|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.9.2009 11:14:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 11:21:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Zdaj jaz ne vem kje živite, ampak meni pri dveh otrocih se ni nikoli zgodilo, da bi kdo tako v dojenčka silil, da bi morala biti nesramna.
Meni je vedno všeč če kdo pokaže interes za moja otroka, pa tudi če ga poboža, pa kaj potem.

Vaši odgovori me pa res presenečajo. Na srečo vsaj Volga premore zadostno mero strpnosti do so-ljudi.





Jaz tudi ne vem kje jaz živim......ker v mojega dojenčka tudi nihče ni pretirano rinil, ga božal, šlatal, ščipal, sploh pa ne neki neznanci na ulici.....če jo je pa kdo pobožal, pa četudi po rokici, pa nisem zagnala alarma zaradi tega......

< Sporočilo je popravil liliana -- 1.9.2009 11:22:13 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 11:50:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Zdaj jaz ne vem kje živite, ampak meni pri dveh otrocih se ni nikoli zgodilo, da bi kdo tako v dojenčka silil, da bi morala biti nesramna.
Meni je vedno všeč če kdo pokaže interes za moja otroka, pa tudi če ga poboža, pa kaj potem.

Vaši odgovori me pa res presenečajo. Na srečo vsaj Volga premore zadostno mero strpnosti do so-ljudi.


Jaz tudi ne vem kje jaz živim......ker v mojega dojenčka tudi nihče ni pretirano rinil, ga božal, šlatal, ščipal, sploh pa ne neki neznanci na ulici.....če jo je pa kdo pobožal, pa četudi po rokici, pa nisem zagnala alarma zaradi tega.....


enako. prvič slišim za ščipanje. pa tudi šlatali jo niso, ko je bila še mala. zdaj jo kdo kdaj po laskah poboža, če se pusti seveda user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 11:58:05   
Anonimen
Mojo ravn tako ne otipavajo,kaj sele scipajo,se posebej ne neki popolni tujci.Se pa najde kaksen otrok,fantek ali puncka,ki hitro v vozicek pokuka,pa Meri malo pozgecka.Samo nikdar ne skacem okoli in prepovedujem,saj oba otroka uzivata.Zdaj,ko hodi je se sploh vec stikov.Kako boste pa potem reagirale.Ves cas z dezinfekcijo okoli skakaleuser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:02:42   
claud
No pa nas je očitno velik k mamo probleme s tem...

Smo v bloku in mi kr naprej silijo v user posted image ........
Enkrat je ena smeti nesla v...smetiuser posted image ....ne vem kako drugač napisat...user posted image ....no in spotoma je hotla mal mojo bejbo pobožatuser posted image ..........mi je čist film počuuser posted image

V nedeljo pa smo bli na čarobnem dnevu....me ravno ni blo zraven, jo je čuvala tašča in je rekla da je pršla ena tamala in jo hotla pobožat, pa ji valda tašča ni pustila...nakar pride zraven mamica od te punčke in reče : Sj jo lahko pobožaš!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa kaj je s folkomuser posted image

< Sporočilo je popravil claud -- 1.9.2009 12:04:17 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:05:30   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Zdaj,ko hodi je se sploh vec stikov.Kako boste pa potem reagirale.Ves cas z dezinfekcijo okoli skakaleuser posted image


Ne pretiravaj, no. Eno je prijemanje z neumitimi rokami dojenčka, drugo pa je otrok, ki hodi. In fajn, da niso neznanci silili v otroka. V mojo so vsakič, ko sem šla v trgovino. Smo živeli v malo večji vasi in vsakič, ko sem prišla, v trgovino, se je našla kakšna tetka, da jo je božala. V mestih se to bolj redko dogaja. Pa tudi tukaj, ko smo sedaj, se ne.
Sedaj, ko je pupa že večja, pa mi je pravi cuker, ko se zunaj igra in pride cela zašmolcana po ličkih. In ne skaćem za njo z dezinfekcijo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:08:12   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: claud

No pa nas je očitno velik k mamo probleme s tem...

Smo v bloku in mi kr naprej silijo v user posted image ........
Enkrat je ena smeti nesla v...smetiuser posted image ....ne vem kako drugač napisat...user posted image ....no in spotoma je hotla mal mojo bejbo pobožatuser posted image ..........mi je čist film počuuser posted image

V nedeljo pa smo bli na čarobnem dnevu....me ravno ni blo zraven, jo je čuvala tašča in je rekla da je pršla ena tamala in jo hotla pobožat, pa ji valda tašča ni pustila...nakar pride zraven mamica od te punčke in reče : Sj jo lahko pobožaš!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa kaj je s folkomuser posted image


Zakaj pa ni rekla, naj jo po nogici poboža?
Jaz moji hčerki rečem, da lahko poboža po nogici, pa nima nihče nič proti....ali pauser posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:09:00   
claud

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Mojo ravn tako ne otipavajo,kaj sele scipajo,se posebej ne neki popolni tujci.Se pa najde kaksen otrok,fantek ali puncka,ki hitro v vozicek pokuka,pa Meri malo pozgecka.Samo nikdar ne skacem okoli in prepovedujem,saj oba otroka uzivata.Zdaj,ko hodi je se sploh vec stikov.Kako boste pa potem reagirale.Ves cas z dezinfekcijo okoli skakaleuser posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:10:16   
claud
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: claud

No pa nas je očitno velik k mamo probleme s tem...

Smo v bloku in mi kr naprej silijo v user posted image ........
Enkrat je ena smeti nesla v...smetiuser posted image ....ne vem kako drugač napisat...user posted image ....no in spotoma je hotla mal mojo bejbo pobožatuser posted image ..........mi je čist film počuuser posted image

V nedeljo pa smo bli na čarobnem dnevu....me ravno ni blo zraven, jo je čuvala tašča in je rekla da je pršla ena tamala in jo hotla pobožat, pa ji valda tašča ni pustila...nakar pride zraven mamica od te punčke in reče : Sj jo lahko pobožaš!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa kaj je s folkomuser posted image


Zakaj pa ni rekla, naj jo po nogici poboža?
Jaz moji hčerki rečem, da lahko poboža po nogici, pa nima nihče nič proti....ali pauser posted image


Je v fazi ko so v ustih tako rokice kot nogiceuser posted image .....
Pa seveda so bli tam otroci vsi umazani...seveda...čarobni dan...igrala, valjanje pop tleh, blato....razumeš, ne?

Pa mi ni nč jasno, ker jst se nikol nism vtikala v tuje otroke....

< Sporočilo je popravil claud -- 1.9.2009 12:11:51 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:14:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: claud



Zakaj pa ni rekla, naj jo po nogici poboža?
Jaz moji hčerki rečem, da lahko poboža po nogici, pa nima nihče nič proti....ali pauser posted image


Je v fazi ko so v ustih tako rokice kot nogiceuser posted image .....
Pa seveda so bli tam otroci vsi umazani...seveda...čarobni dan...igrala, valjanje pop tleh, blato....razumeš, ne?

Pa mi ni nč jasno, ker jst se nikol nism vtikala v tuje otroke....


aja, se pravi, da je bila bosa. Se vidi, da imamo že veliko pupo in sem pozabila na fazo dajanja nogic v ustauser posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:15:10   
claud
Mika-men osebno ni všeč da nekdo drug brez mojega dovoljenja reče svojemu otroku da lahko prijema mojega....in poznam precej mamic ki so enakega mnenja.....
To se mi ne zdi kompliciranje, ampak zdrava logika....
Je pa od sosede mali na ta način dobil 6. bolezen.....user posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:16:21   
claud
Ja bosa je ker bo stara šele 7 mesecev in še ne rabimo čeveljčkovuser posted image user posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:19:31   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: claud

Je pa od sosede mali na ta način dobil 6. bolezen.....user posted image


Tudi naša jo je tako dobila. Zato pa ji ne pustim, da bi lupčkala ali božala po rokicah. vedno so otroci bili oblečeni in jih je božala po oblačilih. S tem pa ne more nobene škode naredit.

Aja, pa ne boža otrok od ljudi, ki jih ne poznamo.

< Sporočilo je popravil mika -- 1.9.2009 12:20:06 >

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:20:45   
claud

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: claud

Je pa od sosede mali na ta način dobil 6. bolezen.....user posted image


Tudi naša jo je tako dobila. Zato pa ji ne pustim, da bi lupčkala ali božala po rokicah. vedno so otroci bili oblečeni in jih je božala po oblačilih. S tem pa ne more nobene škode naredit.

Aja, pa ne boža otrok od ljudi, ki jih ne poznamo.


Jah, problem vročega poletja....malo oblačiluser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 12:30:36   
oka
He, he, he, ko tole berem sem prav vesela, da nisem take vrste, da bi ob pogledu na vsakega dojenčka cvilila iiiiiiii.

Mene sicer to ni nikoli ne vem kako motilo. Pri prvem sem bila ponosna mami in mi je godilo, da so ga občudovali.

Mala madam je pa itak sama odganjala take "vsiljivce". To dete je še preden je znalo govoriti v primeru, da se ji je prikazala kaka starejša gospa in jo začela ogovarjati ali pa bog ne daj kakorkoli žokati spustilo tak pogled in zvok, da je večino ljudi kar odneslo od vozička. Ko je začela malce govoriti jih je odganjala z glasnim "NE, BEŠ".
Še danes, pri njenih petih letih je kriza, sploh če ima svoj dan. Enostavno ne prenese, da jo neznanci ogovarjajo, če pa jo kdo še v lica zraven vščipne, takrat pa...

< Sporočilo je popravil oka -- 1.9.2009 12:37:36 >

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:17:05   
mateyka
zanima me, tiste ki imate starejše (svoje) otroke, če tem pustite se dotikat dojenčka, če ste na igrišču in tud "usrani" po domače povedano in v kontaktu z drugimi otroci pridejo male bratce in sestrice vmes pocrkljat?

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:29:48   
liliana
A pa ste si ve vedno umile roke, ko ste imele dojenčka zraven.....pa ste prijele za kljuko v gostilni.....za voziček v trgovini....ko ste se rokovale s prijateljico.....ko ste plačale čike v trafiki......ker če pa to delate, pa res komplicirate 100 na uro....ko že govorite o prenosu 6. bolezni....nekatere bolezni pač otroci fašejo.....

Dotik pa je je baje človeku prirojena potreba, nagon.....in zato se mogoče nekateri, še potrebno starejši ljudje, ki te potrebe tako ne zatirajo v sebi kot mi mlajši, radi dotikajo dojenčkov......je pa dotik v današnjem svetu, ko nam je že skoraj brat, sosed pa zagotovo, tujec omejen zgolj na družino.....in če se nas dotakne "tujec", se takoj počutimo ogrožene......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:40:38   
Anonimen
meni se zdi, da ta tema ni odprta 100% na higieno in dezinfekcijo!ampak na odnos ljudi do malih dojenckov. v bistvu mislim, da gre za princip, kako si nekateri dovolijo skakanja v vozicke. meni na kraj pameti ni prislo, da bi kakega dojencka v vozicku(tudi ce sve se z mamico poznale) bozala pa "scipala", ker mam tolko zdrave pameti, da vem da to ni primerno!
In ja, grozno mi grejo na zivce mamike in tetike, ki vdirajo v osebi prostor otrocka. saj ima tudi najmanjsi otrocek pravico do njega. mar ne?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:42:18   
oka
zanima me, tiste ki imate starejše (svoje) otroke, če tem pustite se dotikat dojenčka, če ste na igrišču in tud "usrani" po domače povedano in v kontaktu z drugimi otroci pridejo male bratce in sestrice vmes pocrkljat?


Okoli tega pa res nisem komplicirala. Ker nekako mi ni bilo do tega, da bi ga vsakič, ko je hotel pobožati svojo sestro opominjala: "umij si roke, ne zdaj, ko si umazan..." Mislim, da bi se mu kaj hitro zafržmagalo. Da se je pa ne bi smel dotikati, ker je bil v stiku z drugimi otroci? To pa je bedarija in mislim da noben tega ne počne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:51:01   
claud
liliana...preberi post od miske_mccute..........
Mislm ene ste pa res zdj prešle na to higieno....
in JA, ko pridem s trgovine si umijem roke...a je to sramotno?user posted image
Enim je higiena pač nekaj normalnega, drugim se zdi to pretiravanje...(tisti ki majo tako mišljenje se mi smilijo)...

Kar se tiče nagona....kako bi ti blo da pride naprimer sredi trgovine do tebe ena starka, ali kdorkoli drug, pa te prime za roko, obraz, ti mogoče celo poljubi roko.... bi mu nagonsko vrnila dotike, bi mu pustila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:54:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

meni se zdi, da ta tema ni odprta 100% na higieno in dezinfekcijo!ampak na odnos ljudi do malih dojenckov. v bistvu mislim, da gre za princip, kako si nekateri dovolijo skakanja v vozicke. meni na kraj pameti ni prislo, da bi kakega dojencka v vozicku(tudi ce sve se z mamico poznale) bozala pa "scipala", ker mam tolko zdrave pameti, da vem da to ni primerno!
In ja, grozno mi grejo na zivce mamike in tetike, ki vdirajo v osebi prostor otrocka. saj ima tudi najmanjsi otrocek pravico do njega. mar ne?



Meni pa na kraj pameti nikoli ni prišlo, da ne bi pobožala, pa čeprav le po nogici kolegicinega otroka v vozičku.....in nisem nikoli pojmovala kot siljenje, če je slučajna katera znanka želela pobožati mojega otroka tudi ne primerno se mi ni zdelo.....da pa bi gledala s tega vidika, da pa se s tem krši pravica do osebnega prostora otroka oz. dojenčka pa mi tudi ni prišlo na misel......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 13:57:55   
mateyka
Da se je pa ne bi smel dotikati, ker je bil v stiku z drugimi otroci? To pa je bedarija in mislim da noben tega ne počne.


potem pa ne razumem zakaj so drugi otroci z dotikanjem nezaželeni, v smislu, da lahko tamali kaj fašejo od njih. saj jih lahko prek starejšega tudi, če se ta z drugimi otroci igra. in če ni zaradi bolezni (kot pravi miska_mccute), zakaj bi bilo slabo, da se en otrok zanima za (tvojega) dojenčka? meni je to ful lepo. a smo že tako distancirani od sveta in ljudi, da so nam vsi tujci? ali ne moreš tudi prek tega spoznat novih ljudi - moramo takoj skenslat nekoga, ki pokaže zanimanje (predvsem otroke mislim - claud je to omenila) za nas ali naše najbližje? kr žalostna sem, ko tole berem.. user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 14:00:21   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zanima me, tiste ki imate starejše (svoje) otroke, če tem pustite se dotikat dojenčka, če ste na igrišču in tud "usrani" po domače povedano in v kontaktu z drugimi otroci pridejo male bratce in sestrice vmes pocrkljat?



Pustim, da jo boža po nogicah, kot sem že napisala.
In jaz se je tudi vzunaj ne dotikam (tamale) okoli ust in rokic.

Kar se pa tiče neznancev, pa ja, okoli nas živi cel kup folka, ki bi otroka ne samo prijemali za roke, ampak prste celo v usta tiščali in gledali, kolko je že kaj zobkov. user posted image Mala je stara 6m in zobkov sploh še nima.

Se pa v celoti strinjam z misko_mccute.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 14:00:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: claud

liliana...preberi post od miske_mccute..........
Mislm ene ste pa res zdj prešle na to higieno....
in JA, ko pridem s trgovine si umijem roke...a je to sramotno?user posted image
Enim je higiena pač nekaj normalnega, drugim se zdi to pretiravanje...(tisti ki majo tako mišljenje se mi smilijo)...

Kar se tiče nagona....kako bi ti blo da pride naprimer sredi trgovine do tebe ena starka, ali kdorkoli drug, pa te prime za roko, obraz, ti mogoče celo poljubi roko.... bi mu nagonsko vrnila dotike, bi mu pustila?


Se mi je že zgodilo......da me je kdo ustavil (večino res starejši ljudjeuser posted image ) me prijel za roko in me vprašal za kako stvar.....roke mu nisem odrininila, sem mu jo stisnila in odgovorila na tisto, kar me je vprašal......in nisem šla takoj kupit dezinfekcijskih robčkov.......poljubil me pa popoln neznanec na cesti še ni, zato ti ne vem povedati, kako bi reagirala......

Se ti še vedno smilim....user posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Neznanci silijo v dojenčka
1.9.2009 14:04:11   
oka
potem pa ne razumem zakaj so drugi otroci z dotikanjem nezaželeni, v smislu, da lahko tamali kaj fašejo od njih.


Ja, saj jaz tudi ne. Prav zaboli me, ko vidim kako mamo ali babico, ki vsa besna takoj obriše otroka, če se ga kateri drug dotakne. Kot da so kužni. Zato pa jaz, po pravici povedano raje vidim, da moja mulca tujih otrok ne prijemljeta, ker nikoli ne vem kaka bo reakcija.


< Sporočilo je popravil oka -- 1.9.2009 14:11:19 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?