|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MNENJE O KRSTU
7.10.2009 10:35:49   
MAŠKA
Bostina... zdajle sem se spomnila tvojega vprašanja iz druge teme. Pa daj se ljuba duša postavi na svoje noge in se ne obremenjuj z okolico. Že zdaj te skrbi ali otroka krstit ali ne, kaj bo rekla tašča... pa šele delata na otroku.... pa še to se ti zdi, da bi morala okolici povedati.
Požvižgaj se na okolico in se sprosti, tako boš lažje prišla do otročka in verjemi, da sploh ni važno, če bo krščen ali ne, važno je, da ga bosta vidva s tvojim imela rada oz. da se boste vi trije imeli radi.

Pa srečno!

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: MNENJE O KRSTU
7.10.2009 10:41:58   
PERSIDA
Pozdravljena.
To ,da ti nekdo nekaj vsiljuje je brezveze.Ti si se odločila in tako tudi bo ,pa ,če se tašča pred bogom na trepalnice postavi.
Jaz imam od zakramentov samo krst in mi nič ne manjka sem pa svoja otroka tudi pred časom dala krstit,ker sem pač sama hotela.Kako bo naprej ,pa se bosta sama odločala.Tako kot se jaz.Pa srečno.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: MNENJE O KRSTU
7.10.2009 10:53:20   
RAKICA2007
Jaz sem samo krščena, moj user posted image  ima vse zakramente . . . najina tamala ni in ne bo krščena, dokler se sama ne odloči katera vera ji je pisana na kožo. Vere ji ne bom vsiljevala in tudi nobenemu drugemu dopustila, da ji vsiljuje kar ona ne želi. Če bo hotela biti ateist bo, če bo hotela sprejeti katerokoli drugo vero jo pač bo. Zame bo vedno moja mala frkolinka user posted image  in se bom z njenimi odločitvami strinjala. Nimam nobenih pravic se vtikat v njeno življenje in njene odločitve.


(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 14:48:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: BOSTINA
da bo sigurno hotela krščenega vnuka, ki pa..ga od mene ne bo dobila.
....

To je vajina odločitev. Kot sta se "odločila" da bosta otroka učila slovenskega jezika (pa čeprav zaradi države v kateri živita), "odločila" da ga bosta učila lepega obnašanja, spoznavanja črk, številk, risanja, vožnje s kolesom,... in vsega, končno tudi da ga bosta dala v šolo (čeprav sta to tudi zakonsko obvezna) tako se tudi odločita glede krsta. Torej lahko bi tudi rekla, da se bo naučil voziti kolo, ko se bo sam tako odločil, ali lepo obnašati ali.... Stavek "da se naj otrok sam odloči" je samo na prvi pogled smiselen, v resnici pa prazen. Otrok se sam ne more odločiti. O prenosu vere na otroka odločata starša in ne otrok, kot tudi ne izbira jezika v katerem bo govoril in ....vse ostalo. To bi pomenilo kot če bi rekel, otroka se bo naučil 5 jezikov, potem pa se bo sam odločil kateri bo njegov jezik. A vendar na otroke lahko prenašamo samo tisto, kar imamo. Če 5 jezikov ne znam, jih na otroka ne morem prenesti.
IZVIRNO SPOROČILO: BOSTINA
nimam nič proti vernim, proti cerkvi, ampak, da bi jaz otroku vsiljevala nekaj, kar tudi meni ni, se mi pa ne zdi no.

To je res in jasno je, da se za krst ne moreš odločiti, ker vere nimaš in je zato otroku ne moreš prenesti.

Ker pa sprašuješ kaj krst pomeni vernim starim staršem:
Ker želimo svojemu otroku vse samo najboljše, želimo na svojega otroka prenesti vse dobre stvari in izkušnje, še posebej tiste, ki so za nas najpomebnejše. Vernim je vera ena najpomebnejših izkušenj življenja sploh, zato obstaja velika želja prenesti to vero na njih. Vernim starim staršem še posebej veliko pomeni prenesti vsaj zametek vere na vnuke.

Otrok se ne krsti v njegovi veri ampak v veri staršev, sorodnikov in veri cerkve. Otroka se lako zato v okviru zmožnosti vzgaja v veri starih staršev, če starši vere nimajo/ne želijo. A vseeno je to odločitev staršev.

Danes so v vzponu verske sekte. Zakaj? Ravno zato, ker mladi, neizkušeni padejo v roke posameznikov (samooklicanih polbogov), ki z njimi manipulirajo. Zakaj lahko z njimi tako manipulirajo. Ker ti mladi nimajo nikakršne izkušnje vere, nimajo ničesar s čimer bi lahko sekto primerjali ampak je za njih vse to novo in pametno. Manipulirajo do točke, ko so za to pripravljeni umreti (pa naj bo kot samomorilski napadalec ali pa skupinski samomor).

Vzgoja otroka v veri pomeni v resnici mu sploh dati možnost za se odločiti. Če nečesa ne poznaš se tudi odločiti ne moreš, kaj ni tako? Zato je za mene vzgoja v veri, edina prava pot za otrokovo resnično izbiro.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 13.10.2009 14:50:01 >

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 14:52:23   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Bostina... zdajle sem se spomnila tvojega vprašanja iz druge teme. Pa daj se ljuba duša postavi na svoje noge in se ne obremenjuj z okolico. Že zdaj te skrbi ali otroka krstit ali ne, kaj bo rekla tašča... pa šele delata na otroku.... pa še to se ti zdi, da bi morala okolici povedati.
Požvižgaj se na okolico in se sprosti, tako boš lažje prišla do otročka in verjemi, da sploh ni važno, če bo krščen ali ne, važno je, da ga bosta vidva s tvojim imela rada oz. da se boste vi trije imeli radi.

Pa srečno!


Nisem niti šla za tem, ma MAŠKA ima prav. zgleda, da imaš težave sama z seboj. pa ne mislim v grdem smislu to povedat. Res se ne smeš tako obremenjevati. Sploh pa ti to lahko škodi, da se tako obremenjuješ tudi pri zanositvi. odmisli vse skupaj in vse bo lažje. Čeprav vem, da je to lahko rečt, težko pa naredit, ma magari pojdita kam, ko sta sama, al pa na kak dopust, pa se malo zrelaksirajta v dvoje in boš vidla, da bo otroček kmalu tu.

Za taščo pa se ne sekirat preveč.user posted image



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 14:59:14   
claud
Mi2 sva oba krscen, oba imava birmo, male pa nisva dala krstit, ker ce ne hodiva v cerkev, niti isva ravno verna ni smisla da jo krstiva.....se bo pa sama odlocila ko bo dovolj stara za odlocanje o veri....

Nikar se ne oziraj na tasco! Kot je ena napisala-pravi kristjan naj ne bi silil v to!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 15:13:35   
ronja
bostina, če ti bojo težili, jima lepo razloži, da je bil tudi Kristus krščen kot odrasel in se bo tudi tvoj otrok sam odločil za vero, ko se bo želel. Jaz sem Biblijo prebrala in imam zdaj na vsak njihov zakaj svoj zato - in zato mi verniki ne morejo več do živega kar se tiče moje odločitve, da ne verjamem v boga.
Za moje pojme izvirnega greha ni in moji punčki nista naredili čisto nič narobe. Če kateri bog drugače misli, potem res ne morem verjet vanj...

(odgovor članu malajka84)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 15:13:35   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
postane pa lahko kristjan otrok tudi, ko bo odrasel, če bo to želel - torej v bistvu ni nič izgubljenega. Meni se zdi mogoče bolj pomembno to, da otroku nenako uspeš razložiti, kaj je to biti kristjan, saj se bo potem lažje odločil, ali si tega želi.

In kako naj razloži, če nima vere. Pa saj se vere na da prenašat z razlago. Z razlago lahko malo bolj razumemo, prenašamo pa jo z vzgledom. In ni res, da ni nič izgubljenega.
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
Naj še dodam, da je krst za nas kristjane potreben zaradi zveličanja. S krstom dobimo neizbrisno duhovno znamenje, zato je tudi krst neponovljiv. Prav tako pa se zveličajo tudi tisti, ki niso krščeni, pa iskreno iščejo Boga ... torej, ker je Bog dober in usmiljen, bodo tudi nekrščeni otroci zveličani - zato najbrž krst, če gledam iz tvojega vidika, najbrž res ni nujno potreben.

Izgubljeno je tisto, kar si tudi izpustila. Najpomebnejše. Zato je bistvena razlika med krščenimi in ne krščenimi tudi če so si recimo v mislih, besedah in dejanjih enaki. Izpustila si nekaj kar je bilo drago plačano, da lahko zastonj prejmemo - Da smo odkupljeni z Njegovo krvjo.

In niso vsi krsti enaki. Krščen mora biti v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.




(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 16:08:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Vzgoja otroka v veri pomeni v resnici mu sploh dati možnost za se odločiti. Če nečesa ne poznaš se tudi odločiti ne moreš, kaj ni tako? Zato je za mene vzgoja v veri, edina prava pot za otrokovo resnično izbiro.



Se ne strinjam.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 16:09:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

bostina, če ti bojo težili, jima lepo razloži, da je bil tudi Kristus krščen kot odrasel in se bo tudi tvoj otrok sam odločil za vero, ko se bo želel. Jaz sem Biblijo prebrala in imam zdaj na vsak njihov zakaj svoj zato - in zato mi verniki ne morejo več do živega kar se tiče moje odločitve, da ne verjamem v boga.
Za moje pojme izvirnega greha ni in moji punčki nista naredili čisto nič narobe. Če kateri bog drugače misli, potem res ne morem verjet vanj...


Podpis!

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 16:16:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
... Zato je bistvena razlika med krščenimi in ne krščenimi tudi če so si recimo v mislih, besedah in dejanjih enaki.


No jaz sem pa krščena, a mi to absolutno NIČ ne pomeni ... prebrala sem Biblijo vem o čem se gre, a jaz ne morem vrjet v nekoga ki je tako dober in tako vsemogočen, podrugi strani pa mori tisto, kar ni na njegovi strani. Jaz imam svojega boga v katerega vrjamem ... in ta bog je prijazen ima rad vse in ne samo tiste ki so krščeni.
Res se ne morem strinjati s teboj ...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 17:31:38   
Pat74
tehnofil vero ima njen partner, saj tako sem razbrala iz posta.

Prav tako pa se zveličajo tudi tisti, ki niso krščeni, pa iskreno iščejo Boga - citirano iz KKC. Zato se obrni kar na C, pa z njimi debatiraj, ker jaz se ne bom spuščala v teološke debate, ker sama 1. premalo vem; 2. tudi sama nisem zgledna kristjanka, zato se s tem sploh ne bi/ne bom hvalila. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 18:00:13   
Pat74
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Danes so v vzponu verske sekte. Zakaj? Ravno zato, ker mladi, neizkušeni padejo v roke posameznikov (samooklicanih polbogov), ki z njimi manipulirajo. Zakaj lahko z njimi tako manipulirajo. Ker ti mladi nimajo nikakršne izkušnje vere, nimajo ničesar s čimer bi lahko sekto primerjali ampak je za njih vse to novo in pametno. Manipulirajo do točke, ko so za to pripravljeni umreti (pa naj bo kot samomorilski napadalec ali pa skupinski samomor).


Se ne morem popolnoma strinjat s tabo. Na žalost srečujem mlade in stare, ki imajo izkušnjo vere, pa so zašli v sekto. Zakaj? Ta jim lahko ponudi več kot današnja C, žal. Tudi C manipulira z nami, če ti tega ne vidiš, potem je to tvoj problem. Vse bolj se mi zdi, da je današnja C od Kristusove C oddaljena miljone svetlobnih let. Zase lahko trdim, da je moja vera zelo drugačna od tiste, ki sem jo sprejemala kot osnovnošolka in srednješolka. Po eni strani je bilo takrat lažje, ker si kot mlad vse vpijal in verjel, ampak z leti, ob izkušnjah, ki jih imaš in marsikaj vidiš, kar se ne bi smelo dogajati v teh posvečenih hramih ... (pa ne bi diskutirala o tem!) zame je vera postala izrazito osebna in močno oddaljena od C kot institucije.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: MNENJE O KRSTU
13.10.2009 19:24:16   
tweety83
mene starši niso dali krstit,pa čeprav sta oba izhajala iz vernih družin. Spominjam se da so vsi otroci hodili k verouku in šmarnicam - a meni sta starša vcepljala v glavo druge stvari. Ampak takrat mi je bilo kot otroku hudo ker se nisem vklapljala v tisto družbo otrok.
Sedaj sem odrasla in sem naredila vse zakramente ker imam željo po cerkveni poroki in prav tako imam željo da je moj otrok krščen in da opravi vse zakramente,potem naprej je pa njegova volja. Mi2 bova svoj del naredila, kasneje je pa odločitev njegova.
Nisem pa neki verski fanatik - niti najmanj.
Tako da to je stvar vsakega posameznika in čisto nobeden nima pravice drugemu človeku vcepljati svoje volje.
Odloči se kot se tebi zdi primerno - ostali pa morajo to upoštevati.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: MNENJE O KRSTU
14.10.2009 1:23:14   
Pat74
n kako naj razloži, če nima vere. Pa saj se vere na da prenašat z razlago. Z razlago lahko malo bolj razumemo, prenašamo pa jo z vzgledom. In ni res, da ni nič izgubljenega.


Ok, maš prav, da ne moreš nekaj razlagat, če tega ne živiš. Toda jaz še vedno trdim, da so tudi nevernim in vernim skupne občečloveške vrednote, te so med drugim zapisane: za verne so to 10 božjih zapovedi, za neverne pa npr. Deklaracija o človekovih pravicah in svoboščinah, idr.

Biti kristjan/živeti kot kristjan - velik problem za današnjega človeka, ko se vse bolj zdi, da C pridiga eno, dela pa drugo.

Izgubljeno je tisto, kar si tudi izpustila. Najpomebnejše. Zato je bistvena razlika med krščenimi in ne krščenimi tudi če so si recimo v mislih, besedah in dejanjih enaki. Izpustila si nekaj kar je bilo drago plačano, da lahko zastonj prejmemo - Da smo odkupljeni z Njegovo krvjo.


Kaj je bilo izgubljeno? Tega ne razumem. Pač krst je potreben, ker smo podedovali izvirni greh - torej človek (Adam in Eva) je hotel biti kakor Bog - po domače: zato, če želimo v nebesa, moramo biti krščeni. S krstom se odpustijo vsi grehi in takrat postanemo del "božje narave" - postanemo sposobni, da verujemo v Boga in dobimo moč, da živimo in delujemo po darovih Sv. Duha. Krst nas včleni v C (gl. KKC).
Ja, je razlika med krščenimi in nekrščenimi, toda vseeno so ljudje, ki iskreno iščejo Boga in živijo po teh božjih zakonih, zveličani.

In niso vsi krsti enaki. Krščen mora biti v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.


Nikjer ne pišem še o kakem krstu, tako da ne vem, zakaj ta očitek.

Naj bo dovolj, tehnofil, ker najbrž itak več veš kot jaz, zato me lahko posekaš s svojimi argumenti. Sicer ima pa človek itak svobodno voljo, da se odloča, kaj se zdi njemu prav (torej se bo bostina sama odločila, kako in kaj v zvezi s tem), zato je najbrž najino teološko debatiranje brezveze.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:11:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
če ti tega ne vidiš, potem je to tvoj problem. Vse bolj se mi zdi, da je današnja C od Kristusove C oddaljena ....zame je vera postala izrazito osebna in močno oddaljena od C kot institucije..., ko se vse bolj zdi, da C pridiga eno, dela pa drugo..."dobimo moč, da živimo in delujemo po darovih Sv. Duha"


Ker citiraš Katekizem KC razumem da govoriš o katoliški veri. Zelo dobro znaš na pamet (ali najti v knjigah in prebrati) vsebino, ki jo navajaš. Vendar je vsebino potrebno tudi razumeti v celotnem kontekstu kot je podana. Namreš VSE, čisto vse iz katoliškega nauka se med sabo povezuje in dopolnjuje. Nič ne "štrli ven", kot to lahko najdeš v drugih verah. Vendar iskanje pravega odgovora zahteva resnični željo, odgovor najti - ne da si že prepričan da ti je jasno v naprej. Nato je pri iskanju odgovora uporabljati enaka merila v vseh analizah in primerjavah ter ob tem upoštevati tako človeški faktor, kot božji poseg.

Kot navajaš delovanje Sv.Duha, to ni le nekaj kar piše in si pač prebereš. Delovanje Sv.Duha je še kako resnično. In ravno razumevanje verskih resnic in verskih skrivnosti je precej odvisno ravno od njegovega delovanja. Oz. po domače, če ti Sv.Duh ne razjasni, ti noben študij ne pomaga. Gre za nekakšen uvid, spoznanje, ki se zgodi, npr. brez določenega vzroka. To bi lahko opisal nekako kot da se dvigne neka meglica ko o tem razmišljaš (ali pa ne) in ti postane jasno (določen delček).

Prazne so besede tistih, ki izjavljajo, da so kristjani (ker so krščeni v RKC mislijo katoličani) ob tem pa zavračajo "cerkev kot institucijo". Torej zavračajo tisto institucijo, na podlagi katere podeljenega krsta se imenujejo kristjani user posted image . Če nekaj zavračaš (ne ti osebno, ampak vsak za sebe), potem se na to ne sklicuj (ne ti osebno - vsak za sebe, ki to bere).

Cerkev (kot institucija) in Cerkev kot občestvo, je ena sama Cerkev. To nista dve varianti, morda v kaki drugi veri, v RKC ene brez druge sploh ni. Druga drugo definirata. Katoliška vera nikoli ni in nikoli ne bo bila osebna. Je vedno bila in vedno bo to vera občestva, skupnosti. Da, obstaja pa mnogo ver, ki so osebne, vendar bi težko rekel da so to vere. Bolj mislim, da so to pač prepričanja posameznika - ki pa ga ima seveda takšno kot njemu paše oz. se mu zdi. Ko pa pridemo do tu, ... kje je meja, kaj meni paše. V mojih vrednoath? Ampak te sem dobil doma / v šoli / v odnosih. Torej je potem moja vera odvisna od okolja, od mojih izkušenj, od... to pa ni vera od Boga. To so izkušnje. Je pa luštno ker jo lahko sproti prilagajamo.

Zelo resnična je misel (ne vem od koga, niti ne točen citat), da Cerkev je nadaljevanje Božjega dela dano v izvrševanje človeku. Da, zato je današnja C oddaljena  od Kristusove C .... kato, ker smo samo ljudje. Res je. Miljone svetlobnih let smo oddaljeni od Jezusa vsi mi. Da, želimo si biti bližje, a kaj ko kot ljudje s svojimi slabostmi uspevamo biti vsaj miljone svetlobnih let BLIZU Kristusu.
Pa vendar, včasih se pojavi kdo, ki mu uspe priti bližje, do tisoče svetlobnih let blizu Kristusu. Tudi danes.
Zato, če iz dejanj posameznikov sklepaš, da je vera RKC manipulacija (ali da Boga ni), moraš ob enakem merilu iz dejanj posameznikov (P.Pij, M.Terezija) zaključiti, da Bog je in da še kako deluje skozi RKC. Kristjana vodi Cerkev (niti ene stvari ne moreš navesti, da bi katoliška cerkev učila narobe, še posebej o vrednotah), vzor pa mu ni Cerkev. Ker Cerkev so tudi ljudje kot mi s slabostmi (beri podvrženi grehu) kot so naše.
Kristjanu je vzor Kristus.


(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:21:06   
Pat74

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Kristjanu je vzor Kristus.


user posted image user posted image user posted image Torej je vse drugo itak odvečuser posted image .

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:21:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
vero ima njen partner, saj tako sem razbrala iz posta....
...(torej se bo bostina sama odločila, kako in kaj v zvezi s tem)...
...več veš kot jaz, zato me lahko posekaš s svojimi argumenti....

Kolikor sem razbral iz pousta, njen partner nima vere ampak jo imajo njegovi domači.

Meni je hecno to, da je sprožila neko debato o krstu na podlagi "predvidevanja" da bodo verjetno njegovi domači hoteli, ob tem, da otroka sploh še ni.

Žal mi je, da jemlješ to debato kot "posekanje z argumenti", namesto za priložnost pogledati iste stvari skozi drugo okno in si v bistvu razširiti spoznanje. Namreč, ne želim "posekati" tvojih besed, ampak moje izkušnje deliti s tabo. user posted image

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:24:21   
Anonimen
Da bi tašča odločala o tem ali bom jaz
krstila svojega otroka je pa tazadna stvar na svetu.
Moja tašča je pravoslavne vere, jaz pa katoliške.
Seveda je težila da bi se otrok krstil po njihovo.
Možu pa je vseeno - je al pa ni krščena.
Če je njemu vseeno, potem jaz raje vidim, da je kršena
tako kot jaz. In tako smo tudi naredil.
Briga me tašča.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:27:06   
Pat74
Žal mi je, da jemlješ to debato kot "posekanje z argumenti", namesto za priložnost pogledati iste stvari skozi drugo okno in si v bistvu razširiti spoznanje. Namreč, ne želim "posekati" tvojih besed, ampak moje izkušnje deliti s tabo.


Če je pa tako, pol pa morda udariva še kakšno debato - čeprav ne vem, če sem res toliko podkovana v tem, pa kot poudarjam, tudi nisem vedno zgledna kristjanka, daleč od tega - se trudim.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 15:49:35   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Kristjanu je vzor Kristus.

Torej je vse drugo itak odveč.

Če ti je vzor Kristus, potem je "vse drugo" nujno potrebno. Namreč Jezus sam je postavil Cerkev. Zanikanje Cerkve je zanikanje nečesa kar je On postavil. Čim rečeš Jezus, ne moreš mimo Cerkve. Ocena,da je nepotrebno tisto, kar je Bog Sin postavil, da je potrebno, pa se za moje pojme uvršča po domišljavost. Namreč Bog Sin ni prišel, da bi postavo spremenil, ampak jo je priše dopolniti - kot jaz vidim pa je prišel pokazati 1:1 kako naj delamo. Torej Njemu ni bilo nič odveč. Kako je lahko odveč tebi? Od kje se postavljaš v položaj, da veš več,...

Ne razumi gornjega kot tebi osebno. Beri to kot splošen odgovor, na splošne opazke večine današnjih ljudi.

Želim ti samo pokazati, kako na videz enostavne stvari in na videz pametne, v resnici lahko peljejo do popolnega odklona - poti stran od tistega, kar imaš za vzor. Takšen odklon pa se lahko zgodi zato, ker ne gre za iskanje resnice, za iskanje pravega odgovora, ampak gre bolj za iskanje odgovorov znotraj zamer in jeze do Cerkve. In vedno, kadar je zamera in jeza, je rezultat odmik od Jezusa Kristusa.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: MNENJE O KRSTU
19.10.2009 16:03:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
tudi nisem vedno zgledna kristjanka, daleč od tega - se trudim.

Od kristjanov imajo ljudje zelo velika pričakovanja. Za njih bi morali biti vsi sveti, da bi se kar bleščali. Ampak potem utelešenje ne bi bilo potrebno. Niti odrešenje. Jezus sam je rekel, nisem prišel zaradi pravičnih. Prišel je zaradi grešni. Prišel je za mene, osebno. In za tebe in še za druge.

Pričakovanja vseh ostalih pa so tako visoka, tako visoke norme, da jih jaz prav gotovo ne morem zadovoljiti. Se trudim. Ampak sem "stalno" še na začetku. Razumeš? Zato ne moreš na podlagi mojih dejanj sklepati, ali je Bog ali ni, ali je Jezus ali ni. Moja dejanja o tem nič ne povedo, ker včasih "mi celo uspe biti dober". Pričakovanja pa so tako visoka, da se BOJIM javno izkazovati da sem kristjan, katoličan. Da je RKC moja cerkev in da je duhovnik, moj duhovnik. Ker bi zaradi mojih dejanj padala slaba luč na RKC.

Ampak to sem jaz. Duhovnik pa ni skrit. Ima pa enako slabotno človeško naravo kot jaz, ker je človek in je podvržen grehu. In ko gledaš njega, praviš (ne ti osebno), cela cerkev je pokvarjena. Ni res. Pokvarjen je samo on, jaz. Vendar zaradi tega, zaradi mojih dejanj ni nauk vere nič manj dober. Ljudje ne sodijo po cerkve po nauku ampak po ljudeh. Ampak resnica je, da kjer je človek je vedno veliko slabega.
Jao. Še kadar resnično želimo narediti nekaj dobrega, se kaj sfiži in potem lahko vsi rečejo, poglej kakšen je. Prav vsi to poznamo, a pri ostalih tega ne upoštevamo.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: MNENJE O KRSTU
20.10.2009 8:36:30   
Pat74
Pričakovanja pa so tako visoka, da se BOJIM javno izkazovati da sem kristjan, katoličan. Da je RKC moja cerkev in da je duhovnik, moj duhovnik. Ker bi zaradi mojih dejanj padala slaba luč na RKC.


Tudi jaz čutim kot kristjanka velike pritiske, zato tega ne razglašam/se nočem izpostavljati. Je pa še kako res, da ljudje, ki so se bodisi oddaljili od vere ali pa niso verni, še kako gledajo ljudi, ki smo redni nedeljniki, kakšni smo in večkrat vidijo samo slabo o nas. Bom pa še dodala to, da se ne bojim kritike, sploh, če je ta upravičena - ampak žal vse vse prerado posplošujeuser posted image .

Ampak to sem jaz. Duhovnik pa ni skrit. Ima pa enako slabotno človeško naravo kot jaz, ker je človek in je podvržen grehu. In ko gledaš njega, praviš (ne ti osebno), cela cerkev je pokvarjena.


Res je, duhovnik ni skrit, zato ti čist iz svojih izkušenj lahko povem, da če bi na vse skupaj gledala tako, da bi bil zame duhovnik tisti, od katerega je odvisna moja vera, me že zdavnaj ne bi bilo več v C. Zakaj pa sploh pridem? Gre za notranjo potrebo in nikakor ne za navado ali nujo (ta je bila takrat, ko me je mama silila user posted image ), če verjameš ali ne, marsikdaj mi obisk cerkve služi v "terapevtski" namen - kot nekakšno zdravilo za mojega duha in dušo. Sploh najraje imam tišino, ker takrat še bolj začutim Božjo prisotnost.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: MNENJE O KRSTU
20.10.2009 8:40:18   
Pat74
Če ti je vzor Kristus, potem je "vse drugo" nujno potrebno.


Ta izjava je bila mišljena, da so ostale besede odveč ter da nimam kaj dodat.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: MNENJE O KRSTU
20.10.2009 11:52:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
ne za navado ali nujo (ta je bila takrat, ko me je mama silila),

Še šest let nazaj, se mi je maša zdela predolga, dolgočasna da bi se je udeležil. Brez veze. Vse se mi je zdelo neumno. Prepričan pa sem bil, da mi je vse jasno. Danes mi je kratka. Včasih bi se lahko podaljšala še za eno, če bi le imel čas user posted image .

Seveda, dolgočasno in predolgo, ker nisem nič razumel, ker nisem od Boga nič potreboval. Kar pa sem razumel, sem razumel narobe oz. tako kot je meni pasal in kot sem imel oprane možgane. Ja, oprane možgane. Mediji in družba, okolje neprestano samo kritizirajo, pljuvajo, obtožujejo in posplošujejo. Jasno je da tako prepričan nisem mogel ničesar razumeti, ker sem v vsem videl samo to kar se govori okrog. Vse dolker ni postala potreba, nuja, iskanje poti, iskanje pomoči, iskanje rešitve iz težav. In "dolgo" je trajalo, da sem uspel spregledati, razumeti. "Dolgo" je relativno, dve leti ni nič ampak dve leti truga in iskanja predno nekaj ukapiraš, je pa precej dolgo, se ti ne zdi. Vsako obtožbo, vsak predsodek, vsak očitek posebej, ki se ga nosil v sebi, do vere, cerkve,..., sem moral "zlomiti", se skozenj prebiti kot skozi pregrado. Zato so mi jasni očitki, obsodbe, kritiziranja, ki so prisotna v družbi. Jasno mi je na čem temeljijo in jasno mi kje je njihova "napaka" v sklepanju, ker sem sam delal te iste napake. Prva in največja ter neprestana napakpa je, da uporabljajo dvojna merila. Z eno mero merijo zdravnika, z drugo duhovnika. Z eno mero merijo učitelja, sodnika, z drugo duhovnika. Z eno mero merijo policista, socialnega delavca, z drugo mero merijo duhovnika. Druga največja pomanjkljivost pa je neznanje in nevedenje. Delno zaradi nezainteresiranosti, delno zaradi lenobe. V vsakem primeru pa delajo zaključke na podlagi popolnega ne ve'denja. Namreč pri verouku si se lahko naučil (jaz ne) vendar še vedno to ni ve'denje. Ve'denje, ko stvar poznaš in jo "veš" (jo izkusiš, uporabljaš), ne pa ko se jo naučiš na pamet.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 20.10.2009 11:56:37 >

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?