|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 11:19:10   
Kati81
Sama doma z malim, pa imam mal več časa se oglasit.

No pr nas je še prisoten kašelj, ampak je sedaj tisti ko se izkašljuje, tako da gre na bolje. Nosek pucamo 100/uro in tudi gre že bolj svetlo ven ne več zeleno.
Drugače je pa naš mali pravi jedec, v enem šusu poje 90, men pa uspe sčrpat le 60, tko da dobi 30 novalaca, ja ni kaj.
Drugače pa kaka samo 1x na dan in še to bolj trdo na začetku potem pa tekoče, pa najprej zelen potem pa rumen kakec.
Sem že mal pozabla kako je bilo pri Kaji, ampak pojedla pa ni toliko, to pa vem.
Danes se je zbudil samo 2x ponoči, ob 12 in ob 4h, potem pa spal do 7h.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 11:25:01   
Kati81
user posted image

Jaka Tian

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 11:47:54   
punsha
Oooo, kolk fleten fant je tale Jaka Tian!

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 13:56:46   
ninček1
Hehe, res so hecni....vse imamo nekako enake probleme...
Naš spi v zibelki le podnevi, ponoči pri nama....tudi na kavču čez dan kdaj začori, skozi bi se nosil, kak ga dol položiš začne tulit.
Poje pa okrog 90 ml novalaca.Sicer ga dojim, samo je takšen požeruh, da se mi niti mleko ne sfolga na novo naredit, ko bi on že jedel.Običajno čez dan dojim, ponoči pa novalac, da lažje spimo.Naši intervali so od 21-2, pa od 3-5, pa od 5-8.Upam, da se bo počasi navadil spat bolj tudi ponoči.
Pokakani smo najmanj 6 x na dan ali več in to običajno kar mehko.Najraje se pokaka ko slečemo plenico in ga umivamouser posted image user posted image user posted image , to nam je že skoraj v navadi.
Enkrat je celo mene pokakal in to tako, da mi je iz las, očal, po vratu...ne vem kje ne, kapljalo....user posted image user posted image user posted image .

Po novalacu ne poliva tolko, imamo onega proti krčom, poliva bolj moje mleko se mi zdi.Zdi se mi tudi, da imam preveč vodeno mleko.Si običajno pred dojenjem izčrpam enih 30 ml, ker se mi zdi da je sama voda sicer.

evo ga, se že dere....


_____________________________

Tin, rojen 25.1.2010

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 14:18:19   
punsha
glede mleka pri dojenju...
ja na začetku je mleko bolj vodeno, to je zato, da se otrok odžeja. Samo mleko se spreminja tekom dojenja. Na začetku teče vodeno (za žejo - zato otrok ne potrebuje drugih tekočin), po kakih 10 minutah pa začne teči tisto pravo mleko, ki otroka nasiti.

Jaz sem pa sedaj ugotovila, da je res brez veze, da malega dajem spati v zibko (čez dan), ker tam res malo spi in se pritožuje, tako da ga imam kar na kavču in sedajle mi spi, pa je že 3 ure in pol odkar je jedel. To so res rekordi. No ponoči pa vztrajam pri posteljici. Pa saj nam gre kar dobro user posted image .

Jaz pa ravno pečem krompir pa zelenjavo, sem lačna.
potem pa še zamesim za pogačo. Kasneje pride deda pa mama, se pravi prababi pa pradedi in pa babi pa dedi...pa bom malo narezka sčarala. Ja, prababi in pradedi malega še nista videlauser posted image

(odgovor članu ninček1)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 14:50:03   
dskubin
IZVIRNO SPOROČILO: punsha
Kasneje pride deda pa mama, se pravi prababi pa pradedi in pa babi pa dedi...pa bom malo narezka sčarala. Ja, prababi in pradedi malega še nista videlauser posted image

Kako lepo, ko vas bo tolk na kupu user posted image . Ne jaz ne moj nimava nobenih starih staršev več user posted image

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 14:56:29   
valentinčica30
Tudi mi bomo mogli malo dodajat, ker mali enostavno preveč poje in sama enostavno nimam dovolj. Dones zvečer bomo probali dodat, če bo sploh hotel, ker zaenkrat zavrače vse dudice, tako da mislim da tudi s flaško ne bom daleč prišla.
Se je pa moje mu danes na roko prisesal, ko ga je zibal in mu pustil pošteno plavko in pol še jezno z glavo v njega butal ko ni nič ven pritelouser posted image user posted image .

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 15:23:45   
dskubin
Se je pa moje mu danes na roko prisesal, ko ga je zibal in mu pustil pošteno plavko in pol še jezno z glavo v njega butal ko ni nič ven pritelo

user posted image

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: FEBRUARČKI 2010
20.2.2010 18:41:07   
bili83
evo še meneuser posted image  sem kar pozabila, da smo že mamice na novi temi...

probleme imamo vse precej podobne.
no, naš mali je imel danes ponoči ful šov... je spal do dveh, se podojil, se spet zbudil ob treh, potem pa ni več hotel spati!! malo krčki, non stop bi na joški visel, pa ko sem ga dala poleg sebe v posteljo, je začel tulit takoj, ko ni več čutil moje roke... in tako do devetih zjutraj... kaj mislite, so naše bibe lahko tako hitro razvajene in že izsiljujejouser posted image
jaz imam mleka dovolj, na začetku je bil en dan, ko bi mali non stop vlekel (zgleda da je dobil premalo) pa smo tudi to rešili. eno brezalkoholno pivo in ne boste verjele- zize mi je skoraj razgnalouser posted image user posted image
kaj vaši malčki jejo ves čas na tri ure (ali kaj podobnega)? pri našem je čisto odvisno, tudi na eno uro se spomni. je pa prav smešen, ker včasih trikrat potegne in v trenutku tako trdno zaspi, da ga niti bomba ne bi zbudila... potem pa je seveda hitro spet lačen...

no, se že oglaša. začuda je spal skoraj tri ureuser posted image  

se beremo

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 10:37:44   
gapii27
ojla babike

eno vprašanje.... kdaj ste šle prvič malo na zrak s tamalimi?  men se že lušta iti malo ven ko je taki lepio sonček.... stari smo 3 tedne..no jutri bomouser posted image

(odgovor članu bili83)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 10:45:43   
gapii27
ja drugače pa glede hranjenja... naša dva sta na 3 ure... ko mine tri ure po hranjenju je na vrsti previjanje in nato hranjenje, tako da je v bistvu hranjenje na 3,5 ure... zvečer pa jemo okoli pol dvanajste in nato okol 03.30 in potem ob 08.00... moram rečt da sta zelo pridna (trkamo).... malo imata zvečer in čez dan krčke drugače pa gre.... hranim ju pa samo z aptamilom... svojega mleka nisem imela dovolj za oba tako da nisem niti vspodbujala nastajanje in ga pumpam samo zvečer tolko da spraznim zize...

cawci

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 14:56:21   
punsha
Ojla,
nam so v materinski šoli rekli, da greš z dojenčkom (če je donošen in zdrav) pozimi lahko ven nekje po 10 dneh. Pač malo gledaš, v kaki megli ni ravn treba ven hodit, pa da ni pod minus...začneš z malo časa in potem podaljšuješ. Danes je pa takoooo lepo, da pa sploh ni problema. No gapii, sem videla, da ste potem šli ven user posted image . Ja prav fletni ste!
Mi smo bili tud zunaj in je bilo res super. Mali čmrlj ves čas gode v vozičku user posted image

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 17:21:11   
gapii27
ja smo šli za 10 min... nisem se mogla upreti, ko je tak lepo sonček sijaluser posted image ... jima je pasalo... nama pa tudiuser posted image

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 21:41:13   
niwci
Jaz sem bol nova med frišnimi mamicami in mi je ta mala štručka v veliko veselje.
Smo imeli sicer malo krize, ker nisem imela takoj mleka... Potem pa včeraj po skoraj nepretrgano celodnevnem dojenju mala zvečer še kar lačna in joka... Pa sem le ugotovila, da je treba dohranit in smo lepo spali. Se je samo 2x zbudila in tudi danes čez dan je lepo spala... upam, da je nisem prehitro pohvalila user posted image
Kaj naj naredim, da bi imela več mleka? V P so mi dali nekakšno pršilo za v nos pred dojenjem, kao da spodbuja nastajanje mleka...malenost pomaga...
Ko se ravno pogovarjate, kje spijo. Najprej sem bila res zato, da spi v svoi postelji, ko pa sem se morala zbujat vsakih 30min, ker se ni hotela konketno najest, je tudi naša Neja večinoma pri nama...
A se tudi vašim user posted image tako zelo kolca. Meni se tako smili, ko ji ne moreš pomagat.
Pa še uček se ji je nekaj vnel. Ji nastaja ful tega krmžlčka, pa skoz pucamo... Jutri pride patronazna,pa bomo vidli kaj bo rekla...
Koliko pa naj poje otrok od 4,5kg? Neja je včiraj pohrustala v času 1h za 90ml dodatka, več se ji že nisem upala več dati. Je šla spat z dudico.
Kako pa je s tem dohranjevanjem. Katero mleko uporabljate in ali si pripravite obroke že prej? Mi smo šele včiraj to probavali in smo se malo lovili user posted image . Imam pa doma od Aptimila en par vrečkic, k smo jih kupili za vsak slučaj, še dobro.

(odgovor članu gapii27)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: FEBRUARČKI 2010
21.2.2010 22:53:42   
punsha
Niwci za dojenje pomaga, če čim večkrat pristavljaš. Večje kot je povpraševanje, večja je ponudba. Po parih dneh se mora poznati. Kaj drugega pa ne vem. Obstaja čaj za dojenje (kaj pa vem, če mi je kaj pomagal), ene pravijo da določena hrana...od polente z mlekom do piva... nebi vedla če kaj drži, sigurno pa drži če pristavljaš. Glede spreja v P pa kolikor poznam, vem le za sprej za v nos, ki ti ga dajo, če imaš čisto trde prsi in mleko ne steče dobro. Če čutiš da imaš polne prsi pomaga tudi tuširanje s toplo vodo.

Tudi naš je imel na začetku kar kakih 5 tednov vnete učke. Na koncu smo v pediatrični (ja tud tam sva bila že 3 dni) dobili kapljice. No sedaj je vredu. Vsaj približno no. Zjutraj ima kak dan še vedno en kup muckov.

Dodajanje mleka. Meni so v pediatrični rekli, naj dodajam pri vsakem obroku, da bo tako dlje spal in ne bo potrebno dojiti nauro in pol do 2. Takrat sem parkrat dodala, vendar le zvečer. Pa mi je bilo čudno. Tako sem potem vprašala pediatrinjo,pa je rekla da ne ve zakaj bi dodajala, saj se mali lepo redi. No in sem nehala. Po koliko pa ne vem... piše na škatli od Aptamila...ampak to je, če nič ne dojiš. Hm...

Mene pa prav zanima, koliko bo danes spal. Čez dan se mi zdi da je bil tako malo buden. Bomo gotovo imeli veselo noč user posted image . Včeraj je bil res priden, se je prvič zbudil ob 2.30 potem pa ob 6. To je bilo pa res fino user posted image . Nič, sedaj pa tudi jaz šibam pod tuš pa spat

(odgovor članu niwci)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 8:57:12   
Kati81
Ja tud naš fant ima vnete učke, ampak pravijo da so to zamašeni solzevodi. Jaz mu jih s fiziološko umijem.

Kar se pa dodatka tiče, mi uporabljamo novalac, sem ga že pri hčerki in se je super obnesel, upam da se bo zdaj tudi. Jaz si svoje mleko črpam in tega dobi večinoma čez dan ponoči pa am, nimam dvolj mleka da bi se nasitil, pa verjemi da čaji ne pomagajo k sem ga full popila. Men popije nekje med 60 in 90, se pa zgodi da v roku 1 ure popije tud 120.
Danes ponoči mi je jedel sam 2x in še to samo po 30ml.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 11:40:57   
MATEJKA_
naš spi samo v posteljici. do zdaj je 2x po kaki 2-3h spal v najini postelji ponoči, ker ga je zamašen nos toliko jezil, da se je celo noč drl... no, pri ta prejšnji ni bilo tako, čez dan je spala samo, če sem jo imela na rokah, je imela običajno po cel dan krče in zelo rahel spanec tekom dneva. zato je vedno spala samo po pol do 1 uro vsako rundo, ali pa niti to ne. zato sem zdaj prav srečna, da leon v glavnem še samo spi in je, tak še uspem kaj druga tud nardit... user posted image

ima pa od včeraj vnete očke, mu z mjim mlekom spiram, je baje najboljše. in res je danes dosti boljše, oči lahko brez problema odpre, pa tud gnoja ni več toliko... sem pa ugotovila, da ima krče, če pijem mleko, jem čokolado ali solato.

aja, mi pa se hvalabogu še samo dojimo...

< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 22.2.2010 11:41:27 >

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 12:11:54   
niwci
Patronažna je odšla. za učka je rekla da kar še naprej čistit s kamilico, pa je že tako velko bolje kot je bilo včeraj.
Naša pupa se je tudi že začela crtat user posted image Je pa spet pridno spalaponoči. Smo samo 2x vstali. In tudi zdaj že 2,5h pridno panča.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 14:37:31   
punsha
Ojla, kako ste kaj danes?

Midva sva ravno iz sprehoda. Sicer je zunaj bolj tako tako - nič kaj fletno. No, ampak sva šla vseeno za pol urce. Meni je tako pasalo, mali pa tudi mislim da je užival. Itak je spal, pa fest oblečen, pa sva šla. Sedaj pa spi naprej. Tudi ponoči je bil priden. Sedaj se zbudi ob 2 nato pa ob 6 zjutraj. Upam, da se tako nadaljuje user posted image .

Včeraj sva pa z mojim slike urejala in jih je danes poslal, da jih naredijo. Imava ogromno slik (že od prej, od vseh hribov pa izletov), pa imava vse le na računalniku. No sedaj sva pa jih končno dala delat (ok, le te ta nove, od Eneja) user posted image . Komaj čakam da bojo. je fino slike tudi v roke prijet in ne samo na računalniku gledat. Sedaj morava pa malega še enkrat slikat, da bova naredila zahvale ob rojstvu.

(odgovor članu niwci)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 15:03:41   
bipi
Pozdravljene!

Mi smo pa imeli danes prvi sistematski pregled in smo zrasli za 1 cm in zredili smo se za 1 kg. Se mi zdi ful ampak, ker je otrok dojen je vse v najlepšem redu. No, potem pa sem ga peljala še na slikanje, ker mu moram dat delat osebno. Sedaj ga bom pa počasi začela ven vozit, pa še nekaj lepega vremena je napovedano ta teden.

Ponoči se mi hranimo na tri ure. Bi tudi jaz rada videla, da je malo več razmaka vendar si nimam kaj. Imamo pa že pet dni kapljice proti krčem in moram rečt, da ful pomagajo saj zadnja dva dni nima več nobenih krčev. Seveda tudi jaz ne jem nobene zelenjave, sadja, čokolade, meda, nič kar napenja in sem posledično non stop bolana. Se mi zdi, da mi je zelo padel imunski sistem in zdaj sem zaradi tega začela jemati elevit. Po porodu sem imela tako močan prehlad in takšno trganje v ušesu, da sem bila takoj na antibiotikih in na nekih vitaminskih dodatkih, kar je bilo pa najhuje je pa to, da sem imela ob Alenu vedno masko na ustih, še poljubčka mu nisem dala na obraz. Pa pod to masko še tako švicaš. Če sem ga imela ponoči pri sebi sem seveda morala imeti masko, no ampak uglavnem, da je ta prehlad in kašelj mimo. Maska pa se mi je tudi obrestovala, saj malega nisem niti malo okužila. Najbolj zanimivo pa je, da že dve leti prej nisem bila nič bolana. No, od včeraj naprej pa se mi zdi, da se mi hoče gripa zavleči v kosti tko, da sem zdaj z Lekadolom najboljša prijateljica.

Jaz imam Alena vedno v njegovi posteljici razen ko je buden. Imam tudi ležalnik vendar ga zaenkrat ne prenese, upam, da ga vzljubi.

Se že prebuja, punce se tipkamo.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 16:32:52   
julieb
Mi imamo tudi vneto očko, samo desno.
Sem mu kapljala malo svojega mleka včeraj čez dan, pred spanjem pa smo še umili očke s kamilicami in je danes že skoraj vredu, pak kapljic mlekca pa bo.

Pa kopali smo se danes prvič, mali je užival sto na uro, sploh je rekla patronažna kak je priden, da nič ne joka. user posted image



_____________________________

Moj fantič Lionel 10.02.2010
Moja pupa Aura 31.7.2012

(odgovor članu bipi)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: FEBRUARČKI 2010
22.2.2010 19:23:59   
dskubin
Pri nas je tudi danes bla patronažna in ga je zvagala, v 1 tednu smo dobili pol kile, sem hmal dol padla, ko sem vidla težo. Nič čudnega, da hočejo meni bradavice razcvetet, mulc vleče kot nor user posted image Še vedno nisem našla nič pametnega za te ragade. A gre mogoče katera v bližnji prihodnosti kaj v Avstrijo - bi poskusla od tam eno kremo za bradavice?

< Sporočilo je popravil dskubin -- 22.2.2010 19:29:19 >


_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu julieb)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: FEBRUARČKI 2010
23.2.2010 13:57:54   
Lara73
ojla

da se še jaz malo javim. bolj malo oz. skoraj nič ne prižigam računalnik.

Danes smo stari 15 dni.
Spimo še kar. Čez dan več, ponoči pa pa jokcamo (beri tulimo). Ampak saj bo. Krčki jo dajejo. Imamo dve vrsti kapljic, pa se mi zdi, da pomagajo bolj meni kot user posted image .
Sprehoda sva naredile dva, danes pa še ne vem, pohiteti moram, če hočeva kam.
Dojim čez dan, zvečer dodam, bradavice me že manj bolijo. Uporabljala sem bepanten mazilo in aventovo kremo.
Spi v svoji posteljci, najraje pa jasno v naročju.
Kopava se vsak drugi večer. Pa ji ni preveč všeč. Nekaj časa je presenečena potem pa jok.
Patronažna je bila že 4×. Dvakrat jo je kopala.

Nič, jo grem zbudit, nahranit, pa malo ven.

Čao



(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: FEBRUARČKI 2010
23.2.2010 13:58:50   
Lara73
aha, pa še teža: danes 4140 g.

(odgovor članu Lara73)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: FEBRUARČKI 2010
23.2.2010 13:58:58   
Lara73
IZVIRNO SPOROČILO: dskubin

Se je pa moje mu danes na roko prisesal, ko ga je zibal in mu pustil pošteno plavko in pol še jezno z glavo v njega butal ko ni nič ven pritelo

user posted image


vampirčki mali user posted image user posted image

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?