|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj v prvi razred?
6.1.2010 1:18:27   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Altati, super za vas oz. tvojo hčerko. Malo je takih, ki se ne bi pritoževali nad količino brezvezne snovi. Očitno imate res srečo z učitelji oz. šolo. 


Tudi to je najbrž res...ker v to sem pa prepričana, da ogromno zavisi od učitelja...ne samo od učne snovi, ki je predpisana.
Določeno snov se lahko otrokom predstavi na zelo različne načine. Tudi  Prešernov Krst ob Savici in Gregorčičevi Sočo se da predstaviti na priljuden način....


Je že Gina odgovorila in se strinjam z njo. Marsikaj se da, določenih stvari pa niti pod točko razno ne.
In sem sodita prav Gregorčičeva Soča in Prešernov Krst (no, v bistu Uvod h Krstu).

Krasno se da razložiti Prešernovega Povodnega moža in Turjaško Rozamundo (celo otroški slikanici obstajta), pa celo npr. Ob železni cesti bi se dalo in Pod Oknom, pa Nezakonsko mati ... vse to se da fino razložiti in učenci razumejo, celo fajn jim je, kljub arhaičnosti jezika.
Ker so v tistih letih, ko imajo realno izkušnjo z zaljubljenostjo, ko vedo, kaj je prevzetnost (razredna važička in to user posted image ), ker so v obdobju izrazitega čustvovanja (in moraliziranja).

Krsta pa ne. Ker, pod prvo, nimajo pojma, kaj je pokristjanjevanje (s tem pojmom se srečajo šele leto kasneje), ker nimajo blage veze o domovinskih čustvih in z njimi povezanimi čustvi kulturne, verske pripadnosti, ker nimajo blage veze o idealih (imajo pa o živečih idolih, to pa ja), o tovarištvu, slogi, žrtvovanju. Nimajo in konec.
In jim lahko tumbaš tako in drugače, ne razumejo. Ne dojamejo. Ne začutijo. Rezultat 4-urnega dela je le, da vedo, da je Prešeren napisal en popolnoma nerazumljiv in totalka zatežen Krst, da se tam nekaj pobijajo in da je Črtomir tisti "tagrdi", ki je vse skupaj zakuhal in na koncu pobegnil.
Približno enako je z Gregorčičevo Sočo.

Če primerjamo nas in osnovnošolsko nabijanje z NOB; večina letnic je šla mimo nas, ker so bile balast. Ostalo pa je vse tisto, kar smo takrat poznali iz svojega okolja, družine. NOB je bila naša realnost v obliki babic in dedkov, ki so nam pripovedovali o vojni. V obliki filmov, ki so bili vsako soboto na sporedu. V obliki zgodbic o partizanki Bredi in ovčarju Runu ... NOB je bila naša realna izkušnja. Zato smo to snov fajn dojemali.
Nismo pa dojemali npr. Rimljanov. Smo vedeli marsikaj o njih, ampak zgod. pomen njihove civilizacije nam je bil jasen šele v SŠ.

No, tako nekako. So temelji, na katerih se zgradi osnova in na njej detajli (balast). Hiša se ne začne graditi pri strehi. Temelj otrok je njihova realnost, materialna in čustvena, vse ostalo je presežek, ki ga nimajo na kaj obesiti. Manjka osnova - logično in abstraktno razmišljanje, ki pa se razvije nekje po 16. letu.



< Sporočilo je popravil nejcko -- 6.1.2010 1:19:14 >

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kdaj v prvi razred?
6.1.2010 13:17:12   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: altati

bumerang, lepo da sem te nasmejala, me veseliuser posted image , resnično!

Garancija za otrokov uspeh je vsekakor položaj staršev, to bi pa že lahko vedela.

In kapo dol pred vami, strokovnjaki!




Ooo, čestitam, hud položaj moraš imeti v družbi da ti to, da sediš v svetu šole, predstavlja statusni simbol. user posted image

A da je garancija za otrokov uspeh položaj staršev? user posted image
Ma dej, kje si to prebrala, v Lady?



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kdaj v prvi razred?
7.1.2010 9:23:59   
altati

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: altati

bumerang, lepo da sem te nasmejala, me veseliuser posted image , resnično!

Garancija za otrokov uspeh je vsekakor položaj staršev, to bi pa že lahko vedela.

In kapo dol pred vami, strokovnjaki!




Ooo, čestitam, hud položaj moraš imeti v družbi da ti to, da sediš v svetu šole, predstavlja statusni simbol. user posted image

A da je garancija za otrokov uspeh položaj staršev? user posted image
Ma dej, kje si to prebrala, v Lady?





seveda, najvišji statusni simbol.Oz. lažem, še višji statusni simbol mi je avto, no pa seveda znamka oblačil. kaj imamo pa na mizi pa itak ni važno...

Ne v Lady, v Žurnalu je pisalo, a ga ne bereš? To paše pod obvezno čtivo, če želiš uspeti....





.....ampak res hudo, da ne zaznaš sarkazma v mojih besedah......

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kdaj v prvi razred?
7.1.2010 15:27:00   
bumerang
In kje bi morala zaznati sarkazem? A v temle? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: altati

Najbrž sem podpovprečno pametna in kaj otroci v šoli počnejo me itak ne zanima...saj najbrž zato ima hči status nadarjenega učenca in najbrž zato non stop uspešno zastopa šolo na tekmovanjih iz matematike, slovenščine, logike, sladkorne bolezni, itd.....in najbrž zato, kot podpovprečno pametna mati sedim v svetu staršev in svetu šole in hkrati tudi pomagam hčeri pri pripravah na tekmovanje iz matematike in logike...najbrž vse zato, ker ti po enem mojem stavku potegneš sklep...
In najbrž tudi zato tudi druga hči že dosega najbvišje rezultate na kenguruju in cankarju....

Ja, je pa res, da se ne učim s hčerama za redno učno snov in se tudi nimam namena, ker imata delovne navade in to zmoreta sami. Brez inštruktorjev, brez dolgih ur sedenja ob knjigah.

In tudi sama, kot otrok nisem več sedela ob knjigah v osnovni šoli.
Se pa stvari spremenijo v gimnaziji in na fakulteti. To je pa že druga zgodba...




Pa malo ponovi kaj je sarkazem in kaj ironija. Ko si že tako pametna, bi človek pričakoval, da to že veš.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kdaj v prvi razred?
8.1.2010 7:00:50   
altati
bumerang...brez zamere...ampak ne da se mi....nisva na isti liniji in nikoli ne bova......Uživaj! Zunaj je lep zimski dan! Predlagam da se greš kepat ali pa narediš snežakauser posted image .

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kdaj v prvi razred?
8.1.2010 7:08:18   
bumerang
Veš, pri nas je 7 stopinj, snega verjetno ne vidim več niti v daljavi tako da sva res na precej različnih linijah.
Lep dan tudi tebi!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kdaj v prvi razred?
2.2.2010 10:50:55   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: buči

če ni treba, naj gre otrok čim kasneje v šolo. Če bi bil moj november 2004, bi vse naredila, da še ne bi šel sep. 2010 v šolo. Ker je julij 2004, bo vsaj star 6 let in mi je to še sprejemljivo. S tole reformo so jih vzeli eno leto otroštva! ne hitite. Še v sr. šoli se jim pozna, da hodijo prej kot smo pa mi v 1. razred.


S tabo se ne strinjam.

Moj otrok je rojen konec novembra 2004. In bo šel letos v šolo.

Ponosen je, da gre in  ne znam si predstavljati, da bi vsi prijatelji odšli on pa bi sam ostal še eno leto v vrtcu. Groza.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 57
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?