|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:00:30   
Pat74
Sir in kruh seveda ni enako čokolinu - samo po meni znanih podatkih, je problem pri majhnih otrocih ravno ta, da je čedalje več takšnih, ki imajo povečane maščobe v krvi - torej delamo starši napako, ker dajemo otrokom preveč mastne hrane, ta maščoba pa je ponavadi skrita v raznih kvašenih stvareh, pa paštetah, klobasah, hrenovkah in podobnem sranju. Pa še eno me zanima, koliko zob ima tvoja punčka - enega ali dva ali že polna usta zob, ker tudi to je bistveno, saj z enim zobkom kruha ne moreš gristi.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:02:29   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Meni se zdi to preveč. In Gina, ne, čokolešnik zagotovo ni enako ostalim kosmičem in npr. kruhu in siru. Saj si sama prepisala, kakšne sestavine so v njem. Še bolj pomembno od sestavin pa je zame to, da je otroka dobro navaditi na raznoliko prehrano ne pa da štepa eno in isto vsak dan in to celo za tako pomemben obrok kot je zajtrk.

Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim. Pa je Nik velik lakotnik, zelo rad je, ampak raje vidim, da mi poje šalčko npr. ovsenih ali ajdovih kosmičev ali pa npr. kruh s sirom kot pa 2x na dan čokolešnik. Itak bodo vsi zrastli, tudi tisti, ki 2x na dan jejo čokolešnik, ampak dokler lahko malo pazim na kvaliteto hrane, ki jo dobi, bom to še naprej počela. Pa se ne gre za to, da bi bila obsedena s kilami pri svojem otroku, ampak zgolj za to, da bi mu rada privzgojila zdrav način prehranjevanja. Če mi uspe, bom vesela, če mi pa ne bo, bom pa vsaj vedela, da sem poskušala.


PODPIS!

Drugače je pa iz deklaracije jasno, da so čokolešnik (tako kot večina "linotov") prazne kalorije, za povrh vsega pa zraven namešajo še hidrogenirane maščobe user posted image .
Je pa res, da so precej priročni, še posebej če izbereš linijo najmanjšega odpora pri pripravi zajtrkov otrok.

Prav tako je popolnoma normalno, da ko se otrok enkrat navadi na to sladkobo in se poleni glede žvečenja hrane, zavrača vse kar ni sladko in je treba malo požvečit.

< Sporočilo je popravil Dashenka -- 17.1.2010 9:04:13 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:15:46   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Sir in kruh seveda ni enako čokolinu - samo po meni znanih podatkih, je problem pri majhnih otrocih ravno ta, da je čedalje več takšnih, ki imajo povečane maščobe v krvi - torej delamo starši napako, ker dajemo otrokom preveč mastne hrane, ta maščoba pa je ponavadi skrita v raznih kvašenih stvareh, pa paštetah, klobasah, hrenovkah in podobnem sranju. Pa še eno me zanima, koliko zob ima tvoja punčka - enega ali dva ali že polna usta zob, ker tudi to je bistveno, saj z enim zobkom kruha ne moreš gristi.


Ja, se strinjam, klobase, hrenovke in paštete niso za majhne otroke oz. vsaj moj jih zaenkrat ne dobiva in jih še nekaj časa ne bo. Bo pa slej kot prej tudi kaj od tega poskusil in zagotovo kdaj tudi kakšen čokolino, ker če ne prej pa potem ko bo v vrtcu ne bom mogla tega preprečiti, ampak želim, da bo to prej izjema kot pa pravilo in da bo poznal tudi ostalo hrano, ne pa samo junk food.

Kar želim povedat je to, da je treba biti pri vsaki hrani zmeren in to velja tako za ovsene kosmiče, kot za čokolešnik kot za kruh. In čokolešnik 2x na dan zame ni zmernost.

Kar se pa tiče zob - moj dobi kruh za zajtrk nekje 3x na teden in to že od ca. 9. meseca dalje - takrat mu je rasel komaj prvi zobek. Tako majhni otroci za žvečenje uporabljajo dlesni, hrano pa razmočijo s slino. Itak pa jim najprej zrasejo sekalci, kočniki, s katerimi potem meljejo hrano, pa zrastejo šele krepko po 1. letu. Tako da kruh lahko še kako jejo tudi če nimajo zobk, ok, trdo skorjo daš pač stran in gre brez problema.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:48:45   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Meni se zdi to preveč. In Gina, ne, čokolešnik zagotovo ni enako ostalim kosmičem in npr. kruhu in siru. Saj si sama prepisala, kakšne sestavine so v njem. Še bolj pomembno od sestavin pa je zame to, da je otroka dobro navaditi na raznoliko prehrano ne pa da štepa eno in isto vsak dan in to celo za tako pomemben obrok kot je zajtrk.

Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim. Pa je Nik velik lakotnik, zelo rad je, ampak raje vidim, da mi poje šalčko npr. ovsenih ali ajdovih kosmičev ali pa npr. kruh s sirom kot pa 2x na dan čokolešnik. Itak bodo vsi zrastli, tudi tisti, ki 2x na dan jejo čokolešnik, ampak dokler lahko malo pazim na kvaliteto hrane, ki jo dobi, bom to še naprej počela. Pa se ne gre za to, da bi bila obsedena s kilami pri svojem otroku, ampak zgolj za to, da bi mu rada privzgojila zdrav način prehranjevanja. Če mi uspe, bom vesela, če mi pa ne bo, bom pa vsaj vedela, da sem poskušala.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:52:56   
**Tinkara78**
Sigurno se vsak starš sam odloča kaj bo ponudil otroku. Ampak, če je otrok v zgornji krivulji pri teži bi jaz vseeno gledala malo na prehrano.



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 9:53:42   
Pat74
Naš ima šele en zobič, pa še ta ni čisto zunaj in kruha sploh povohat noče - sem mu ga ponudila, pa ker se je davil z njim, se mu je zaenkrat zameriluser posted image , sicer ima pa še čas... piškota se pa mulo seveda ne braniuser posted image , res da je un za dojenčke, ki se kar stopi.  Drugače pa nasploh obožuje sadje in zelenjavo in mi dejstvo, da za zajtrk/večerjo je rižolino ne predstavlja nobenega problema, ker vem, da je dovolj raznovrstno hrano in še dojen je.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 10:01:28   
SaaS
Jaz sem ga sama tudi ogromno pojedla. Ne vem če že pri enem letu, ampak od kar pomnim pa zeeelooo veliko. 

Mimogrede, Tinkara in Gina, ki navajata sestavine. Se mi zdi, da govorita o dveh različnih stvareh. Skobčevka govori o Čokolinu, kar navajaš tudi ti Gina, Tinkara, ti pa gledaš Čikolešnik. Lahko, da so v sestavi različne količine... Če mene vprašate po okusu to dvoje niti pod razno ni isto. Čokolešnika nikoli nisem marala, čokolino je tisti njam, njam user posted image - zame.  

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 10:06:12   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Jaz sem ga sama tudi ogromno pojedla. Ne vem če že pri enem letu, ampak od kar pomnim pa zeeelooo veliko. 

Mimogrede, Tinkara in Gina, ki navajata sestavine. Se mi zdi, da govorita o dveh različnih stvareh. Skobčevka govori o Čokolinu, kar navajaš tudi ti Gina, Tinkara, ti pa gledaš Čikolešnik. Lahko, da so v sestavi različne količine... Če mene vprašate po okusu to dvoje niti pod razno ni isto. Čokolešnika nikoli nisem marala, čokolino je tisti njam, njam user posted image - zame.  


Saj sem izrecno napisala, da gre za Čokolešnik, ker imam tega doma. Verjamem,da gre za odstopanje - vendar v obeh je preveč sladkorja.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 10:06:19   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Naš ima šele en zobič, pa še ta ni čisto zunaj in kruha sploh povohat noče - sem mu ga ponudila, pa ker se je davil z njim, se mu je zaenkrat zameriluser posted image , sicer ima pa še čas... piškota se pa mulo seveda ne braniuser posted image , res da je un za dojenčke, ki se kar stopi.  Drugače pa nasploh obožuje sadje in zelenjavo in mi dejstvo, da za zajtrk/večerjo je rižolino ne predstavlja nobenega problema, ker vem, da je dovolj raznovrstno hrano in še dojen je.

Lej, Katy je zelo lepo napisala vse minuse takega načina prehranjevanja.

Meni osebno je ključno dejstvo, da s tem otroku priučiš slabe prehranjevalne navade, ki ga bodo spremljale celo življenje in slej kot prej pustile posledice na zdravju (prekomerna telesna teža je samo ena od njih). Osebno poznam kar nekaj otrok (starejših), ki že od malega "ne marajo" nobene zdrave hrane, njihovi starši se nad tem ves čas pritožujejo v stilu "kaj pa naj mu dam za jest, če drugega ne mara!", ko pa malce podrobneje pogledaš njihove prehranjevalne navade, ti kaj kmalu postane vse jasno. Vsi v družini, tudi starši, se ves čas filajo s fast food-om (sendviči, pomfri, dunajc, makarončki, pizza...). Potem ne moreš pričakovati, da bo imel tak otrok zdrave prehranjevalne navade. In priučen vzorec prehranjevanja bo ostal in se nadaljeval...

Kar se Janezen nauči, to Janezek zna.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 10:34:36   
Petka09
Se strinjam z vsem, kar pravite o zmernosti in zdravem načinu prehranjevanja. Čokolino tudi jaz ne bi dajala tako pogosto, sploh pa ne pred enim letom ali okrog njega. Pa niti čokolado ne... Moja kolegica tamalo skos fila vmes med obroki s smokiji, čipsom, čokoladicami. Pa je mala komaj 1 leto stara. In jo vprašam zakaj to dela, pa pravi, da itak zelo malo kosila poje in potem tudi za malico komaj eno malo skutko vase spravi in ji potem pač vmes daje nekaj "za energijo". Halo? Ok, nič nisem komentirala.. vsak po svoje.
Jaz ne mislim svoji tamali prikrajšat sladkarij, ko bo dovolj velika zanje. ker če jim nič sladkega nikoli ne daš, potem dobesedno planejo po temu, ko imajo enkrat dostop (kje na obisku, na počitnicah, ko te ni zraven itd.). Sem pa za zmernost. Verjamem, da je v vsaki hrani nekaj koristnega, le če jo uživamo zmerno in občasno (tisto, ki je pač manj zdrava).
Meni tudi včasih paše McDonalds, da bi ubijala zanj user posted image ... in ga jem res občasno. Očitno rabim nekaj iz te hrane, nekaj kar me potem zadovolji in imam mir nekaj časa. Očitno že ima nekaj koristnega zame. Ampak to je enkrat na par mescev.
Pri tamalih je pa tudi tako. Čokolino absolutno NE dvakrat na dan! Občasno pa ne bo škodilo... enako s salamami, paštetami... Ampak kasneje, ko so večji al pa če so v vrtcu.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 10:38:32   
Petka09
Aja, pa še to sem hotla potrdit, kar je na koncu Urska09 napisala: kakor jim privzgojiš način prehranjevanja, takšen bo ostal. In starši se morajo enako prehranjevati, da dobijo otroci vzor.
Moji doma so že delali napako. Sami so sicer jedli zdravo hrano, ker sem odraščala na vasi, kjer smo imeli domači vrt in živali.. torej vse bio user posted image , vendar mi hrana ni bila predstavljena na lep način, ampak pač da jo moram pojesti.
Recimo ričet al pa zelje&fižol, razne mineštre... vsa tista rjavina v krožniku... Le kako naj otrok to z veseljem je. Pa je zdravo, vendar niti malo na oko simpatično malemu otroku. Je včasih treba tut kaj lepše aranžirat in nardit, da bo "apetitlich". Pa seznanit ga res z vso zdravo hrano... vso zelenjavo in sadjem. In nikakor posebej kuhat zanje... recimo sebi neko mineštro, tamalmu pa pomfri in paradižnikovo omakco, ker ima pač to rad.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 11:08:16   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Aja, pa še to sem hotla potrdit, kar je na koncu Urska09 napisala: kakor jim privzgojiš način prehranjevanja, takšen bo ostal. In starši se morajo enako prehranjevati, da dobijo otroci vzor.
Moji doma so že delali napako. Sami so sicer jedli zdravo hrano, ker sem odraščala na vasi, kjer smo imeli domači vrt in živali.. torej vse bio user posted image , vendar mi hrana ni bila predstavljena na lep način, ampak pač da jo moram pojesti.
Recimo ričet al pa zelje&fižol, razne mineštre... vsa tista rjavina v krožniku... Le kako naj otrok to z veseljem je. Pa je zdravo, vendar niti malo na oko simpatično malemu otroku. Je včasih treba tut kaj lepše aranžirat in nardit, da bo "apetitlich". Pa seznanit ga res z vso zdravo hrano... vso zelenjavo in sadjem. In nikakor posebej kuhat zanje... recimo sebi neko mineštro, tamalmu pa pomfri in paradižnikovo omakco, ker ima pač to rad.

Točno tako!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 11:24:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim.

Ja tole res velja za večino otrok - ampak recimo z našo ta prvo smo imeli hude probleme, ker že od vsega začetka ni sprejela NOBENE goste hrane - vse, kar sem ji skuhala, sem lahko vrgla stran. Že ko je videla žlico, se je začela histerično dreti. Tudi jaz sem bila pametna, da moj otrok že ne bo jedel teh umetnih kupljenih kašic, frutkov itd., da mu bom sama kuhala bolj zdravo hrano. A na koncu, ko po celem mesecu poskušanja, da bi jo pripravila, da bi jedla KARKOLI, ni uspelo, sem ji vendarle ponudila Milupino mlečno kašico, da bi vsaj nekaj sprejela od GH - in to je bila prva hrana, ki jo je sprejela brez upiranja. In potem doooolgo ni hotela jesti nič drugega kot te kašice - pa še od teh ni veljala vsaka - samo okusa korenček/jabolko in čokolada je jedla, vse druge, ki sem jih kupila, sem lahko podarila sosedi, sicer bi jih lahko samo vrgla stran.

Ta drugi je pa zdaj popolno nasprotje - z užitkom je vso zelenjavo in sadje, ki mu jih pripravim, tako da res ni potrebe, da bi mu sploh ponujala te kašice in mu jih tudi ne. Ta večjo smo pa šele zdaj uspeli pripraviti, da je zelenjavo, ko vidi, da jo je bratec, sadja pa še zdaj ne mara nobenega - edino lubenico je jedla poleti. Sem se dosti presekirala zaradi tega - a kaj naj, če ne gre ne zlepa ne zgrda. user posted image

Tako da lušno je biti pameten - če imaš takega otroka, kot je naša izbirčnica, nimaš kaj veliko narediti. Sem poskušala že tudi to, da ji nisem hotela dati čokolinota za jest, ampak samo kako bolj zdravo hrano, sadje ipd. - pa raje CEL DAN ni jedla NIČ. Kaj naj potem? Pustila sem jo in potem je postopoma začela jesti vedno več stvari, ko se je pač sama odločila - je pa še zdaj zelo izbirčna, če jo siliš, je pa vse samo še slabše. Zdaj smo prišli že vsaj do tega, da je čokolino "samo" še 1x na dan.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.1.2010 11:27:33 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:02:48   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim.

Ja tole res velja za večino otrok - ampak recimo z našo ta prvo smo imeli hude probleme, ker že od vsega začetka ni sprejela NOBENE goste hrane - vse, kar sem ji skuhala, sem lahko vrgla stran. Že ko je videla žlico, se je začela histerično dreti. Tudi jaz sem bila pametna, da moj otrok že ne bo jedel teh umetnih kupljenih kašic, frutkov itd., da mu bom sama kuhala bolj zdravo hrano. A na koncu, ko po celem mesecu poskušanja, da bi jo pripravila, da bi jedla KARKOLI, ni uspelo, sem ji vendarle ponudila Milupino mlečno kašico, da bi vsaj nekaj sprejela od GH - in to je bila prva hrana, ki jo je sprejela brez upiranja. In potem doooolgo ni hotela jesti nič drugega kot te kašice - pa še od teh ni veljala vsaka - samo okusa korenček/jabolko in čokolada je jedla, vse druge, ki sem jih kupila, sem lahko podarila sosedi, sicer bi jih lahko samo vrgla stran.

Ta drugi je pa zdaj popolno nasprotje - z užitkom je vso zelenjavo in sadje, ki mu jih pripravim, tako da res ni potrebe, da bi mu sploh ponujala te kašice in mu jih tudi ne. Ta večjo smo pa šele zdaj uspeli pripraviti, da je zelenjavo, ko vidi, da jo je bratec, sadja pa še zdaj ne mara nobenega - edino lubenico je jedla poleti. Sem se dosti presekirala zaradi tega - a kaj naj, če ne gre ne zlepa ne zgrda. user posted image

Tako da lušno je biti pameten - če imaš takega otroka, kot je naša izbirčnica, nimaš kaj veliko narediti. Sem poskušala že tudi to, da ji nisem hotela dati čokolinota za jest, ampak samo kako bolj zdravo hrano, sadje ipd. - pa raje CEL DAN ni jedla NIČ. Kaj naj potem? Pustila sem jo in potem je postopoma začela jesti vedno več stvari, ko se je pač sama odločila - je pa še zdaj zelo izbirčna, če jo siliš, je pa vse samo še slabše. Zdaj smo prišli že vsaj do tega, da je čokolino "samo" še 1x na dan.


To mi je znano ja. Naša tudi noče nič. Pa sem vprašala pediatrinjo kaj naj ji še ponudim (uvajam GH že 1,5 meseca pa še vedno ne je skoraj nič razen mlečne kašice) in je rekla naj ji sladkam kar ji dajem, da bo morda bolj šlo. Ampak meni se je to uprlo - sladkor?! A ni potem bolje da je pač samo na mleku?! Pa ji zdaj nič ne sladkam, samo ponujam različno. In sem ugotovila da ni nujno da sladko rajši sprejme, temveč da ima pač neke svoje kaprice, želje, okuse. Tako bo recimo pojedla popolnoma nesladko proseno kašo, medtem ko jabolčne kaše ali pa skute niti slučajno noče tudi če jo sladkam...
Hočem rečt, da pri neješčih ni nujno da samo sladkor pali.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:07:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Aja, pa še to sem hotla potrdit, kar je na koncu Urska09 napisala: kakor jim privzgojiš način prehranjevanja, takšen bo ostal. In starši se morajo enako prehranjevati, da dobijo otroci vzor.


To je sicer deloma res, deloma pa ne. Mene so cel lajf posiljevali z vodo, ker drugega doma ni bilo, meni se pa voda bruha. Dobesedno bruham od nje, če je spijem več kot deci in pol in se je nikdar nisem navadila - posledično imam posledice z okvarjeno sluznico - ker raje nisem leta dolgo praktično nič pila, kot da bi se morala z vodo futrat, drugega pa doma ni bilo. Smo pa jedli zdravo in to mi je ostalo. Pri mojem doma niso jedli zdravo in nima odnosa do tega - bi mirne duše kupoval krofe, pa konzerve, pa podobne reči.

Kar se tiče zdrave hrane in čokolina:
Zame osebno je v navadnem kupljenem kruhu več svinjarije (beri emulgatorjev - brez njih kruha v trgovini ne dobiš), kot v čokolinu. Poleg tega so ljudje, ki obožujejo kruh, precej bolj podvrženi debelosti, kot ljudje, ki obožujejo čokolino. NIkdar ne moreš otroka, ki obožuje kruh tega odvaditi in obratno, lahko mu še tako siliš kruh, kot so ga meni recimo, pa mi enostavno ni dober, kljub temu, da rada grizem (korenje, jabolka, meso...). Zaradi mene če nimamo kruha doma, je čisto nepomembna stvar, po drugi strani pa dva od mojih otrok strašansko obožujeta ravno kruh. Grizenje in kruh tudi nista povezana.  

Kar se tiče zdrave prehrane pa še tole. Salame, klobase, paštete, prešpricana (beri vsaj 7x škropljena) zelenjava (s krmpirjem, ki ga vse leto jeste vred), z antibiotiki nafilano meso, obsevana zelišča in zelenjava, kupi smokijev, čipsa in piškotov, margarina in njena zdravilnost,... ne ne ne. Ne maram, to ni zdrava prehrana. In zdrava prehrana vsekakor ni odvisna od tega, a bo otrok jedel čokolino ali ne (ker toliko zanič zadev pa res ne vsebuje), ampak od tega, a bo jedel zraven tega kaj relativno zdravega ali ne. Mleko imamo pri nas doma nehomogenizirano, jajca kur iz zunanje reje, zelenjavo celo leto domačo, nešpricano, izključno sezonsko, sicer pa iz ekološke pridelave, meso večinoma od znanih rejcev, smokijev, čipsa in podobnega sploh ne kupujemo, piškote in čokolade v malih količinah, klobas, salam ne maram, torej jih tudi kupim ne, na redke čase jih moj prinese domov, sokove imamo za razredčit doma pridelane iz neškropljenih reči, pa čaj imamo iz domače pridelave, tudi pri ostalih rečeh gledam na to, da so stvari za pojest brez reči, ki povzročajo bolezni, nikdar ne kupim prehrambeni proizvod z umetnim sladilom, še plastenk ne kupujem, ker izločajo strupene reči v vodo... ma tole je tema, o kateri lahko pišem še dolgo. Sama nikdar, ampak nikdar ne skuham kosila brez zelenjave, ker jo preprosto obožujem. In nikdar nisem brez sadja na mizi. In če bo potem otrok poleg vsega pojedel še 2 čokolina (ali korn flekse ali kroglice..), pa da bo od tega ne vem kako se navadil na junk food in bil od tega debel, ker ga bom jaz navadila na to, tega pa preprosto ne sprejmem, ker ni res.

Če ima otrok na voljo mešano hrano, bo ne glede na to, jedel tisto, kar je njegovemu osebnemu okusu všeč. Če doma sicer ne bo imel preveč junk fooda, bo še vseeno, ne glede na čokolino, zdrav in se dobro počutil. Čokolino tudi ne glede na sladkor, ne redi toliko kot kruh. Pa še to, dve vrečkici sladkorja je ena mala žlička, nič več. A misliš, da otroku sladko ne bo pasalo, če mu boš to branila? Če je mahnjen na sladko, bo to rabil do konca življenja, če mu še tolk prepoveduješ. Moja mama ni marala cukrov in ni ničesar, ampak niti v malih količinah kupila (razen 1x na mesec en sam samcat gosti sok od fruktala, tisti ki je imel 7dcl, pa še ta je bil za celo družino za razdelit si in to kot pravim, za cel mesec). IN jaz imam še vedno rada sladko, čeprav ničesar doma nismo imeli od sladkega (čeprav, resnici na ljubo je kruh tudi cukr, smao v malo bolj kao zdravi obliki) In obratno, če mu sladko že od nekdaj ne bo všeč, ga ne boš mogla prisilit niti kasneje v lajfu, naj konzumira ne vem koliko sladkobe. Enostavno bo njegov okus tak. NImaš pa ne vem kako velikega vpliva na to, da mu okus spremeniš. Res ne.

Tudi to mi je jasno, kaj pomeni, da otrok nič ne je. MOj prvi otrok ni jedel praktično nič. Niti čokolina, niti cukrov, niti špagetov, riža, krompirja, mesa, mlečnih izdelkov.... Res je bilo težko.


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:13:18   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim.

Ja tole res velja za večino otrok - ampak recimo z našo ta prvo smo imeli hude probleme, ker že od vsega začetka ni sprejela NOBENE goste hrane - vse, kar sem ji skuhala, sem lahko vrgla stran. Že ko je videla žlico, se je začela histerično dreti. Tudi jaz sem bila pametna, da moj otrok že ne bo jedel teh umetnih kupljenih kašic, frutkov itd., da mu bom sama kuhala bolj zdravo hrano. A na koncu, ko po celem mesecu poskušanja, da bi jo pripravila, da bi jedla KARKOLI, ni uspelo, sem ji vendarle ponudila Milupino mlečno kašico, da bi vsaj nekaj sprejela od GH - in to je bila prva hrana, ki jo je sprejela brez upiranja. In potem doooolgo ni hotela jesti nič drugega kot te kašice - pa še od teh ni veljala vsaka - samo okusa korenček/jabolko in čokolada je jedla, vse druge, ki sem jih kupila, sem lahko podarila sosedi, sicer bi jih lahko samo vrgla stran.

Ta drugi je pa zdaj popolno nasprotje - z užitkom je vso zelenjavo in sadje, ki mu jih pripravim, tako da res ni potrebe, da bi mu sploh ponujala te kašice in mu jih tudi ne. Ta večjo smo pa šele zdaj uspeli pripraviti, da je zelenjavo, ko vidi, da jo je bratec, sadja pa še zdaj ne mara nobenega - edino lubenico je jedla poleti. Sem se dosti presekirala zaradi tega - a kaj naj, če ne gre ne zlepa ne zgrda. user posted image

Tako da lušno je biti pameten - če imaš takega otroka, kot je naša izbirčnica, nimaš kaj veliko narediti. Sem poskušala že tudi to, da ji nisem hotela dati čokolinota za jest, ampak samo kako bolj zdravo hrano, sadje ipd. - pa raje CEL DAN ni jedla NIČ. Kaj naj potem? Pustila sem jo in potem je postopoma začela jesti vedno več stvari, ko se je pač sama odločila - je pa še zdaj zelo izbirčna, če jo siliš, je pa vse samo še slabše. Zdaj smo prišli že vsaj do tega, da je čokolino "samo" še 1x na dan.


Ja, saj sem napisala, da se najde tudi tak izbirčnež kjer starši potem raje dajo čokolino in podobno samo da otrok vsaj nekaj poje. Bi verjetno tudi jaz v skrajni sili tako naredila. Je pa veliko tudi takih, ki grejo po liniji najmanjšega odpora in pač ponudijo razne Linote. Ti pa si, kot si napisala, prej poskusila vse drugo in če pač ni šlo, ni šlo in nimaš kaj, lahko samo čakaš, da se bo otroku enkrat odprla želja tudi po drugih stvareh.

Saj mu bom tudi jaz dala sladkarije in podobno, ampak ne vidim potrebe po tem že zdaj. Najbolj hecno mi je pa to, kako nekateri starši mislijo, da majhnemu otroku MORAJO dati nekaj sladkega in po možnosti še čokoladnega in sladke sokove za pit ker sicer so revčki in oh in sploh. Zakaj že? Itak grejo slej kot prej vsi v varstvo kjer se potem začnejo piškoti, lizike, bonboni - sladkarij se bodo še preobjedli. Se mi pa zdi prav, da mu pač daš vsake toliko nekaj sladkega, da niso potem taki, kot pravi Petka, da kar planejo na sladkarije, ker doma nič ne dobijo. Kot sem rekla, zmernost je potrebna, pa je vse ok, tudi če je kdaj čokolino, pa čokolada, pa piškoti, pa nutela, pa pašteta ali poli salama, ki je meni osebno fujfej.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:19:14   
Gina
Še to me zanima, a ve imate pa resnično vse po vrsti rade vse nesladkano, ali se načrtno temu odpovedujete? Saj popolnoma razumem, da obstaja določen procent ljudi, ki res ne marajo sladkobe, ampak večina ljudi pa še vedno rada seže po koščku čokolade, piškotu, kaj vem čemu. Meni osebno je grenka kava ogabna in je ne bom pila. Kako potem lahko daste otroku eno tako skrajnost, kot je vse popolnoma brez cukra, soli, maščob? Pa da me ne bi katera narobe razumela, jaz sem zelo močno proti vsem skrajnostim, tudi cukrastim. Ampak moja babica je imela navado reči: Človek je ustvarjen za mešano hrano. Se pravi tudi za malo cukra, soli, maščob. Se absolutno strinjam. Iz vašega lastnega strahu pred lastno težo, hodite nekateri v skrajnost pri svojem otroku. Če otrok nič ne je, bo pa mogoče jedel, če mu boš dala notri pikico smetane, masla, sladkorja.... Jaz sem eden tistih ljudi, ki bodo raje lačni in žejni na smrt, kot bi pojedlli nekaj zanič. Od malega. Še dobro da me niso masla in smetane in sladkorja šparali, ker bi bila menda ves čas bolna od nič jedenja. Pri posiljevanju z vodo so pa naredili tako škodo, da je nihče na moji sluznici več ne more popravit. Ne tega delat, punce. NI vredno.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:25:25   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Kot sem rekla, zmernost je potrebna, pa je vse ok, tudi če je kdaj čokolino, pa čokolada, pa piškoti, pa nutela, pa pašteta ali poli salama, ki je meni osebno fujfej.



Mislim da vse izvira iz našega lastnega okusa. Če je tebi tole fuj fej, ne boš tega ponujala otroku tako pogosto, kot če ti ni fuj fej. Meni je voda fuj fej in je ne morem niti ponudit otroku, tako mi je ogabna. Pa vseeno en od mojih otrok najraje pije vodo - a vidiš, to je samo od sebe -  okus obstaja neodvisen od mam in navad. NIti ne morem otroku ponuditi salam in klobas ali hrenovk, ker mi smrdijo ko kuga. Smoki mi je tudi fuj fej, torej ga še nikdar nisem kupila. Še do kruha mi ni, pa jim ga ponudim samo zato, ker vem da ga imajo radi. Ne kuham ješprena, ker ga ne maram - četudi je ful zdrav.

Prepričana sme, da moja hči ne bo ponudila svojemu otroku čokolina, ker ji je to fuj fej. Lasten okus pogosto določa tvoje vrednote kar se hrane tiče - ne glede na dejansko škodljivost ali primernost. Jaz si ne predstavljam kosila brez zelenjave, nekdo drug si pa ne, da bi imel zelenjavo vsak dan na mizi. Simpl.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:25:58   
claud
user posted image
Mi je smesno ko pisete kako grozna zadeva je cokolino za majhnega otroka....v drugem stavku pa napisete da jim dajete pasteto in ribe s konzerve....
Pasteta in konzervirane ribe....=kup konzervansov in SUROVO mesouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:27:55   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Sama nikdar, ampak nikdar ne skuham kosila brez zelenjave, ker jo preprosto obožujem. In nikdar nisem brez sadja na mizi. In če bo potem otrok poleg vsega pojedel še 2 čokolina (ali korn flekse ali kroglice..), pa da bo od tega ne vem kako se navadil na junk food in bil od tega debel, ker ga bom jaz navadila na to, tega pa preprosto ne sprejmem, ker ni res.



Glej, saj se ne gre za to, da bo debel in podobno ali da se bo navadil junk fooda itd. Meni gre za to, da za 1 letnega otroka pač ne more biti VSAK dan čokolino za zajtrk IN za večerjo. Kot sem napisala, se najde otrok, ki ne bo sprejel drugega, ampak se je pa za vprašat, zakaj drugega ne sprejme oz. kaj so mu sploh starši drugega ponudili.

Moj enoletnik je vse, se ne izogibam niti olju, niti maslu, tudi solim mu. Rad ima vso zelenjavo, sadje obožuje, prav tako meso in ribe. Dobi tudi piškote, pa marmelado, vendar ne vsak dan, ker ni potrebe. Prav tako ne vidim potrebe, da bi ga navajala na čokolino in razne sladke kašice, ker je lepo zadovoljen z gresom, ovsenimi kosmiči, polento in podobnim.

GIna, lahko debato razviješ do onemoglosti in zagovarjaš 2x dnevno konzumacijo čokolina, meni osebno ni pravilno, da 1-letni otrok, ki se še razvija in porabi snovi iz hrane za rast in razvoj, dobi čokolino 2x na dan. Tudi če bi dobival vsak dan 2x na dan kruh in sir ali pa 2x na dan VSAK dan ovsene kosmiče, to ni primerno za njegovo rast in razvoj. Še enkrat - ja, so otroci, kot ga ima zmajaz, so pa tudi starši, ki grejo po liniji najmanjšega odpora potem pa tarnaja kaj pa zdaj, moj otrok bi jedel samo svinjarijo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 12:31:03   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Kot sem rekla, zmernost je potrebna, pa je vse ok, tudi če je kdaj čokolino, pa čokolada, pa piškoti, pa nutela, pa pašteta ali poli salama, ki je meni osebno fujfej.



Mislim da vse izvira iz našega lastnega okusa. Če je tebi tole fuj fej, ne boš tega ponujala otroku tako pogosto, kot če ti ni fuj fej. Meni je voda fuj fej in je ne morem niti ponudit otroku, tako mi je ogabna. Pa vseeno en od mojih otrok najraje pije vodo - a vidiš, to je samo od sebe -  okus obstaja neodvisen od mam in navad. NIti ne morem otroku ponuditi salam in klobas ali hrenovk, ker mi smrdijo ko kuga. Smoki mi je tudi fuj fej, torej ga še nikdar nisem kupila. Še do kruha mi ni, pa jim ga ponudim samo zato, ker vem da ga imajo radi. Ne kuham ješprena, ker ga ne maram - četudi je ful zdrav.

Prepričana sme, da moja hči ne bo ponudila svojemu otroku čokolina, ker ji je to fuj fej. Lasten okus pogosto določa tvoje vrednote kar se hrane tiče - ne glede na dejansko škodljivost ali primernost. Jaz si ne predstavljam kosila brez zelenjave, nekdo drug si pa ne, da bi imel zelenjavo vsak dan na mizi. Simpl.


Oh veš, meni je poli salama zanič in je zato ne bo dobil, raje kakšno drugo salamo, mi je pa čokaloda njami njami in tudi študentska leta sem preživela ob čokolešniku, ki mi je še zdaj dober. Ampak to ne pomeni, da bom pa zdaj to dajala svojemu otroku pri 1 letu. Razumeš?

Glede vode - jaz pijem samo vodo, pa smo doma imeli vedno sokove, ampak nekje od 15. leta dalje, pijem izključno vodo. Ne vem če sem od 15. leta dalje popila 3l soka. Ne pijem niti kave niti čaja. Moj otrok pa noče piti same vode, zato mu naredim blag čaj. Torej, tvoja teorija ne zdrži.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 14:06:44   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to me zanima, a ve imate pa resnično vse po vrsti rade vse nesladkano, ali se načrtno temu odpovedujete?

Nikakor ne!!! Obožujem sladko, sploh čokolado! Vedno imamo nekaj sladkega doma. Tudi starejši otroci radi segajo po sladkarijah. Pa enkrat do dvakrat na leto se mi noro zalušta pomfri in dunajc. In imamo fino nezdravo kosilo. Ampak to še ne pomeni, da bom svojo še ne eno leto staro hči futrala s temi rečmi. Zakaj že??

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 14:24:45   
Pat74
Sem šla gledat te linote in moram reči, da kaj mate pa proti rižolinu, ker ne vsebuje sladkorja, pravzaprav vsebuje 99 % riževe moke in 1 % vitaminov, tako da lahko tudi tu izbiramo, a ne?

Gina, tole z vodo je meni tud poznano, jest je še danes ne maram. Ampak otroci jo pa pijejo, ker jim je nisem posiljevala, nasploh se pri nas spije veliko nesladkanega/z medom sladkanega čaja, čeprav tudi ta ni več tisto, kar je bil včasih. Tiso o kruhu, pa ne bi moglo biti bolj res - kakšno lepilo jemo! - sama ga pečem, ampak tudi ta moka ni več tista prava - dobro je poznati kakšnega kmeta, da veš, kaj imaš - pire in podobnih žit pa otroci spet ne marajo...

Zmajaz tudi mi imamo eno takšno izbirčnico (je že stara 4 in pol) doma, ki je raje lačna, kot da bi jedla, kar ji ponudimo, sploh kar se zelenjave tiče, pa mesa tudi ne mara, in sem bila tudi jaz zelo vesela, da je enkrat na dan pojedla vsaj tisto porcijo kosmičev, najprej je bil seveda to čokolino; a glej ga šmenta, dobili smo alergijo na oreščke (atopični dermatitis) in si predstavljajte punce, kako je izgledalo hranjenje, dobesedno sem ji morala v usta riniti zelenjavne juhe (danes jih ima rada samo, če ne vidi iz česa so narejene - sploh zelene paprike in fižola ne sme videti, ker ju pa zmiksam, pa tega ne vidi in lepo poje!) in sadne kaše (še vedno je le nekaj vrst sadja), mesa še vedno ne mara (bo pač vegetarijanka!), z užitkom pa poje kakšen jogurt, skuto, mleka seveda ne pije in je tudi ne silim z njim (ker je mleko hrana teličkov in ne človeka, pa tudi sama imam alergijo, zato pri nas nismo nikoli pili mleka); kar se pa tiče sladkarij, tu pa ni ničesar, kar ne bi maralauser posted image , ampak pri nas imamo pravilo, da lahko sladkarije jemo le ob vikendih, pa ob rojstnih dnevih in praznikih (gre pa večinoma za piškote - tudi te pečem sama - kakšno čokolado ali bombone). Sem pa mislila, da ko bo tamala v vrtcu, da bo le začela kaj več jest, pa sem se uštela - vzgojiteljice mi non stop "težijo", da ni jedla, da sploh poizkusit noče - takšna trma je!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 14:47:38   
Pat74
Da samo še dodam malo za šalo in malo zares: moji otroci so pri suhcih - in vedno poslušam komentarje, če nič ne jedo - v glavnem so krivi geni, saj je ati skoraj 2-metraš in le s 74 kg - punce bodo tega najbrž kasneje vesele, da nimajo po mami baročne postave, čeprav mami vse tekne, sploh zelenjavne jedi na žlico!, še največji jedec je očitno tamali 8-mesečnik in tega sem prav vesela, da končno en otrok je vse po vrsti (čeprav je bil polno dojen 6 mesecev) - sploh sadje in zelenjavo, pa če verjamete ali ne obožuje pašto fižol - kakšena bi rekla, da fižol v zrnju ni za tako majhnega otroka, ampak naš je nor na jedi s fižolom - očitno že tak mali ve, da je zdravuser posted image ! Fast fooda na našem jedilniku ni, razen kdaj kakšna margerita - pa tudi to lahko napraviš, da je bolj zdrava.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ČOKOLINO!!!
17.1.2010 15:27:51   
nuala
Meni se zdi prevec.
Ce gre za kratkorocno obdobje, ko je otrok nejesc ali ima mama ogromno dela, ok. Ampak vec kot 2 tedna pa po moje ne. Ceprav je se to sporno, ker hrana kot je cokolino samo spodbuja k nejescnosti.

Kar se tice pa prakticnosti, kaj je narobe s skodelico mleka in kosom kruha ( tudi not nadrobljenega, ce ni zob ) za zajtrk. Za vecerjo pa ze od nekdaj prakticiram juhe, krompir, testenine, rizote. Vecinoma z zelenjavo.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Rodila sem čez rok.
FLASK_A

Dobili smo:

fantka (55%)

punčko (45%)


Število vseh glasov: 308

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!