|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
3.3.2010 21:34:51   
Taddy78
Ne me narobe razumet, ampak ena mamica na eni drugi temi nonstop lima linke in opozarja administratorje na to, če katera dela kako reklamo...

(odgovor članu naravazazdravje)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:22:16   
naravazazdravje
Hvala za opozorilouser posted image user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:36:04   
Gina
NO, bom pa še jaz povedala zakaj ne bi kupila recimo tee tree kreme

INGREDIENTS:
aqua, cetearyl alcohol, propylene glycol, cera alba, sorbitol, hydrogenated polyisobutene, decyl oleate, oley oleate, melaleuca alternifiolia, glycine soja, parfum, zea mays, leptospermum scoparium, melaleuca ericifolia, chamomilla recutita, salvia officinalis, hypericum perforatum, achillea millefolium, althaea officianalis, allantoin, butylene glycol, glyceryl linolete, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, ethoxydiglycol, propylparaben, lactic acid, glyceryl linolenate, glycerin, serine, sodium lactate, tea-lactate, urea, ethylparaben, methylparaben, sodium chloride, linalool, limonene.


Vsebuje polno neke svinjarije, ki je niti na svojo kožo ne bi dala:
- en kup parabenov, ki so ful škodljivi in jih nobena naravna kozmetika ne bi smela vsebovat
- sodium lauril sulfat, ki je še v šamponu škodljiv, kaj šele v kremah!, pa kup drugih sulfatov, ki jih tudi ne maram na koži
- vsebuje parfume, ki so vedno riskantni kar se tiče sestavin, navadno nekontrolirani in strupeni
- vsebuje eterična olja, ki so za alergike lahko hudo vprašljiva
- vsebuje alkohole

Torej zame ta krema: Ne, hvala.

Pred časom, ko se še nisem ukvarla niti malo s sestavinami krem, sem kupila par justovih reči in vvseh kremah je podobno sranje. Če kakšna želi, vam prilepim kdaj drugič še razlage, zakaj je katera snov zanič.

Za konec pa še tole: Koža je največji organ in v par minutah pride v telo vse čist enako kot da bi stvar pojedli. Tudi strupi v kremah. In te reči žal še niso tako dobro kontrolirane, kot je hrana. V bistvu so zelo slabo kontrolirane in drži jih skupaj industrija in denar, zato še dolgo ne bodo kontrolirane kot bi bilo treba. Mal moramo biti sami policaji pri tem, zaupati državi je mal loterija. Prodajalcem pa še veliko večja loterija.

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.3.2010 0:39:29 >

(odgovor članu naravazazdravje)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:39:12   
ledenaa
Gina prilepi,ampak daj novo temo user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:40:22   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Gina prilepi,ampak daj novo temo user posted image user posted image


Jutri, danes grem počasi spat. user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:52:48   
ledenaa
kaj boš spala,je čist brezveze user posted image
a ni lep mir na RR-ju user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:54:49   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

NO, bom pa še jaz povedala zakaj ne bi kupila recimo tee tree kreme

INGREDIENTS:
aqua, cetearyl alcohol, propylene glycol, cera alba, sorbitol, hydrogenated polyisobutene, decyl oleate, oley oleate, melaleuca alternifiolia, glycine soja, parfum, zea mays, leptospermum scoparium, melaleuca ericifolia, chamomilla recutita, salvia officinalis, hypericum perforatum, achillea millefolium, althaea officianalis, allantoin, butylene glycol, glyceryl linolete, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, ethoxydiglycol, propylparaben, lactic acid, glyceryl linolenate, glycerin, serine, sodium lactate, tea-lactate, urea, ethylparaben, methylparaben, sodium chloride, linalool, limonene.


Vsebuje polno neke svinjarije, ki je niti na svojo kožo ne bi dala:
- en kup parabenov, ki so ful škodljivi in jih nobena naravna kozmetika ne bi smela vsebovat
- sodium lauril sulfat, ki je še v šamponu škodljiv, kaj šele v kremah!, pa kup drugih sulfatov, ki jih tudi ne maram na koži
- vsebuje parfume, ki so vedno riskantni kar se tiče sestavin, navadno nekontrolirani in strupeni
- vsebuje eterična olja, ki so za alergike lahko hudo vprašljiva
- vsebuje alkohole

Torej zame ta krema: Ne, hvala.

Pred časom, ko se še nisem ukvarla niti malo s sestavinami krem, sem kupila par justovih reči in vvseh kremah je podobno sranje. Če kakšna želi, vam prilepim kdaj drugič še razlage, zakaj je katera snov zanič.

Za konec pa še tole: Koža je največji organ in v par minutah pride v telo vse čist enako kot da bi stvar pojedli. Tudi strupi v kremah. In te reči žal še niso tako dobro kontrolirane, kot je hrana. V bistvu so zelo slabo kontrolirane in drži jih skupaj industrija in denar, zato še dolgo ne bodo kontrolirane kot bi bilo treba. Mal moramo biti sami policaji pri tem, zaupati državi je mal loterija. Prodajalcem pa še veliko večja loterija.


KVA?!!!!!???
Povej, prilepi, razloži vse!!!!

In, kaj ti predlagaš? Kaj je ok? (Uam da je Alverde ok, nam zelo odgovarja user posted image ...pa Just nam tut odgovarja...)


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 0:58:52   
ledenaa
Pusti žensko,a ne vidiš da je zaspala za compom user posted image user posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 1:00:00   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Pusti žensko,a ne vidiš da je zaspala za compom user posted image user posted image

Ne, hočem da pove user posted image user posted image user posted image !!




_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 6:47:48   
ZARA
Ravno iz razlogov, ki jih navaja Đina ne mažem tamalo z ničemer. Boljše nič, kot pa to "naravno" sranje. Kot vem JUST nima certifikata, čeprav se deklarirajo, kot naravna kozmetika.

LINK



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 7:22:02   
barni
Jaz tudi redno dvomim v te ala natural kreme in kremice. Sama sem bila enkrat na eni predstvitvi ene firme ala Just, ne morem se spomnit kako se rece tisti naravni zadevi, kjer je predstavnica prodajala en sok, ki naj bi ne vem kako dobro vplival na zdravje itd. Pa sem takoj na deklaraciji videla sama (pa sem totalni laik) cel kup kemije notri. Zame je naravni stisnjen iz sadja z dodanimi naravnimi konzervansi. Pa pravi, ja potem bi se pa tkaoj pokvaril, ce ne bi bilo tega notri. A dej nehi no, sama doma delam sok iz sadja (se sirup ampak sok), pa mi zdrzi celo zimo. HALO?

Pa se neki for je bilo, da je etericno olje evkaliptusa naravni antibiotik, ki deluje selektivno in pobija samo slabe bakterije dobre pa pusti...jao jao. Cene take, da dol pades, zenske poslusale z odprtimi usti. Kaj ces, jst vedno v vse najprej podvomim, ce me pa prepricajo na podlagi tehtnih argumentov, pa se pustim tudi prepricat. SAmo tale me definitivno ni.

CE Gina ve, katera kozmetika ustreza oziroma je najbolj primerna in ima najmanj svinjarije notri, potem se priporocam za kaksen seznam, lahko tudi na ZS; ce je prepovedano objaviti.

Pa se tole; ena je napisala, da je na stopalu polno refleksnih tock. Ja res je, samo pri otrocih jih je treba pustiti pri miru. Slucajno imam v druzini osebo, ki se ukvarja z refleksno masazo stopal. Tako da...se ni za hecat.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 8:07:52   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: polma
Upam da je Alverde ok, nam zelo odgovarja user posted image ...pa Just nam tut odgovarja...)

Zanimivo pri Alverde je to, da tudi nima označeno na vseh artiklih. Na nekaterih je označen BDIH, na nekaterih pa ne. Pa jo vseeno uvrščajo med naravno. Kako je s tem, ve katera?

< Sporočilo je popravil ZARA -- 4.3.2010 8:08:13 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 12:09:05   
Gina
Ja zara, vem kako je s tem. Tukaj je klasifikacija o tem, kako ni klasifikacije in se vse lahko prodaja pod skoraj karkoli - v kozmetiki mislim:

http://www.zps.si/osebna-nega/higiena-in-kozmetika/organsko-eko-bio-naravno-v-kozmetiki-11-12-09.html?Itemid=325


Tale stran mi je tud luštna, je pa bolj splošna:

http://www.naturalnews.com/Index.html

Tukaj je nekaj o snoveh, zelo zanimivo:

http://www.orgon.si/sestavine-in-druge-snovi/


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 12:42:06   
Gina
Še to, alverde je ena manj strupenih kozmetik. Je pa tako, da ljudje hočejo kemijo, ker pravijo,d a to koža ok prenaša, da ni tolk mastno, da se bolje vpija (ja zakaj pa potem rabiš kremo, če ne rabiš masti, a rabiš smao kemijo za na ksiht, da ti nekaj vpije, da imaš kvazi občutek, da sinekaj naredil zase, v resnici se pa vsk dan malo zastrupljaš??). Stvar je taka, kakor sem jaz to laično gledala, kremo izdelujejo iz nekih maščob, lahko rastlinskih ali živalskih ali pa predelanih, ali pa iz naftnih derivatov (velikokrem, tudi medicinskih je na osnovi bele baze, v kateri je vazelin) ker pa je to samo po sebi premastno, morajo to reč redčit z nečim, pa ne samo z vodo ali kislino, včasih to delajo z alkoholom ali drugimi umetnimi snovmi. Temu dodajajo kemijo za obstojnost, saj recimo naravna maščoba navadno nima dolg rok trajanja. Vsemu skup dodajo rastlinske izvlečke za zdravilne učinke, včasih dajo namesto rošce not kar eterično olje, ki je zelo koncentrirana stvar in v večijih odmerkih celo zelo nevarna.

V primcipu je daleč najboljše uporabljat izključno maščobe, neredčene, če že moraš, v katere namočiš domače rošce. Vendar je to mastna zadeva, ki ti lahko maši pore. Zato je, če mene vprašaš nesmiselno uporabljat kreme sploh,če nimaš res suuuuheee kože), ker imajo več minusov kot plusov. Vse kar daš na kožo, pride direktno v telo. Celice morajo to reč predelat. Jetra tudi.

Katere so maščobe, ki naj bi bile ok? Kolikor sem jaz brala, so to lanolin, kokosovo, kartiejevo, kakavovo maslo in temu podobne reči. Zdaj sem govorila izključno o kremah, šamponi in mila so poglavje zase.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:01:00   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

NO, bom pa še jaz povedala zakaj ne bi kupila recimo tee tree kreme

INGREDIENTS:
aqua, cetearyl alcohol, propylene glycol, cera alba, sorbitol, hydrogenated polyisobutene, decyl oleate, oley oleate, melaleuca alternifiolia, glycine soja, parfum, zea mays, leptospermum scoparium, melaleuca ericifolia, chamomilla recutita, salvia officinalis, hypericum perforatum, achillea millefolium, althaea officianalis, allantoin, butylene glycol, glyceryl linolete, sodium cetearyl sulfate, sodium lauryl sulfate, ethoxydiglycol, propylparaben, lactic acid, glyceryl linolenate, glycerin, serine, sodium lactate, tea-lactate, urea, ethylparaben, methylparaben, sodium chloride, linalool, limonene.


Vsebuje polno neke svinjarije, ki je niti na svojo kožo ne bi dala:
- en kup parabenov, ki so ful škodljivi in jih nobena naravna kozmetika ne bi smela vsebovat
- sodium lauril sulfat, ki je še v šamponu škodljiv, kaj šele v kremah!, pa kup drugih sulfatov, ki jih tudi ne maram na koži
- vsebuje parfume, ki so vedno riskantni kar se tiče sestavin, navadno nekontrolirani in strupeni
- vsebuje eterična olja, ki so za alergike lahko hudo vprašljiva
- vsebuje alkohole

Torej zame ta krema: Ne, hvala.

Pred časom, ko se še nisem ukvarla niti malo s sestavinami krem, sem kupila par justovih reči in vvseh kremah je podobno sranje. Če kakšna želi, vam prilepim kdaj drugič še razlage, zakaj je katera snov zanič.

Za konec pa še tole: Koža je največji organ in v par minutah pride v telo vse čist enako kot da bi stvar pojedli. Tudi strupi v kremah. In te reči žal še niso tako dobro kontrolirane, kot je hrana. V bistvu so zelo slabo kontrolirane in drži jih skupaj industrija in denar, zato še dolgo ne bodo kontrolirane kot bi bilo treba. Mal moramo biti sami policaji pri tem, zaupati državi je mal loterija. Prodajalcem pa še veliko večja loterija.



Samo to: pozimi ne poješ nobenega sadja in zelenjave polnega pesticidov, kremo za obraz in telo imaš ziher 100% naravno....
Kolikor je meni znano lahko veliko Justovih izdelkov zaužiješ, kar pa za kreme, ki jih kupiš v trgovini ne bi mogla rečt (no to čist laično govorim, da ne bo spet kakih napadov), tako da se ziher raje odločim za Just, kot za kaj druga, pa še efekt je.
Meni gre na jetra le to, da se tako goreče popljuva ena stvar, po drugi strani pa se v telo vnaša 10x večje svinjarije, a na to pa noben ne poštudira. Tako je pač moje mnenje, če lahko zaužijemo vso sranje iz trgovine (pesticidi, aditivi, emulgatorji, konzervansi...), kadimo, se ne gibamo...potem naj ne bi bili pametni pri določenih zadevah in jih tako popljuvali. Razen če RES tako zdravo živimo, da oh in sploh!!!


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:14:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: nia5


Samo to: pozimi ne poješ nobenega sadja in zelenjave polnega pesticidov, kremo za obraz in telo imaš ziher 100% naravno....
Kolikor je meni znano lahko veliko Justovih izdelkov zaužiješ, kar pa za kreme, ki jih kupiš v trgovini ne bi mogla rečt (no to čist laično govorim, da ne bo spet kakih napadov), tako da se ziher raje odločim za Just, kot za kaj druga, pa še efekt je.
Meni gre na jetra le to, da se tako goreče popljuva ena stvar, po drugi strani pa se v telo vnaša 10x večje svinjarije, a na to pa noben ne poštudira. Tako je pač moje mnenje, če lahko zaužijemo vso sranje iz trgovine (pesticidi, aditivi, emulgatorji, konzervansi...), kadimo, se ne gibamo...potem naj ne bi bili pametni pri določenih zadevah in jih tako popljuvali. Razen če RES tako zdravo živimo, da oh in sploh!!!




Ne, nia, jaz ne uporabljam nobene kreme, še nikol je nisem, pa mam 40 let, pucam s kisom in sodo, jem skoraj izključno domačo zelenjavo, sadje iz eko kmetij, ne kadim, ne pijem, gledam da šamponi ne vsebujejo večje svinjarije kot je treba, uporabljam samo trda mila, živim daleč od civilizacije.... ma ne bom ti naštevala. Ampak zaradi mene se ti kar zastrupljaj. Zgovarjaj se, d a če piješ, je vseeno če še kadiš zraven, pa uporabljaš parabene in pesticide...nalagaj si reči eno na drugo v telo, dolgoročno itak ne zginejo, ampak se večina kemije samo nalaga.  Vseeno mi je. Jaz se ne bom zavestno zastrupljala. In še naprej bom ljudi osveščala. Kako naj se nečemu izognejo, če ne vedo, da je tisto strupeno? Kako naj vedo, če pa vendarle zaupajo državi, d a jih bo varovala, država je pa v oblasti industrije, ki ji ni v interesu ščitit kaj več kot svojo rit?
 
Zdaj se bom pa še pobarvala, če samo barvno razumeš.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:17:51   
Gina
Evo, citiram samo za tole reč:


Sodium lauryl sulfate, SLS, [Natrijev Lauril sulfat], E487

Avtor Administrator   


10.julij 2009



Kemijska formula

NaC12H5SO4
IUPAC: Sodium dodecyl sulfate

Opis
Je pomembna komponenta večine kozmetičnih preparatov, kjer se uporablja zaradi svoje čistilne lastnosti.
Proizvodnja
Ponavadi je SLS umetno proizveden v reakciji med dodekanolom in žveplovodikovo kislino. Lahko tudi naravnega izvora, iz kokosovega ali palminega olja.
Uporaba
SLS se zelo dobro peni, zaradi česar se zelo rad uporablja v raznih šamponih, milih. Je močan in poceni detergent. SLS se po laboratorijih uporablja za draženje kože, ker odstranjuje zaščitno plast na koži.
Kje se nahaja
Šamponi, mila, kreme, tudi drugi čistilni pripomočki, npr. za razmaščevanje motorja.
Nevarnosti
IZREDNO NEVAREN ŽE V MM KOLIČINAH !! Dejstvo je, da ga koža vpije izredno hitro, dolg je tudi čas retenzije v tkivih in notranjih organih (dokazano vsaj 5 dni po uporabi). Nevarnost izvira predvsem iz sposobnosti SLS, da tvori nitroamine, ki so produkti nitritov - potencialnih karcenogenih snovim ki jih povezujejo tudi z Alzheimerjevo in Parkinsovo boleznijo in nastankom diabetesa .
Prav tako naj bi bil krivec za zaviranje rasti las, izpadanje, torej lahko rečemo plešavost. Pri otrocih naj bi bil krivec za alergije, občutljivost kože, oči.Q
Blagodejni učinki
/
Naše mnenje
IZOGIBAJTE se zobnih past, šamponov, gelov za prhanje, mil, ki vsebujejo SLS (natrijev lauril sulfat), sodium dodecyl sulfate (SDS or NaDS) ali celo Ammonium lauryl sulfate. Tudi če je naravnega izvora bo v telesu vsaj teden dni, z različnimi snovmi pa lahko tvori tudi nitrite (nitrosanime), ki so karcenogeni.
Nadaljnje branje/vir
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_lauryl_sulfate

Kaj pa otroci
Otroška kozmetika SLS in njemu podobnih snovi ne vsebuje. Že vedo zakaj.
POZOR: skoraj vse komercialne zobne paste za otroke vsebujejo SLS! 

< Sporočilo je popravil Gina -- 4.3.2010 13:19:03 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:21:23   
Gina
Ajd, še za parabene:







Avtor Administrator   


02.januar 2007



Kemijska formula
estri para hidroksibenzoatne kisline [esters of para-hydroxybenzoate acid]

Druge oznake
Para hidroksibenzoat
Metil paraben [Methylparaben] - E218, Etil paraben [Ethylparaben] - E214, Propil paraben [Prophylparaben] - E216, Butil paraben [Butylparaben]

Opis
Je skupina kemičnih snovi - konzervansov, s širokim antimikrobnim delovanjem, predvsem na plesni in glive. Največ se uporabljata metil paraben in etil paraben, predvsem v kozmetičnih izdelkih. Uporabljajo se samostojno ali v kombinaciji z ostalimi parabeni.
Proizvodnja
Z estrifikacijo para-hidroksibenzojske kisline z primernim alkoholom (metanol - metil, ..)
V naravi lahko srečamo metilparaben, npr. v grmu borovnice.
Uporaba
V kozmetičnih izdelkih, v količinah do 1% masnega deleža. Včasih so ga uporabljali za konzerviranje hrane (zadnjih 50 let prejšnjega stoletja).
Kje se nahaja
Ni ga kozmetičnega izdelka, namenjenega čiščenju ali negi kože, ki nebi vseboval vsaj enega izmed parabenov.
Nevarnosti
Nekateri povezujejo raka na prsih z uporabo deodorantov, ki so še do pred kratkim vsebovali tudi parabene. Parabeni naj bi se v telesu obnašali podobno kot estrogen, odkrili so jih v tumorjih prsnih žlez. Več na www: http://www.organicconsumers.org/bodycare/paraben011304.cfm
Dokazana je bila prisotnost parabenov v krvni plazmi ljudi, ki uporabljajo tovrstne kozmetične izdelke. Prav tako so večje koncentracije parabenov ugotovili v rakastem tkivu, predvsem dojk.
Parabeni oponašajo delovanje hormona estrogena.
Blagodejni učinki
/
Naše mnenje
Ne priporočamo. Se hitro absorbira, preko kože prehaja v krvno plazmo, najdemo ga tudi v tumorjih...
Nadaljnje branje/vir
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Paraben

Kaj pa otroci
Uporabljajte najboljša mila, ki so prirejena za otroško kožo. Tako se izognemo pretirani uporabi parabenov (ne moremo se ji pa izogniti). Tudi otroška kozmetika in kozmetika "hoch" podjetij a'la L'ocitaine, Body shop, vsebuje parabene!!!

Umivajmo se z mili, narejenimi po tradicionalnih receptih, ki ne vsebujejo parabenov. Opcija so izdelki podjetja Weleda ali Lush.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:27:41   
Gina
Še to, nia. Ne zgovarjaj se, da je itak vse kemija, kar sploh živimo, pa da če deluje kratkoročno na kožo še kar ok, da to pomeni, da j e vse skup zdravo. Daj mi utemeljeno razlago, da je krema ok, dokaži mi, da so parabeni fajn stvar, koristna za zdravje, pa da je louril sulfat enako zdravilen.   

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:33:30   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: nia5


Samo to: pozimi ne poješ nobenega sadja in zelenjave polnega pesticidov, kremo za obraz in telo imaš ziher 100% naravno....
Kolikor je meni znano lahko veliko Justovih izdelkov zaužiješ, kar pa za kreme, ki jih kupiš v trgovini ne bi mogla rečt (no to čist laično govorim, da ne bo spet kakih napadov), tako da se ziher raje odločim za Just, kot za kaj druga, pa še efekt je.
Meni gre na jetra le to, da se tako goreče popljuva ena stvar, po drugi strani pa se v telo vnaša 10x večje svinjarije, a na to pa noben ne poštudira. Tako je pač moje mnenje, če lahko zaužijemo vso sranje iz trgovine (pesticidi, aditivi, emulgatorji, konzervansi...), kadimo, se ne gibamo...potem naj ne bi bili pametni pri določenih zadevah in jih tako popljuvali. Razen če RES tako zdravo živimo, da oh in sploh!!!




Ne, nia, jaz ne uporabljam nobene kreme, še nikol je nisem, pa mam 40 let, pucam s kisom in sodo, jem skoraj izključno domačo zelenjavo, sadje iz eko kmetij, ne kadim, ne pijem, gledam da šamponi ne vsebujejo večje svinjarije kot je treba, uporabljam samo trda mila, živim daleč od civilizacije.... ma ne bom ti naštevala. Ampak zaradi mene se ti kar zastrupljaj. Zgovarjaj se, d a če piješ, je vseeno če še kadiš zraven, pa uporabljaš parabene in pesticide...nalagaj si reči eno na drugo v telo, dolgoročno itak ne zginejo, ampak se večina kemije samo nalaga.  Vseeno mi je. Jaz se ne bom zavestno zastrupljala. In še naprej bom ljudi osveščala. Kako naj se nečemu izognejo, če ne vedo, da je tisto strupeno? Kako naj vedo, če pa vendarle zaupajo državi, d a jih bo varovala, država je pa v oblasti industrije, ki ji ni v interesu ščitit kaj več kot svojo rit?
 
Zdaj se bom pa še pobarvala, če samo barvno razumeš.



No s tem stavkom pa si vse povedala. Če ne sprejmeš drugačnega mnenja kot je tvoje, pa pač sikneš, žalostno.
Sicer pa sem v zadnjem delu govorila nasplošno, ampak očitno misliš da je vse letelo nate! Hvalabogu če tako živiš, kar pa za večino ljudi ne moremo rečt ane?

Na koncu koncev pa avtorici nisi odgovorila, kako naj pomaga svojemu otročku, naravno.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:39:30   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to, nia. Ne zgovarjaj se, da je itak vse kemija, kar sploh živimo, pa da če deluje kratkoročno na kožo še kar ok, da to pomeni, da j e vse skup zdravo. Daj mi utemeljeno razlago, da je krema ok, dokaži mi, da so parabeni fajn stvar, koristna za zdravje, pa da je louril sulfat enako zdravilen.   


Pa kdo se zgovarja hudiča???

Tudi jaz se vsaj s hrano trudim, da čimmanj svinjarije pojem, nimam pa na žalost gore denarja, da bi kupovala bio izdelke, ki so svinjsko dragi. Tudi mojo pikico poskušam čimmanj izpostavljati nesnagi, kar je pozimi glede hrane malo težje. Pa kje sem rekla da so kreme s takimi aditivi super, rekla sem le da raje uporabljam Just, kot kak drug izdelek, ali naj jo pustim s suho, hrapavo kožo?


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 13:56:56   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to, nia. Ne zgovarjaj se, da je itak vse kemija, kar sploh živimo, pa da če deluje kratkoročno na kožo še kar ok, da to pomeni, da j e vse skup zdravo. Daj mi utemeljeno razlago, da je krema ok, dokaži mi, da so parabeni fajn stvar, koristna za zdravje, pa da je louril sulfat enako zdravilen.   


Pa kdo se zgovarja hudiča???

Tudi jaz se vsaj s hrano trudim, da čimmanj svinjarije pojem, nimam pa na žalost gore denarja, da bi kupovala bio izdelke, ki so svinjsko dragi. Tudi mojo pikico poskušam čimmanj izpostavljati nesnagi, kar je pozimi glede hrane malo težje. Pa kje sem rekla da so kreme s takimi aditivi super, rekla sem le da raje uporabljam Just, kot kak drug izdelek, ali naj jo pustim s suho, hrapavo kožo?



Ne rabiš gore denarja za bio izdelke. Rabiš pa veliko dela. Jaz ogromno časa zapravim na vrtu - veliko energije vložim v to. Pa za vlaganje zelenjave tudi. Ne rabiš veliko denarja za recimo 50g lanolina ( se mi zdi da je okoli 2eur) ali celo za pol litra naravnega madljevega bio olja (ta bi bil najbrž okrog 7eur)- vsekakor manj kot za eno justovo kremo. Pa ni nobenih parabenov not.

In ja, počutiš se napadeno, zato tako brcaš in neumnosti nazaj mečeš, take brez konteksta. Če bi ti bilo vseeno, bi se gladko požvižgala na moj post, saj bi vedela globoko v sebi, kako super ekstra fajn je ta krema in bi ti dol viselo. Tako ti pa ne, ker v srcu veš, da imam prav. Aja, boljše je otroku pustit hrapavo kožo, kot ga mazat s strupi, ki sicer delujejo kratkoročno, dolgoročno pa povzročajo škodo. To je isto kot čokolada... na kratek rok je že fajn, hitro dobiš energijo, prakticirat to vsakič, ko ti cukr pade je pa škodljivo. Al pa čiki - na kratek rok ti nič ne bo, celo bolj vitek boš in manj nervozen.... na dolg rok pa se te reči nabirajo v tebi in veliko možnosti imaš, da končaš na golniku.

Pa še to, jaz sem povedala, kaj naj uporablja, smao dvomim da bo, ker so te reči res mastne, tiste mislim, ki so naravne. NIso tako zelo mazljive in ne vsrkajo se takoj, niso za razvajene. Ti pa meni še vedno nisi dala utemeljene razlage, zakaj so parabeni tako zdravi. utemelji, ap ti bom verjela. Še vsakemu sem, kdor je pametno govoril.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 14:25:42   
barni
Gina,

a lahko napises se kaksno na temo WELEDA proizvodov? TO naj bi bila tudi naravna kozmetika. Je res?

Mi uporabljamo kar nekaj njihovih proizvodov. Ker nimam pojma o tem in ker vidim da ti obvladas, bi bila vesela ce mi napises.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 14:32:27   
Gina
Jaz welede na obvladam prav dobro, ker je nisem tako hudo proučevala, ker ne uporabljam skor nič kozmetike. Nekaj, kar sem brala iz radovednosti ali ker sem rabila kaj, od sestavin tudi ni tako zelo ok, nekaj je ok, zanesljivo pa je zelo natur in brez dodanih čudnih reči weledina zobna pasta tako za odrasle kot za otroke. Ne vsebuje pa niti ne flora - le ta namreč vpliva na hipofizo in ni glih ok. Naš ta mali pravi, da je edina zobna pasta, ki v resnici nič ne peče. Pa imam tudi njihov sprej za podpazduho, ki sicer ima alkohol, in tudi limonel,  nima pa tiatijevega dioksida, ki tako zelo škoduje. Enkrat sem nabavila njihov šampon, ti pa iskreno povem, da ima vse sorte svinjarijo not, da sploh ne govorim o hudi koncentraciji eteričnega olja, ki je zanesljivo previsoka, tako da tega zihr nikdar več ne bom kupila. To so samo moje osebne izkušnje.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga
4.3.2010 14:45:21   
Ksantipa77
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Evo, citiram samo za tole reč:


Sodium lauryl sulfate, SLS, [Natrijev Lauril sulfat], E487

Avtor Administrator   


10.julij 2009



Kemijska formula

NaC12H5SO4
IUPAC: Sodium dodecyl sulfate

Opis
Je pomembna komponenta večine kozmetičnih preparatov, kjer se uporablja zaradi svoje čistilne lastnosti.
Proizvodnja
Ponavadi je SLS umetno proizveden v reakciji med dodekanolom in žveplovodikovo kislino. Lahko tudi naravnega izvora, iz kokosovega ali palminega olja.
Uporaba
SLS se zelo dobro peni, zaradi česar se zelo rad uporablja v raznih šamponih, milih. Je močan in poceni detergent. SLS se po laboratorijih uporablja za draženje kože, ker odstranjuje zaščitno plast na koži.
Kje se nahaja
Šamponi, mila, kreme, tudi drugi čistilni pripomočki, npr. za razmaščevanje motorja.
Nevarnosti
IZREDNO NEVAREN ŽE V MM KOLIČINAH !! Dejstvo je, da ga koža vpije izredno hitro, dolg je tudi čas retenzije v tkivih in notranjih organih (dokazano vsaj 5 dni po uporabi). Nevarnost izvira predvsem iz sposobnosti SLS, da tvori nitroamine, ki so produkti nitritov - potencialnih karcenogenih snovim ki jih povezujejo tudi z Alzheimerjevo in Parkinsovo boleznijo in nastankom diabetesa .
Prav tako naj bi bil krivec za zaviranje rasti las, izpadanje, torej lahko rečemo plešavost. Pri otrocih naj bi bil krivec za alergije, občutljivost kože, oči.Q
Blagodejni učinki
/
Naše mnenje
IZOGIBAJTE se zobnih past, šamponov, gelov za prhanje, mil, ki vsebujejo SLS (natrijev lauril sulfat), sodium dodecyl sulfate (SDS or NaDS) ali celo Ammonium lauryl sulfate. Tudi če je naravnega izvora bo v telesu vsaj teden dni, z različnimi snovmi pa lahko tvori tudi nitrite (nitrosanime), ki so karcenogeni.
Nadaljnje branje/vir
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_lauryl_sulfate

Kaj pa otroci
Otroška kozmetika SLS in njemu podobnih snovi ne vsebuje. Že vedo zakaj.
POZOR: skoraj vse komercialne zobne paste za otroke vsebujejo SLS! 


Gina, kaj pa DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE,  ki je naveden na šamponu od Mustele. A je to isto sranje kot zgoraj al je drugo??

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?