|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Soborke v posvojitvi 2009/2010
9.8.2009 22:32:27   
mojca345
Zdravo punce,

Midva se trudiva že nekaj časa, in sva sedaj prišla do tega, da bi posvojila. Jaz si tako ali tako želim posvojiti....kdaj pa naj bi bil ta čas pa prej nikoli nisem razmišljala... Sej pr teh stvareh je tko, da se nekaj odločiš, potem pa vprašanje kdaj se res dogodijo.

Koker sem brala po forumih ( med over net, tukaj, mama ), je prvi korak CSD. in tja sva tudi namenjena....

Ker je posvojitev pri nas težka, oz zakonodaja zelo nepraktično napisana, sva se že nekje v štartu odločila, da greva v tujino. Nama pa je vseeno kam. Gledava pa tudi najine finančne zmožnosti. Realen moraš ostati. Od dobre soborke sem prejela ime ene sirotišnice na jugu, kamor imava namen tudi poklicati in zvedeti čim več.

Namen odprtja te teme pa je, da bi se javila še katera soborka, ki je na istem kot jaz in si želi posvojiti otročka. Da bi šle skupaj skozi to, ker vidim, da je pri posvojitvah zelo "veliko napisano" in si lahko srečen, če koga spoznaš in ti kaj več pove in usmeri, kjer je sam že hodil in prilezel do cilja, uspešno.

Vsem mamicam, ki so posvojile, pa pošiljam en velik user posted image .

Če ne user posted image , pa posvojitev...Otrok je otrok...

Upam,da se beremo....user posted image

< Sporočilo je popravil mojca345 -- 9.8.2009 22:34:50 >


_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
10.8.2009 12:51:23   
Saša27
Zdravo,

malo nižje sem že veliko napisala o najinih poteh ter posvojitvi. Odločila sva se za Makedonijo, če te karkoli zanima vprašaj. Pa veliko sreče ti želim.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
10.8.2009 15:16:40   
mojca345
zdravo, lepo, da si odgovorila. prebrala tvojo zgodbo že prej, samo ne do konca...samo prvi list, potem pa ne.. ja pri nas je resnično neumno vse skupaj. to, da se po porodu pa mamica premisli, je pa za moje pojme skoraj 90 % možnosti. že prej bi morala podpisati list papirja in čau. ne pa, da se lahko premisliš, še ko rodi,....samo stre ti srce lahko tak zakon.

Bila sem na telefonu z Bojanom iz tukaj, k sta z ženo tudi posvojial iz Makedonije in mi je razlagal o "belih otrocih", saj menda nikoli ne vidijo dneva in ne peljejo jih nikoli ven. Da so otroci skoz v posteljicah in jim dajo flaško za pit, obrnejo na bok in to je to.

Kdo je pripravil dokumente ? A naš CSD ? in potem jih dobiš v roke in greš nekomu dat prevest ? Dobiš prevedene in pošlješ na ministrstvo naše ali kako ?

Bojan mi je razlagal, da je zdaj lažje ker vse poteka preko csd-ja našega in naš csd kontaktira njihovo ministrstvo. Tam pa se potem vstavi. Dodeljen si potem nekemu csd v njihovi državi, potem pa ??? Ja nisi prvi, nisi zadnji,,, si pa na dolgi listi in potem to TRAJA. Baje je fino klicarit in se jim oglašat, da te večkrat pobsrkajo ali vsaj napišejo na listek ali nekaj, da vedo da si tam. Tko je bilo meni rečeno. Da pa je ful navala tudi od italijanov.

Cifre za stroške nej bi bile okoli 5000 eur. Ni se več dobro spomnil.

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
10.8.2009 19:43:28   
Saša27
Zdravo,

mi2 sva vse papirje dobila na CSD, kjer moraš dejansko narediti vse, enako kot če bi posvojila v Sloveniji. Nato daš vse dokumente sodno zapriseženem tolmaču (ni tako poceni), da ti jih prevede, potem pa CSD vse skupaj pošlje na naše ministrstvo, kjer tvojo vlogo še enkrat preverijo, če slučajno še kaj manjka moraš priskrbeti, nato pa vse skupaj poteka nekako tako, kot si napisala.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
11.8.2009 14:15:22   
mojca345
sem brala, da sta dala 900 eur.... kr dost.. se sliši...

na kateri točki sta zdej ? papirje sta prevedla in že oddala...sta že dobila kaki odgovor iz njihovega ministrstva ?

Kdaj sta začela potem z postopkom za posvojitev iz tujine ?

Me zanima tudi kaj te je un psiholog tam spraševal na csd ?

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
12.8.2009 9:29:06   
Saša27
Kot prvo, tisto na CSD sploh ni noben bav bav, je naju tudi bilo mal strah, ampak je čist OK. Izpolniš en vprašalnik, glede na tvoje odgovore pa podajo mnenje.
No 900 € sva dala za prve papirje. Nato je center vse skupaj poslal na naše ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, oni so vlogo pregledali in ugotovili, da še nekaj manjka, so nama sporočili, sedaj pa spravljava še te papirje skupaj, potem pa zopet prevod, računava da nekje še  200 €, pol bo vse skupaj šele šlo v Makedonijo. Kdaj pa naju bodo klicali iz Makedonske socialne pa ne vem, upam pa da kmalu.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
13.8.2009 23:23:56   
mojca345


Kdaj sta začela potem z postopkom za posvojitev iz tujine ?



_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
14.8.2009 8:37:32   
Saša27
S postopkom posvojitve iz tujine sva pričela pred dobrim mesecem, vendar sva mi2 imela že vse ostalo narejeno, se pravi vsa mnenja ter oceno socialne, že pred petimi leti

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
15.8.2009 12:39:26   
mojca345
no sej to pa ni toliko časa....



_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
2.9.2009 21:38:56   
water lily
Midva imava namen iz rusije oz. ukrajine če se bo dalo.
Makedonija je po mojih informacijah trenutno zaprta za tuje posvojiteljeuser posted image
Drugače mojca pa samo dobronamerni nasvet, če se ti zdi 900€ zelo veliko, se raje usedi, ko ti bodo povedali končen znesek stroškov s posvojitvijo v tujini.
Na CSD je pa trajalo približno pol leta.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
3.9.2009 15:29:05   
krtekxx
Za sodne prevode v Makedonščino priporočam Ga. Dolja Spirova Stefanija - nam je zelo pomagala. Nas so prevodi stali cca. 600 EUR. Dokumenti ne smejo biti starejši od pol leta. Poglejte še na forum med.over.net - sociala - posvojitve, tam se ženske pogovarjajo o zelo konkretnih stvareh glede posvojitve.
V vzpodbudo: mi dlje od papirjev nismo prišli, saj se je sreča potem nasmehnila kar sama od sebe.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 8:18:54   
bojan4


Makedonija ni zaprta za tuje posvojitelje , ker me poslovno večkrat kličejo iz MNZ Skopje in venomer preverim tudi kaj se dogaja na tem področju. Problem je nastal , ker imajo oni sami veliko prošenj in te prednostno rešujejo. Čakajo tudi do dve leti in več. Na to sem opozoril že lani , na enem od forumov. Torej se žal ponavlja zgodba , da brez vez in poznanstva ter na koga se tam obrniti resnična. Vendar z vztrajnostjo se tudi to doseže. Ravno pred mesecem dni je uspelo našemu paru posvojiti punčko (eno leto staro) in jo pripeljati od tam. Da vidite to veselje.

lp

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 8:23:04   
črticaa
jz bi pa sam prašala,..zakaj pa ne bi v Sloveniji posvojil,...a zato k je pač tok man otrok (grd izraz) "na trguuser posted image

a pa vsi hočte dojenčkauser posted image

(odgovor članu bojan4)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 8:29:57   
bojan4
Pokličite enega od naših CSD-jev in jih vprašajte za čakalno dobo pa vam bodo takoj odgovorili 10 let ali nikoli. Preverjeno.
Mi smo iz tujine pripeljali otroka v 9 mesecih. Zdaj pa to primerjajte .

lp

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 8:55:08   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

jz bi pa sam prašala,..zakaj pa ne bi v Sloveniji posvojil,...a zato k je pač tok man otrok (grd izraz) "na trguuser posted image

a pa vsi hočte dojenčkauser posted image


Kdo je pa napisal da nebi v sloveniji?
Midva sva pustilo obe možnosti odprti. Želja je pa otrok do 5let starosti. Želja je tudi posvojitev več otrok-sorojencev.
V sloveniji je ogromno rejništva in malo posvojitev. Ljudi, ki čakamo na otroke pa ogromno.

Koliko otrok imaš pa ti posvojenih oz. si jih želiš posvojiti?

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 9:00:29   
Kerensa*
Water lily - nisem vedela, da je posvojitev tudi v vajinem planu (morda premalo spremljam tale del foruma?). V vsakem primeru - čestitam za odločitev. user posted image
Oglašam se ti pa zato, ker poznam neke ljudi v Srbiji, v okolici "mesta" Zaječar, kjer je otroška sirotišnica in od koder dajejo otroke v posvojitve oz. rejništva. Če pride to v poštev zate, se mi oglasi. Jasno, da ničesar ne obljubim, lahko pa vtaknem svoj nos tja user posted image - škoditi ne more.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 11:52:44   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

jz bi pa sam prašala,..zakaj pa ne bi v Sloveniji posvojil,...a zato k je pač tok man otrok (grd izraz) "na trguuser posted image

a pa vsi hočte dojenčkauser posted image


Kdo je pa napisal da nebi v sloveniji?
Midva sva pustilo obe možnosti odprti. Želja je pa otrok do 5let starosti. Želja je tudi posvojitev več otrok-sorojencev.
V sloveniji je ogromno rejništva in malo posvojitev. Ljudi, ki čakamo na otroke pa ogromno.

Koliko otrok imaš pa ti posvojenih oz. si jih želiš posvojiti?



jz sm posvojena,....tko da ni treba men neki tkole razlagat,........

sori sam več al mn vse pišete sam o posvojitvah iz tujineuser posted image user posted image user posted image
vem kako so zaj**** postopki pr ns,...
pa z veseljem bi 1x posvojila otroka,....sam mal poglej moje podatke,..pa ti bo mogoče kej več jasnuser posted image

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 4.9.2009 20:05:18 >

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 13:13:29   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

jz bi pa sam prašala,..zakaj pa ne bi v Sloveniji posvojil,...a zato k je pač tok man otrok (grd izraz) "na trguuser posted image

a pa vsi hočte dojenčkauser posted image


Kdo je pa napisal da nebi v sloveniji?
Midva sva pustilo obe možnosti odprti. Želja je pa otrok do 5let starosti. Želja je tudi posvojitev več otrok-sorojencev.
V sloveniji je ogromno rejništva in malo posvojitev. Ljudi, ki čakamo na otroke pa ogromno.

Koliko otrok imaš pa ti posvojenih oz. si jih želiš posvojiti?



jz sm posvojena,....tko da ni treba men neki tkole razlagat,........

sori sam več al mn vse pišete sam o posvojitvah iz tujineuser posted image user posted image user posted image
vem kako so zaj**** postopki pr ns,...
pa z veseljem bi 1x posvojila otroka,....sam mal poglej moje podatke,..pa ti bo mogoče kej več jasnuser posted image


Mislim da bi večina nas raje posvojila v sloveniji. Ampak če pa ne gre, iščeš pač druge možnosti.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 4.9.2009 20:05:52 >

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
4.9.2009 18:27:56   
krtekxx
bojan, ni čisto res tole o čakalnih dobah v sloveniji. le eni centri so bolj aktivni, drugi pa manj. pa kot je ena napisala - če zahtevaš novorojenčka ali dojenčka, teh res ni. 

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
8.9.2009 15:31:50   
mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: črticaa

jz bi pa sam prašala,..zakaj pa ne bi v Sloveniji posvojil,...a zato k je pač tok man otrok (grd izraz) "na trguuser posted image

a pa vsi hočte dojenčkauser posted image


Kdo je pa napisal da nebi v sloveniji?
Midva sva pustilo obe možnosti odprti. Želja je pa otrok do 5let starosti. Želja je tudi posvojitev več otrok-sorojencev.
V sloveniji je ogromno rejništva in malo posvojitev. Ljudi, ki čakamo na otroke pa ogromno.

Koliko otrok imaš pa ti posvojenih oz. si jih želiš posvojiti?



jz sm posvojena,....tko da ni treba men neki tkole razlagat,........

sori sam več al mn vse pišete sam o posvojitvah iz tujineuser posted image user posted image user posted image
vem kako so zaj**** postopki pr ns,...
pa z veseljem bi 1x posvojila otroka,....sam mal poglej moje podatke,..pa ti bo mogoče kej več jasnuser posted image


Mislim da bi večina nas raje posvojila v sloveniji. Ampak če pa ne gre, iščeš pač druge možnosti.


se popolnoma strinjam.

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
8.9.2009 15:40:32   
mojca345
meni osebno je bližji slovenski otrok. meni se pravzaprav ni za dojenčka sploh imet. v varstvu sem že sita teh enoletnikov in previjanja...mislim resnično se čez čas NAJEŠ vsega tega dela... raje bi otroa 2,5 ali 3 leta starega. ravno tako ga lahko še vedno navadiš na sebe, na nov dom in vse....

koker pa esem prebirala med over net in še druge strani, kar sem najdla na spletu je problem v tem, da se slovenski starši, kljub temu da lastnemu otroku ne morejo nuditi varnega, ljubečega doma, ne odrečejo pravicam starševstva. Večina teh otrok, ki bi imela možnost posvojitve gre v rejništvo, za določen čas, pri 18 - ih je pa ta otrok, napol odrasel prepuščen sam sebi, da se znajde....

problem je v csd in njihovem počasnem delovanju predvsem pa "idiotizmu"...in nelogiki...

če mama pije in se fotr drogira ja logično, da mora ta otrok bit posvojen nekam. taki starši ja niso odrasli v glavi, samo po letih, nimajo pa pojma o obveznosti do sebe, do otroa, do države ...itd...

pr nas je pa vedno tako, da starši lahko potem zahtevajo tega otroka nazaj in imaš z slovenskim otrokom veliko možnosti, da imaš "broken home". otroka vzkljubiš, potem ga komaj navadiš na sebe, ga spoznaš...itd potem pa se en od staršev spomne, da bi pa on dej mal pokasiral denarja in ti začne najedat, ker ti lahko. posvojitelj je pri nas zelo slabo zavarovan oz. se ga sploh ne upošteva. važno je samo, da je otrok z starši, pa čeprav te starši niso niti zdaleč sposobni biti starši.

in tukaj je ta problem, k ga folk se zaveda in gre potem raj ev tujino, sicer zadevo preplača in preplača, emlje kredite, ampak ker si tako močno želi otroa, in po naravni poti ne gre, katero izbiro pa še imajo... pri posvojitvi vsaj veš, da boš enkrat otroka dobil ( lahko so meseci, lahko so leta ), ti pa lahko greš v tujino n iui in ne vem kaj še vse in mečeš lahko dnar skozi okno, pa nikoli ne zanosiš.



_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
15.9.2009 19:02:13   
veverca25
mojca 345 upam da ti usoda nebo naklonila otroka ,ker si ga ne zaslužiš glede na tvoje komentarje na temi otrok.pa brez zamere ampak tako je

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
15.9.2009 19:44:39   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: veverca25

mojca 345 upam da ti usoda nebo naklonila otroka ,ker si ga ne zaslužiš glede na tvoje komentarje na temi otrok.pa brez zamere ampak tako je


se globoko strinjam! Punca, s tabo ni vse vredu!

In v tem trenutku mi je žal, da je forum anonimen, ker bi te tvoje izjave z veseljem posredovala posvojitvenim organom.

(odgovor članu veverca25)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
17.9.2009 12:26:46   
FLASK_A
Mojca, zamisli se nad lastnimi stavki. Citiram:

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345
meni osebno je bližji slovenski otrok. meni se pravzaprav ni za dojenčka sploh imet. v varstvu sem že sita teh enoletnikov in previjanja...mislim resnično se čez čas NAJEŠ vsega tega dela... raje bi otroa 2,5 ali 3 leta starega. ravno tako ga lahko še vedno navadiš na sebe, na nov dom in vse....


in dodajam tvoj podpis:

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345
Hanika, čakava TE. Tvoja starša.


Koga točno čakaš? Koga točno si sita?


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Soborke v posvojitvi 2009/2010
17.9.2009 13:27:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Mojca, zamisli se nad lastnimi stavki. Citiram:

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345
meni osebno je bližji slovenski otrok. meni se pravzaprav ni za dojenčka sploh imet. v varstvu sem že sita teh enoletnikov in previjanja...mislim resnično se čez čas NAJEŠ vsega tega dela... raje bi otroa 2,5 ali 3 leta starega. ravno tako ga lahko še vedno navadiš na sebe, na nov dom in vse....


in dodajam tvoj podpis:

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345
Hanika, čakava TE. Tvoja starša.


Koga točno čakaš? Koga točno si sita?



Se podpišem pod to.

Povem primer. Imam znanko ki je zeelooo dolgo čakala, da je dočakala otroka (je rodila). Ima take fore kot ti mojca345. Ta ženska se dere na novorojenčka da se joče!? Da nej gredo z njim od hiše.... žal mi je otroka.

Ni stabilna. In ko berem kaj piše... čisto sprenevedanje. Žal.

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





"Delanje otroka" je lahko stresno
Če se trudite zanositi in vam ne uspeva, veste, da to ni nekaj, česar bi se neznansko veselili, ampak ravno nasprotno, t...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?