|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 11:53:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 11:58:19   
Kerensa*
A vi, kot direktni sosedje, pa nimate nobene možnosti pritožbe na njihova dovoljenje, glede na to, da ste oškodovani (ponavadi se ljudje pritožijo zaradi zasebnosti, pa tudi zato, ker njihova parcela zaradi bližnje gradnje ni več enako osončena, osenčena ali karkoli že)? A dovoljenja za smreke bi pa potrebovali, glede na to, da so na vaši parceli in upoštevajoč to, da ne bi rasle na njihovo stran? Ker če vaše smreke njim delajo senco in bi zahtevali odstranitev, potem lahko vi to še prej zahtevate za njihovo hišo (sploh pa, če je neka črna gradnja vmes).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 12:05:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 12:08:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:09:52   
Kerensa*
Pri takšnih ljudeh se da kaj doseči edinole s tožbo. Jaz bi zagotovo tožila, če bi imela vsaj 1% možnosti za uspeh, sploh pa zato, ker je bila moja hiša prej tam. Torej se mora njegova prilagajati moji, ne moja njegovi. Drugo je, če se vam ne da tožariti in če se raje preselite. Ampak pomisli tudi na to, da je vaša hiša izgubila vrednost, ker je izgubila zasebnost. Jaz bi tožila še za razliko v vrednosti. Za medsosedske odnose me namreč ne skrbi. Če se ne morete nič dogovoriti, potem odnosi že tako ali tako niso ne vem kaj, drugače imate pa še vedno ločene parcele - torej bodi vi na svojem, on pa na svojem. Pri meni Bog ne daj, da bi prestopil mejo. Takrat bi pa bil halo, ja in to ne na sodišču.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:27:15   
mika
kERENSA....daj nouser posted image ...s kakšno tožbo kaj doseči...a pred sodiščemuser posted image  zveljavnim gradbenim dovoljenjem in upoštevajoč predpise, nimaš kaj. Lahko se tožariš in na smrt skregaš....razen obupnih odnosov ne dosežeš ama ništa.

Milena, druga kot smreke ti ne preostanejo ali pa da se odseliš na vas, kupiš mnjše posestvo in ti nihče  ne bo gradil pred nosom. V mestu in predmestjih, pa lahko samo čakaš, kdaj te bodo 'obzidali'.

Men je tudi fajn, da za nami ni nikogar. Tam imamo teraso in je božji mir. Je travnik in zadaj gozd, ampak travnik je zazidljiv in če ne bom imela denarja za odkup, ko bo parcela naprodaj (kar je že bila, pa so si premislili), bo pač tam stala hiša.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:38:58   
Kerensa*
Milena - si ti videla to gradbeno dovoljenje?

Jaz bi šla, četudi bi ga videla, preverit, na podlagi česa je bilo izdano. Kajti, kolikor vem, se da tudi to izpodbijati, če je bilo izdano na podlagi napačnih oz. lažnih podatkov oz. "dejstev".

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:41:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Milena - si ti videla to gradbeno dovoljenje?

Jaz bi šla, četudi bi ga videla, preverit, na podlagi česa je bilo izdano. Kajti, kolikor vem, se da tudi to izpodbijati, če je bilo izdano na podlagi napačnih oz. lažnih podatkov oz. "dejstev".



ko postane pravnomočno, nimaš kaj. To je pa 8 dni po izdaj GD, tako da je najbrž že mimo. Če hiša, že stoji. Lahk se pa tožiš v nedogled.....hiše zato nihče ne bo rušil.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:42:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mika
hiše zato nihče ne bo rušil.

Lahko se mu pa "sama poruši". user posted image Ampak v tem primeru je pa selitev lažja in pametnejša varianta.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:43:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mika
hiše zato nihče ne bo rušil.

Lahko se mu pa "sama poruši". user posted image Ampak v tem primeru je pa selitev lažja in pametnejša varianta.


Tega pa ne razumem...kaj imaš v mislih?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:44:20   
Oceania
Dinamit?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:45:31   
Kerensa*
Včasih hiše "niso dobro narejene" (predvsem takrat, ko so narejene tako, da škodujejo sosedom) in se "pač poderejo". user posted image Na srečo se takšne stvari dogajajo zelo poredko (vzrok je najbrž zakonodaja user posted image , ne morala) in če se že, se to zgodi z manjšimi objekti, ampak... nič ni večno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 12:45:37   
polho3006
Glede na 62. člen ZGO -1B (Uradni list RS126/07) in uredbe za določitev strank v postopku je NEMOGOČE da vi kot sosedje, ne bi bili iz strani UE ki je izdala gradbeno dovoljenje, povabljeni v postopek kot stranka v postopku, tako da...pozanimaj se na pristojni UE. Če so vas izpustili iz postopka je to kršitev določil zakonodaje, ali pa so vaši sosedje gradili na črno.
Če pša je na predmetne območju sprejet državni prostorski načrt oz OPPN pa je stranka v postopku samo investitor, vendar je potem nemogoče da bi bila streha pravokotna na vse ostale.
Projektant se pa ne more oz. NE SME ozirati na sosednje objekte, ampak na zakonodajo. V glavnem tukaj ga je nekdo zelo zamočil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 14:02:30   
Lunca1
A ni bilo pred leti spremenjeno in ni treba sosedov posebej prosit? Ne vem če ne zadošča, da je zadeva objavljena na UE in če ni pripomb, potem to velja? Ali pa nekaj podobnega??? Ali je to samo za priglasitev del?

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 22.9.2009 14:15:16 >

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 14:37:38   
Arwenko
Hmmm...če je hiša povprečno velika in drugi podatki držijo, potem ste vi sigurno stranka v postopku in bi morali biti pozvani s strani upravne enote. Pas za stranke v postopku se računa takole: ena polovica tretjega korena bruto prostornine stavbe. Tako na približno lahko sama oceniš koliko je to, da vidiš, če padete vanj. Če niste bili pozvani oziroma seznanjeni pisno s strani upravne enote, lahko zahtevate tudi razveljavitev gradbenega dovoljenja. Naslednja stvar oziroma vprašanje pa je, jaz že verjamem, da imajo gradbeno dovoljenje, je pa tudi vprašanje ali po njem dejansko gradijo, sploh če gradijo s kakšnimi fušarskimi mojstri ali pa sami. Za te primere pa obstaja gradbena inšpekcija, pa jih pokliči, da malo preverijo.

Drugače pa v splošnem glede pravil za gradnjo. Ta niso vsepovsod enaka, kriva pa je občina. Določene imajo absurdno stroge predpise do te potankosti, da dovolijo ne vem, samo rdeče in rjave strešnike, pa samo leseno in ne mrežasto ograjo. Določene pa nimajo praktično nobenih predpisov. Poglej si torej v prostorsko ureditvene pogoje za območje kamor spadate kakšna so določila. Če noter piše da morajo biti vsa slemena streh orientirana npr. sever-jug, pol morajo bit, če ne piše pa so lahko kakorkoli. Glede tega, kam pa okna gledajo, pa definitivno ni nobenega predpisa.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 15:13:18   
timoteja
Res dvomljivo, če imajo ti sosedje GD, ker:
-parcela mora bit velika vsaj ene 400 m2 (točno določeno je v občinski predpisih, odlok o prostorsko ureditvenih pogojh zazidalni oz. lokacijski načrt, skratka dokument, ki ureja področje gradnje na tem območju - preveri na Občini)
-druga zadeva, če je objekt tako približan k vašemu objektu oz. parceli, sigurno vaša parcela zapade pod območje za določitev strank (glej Uredba o območju za določitev strank, leto 2oo8), in bi vi morali soglašati oz. se strinjati z nameravano gradnjo... in še mnogo drugega, skratka zadeva smrdi, naredi kaj, dokler objekt ni do konca postavljen, obrni se na pristojno upravno enoto, občino, inšpekcijo...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 15:50:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
22.9.2009 16:09:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Hmmm...če je hiša povprečno velika in drugi podatki držijo, potem ste vi sigurno stranka v postopku in bi morali biti pozvani s strani upravne enote.


Možno je svašta. Smo imeli en primer, kjer je objekt segal do meje, tako da bi fasadni oder morali postavit na sosedovem, pa tega soseda sploh niso obravnavali kot stranko v postopku. Ker pa gradbeno dovoljenje ni bilo pravnomočno se je pritožil, tako da do gradnje ni prišlo.

Je pa zanimivo npr., da so naši sosedje, ki so prej začeli gradit, od nas potrebovali soglasje za gradnjo, mi pa od njih ne.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
24.9.2009 20:36:43   
Poka
Jaz sem pa odraščala v mestu in to v bloku in ob edini štiripasovni cesti v tem mestu... Zato ne razumem, kako sploh rinete v to Ljubljano in si tam še bajte postavljate... To je pač glavno mesto in enkrat bo verjetno pozidan čist vsak še najmanjši košček zemlje. Nič nimam proti Ljubljani, ampak za živet tam ni - in ne rečt, da ni res, ker sami vidite kako je... Moraš bit tip za to - enim je verjetno všeč. Ampak če si bil vajen domačnosti na vasi, ljudi, ki se radi družijo, svobode, narave okoli ipd. potem to sigurno ni to... Midva sva ravno zato kupila parcelo na vasi - za enkrat je super. Ni pa tudi rečeno, da se tudi tu ne bo zgodilo, kot pri vas. Zemlja bo pač vsak dan več vredna. Imamo tudi soseda, ki hoče postavit nek "blok", za prodajo, ker hoče neki s tem zaslužit,, ampak bo potreboval soglasja... Na srečo ali pa vsaj upam, da ima zaenkrat moj še nekoliko več vez in poznanstev na določenih področjih, tako da, dokler se bo nam pač zdelo, on tam ne bo postavljal nič. user posted image  Mi smo vsi tam kupili zemljo, da bi v miru živeli tu s svojimi družinami v sožitju z naravo in nikomur se ne gre za noben zaslužek, sploh pa ne na tak način... V Ljubljani boš težje kaj dosegla, ker tam so nekako ti kriteriji glede gradnje po mojem malo manj strogi, vsaj kar se tiče velikosti parcel in odmika od meje...

Po mojem je najboljša rešitev prodaja, ne vem, nekako sem dobila občutek, da nisi ravno mestni človek in bi ti itak bilo drugje lepše.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
25.9.2009 6:51:04   
PikicaStonoga

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Glede na 62. člen ZGO -1B (Uradni list RS126/07) in uredbe za določitev strank v postopku je NEMOGOČE da vi kot sosedje, ne bi bili iz strani UE ki je izdala gradbeno dovoljenje, povabljeni v postopek kot stranka v postopku, tako da...pozanimaj se na pristojni UE. Če so vas izpustili iz postopka je to kršitev določil zakonodaje, ali pa so vaši sosedje gradili na črno.
Če pša je na predmetne območju sprejet državni prostorski načrt oz OPPN pa je stranka v postopku samo investitor, vendar je potem nemogoče da bi bila streha pravokotna na vse ostale.
Projektant se pa ne more oz. NE SME ozirati na sosednje objekte, ampak na zakonodajo. V glavnem tukaj ga je nekdo zelo zamočil.

Sem hotela napisat ja, da če on IMA gradbeno dovoljenje, si ti kot sesada , morala dobiti kopijo!
Mi smo dobili GD leta 2008 in je bilo najina GD poslano vsem sosedom z možnostjo pritožbe v 15 dneh!!!!

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
25.9.2009 8:46:04   
Arwenko
Tale formula o strankah v postopku velja od aprila 2008. Za njih ne bi prišla v poštev samo če so gradbeno dobili pred tem. Je pa tako kot sem napisala, noben predpis pa ne more lastniku parcele predpisat na katero stran naj ima obrnjena okna, sploh če je dejansko odmaknjen vsaj 4m od meje. Tukaj pa mislim, da dejansko vi nekoliko pretiravate v vaši reakciji. 

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
30.9.2009 11:13:27   
ALWAYS LARA
js pa enostavno ne morm vrjet, da se zarad oken ki so obrnene v vašo smer počutite tko ogrožene??!! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čleveku se zaradi hiše lahko podrejo sanj...
6.10.2009 9:08:11   
Anonimen
lara, jaz pa lahko verjamem. Jaz sem 20 let živela v hiši z veliko parcelo okoli in nobenih bližnjih sosedov. Sedaj sem se preselila k partnerju, pravtako v hišo, ampak v takšno malo naselje - vas. In ko pogledam čez kuhinjsko okno vidim ali soseda kuha ali ne. Sicer so hiše vseeno dosti narazen, ampak mene to moti, ker tega nisem navajena. Zvečer v pižami ali celo samo v majčki in gatah večkrat pomislim, kaj če bo ravno pogledala gor.user posted image Ker enostavno nisem tega vajena. No, midva sva sedaj začela zidat hiško čisto na samem z ogromnimi okni in brez strahu, da bom komu videla direktno v dnevno sobo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ALWAYS LARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.10.2009 14:09:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ALWAYS LARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?