|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Do konca bolano!!!!
4.6.2010 21:05:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

aja, pa še to - sem itak napisala, da jo spregledam, preslišim, pa gre življenje naprej, brez kreganja.
brez vsake nenujno potrebne komunikacije.
pa smo vsi srečni. sem vam pa fovš takih tašč, ki vam pustijo živeti svoje življenje brez vmešavanja...


Sicer ne vem kaksno je pravzaprav stanje vendar.... po tem kar si napisala - odebeljeno- pa do tostega kar si napisala - podcrtano - potem pa se izjava:
"ok, sam ko pride dol, bi pa vsaj dober dan lahko rekla, a ne? ne vem, vsaj tako so mene učil. 
bonton pa to... "
Kot bi dobivala kar ponudis...

Sicer pa nevezano na tvoj post... se je katera vsedla s tasco in razlozila kako vam izgledajo neke stvari, kako se vi pocutite ob tem in tem... da si zelite to in to, da menite, da to in to... resno, mirno in brez iskanja krivca, samo govorite o svojih custvih in razumevanjih in dovolite tascam, da vas opozorijo kje jo napacno razumete in zakaj... kvaliteten pogovor marsikaj resi.
In tudi ce po enem, dveh taksnih pogovorih se ne boste ziveli srecno do konca svojih dni, bo vsem lazje. To govorjenje, da te nekdo posredno razume je in gruntanje kaj je avtor hotel povedati je... lari fari...
Jaz kar povprasam kaj naj bi to pomenilo. Ko svoje "poneske" ljudje morajo pojasnit in slisijo kako jih drugi vidijo in razumejo se zadeva zacne spreminjati.

Z druge strani jaz dan danes doma povem - pa zivim kar stirimestno stevilo km dalec od starsev- kam grem in kdaj se vrnem. Tudi ce gremo na izlet. Komuniciramo (skype shiba 100 na uro), pa se prej sem po telefonu. Ce se mi kaj zgodi, da me znajo kje iskati.. pa saj sta to moja starsa - cloveka, ki me ljubita tako, kot jaz ljubim svojega otroka, kot vsak od nas ljubi svojega otroka. In kaj naj bi skrivala od njih? kam grem? kdaj se vrnem?? saj me nicesar ni sram in ni me sram, da jih ne izrivam iz svojega zivljenja zato ker imem sedaj moza in otroke... Mojemu mozu ne pada na pamet, da bi to vez med mano in mojimi starsi trgal, kot meni ne pada na pamet trgati vez med njim in njegovimi starsi. Mene ne moti ce moja tasca ve, da gremo na veselico ali RD ali kino ali.... niti kdaj se vrnemo.. niti kaj se nam je zgodilo, niti zakaj smo se smejali...


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 8:06:59   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Določene stvari se vrtijo v začaranem krogu. Mi ima vso pravico it nekaj na živce, če me nervira in pika.


Ja, seveda ti ima, saj vidiš, da to ves čas zagovarjam. Samo navadno je vzrok nekaj zadaj in če tisto urediš, potem ti te bedarije ne grejo do živega in je lažje živet. To se splača zaradi nas, ne zaradi njih, njim ni nič hudega, če nam grejo na živce, ker tako in tako ne nazijamo njihuser posted image .

Meni je šlo na živce, ko je tašča mali non stop govorila: "moja, moja Ronja", itd... Pa samo po sebi se to ne sliši nič takega in mi prej in kasneje to ni šlo na živce - ne vem, ali zdaj res govori to z drugačnim tonom, ali samo jaz drugače slišim - no, vsekakor tega ne govori več non stop, 100x na minutouser posted image . Ampak takrat, ko sem pa jaz čutila, da ona dejansko misli, da je mala njena in samo njena in nič najina in se jo je trudila dejansko "vzet", takrat pa tega slišat nisem mogla, ej tudi v meni vrelo! Ampak problem ni bil v besedah, temveč v tistem zadaj - v vsiljevanju, omejevanju svobode, jemanju otroka... POtem ko smo to zajezili, mi mojamoja ni šel več nikoli na živce, niti malo, še fajn se mi zdi, da jo ima rada... To ti hočem rečt. Se splača.




No, jaz sem tole taščino govorjenje v Darievem imenu uredila tako, da ko je enkrat s tistim zoprnim popačenim glasom rekla: Mami, pokakan sem, me boš previla? ji odgovorila:Vas ne morem, lahko pa Daria...Itak, da je nardila najbolj užaljen fris na svetu, ampak to obnašanje ni motilo mene, tudi druge. V bistvu se je tako vživela in spozabila, da je tudi v družbi kakih sorodnikov začela tako govort, da so jo na koncu vsi čukasto gledali. No, po tistem je bilo ene 3 mesece mir, potem pa spet jovo na novo. Odneha pa vedno tisti, ki je pametnejši, tako, da preslišim vse njene komentarje "v Darievem imenu".

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 8:09:29   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

se je katera vsedla s tasco in razlozila kako vam izgledajo neke stvari, kako se vi pocutite ob tem in tem... da si zelite to in to, da menite, da to in to...



Jaz sem moji vedno na nek diplomatski način razložila, samo kaj, ko je taka oseba, da je ne gane in še vedno goni svoje. Njen moto je: Meni ne bo nihče ukazoval in nič govoril! Niso vsi ljudje isti in pri vseh ne palijo iste fore.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 5.6.2010 8:10:01 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 9:17:29   
vesna_b
hm, mišek, kontra moraš dat...
pride dol, meni ne reče nič, in se pogovarja s tamalo, se motijo, pol pa spoka. in takrat se jaz odmaknem, ker sem očitno viška. sicer pa vidim, da nimaš takih izkušenj. lepo, sem vesela zate...
zdaj je pri nas problem, ker gremo na morje. smo ji povedal 3 mesece nazaj, pa še zdaj sprašuje, če res gremo, ker bi ona šla. s tem, da je v penziji, in gre lahko kadar se ji zahoče...

pogovor? ja, smo ga mele. je bilo drugače, natanko 1 mesec. edina stvar, ki je drugače je to, da je nehala govort, da bo šla tamala itak k njej, ko še enkrat rodim. se pa trudimo, obe, ne rečem. sam bo moglo še nekaj vode pretečt, da bo odplaknilo vse najine zamere... 

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 10:00:17   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

se je katera vsedla s tasco in razlozila kako vam izgledajo neke stvari, kako se vi pocutite ob tem in tem... da si zelite to in to, da menite, da to in to...



Jaz sem moji vedno na nek diplomatski način razložila, samo kaj, ko je taka oseba, da je ne gane in še vedno goni svoje. Njen moto je: Meni ne bo nihče ukazoval in nič govoril! Niso vsi ljudje isti in pri vseh ne palijo iste fore.


Mnogokrat je zelo pomemebno v katero smer tece pogovor, ne glede na njegovo vsebino. Ali stavki gredo "od mene k meni" - jaz cutim, jaz vidim, jaz sprejemam, jaz ne sprejemam.. kjer sogovornik (tasca) sploh ni vkljucen (mu se dovoli cas in prostor, da se poskusi sam postaviti kjer hoce biti in se mu celo to morda pove)  in ali sogovornika potegne kot akterja in ga ze naprej postavlja na doloceno mesto (ki ga ponavadi sogovornik ne sprejema).
Zato sem podala zgolj predlog kako je mogoce nastaviti nekomu ogledalo in ga prisiliti, da razmisli.
Morda jo ne gane, ker ne zastopi tisto in tako, kot ji razlagas. pri dolocenih ljudeh je napaka biti diplomatski.
Res pa je, da pri vseh ne palijo iste finte, z druge strani so clovekovi odzivi precej podobni oz. predvidljivi in se jih da grupirati. Zelo zanimiv test osebnosti je, ko cloveku pojasnjujes nekaj tvojega z njegovimi besedami, njemu lastnimi besednimi zvezami ali celo odstavki. Njegov odziv ob tem pove ogromno.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 10:09:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

hm, mišek, kontra moraš dat...
pride dol, meni ne reče nič, in se pogovarja s tamalo, se motijo, pol pa spoka. in takrat se jaz odmaknem, ker sem očitno viška. sicer pa vidim, da nimaš takih izkušenj. lepo, sem vesela zate...


Res mislis, da sem pisala samo da bi tebi dala kontra??!!
Menim, da sem jasno napisala, da pravzap0rav ne vem kaksna je pri vas situacija. Izkusenj taksnih nimam, bi jih pa zlahka lahko imela. Sama nisem dovolila, da se me na ta nacin ignorira. Bila sem zadosti nesramna, da sem jasno in glasno povedala, da na te finte ne bom reagirala.

pogovor? ja, smo ga mele. je bilo drugače, natanko 1 mesec. edina stvar, ki je drugače je to, da je nehala govort, da bo šla tamala itak k njej, ko še enkrat rodim. se pa trudimo, obe, ne rečem. sam bo moglo še nekaj vode pretečt, da bo odplaknilo vse najine zamere... 


Zna se zgoditi, da se boste vedno spotikali ob te  zamere iz preteklosti in pozabili, da se vam zivljenje odvija v sedanjosti.  Zmoznost odpustiti je zdravilna najbolj za tistega, ki odpusca.
Vem, da ti zveni nemogoce, da zveni, da sem nerazumna, vendar zaupaj toliko, da imam dolocene zivljenjske izkusnje. Skoda casa in zivcev.
Zdaj pa gremo na izlet. Izkoristit soncek. user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 10:55:59   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
.  Zmoznost odpustiti je zdravilna najbolj za tistega, ki odpusca.

Kako zelo zelo resnično!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 12:09:23   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
...Z druge strani jaz dan danes doma povem - pa zivim kar stirimestno stevilo km dalec od starsev- kam grem in kdaj se vrnem. Tudi ce gremo na izlet. Komuniciramo (skype shiba 100 na uro), pa se prej sem po telefonu. Ce se mi kaj zgodi, da me znajo kje iskati.. pa saj sta to moja starsa - cloveka, ki me ljubita tako, kot jaz ljubim svojega otroka, kot vsak od nas ljubi svojega otroka. In kaj naj bi skrivala od njih? kam grem? kdaj se vrnem?? saj me nicesar ni sram...


Ampak tvoji starši te verjetno ne kličejo 10 čez 2 čisto panični, če te še ni doma, rekla si pa, da boš ob dveh. Niti ne dajejo stalnih pripomb, če je res treba toliko okrog hodit. Taki izpadi pa res lahko povzročijo klavstrofobične občutke, če moraš še v zrelih letih pazit, da boš pravi čas doma, da ne bodo starši slabe volje.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 22:10:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Misek
...Z druge strani jaz dan danes doma povem - pa zivim kar stirimestno stevilo km dalec od starsev- kam grem in kdaj se vrnem. Tudi ce gremo na izlet. Komuniciramo (skype shiba 100 na uro), pa se prej sem po telefonu. Ce se mi kaj zgodi, da me znajo kje iskati.. pa saj sta to moja starsa - cloveka, ki me ljubita tako, kot jaz ljubim svojega otroka, kot vsak od nas ljubi svojega otroka. In kaj naj bi skrivala od njih? kam grem? kdaj se vrnem?? saj me nicesar ni sram...


Ampak tvoji starši te verjetno ne kličejo 10 čez 2 čisto panični, če te še ni doma, rekla si pa, da boš ob dveh. Niti ne dajejo stalnih pripomb, če je res treba toliko okrog hodit. Taki izpadi pa res lahko povzročijo klavstrofobične občutke, če moraš še v zrelih letih pazit, da boš pravi čas doma, da ne bodo starši slabe volje.


Ce v zrelih letih imas tezavo, da izraz slabe volja starsev upravlja s tvojimi postopki, je tvoj najmanjsi problem povedati kam gres ipd... Vecji problem je otrokova odvisnost od potrditve ali zavrnitve s strani starsev.  

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Do konca bolano!!!!
5.6.2010 22:11:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
.  Zmoznost odpustiti je zdravilna najbolj za tistega, ki odpusca.

Kako zelo zelo resnično!



Priti do tega je pa vcasih zelo zelo tezko.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Do konca bolano!!!!
6.6.2010 1:16:27   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
.  Zmoznost odpustiti je zdravilna najbolj za tistega, ki odpusca.

Kako zelo zelo resnično!



Priti do tega je pa vcasih zelo zelo tezko.

Jaz bi rekel da je skor kr vedno zelo težko. Rabi človek določeno, ne preveč lahko pot za prehoditi, da pride do tega spoznanja. Zato je morda na ''nižji'' ravni lažje gojit neke zamere, zalivat sovraštvo...kar blokira tisto ''zrelost'', kjer bi človek prišel do tvoje ugotovitve. Kakorkoli, se popolnoma strinjam.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   [Brisano sporočilo]
6.6.2010 7:13:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Do konca bolano!!!!
6.6.2010 12:33:25   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Ce v zrelih letih imas tezavo, da izraz slabe volja starsev upravlja s tvojimi postopki, je tvoj najmanjsi problem povedati kam gres ipd... Vecji problem je otrokova odvisnost od potrditve ali zavrnitve s strani starsev.  


V teoriji se sliši super user posted image V praksi pa dvomim, da obstaja človek, ki ga takšni poskusi nadzora s strani staršev ne bi slej ko prej pripravili do tega, da bi se od njih distanciral, o tem govorim. Pa so še vedno starši, ki te imajo radi, in ti njih, hkrati pa postaviš mejo, ko enostavno ne razpravljaš več o tem, kam greš, in se s tem izogneš konfliktu.

Bolj konkretno: Čisto enostavno je povedat, kam greš in kdaj se vrneš, če je reakcija staršev pozitivna. Če pa vsakič jamrajo in kritizirajo, pa pač ne poveš več.
Meni se ne zdi, da bi to kazalo na odvisnost od potrditve.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Do konca bolano!!!!
6.6.2010 15:59:21   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Ce v zrelih letih imas tezavo, da izraz slabe volja starsev upravlja s tvojimi postopki, je tvoj najmanjsi problem povedati kam gres ipd... Vecji problem je otrokova odvisnost od potrditve ali zavrnitve s strani starsev.  


V teoriji se sliši super user posted image V praksi pa dvomim, da obstaja človek, ki ga takšni poskusi nadzora s strani staršev ne bi slej ko prej pripravili do tega, da bi se od njih distanciral, o tem govorim. Pa so še vedno starši, ki te imajo radi, in ti njih, hkrati pa postaviš mejo, ko enostavno ne razpravljaš več o tem, kam greš, in se s tem izogneš konfliktu.

Bolj konkretno: Čisto enostavno je povedat, kam greš in kdaj se vrneš, če je reakcija staršev pozitivna. Če pa vsakič jamrajo in kritizirajo, pa pač ne poveš več.
Meni se ne zdi, da bi to kazalo na odvisnost od potrditve.


Poskusila bom odgovoriti na kratko. Distancirati se, ni resitev problema temvec izogibanje problemu. Koliko se dejansko lahko temu izognes je vprasanje. ker ce ne jamrajo ker poves kam gres, bodo jamrali ker ne poves, da kam gres... zacaran krog, edino ce odbijas videti in slisati. To pa ne vodi k resevanju problema in problem se bo prej ali slej znova pojavil v taksni ali drugacni obliki.

Odvisnot od razpolozenja starsev - treba je razcistiti, da nisi odgovoren za pocutje starsev. Da to ce bos sel kamor se njim ne zdi najpametneje ali potrebno, bodo slabe volje.. to je samo in zgolj njihov problem. Ce to ne cutis tako, se je treba dobro zamisliti zakaj so tvoji/moji/itn obcutku odvisni od volje in razpolozenja nekoga drugega.
V koncni fazi obstaja nekaj vprasanj, ki jih lahko zastavis taksnim starsem.... zakaj se ne veselis, da mi bo lepo... a nisi vesel/a ko se jaz veselim... zakaj te moje zadovoljstvo spravlja v slabo voljo....
Ce se veselim potovanja/izleta/obiska... veseli se z menoj..... edo tega, da insistiras, da ti argumentirajo svoje nasprotovanje... (prav pride tudi primerjava - v mojih letis si ti.. ali oce ali .... delala to pa to, pa menda ja lahko jaz sam/-a odlocan, odlocim, grem.... - malo je prepozno zdaj me vzgajat / ucit..


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Do konca bolano!!!!
7.6.2010 8:42:44   
vesna_b
ne, mišek, nisem mislila, da mi daješ kontra. ampak da moraš obrnit vrstni red dogodkov...user posted image

pač vsak ima svoj pogled, in kar se mene tiče, če grem jaz do tašče, jo pozdravim, in se pogovarjamo. če pa ona pride dol, in me ognrira, se pa tud ne sekiram več. sem dala to čez user posted image  in se počutim prav fajn. mam pa zato fajn moža, pa se pokompenzira user posted image


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Do konca bolano!!!!
7.6.2010 9:28:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

ne, mišek, nisem mislila, da mi daješ kontra. ampak da moraš obrnit vrstni red dogodkov...user posted image

pač vsak ima svoj pogled, in kar se mene tiče, če grem jaz do tašče, jo pozdravim, in se pogovarjamo. če pa ona pride dol, in me ognrira, se pa tud ne sekiram več. sem dala to čez user posted image  in se počutim prav fajn. mam pa zato fajn moža, pa se pokompenzira user posted image



Glavno, da se pocutimo prav fajn. Taksni posti mi polepsajo dan user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Do konca bolano!!!!
7.6.2010 13:29:49   
Nenya
Vsaka tašča ma svoje 'fore' in vsaka snaha tudi. Ne razumem pa da nekatere terajo stvari v čist psiho varianto. Poleg tega je bila večina tašč enkrat tudi snah ampak očitno to zelo hitro pozabijo, kako so se one počutile takrat.

Avtorica posta - situacije nimaš rožnate, niti to nikoli ne bo. S tem se boš morala sprijazniti. Tudi moja tašča ni idealna ampak pri tem kar ti opisuješ jaz ne vidim druge rešitve kot da jo daš na ignore in se jo praktično izogibaš, zaklepaš vrata kjer se da - verjamem da se ti zdi to, kot bi bila ujetnica v lastnem domu ampak vseeno je tvoja spokojnost več vredna od česarkoli in očitno se tašči z normalnimi prijemi ne da priti do 'živega'.

Res je tudi da si bila v nosečnosti in poporodnem obdobju verjetno malo bolj občutljiva in da tašča vsekakor kasira tudi del jeze in frustracije, ki jo čutiš do moža, ki te ni zaščitil, te noče razumeti in ti ne nudi podpore, ki jo potrebuješ. Slej ko prej se boš morala spopasti tudi s tem problemom, da mož nima jasne ideje katera od vaju je tista, kateri pripada njegova podpora in zaščita.

Mnoge so ti svetovale pogovor, no jaz ti ne bom. Za moje pojme, če bi želela s pogovorom kaj doseči bi moralo biti izpolnjenih več pogojev, ki jih pri tebi ni.
- obe bi morali priznati da gre za težavo v odnosu in prevzeti del krivde - ampak ker je tašča vajena tako manipulirati s člani svoje družine in njihove vdaje njenim muham, da svoje zmote ali tega, da morda česa ne dela prav ne bo želela priznati nikoli
- da bi sprejel oz vsaj priznal nekomu da ima morda prav oz legitimne razloge mora biti odnos med človekoma v sporu vsaj približno enakovreden, kar pa odnos snaha -tašča v večini primerov ni. Tašče se ponavadi zaradi let in življenskih izkušenj počutijo večvredne, snahe pa včasih preveč ljubosumno tašče držijo stran od svoje familije, vse to se da med normalnimi odraslimi ljudmi nekako popraviti in doseči nek kompromis, ki je sprejemljiv za obe strani.
- njej se tako ali tako ne zdi da dela karkoli narobe

To če je dosegla, da se vidva veliko prepirata zaradi nje, že pomeni da ona zmaguje, žal. Iz izkušenj veš, da s v tej zadevi na moža ne moreš zanesti, zlepa oz s pogovorom z njo ne gre (po moje tašča namenoma ne 'sliši' oz 'razume' kaj ji želiš povedati) zato boš zadevo morala urediti sama.

Vse tiste, ki zagovarjate taščo mi prosim povejte a je normalno da nekdo, ki naj bi bil celo babica ali medicinska sestra, namenoma živcira, provocira in prav terorizira žensko, ki je noseča z njenim sinom in nosi (tudi) njenega vnuka. Če je še tako dobronamerna (vsaj v svojih očeh) ji je bilo po reakciji snahe očitno jasno, da njeni poskusi niso tako sprejtni na njeni starni. Če bi bila normalna oseba bi se ob tem verjetno zamislila in popravila svoje vedenje.

Če ne prej, Tejča05, ko se bo mali začel plaziti to uporabi za izgovor, da boš STRIKTNO zaklepala vrata da mali ne bi padel po stopnicah. To bo verjetno naporno zate, ker boš nekaj časa morala res paziti da boš skoz zaklepala. Zdaj pa, ko je še manjši je na tvoji strani poletje in pojdi čim večkrat ven, z vozičkom, s kengurujčkom; pokliči sorodnico, prijateljico, pojdi na kavo z mamicami, ki imajo isto stare otroke - kamorkoli samo da greš stran od te napete situacije in bolane tašče.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Do konca bolano!!!!
7.6.2010 14:08:16   
ronja
se je katera vsedla s tasco in razlozila kako vam izgledajo neke stvari, kako se vi pocutite ob tem in tem... da si zelite to in to, da menite, da to in to... resno, mirno in brez iskanja krivca, samo govorite o svojih custvih in razumevanjih in dovolite tascam, da vas opozorijo kje jo napacno razumete in zakaj... kvaliteten pogovor marsikaj resi.

Jaz sem poizkušala - kar nekajkrat. Vendar je šla v 90% stran (navadno sem prbala, ko je Ronja spala, da sva imeli mir, pa se ji je na lepem začelo mudit domov - sicer se ji nikoli ne mudi domov), v ostalih 10% pa se je začela z Ronjo pogovarjat oz. jo je šla pobožat. Me je pa zadnjič enkrat presenetila, ko je pa ona naredila korak naprej, da naj ji vedno kar direkt povemo. Na žalost se je pripravljena pogovarjat samo, če se ne vidimo veliko in ji sin pove stvari zelo direkt in je ne pusti pobegnit. Jaz tega (še) ne znam naredit, bi se rada naučila, ampak po pravici povedano, ne znam. Skratka, on jo zna prisilit, da razmisli, jaz pa še ne...

Pa sploh ni slaba, je zelo dobra ženska, samo ne vem, če lahko gre čez tisto, kar jo tako zelo ovira, da mora delovat na ta način... Verjetno ji je preveč boleče in je lažje živet tako...

Bila sem zadosti nesramna, da sem jasno in glasno povedala, da na te finte ne bom reagirala.

Vidiš, tega se moram pa še naučit! Meni je to težko! Prepričana sem, da bi jo to zelo prizadelo in se ves čas sprašujem, ali je to nujno potrebno, saj tako čisto ok funcioniramo... Zato bom poizkusila z alternativo: da ji rajši pomagam takrat, ko rabi in se mogoče še bolj odpre, zaceli svoje rane in bo potem itak lažje zanjo in s tem tudi za nas. Ne vem, če bo delovalo, poročam kasnejeuser posted image .

Tudi mene ne moti, če starši (katerikoli) vedo, kam gremo, ne maram pa opravičevanja v smislu, da če nekam ne gremo, pa moramo prit k njim. Hočem svobodo, da lahko gremo, kamor hočemo, kadar nam paše. In če nam ne paše tega raportirat, nam ni treba. Čeprav navadno povemo, kje smo kaj bili, ker je to babicam zanimivo, pa fajn se jim zdi, če lepo skrbiva za otroke in da kaj skup doživimo.

pogovor? ja, smo ga mele. je bilo drugače, natanko 1 mesec.

Lej, torej pomaga! Te pogovore je treba obnavljat!

Distancirati se, ni resitev problema temvec izogibanje problemu.

Mišek, tudi sama sem zelo močno tako razmišljala do čisto pred kratkim, zdaj pa nisem več tako zelo prepričana... Za reševanje odnosa morata biti vedno oba za. Če je nekomu v nekem trenutku to pretežko, je nesmiselno ga silit. Si tam in pripravljen/a, ko bo on/a pripravljen/a. Do takrat pa se distanciraš, da lahko živiš normalno svoje življenje. Ne vem, to sem naredila pri mami in sem se potem mnogo bolje počutila. Kasneje se je ona odločila razčistit ene zadeve iz svoje preteklosti in se je res zelo spremenila (na bolje:) in imava danes res krasen odnos, lahko ji zaupam (kar se mene tiče prvič v življenju, da dejansko čutim pravo zaupanje do nje), lahko si vse poveva, tudi stvari, ki jih je katera od naju zasrala oz. koga prizadela... In je fajn. Res fajn. Ampak čisto nič ne bi dosegla (oz. nisem, ker sem to počela kar nekaj časa), dokler sem hotela popravit najin odnos, se pogovorit, bit iskrena, povedat, kaj me boli,... pa ona ni bila pripravljena it čez določene traume, ki so ji onemogočale uvid v nekatere druge situacije, kjer sem bila tudi jaz vpletena, recimo. Enostavno ni mogla.

In zdaj mislim, da je včasih treba dat ljudem čas, da sami pridejo do tega, da bi se radi spremenili, če jim pač situacija ni všeč. Ampak dotlej se nam pa ni treba matrat z njimi, če nam to ni luštno. ne da jih daš čisto na hladno, če so to ljudje, ki komurkoil v družini veliko pomenijo, ni pa treba, da se vse temu podreja - skratka: se distanciraš, živiš svoje življenje.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Do konca bolano!!!!
10.6.2010 16:21:13   
Tejča05
Sej ne vem katera mi je rekla da jaz se ne mislim spremeniti od nje pa pričakujem da bi se, mislim da Picola. Ni res, ne pričakujem da se bo spremenila MIR MI NAJ DA IN NAJ ŽIVI SVOJ LAJF. Sam to je kar hočm.
Žal je z vsemi temi izpadi ne prebavlam več in ne vem kako naj povem mojemu, ki je užaljen če karkoli rečem glede mame. Ni mi do njihovih obiskov, ni mi da jaz ke hodim in vem da se bom temu težko izognila.
Do zdaj je še vse on rekel, če je bilo kaj takega, vidim pa da bom morala jaz začet govort, ker edino tako ji bo jasno. Samo me skrbi da ji ne bom mogla mirno povedat, ker moji živci kar se tiče nje so na koncu.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Do konca bolano!!!!
11.6.2010 9:51:53   
ronja
Ni res, ne pričakujem da se bo spremenila MIR MI NAJ DA IN NAJ ŽIVI SVOJ LAJF

Lej, to dvoje ne more skupaj obstajat. Ona je taka, da NE DA mira in da NE ŽIVI svojega življenja, ločeno od vašega. Verjemi, da vem, o čem pišemuser posted image . Tudi moja tašča je (bila) taka. Ampak dejansko: ona taka je, da kliče, da hoče prit, da hoče met vse pod kontrolo, da morate bit skoz tam - to je ona, to je njeno življenje: vi ste njeno življenje, sploh vnuk. In če ti to ni všeč, se lahko edino ti sama distanciraš, pomaga ti pa seveda tvoj mož, on je tu ključni faktor in to, da jo ves čas zagovarja, tebi pa gre to na živce, je vajin problem, s katerim v bistvu nima ona nič - ona je samo povod. To rešita, pa bo vse lažje.

Sicer je principov reševanja veliko: ene se vse uspejo same zmenit, tem pravim jaz samo: kapo dol! Meni to ni ratalo, ap sem poizkušala, pa se mava radi. Ampak njo nekaj iz njene preteklosti tako boli, da ne more delovat drugače in takrat pač ne more gledat na druge, čeprav me ne bi rada prizadela. Samo ne zna drugače. Tako sem se jaz s tem pomirila, mogoče bo tudi tebi pomagalo. Lahko se pa poizkusiš ti zmenit z njo, mogoče bo tebe razumela bolj kot sina, ker ji ta ne pove direkt. Pri nama je obratno, jaz ne znam tako direkt povedat kot on...

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Do konca bolano!!!!
22.6.2010 8:30:37   
ne eko
Tudi jaz imam grozne iskušnje s svojo taščo,
ampak mi pomaga to, da je partner na moji strani.
Živimo v isti hiši imamo skupni vhod - ampak samo stopnišče mi imamo zgoraj vrata, katera so vedno
zaklenjena, da ni kakšnih ne napovedanih, neželjenih
obiskov. Jaz z njo nimam nikakršnih stikov, zame ne
obstaja. Partnerju sem povedala da vem da je to
njegova mama da vem da bo imel z njo normalen odnos
vendar da od mene naj ne pričakuje da bom še kdaj z njo komunicirala, ker se to ne bo zgodilo.
Moj gre enkrat na teden na obisk (v spodnje nadstropje)
in to je to.
Sem mu pa seveda naštela tudi vse razloge zakaj
z njo ne spregovorim več in dodala naj se postavi v mojo kožo in da bi se moji starši tako obnašali do njega isto.
Pa mu je bilo hitro jasno.

Zakaj bi se ukvarjali s stvarmi ki niso nujno potrebne.
Življenje je prekratko da bi nam ga grenile še psiho tašče.


(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Do konca bolano!!!!
22.6.2010 9:57:22   
aleunam
Sama imam v redu taščo, včasih se v kakšno zadevo preveč vtika oz. bi rada vse vedela, ampak ni to nič takega, da se ne bi dalo preživeti. Če potegnem črto, ima veliko več plusov, kot minusov. Ljudje smo si različni, a lahko shajamo drug z drugim, tudi jaz nisem popolna. Tast je pa itak zakon, na prvi hip strog, ko ga "spoznaš", pa je zelo prijeten človek. user posted image

Drugo pa je naša snaha - bratova punca (ki mogoče to celo bereuser posted image ). Rekla bom samo, da ima vsaka zgodba dve plati. V postu uporabnice ne eko sem nekako videla njo. Ima ful vpliv na mojega brata in še prevečkrat verjame samo njej. Pa me po eni strani briga, čeprav svojemu bratu privoščim samo najboljše. Vse v redu in prav, se do sem nisem kaj preveč vtikala, se je pa ona začela nekako vtikati v moje življenje. Vidim, da mi ne privošči sreče, niti najmanj, ker s svojim jezikom veselo opleta. Vsaka rit pride na svoj sekret, bo tudi njena. Ko bi potrebovala podporo (sem user posted image ), me fino fila z čenčami, za katere je vedela, da me bodo prizadele v dno duše. Ampak sem dovolj hitro spoznala komu lahko zaupam (njej definitivno ne), kdo mi privošči srečo in koga se moram izogibati, da se otresem vseh slabih misli in čustev.

Ta "zgodba" nima kaj veliko z naslovno, povedati želim le to, da sta vedno dve plati.

(odgovor članu ne eko)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Do konca bolano!!!!
22.6.2010 11:16:21   
ne eko
Odgovor Aleunam
UUU zdaj sem pa ispadla kot nek zmaj.
Mislim da sploh nisem tako grozna. Kot
sem napisala, tudi razumem da ima moj
normalen odnos s svojo mamo, saj je
njegova mama. Ampak če jaz razumem
spoštujem njega, lahko tudi on mene.
Pa z njegovim bratom se tudi čisto o.k. razumem.

Tudi z vsemi ostalimi v življenju nisem
imela z nikomer nekih hujših problemov.
Sem lepo vzgojena tako da tudi bonton
poznam in uporabljam.
Ampak, ko pa nekajprkorači vse meje,
pa pač potegnem črto.

Ne vplivam na svojega partnerja tako da mora
razmišljati in delati tako kot jaz hočem.
Saj je odrasel človek in se sam odloča.
Se tudi v vseh stvareh ne strinjava, hvala bogu....

Ampak jaz sem z njim ker imam rada njega ne zato,
ker imam rada vse ljudi katere ima on...




(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Do konca bolano!!!!
22.6.2010 11:24:17   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: ne eko

Odgovor Aleunam
UUU zdaj sem pa ispadla kot nek zmaj.



Ne, nisi zmaj, so pa me k pisnju vzpodbudile besede, da je "partner na tvoji strani". Ne rečem, da si zmaj, te niti ne poznam, ampak v tem sem videla "našo" zgodbo. Brat verjame njej, mi pa smo... Eh, skoraj škoda besed.

Tudi meni bi včasih pasalo, da se snaha ne bi oglašala. Se skorajda ne pogovarjamo, ko pa pogovor nanese na čenče, pa je prva pri obrekovanju. In o vseh vse ve, kdo bi si mislil. user posted image  Podpiram pa te v tem, da dosežeš svoj način življenja in ne poskušaš spremeniti fanta, da ti slepo sledi.

(odgovor članu ne eko)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Do konca bolano!!!!
22.6.2010 11:45:00   
ne eko
o.k. samo da nisem zmajuser posted image
Žal mi je da imaš tako snaho.
Kaj pa če ne bi nihče sodeloval,
obrekoval oziroma načenjal takih
tem, kjer se koga opravlja?
Jaz takrat obvezno utihnem ali se umaknem.
Me ne zanima kaj ima kdo o kom povedati
grdega....

Mislim da zdaj že preveč smetim temo.
Se opravičujem

(odgovor članu Tejča05)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?