|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 20:20:07   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!

In zakaj na to niste mislili, ko ste se odločali za to, da boste živeli na vasi in se dnevno vozili po eno uro v službe?


ne razumem kaj ti misliš z "zakaj na to niste mislili"? a da se zarad vrtca morajo preselit, zamenjat službe ali pa ne met otrok v tistem kraju ali kaj si hotela s tem povedat?
v ameriki je normalno se vozit v službo po eno uro in več. pa še v istem mestu. v stockholmu tud.vse večje metropole majo to. in tukaj je ful too much, če se eden odloči met službo, ki ni 20min stran.. mislim, svašta..

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 20:25:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
v ameriki je normalno se vozit v službo po eno uro in več.

V Sloveniji imamo še vedno balkansko miselnost in to je "sve na dohvat ruke". Priznam, tudi sama sem ena takšnih - če nimam vsega, kar dnevno in tedensko potrebujem (kar je mesečno, še pogoltnem) "na dohvatu ruke", potem sem kar živčna. Že res, da sem se rodila v Ljubljani (kar ni bila moja izbira), ampak ostajam pa tukaj popolnoma na svojo željo in čeprav so cene res visoke (pravzaprav celo najvišje v Sloveniji), to svojo komoditeto pač plačujem, ker mi veliko pomeni. Za primer - raje plačam skoraj 100% višjo ceno stanovanja, ki je na meni ljubi lokaciji, kakor pa, da bi morala vsak dan vstajati uro ali dve prej in bi zaradi logistike tudi uro ali dve kasneje prihajala domov. To, da imam vrtec, trgovino, avtobusno postajo, zdravnika, šolo, bencinsko črpalko in še mnogo drugega v radiju 1km od stanovanja, mi pomeni ogromno. Če bi bila pa človek, ki bi več dala na ljubi mir, lepo naravo, manjšo odvisnost od sosedov in še kaj, potem bi šla pa v predmestje ali celo na vas - ampak v tem primeru mi zgodnje vstajanje in vračanje domov, ko je že tema, ne bi bilo problem.
V vsakem primeru plačaš svojo ceno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 22:14:16   
Mašinka

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka

Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!


In zakaj na to niste mislili, ko ste se odločali za to, da boste živeli na vasi in se dnevno vozili po eno uro v službe?



Kot sem že napisala, mi živimo (in delamo) v centru Ljubljane. Ampak po novem pravilniku (kjer so izločili kriterij bližine vrtca prebivališču), se prav lahko zgodi, da bomo dobili vrtec v Šentvidu, namesto v centru. In iz centra do Šentvida je v prometni špici več kot 30 minut vožnje!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 22:23:30   
Mašinka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
v ameriki je normalno se vozit v službo po eno uro in več.

V Sloveniji imamo še vedno balkansko miselnost in to je "sve na dohvat ruke". Priznam, tudi sama sem ena takšnih - če nimam vsega, kar dnevno in tedensko potrebujem (kar je mesečno, še pogoltnem) "na dohvatu ruke", potem sem kar živčna. Že res, da sem se rodila v Ljubljani (kar ni bila moja izbira), ampak ostajam pa tukaj popolnoma na svojo željo in čeprav so cene res visoke (pravzaprav celo najvišje v Sloveniji), to svojo komoditeto pač plačujem, ker mi veliko pomeni. Za primer - raje plačam skoraj 100% višjo ceno stanovanja, ki je na meni ljubi lokaciji, kakor pa, da bi morala vsak dan vstajati uro ali dve prej in bi zaradi logistike tudi uro ali dve kasneje prihajala domov. To, da imam vrtec, trgovino, avtobusno postajo, zdravnika, šolo, bencinsko črpalko in še mnogo drugega v radiju 1km od stanovanja, mi pomeni ogromno. Če bi bila pa človek, ki bi več dala na ljubi mir, lepo naravo, manjšo odvisnost od sosedov in še kaj, potem bi šla pa v predmestje ali celo na vas - ampak v tem primeru mi zgodnje vstajanje in vračanje domov, ko je že tema, ne bi bilo problem.
V vsakem primeru plačaš svojo ceno.


user posted image zdaj se pa strinjava
sem prav iz tega razloga centraš že več kot 30 let user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 22:54:13   
dva soncka
ne razumem kaj ti misliš z "zakaj na to niste mislili"? a da se zarad vrtca morajo preselit, zamenjat službe ali pa ne met otrok v tistem kraju ali kaj si hotela s tem povedat? 



Jaz pa razumem - ko se odločaš, kje boš živel s svojo družino, moraš misliti tudi na to, kako boš poskrbel za varstvo svojih otrok, ne pa upati, da bo za to že poskrbela sosednja občina. Mi se ravno iz tega razloga (poleg tega, da se mi res ne da vsako jutro gužvati po vpadnicah) nismo hoteli preselili izven Ljubljane, čeprav so tam bistveno nižje cene in bi tako veliko manj gagala ob kreditu. Pa preden smo se odločili za nakup, sem se dobro pozanimala, kako je z vrtci in šolami v bližini. Tako da Mateyka - JA, ko se seliš, moraš misliti tudi na vrtec in šolo.

Kar pa jaz ne razumem, je - zakaj se okoličani delate tako boge in svoje otroke v LJ vrtcih prikazujete kot eno in edino možno rešitev? Kaj pa kakšna varuška, ki prevzame otroka v lokalnem vrtcu kakšno urico prej, medtem, ko se vi še vozite iz službe? Za kakšno urico na dan to ni nevemkakšen strošek, pa še kakšni osamljeni sosedi boste polepšali dan. Saj tudi redkim ljubljančanom znese, da porabijo manj kot 9 ur za delo in pot, ter se moramo prav tako znajti...

Res bi bilo najboljše, da bi bil prostor za vse otroke iz cele Slovenije (ali sveta, če hočete) v ljubljanskih vrtcih, vendar dokler temu ni tako, se mi zdi edino življenjsko logično, da imajo prednost ljubljanski otroci.  

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
4.3.2010 23:21:17   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka

Ne gre za komot ampak za NUJO. Otrok je namreč v vrtcu lahko maksimalno 9 ur. Zdaj pa si zračunaj. Tudi če si v službi samo 8ur (kar je dandanes redkost), ne smeš imeti več kot 30 min. od službe do vrtca, ker sicer kršiš zakon!


In zakaj na to niste mislili, ko ste se odločali za to, da boste živeli na vasi in se dnevno vozili po eno uro v službe?



Taksno razmisljanje je pa milo receno omejeno! A si res nekateri domisljate, da so najprej vsi ziveli v LJ in se potem zavestno preselili nekam ven? user posted image Neverjetno, a resnicno - niso vsi tako priviligirani, da ze od rojstva zivijo v LJ. Pa tudi, ce bi se v LJ preselili vsi tisti dnevni migranti (ki vam ocitno gredo tako na zivce), a mislite, da bi bili tastari, originalni, pravi ali kakorkoli ze Ljubljancani kaj na boljsem? Mocno dvomim, prej na slabsem.
Vsi ti Neljubljancani (ki itak ze prej (npr. lani) niso imeli sans za vrtec v LJ) niso krivi, da je oz. bo tudi naslednje solsko leto premalo mest za otroke  v vrtcih (jap, tudi za tiste prave Ljubljancane).

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 0:37:07   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka
ne razumem kaj ti misliš z "zakaj na to niste mislili"? a da se zarad vrtca morajo preselit, zamenjat službe ali pa ne met otrok v tistem kraju ali kaj si hotela s tem povedat?


Jaz pa razumem - ko se odločaš, kje boš živel s svojo družino, moraš misliti tudi na to, kako boš poskrbel za varstvo svojih otrok, ne pa upati, da bo za to že poskrbela sosednja občina. Mi se ravno iz tega razloga (poleg tega, da se mi res ne da vsako jutro gužvati po vpadnicah) nismo hoteli preselili izven Ljubljane, čeprav so tam bistveno nižje cene in bi tako veliko manj gagala ob kreditu. Pa preden smo se odločili za nakup, sem se dobro pozanimala, kako je z vrtci in šolami v bližini. Tako da Mateyka - JA, ko se seliš, moraš misliti tudi na vrtec in šolo.


očitno nisi dobro razumela - ne ko se seliš, ampak da bi se zaradi tega preselil. zaradi tega zamenjal službo itd. - pa ne moreš celega lajfa podrejat enmu vrtcu no. a potem bi se po tvoje čez 5 let pa nazaj na kmetijo preselili, ker šolo se bo pa dal tam dobit al kakouser posted image
ni možno, da bi VSI ljudje z otroki, ki delajo v Ljubljani tudi živeli tukaj. enostavno ni. in to ni njihov problem, to je logistika države v zvezi z vrtci na psu. vsaj po moje.

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 8:01:11   
Zala01
Da malo prekinem to vašo debato, če mi bo katera odgovorila, kaj novi formularji oz. vloga za vpis so že zunaj?

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 8:52:46   
zaspancek1
Ne. Nove vloge bodo objavljene skupaj z razpisom za vpis (tako vsaj pise v obvestilu MOL). 

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 9:04:03   
zaspancek1
No, razpis je ze objavljen, novih vlog pa zaenkrat se ni.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 9:05:42   
Zala01
Hvala zaspancek1user posted image

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 9:13:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mašinka
sem prav iz tega razloga centraš že več kot 30 let user posted image

Jaz sem leto dni živela v Stari Ljubljani in povem ti, da je bila to ena večjih uživancij v mojem življenju. Smo bili pa najemniki in ko je padla odločitev, da jaz ostanem doma (pustim službo, dela pa samo še g. Mož), finančno pač ni več zneslo (stanovanje s stroški vred naju je stalo slabi dve minimalni plači mesečno) in smo se preselili. Ampak živela sem nad trgovino, vrtec je bil za ovinkom (Pod Gradom), šola čez prehod za pešce (Prule), vse ostalo je pa tako ali tako jasno. Takrat sva z g. Možem prodala oba avtomobila, ker ju sploh nisva potrebovala - uporabljala sva samo njegovega službenega (za katerega pa žal nisva dobila dovolilnice). Smo se pa preselili na po mojem edino lokacijo v LJ poleg Centra, kjer imam vse "na dohvat ruke" - v BTC.
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
niso vsi tako priviligirani, da ze od rojstva zivijo v LJ

Življenje v LJ sploh ni privilegij. Razen, seveda, če se ti zdi, da so privilegiji 100.000€ za nakup slabih 30m2 "velike" garsonjere, 100€ mesečno za najem garaže (ali cca. 10.000€ za nakup), ura vožnje v petek popoldan iz Šentvida v Zalog (drugače v cca. eni uri prideš že iz LJ v KP ali MB), nakup vsega po spisku, do zadnjega krompirja (ali pa mesečna najemnina za vrt, kjer ti tako ali tako 3/4 vsega uničijo ali pokradejo, vključno z vsebino brunarice) in podobno. Meni se vse našteto ne zdi privilegij, temveč kvečjemu cena za komoditeto.

(odgovor članu Mašinka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 10:34:22   
zaspancek1
Verjemi, da ce ne prej, pa vsaj takrat, ko svoje otroke vpisujes v srednjo solo, kaj sele na faks, res vidis kaksen privilegij je zivljenje v LJ. Ne trdim, da je poceni, kje pa, ampak nekdo v LJ z malo garsonjero ima se vedno precej vecjo moznost se enkrat preseliti nekam na obrobje in kupiti nekaj vecjega. Obratno, pa tudi ce imas ne ravno majhno hiso, je, ce seveda nimas dodatnih financnih sredstev, prakticno nemogoce, ker nepremicnine zaradi lokacije nimajo nobene vrednosti v primerjavi z nekaj kvadrati v LJ. 
Glede prometa v LJ pa se strinjam, da se ti vcasih res zdi, da gre za res ogromno razdaljo, ampak se vedno pa imas vsaj moznost uporabiti javni prevoz (ce ti npr. crkne avto) in ce zamudis prvega, pride naslednji bus kmalu (ok, pustimo dolzino voznje, ki je velikokrat v primerjavi z avtom katastrofalna). Pri primestnem prometu pa zgleda pogosto tako: ce imas sreco in ga se niso ukinili, je en avtobus zjutraj in potem popoldan se drugi za nazaj. In to je to.
Ravno tako je z vrtovi - kaj ti pomaga, ce nimas casa ga obdelovati, ker gres na pot zgodaj zjutraj in se vrnes pozno popoldan. Kradejo pa zal tudi na podezelju. Vem, da marsikdo vseeno raje zivi izven LJ in vzame to voznjo v zakup. Sama sem to preizkusila, pa nimam nobenega namena vec, zato pravim, da je, vsaj meni, zivljenje v LJ privilegij. In ce se vsaj malo priblizam spet temi - vecina Ljubljancanov ima izkrivljene predstave o zivljenju nekje izven LJ (da bomo fer - tudi obratno je pogosto tako), pravzaprav tudi o samem zivljenju v LJ, ce jim gredo tako na zivce vsi "tujci", ki so baje krivi za to, da njihovi otroci ne dobijo mesta v vrtcu. user posted image
Ce se je katera slucajno poglobila v stevilke - koliko LJ otrok je v letosnjem letu ostalo brez vrtca, koliko je novorojenih Ljubljancanov (od zadnjega razpisa do sedaj) in koliko novih oddelkov so oz. bodo septembra odprli? Mislite, da bodo pa letos razmere res precej boljse? Jaz se vedno ne verjamem.user posted image


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 11:21:47   
hokejistka

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

No, razpis je ze objavljen, novih vlog pa zaenkrat se ni.


Nove vloge bodo danes tekom dneva user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 11:52:32   
dva soncka
Tudi nove vloge so že - glej čisto spodaj

http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v-ljubljani/v-srediscu/66852/detail.html

Pa veliko sreče vsem pri vpisu!

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 13:45:33   
gajči
Nikjer nisem zasledila, kako nas bodo pa razdelili znotraj posameznih vrtcev, torej v različne enote vrtca. V vlogi napišeš samo vrtec, kot jaz razumem, enote ne napišeš zraven. Ve kdo kaj o tem?

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 16:44:04   
mini86
ja men je tud to čudn..a kera kej ve o temuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 17:17:45   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Nikjer nisem zasledila, kako nas bodo pa razdelili znotraj posameznih vrtcev, torej v različne enote vrtca. V vlogi napišeš samo vrtec, kot jaz razumem, enote ne napišeš zraven. Ve kdo kaj o tem?


Ja, to bo pa vrtec delal po lastni presoji user posted image user posted image user posted image Brez skrbi, se bodo vrtci že znašli po svoje s kakšnimi obvestili ipd.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 17:22:29   
mini86
js bom šla verjetno na vpis kr osebno da vidm kako je s temuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 21:17:20   
PC Baby
Evo že izpolnjujem user posted image

Kak pa naj vem v kateri razred otroškega dodatka padem, če to ne piše na odločbi?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
5.3.2010 22:00:17   
mini86
mislm da je to mišlen da če maš mensezdi da 125€ otr.dodatka-al tm nekje

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 8:17:14   
mateyka
kaj pa če še ne veš v kateri razred spadaš? jaz še nimam odločbe, ker sem oddala na CSD kak teden nazaj..

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 8:18:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Kak pa naj vem v kateri razred otroškega dodatka padem, če to ne piše na odločbi?

Pogledaš na Internetno stran CSD Šiška ali MDDSZ, kjer je objavljena lestvica.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 11:39:21   
PC Baby
Bemtiš, lih falim prvi razred user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
6.3.2010 12:22:13   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

Da malo prekinem to vašo debato, če mi bo katera odgovorila, kaj novi formularji oz. vloga za vpis so že zunaj?
Ja, so. Pobrskaj po internetnih straneh vrtcev.

No, sem šele sedaj videla, da si že dobila odgovor user posted image

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 6.3.2010 12:27:13 >

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?