|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
20.2.2010 22:19:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
kje v pravilniku pa piše, da mora biti otrok rojen ob oddaji vloge? a ni bistveno da ima 11 mesecev ob želenem vpisu?

Sicer vsi vemo, o čem konkretno govoriš, ampak oddaja vloge za vpis v vrtec za neobstoječo osebo dejansko ni izvedljiva. Si predstavljaš, da bi oddajali vloge za otroški dodatek za otroke, katerih še ni? user posted image
Vsem nam pripada pravica otroka dati v vrtec.

Te pravice staršem nihče ne oporeka in to pravico tudi imamo. Če tako pogledaš, dejansko vsi lahko vpišemo otroka v vrtec. Vprašanje je samo, ali bodo našega otroka sprejeli - in kdaj. To je pa že druga stvar, ki ni povezana z našo pravico do vpisa.
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja
cena pa je 620€ oz nekaj manj za kombiniran oddelek, malenkost prispeva MOL, + na dan za prehrano 3,5€ + 80e vpisnine

A se zaje*avaš? user posted image A je na vlogi tudi kakšno okence, kjer obkljukaš možnost "otrok milijonarjev"? user posted image

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
20.2.2010 23:16:59   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Cveta28

In še nekaj o 'drugorazrednih' prebivalcih Ljubljane. Iz MOL-a so mi lepo napisali, da bodo dajali prednost občanom za katere dobivajo dinarčke od države. Torej vsi, ki samo delamo v LJ in tam ne prebivamo za stalno se lahko obrišemo pod nosom za vrtce user posted image



nisem sicer brala vsega, kar si napisala, ampak glede citiranega delim tvoje mnenje. Sama sem iz okoliške občine, vsak dan se vozim na delo v LJ, imam pa to gromozansko srečo, da so pri nas z januarjem spravili v obratovanje nov ogromen vrtec in sta moja2 otroka preskrbljena, tko da glede tega nimam skrbi. Sem pa predlani kandidirala za vrtec v LJ (in na koncu dobila, ker je bil sin star že 3 leta, vrtec je bil pa v okolišu, kjer ni veliko otrok) in se še spomnim, kako sem bila jezna, ko sem prvič videla kriterije za sprejem, ob katerih mi je postalo jasno, da neljubljančan praktično ne more v vrtec v LJ. To je nekaj, česar Ljubljančani ne razumejo, pa tudi ostali, ki jim za vrtec ni treba skrbeti, ne (kot vidim iz odgovorov, ki si jih prejela). Ljubljančani se pač ne zavedajo, da bi bila naša metropola brez dnevne migracije (in zaprevljanja v njihovih trgovskih centrih) videti bolj klavrno. In namesto, da bi se oči uprle tja, kjer problem vrtcev dejansko leži - v vodstvo občine - smo za vse krivi okolišani. Sem imela celo izkušnjo, da so mi kolegice, s katerimi na nek način prijateljujemo že par let odkrito rekle, da je bolje, da mesto v vrtcu dobi Ljubljančanka, kot moj sin. Tko da če te še tisti Ljubljančani, ki jih poznaš in naj bi pokazali nekaj sočutja za tvoje težave, brez problema odpikajo, kje boš našla razumevanje s strani drugih občanov. Žal je tako, da je miselnost še precej zaostala, dejstvo je, da se ljudje vozijo tudi od zelo daleč, ker je v današnjih časih pač to možno. Optimalno bi bilo, da bi vsak dobil prostor, kjer želi (in potrebuje), ker pa ni tako, bi pa bilo treba malo bolj razmislit, kdo je za to odgovoren in nekako ne vidim logike, da smo za to krivi starši (konkretno neljubljančani) in ne gospod, ki trenuto greje županov stolček.


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
21.2.2010 21:31:33   
Mašinka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
kje v pravilniku pa piše, da mora biti otrok rojen ob oddaji vloge? a ni bistveno da ima 11 mesecev ob želenem vpisu?

Sicer vsi vemo, o čem konkretno govoriš, ampak oddaja vloge za vpis v vrtec za neobstoječo osebo dejansko ni izvedljiva. Si predstavljaš, da bi oddajali vloge za otroški dodatek za otroke, katerih še ni? user posted image


To na nek način razumem ampak kaj ko se komisija dobi samo enkrat na leto in če nisi rodil pred marcem si v riti :) Meni se porodniška konča aprila. Če sem želela, da bi otroka vsaj obravnavali za sprejem z mesecem majem, sem morala vlogo oddati do konca marca lani, saj je bilo do takrat potrebno oddati vloge za šol. leto 2009/10. In kam naj dam otroka, ko se bom vrnila v službo? Nepošteno se mi zdi, da moram iskati neke "kvazi" rešitve, medtem ko se na občini ukvarjajo s pravilniki, namesto, da bi se ukvarjali z odpiranjem zadostnega števila oddelkov za vse, ki vrtec potrebujejo!

In zakaj ne more biti zadeva urejena kot pri vpisu v šolo. Pri vpisu v šolo ima VSAK otrok ZAGOTOVLJENO mesto v šoli kamor glede na prebivališče spada. Kako lahko naša vrla država zagotovi mesto v šoli, ne more pa zagotoviti mesta v vrctu. Po neki logiki bi moralo biti prijav za v vrtec manj kot za v šolo (vsaj za jasli).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
22.2.2010 9:39:53   
gajči

IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka

In zakaj ne more biti zadeva urejena kot pri vpisu v šolo. Pri vpisu v šolo ima VSAK otrok ZAGOTOVLJENO mesto v šoli kamor glede na prebivališče spada. Kako lahko naša vrla država zagotovi mesto v šoli, ne more pa zagotoviti mesta v vrctu. Po neki logiki bi moralo biti prijav za v vrtec manj kot za v šolo (vsaj za jasli).



V bistvu mislim, da ima po zakonu tudi v vrtcu vsak otrok zagotovljeno mesto. A ni tako? Samo občina tega ne uspe izpolniti.

Kar se tiče pa šole: te velike generacije naših otrok se zdaj približujejo šoli, a bodo res zmožni zagotoviti mesto za vse?? Ali bo na koncu tako kot z vrtcem, v smislu mesto bi moralo biti, pa ga žal ni, bomo kar točke uvedli in če boste izpadli se pa preselite nevemkam user posted image

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
22.2.2010 11:13:18   
Mašinka
Gajči - točno to se tudi jaz sprašujem? user posted image

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
22.2.2010 15:29:32   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Mariana

Pozdravljeni,

ne morem mimo teme, da ne podam še svojega komentarja glede na izkušnje.
Naj povem, da bivam v neposredni bližini vrtca vse od svojega rojstva. Vrtec je oddaljen le
cca. 30m od naše hiše. Ves čas imamo stalno bivališče na tem naslovu.

Za hči sem dobila vrtec (vpisana takoj ob rojstvu, ko smo prejeli rojstni list) točno po 5 letih.
Hči je obiskovala vrtec le eno leto, potem pa je morala že v šolo. Škoda res velika.

In zakaj? Zato, ker so v ta vrtec, ki je bil zgrajen iz samoprispevka naših staršev, vozili otroke iz Kranja,
Medvod in vseh oddaljenih krajev, ki imajo svoje vrtce. Domačini pa smo čakali in čakali. Sramota.

Več kot polovica je bilo takih in zadnji čas je, da se je ta stvar uredila. Čeprav po informacijah še vedno ne klapa 100%.
 
Toliko o mojih izkušnjah z vrtcem.

Zakaj imam občutek, da pišeš o "našem" vrtcu? Katerega gradnjo so sofinancirali tudi moji starši, ki živijo 50m stran, jaz sem bila ena prvih otrok, ki smo ga obiskovali, skoraj od rojstva živim tu, moja hči pa je gladko zvisela in jo ravno sedaj uvajam v privat varstvo. Evo naše zgodbe...

(odgovor članu Mariana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
22.2.2010 15:37:54   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: Mariana

Pozdravljeni,

ne morem mimo teme, da ne podam še svojega komentarja glede na izkušnje.
Naj povem, da bivam v neposredni bližini vrtca vse od svojega rojstva. Vrtec je oddaljen le
cca. 30m od naše hiše. Ves čas imamo stalno bivališče na tem naslovu.

Za hči sem dobila vrtec (vpisana takoj ob rojstvu, ko smo prejeli rojstni list) točno po 5 letih.
Hči je obiskovala vrtec le eno leto, potem pa je morala že v šolo. Škoda res velika.

In zakaj? Zato, ker so v ta vrtec, ki je bil zgrajen iz samoprispevka naših staršev, vozili otroke iz Kranja,
Medvod in vseh oddaljenih krajev, ki imajo svoje vrtce. Domačini pa smo čakali in čakali. Sramota.

Več kot polovica je bilo takih in zadnji čas je, da se je ta stvar uredila. Čeprav po informacijah še vedno ne klapa 100%.
 
Toliko o mojih izkušnjah z vrtcem.



No, to, da otrok ni dobil mesta v vrtcu 5 let, pa ne drzi, pa ce se na glavo postavljate! Ja, pac imate smolo, da je med bolj obleganimi (nas najblizji tudi), pa saj so se drugi, v enem bi definitivno dobili mesto veliiiko prej! Pac ne bi peljali otroka v vrtec v copatih (vecina tudi nima taksne srece). Da so vrtci zgrajeni iz samoprispevka vasih/nasih starsev, pa zal ne pomeni nic  - se marsikaj je bilo tako zgrajeno, pa to ze takrat ni pomenilo, da imajo pa tisti kaksne prednosti zaradi tega.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 0:12:11   
Mašinka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja
Keresa težko razumem. Mi smo se dolgoročno za stalno preselili v Ljubljano.

Že, ampak s čim pa Občini lahko to garantirate? Žal ne morete. In vrtci se financirajo iz občinskega proračuna, v katerega prispevajo predvsem občani (poleg države same). To bi potem pomenilo, da Ljubljančani plačujejo programe vrtca za ne-ljubljanske otroke, posledično pa še svojih ne bi mogli vpisati. In popolnoma enako velja za vse ostale občine po SLO.


Draga Kerensa,

tvoje pisanje redno spremljam. Opažam, da si goreč zagorovnik novega pravilnika. Daj povej mi prosim, ali ne bi potem takem bil najboljši kriterij za vpis v vrtec VSOTA PRISPEVKOV, ki si jih v celem življenju prispeval v Ljubljansko občino? Kaj ti pomaga prispevek tistega, ki je že 10 let v Lj., če ima pa nizko plačo, tisti z tajkunsko pa že v enem letu, da OGROMEN prispevek! Če je po tvoje prispevek v občinski proračun tako pomemben user posted image

Kdor goljufa, verjemi, se bo že znašel! Zviseli bodo pa tisti reveži, ki so že celo življenje pošteni in ne znajo "hvatat krivin".

Problem vrtcev v Ljubljani traja že kar nekaj let in ne razumem zakaj ga občina ne zmore rešiti z večanjem kapacitet ampak se mora zatekati k pravilnikom. Ne glede na točkovanje bo mest premalo za vse, ki vrtec POTREBUJEJO. Ljubljančani, neljubljančani, dolgoročni ljubljančani, kratkoročni ljubljančani.... bla bla user posted image

In kako recimo veš 100%, da se ne bo nek "dolgoročni" ljubljančan čez 6 mesecev preselil na periferijo? In potem tamkajšnji občini plačeval tebi tako ljubi prispevek? Ampak otroka bo imel pa še vedno v ljubljanskem vrtcu? A to je pa potem ok?

Nič ne moreš garantirati.... Država pa bi nam mogla ZAGOTOVITI, da bi otroka vpisali v vrtec, kamor želimo (+- par kilometrov). Če to lahko naredijo pri vpisu v šolo, bi, če bi bila prava volja, lahko tudi z vrtcem!

Hvala za razumevanje!

Mašinka



< Sporočilo je popravil Mašinka -- 4.3.2010 0:13:33 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 9:33:04   
dva soncka
 
Je, kar je - novi kriteriji so sprejeti. Na sreči so k prvotnemu (res butastemu) predlogu dodali vsaj to, da dobiš nekaj malega dodatnih točk, če že imaš enega otroka v vrtcu. Tako - vsaj nam z dvema sončkoma - ostaja upanje, da nam ne bo treba letat po celi Ljubljani, da po službi zberemo otročičke... user posted image

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 9:39:31   
Zala01
Ja, če sem prav razumela, dobi dodatne 3 točke, če ima starejšega bratca/sestrico v istem vrtcuuser posted image . Vsaj to so popravili.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 11:41:33   
sazi

kako sem bila jezna, ko sem prvič videla kriterije za sprejem, ob katerih mi je postalo jasno, da neljubljančan praktično ne more v vrtec v LJ. To je nekaj, česar Ljubljančani ne razumejo, pa tudi ostali, ki jim za vrtec ni treba skrbeti,

No, precej veliko ljubljančanom je še kako treba skrbeti za mesta njihovih otrok v vrtcu. Za prvorojenca sem na mesto čakala 2 leti, za 2.rojenko pa k sreči dobila takoj - veliko ljubljančanov ostane brez mesta v vrtcu.

Optimalno bi bilo, da bi vsak dobil prostor, kjer želi (in potrebuje), ker pa ni tako, bi pa bilo treba malo bolj razmislit, kdo je za to odgovoren in nekako ne vidim logike, da smo za to krivi starši (konkretno neljubljančani) in ne gospod, ki trenuto greje županov stolček.

Ja, bi bilo optimalno, ampak kaj pa vaš župan? Vaša občina? Mesto bi vam morali zagotoviti doma, ne pa da se jezite na Ljublano, da ima prehude zahteve in da neljubljančani izvisite.


In zakaj ne more biti zadeva urejena kot pri vpisu v šolo. Pri vpisu v šolo ima VSAK otrok ZAGOTOVLJENO mesto v šoli kamor glede na prebivališče spada. Kako lahko naša vrla država zagotovi mesto v šoli, ne more pa zagotoviti mesta v vrctu. Po neki logiki bi moralo biti prijav za v vrtec manj kot za v šolo (vsaj za jasli).

Zato, ker je šola obvezna, vrtec pa ne. In tudi kar se šol tiče, je ponavadi vnaprej določeno, v katero šolo lahko vpišeš otroka, ne pa tako kot za vrtec, ko ga lahko vpišeš kamorkoli hočeš. In brezplačno šolstvo financira država, vrtce pa v veliki meri tudi občina.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 11:42:45   
kweenona
Pozdravljeni!

Pripravljam prispevek o kriterijih za vpis v ljubljanske vrtce. Zanima me, ali bi kdo bil pripravljen svoje mnenje oz. svoje izkušnje predstaviti pred kamero? Upam, da se najde kakšen pogumnež, ki me lahko kontaktira na: karmelina.husejnovic@pop-tv.si


(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 12:26:38   
Mašinka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


In zakaj ne more biti zadeva urejena kot pri vpisu v šolo. Pri vpisu v šolo ima VSAK otrok ZAGOTOVLJENO mesto v šoli kamor glede na prebivališče spada. Kako lahko naša vrla država zagotovi mesto v šoli, ne more pa zagotoviti mesta v vrctu. Po neki logiki bi moralo biti prijav za v vrtec manj kot za v šolo (vsaj za jasli).

Zato, ker je šola obvezna, vrtec pa ne. In tudi kar se šol tiče, je ponavadi vnaprej določeno, v katero šolo lahko vpišeš otroka, ne pa tako kot za vrtec, ko ga lahko vpišeš kamorkoli hočeš. In brezplačno šolstvo financira država, vrtce pa v veliki meri tudi občina.


Kaj ima vezo, da je šola obvezna, vrtec pa ne? A ker je šola obvezna, država zagotovi mesto, ker pa vrtec ni, jim pa dol visi, al kaj? In ravno to ti govorim glede vpisa v šolo - da ti pripada mesto v šoli, ki ti je glede na prebivališče najbližja! Mi recimo živimo v centru Ljubljane. Starejši sin hodi v šolo, ki je 50m od doma, službo imava oba z možem v centru (10 min peš).  Kje je zdaj logika, da moram enoletno hčerko zjutraj vozit v Šentvid v vrtec? Jankovič se tako trudi, da bi zaprl mestno jedro za avtomobile, zdaj pa me sili, da namesto, da zjutraj opravim vse peš, zjutraj delam promet, ker moram voziti otroka v vrtec na drug konec Ljubjane! user posted image

Otroci bi morali biti razporejeni avtomatično v vrtec, ki jim je najbližje, glede na prebivališče, tisti, ki bi pa želeli vpisati kam drugam, bi pa oddali prošnjo na tistem vrtcu, ki jim bolj ustreza. Če bi dobili mesto bi, če ne pa bi še vedno imeli mesto v najbližjem vrtcu. Tako je urejeno pri šoli. 

Mogoče je pa problem ravno zato, ker vpis v šolo ureja država (ki ji po tem sistemu očitno znese zagotoviti ustrezno število mest), vrtce pa občina, ki pa očitno za to isto število otrok (oz. manjše) te iste naloge ne zmore narediti. In še vedno stojim za prepričanjem, da za to niso krivi "neljubljančani". Ker v končni fazi te isti "neljubljančani" dajejo svoje otroke tudi v ljubljanske šole. In dobijo mesto.

Zakaj rangiramo ljudi na ljubljančane, neljubljančane, dolgoročne ljubljančane, kratkoročne ljubljančane ipd? Če nekdo vrtec rabi, bi ga moral dobiti. Se pa strinjam, da bi moral biti prispevek tistih, ki niso iz MOLa višji (kar pa itak že velja, saj MOL subvencionira 15% samo tistim, ki imajo stalno prebivališče v Ljubljani).

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 12:58:50   
mate0ja
Tako majhe narod, pa tako razslojevanje, razdeljevanje na naše in vaše user posted image . Očitno se bomo začeli še po ulicah deliti. Ljudje, ki so takozvani neljubljančani in potrebujejo mesto v vrtcu v Ljubljani imajo verjetno tu svoje službe in če se ne motim ima občina tudi koristi iz tega naslova.

Če so že kolapsiral v primeru javnih vrtcev, bi se vsaj potrudili, da bi zasebni sektor uredili, vendar se v enem letu ni popolnoma nič spremenilo. Razpisane so ble koncesije, vendar nobene prijave. Zakaj? Očitno je zakon preohlapen in dovoljuje opravljanje dejavnosti brez minimalnih standardov.  Zahteve za pridobitev so baje abnormalne, na pragu mogočega, po drugi strani pa ustanova od tega nima nič, za subvencije pa val da izvajalcem ni mar, ker stroške varstva itak starši nosimo. In dokler v javnih vrtcih ne bo dovolj prostora za vse, se potemtakem privatnikom ne splača bavit z vsemi zahtevami za pridobitev koncesije, ker bodo imeli več kot dovolj povpraševanja.

Ne vidim razloga, zakaj za boga zakonsko ne poštimajo zasebnega sektorja, če vidijo da je v privatnem kaos. Zakaj lahko vsak, ki ima samo interes varuje otroke in registrira podjetje s to dejavnostjo. Podjetje za zavarovalno zastopanje mora imeti licenco, prav tako vsak posamezni zastopnik. Zdravniki morajo imeti licenco, prav tako nepremičninarji in še mnogi poklici.... Otroke pa se lahko varuje "prosto po Prešernu".
Da pa sploh ne govorimo o delu na črno. Bom raje kar nehala o tem razpredat.





_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 13:59:39   
sazi


Kaj ima vezo, da je šola obvezna, vrtec pa ne? A ker je šola obvezna, država zagotovi mesto, ker pa vrtec ni, jim pa dol visi, al kaj? In ravno to ti govorim glede vpisa v šolo - da ti pripada mesto v šoli, ki ti je glede na prebivališče najbližja! Mi recimo živimo v centru Ljubljane. Starejši sin hodi v šolo, ki je 50m od doma, službo imava oba z možem v centru (10 min peš).  Kje je zdaj logika, da moram enoletno hčerko zjutraj vozit v Šentvid v vrtec? Jankovič se tako trudi, da bi zaprl mestno jedro za avtomobile, zdaj pa me sili, da namesto, da zjutraj opravim vse peš, zjutraj delam promet, ker moram voziti otroka v vrtec na drug konec Ljubjane! user posted image

Ima vezo. Ker zakaj bi delali prostor v vrtcu za vseh 100 otrok, ki grejo potem tja v šolo, če bo v vrtec hodilo samo 70 otrok. Se strinjam, da je popolnoma mimo, da moraš enega otroka voziti drugam, ampak koliko je pa otrok v vašem vrcu, ki živijo v kakšnem drugem okolišu?


Otroci bi morali biti razporejeni avtomatično v vrtec, ki jim je najbližje, glede na prebivališče, tisti, ki bi pa želeli vpisati kam drugam, bi pa oddali prošnjo na tistem vrtcu, ki jim bolj ustreza. Če bi dobili mesto bi, če ne pa bi še vedno imeli mesto v najbližjem vrtcu. Tako je urejeno pri šoli. 

Ja, saj je mišljeno tako. Dobiš neke dodatne točke (no, vsaj v prejšnjem pravilniku si, za zdaj pa ne vem), če ti je najbližji vrtec, ampak se dobi veliko točk tudi na drugih področjih in te tako izrine nekdo, kateremu je kak drugi vrtec bližje.

Mogoče je pa problem ravno zato, ker vpis v šolo ureja država (ki ji po tem sistemu očitno znese zagotoviti ustrezno število mest), vrtce pa občina, ki pa očitno za to isto število otrok (oz. manjše) te iste naloge ne zmore narediti. In še vedno stojim za prepričanjem, da za to niso krivi "neljubljančani". Ker v končni fazi te isti "neljubljančani" dajejo svoje otroke tudi v ljubljanske šole. In dobijo mesto.

No, veliko staršev otroke vozi v vrtec v LJ, ko pa grejo v šolo, grejo lepo v domačem kraju, tako da je tega prevažanja v šolo precej manj. Dvomim, da je tole s številom mest za vrtičkarje in šolarje takole sorazmerno. Npr. v našem okolišu je en vrtec s štirimi enotami in za vse skupaj 1 šola. V prevm razredu je precej manj otrok, kot v predšolskih skupinah v vrtcuh - ker je tam precej otrok, ki ne bodo hodili v šolo v našem okolišu. So pa dobili mesto v vrtcu, ker imajo (vsaj za zdaj) stalno bivališče prijavljeno tu ravno zato, ker jim paše, da os otorci v tem vrtcu - iz kateregakoli razloga že (ali imajo službe blizu, ali so tu stari starši, da hodijo po otroke in podobno). Če bi gledali res na samo blizu živeče, bi bilo v vrtcu pol otrok manj (oz. bi mesto dobili tisti, ki tu živijo, pa morajo otroke voziti drugam ali pa jih imajo pri babicah, privat varuškah...)

Zakaj rangiramo ljudi na ljubljančane, neljubljančane, dolgoročne ljubljančane, kratkoročne ljubljančane ipd? Če nekdo vrtec rabi, bi ga moral dobiti. Se pa strinjam, da bi moral biti prispevek tistih, ki niso iz MOLa višji (kar pa itak že velja, saj MOL subvencionira 15% samo tistim, ki imajo stalno prebivališče v Ljubljani).

Delitev na ljubljanče in neljubljančane - res je malo mimo. AMpak je pa totalno mimo, da tisti, ki niso iz LJ pljuvajo po naši občini, kako ne zagotovi dovolj mest za vse - tudi za njih, da bi to morali - res ne vem, zakaj bi moral MOL omogočiti prostor za otroke, za katere bi resnično MORALA poskrbeti njihova občina - kamor tudi starši vplačujejo v proračun. Naj pljuvajo svoje župane in občino in tam težijo, da MORAJO dobiti prostor.

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 15:36:22   
Sanikaa
Slišala sem da so dodani pogoji! Dodatne točke za starejšega otroka jeeejuser posted image user posted image Upam da je res!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 15:55:52   
mini86
ja js sm pa slišala da so tud dodani eni pogoji za študente samo ne najdem kjeuser posted image upam da nimam napačnih informacij

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 17:59:48   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Delitev na ljubljanče in neljubljančane - res je malo mimo. AMpak je pa totalno mimo, da tisti, ki niso iz LJ pljuvajo po naši občini, kako ne zagotovi dovolj mest za vse - tudi za njih, da bi to morali - res ne vem, zakaj bi moral MOL omogočiti prostor za otroke, za katere bi resnično MORALA poskrbeti njihova občina - kamor tudi starši vplačujejo v proračun. Naj pljuvajo svoje župane in občino in tam težijo, da MORAJO dobiti prostor.

Zakaj bi jih pljuvali? Saj ni problem v tem. V svojih občinah bi že dobili mesto v vrtcu ampak ga NOČEJO! Je bolj komot otroka oddat v lj. vrtec zraven službe.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 18:22:19   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ja js sm pa slišala da so tud dodani eni pogoji za študente samo ne najdem kjeuser posted image upam da nimam napačnih informacij


Mislim, da so res. Poglej na stran Žurnal24 na dan 2.3. Mislim, da tam piše.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 18:42:51   
mini86
zala hvala..čeprav mi ta kriterij ne pomaga popolnoma nčuser posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 19:21:43   
Mašinka
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Delitev na ljubljanče in neljubljančane - res je malo mimo. AMpak je pa totalno mimo, da tisti, ki niso iz LJ pljuvajo po naši občini, kako ne zagotovi dovolj mest za vse - tudi za njih, da bi to morali - res ne vem, zakaj bi moral MOL omogočiti prostor za otroke, za katere bi resnično MORALA poskrbeti njihova občina - kamor tudi starši vplačujejo v proračun. Naj pljuvajo svoje župane in občino in tam težijo, da MORAJO dobiti prostor.

Zakaj bi jih pljuvali? Saj ni problem v tem. V svojih občinah bi že dobili mesto v vrtcu ampak ga NOČEJO! Je bolj komot otroka oddat v lj. vrtec zraven službe.

Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 19:25:53   
Mašinka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Kaj ima vezo, da je šola obvezna, vrtec pa ne? A ker je šola obvezna, država zagotovi mesto, ker pa vrtec ni, jim pa dol visi, al kaj? In ravno to ti govorim glede vpisa v šolo - da ti pripada mesto v šoli, ki ti je glede na prebivališče najbližja! Mi recimo živimo v centru Ljubljane. Starejši sin hodi v šolo, ki je 50m od doma, službo imava oba z možem v centru (10 min peš).  Kje je zdaj logika, da moram enoletno hčerko zjutraj vozit v Šentvid v vrtec? Jankovič se tako trudi, da bi zaprl mestno jedro za avtomobile, zdaj pa me sili, da namesto, da zjutraj opravim vse peš, zjutraj delam promet, ker moram voziti otroka v vrtec na drug konec Ljubjane! user posted image

Ima vezo. Ker zakaj bi delali prostor v vrtcu za vseh 100 otrok, ki grejo potem tja v šolo, če bo v vrtec hodilo samo 70 otrok. Se strinjam, da je popolnoma mimo, da moraš enega otroka voziti drugam, ampak koliko je pa otrok v vašem vrcu, ki živijo v kakšnem drugem okolišu?


Ne za 100 otrok, ampak za toliko kolikor jih tja želi vpisati. Naj zagotovijo toliko mest, da bomo vsi dobili vrtce!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 19:30:46   
Mašinka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Kaj ima vezo, da je šola obvezna, vrtec pa ne? A ker je šola obvezna, država zagotovi mesto, ker pa vrtec ni, jim pa dol visi, al kaj? In ravno to ti govorim glede vpisa v šolo - da ti pripada mesto v šoli, ki ti je glede na prebivališče najbližja! Mi recimo živimo v centru Ljubljane. Starejši sin hodi v šolo, ki je 50m od doma, službo imava oba z možem v centru (10 min peš).  Kje je zdaj logika, da moram enoletno hčerko zjutraj vozit v Šentvid v vrtec? Jankovič se tako trudi, da bi zaprl mestno jedro za avtomobile, zdaj pa me sili, da namesto, da zjutraj opravim vse peš, zjutraj delam promet, ker moram voziti otroka v vrtec na drug konec Ljubjane! user posted image

Ima vezo. Ker zakaj bi delali prostor v vrtcu za vseh 100 otrok, ki grejo potem tja v šolo, če bo v vrtec hodilo samo 70 otrok. Se strinjam, da je popolnoma mimo, da moraš enega otroka voziti drugam, ampak koliko je pa otrok v vašem vrcu, ki živijo v kakšnem drugem okolišu?



Mene ne motijo otroci iz drugega okoliša. Mene moti to, da se ljudje spravljamo drug na drugega, namesto, da bi se obrnili na državo in jim rekli: " Ste hoteli večjo rodnost, imate jo! Zdaj nam pa omogočite, da te otroke damo v vrtce!"

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 20:02:53   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka

Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!


In zakaj na to niste mislili, ko ste se odločali za to, da boste živeli na vasi in se dnevno vozili po eno uro v službe?

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 20:18:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
In zakaj ne more biti zadeva urejena kot pri vpisu v šolo.

Zato, ker je OŠ zakonsko obvezna, vrtec pa ne.
Verjetno bomo v kakšnem desetletju (če ne prej) na istem, kakor Američanke. Plačanega porodniškega dopusta imajo 6 tednov (do prvega ginekološkega pregleda po porodu), potem pa gladko nazaj v službo, otroka pa k varuški. 6-tedenska "porodniška odsotnost" ni plačana, je pa zakonsko zagotovljeno, da te služba tačas počaka ("opravičena odsotnost"). Če dodamo še to, da je takorekoč vse plačljivo, potem bomo mi kmalu na istem - otroka si bomo "omislili" šele takrat, ko si ga bomo dejansko lahko "privoščili" in ne več takrat, ko si ga bomo želeli ali ko "se bo zgodil".
Žalostno, ja, vem...

IZVIRNO SPOROČILO: gajči
Kar se tiče pa šole: te velike generacije naših otrok se zdaj približujejo šoli, a bodo res zmožni zagotoviti mesto za vse?? Ali bo na koncu tako kot z vrtcem, v smislu mesto bi moralo biti, pa ga žal ni, bomo kar točke uvedli in če boste izpadli se pa preselite nevemkam

Ne - povečali bodo število učencev na razred in po potrebi odprli dodatne razrede (preureditev obstoječih prostorov v šolah, če ne bo denarja ali prostora za prizidke).
Mislim, da bi bila edina rešitev ta, da bi bil tudi vrtec zakonsko obvezen, samo vprašanje pa je, če ne bi šlo tudi to na referendum oz. koliko staršev bi se dejansko strinjalo s tem, da otroka MORAJO dati v vrtec z 11-imi meseci. Saj smo večinoma proti temu, ampak nas ekonomski razlogi prisilijo v to.

IZVIRNO SPOROČILO: mašinka
Daj povej mi prosim, ali ne bi potem takem bil najboljši kriterij za vpis v vrtec VSOTA PRISPEVKOV, ki si jih v celem življenju prispeval v Ljubljansko občino? Kaj ti pomaga prispevek tistega, ki je že 10 let v Lj., če ima pa nizko plačo, tisti z tajkunsko pa že v enem letu, da OGROMEN prispevek! Če je po tvoje prispevek v občinski proračun tako pomemben

Nisem ravno goreča zagovornica, ampak poskušam pa razmišljati z "možgani" občine (beri: gledajo na lastno korist, ne na splošno dobro). Načeloma sem 100%-no za to, da se VSEM otrokom, katerih starši to želijo (ne glede na datum rojstva), zagotovi mesto v najbližjem vrtcu stalnega bivališča ali službe enega od staršev pri 11-ih mesecih - samo to je utopija.
Višina prispevka (mislila si najbrž davek od višine plače?) se mi pa ne zdi relevantno merilo, kajti tukaj je potem takoj govora o segregaciji, diskriminaciji ali čem podobnem. Otrok direktorjev bi imel tako nesluteno prednost pred otrokom čistilke - otrok pa nima nič pri tem, koliko zaslužita njegova starša. Bistvo je, da delata pošteno in družbeno koristno, ne glede na višino plače (in posledično prispevkov). Vsako delo je častno in otrok ne bi smeli razvrščati po zaslužku staršev.

IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!

Ne, ne kršiš zakona, ampak doplačaš varstvu (cca. 7€ na uro, se mi zdi, nisem pa ziher). V našem vrtcu pa ti v primeru, če prineseš potrdilo (vozni red, dopis delodajalca ali kaj podobnega), ki izkazuje, da zaradi oddaljenosti delovnega mesta ali neurejenega javnega prevoza otroka ne moreš imeti v vrtcu manj, kakor 9 ur, tudi tisto čez 9 ur ne zaračunajo. Je pa naš vrtec odprt od 5:30 do 17-ih, ima pa tudi popoldanski oddelek (do 20:30).

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?