|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 16:22:59   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR


Kar se tiče otroštva - nimam občutka, da bi bili prikrajšani za otroštvo. V prvih 4 mesecih so imeli domačo nalogo se mi zdi da 4x, pa še to ni vzela več kot 10 minut časa. Naša punca zelo uživa v šoli, veliko bolj, kot je prej v vrtcu.

Ampak spet verjetno odvisno od otroka, do otroka...


Seveda je najbolj odvisno od otroka do otroka. S tem se strinjam. In sploh ni vic v količini domačih nalog ... zdaj še ne. In sploh ni vic, a že zna računati in pisti in brati ... zdaj še ne.

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...

Jaaaaaaaaaaaaa, šola je pa res ena tok fajn zadeva. In naši otroci so toooooooooooook pametni in sposobni.
Maj es user posted image



Jaz sem dele pestiča in prašnika poznala pri 6h letih vključno z reproduktivnim sistemom živalic in mamice in očka... ne vem zakaj bi zatirali otroško zvedavost in jih tiščali v vati.. dokler so majhni se dosti lažje učijo in dojemajo, ter imajo veliko več zanimanja kot recimo ti, ki se ti zdi absurdno, da tvoj otrok pri 9h letih ve, da diha zrak...



Saj ti nisem nameravala odgovoriti, ampak bom vseeno. Moj otrok ve, da diha zrak. In moj otrok bo pri devetih letih tudi vedel, da vdihne zrak in izdihne ogljikov dioksid. Vse to in še marsikaj bo vedel, kakor tudi jaz vem da obstaja biomedicina in kvantna fizika, ja vem celo, da se veseolje širi ... vprašanje pa je, koliko imam v resnici pojma o tej stvari in koliko pojma bo imel o tem, kaj ogljikov dioksid sploh je, moj otrok.

Najbolje bi bilo, da jih začnemo kar s kvantno fiziko filati v 3. razredu, da ne bomo zatrli njihove zvedavosti, kajne.

Aja, pa še to ... to, da si ti poznala dele pestiča in prašnika, ne pove ničesar o splošnem znanju in zanimanju 6-letnikov. Ker grem glavo stavit, da 99% otrok tega ne ve in jih to niti ne zanima.
In najmanjši problem se je na pamet naučiti dele npr. avtomobilske mašine, amapak ta dril še zdaleč ni zagotovilo, da bom zato znala popraviti avto.

Ampak glavno, da si ti tok pametna, kajne, in zato je treba filati tudi vse ostale   nebulozami.

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 16:54:02   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...



Imam osmošolko in do zdaj še nisem zaznala, da bi bilo karkoli absurdnega, glede znanja, ki se ga pričakuje od otrok....



To ni znak tega, da v šoli ni kaj absurdnega, ampak samo tega, da te te reči ne zanimajo. Če bi te, pa če si povprečno pametna, potem bi ti bilo jasno, da otroci jemljejo stvari, ko zanje niso zreli, poleg tega so reči totalno nabutane in nepirmerne tudi količinsko.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 16:54:23   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Ko jaz gledam našo osmošolko (lahko da bom pri katerem od malih dveh razmišljala drugače) , se mi zdi da ima ogromno prostega časa in da ni preobremenjena.
5 x tedensko ima treninge po uro in pol, vsaj 4 x tedensko se potepa še zunaj, v kino, s prijateljicami po mestu... šola ji, v povprečju na dan,  ne vzame več kot uro, uro in pol (govorim v povprečju, enkrat malo več, velikokrat skoraj nič). In to se meni res ne zdi pretirano...


Ja, šola je narejena za otroke, ki znajo memiorirat na pamet čim več v ščim krajšem času. Tisti, ki so tega sposobni, dobro skozi pridejo - vendar to ne pove kaj dosti o njihovem realnem znanju. Več ali manj vse znanje, ki ga ti otroci imajo, odnesejo od popolnoma, ampak popolnoma drugega dela življenja - le od šole ne. To je tisto, ker je kritično.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj v prvi razred?
4.1.2010 16:54:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal

Jaz sem dele pestiča in prašnika poznala pri 6h letih vključno z reproduktivnim sistemom živalic in mamice in očka... ne vem zakaj bi zatirali otroško zvedavost in jih tiščali v vati.. dokler so majhni se dosti lažje učijo in dojemajo, ter imajo veliko več zanimanja kot recimo ti, ki se ti zdi absurdno, da tvoj otrok pri 9h letih ve, da diha zrak...



Ma daj daj nakladat o vati. Naši otroci se učijo mnooogo več, kot so sposobni dojeti in dolgoročno v resnici odnesti od šole. To je bistvo, pa lahko še tolk demagogijo zganjaš okol tega. Get real!

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.1.2010 16:55:26 >

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 7:41:28   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Vic se začne deloma v 3., s polno paro pa v 4. razredu. Ne vic, začne se komedija absurda. Dajte si malo pogledati učne načrte za višje razrede! Dajte pogledati, kaj čaka vaše otroke in VAS z njimi!!!
Ne vem, če boste tako navdušeno ploskale čez 3 leta, ko bo vaš (trenutno čisto fajn in brihten otrok) moral delati plakate iz anatomije, ko bo mogel pri 9 letih (novembrčki in decembrčki pa pri 8) vedeti, da človek vdihne kisik, izdihne pa ogljikov dioksid, kakšno funkcijo imajo encimi v slini in kakšno želodčna kislina, ... ko bo mogel v 6. razredu poznati dele prašnika in pestiča, ... ko bo mogel v 7. razredu, torej pri 12, 13 letih razumeti simboliko Gregorčičeve Soče, ko bo mogel v 8. razredu, torej pri 13, 14 letih poznati pesniške figure in trope Prešernovega Krsta pri Savici ...



Imam osmošolko in do zdaj še nisem zaznala, da bi bilo karkoli absurdnega, glede znanja, ki se ga pričakuje od otrok....



To ni znak tega, da v šoli ni kaj absurdnega, ampak samo tega, da te te reči ne zanimajo. Če bi te, pa če si povprečno pametna, potem bi ti bilo jasno, da otroci jemljejo stvari, ko zanje niso zreli, poleg tega so reči totalno nabutane in nepirmerne tudi količinsko.


Gina, tvoje standardno pametovanje, kaj?

Najbrž sem podpovprečno pametna in kaj otroci v šoli počnejo me itak ne zanima...saj najbrž zato ima hči status nadarjenega učenca in najbrž zato non stop uspešno zastopa šolo na tekmovanjih iz matematike, slovenščine, logike, sladkorne bolezni, itd.....in najbrž zato, kot podpovprečno pametna mati sedim v svetu staršev in svetu šole in hkrati tudi pomagam hčeri pri pripravah na tekmovanje iz matematike in logike...najbrž vse zato, ker ti po enem mojem stavku potegneš sklep...
In najbrž tudi zato tudi druga hči že dosega najbvišje rezultate na kenguruju in cankarju....

Ja, je pa res, da se ne učim s hčerama za redno učno snov in se tudi nimam namena, ker imata delovne navade in to zmoreta sami. Brez inštruktorjev, brez dolgih ur sedenja ob knjigah.

In tudi sama, kot otrok nisem več sedela ob knjigah v osnovni šoli.
Se pa stvari spremenijo v gimnaziji in na fakulteti. To je pa že druga zgodba...


< Sporočilo je popravil altati -- 5.1.2010 7:42:30 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 7:44:39   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: altati

Ko jaz gledam našo osmošolko (lahko da bom pri katerem od malih dveh razmišljala drugače) , se mi zdi da ima ogromno prostega časa in da ni preobremenjena.
5 x tedensko ima treninge po uro in pol, vsaj 4 x tedensko se potepa še zunaj, v kino, s prijateljicami po mestu... šola ji, v povprečju na dan,  ne vzame več kot uro, uro in pol (govorim v povprečju, enkrat malo več, velikokrat skoraj nič). In to se meni res ne zdi pretirano...


Ja, šola je narejena za otroke, ki znajo memiorirat na pamet čim več v ščim krajšem času. Tisti, ki so tega sposobni, dobro skozi pridejo - vendar to ne pove kaj dosti o njihovem realnem znanju. Več ali manj vse znanje, ki ga ti otroci imajo, odnesejo od popolnoma, ampak popolnoma drugega dela življenja - le od šole ne. To je tisto, ker je kritično.


Gina, tudi v srednji šoli in na faksu je ogromno memoriranja na pamet, še precej več kot v osnovni šoli... In tudi od tega bodo otroci/mladostniki nekaj odnesli....kot starši jim pa lahko pomagamo priti tudi do 'realnega' znanja kot temu ti praviš....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 7:49:11   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Altati, super za vas oz. tvojo hčerko. Malo je takih, ki se ne bi pritoževali nad količino brezvezne snovi. Očitno imate res srečo z učitelji oz. šolo. 


Tudi to je najbrž res...ker v to sem pa prepričana, da ogromno zavisi od učitelja...ne samo od učne snovi, ki je predpisana.
Določeno snov se lahko otrokom predstavi na zelo različne načine. Tudi  Prešernov Krst ob Savici in Gregorčičevi Sočo se da predstaviti na priljuden način....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 10:34:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Ampak glavno, da si ti tok pametna, kajne, in zato je treba filati tudi vse ostale   nebulozami.



Nejcko, zakaj pa tak napadn getrealuser posted image ...sej nihče od nas ni pisal učnega programa.


Svojega otroka nimam za super truper pametnega, ampak zrelega za v šolo, pa čeprav je rojena decembra.
Kaj bo v 3. ali 4. razredu, ne morem vedet. Šok bo tako ali drugače.



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 10:44:35   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, tudi v srednji šoli in na faksu je ogromno memoriranja na pamet, še precej več kot v osnovni šoli... In tudi od tega bodo otroci/mladostniki nekaj odnesli....kot starši jim pa lahko pomagamo priti tudi do 'realnega' znanja kot temu ti praviš....


če dodam svoj fax...pri nas ni memoriranja in piflanja, bolj računanje. Mogoče je samo polovica predmetov dejansko uporabnih, polovica pa samega balastauser posted image . da ne govorim, da smo imeli predmete, kjer smo morali znati metode, ki so se uporabljale pred 30imi leti. Razumem, če bi jih samo spoznali, ampak obvladat in pisat za pozitivno 80%, pred tem izdelat seminarsko, potem je sledil pisno ustni in še ustni izpit. ...da  ja čimveč študentov  pogrne.

Da bi nas pa naučili s programi delat...to pa ne, ker niso znali. Mi smo si pa morali plačevat tečajeuser posted image .  To je naše šolstvo in visokošolstvo. Samo, da nekdo fajn služi in je na faxu tako dolgo, da ga še na invalidskem vozičku pripeljejo. Ker kao ni strokovnjakov. Za bruhat....
En primer:
ko sem  drugače označila koordinatni sistem, kot ga je prof. vajen celo življenje, pa ni znal zračunat problema, je  mene vrgel na izpitu. Naslednjič sem označila k.s., tako kot ga on označuje, sem pa naredila.
user posted image user posted image user posted image naši strokovnjaki

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 18:42:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, tudi v srednji šoli in na faksu je ogromno memoriranja na pamet, še precej več kot v osnovni šoli... In tudi od tega bodo otroci/mladostniki nekaj odnesli....kot starši jim pa lahko pomagamo priti tudi do 'realnega' znanja kot temu ti praviš....


Ne, ni res da od memoriranja na pamet kdo kaj odnese. Razen od pesmi, ki se jo naučiš pri 10. letih, pa jo še kar znaš pri 20. in jo takrat tudi dojameš. Sicer je pa memoriranje na pamet zgolj trošenje časa. Pa koliko časa gre takole v luft! Pa tudi ni bistvo, da bi starši morali otrokom pomagati, šola mora to naredit. Šola pa ne more, ker ima preveč natrpan učni načrt in tudi otroci niso zreli za reči, ki jih obravnavajo, niti nima pogojev za to, da bi na res predstavljiv način otrokom to pokazala. Skratka, praviš da "pametujem", meni se pa zdi, da kažeš svojo nevednost o tem vprašanju.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 18:45:09   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Altati, super za vas oz. tvojo hčerko. Malo je takih, ki se ne bi pritoževali nad količino brezvezne snovi. Očitno imate res srečo z učitelji oz. šolo. 


Tudi to je najbrž res...ker v to sem pa prepričana, da ogromno zavisi od učitelja...ne samo od učne snovi, ki je predpisana.
Določeno snov se lahko otrokom predstavi na zelo različne načine. Tudi  Prešernov Krst ob Savici in Gregorčičevi Sočo se da predstaviti na priljuden način....


Ne, ni res. Otroci niso zreli za te reči, ni to odvisno od učitelja - ajd, sem pa tja kak otrok že dojema bistvo, ampak res sem pa tja, in to sem in tja pri kakšnem predmetu kakšno reč, vsega pa ne, celo tvoja hči, niti moja (ki btw ravno tako dosega vse tvoje zgoraj naštete reči, pa sin tudi tekmuje in ravno tako dobiva priznanja na državnem nivoju in sta oba "nadarjena", če je pod tem pojmom sploh kaj v resnici zajetega, glede na teste, ki sem jih videla, gre za malo druge reči, spet šolsko šolske talente, ne pa resnične) nobeni odličanjaki ravno tako ne dojemajo bistva teh reči, vsaj ne pri vseh predmetih, dam roko v ogenj ali naj pa crknem, če bi to držalo, kar trdiš, pa če se še toliko posmehuješ ali trdiš obratno. Tvoj hči, moja hči, vse hčere tega sveta,ki so nadarjenje za memoriranje, so se sposobne naučit in "memorirat" za tri dni, ampak bistvo gre mimo, ne ostane dolgoročno v njej. Otroci veliko vedo iz discoveryja, pa iz drugih izobraževalnih oddaj, iz brskanja po internetu, knjig in iz glasbene šole...samo od šole ne. Še najmanj se naučijo od tistega, kjer so vprašani in pod presingom pač memorirajo...., ker drugega itak ne morejo - šola nikdar ne preverja realnega znanja, globine razumevanja - šola vedno preverja samo zunanje dejavnike memoriranja. Zakaj? Ker strokovnjaki pravijo, da se ne da drugače preverjat. Po moje pa samo mi nismo sposobni.

Bistvo in katastrofa:  80% vseh reči, ki jih v lajfu vejo,izvejo od drugod, ne od šole.

< Sporočilo je popravil Gina -- 5.1.2010 18:46:34 >

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 18:53:25   
altati
Gina, zate je neveden in neumen vsak, ki se ne strinja s teboj.

Resnično sem vesela, da ne boš nikoli učiteljica mojih otrok.

In resnično škoda, da se ne zaposliš na Ministrstvu za šolstvo, da bi poskrbela za reorganizacijo devetletke v Sloveniji. Najbrž se ne zavedajo, kaj izgubljajo....Kapo dol!




(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 18:58:31   
altati
Gina, a veš kaj ne razumem, zakaj ostajaš v šolstvu?
Z vsem svojim gnevom, ki ga stresaš čez naše šolstvi, učne programe itd... in katerega predvidevam, da ga tudi vsakodnevno nosiš v šolo, predvidevam, da ne delaš ravno z entuziazmom, dobro voljo, razumevanjem, nasmeškom...v tebi res ne vidim lastnosti, ki jih npr. sama pričakujem od otrokove učiteljice (in katere tudi najdem pri večini učiteljev svojih otrok)?

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 19:10:34   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, zate je neveden in neumen vsak, ki se ne strinja s teboj.

Resnično sem vesela, da ne boš nikoli učiteljica mojih otrok.

In resnično škoda, da se ne zaposliš na Ministrstvu za šolstvo, da bi poskrbela za reorganizacijo devetletke v Sloveniji. Najbrž se ne zavedajo, kaj izgubljajo....Kapo dol!



Z ministrstvom sodelujem, tako da ni panike. Gre v smeri kot je treba. Boljšega ministrstva v šolstvu zadnjih 15 let in več za moj okus še nismo imeli in strinjajo se z mano, tako da brez skrbi, nič ne izgubljajo.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 19:13:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, a veš kaj ne razumem, zakaj ostajaš v šolstvu?
Z vsem svojim gnevom, ki ga stresaš čez naše šolstvi, učne programe itd... in katerega predvidevam, da ga tudi vsakodnevno nosiš v šolo, predvidevam, da ne delaš ravno z entuziazmom, dobro voljo, razumevanjem, nasmeškom...v tebi res ne vidim lastnosti, ki jih npr. sama pričakujem od otrokove učiteljice (in katere tudi najdem pri večini učiteljev svojih otrok)?


O meni pojma nimaš, še manj o tem kako delam in s kakšnim entuziazmom. Veliko pove o tebi že to, da moj odnos do učnih načrtov povezuješ s tem, kako jaz čutim do otrok ali poučevanja mojih učencev. Kar ti vidiš v meni, je tvoj lasten odsev, sicer se pa zame grebejo, tako da ni glih neke panike, da bi se jaz grebla zate. user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 19:18:03   
altati
Gina, težko verjamem, da nekdo dela z entuziazmom, dobro voljo in nasmehom, v kolikor iz njega letijo samo kritike in če je jasno vidno, da ne zna sprejeti drugega mnenja s spoštovanjem sogovornika.

To, da pa zate velja in je edino pravilno samo tvoje mnjenje, se pa jasno odraža iz vseh tvojih prispevkov.

Koliko se pa zate kdo grebe - hm.....kako že gre tista o samohvali.....

< Sporočilo je popravil altati -- 5.1.2010 19:20:07 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 19:19:30   
altati

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, zate je neveden in neumen vsak, ki se ne strinja s teboj.

Resnično sem vesela, da ne boš nikoli učiteljica mojih otrok.

In resnično škoda, da se ne zaposliš na Ministrstvu za šolstvo, da bi poskrbela za reorganizacijo devetletke v Sloveniji. Najbrž se ne zavedajo, kaj izgubljajo....Kapo dol!



Z ministrstvom sodelujem, tako da ni panike. Gre v smeri kot je treba. Boljšega ministrstva v šolstvu zadnjih 15 let in več za moj okus še nismo imeli in strinjajo se z mano, tako da brez skrbi, nič ne izgubljajo.


Upam, da se bo izcimilo kaj konkretnega iz tega sodelovanja....ne samo strinjanje...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:32:33   
ledenaa
Kopiram: Zakon sicer posebej ne ureja vpisa mlajših otrok od predpisane starosti, vendar pa imajo starši glede na 60. a člen zakona možnost, da na šolo naslovijo vlogo za vpis mlajšega otroka. O vlogi staršev v skladu z določbami zakona, ki ureja splošni upravni postopek, odloči ravnatelj, o pritožbi pa odloča pritožbena komisija (60. b člen Zakona o osnovni šoli).



(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:34:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: altati


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, zate je neveden in neumen vsak, ki se ne strinja s teboj.

Resnično sem vesela, da ne boš nikoli učiteljica mojih otrok.

In resnično škoda, da se ne zaposliš na Ministrstvu za šolstvo, da bi poskrbela za reorganizacijo devetletke v Sloveniji. Najbrž se ne zavedajo, kaj izgubljajo....Kapo dol!



Z ministrstvom sodelujem, tako da ni panike. Gre v smeri kot je treba. Boljšega ministrstva v šolstvu zadnjih 15 let in več za moj okus še nismo imeli in strinjajo se z mano, tako da brez skrbi, nič ne izgubljajo.


Upam, da se bo izcimilo kaj konkretnega iz tega sodelovanja....ne samo strinjanje...


POglej se, kako v kontradikte hodiš sama s seboj. Novi učni načrti ne bodo imeli toliko balasta. Ti pa navijaš za to, da ostanejo taki kot so - s kupom nepotrebnega učenja na pamet - ker si po tvojem otrok vse to zapomni - tega pa naj notri več ne bi bilo.

Kaj si pa o meni misliš, mi je pa vseeno. Vsi ljudje me ne morejo ljubiti, niti ni važno če me ne. Od tega ni odvisna moja sreča.

Je pa hecno da ne znaš utemeljit, zakaj je tako dobro ljudi filat z ogromnimi količinami balasta in to pred časom, ko so sposobni reči dojemat, samo kritiziraš in govoriš čez mene - no v bistvu čez vse, tudi čez nejcko in se koga, ki ne misli kot ti. Razloži mi zakaj je to dobro, čemu služi - filanje z balastom in učenje na pamet? Ko mi boš razložila tako, da boš imela prepričljive argumente, ti bom verjela. Še vsakemu sem. Če veš zakaj to misliš, imaš argumente (tvoji otroci niso argument, ker si tu neobjektivna, kot je vsak človek). Če pa ne veš zakaj to misliš, ti je pa to le dogma. Neovrgljiva. Potem me ne prepričaš, če še toliko kritiziraš kako sem zanič. Pač sem zate. Kaj pa potem.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:40:35   
altati
Gina, jaz nič ne navijam.... mi lahko pokažeš kje sem kaj navijala?

Mene samo moti to poudarjanje kako je vse slabo! Ne maram pljuvanja kar povprek. To me moti, vedno in povsod!

Če bi bilo vse tako slabo, naše šole ne bi bile mednarodno priznane, naši otroci ne bi mogli študirati v tujini, naši ljudje s končanimi šolami v Sloveniji ne bi postajali mednarodno priznani strokovnjaki!
Vedno se da biti še boljši, prepričana sem, da so potrebne spremembe, še bolj kot v osnovni šoli so po mojem mnenju potrebne v srednji šoli, samo prepričana pa sem, da otroci dobijo precej koristnega znanja tudi v današnji osnovni šoli.
In prepričana sem, vsaj za moje to lahko trdim, da niso preobremenjeni.

< Sporočilo je popravil altati -- 5.1.2010 20:50:26 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:42:53   
altati
Aja, tole učenje na pamet?
Jaz resnično še nisem zasledila, da bi se katera od mojih hčera karkoli učila na pamet....res ne... od kje to vlečete, to mi sploh ni jasno????


< Sporočilo je popravil altati -- 5.1.2010 20:43:13 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:52:50   
uwaga
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Gina, jaz nič ne navijam.... mi lahko pokažeš kje sem kaj navijala?

Mene samo moti to poudarjanje kako je vse slabo! Ne maram pljuvanja kar povprek. To me moti, vedno in povsod!

Če bi bilo vse tako slabo, naše šole ne bi bile mednarodno priznane, naši otroci ne bi mogli študirati v tujini, naši ljudje s končanimi šolami v Sloveniji ne bi postajali mednarodno priznani strokovnjaki!
Vedno se da biti še boljši, prepričana sem, da so potrebne spremembe, še bolj kot v osnovni šoli so po mojem mnenju potrebne v srednji šoli, samo prepričana pa sem, da otroci dobijo precej koristnega znanja tudi v današnji osnovni šoli.
In prepričana sem, vsaj za moje to lahko trdim, da niso preobremenjeni.
Moja pa je preobremenjenain to zelo!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 20:56:40   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Če bi bilo vse tako slabo, naše šole ne bi bile mednarodno priznane, naši otroci ne bi mogli študirati v tujini, naši ljudje s končanimi šolami v Sloveniji ne bi postajali mednarodno priznani strokovnjaki!



Mislim, da nisem še nikoli zalepila več user posted image  po vrsti ampak tukaj pa res ne morem drugače:
user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Sicer pa fajn, se bom zagrebla za položaj v svetu šole, zgleda da je to garancija za otrokov uspeh.


Gina, daj, sem ti že stokrat rekla, nima smisla. Je tako kot vedno v šolstvu. Vsak, ki je končal 1. razred, je strokovnjak za didaktiko in razvojno psihologijo, sploh pa za učne načrte in standarde znanja.
Ti boš za svoje otroke poskrbela, da bodo prišli skozi ta drXX, ki so ga ustvarili zadnja leta, jaz bom za svoje, ostala strokovna javnost pa za svoje. Pa naj ga prebavljajo in predelujejo sami, itak takih strokovnjakov še svet ni videl.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdaj v prvi razred?
5.1.2010 21:10:16   
altati
bumerang, lepo da sem te nasmejala, me veseliuser posted image , resnično!

Garancija za otrokov uspeh je vsekakor položaj staršev, to bi pa že lahko vedela.

In kapo dol pred vami, strokovnjaki!


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdaj v prvi razred?
6.1.2010 0:30:49   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Ampak glavno, da si ti tok pametna, kajne, in zato je treba filati tudi vse ostale   nebulozami.



Nejcko, zakaj pa tak napadn getrealuser posted image ...sej nihče od nas ni pisal učnega programa.





Napadla sem jo prav toliko, kolikor je ona mene s temle:
ne vem zakaj bi zatirali otroško zvedavost in jih tiščali v vati.. dokler so majhni se dosti lažje učijo in dojemajo, ter imajo veliko več zanimanja kot recimo ti, ki se ti zdi absurdno, da tvoj otrok pri 9h letih ve, da diha zrak...


Ker to, da otrok pri 9 letih ve, da diha zrak, je nekaj povsem drugega, kot da ve oz. je napiflan oz. samo memorira, da vidhne zrak in izdihne ogljikov dioksid.
Ker noben 9-letnik nima blage veze, kaj to ogljikov dioksid sploh je. Ker si tega sploh ne zna predstavljati. Ker še ni pridobil potrebnih osnov kemije in kemijskih procesov. Zato in samo zato je ta podatek za 9-letnike (bom napisala zame osebno) popolni balast!

Ker to, da je ona poznala dele pestiča in prašnika in ate in mame pri 6 letih, ne pove nič o splošnem znanju in razumevanju povprečnih 6-letnikov - in OŠ je narejena za POVPREČJE  (fax pa za detajle). Ker to je enako, kot bi tegale 9-letnega makedonskega dečka, ki je prejšnji teden diplomiral iz računalništva in je tako postal najmlajši računalniški ing. (ali celo kaj več, se ne spomnim točno) postavili za vzorčni primerek, da so vsi 9-letniki sposobni razumevanja univerzitetnega rač. znanja in bi jih, da jih ne bi preveč zavijali v vato in omejevali njihove zvedavosti, v 4. razredu začeli poučevati računalništvo na nivoju univerze.

Sama sem spočela 3 (tri!!!) otroke brez - očitno po mnenju Getreal - prepotrebnega poznavanja zgradbe spermija in jajčeca. Tri otroke sem spočela ob povsem osnovnošolskem znanju o tem, da ima mama jajčeca, ata pa semenčeca in če seksata tam nekje v času med dvema menstruacijama, se zna zgoditi, da bosta čez 9 mesecev imela dojenčka. In meni je uspelo. Zgradbo sperimejev in jajčec in semnčic in fizikalne procese ovulacije in zgradbo ter funkcijo jacevodov in maternice in, in, in ... sem z veseljem prepustila zdravnikom, ginekologom, biologom in kar je še takih zvedavih poklicev.
In verjamem, da jih bodo znali spočeti tudi moji trije otroci. Če jih bo zanimalo kaj več, se bodo pa v študij tega področja vrgli. Ni panike.

Ja, res je moje zanimanje grozno. Se prav sprašujem, kako sem do svojega poklica prišla. In zgleda, da sem tudi slaba mati, ker svojemu 8-letniku še nisem razložila, kako točno je prišel na ta svet. Ampak očitno je pojerbal slabe gene in z njimi (ne)zanimanje za to področje.
Se grem kar v krtino zakopatuser posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.1.2010 0:34:56 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?