicer pa cakam... nevem pa zakaj nisem imela z 7mimi ko sem jih merkala nikol problemov...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   [Brisano sporočilo]
6.8.2009 0:21:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu slutnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
6.8.2009 0:43:02   
hillmagic
Moj punca je šele pri 16 mesecih shodila, do takrat se je puzala in je spoznavala svet, raziskovala ga je kaj je, zakaj, je, tipajo otročki takrat. Za njega je kabel samo neka črna špaga in ne ve kaj je vtičnica. Pri nas so take stvari, NE TO JE AJSI. Da bi jo po roki mahnili pri 16 mesecih mi še na pamet ni prišlo. Sedaj ko ima skoraj 22 mesecov in ker zastopi vse kar ji rečem, pa se lahko z njo pogajam. Kaj lahko in kaj ne. Imava pa v sobi na tleh eno večjo blazino za sedet in tak lep polžek je gor in če nekaj ne uboga ali pa kar divja npr. vrže mobitel ob tla, mačku vrže brikete v vodo pa zlije vso vodo...pol pa ji rečem da je Mami rekla da se to ne sme in da me ni ubogala in da gre sedaj sedeti v kota za dve minute. Vik in krik je prisoten, samo ji po dveh minutah razložim, zakaj sem jo poslala sedeti v "kota" in jo vprašam če bo še to delala, in ji rečem da jo imam rada ampak sem bila jezna ker me ni ubogala. Pol se objameva in si dava lubčka. Se pa tudi zgodi, da ne gre čisto gladko. Odvisno od dneva. Čeprav jaz mislim da to po rokici tepsti nima smisla. oziroma otrok bo dobil do tebe strahospoštovanje in ne spoštovanje, pol boste imeli pa dir in nemir. Drugače pa vse dobro vama želim in sigurno gre samo za eno fazo in če se bosta zmenila kaj dela in zakaj in če mu poveš kaj bo sledilo bo počasi poštekal kaj ne sme in kaj ne... Moja sedaj pokaže na peč recimo pa reče TO JE AJSI in ko gre pod mizo reče To je BUCI..pa rečem ja če ne boš pazila bo buci.user posted image

< Sporočilo je popravil hillmagic -- 6.8.2009 0:44:33 >


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
6.8.2009 9:46:31   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

ja da dobita eno stvar da sta pridna pol not..a to ni nagrada? sam ce pa ti tko k je sosedova pa treba  neki ukrent..in jst mocno upam da moja mala, sicer ima sele 4 mesce da jo naucim da nebo tko...


Ne, to ni nagrada, to je konsenz in ne dobita zato, da bosta pridna not, ampak zato, da ju učim zmernosti - ponavadi si izbereta vsak svojo žemljo, ki bi jo tako ali tako kupilauser posted image . Če se ne bi dogovorili zunaj, kaj bomo kupili, bi pa najverjetneje imela na sporedu to, kar ima tvoja soseda.



tudi mi to prakticiramo in deluje. in ne, ni nagrada, je pa, kot je rekla Raho "konsenz", jaz uporabljam "dogovor". Zmenili smo se, da si nekaj lahko izbereta in če se ne držita dogovora, potem pride kazen (nagrade tu ni, ker itak dobita željo ali mleko), npr. da ostaneta brez žemlje in mleka.

tako, da to dogovor nikakor ne more biti nagrada. nagrada bi bila, če bi jaz rekla: če bosta tiho kot miške in bosta pridno sedeli na vozičku, vama kupim za nagrado mleko. to bi bila nagrada. razumeš razliko?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
6.8.2009 9:55:26   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: slutnja

no vidis.. in zacetek te debate je bil prav v tem kako ze na zacetetku otroku dat vedet da je ne ne in da se mamine besede uposteva... pac se je uporabinica ki je temo zacela slabo izrazla ko je napisala kaznuje-se je ze mislim da opravicla,  ampak je zelela izvedet kako preprecit tako dogajanje in uvedet da se uboga. in kaj je narobe s tem ce zacne pri 15mescih? mislim da nic!


slutja, ne bi bit jezna, ampak obračaš besede...

nihče ni rekel (niti Raho ne!), da se otroke pri 15 mesecih še ne uči ubogati/sodelovati... seveda jih začnemo že pri tej starosti "učiti" če uporabim ta izraz. gre pa se za različne tehnike. in kar nekaj nas je mnenja, da kaznovanje (beri: "tepež") ni ravno najbolj prikladen način učenja za 15-mesečnika. in mislim, da je bit to point teh postov. 

in še vedno vztrajam: nagrada ni isto kot konsenz. konsenz je dogovor med dvema človekoma - kako bomo dosegli nek skupen cilj, da bo vsem v zadovljstvo tako kot kot cilj = torej dvosmerna relacija. nagrada pa je povsem enosmerna relacija, ki temelji na moči: če narediš to, bom naredit to oz. ti bom dal to. torej jaz "močnejši" nad tabo "šibkejšim".   

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: kako kaznujete vase 15 mesečnike?
6.8.2009 11:58:24   
slutnja
jo ste se spravle name... tud jst nism rekla da jih moras tepst al pa kaj... sam pac nism uporabila besede dogovor ampak za isto stvar kot ve sem uporabila beasedo nagrada.. ce se bos obnasala lepo dobi  eno stvar ki si jo izberes... pac eno z drugim... kaj sm narobe tok narobe nrdila ce sem se drugace izrazila kot ve... se opravicujem vsem skupaj.. ocitno nemores tu gori nekaj prasat oz se izrazit s svojimi besedami ne da te vse ki so "popolne"tu gori napadejo...


_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 116
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?