|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilnik 1 letnega otroka....
3.9.2005 11:32:11   
aleksandra 78
joj ! saj jaz sem cisto nesrecna ko vidim koliko vasi otroci pojejo. moja ima 13 mesecev, probala sem jo odstaviti od dojenja, toda te dni so in zobki rasli, virozo je imela, pa nam je pedijatrinja rekla ker je poletje naj se dojim, da ne bi dehidrirala.
zraven pa :
zjutraj 50-100ml polente ali kruha v jogurtu...sladkih okusov ne mara, tako da otpadejo linoti in ostale kasice.
opoldne banano-to je vse od sadja kar hoce
popoldan zelenjavna kasa PAR ZLIC SAMO
IN TO JE VSE
Ne vem kako , ceprav je normalno razvita. in zdaj v borbo odstavljanja. Kako ?

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Jedilnik 1 letnega otroka....
5.9.2005 14:50:18   
niki5
Joj, naš pa sploh ne ve kaj je steklenička

Drugače pa naj bi do prvega leta imeli otroci 4 obroke na dan.

Naš bo sredi meseca star 11 mesecev in imamo tak jedilnik:

- ZAJTRK: mlečna riževa kašica
- MALICA: jogurt ali skuta s svežim sadjem (velika skodelica)
- KOSILO: različno, kar je primerno za to starost
- VEČERJA: mlečna riževa kašica

Rada bi pa spremenila večerjo ali zajtrk s čim drugim.. Sicer pa še dojim, ampak zjutraj in ponoči.

Pri 12 mesecih naj bi otroci imeli 2 mlečna obroka po 250 ml.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Jedilnik 1 letnega otroka....
5.9.2005 14:59:11   
niki5
Glede Actimela pa tako.. nadomestite ga lahko z navadnim jogurtom, kateri vsebuje probiotične kulture (Lactobacillus acidophilus), kar je po mojem mnjenju veliko boljši kot Actimel, ki ni poceni pa še pretirano sladek je, z raznimi dodatki.

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Jedilnik 1 letnega otroka....
6.9.2005 10:35:40   
Ajsha
Tako je, niki5!

V actimelu je Lactobacillus casei imunitass, ki sicer je klasificiran kot probiotik, vendar ne pretirano učinkovit. Boljše je uporabljat jogurte (fermentirano mleko) z L. acidophilus in z bifidobakterijami. Te sicer redko preživijo v jogurtu, so pa izjemnega pomena za otroško črevo in regeneracijo črevesne mikroflore. Actimel je sladkan in zato sicer "sprejemljivejši" po okusu vendar slabši od navadnega egota ali LCA jogurta.

Po mojem mnenju steklenička za enoletnike ni primerna, posebej ne za zvečer pred spanjem - po možnosti v postelji. Tudi za majhne otroke je pomembno, da jim zvečer umijemo zobe in da potem do jutra ne jedo/pijejo ničesar sladkega več. Če pa so žejni in si želijo stekleničke pa je boljše, da jim damo vodo in to iz kozarčka.

Jedilnik pa naj bi izgledal takole:

-ZAJTRK kruh ali kosmiči ali žitna kašica in nekaj mlečnega (mleko, kakav, jogurt ali sir)

-MALICA sadje

-KOSILO zelenjava, krompir ali riž ali testenine, meso 3x na teden

-MALICA sadje

-VEČERJA mlečni obrok + nekaj ogljikohidratnega (jogurt in kruh, mlečni zdrob, polenta z mlekom, kakšna mlečno/žitna kaša...)

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Jedilnik 1 letnega otroka....
9.11.2005 14:39:08   
Ula3
Na primer:
ZAJTRK: kruh, marmelada, mleko
MALICA: sadje
KOSILO: juha milijon, paradižnikova omaka, testenine, solata, košček pite
MALICA: sadje ali kuhana zelenjava ali jogurt
VEČERJA: mlečna kašica,...

Delam v jaslih pri eno leto starih otrocih in jedo točno to, pravzaprav jedo enake stvari kot jih kuhaš doma za svoje ostale družinske člane!
Upam, da sem ti kaj pomagala! 

(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Jedilnik 1 letnega otroka....
10.11.2005 13:08:54   
corfu
Pri nas ne poznamo flaške, ampak samo magični lonček! Kar se tiče mleka pa naj bo to alpsko, adaptirano, domače...ga ne mara, pa naj bo to benko, kakav, sladko, toplo, mrzlo, ga ne prebavlja, tako kot tvoja tamala, Zara, ko ne mara v mleku nič. Za zajtrk ponavadi je mlečne kaše(zanimivo z alpskim mlekom) vseh možnih okusev. Za malico najrazličnejše sadje(obožuje vse) + kaka sadna skuta, jogurt, monte... Za kosilo vse kar mi2, razen določenih stvari, ki bi bile mogoče zanj preveč začinjene, pekoče, težko prebavljive (te mu posebej dokončam) Za malico kakšno piškote v jogurtu, čežano... Večerja pa ponavadi mlečna kaša, kruh ali pa mi pomaga drobiti kašen krof ali kruh (brez njega ne gre). Spije pa cca od dva do tri deci čaja, ali domačega kompota. Neke ure nimamo določene in se sproti prilagajamo, en dan poje več, drugi manj, res pa je, da med obroki vedno drobi kakšen piškot ali pa koga nažica, če slučajno je in mu pomaga malcat. Doji se ne, star bo deset mesecev.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

SREČNO!

(odgovor članu Ula3)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Jedilnik 1 letnega otroka....
26.9.2007 21:22:00   
ANOIMEN
IZVIRNO SPOROČILO: mtd

9.30 zajtrk = skuta /jogurt + kruh
14.00 kosilo = obara, špinača, zel. juha, meso, rumenjak, vsa zelenjava, testenine, ... v glavnem to, kar jema mi2
17.30 malica= sadje + kak keks
21.30 večerja = mlečna kašica Hipp / Milupa / Alete
po večerji naredi še enih 5 požirkov pri meni na zizi, pol pa zadrnjoha

ure so od oka
lp in upam, da sem kaj pomagala


se lahko kar podpišem pri meni je enako

_____________________________

mama ima v želodcu otroka,oče pa pivo
pasovček pravi red je vedno pas pripet

(odgovor članu mtd)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Jedilnik 1 letnega otroka....
14.10.2007 23:02:01   
miši
mogoče ti bo kaj pomagal moj blog spodaj v podpisu, naša pupa pri 14 mesecih še vedno papa na 3 ure in mi idej ne sme zmanjkatiuser posted image .

_____________________________

http://www.papicajezakon.blogspot.com

(odgovor članu ANOIMEN)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Jedilnik 1 letnega otroka....
10.11.2007 19:23:58   
Šaki
nj mi katera svetuje kaj na dam enoletniku za večerjo,ker ga po kašicah a la:grisolino,čokolino itd...
ful napenja.....

kaj nj????



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu miši)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?