|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:41:20   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: Mitch

Stvar se je zakomplicirala na pregledu in so jo hoteli celo poslati domov kljub preeklampsiji, porod pa so sprožili šele naslednji dan na urgiranje sobne zdravnice zaradi visokega tlaka in precejšnje zamude glede na PDP. Kakšen namen pa naj bi še imel po tvoje?


Kdo bi razumel??? Najprej ni bilo o.k. ker so povišanje krvnega tlaka ignorirali, ni bilo prav, potem...pa ko so se ˝zbudili˝ in ugotovili da bi pa resm lahko bilo kaj narobe in hitro odreagirali s carskim rezom pa spet na prav?!?

Zahvali se usodi, stvarniku, naravai...mogoče celo zdravnikom da je bila vajina punčka tako dobro ocenjena, da je zvse o.k. z tvpojo ženo in z otrokom!!! A bi bil bolj zadovoljen da bi se otrok rodil vaginalno in bi imel nižjo oceno???

Nisem še rodila, me pa za izkušnja čaka čez cca 8 tednov, vendar....koliko poslušam kolegice in njihove partnerje, ki so bili ob čudežu rojstva...močno dvomim da si bil ti toliko priseben da si si zapomnil, kaj točno ti je rekel zdravnik glede opravljenih preiskav.

BODI SREČEN DA JE TAKO KO JE IN DA IMAŠ ŽIVEGA IN ZDRAVEGA OTROKA IN ŽIVO ŽENO!!!! Je kaj drugo sploh pomembno??? Mislim da ne!!!!

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:42:09   
ronja
hehe, gina, moje nosečnosti niso bile ravno lepe... Niti enauser posted image . Samo ne moreš umetno določit dneva, ko naj bi se na ukaz dete rodilo...

Ma, jaz ne pravim, da je prav, da delajo napake - saj zato se jim pa reče napake. Samo pravim, kako jih lahko pomagamo odpravit... Ker ti povem, da bogvekak bi bil moj 1. porod, če bi zaupala zdravnikom, da že najboljše vejo...

Poleg tega, poglej kaj se ti je zgodilo, ko si želela svoje - ignorirali so te in pustili bi te bolj trpet ko t je treba, če bi se ti slučajno motila, ne bi ti stali ob strani, ampak te še bolj zafrknili, namerno, ker jih nisi ubogala. A to je pa prav??? Ne jih zagovarjat, ne delajo prav. Ne delajo.

Jap, imaš popolnoma prav in res je, nimajo prav! Ampak kar hočem povedat - kot vednouser posted image - je to, da se da tudi iz tega nekak sforsirat nek ok zaključek - vedno ne gre, ampak napišem pač kaj vse lahko človek naredi sam zato, da bi bil porod lep, pa čeprav ga babica v sprejemni nadere ko psa, pa čeprav babice v porodni zavijajo z očmi, ker pač hočeš naraven porod, pa čeprav te hočejo kar nekaj nafilat itd... Če veliko veš in se postaviš za svoje želje, potem vsaj približno ok skoz prideš. če ne veš in zaupaš, pa nadrajsaš (kot sem jaz v nosečnosti z Ronjo! - zato sem pa na porodu vedela, hehe)

zdravniki niso neka fajn bitja - vsaj večina, kar sem jih jaz spoznala - ene par je odličnih, večina je pa zoprnih in prevzetnih in mislijo v smislu, "ko si ti, ki nisi ništa"... Sploh ne zagovarjam tega odnosa niti njihovih napak! Samo pravim, kaj lahko narediš KLJUB TEM NJIHOVIM BUDALEŠTINAM, da prideš ok skoz.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:43:23   
Gina
MItch, nima veze, kaj pravijo, ni se treba zagovarjat. Zdravniki nimajo prav, niti ženske, ki se jim ni zgodilo nič hudega, ki so imele relativno normalne, povprečne porode in se je z njimi lepo ravnalo, jih nihče ni po nepotrebnem razparal, ki niso srečale nesposobnih zdravnikov, nimajo pravega občutka za to, kako se človek počuti, kadar je bila na njih narejena strokovna zdravniška napaka in jih boli tako duša kot telo. Ne vejo. Bog jim odpusti, nimajo pojma in želim jim, da se jim to vseeno ne bi nikdar zgodilo. Iz srca jim to želim.  

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:43:56   
ronja
Je kaj drugo sploh pomembno???

Jah, seveda je pomembno, če ga biksajo! je pa pomembno tudi to, kaj lahko mi naredimo, da ublažimo njihove napake. Dostikrat moraš bit pač bolj priseben kot zdravnik- meni se je že zelo dostikrat zgodlo, sa sem morala kakega zdravnika na urgenci mirit, da bom ok...

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:44:54   
Mitch
Še enkrat: povišan krvni tlak je bila indikacija za sprožitev (s tem se strinjam in je prav, da so sprožili, čeprav malo pozno), nikjer pa ni bilo indikacije za carski rez!

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:47:06   
ronja
Preeklampsija je opredeljena kot pojav hipertenzije (povišanega krvnega tlaka), proteinurije (pojav proteinov v urinu, kar vidi zdravnik na laboratorijskem izvidu urina) ali obojega po 20. tednu nosečnosti. (Vir: ringaraja) (TOREJ ALI ENO ALI DRUGO ALI OBOJE. ZADOVOLJNA?)

ne, nisem zadovoljna - ker je vir: ringaraja -probaj najt preeklampsijo v kakem znanstvenem članku, pa boš videl, da samo hipertenzija ni dovolj. In po teh se odločajo zdravniki, ne po ringarajiuser posted image .

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:47:46   
ronja
nikjer pa ni bilo indikacije za carski rez!

še enkrat: indikacija za CR po tem, kar si ti napisal, je bil MEKONIJ v plodovnici.

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:48:57   
hektorina
Pojma nimamzakaj, vendar te nekako razumem. Ves prestani strah za dete in svojo drago je verjetno šele zdaj prišel za tabo... Glej, ne glede na vse, kaj ti "sanjamo" preko PC jev... ČESTITKE tebi ati, mamici in mali punčki, ki je po spletu enih čudnih dogajanj prišla zdrava na svet. In najlepšauser posted image user posted image user posted image user posted image ! Srečno!

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:50:29   
Mitch
Pri veliki večini se porodi z mekonijsko plodovnico končajo samo z indukcijo. Sama mekonijska plodovnica NI indikacija za carski rez.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:50:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sploh ne zagovarjam tega odnosa niti njihovih napak! Samo pravim, kaj lahko narediš KLJUB TEM NJIHOVIM BUDALEŠTINAM, da prideš ok skoz.



No, saj se mi je zdelo, da j enekaj drugega zadaj za tem, kar pišeš, navadno razmišljaš zelo trezno. Se strinjam s tabo, da je treba iti čez reči in živeti naprej tako, da je zate dobro. Se absolutno strinjam. A veš, sem človek, ki je odpustil že mnogo reči. Več kot povprečen človek. Zaradi sebe, da sem lahko preživela. Vendar vem, natančno vem, da moraš najprej skozi fazo žalovanja in realnega razmišljanja o tem, kaj se ti je zgodilo. Ko ozavestiš, da je bilo nekaj krivica, ko se dovolj zjočeš, zjeziš ali karkoli že, morda želiš ljudi obvestiti o tem zaradi več razlogov. En je da je tebi lažje, drug je, da bi bili ljudje pozorni na to in bi pravočasno ukrepali, se zbudili prej kot si se ti, in tretji je, da bi morda skupaj stvari nekam premaknili. Nič od tega ne deluje. Sama že 15 let trobim zgodbice o dohtarjih, ap so še kar enaki. Enaki, ker jih javnost tolerira. Ni se jim še dovolj grdega zgodilo nazaj, dohtarjem mislim, da bi začeli bolj odgovorno delat, nagrajevani so od družbe, ki se ji to zdi čist nekaj normalnega, da so taki kot so (nekaterim seveda, poznam krasne zdravnike, katerim bi z veseljem kolajne podelila, poznam pa tudi pocarje, ki so samo za odpustit). No, ko čez vse to greš, potem lahko odpustiš. Zaradi sebe. Nikakor pa ne moreš odpustit tega, kar se ti je zgodilo, v obdobju, ko te vse še fizično tolk boli, da hodit ne moreš ne živet. Dolgoročno pa sigurno lahko. moraš. zaradi sebe. Vendar to ne pomeni, da moraš pozabit in se ne borit proti temu. Cel lajf se bom zavezemala za strokovno osebje. Nikdar ne bom nehala. Ubili so mi mater.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 15:58:48   
Mitch

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Preeklampsija je opredeljena kot pojav hipertenzije (povišanega krvnega tlaka), proteinurije (pojav proteinov v urinu, kar vidi zdravnik na laboratorijskem izvidu urina) ali obojega po 20. tednu nosečnosti. (Vir: ringaraja) (TOREJ ALI ENO ALI DRUGO ALI OBOJE. ZADOVOLJNA?)

ne, nisem zadovoljna - ker je vir: ringaraja -probaj najt preeklampsijo v kakem znanstvenem članku, pa boš videl, da samo hipertenzija ni dovolj. In po teh se odločajo zdravniki, ne po ringarajiuser posted image .



Odvisno, katerega avtorja gledaš, definicije se razlikujejo. Preeclampsia often causes only modest increases in blood pressure. (članek z Mayo Clinic).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:00:46   
ronja
Se strinjam s tabo - samo v tem primeru je bil CR mogoče res nujen zaradi mekonija v plodovnici - tega ne vemo... Tega mogoče babice iz prve izmene niti vedele niso, saj ga ne vidijo... Mogoče dejansko niso naredili nobene napake.

Verjamem, da se je tudi težko odločat, včasih pač ne veš, nekateri si ne upajo - po moje bi me kaka druga babica pri 1. porodu prerezala, ta pa si je upala tvegat in me ni (samo zato, ker sem res zgledno sodelovala bajeuser posted image ). Hočem rečt, da pač na idiote nabašemo povsod, v zdravstvu pa še malo večkratuser posted image , ker je to pač odličen študij za prepotentne ljudi ali za otroke staršev z goro ambicij, da jih izživijo na njem. Tako pač je, ker je to "cenjen poklic".

Po svoje mi je tudi jasno, zakaj delajo toliko napak - ker če pogledaš njihovo literaturo... je včasih prav komično! Na strani 45 piše, kako določena snov ne vpliva na nič, na strani 115 pa so navedeni vsi njeni stranski učinki...

Vem pa, da se vedno splača nasmejat! Vidiš, drugič me je sprejela ista babica kot prvič, spet vsa jezna na cel svet, da mora spet ona dežurat... In ona me besno sprejme, jaz se ji nasmejem: o, vi ste me pa že taprvič sprejeli! (brez podrobnosti, kako, sevedauser posted image ) in ona pravi, da očitno res skoz ona dela, pa sva se nasmejali in potem ni bila več tako zoprnauser posted image . Včasih je treba dat roko - prvi, čeprav si ti tisti, ki ga bolj boli in čeprav bi nekak pričakoval, da ti jo bojo drugi dali. če ti je ne, se stegni... Se splača, navsezadnje je njej to samo en delavnik, zame bo pa porod... Meni bo ostal v spominu, če bo slab, ne njej!

Ravno zato, ker mislim, da NISO bogovi, pravim, da jih je treba preverjat: preverjat, kako so naštimali CTG, preverjat odločitve (kaj se res ne bi dalo brez umetnih popadkov - kaj pa če samo probamo brez, pa vidimo, če se bo kaj premaknilo...), ma vse pač. ker sami od sebe pač ne bojo vedno naredili najboljše. Saj jaz tudi v službi ne delam skoz na 100%...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:01:31   
ronja
ja, ampak only se nanaša na modest, ne na to, da ni drugega...

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:03:48   
uwaga
Berem debato in razmišljam. Imam ogromno izkušenj z zdravniki, kolikor je dobrih, pozitivnih, toliko je tudi slabih negativnih.
Na žalost grenak okus po taki izkušnji ostane še dolgo po dogodku. Sama sem imela zelo neprijetno izkušnjo pri drugem porodu. Nekoliko je pomagalo dejstvo, da se mi je babica prišla opravičit in poskusila pojasnit zakaj so reagirali kot so, pa vendar so mi še mesece po porodu stopile solze v oči, ko sem se spomnila na potek.
Zato Mitch, te razumem, da te vse skupaj jezi in boli.
In se strinjam z Gino, da bi morali biti zdravniki bolj pazljivi, odgovorni, strokovni in predvsem človeški. Vse prevečkrat igrajo bogove, žal mnogokrat na račun pacientov.
Upam, da boš v vsej neprijetni izkušnji našel nekaj pozitivne utehe v dejstvu, da imaš zdravo deklico in ženo. Grenak priokus pa se žal le počasi izpira.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:04:36   
Mitch
ustil že mnogo reči. Več kot povprečen človek. Zaradi sebe, da sem lahko preživela. Vendar vem, natančno vem, da moraš najprej skozi fazo žalovanja in realnega razmišljanja o tem, kaj se ti je zgodilo. Ko ozavestiš


Vsaj nekdo, ki razume, kako težko je, ko nekomu prizadejajo bolečine in težko okrevanje po nepotrebnem. Kako mi je težko, da se nisem bolj zavzel za svojo partnerko in kako težko mi je bilo pri srcu, ko sem jo gledal na intenzivni, vso nemočno in pod vplivom močnih narkotikov. Ko pa vse to ni bilo potrebno... To lahko razume samo nekdo, ki se mu je to zgodilo.

Zdaj pa se res poslavljam iz debate. Hvala za vse komentarje, mnenja in misli.

Želim vam lep dan, moj namen ni bil nikogar ustrahovati.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:07:17   
Mitch
odvisno, kako si razlagaš...

LP

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:07:20   
alexjera
Dragi Mitch,

škoda tvojih živcev, da se prerekaš o stvareh, za katere si prepričan, da niso bile OK. Dekleta na foromu imamo zelooo različne izkušnje z raznimi porodnišnicami, doktorji, porodi, itd., poleg tega kroži zeloooo veliko takšnih ali drugačnih zgodb. Verjamem, da sta pričakovala drugačen potek in sta zelo razočarana in besna. Strinjam se z nekaterimi, ki pravijo, da bodita zadovoljna, da je bil konec srečen, ker je to tako zelooo res, česar pa se večina zave šele, ko ga doleti nesreča. Na žalost se kljub vsem pregledom, tehnikam in razkličnim strokovnjakom še vedno rodi kar nekaj mrtvih otrok, nekaj neozdravljivo bolnih in nekaj takšnih s trajnimi težavami. Zato uživaj ob svojem zdravem otroku in verjami mi še nekaj, s časom bosta izkušnjo potisnila v podzavest in ne bo več tako boleča.
V primeru, da pa vseeno ne moreš preko tega dogodka, imaš dve možnost:
1. zadevo prijaviš ustrezni instituciji - UKC Maribor, zdravniški zbornici;
2. zdravnika in porodnišnico osebno tožiš.
Veliko bolj elegantno pa je, da zadevo prezvečiš pri sebi in v primeru ponovnega srečnega dogodka poskrbiš, da se zgodba ne ponovi.

Pa srečno

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:12:05   
Mitch

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se strinjam s tabo - samo v tem primeru je bil CR mogoče res nujen zaradi mekonija v plodovnici - tega ne vemo... Tega mogoče babice iz prve izmene niti vedele niso, saj ga ne vidijo... Mogoče dejansko niso naredili nobene napake.

Verjamem, da se je tudi težko odločat, včasih pač ne veš, nekateri si ne upajo - po moje bi me kaka druga babica pri 1. porodu prerezala, ta pa si je upala tvegat in me ni (samo zato, ker sem res zgledno sodelovala bajeuser posted image ). Hočem rečt, da pač na idiote nabašemo povsod, v zdravstvu pa še malo večkratuser posted image , ker je to pač odličen študij za prepotentne ljudi ali za otroke staršev z goro ambicij, da jih izživijo na njem. Tako pač je, ker je to "cenjen poklic".

Po svoje mi je tudi jasno, zakaj delajo toliko napak - ker če pogledaš njihovo literaturo... je včasih prav komično! Na strani 45 piše, kako določena snov ne vpliva na nič, na strani 115 pa so navedeni vsi njeni stranski učinki...

Vem pa, da se vedno splača nasmejat! Vidiš, drugič me je sprejela ista babica kot prvič, spet vsa jezna na cel svet, da mora spet ona dežurat... In ona me besno sprejme, jaz se ji nasmejem: o, vi ste me pa že taprvič sprejeli! (brez podrobnosti, kako, sevedauser posted image ) in ona pravi, da očitno res skoz ona dela, pa sva se nasmejali in potem ni bila več tako zoprnauser posted image . Včasih je treba dat roko - prvi, čeprav si ti tisti, ki ga bolj boli in čeprav bi nekak pričakoval, da ti jo bojo drugi dali. če ti je ne, se stegni... Se splača, navsezadnje je njej to samo en delavnik, zame bo pa porod... Meni bo ostal v spominu, če bo slab, ne njej!

Ravno zato, ker mislim, da NISO bogovi, pravim, da jih je treba preverjat: preverjat, kako so naštimali CTG, preverjat odločitve (kaj se res ne bi dalo brez umetnih popadkov - kaj pa če samo probamo brez, pa vidimo, če se bo kaj premaknilo...), ma vse pač. ker sami od sebe pač ne bojo vedno naredili najboljše. Saj jaz tudi v službi ne delam skoz na 100%...



Zdravnik nama je rekel, da se carski rez dela zaradi nizkega pH-ja. V odpustnici pa piše, da te preiskave sploh niso naredili. Nekaj torej tukaj ne štima.

OK, zdaj pa res... Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:16:57   
uwaga
O izvidih lahko pa še eno maratonsko debato odpremo.

(odgovor članu Mitch)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:17:05   
Anonimen
najprej user posted image user posted image user posted image GINA,za trezno in pametno razmišljanje,MITCH povsem te razumem in prav je da poveš naglas,ne glede na mnenja.ker naši dragi zdravniki niso bogovi v belem,ampak čisto navadni ljudje,eni premorejo strokovnost in človeškost,drugi pa ne enega in ne drugega.ni prav da je zdravnik lagal,pravice pacientov so določene zato da se jih upošteva.RONJA kar se pa tebe tiče,prosim vzemi v roke literaturo in ne kvasi neumnosti(nosečnost lahko traja 45 tednov,lepo te prosim saj nismo slonice da bi nosile dve leti)normalna nosečnost traja od 38 do 42 tednov.

(odgovor članu polho3006)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:29:54   
Mitch
Še to: Članek na ringaraja.net o preeklampsiji je povzet iz članka, ki ga je napisala Tanja Premru Sršen, dr. med.

LP

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 16:36:38   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: mary10

najprej user posted image user posted image user posted image GINA,za trezno in pametno razmišljanje,MITCH povsem te razumem in prav je da poveš naglas,ne glede na mnenja.ker naši dragi zdravniki niso bogovi v belem,ampak čisto navadni ljudje,eni premorejo strokovnost in človeškost,drugi pa ne enega in ne drugega.ni prav da je zdravnik lagal,pravice pacientov so določene zato da se jih upošteva.RONJA kar se pa tebe tiče,prosim vzemi v roke literaturo in ne kvasi neumnosti(nosečnost lahko traja 45 tednov,lepo te prosim saj nismo slonice da bi nosile dve leti)normalna nosečnost traja od 38 do 42 tednov.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 19:39:39   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006


Zahvali se usodi, stvarniku, naravai...mogoče celo zdravnikom da je bila vajina punčka tako dobro ocenjena, da je zvse o.k. z tvpojo ženo in z otrokom!!! A bi bil bolj zadovoljen da bi se otrok rodil vaginalno in bi imel nižjo oceno???


Mislim popolnoma enako. Nočeš vedet, kakšen bi bil scenarij, če bi se otrok rodil vaginalno in bi aspiriral plodovnico+mekonij. Mekonij bi zlepil občutljive pljučne mešičke, otrok bi bil preklopljen na razne aparature, posledice bi lahko bile katastrofalne...

Glej, imaš zdravega otroka, trdno verjamem da so zdravniki ravnali odgovorno, razumsko in strokovno. In predvsem niso tvegali.
Se mi pa zdi (saj te razumem), da si zdajle v taki fazi, ko gojiš jezo na vso osebje in potek. Ampak brez veze, končalo se je dobro in raje naj vaša družinica uživa v skupnih trenutkih.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 19:56:34   
Anonimen
Moja partnerka je 22.9.2009 rodila v mariborski porodnišnici. Glede na negativne izkušnje, ki sva jih doživela tam, bi rada posvarila bodoče starše pred obiskom te porodnišnice. 


Ne jih strasit, ze itak je vecino poroda vsaj malo strah user posted image user posted image .
Ampak tako pac je, skupek ljudi, ki delajo v zdravstvu ne tisto, kar jih veseli, ampak jih zenejo drugi motivi. Posledica pritiskov, grebatorstva, medijske manipulacije, financnih konstruktov.

In ti se znajdes, kolikor se znas, kolikor si psihologa, obrnit se v neki situaciji in kolikor si upas, da v trenutku, ko je pod vprasanjem tvoje zdravje, stegnes jezik in si odlocen. Ker to je tvoja osnova pravica, v vsakem trenutku, odkloniti predlagano zdravljenje. To, da zdaj udrihas po njih (cetudi upraviceno, ne vem, ker nisem bila tam), ne bo pomagalo kaj dosti. Ali reagiras takrat, ko si tam, ali pa pozabis in si vesel, da se vse srecno iztece.

(odgovor članu Mitch)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: (Ne)strokovnost osebja mariborske porodni...
28.10.2009 19:58:20   
Marogica
Meni se zdi, kot da berem debato samih strokovnjakos s področja porodničarstva in ginekologije. In to mi enostavno ni všeč, da se laiki poglabljajo v neke zadeve, ki so jih prebrali iz različnih medijev, knjig in podobnega sranja. SEveda se strinjam, da je fajn, da obstajajo dandanes možnosti, da smo ljudje obveščeni, poučeni in informirani o zadevah, ki se nas tičejo. Vendar laiki pozabljamo, da obstajajo tudi odstopanja od napisanega, da obstajajo "poglavja", o katerih nič ne vemo oz. za njih še slišali nismo....nekakšen "drobni tisk".

In kako si potem dovolimo soditi, posploševati, da je nekaj dobrega oz. slabega? Prav je, da izrazimo svoje mnenje, svoje pomisleke...vendar soditi?????

Sama sem imela, prav tako, kot mamči, dva dolga poroda in tudi ne ravno enostavna ( trajajnje prvega12 in drugega 13 ur) v mariborski porodnišnici in moram priznati, da sem bila z njihovim delom zadovoljna. Je pa res, da se v detajle nisem spuščala, saj sem bila "samo "porodnica. In kaj šteje, konec koncev? Končni rezultat, mar ne?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?