|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako smo si različni
2.6.2005 13:25:46   
Anonimen
Moj je tud levičar pa je čist lev za več stvari hkrati :(

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   Kako smo si različni
2.6.2005 13:28:34   
soncece24
moj pa lahko dela tri stvari hkrati: kadi čik, pije pir in se s kolegi meni o fuzbalu.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Kako smo si različni
2.6.2005 13:31:32   
Anonimen
E, soncece, to pa gre...ni blema :bravo:

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:14:40   
Anonimen
Ha, ha, to je pa res, kot bi pri nas opisovala dogajanja.

(Zdaj se sicer smejim, včeraj, ko sem prišla iz službe, ko je oči merkal se pa nisem)

pridem včeraj domov, seveda posoda ni vidla luči, da bi kdo pomivalca odprl in jo dal ven. Na tleh so ble razmetane vse ampak res VSE!!! igrače, kar jih ima, povsod po tleh. Krožnik, k sta jedla na mizi, seveda nepobrisani. Tla pod njenim stolom polna solate in juhe. :( Cunje ležale kjerkoli jih je pač blo treba odvržt... Pa še kaj bi se našlo.

Ko jo čuvava jaz ali moja mami je vse tipi topi (sploh ko je babi v igri), pospravljeno, skuhano, otrok sit, že bil na sprehodu...

Ampak veste kaj moški bi to bili pripravljeni isto opravit kot me, če bi le hoteli.

Tuki pa mene nihče ne bo plahtal, to so le izgovori za lenobo!

naj uganem, se je tega dopislil kak moški psiholog?? :)-

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:15:54   
Anonimen
Pa :bravo: :bravo::bravo: Tjazy.

To sem jaz hotla napisat, pa nisem uspela vsega tolk na kratko... :ups:

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:27:26   
Primoza
Čisti nesmisel.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 31
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:35:25   
Anonimen
primozaaaaaaaa;)a se je oglasil moški ego;)

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:39:28   
Anonimen
Uf, se je pa razživela ta razprava.
Jaz bom pa dodala še to: dokazano delujemo ženske malo drugače od moških (pa gre pri temu za povprečno populacijo, se ne more kar počez za vse to reči), vendar to nikakor ne pomeni da je en spol zato kaj boljši od drugega.
Eden pač določene stvari dela bolje in druge nekoliko slabše. Pri drugemu je pa ravno obratno. Zato pa ni nikoli dolgčas in se lahko medsebojno dopolnjujemo.

Pa še za moške: mislim da nobena ni hotela reči, da ste moški kaj slabši/boljši od žensk, samo funkcioniramo malo drugače. Moški imajo naprimer zelo dobro prostorsko predstavo in se takoj znajdejo v drugem mestu, ženske pa imamo slabšo prostorsko predstavo in se hitreje izgubimo. Pa ponovno, to je posplošitev, ki velja za večino populacije ne pa za vse.

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:45:46   
india
Ja, Ankica, to o prostorski predstavi pa res ful drži. Jaz ponavadi vzamem vedno premajhen pisker kadar hočem skuhat nekaj, kar ne kuham po približnih merah.
Moj pa ponavadi ravno ta pravega!

Ne, seveda ni letelo to na dejstvo,d a bi naj bili moški kaj slabši. Lahko pa priznam, da so vsaj okoli mene moški,ki svoje delo opravijo zelo natančno in ga do pikice izdelajo.
:miska:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 34
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:54:41   
Anonimen
Da še jest prstavim svoj ravno prav velik pisker:
1. pri nas sem bla jest tista s tabolšo prostorsko predstavo
2. vedno sem bila kopilot, ker se nikoli in nikjer nisem izgubila (razen enkrat v LJ, ko sem se vsedla na napačen avtobus)
3. matematika mi ni nikoli šla - moj pa je statistik
4. moj je vedno imel projektno delo - en projekt hkrati: ko smo rihtali stanovanje smo rihtali stanovanje, ko je delal doktorat je delal doktorat, ko smo delali dojenčka smo delali dojenčka. Rihtat stanovanje, delat doktorat in še noseč bit (to pa res ne gre); za razliko od njega sem jaz vedno delala enih pet stvari ali projektov hkrati: naredila vse izpite za 1.l. v času, ko sva prenavljala stanovanje in to v prvem roku :bravo: začenjala v novi službi in risala enim trem prjatlam stanovanje...

Zaključek: mene ne bo nihče prepričal, da tipi niso zaporedno projektno usmerjeni (tako v službi kot doma)
:grrr::grrr::grrr::grrr:

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   Kako smo si različni
2.6.2005 14:59:52   
Primoza
Ne vem če je to ego, recimo včeraj - .....sreda:
Dopoldne pazim dojenčka, vmes uredim še nekaj službenih zadev, pride snažilka, pospravi, Pospravljam sprotno navlako, ki jo ustvarja "mladi raziskovalec". Vmes še zložim en sušilec perila. Naredim kosilo (sicer le pogrejem svoje zaloge iz skrinje).
Pride ankaa, odletim na poslovni sestanek v LJ, nazaj grede kupim 150 litrov pomarančnega soka v Tušu (akcija 2l=159 sit), pa še drugo zalogo, znosim sok v klet, ankaa medtem naredi večerjo (ker trenutno :hudicek: ne more znosit 150 kg, si zamenjava vlogi).
Danes: grem v službo za štiri ure, pridem nazaj, ankaa gre v službo, jaz čuvam Žana, ki trenutno spi. Vmes vidim, da se mi sesuvata dve od delnic v tujini in pogledam zakaj. Spomnim se da sem pozabil sprintat eno stvar v službi in pokličem, da mi jo dostavijo. Grem po tamalo v vrtec, pridemo nazaj pojemo hitro kosilo, dam sestavine za testo v kruhomat, gremo ven, pridemo nazaj, začnem delati pizzo, pride ankaa itd.
Jutri: ponovim sredo brez soka in z dodanim vikend nakupom, pripravim nahrbtnik za soboto.
sobota: 13,5 urni kondicijski hribovski pohod z ankaa, otroke nama čuvajo. Prideva nazaj gremo ven. Pripravim večerjo.
nedelja: predvidoma gremo čez Vršič naokoli preko Bovca obiskat po dveh letih sorodstvo v Tolminu. Vmes pa še vzpon na Slemenovo Špico, če bo že nehalo padati in obisk informacijskega središča v Logu, kjer je lepa razstava o Soči. Pa pizza v Bovcu. Popoldne še skok v plezalni vrtec v Čiginju, če bodo skale suhe. Nazaj pridemo zvečer.......

To je povsem naključen izsek.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 36
   Kako smo si različni
2.6.2005 15:04:54   
Primoza
Trenutno se borim s kakimi devetimi zadevami od tega je stanje opravljenosti:
1 100%
2 100%
3 100%
4 70%
5 50%
6 50%
7 50%
8 20%
9 20%

Pa še na dopustu sem. Res pa je, da imam zelo dobre sodelavke, ki mi pri tem zelo pomagajo. Pa smo spet pri ženskah..

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Kako smo si različni
2.6.2005 15:09:11   
mamsi
Ja moj :love: je bil zlo urejen, pospravljal je za sabo, stvari vedno postavin na svoje mesto, še kadar se je že spravu kuhat, je šlo res bl počas, ampak je v akciji kuhinja lepše zgledala, kot ko sem bila v akciji jaz. Odkar imava tamalo, ko kakšne dve urici pomirka tamalo, je pa bajta, kot da bi bomba treščila, revež se tut preoblečt ne more, da nebi štumfi al pa gate obležale na sred dnevne. Pa pravi, "ja res mi je mal ušlo iz vajeti":)-:)-:)-. Torej res ne more nič drugega, če ima eno zadolžitev.

Ja Gina, se strinjam s tabo, ne moreš pustit vse iz rok in se samo z otrokom ukvarjat. In nisem mislila slabšalno, ko sem rekla da delamo "po kokošje";), v mislih sem imela zgolj, da skačemo od enga opravila k drugemu in tako postorimo več, kot če bi samo skrbele za otroka.;)

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 38
   Kako smo si različni
2.6.2005 17:17:39   
piščanc
ja pr nas tud tako funkcionira, ko mož pomiva posodo, pomiva posodo in pika, ima strašno taktiko, ki je ne sme zmotiti niti telefon :)-, jaz pa pomivam posodo, perem, sušim, hranim otroke, in potem mi mleko vedno! uide čez.

sicer pa me je že navajen in če pristavim mleko, kar zraven stoji :)- :)-

ampak skupaj pa kar dobro funkiconirava

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 39
   Kako smo si različni
2.6.2005 17:41:20   
Anonimen
Vsakemu se včasih več da, včasih pa manj.
Moj včasih zlika, pospravi posodo, posesa in še kaj.
Drugič pa se mu tudi za jest ne da vstat.

Pa po pravici povedano, včasih se tudi meni ne da.

Pa ne me zdaj napast ampak jaz mislim, da tukaj ne gre za razliko v zmožnostih ampak pameti.

Naj razložim:

Nekdo pač hišna opravila mora opravit. Možeki nam pomagajo ker nas pač imajo radi. Ampak če se jim pa ne da, pa pustijo, ker vejo, da ne glede na to kak halooo bomo zagnale, bomo vedno na koncu me tisto naredile. Tako se ne sekirajo in pustijo stvari take kot so, rečejo pa, da vsega res niso mogli!

Torej, kdo je tu pametnejši???? :zmeden2:


(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   Kako smo si različni
2.6.2005 17:48:26   
BigWhale
> Če pa na drugi strani pogledamo moškega. Ko čuva
> otročka, je to njegovo delo, ki ga 100% zaposli in tudi
> pomisli ne, da bi bilo mogoče še kaj drugega zraven
> narediti - npr. posodo iz pomivalnega stroja ven
> zložiti ali kaj podobnega


Ko jaz cuvam Jakoba, delam se marsikaj zraven. Vedno. Multitasking all the way! ;)


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 41
   Kako smo si različni
2.6.2005 18:25:18   
CatJa
Tyazi, primoza, BigWhale, mogoc sem kterga spustila, ker nisem brala cele debate.

Vi ste itak ze zato "drugacni" od drugih moskih, ker imate poleg vsega dela ;) se cas za RR :)- :)- :)-

In :bravo: za vase zenske, so precej bolj razbremenjene. :sloncek:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 42
   Kako smo si različni
2.6.2005 20:17:06   
Joe
Povzetek:

1. Vse splošne trditve so statistične narave: ne navajajte izjem, temveč pravila oz. splošnosti.
2. Več je žensk kot moških, ki opravljajo veliko del na dan.
3. Večina (torej vsaj 51%) moških se ne razburja, če kakšno gospodinjsko delo ni opravljeno, sploh če se ne tiče njihovih oblačil ali hrane.
4. Večina žensk (torej vsaj 51%) poprime za domača dela, ki so v zaostanku.
5. Večina moških (torej vsaj 51%) pozna 4. točko in se nanjo zanaša ALI pa se jim dela v zaostanku ne zdijo vredna ukrepanja.
6. Večina moških (torej vsaj 51%) lažje vesti skrbi samo za svojo rit kot večina žensk (torej vsaj 51%).

Od tu naprej je težje postavljati trditve. Morda še sedma in osma:

7. Večina moških (torej vsaj 51%) ni bila zares ali dolgotrajno v situaciji, ko bi morali poleg ostalih zadev hkrati skrbeti še za gospodinjska opravila.

8. Kar Janezku vsakodnevnega in nezanimivega ni bilo treba storiti, bo Janez nerad poskusil ali naredil.

Vaša mnenja in nadaljna izvajanja zakonitosti?

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 43
   Kako smo si različni
2.6.2005 20:46:10   
Pilar
Tudi pri nas ta trditev 100& drži. Ampak zakaj? Ker jaz moram skuhat, pospravt,itd, možu pa pač to ni pomembno.Čisto enostavno, on se zaradi tega 100% ne sekira. Ker ve, da bom to opravila jaz.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 44
   Kako smo si različni
2.6.2005 22:22:30   
Gina
:bravo: Bravo Joe! Točno tako.:bravo:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 45
   Kako smo si različni
3.6.2005 0:23:34   
Annny
Pri nas ne drži;):rozica:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 46
   Kako smo si različni
3.6.2005 0:44:03   
Joe
Živela abstrakcija in iskanje zakonitosti!

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 47
   Kako smo si različni
3.6.2005 10:10:43   
Bejba
Uf, vidim da se je kar lepo razvnela debata :bravo:. Naj najprej povem vsem moškim predstavnikom tukaj na RR, da tudi jaz nikakor ne mislim, da ste moški manj sposobni. Kje pa. Nasprotno - ko se moj :love: spravi narest kakšno gospodinjsko delo, ga v veliki večini naredi bolje kot jaz. Ampak zakaj? Ker opravlja samo tisto delo in si za njega vzame čas. Jaz pa letam res kot "kura" od enega dela do drugega, da naredim čimveč hkrati.
Torej v veliki večini ta trditev nekako le drži. Sedaj le nismo čisto sklepčni ali je to zato, ker moški drugače funkcionirate ali zato, ker se enostavno ne sekirate in ne vidite kaj vse bi bilo za narest.
Se pa globoko opravičujem svetlim izjemam moškega spola, tukaj na RR.

Drži pa kot pribito - nasprotja se privlačijo in zato imamo svoje :love: tako rade (kljub občasnim grdim pogledom in jezi, ker ni vse tako kot si me zamislimo) ;).

LP; Bejba :rozica:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 48
   Kako smo si različni
3.6.2005 10:51:44   
Grascakinja
Moj pa lahko dela za računalnikom in se pogovarja z mano. Jaz pa ne morem.
Se strinjam, da kadar on kaj dela, je 100% zraven, in naredi bolje, jaz pa kokodakam levo in desno sem ter tja....

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 49
   Kako smo si različni
3.6.2005 12:17:16   
Anonimen

Ja CatJa.. bravo.. :bravo:

In to pomeni, da se manj naredimo kot drugi moski.. ker se po RR bluzimo.. torej mamo se manj casa.. :)-:)-:)-

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?