|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.1.2010 23:03:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Komu dovolite...
2.1.2010 7:16:26   
aprilčica07
Vsakemu, ki je otročka želel pestvat sem to dovolilauser posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Komu dovolite...
2.1.2010 20:26:54   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

NI ok če pretiravaš v posedovanju drugega človeka, pa čeprav gre za tvojega lastnega otroka. V posedovanju smo različni samo toliko, kot imamo radi sebe. Bolj se maramo, manj posedujemo in obratno.


pa zato, ker 10 dni starega otroka nisem želela podajat iz roke v vroko nisem posestniška in sebe imam kar precej rada.

Avtorico pač razumem, kot lahko tudi tebe, si pač drugačna, in sama sem tudi bila zelo ponosna na svoja otroka, niso mi pašali obiski in nisem bila nič žalostna če jih ni bilo, bolj vesela kot ne. lahko sem se odpočila, otrok je mel svoj mir, ker mislim, da ga potrebuje.

upam, da to ni posesija, ker drugače bo treba k DR.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 11:30:43   
naja78
veš kaj pravijo,zapomni si,in pazi pomen tega,če boš razumela kaj pomeni:
-prvi user posted image :daš kaco kuhat,...zajoka,...odstaviš in greš k njemu.....
-drugiuser posted image : se kavica dokonca skuha in greš šele potem k njemu
-tretjiuser posted image : pa jo še špiješ do konca

isto je s pestovanjem.otrok ti čez leta zato,kar misliš sedaj da je zanj najboljše(npr: imaš pomiselke ali dat pestvat ali ne drugim),ne bo rekel HVALA MAMI.

nasvet: bodi odprta do vseh,tak bo tudi otrok

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 11:51:12   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

NI ok če pretiravaš v posedovanju drugega človeka, pa čeprav gre za tvojega lastnega otroka. V posedovanju smo različni samo toliko, kot imamo radi sebe. Bolj se maramo, manj posedujemo in obratno.


pa zato, ker 10 dni starega otroka nisem želela podajat iz roke v vroko nisem posestniška in sebe imam kar precej rada.

Avtorico pač razumem, kot lahko tudi tebe, si pač drugačna, in sama sem tudi bila zelo ponosna na svoja otroka, niso mi pašali obiski in nisem bila nič žalostna če jih ni bilo, bolj vesela kot ne. lahko sem se odpočila, otrok je mel svoj mir, ker mislim, da ga potrebuje.

upam, da to ni posesija, ker drugače bo treba k DR.



Eh end, eno je eogcentrizem, pa na tak način kao sebe "rad imet", kar v bistvu to ni, drugo je pa v resnici rad imet. Če imaš sebe res rad, se ne počutiš ogroženega od nikogar, niti ne čutiš, da bi bil tvoj otrok ogrožen od koga, če ga le ta malo pocrklja. Tukaj v bistvu ne govorimo o podajanju iz rok v roke, ampak o normalnih obiskih, ki so v razumnih količinah (kolikor pač komu ustreza), primerno razsvetljeni (beri umiti, znajo rokovat z otrokom, niso kužni karkokoli...) in so seveda tebi ljubi ljudje (če ne jih ne vabiš menda na obisk). IN še enkrat poudarjam - ena stvar je, če na splošno nisi družaben in se filaš s samoto, v tem primeru je logično, da imaš rad mir zase in za otroka, druga stvar pa je, če apriori ne zaupaš ljudem, ker so "nevarnost za otroka" že kar tako, ker obstajajo. In v tem postu govorimo o tem, ne pa o prvem. Kakšna si ti ne vem, niti ni važno. Prav gotovo pa tistim, ki so zelo obremenjeni s svetom in s tem, da so ogroženi od ne vem koga in ne vem česa in posedujejo ljudi, še zdravnik težko pomaga, v bistvu ne more - vsaj dokler ne sprevidijo, da je to zanič in da škoduje tako otroku, njemu in ljudem, ki ga obdajajo, in toliko časa je brez smisla jim kaj preveč dopovedovat, ker so kot junky-ji, ki trdijo, da niso zasvojeni. Tako da bom nehala razlagat.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 14:31:35   
end1
Hvala za razlago tvojega mišlenja dr. Gina, sam še vedno lahko po svoje razmišljam, po svoje delam in imam kljub temu rada svet in sebe.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 14:38:52   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Dovolila sem vsakomur ki ga je hotel

Jaz isto - saj ga vednar niso prišli gledat in pestovat neki tujci ali daljni znanci, ampak družinski člani in prijatelji.


Nisem šla vse brati ker se mi ne ljubi.
Ampak glede na to, da pridejo na obisk k 10 dni staremu dojenčku, sklepam da so to kake babice, dedki, skratka niso tujci. In ja, babice in dedki in ljudi, ki pridejo tako kmalu na obisk, lahko pestujejo dojenčka.

Ljudem katerim ne bi dala novrojenčka v roke (kakšni klošarji, pijanci, bolni, prehlajeni) pa ne vabim na obisk ne tako kmalu po porodu ne kasneje.

Preveč posesivnosti tudi ni dobro.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 14:41:51   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

veš kaj pravijo,zapomni si,in pazi pomen tega,če boš razumela kaj pomeni:
-prvi user posted image :daš kaco kuhat,...zajoka,...odstaviš in greš k njemu.....
-drugiuser posted image : se kavica dokonca skuha in greš šele potem k njemu
-tretjiuser posted image : pa jo še špiješ do konca

isto je s pestovanjem.otrok ti čez leta zato,kar misliš sedaj da je zanj najboljše(npr: imaš pomiselke ali dat pestvat ali ne drugim),ne bo rekel HVALA MAMI.

nasvet: bodi odprta do vseh,tak bo tudi otrok


Se strinjam. Kasneje ti kakšno varstvo v obliki babic, dedkov, katerim najprej nisi dovolila, da držijo novorojenčka (se ob tem sprašujem če je to sploh mogoče???) pride še kako prav.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 14:49:49   
koala
NIsem brala vseh odgovorov...
Moj je februarski in v prvem mesecu sem odklonila obiske, razen babic seveda. Tudi sama sem rodila z CR, se odlično počutila pa vseeno. Jaz sem že v nosečnosti povedala da dokler otrok ne bo star vsaj en mesec ne sprejememo obiskov. Nekateri so razumeli, drugi ne. Pa mi je bilo za slednje popolnoma vseeno.
Potem pa so sina lahko pestovali vsi, sem pa vztrajala da so si razkužili roke.

Če bi   bila na tvojem mestu bi hvaležno odklonila obiske.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 17:20:55   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ja si
Dovolila sem vsakomur ki ga je hotel



user posted image Se strinjam... hormoni, hormoni user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 19:17:53   
Sulfinija
Ker imam nedonošenega otroka sem prišla z njim iz bolnišnice domov 38.dan po rojstvu.Pestovali so ga lahko kljub 2.kilogramoma vsi razen malih otrok.Tašča in svakinja sta prišli na obisk že drugi dna po prihodu iz bolnišice in me je svakinja le začudeno gledala,ko sem ji ponudila če bo crtljala ta malega.
Edino budila ga pa nisem nikoli zaradi obiskov,če je bila ura za kopanje in so bili obiski se se opravičila in ga šla kopat nisem mu nikoli motila ritem zaradi obiskov in zaradi ogromnega polivanja prve tri mesece ga pestovati nisem pustila vsaj uro po obroku.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 20:19:44   
boco
Strinjam se s tistimi ki menite da mlada družinica na začetku potrebuje mir in čas zase in zato naj prijatelji in znanci malo počakajo na obiske. Pri nas so bili vsi zelo ovidevni.

Ampak za stare starše je pa za mene normalno da pridejo svojega vnukeca pogledat že v porodnišnico in da ga tudi malo popestujejo. saj so pa to vendar vajini starši!  dedki in babice bi poleg staršev naj bili otroku najbližji.
tako da po moje si preveč zaščitniška...če se že zdaj obremenjuješ s tem kako otroka ne bi dala drugim, kako bo pa to potem ko boš potrebovala varstvo, pomoč pri negi ko boš npr. bolana...


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 20:23:03   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: Nalini


babicam, dedkom, tetam, stricem in vsem, ki jim zaupam .... pogoj je, da so zdravi in seveda le za nekaj minutk ....user posted image .... ko je bil moj mali user posted image nisem želela, da je dosti na rokah in to jasno povedala, nisem pa komplicirala, če ga je kdo za nekaj minutk pestoval ......

si pa ne predstavljam, da jaz kot babica ne bi pestovala svojega vnučkauser posted image ..... bi mi bilo kar hudo pri srcu ....


Ma, se bom kar podpisala pod to (če se smem user posted image ).

(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 20:35:44   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Ja, odločila sem se da bo otroka smel pestovati tisti ki je že starš in razume kakšen zaklad, čudež...je otrok. 


Omfg.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 20:53:51   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Ja, odločila sem se da bo otroka smel pestovati tisti ki je že starš in razume kakšen zaklad, čudež...je otrok. 


Glede na to, da sem bila v situaciji, ko si želiš imeti otroka - a ga ne moreš, se mi zdi ta izjava zelo kruta, nesramna. Tu niti okrevanje po cr-ju ali hormoni ne opravičijo te izjaveuser posted image . Verjemi mi, da ljudje, ki si želijo imeti otroka pa ga ne morejo, še najbolj vedo kakšen zaklad in dobesedno ČUDEŽ je otrok.

Če ti ni za obiske, jih zavrni. Komu daš otroka pestovat je tvoja stvar. Tvoj pogled na njegovo dobro. Iz mojih izkušenj eni niti nočejo pestovat, drugi bi ga pa spet radi. Če pač daš otročka za nekaj minut nekomu v naročje mu po mojem skromnem mnenju ne boš nič naškodila. Je pa čisto tvoja oz vajina odločitev. user posted image



< Sporočilo je popravil Serendipity -- 3.1.2010 20:56:07 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 20:54:27   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: naja78
-prvi user posted image :daš kaco kuhat,...zajoka,...odstaviš in greš k njemu.....
-drugiuser posted image : se kavica dokonca skuha in greš šele potem k njemu
-tretjiuser posted image : pa jo še špiješ do konca



Živa resnica! user posted image
Čeprav jaz nisem komplicirala in sem dala že prvo hčerko vsakemu, ki je prišel na obisk. Obiske sva pa začela sprejemat po enem mesecu.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 21:21:38   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Ja, odločila sem se da bo otroka smel pestovati tisti ki je že starš in razume kakšen zaklad, čudež...je otrok. 


Omfg.



Plus presvetla devica in vsi svetniki zraven user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 21:24:07   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
Ja, odločila sem se da bo otroka smel pestovati tisti ki je že starš in razume kakšen zaklad, čudež...je otrok. 


Omfg.



Sam eni ste res prtegnjeni.
Najboljš da ga daš v vitrino.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 21:32:59   
ajsek
Še tole bi dodala. Preden starim staršem (zlasti tašči in tastu, do svojih staršev ste praviloma precej popustljive) preprečite ali vsaj omejite stik z otrokom, pomislite, kako so imeli vas dedki in babice radi. Otrok ni nič na slabšem, če ga ima več ljudi radih, ne svojega egoizma maskirat v zaščitništvo.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 21:37:20   
khurde
Ko sem jaz rodila, so bili obiski v P dovoljeni le očetom (in starejšim otrokom). Babice in en dedek so vnučko prvič videli, ko sva prišli iz P (3 dni stara) in so jo komot vzeli v naročje, prav tako njeni teti (pa še nimata otrok). Ne vem, pomoje bi se moja mami kar zjokala, če bi ji rekla, da je ne sme vzet, ker ji ne zaupam al karkol user posted image  Drugi dedek je prišel šele po mesecu prvič na obisk, "preventivno", ker je bil najprej on malo prehlajen, potem so bili pa njegovi sodelavci nekaj bolni in je (sam od sebe) počakal. NAJBOLJŠI prijatelji so prišli po skoraj mesecu in pol, nekateri še kasneje, če ne bi razumeli, da rabimo čas zase, potem niti ne bi bili najboljši prijatelji. In noben ni zameril. Pestovali bi jo lahko vsi, samo je večina to odklonila user posted image  Tistih, katerim ne zaupam in niti nočem, da jo nosijo okoli, tudi nisem vabila oz. sem zavrnila njihove ideje o obisku.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 21:37:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Če je spala, je ni dobil nobeden, če je bila budna, kdor je želel.

Tako je bilo pri nas ... sem pa, ko so se obiski najavili, vsakemu povedala, da je toplo dobrodošel le če le je zdrav. Pa predno jo je kdo v roke prijel si je moral obvezno umit roke pa preko roke je dobil pleničko.

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Komu dovolite...
3.1.2010 22:28:05   
Deja
Čer...
Rodila sem mesec prehitro, dete je imelo rahli ekstenzijski vzorec, zato sva se z možem strogo držala pravilnega handlinga....
In zaradi tega je bilo pestovanje ostalih zreducirano na minimum... večinoma sem otroka jaz položila tašči, mami,.... v roke in nato sem ga tudi vzela iz rok.... Da bi si obiski otročka sami jemali iz koška nisem dovolila....Ko je spal, je spal - imela sem srečo, da je velikokrat ko so bili obiski spal in je zato imel mir pred ostalimi rokami...

sva pa z možem rekla da prvi mesec dni obiskov ne želiva imeti, ker se hočemo najprej sami navaditi na novo situacijo in ne želimo obiskov. Bilo pa je tudi obdobje prehladov - pa sva se tudi s tem zgovarjala. omejitev ni veljala za moje in njegove starše.... za vse ostale pa ja... Eni so bili užaljeni, drugi pa so razumeli....Jaz pa vedno pravim BOLJŠE 1. ZAMERA KOT ZADNJA.... saj gre navsezadnje za zdravje MOJEGA otroka!!!

lep pozdrav


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Komu dovolite...
6.1.2010 21:36:05   
.soncek.
imaš posesiven odnos, ki verjemi ni dober zate niti za otroka. če boš takšna, se ti bo zgodilo da tudi na wc brez otroka ne boš mogla it. dovoli vsaj svojim bližnjim da primejo, objamejo, pocartajo.

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Komu dovolite...
6.1.2010 23:33:28   
sassy0
Mislim, da se vsaka mamica sama odloči kaj in kako bo naredila-pač kakor takrat čuti.
Pri nas je bilo tako, da sem pri prvem imela obiske že v porodnišnici, pa tudi, ko smo prišli domov, so kar hitro prišli malega pogledat, tudi prijatelji. Mi je pasala družba. Bilo je poletje, načeloma z zdravjem ni bilo problemov. Mi je pa bilo samoumevno, da če greš gledat novoroječka, da si 100% zdrav. No pa smo vsi trije po 14 dneh fasali ful hudo virozo. Midva z možem sva bila čisto preč, mali je imel pa ful zamašen nos. In sem rekla, nikoli več.
Sedaj pri drugem, je star en mesec, pa en mesec prezgodaj rojen, so ga videli moji in njegovi, pa moja sestra. Drugi pa kar lepo še čakajo, s tem da vsakega, ki se je že kaj najavljal izrecno opomnim na zdravje. Pa smo imeli že problem, ker ljudem ni bilo jasno, da če samo malo kašljam, to ne pomeni, da si zdrav in pika in jaz ne enega, ne drugega otroka niti sebe in moža ne mislim izpostavljat v tem momentu. Pa da imam potem dva bolana doma, hvala lepa, pa če ta dotična oseba nikoli več ne govori z mano-kar je pa najhuje je pa to, da imata svojega otroka, ampak sta očitno že malo pozabila kako je, če je mali otroček bolan. Jah ni kaj, vse živo imaš na tem svetu.

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu .soncek.)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Komu dovolite...
7.1.2010 8:28:35   
kristinaj
ja si... ma kdo je pa tebe pestval ko si bila mala.. a misliš, da so pozabili kako to zgleda..... .. če so prehlajeni jim ne dovoli, roke naj si umijejo ko pridejo in lih po obrazku ni treba da tikajo, ljubčka naj dajo na glavco in to je to... zakaj pa ne bi pestvali otroka?? a ni lepo da si lahko malo odpočiješ...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?