|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   suh dražeč kašelj
19.2.2010 9:58:23   
bina30
Pozdrav,
moj 2 letni sin je začel zelo kašljat, vendar ima zelo suh kašelj. Kašlja kar naprej in tudi ponoči je slabo spal, zdaj pa me zanima, kaj date svojim otrokom. Pri mokrem kašlju, torej, ko se že vse lušči, ni treba dajati sirupov, kaj pa pri takem suhem? Sinecod ali kaj podobnega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 10:02:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 10:08:26   
ledenaa
Panatus forte

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 11:17:37   
lana38
Panatus ali Snekod (ista stvar, samo drug proizvajalec) dajemo ob suhem kašlju samo zvečer, da se lažje spi. Drugače kašlja ni dobro zavirati. Prospan dajemo, kadar otork že izkašljuje, za lažje izkašljevanje.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 11:54:21   
Anonimen
Z mojo 20 mesecev staro hčerko sva bile pred tremi dnevi pri zdravniku zaradi kašlja...imela je tudi vneto grlo in malo vneto levo uho.Dobila je pa sumamed.Danes je tretji dan,ko ga je vzela.Tako,da sva danes z njim zaključle.Ampak ona med spanjem še vedno kašlja.Dajem ji tudi prospan sirup za lažje izkašljevanje,vzglavnik sem ji dvignila,ampak kašelj ne poneha.Kaj naj še naredim????

(odgovor članu lana38)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:10:38   
kristinaj
moje dva kašljata že od septembra.... s krajšimi prekinitvami... probala sem že vse a nič ne pomaga...

če imajo katar jih to draži, ker ga ne morejo izpljunit kot mi....... dokler pustijo svečke pomaga pri katarju bronhopulmin svečke... ostalo pa našim ni nič pomagalo...... od fluimukana, do prospana, pa za izkašljevanje, slezov sirup, sirup smrekovih vršičkov.... nič ne pomaga

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:11:55   
ledenaa
panatus pred spanjem ne dajati

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:19:32   
tažana
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

panatus pred spanjem ne dajati


zakaj ne?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:21:29   
ledenaa
Se opravičujem,sem zamenjala z prospanom.Sem na hitro prebrala user posted image

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:24:42   
tažana
OK. Sprejeto user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:28:34   
aleži
Iz mojih izkušenj vam povem kaj pomaga mojima otrokoma starima od 2-5 let:
- karamela od žajbla
- domači smrekovi vršički
- vroče mleko s medom
- panatus sirup
- žajblov čaj


(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: suh dražeč kašelj
19.2.2010 13:36:40   
ZARA
sirup proti kašlju:
ČRNI REDKVI odrežemo koreninico, da lepo stoli. Na vrhu odrežemo pokrovček in izdolbemo toliko, da lahko vanjo damo 2 žlici medu. Pokrijemo in pustimo stati 2 dni. Redkev spusti še svoj sok. Vsak dan se poje 1 žličko.
Večjo črno redkev odrežete nekoliko na spodnji in zgornji strani, da nastane ravna ploskev. Nato na vrhu izdolbete luknjo, do približno četrtine redkve. S tanjšo iglo za pletenje prebodete skozi dno. V vdolbino daste med in vse skupaj postavite v posodico. Ko med izteče, ga dodajajte. Zadeva naj se izceja čez noč.
 
 
 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: suh dražeč kašelj
20.2.2010 17:42:20   
suzolinka
Jaz sem probala že vse živo. Tega recepta z redkvijo sicer ne, sem pa s čebulo in medom. Pomagalo je prvič, potem pa ne več.
Naš mali ima vedno ob virozi suh lajajoč kašelj. Dajem mu Panatus (trikrat na dan) in prime. Ob tem sva še veliko v kopalnici ob pari. Naredim mu tudi čaj iz materine dušice skupaj s karmelo. Ponavadi traja max. dve noči, tretja je že boljša in kašelj postane sočen. Takrat mu začnem pa dajati Prospan, ampak najkasneje do 17h, ker omogoča izkašljevanje.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: suh dražeč kašelj
20.2.2010 18:22:40   
ZARA
Suzolinka, probaj to z redkvijo. Ampak naj pije vsaj en teden.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: suh dražeč kašelj
20.2.2010 18:30:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

moje dva kašljata že od septembra.... s krajšimi prekinitvami... probala sem že vse a nič ne pomaga...

če imajo katar jih to draži, ker ga ne morejo izpljunit kot mi....... dokler pustijo svečke pomaga pri katarju bronhopulmin svečke... ostalo pa našim ni nič pomagalo...... od fluimukana, do prospana, pa za izkašljevanje, slezov sirup, sirup smrekovih vršičkov.... nič ne pomaga


Kaj pa če imata alergijo? Naš kašlja zaradi tega. Ker da se tako dolgo nekaj vleče pa ni normalno.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: suh dražeč kašelj
20.2.2010 20:52:36   
diana 28
Jaz sem imela pred časom dolgotrajen suh kašelj in je pomagal sirup PANATUS FORTE.... Ker pa gre za otroka se mi zdi, da bo mogoče premočan. Bi se morala pozanimati v lekarni. Je pa res pomagal.

Pomaga pa tudi eno naravno zdravilo in sicer: narezano čebulo pustiš v medu čez noč in potem po žličkah ješ-samo med brez čebule. Čebula namreč spusti sok v med. To mi je tudi pomagalo. Se sliši sicer ogabno ma se preživi. Ni tako slabo.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: suh dražeč kašelj
21.2.2010 8:06:02   
suzolinka
Zara a tale zadeva z redkvijo lahko dalj časa stoji? Vidim namreč, da se dva dni (oz. čez noč) izteka? Čebula in med sta takoj, v roku parih ur in mu lahko dokaj hitro dam.


(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: suh dražeč kašelj
2.3.2010 23:20:45   
naravazazdravje
Jaz naše otroke mažem z justovimi izdelki: pri suhem kašlju jaz naše otroke mažem s sivkino kremo, ki pomirja, vanjo pa vmešam kapljico evkaliptovega olja. Z vlažilcem vlažim prostor v zraku, tudi pomaga. Ko kašelj postane sočen, pa jih mažem s kremo materine dušice (in tea tree kremo, zmešam obe kremi skupaj), ker topi katar. Včasih v obe kremi vmešam še kapljico evkaliptovega olja, sicer pa ga uporabim v izparilniku. Če te zanima kaj več, mi lahko pišeš na naravazazdravje@gmail.com.

Prostor pa naj bo še vedno vlažen, če vlažilca zaraka nimaš, pa bodi z otrokom nekaj časa v zaprti kopalnici in odpri vroč tuš, da se naredi vlaga. To tudi pomaga, zoprno je le to, da ponoči v kopanici ne morejo spati, zato lahko poskusiš navlažiti zrak tudi z mokro brisačo na vročem radiatorju ali skledo vode na radiatorju, vendar pa je seveda vlažilec učinkovitejši. Mi smo kupili enega za cca 30 eur v Merkurju in smo zelo zadovoljni...

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 11:14:48   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka
Zara a tale zadeva z redkvijo lahko dalj časa stoji? Vidim namreč, da se dva dni (oz. čez noč) izteka? Čebula in med sta takoj, v roku parih ur in mu lahko dokaj hitro dam.

Ja, to mora stat vsaj 8 ur. Pa med lahko kar sproti dolivaš. Je pa precej lažje, če je redkev večja.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 14:30:43   
Najaa
Moji dve imata te dni tak kašelj. Sicer izkašljujeta, ampak se kar davita zraven in ne vem več, kaj naj še naredim. Prostore vlažimo, imamo tudi vlažilec za ponoči, dajem jima prospan, veliko pijeta... Davita se pa tako, da tudi bruhata. user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 18:20:53   
suzolinka
Hmmm .... Zara dejansko je nekaj na tem. Hvala!!! Že tri dni pije med+črna redkev in kašelj je zaenkrat moker (meji na suhega). Ponavadi bi že ornk kašljal. Pa še zelo rad ga jeuser posted image
Pa imam vseeno še eno vprašanje. Ta sok, ki se izcedi ven iz redkve, kako ga hranite? v hladilniku, na sobni temperaturi? A pa res je dovolj samo ena žlička na dan? Koliko časa?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 18:45:45   
ZARA
Nikjer posebej ga ne hranim, ker se vse sproti popije. Jst vsak večer dodam spet v redkev med, da je vedno dovolj. Lahko pa daš v kakšno manjšo flaško od sirupa ali pa kaj takega. Dajem ji pa cel teden 3x na dan, po eno ali dve mali žlički. Ona bi itak spila vse, ker ji je tudi dober. Ponavadi je drugi dan že dobra.
Fajn, da mu je všeč potem je takoj vse lažje, glede doziranja mislim.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 18:48:18   
ZARA
Še ta link spodaj si poglej, če te zanima, suzolinka.
http://www.ringaraja.net/forum/Doma%C4%8Da_BIO_zdravila_in_zvarki_tete_Pehte/m_4980985/tm.htm

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: suh dražeč kašelj
3.3.2010 19:29:02   
Lantea
Še en recept, ki je pr naši mali tud v enem dnevu pomagal iz suhega kašlja - si je potem lahko odkašljala
Torej:
- prežgeš oz. stopiš 12 žlic sladkorja, dodaš mislim da kakšnih 14 žlic vode in 12 lovorovih listov. Pustiš nekaj časa, pobereš liste ven in daješ po žlički. Seveda dlje kot pustiš lovor notri, bolj ima močan okus...samo naši potem takšen ("močan") ni bil več tako všeč.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: suh dražeč kašelj
4.3.2010 9:24:04   
suzolinka
Uau! Hvala user posted image
Sem se že ustrašila, ker nekje piše, da daš samo eno žličko na dan. Tudi naš ga obožuje

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?