|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: irobot
26.11.2010 8:28:41   
zmajaz
Če te ne moti, da nima timerja (da ne moreš nastaviti, kdaj se naj samodejno vklopi in gre sesat - npr. ko te ni doma) in svetilnikov/navideznih zidov, je ta čisto v redu. Jaz imam sicer model 560, ki ima oboje, kar ta nima, samo ti lahko iz prakse povem, da tega sploh NE uporabljam. Če hočeš, da sesalec sesa, ko te ni, ga pač vklopiš, preden greš od doma, ko bo končal, se bo pa šel sam polnit. Svetilnikov se mi pa tudi ne da uporabljati - sobe itak sesam samo 1x tedensko in ga takrat kar zaprem notri, dnevno-jedilni prostor pa sesam vsak dan ali vsak drugi, tu pa potem tudi nimam za kaj rabiti svetilnikov, če sobe itak sesam posebej. Razlika je v bistvu samo v teh dveh zadevah, samo robot pa ni drugačen - razen barve - v bistvu sesa nič slabše.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mumu)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: irobot
26.11.2010 9:27:31   
mumu
Hvala za odogovor. Itak imam namen, da ga vklopim predno grem na sprehodin potem kasneje predno gem v službo in ga zaprem samo v eno sobo tako da me to prav nič ne moti.
Zanima me še kaj so to svetilniki?

_____________________________

Svet je okrogel zato, da ga lahko obkroža prijateljstvo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: irobot
26.11.2010 9:36:56   
zmajaz
Svetilnik postaviš med vrata in potem robot ve, da je tam drug prostor in ga gre sesat šele, ko je prvega že končal. To ti pride prav seveda le, če so prostori med sabo povezani.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mumu)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: irobot
26.11.2010 10:04:55   
eva1
Kot je že zmajaz povedala, kaj so svetilniki in zakaj se uporaljajo, bi jaz samo dodala, da jaz si pa ne predstavljam da jih nebi imela, ker sem 1 x sprobala posesati dnevno sobo, otroško sobo, kuhinjo in vežo brez njih in se mi je rumba vmes spraznila, posesala v 2 urah glih 2 prostora(ker je tavala sem in tja, ker ni bila omejena), drugače mi posesa približno 70 kvadratov brez polnjenja...tudi posesano ni bilo tako kot je treba!
Jaz sem ravno zaradi tega vzela model 580(al neki tašnega), ker ima 3 svetilnike in mi je lih v tem poanta da sesa ko mene ni doma in mi dobesedno posesa cel dom in ko pridem dam nimam še z njo dela! Kadar seveda sesam samo kuhino(tudi 2x na dan) pa seveda zaprem rumbo notr..če otroci skačejo okol rumbe se rada zmede in sesa dalj časa kot če ni nikogar v prostoru! No take so moje izkušnje!
Jo pa res ne zamenjam z nobenim sesalcem več

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: irobot
26.11.2010 10:13:33   
zmajaz
Ja - saj pravim - razmisliti moraš, kaj boš rabil in kaj ne. Da lahko uporabljaš svetilnike, morajo biti prostori med sabo povezani, če niso, ti to ne pomaga kaj dosti, če so, je pa to super varianta. Pri meni je pa še tako, da delam doma, zato sem itak praktično ves čas doma in pač robotka vklopim, ko se mi zazdi  (in ko imam po tleh posravljeno in stole umaknjene na mizo), zato je situacija pri meni še malo specifična. Jaz imam 2 svetilnika, pa ju ne uporabljam - verjamem pa, da nekomu pa pridejo super prav, zato je pa fino slišati izkušnje več uporabnikov. user posted image  

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: irobot
31.12.2010 14:36:22   
jajula
kako pa je s kompatibilnostjo svetilnikov z različnimi modeli? ker sem ravno gledala na mimovrste in tam za svetilnik, ki ga prodajajo piše da je skladen z modelom 581. a torej če kupim model 555 sploh ne morem dokupit svetilnika?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: irobot
2.1.2011 8:32:57   
Senios

IZVIRNO SPOROČILO: jajula

kako pa je s kompatibilnostjo svetilnikov z različnimi modeli? ker sem ravno gledala na mimovrste in tam za svetilnik, ki ga prodajajo piše da je skladen z modelom 581. a torej če kupim model 555 sploh ne morem dokupit svetilnika?


Nope...svetilnik je uporaben samo z modelom 581...je pa za moje pojme zelo uporabna stvar, pa vendar 581 spet nima dodatnega (večjega) koščka za smeti kar ga pa ima moj model 564PET.

Pač pol urce dlje puca in malce bolj je zmeden...ampak spuca pa vseeno noro user posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: irobot
2.1.2011 14:07:14   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Senios


IZVIRNO SPOROČILO: jajula

kako pa je s kompatibilnostjo svetilnikov z različnimi modeli? ker sem ravno gledala na mimovrste in tam za svetilnik, ki ga prodajajo piše da je skladen z modelom 581. a torej če kupim model 555 sploh ne morem dokupit svetilnika?


Nope...svetilnik je uporaben samo z modelom 581...je pa za moje pojme zelo uporabna stvar, pa vendar 581 spet nima dodatnega (večjega) koščka za smeti kar ga pa ima moj model 564PET.

Pač pol urce dlje puca in malce bolj je zmeden...ampak spuca pa vseeno noro user posted image


aha, torej ti maš takega brez svetilnika, kolk kvadratov in koliko sob naenkrat ga pa pošljš spucat?
mi mamo dvevno sobo, hodnik in kuhinjo povezano in pride skupaj cca 60m2. po eni strani ne bi kupovala predragega modela če svetilnika ne rabim, po drugi strani pa so to ključni prostori, kamor bi roombo poslala vsak dan in če bi se vmes spraznu in ne bi spucal dobr, pa tud raje dam več evrov za svetilnike.

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: irobot
2.1.2011 19:40:53   
Senios
Torej svetilnik je žal namenjen samo najdražjemu modelu 581. Vsi ostali modeli imajo navidezni zid (ta pač postavi navidezni zid in Roomba ne gre tja)

Kvadratov imam cca. 50m2...vsega skupaj 3 sobe, presobo ter kopalnico...spuca v cca. 1,5 uri...baterija zdži sigurno vsaj ene 2,5 ure tako, da si lahko brez skrbi. Predlagam, da dobro premisliš kaj potrebuješ saj lahko npr: na Petrolu osnovni model dobiš za 300 in razlika z naslednjim modelom 555 je v tem, da se ga ne da programirati...Ampak, če tega ne potrebuješ je dovolj dober osnovni model.

Sama sem načeloma tudi razmišljala o osnovnem modelu pa vendar sem se odločila za 564PET zaradi mojega kužka in kakšne dlake več (v 564 je dodan večji rostor za smeti, kateri je dostikrat popolnoma polnuser posted image )

Torej tajmer da ali ne...hmm...roko na srce ga jst ne rabim, saj Roombe niti ne morem gledati ko gre 10x čez isto površino tako, da ga največkrat vklopim ko grem v službo in ko pridem domov je vse spucano, Roomba pa že veselo čaka na postaji na naslednji klik user posted image


(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: irobot
2.1.2011 20:53:49   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Senios
Torej svetilnik je žal namenjen samo najdražjemu modelu 581. Vsi ostali modeli imajo navidezni zid (ta pač postavi navidezni zid in Roomba ne gre tja)

Tole pa NE BO držalo - jaz imam model 560, pa ima priložena 2 svetilnika/navidezna zidova, kar pomeni, da imata stikalo, s katerim po potrebi preklopiš med funkcijo svetilnika in funkcijo navideznega zidu.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: irobot
3.1.2011 0:14:22   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Senios

Kvadratov imam cca. 50m2...vsega skupaj 3 sobe, presobo ter kopalnico...spuca v cca. 1,5 uri...baterija zdži sigurno vsaj ene 2,5 ure tako, da si lahko brez skrbi. Predlagam, da dobro premisliš kaj potrebuješ saj lahko npr: na Petrolu osnovni model dobiš za 300 in razlika z naslednjim modelom 555 je v tem, da se ga ne da programirati...Ampak, če tega ne potrebuješ je dovolj dober osnovni model.



ja sej, jaz tudi timerja ne rabim, edino kar me skrbi da ne bi v enem šusu posesal teh sob, ki so povezane.

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: irobot
3.1.2011 6:23:53   
Senios
IZVIRNO SPOROČILO: Senios
Tole pa NE BO držalo - jaz imam model 560, pa ima priložena 2 svetilnika/navidezna zidova, kar pomeni, da imata stikalo, s katerim po potrebi preklopiš med funkcijo svetilnika in funkcijo navideznega zidu.


Zmajaz....to verjetno drži, vendar se pri nam ne dobi več tega modela (no mogoče preko kakšne Bolhe, iz tujine ali kaj podobnega)...

Jajula: Ne skrbi...60m2 mu ne bo delalo nobenih težav...še prevečkrat ti bo šel skozi celotno površino user posted image ...

< Sporočilo je popravil Senios -- 3.1.2011 6:25:44 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: irobot
3.1.2011 9:54:21   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Senios
Ne skrbi...60m2 mu ne bo delalo nobenih težav...še prevečkrat ti bo šel skozi celotno površino user posted image ...


no se lih to, da bi šel prevečkrat čez eno površino in da se bo spraznila baterija preden vse posesa me skrbi. če grem v štacuno vprašat itak vem kaj bojo rekl, ker hočjo dražje modele prodatuser posted image

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: irobot
3.1.2011 18:06:05   
Senios
Hehe...še 1x...Roomba s 60m2 z lahkoto opravi...s svetilnikom ali brez...

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: irobot
4.1.2011 8:06:29   
kalbo
No sem malo preletel temo. Znanka pozna nekoga ki ima, je glasen, ne posesa...bla bla bla. Pri nas je roomba 581 družinski član že mesec ali dva in lahko povem, da svoje delo opravlja več kot dobro glede na to kako primitiven sistem sesanja (sesanja, ne robotike) ima, pa sploh. Obstajajo dražji in kao pametni modeli, ki rišejo virtualne načrte in nevem kaj še. Temu robotu potem premakneš stol, pa se izgubi, roombin random sistem deluje precej bolje, sodeč po testih, ki jih je na netu malo morje. Najde celo pod naš kavč in to vsakič, pa je edini možen dostop pod ta kavč samo toliko širok, kot je roomba sama.
Pri nas se vklopi vsak dan, postavim eno steno, ker imamo omaro ravno te višine, da se roomba zahakla v senzor in dva svetilnika in človek ne more verjet kaj vse najde vsak dan v roombinem rezervoarju smeti, parket se sveti, smeti ni, roomba pa počiva na svojem polnilniku, ko pridemo domov. Dokaz, da je bla pridna najdeš ko odpreš rezervoar za smeti. Pet minut, in roomba je očiščena in pripravljena za naslednjo akcijo.
Zaprem edino spalnico in otroško sobo, ker je po navadi tam nastlano. Otrokom rečem, naj pripravijo sobo za roombo, s takim veseljem še niso pospravljali igrač, potem spustimo not roombo in gremo na sprehod. Roomba je zakon. No zdaj je malo na dopustu, zaradi jaslic, ko bodo jaslice pospravljene, gre spet vsak dan v akcijo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 4.1.2011 8:10:21 >

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: irobot
4.1.2011 8:17:43   
nincy29
preletavam mal temo,na netu cene itd. kje se da najceneje kupiti?pa kakšnega mi svetujete?imam 47m veliko stanovanje.kuhinja,hodnik,velika spalnica.prostori so med sabo povezani,ampak lahko zaprem tudi vrata.zamik vklopa na uro ne potrebujem.enostavno potrebujem sesalec ki bo sam posesaluser posted image user posted image .hvala za nasvete

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: irobot
4.1.2011 8:34:04   
kalbo
No, naš kao uvoznik ima take cene, da te prime na veliko potrebo. Že božične akcijske so ble pretirane. Sam sem ga kupil na eni spletni strani, pa ga zdaj ni več gor, očitno so se naši oderuhi pobunili. Se ga pa še da dobit in to 581 za zelo ugodno ceno.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: irobot
4.1.2011 8:37:03   
KT
kalbo prosim za kontakt na ZS. Hvala!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: irobot
4.1.2011 8:38:57   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: KT

kalbo prosim za kontakt na ZS. Hvala!

tudi meni

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: irobot
4.1.2011 8:40:23   
kalbo
Pri petrolu je v akciji roomba 534 za 150 pik. Dobita na ZS.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: irobot
4.1.2011 13:37:05   
jajula
kalbo dej še meni ZS

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: irobot
4.1.2011 19:48:03   
jajula

IZVIRNO SPOROČILO: nincy29

preletavam mal temo,na netu cene itd. kje se da najceneje kupiti?pa kakšnega mi svetujete?imam 47m veliko stanovanje.kuhinja,hodnik,velika spalnica.prostori so med sabo povezani,ampak lahko zaprem tudi vrata.zamik vklopa na uro ne potrebujem.enostavno potrebujem sesalec ki bo sam posesaluser posted image user posted image .hvala za nasvete


po moje je roomba s petrola, ki stane 300e čist ustrezna zate.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: irobot
4.1.2011 23:39:11   
Senios
jajula: Zate tut user posted image

kalbo: reci ti tvoji znanki naj ne bo tako "pizajzlasta"...če je on glasen pol mi pa ni jasno s čim ona sesa...sama mu naštimam tajmer in vojla sploh ne wem, da sesa...user posted image ...tudi, če ne bi mela tajmerja...ko greš na šiht pritisneš na knofek in Roomba spet vse "neslišno" posesa user posted image

Ko pa odprem posodico pa me skor kap...in to vsakič user posted image ...katastrofa...user posted image


(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: irobot
5.1.2011 8:11:06   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Senios

jajula: Zate tut user posted image

kalbo: reci ti tvoji znanki naj ne bo tako "pizajzlasta"...če je on glasen pol mi pa ni jasno s čim ona sesa...sama mu naštimam tajmer in vojla sploh ne wem, da sesa...user posted image ...tudi, če ne bi mela tajmerja...ko greš na šiht pritisneš na knofek in Roomba spet vse "neslišno" posesa user posted image

Ko pa odprem posodico pa me skor kap...in to vsakič user posted image ...katastrofa...user posted image




Ni to moja znanka, povzete so ble besede ljudi, ki se zmrdujejo :). Mi jo mamo na timer (zdaj ko so jaslice ne), že otroc vejo...u, tele igrače pa ne sme bit kle, ker bo roomba sesala :). Vsakič je rezervar poln prahuuser posted image

(odgovor članu Senios)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: irobot
5.1.2011 10:03:24   
Petka09
Na enem forumu sem brala, da pri tejle Roombi iz Petrola dobiš zraven tudi en virtualni zid, čeprav kolikor sem tukaj brala, da naj ne bi imela zidov/svetilnikov. Pa je en novopečeni uporabnik te Roombe Elite 534 rekel, da ima en zid.

Mi jo bomo tudi naročili prek petrola.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?