|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:38:34   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, fajn... a je potem Cerkev država v državi al'''' kako (da ignorira zakone države, v kateri je - in za to še ni kaznovana)?

Ja na nek način je.user posted image Ampak krst je strogo cerkevena zadeva in zakoni države ne morejo vplivati na cerkvene zadeve in če cerkev reče, da otrok neporočenih staršev ne bo krstila, se država tu ne more mešati. Kam bi pa prišli, če bi se lahko - zaenkrat še vedno velja ločitev cerkve in države - čeprav se cerkev zelo rada meša v državne zadeve, kjer ji ni mesta.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:42:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
zakoni države ne morejo vplivati na cerkvene zadeve

Aha... zato torej država ne kaznuje duhovnikov, ki so pedofili? user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:44:37   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: benika

A pa je po "cerkvenih zakonih" tako, da se otrok neporočenih parov ne krsti al'''''''' je to pri Vas pač župnikova muha, ki si jo sme dovoliti? V kakšnih primerih pravzaprav župnik lahko zavrne krst?


Lahko zavrne krst, če starša ne živita po verskih pravilih, kar življenje na koruzi sigurno ni.



dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta. ker otrok ni kriv za "napake" svojih staršev. poudarjam, napake v narekovajih. tako bi mu jaz povedala. da v tem primeru on (župnik) tvojemu otroku odreka "božje otroštvo."

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:47:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: urška
dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta.

In kam se pritožiš, če to vseeno naredi?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:47:04   
zmajaz
To je pa drugo Kerensa. Pedofilija pa ni cerkvena zadeva, kot je krst - to je pa kaznivo dejanje, za katerega mora biti kaznovan vsakdo, ne glede na to, kaj in kdo je. Pa saj sama veš - ti ne rabim razlagati - tebi zagotovo ne. user posted image
Zakaj se pa dogaja, da ostanejo nekaznovani, pa tudi sama ne razumem - to se NE BI smelo zgoditi.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:48:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Zakaj se pa dogaja, da ostanejo nekaznovani, pa tudi sama ne razumem - to se NE BI smelo zgoditi.

Hja... saj, kakor berem po medijih, žrtve dobijo javno opravičilo samega Papeža. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:49:09   
Anonimen
ima urška prav.
Kerensa, si pripravljaš gradivo za taščine napade?user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:49:22   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: urška
dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta. ker otrok ni kriv za "napake" svojih staršev. poudarjam, napake v narekovajih. tako bi mu jaz povedala. da v tem primeru on (župnik) tvojemu otroku odreka "božje otroštvo."

Ne bi rekla, da je to tako preprosto. V čem ima smisel krstiti otroka, ki ne bo vzgajan v krščanski veri, če starši ne živijo v skladu z njo?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:51:07   
Pat74
Ponavadi duhovniki res ne zavračajo krsta otrok staršem, ki niso poročeni - je pa res, da na pripravi spodbujajo starše, da svojo zvezo potrdijo tudi pred Bogom. Bolj se komplicira pri botrih, ki so koruzniki ipd. 

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:51:15   
Anonimen
Zakaj se pa dogaja, da ostanejo nekaznovani, pa tudi sama ne razumem - to se NE BI smelo zgoditi.


a niso več ali manj to pravno gledano zastarane zadeve... mislim, da je nekako tako.
pa RKC je želela zakriti ta dejanja in je ponavadi župnika samo premestila drugam...

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:53:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja
Kerensa, si pripravljaš gradivo za taščine napade?user posted image

Hvala za idejo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:54:53   
Pat74
Zakaj se pa dogaja, da ostanejo nekaznovani, pa tudi sama ne razumem - to se NE BI smelo zgoditi.


Daj no, kje živiš,  a na Luni - saj lahko vsak dan bereš zgodbe o državljanih in "državljanih" - dejstvo je, da vsa pravila in vsi zakoni ne veljajo za vse enako, kar pa tudi ni čudno, saj kdo pa pri nas piše te zakone - ravno tista elita, ki je roka pravice pri nas vneto izpušča.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:56:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: urška
dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta. ker otrok ni kriv za "napake" svojih staršev. poudarjam, napake v narekovajih. tako bi mu jaz povedala. da v tem primeru on (župnik) tvojemu otroku odreka "božje otroštvo."

Ne bi rekla, da je to tako preprosto. V čem ima smisel krstiti otroka, ki ne bo vzgajan v krščanski veri, če starši ne živijo v skladu z njo?


pa bi moralo biti tako, ker so botri tisti, ki se zavežejo, da bodo poskrbeli za moralno versko podporo krščencu.
sicer pa: če starša nimata vseh zakramentov, še ne pomeni, da ne morata vzgajati v veri, kateri pripadata...
kot npr. če starša nista visoko izobražena, imata še vedno lahko genialnega otroka, ki bo blestel v šoli.user posted image

< Sporočilo je popravil k.tja -- 21.3.2010 9:59:52 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 9:59:51   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja
če imata starša nimata vseh zakramentov, še ne pomeni, da ne morata vzgajati v veri, kateri pripadata...

Gre za to, da če bi staršema vera res nekaj pomenila, bi spoštovala njena "pravila", ki narekujejo, da morata biti dva, ki želita živeti skupaj in imeti otroka, poročena. Če tega ne spoštujeta, s tem jasno kažeta, da jima vera ne pomeni dovolj ...
Sicer pa pravzaprav ne vem, zakaj sploh zagovarjam cerkev in njena dejanja. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:02:06   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
Zakaj se pa dogaja, da ostanejo nekaznovani, pa tudi sama ne razumem - to se NE BI smelo zgoditi.

Daj no, kje živiš,  a na Luni - saj lahko vsak dan bereš zgodbe o državljanih in "državljanih" - dejstvo je, da vsa pravila in vsi zakoni ne veljajo za vse enako, kar pa tudi ni čudno, saj kdo pa pri nas piše te zakone - ravno tista elita, ki je roka pravice pri nas vneto izpušča.

Ne živim na luni, je pa res, da ZELO ZELO malo berem časopise, pa tudi poročil ne gledam. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:02:48   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: urška
dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta.

In kam se pritožiš, če to vseeno naredi?


To pa tudi mene zanima.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:05:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: k.tja
če imata starša nimata vseh zakramentov, še ne pomeni, da ne morata vzgajati v veri, kateri pripadata...

Gre za to, da če bi staršema vera res nekaj pomenila, bi spoštovala njena "pravila", ki narekujejo, da morata biti dva, ki želita živeti skupaj in imeti otroka, poročena. Če tega ne spoštujeta, s tem jasno kažeta, da jima vera ne pomeni dovolj ...
Sicer pa pravzaprav ne vem, zakaj sploh zagovarjam cerkev in njena dejanja. user posted image


imaš kar prav, zmajaz,... mi2 sva koruznika delno tudi zaradi lenobe, sprva pa zato ker nisva verjela, da sva "prava"... iz cerkvenega zakona je pa malo težko izstopiti_ ni kot civilna poroka.

saj ne zagovarjaš vseh njenih dejanj, ne?user posted image  (tudi jaz ne...)

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:07:50   
Anonimen
...

< Sporočilo je popravil k.tja -- 21.3.2010 10:08:22 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:33:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Tudi k verouku bosta šla in tudi k maši gremo takrat, ko nam paše. Praznujemo cerkvene praznike, nikakor pa nismo neki goreči privrženci cerkve. Tretji ne bo krščen, ker ga župnik ne želi krstiti, ker nisva poročena. Ampak tudi prav. Kakorkoli. Midva se   zaradi tega ne misliva na vrat na nos poročit, ampak bova ta korak naredila, ko se bova zanj odločila.



Odličen župnik, še več takih.
Ne vkaluplja ljudi v svoje preživete okvire, ampak jim pusti, da živijo svojo vero po svoje. Edina napaka-tega se ne zaveda in zmanjšuje statistiko svoji državi. A globalno skrbi za boljši svet.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 10:53:07   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: k.tja
saj ne zagovarjaš vseh njenih dejanj, ne?user posted image  (tudi jaz ne...)

Pravzaprav VEČINE njenih dejanj NE. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 11:24:00   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: urška
dejansko je pa to tako, da ne sme zavrnit krsta.

In kam se pritožiš, če to vseeno naredi?


jaz bi se u štartu kar njemu pritožila in bi mu točno tako povedala zadeve. in če ne druga bi zahtevala naj mi da tisto potrdilo, da ga krstim drugje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 11:27:16   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

V čem ima smisel krstiti otroka, ki ne bo vzgajan v krščanski veri, če starši ne živijo v skladu z njo?


Starši in botri se ob krstu zavežejo, da bojo otroka tako vzgajali. Če tega ne storijo, se bojo "na koncu" oni "tam zgoraj zagovarjali" zakaj niso izpolnili obljube. Če pa starši otroka tako vzgajajo in ta otrok, potem ko odraste, pač ne "izpolnjuje dolžnosti" se bo "zagovarjal" sam. Kot sem napisala, otroku je treba omogočit "božje otroštvo" in ne župnik, ne starši mu tega ne bi smeli odreči. taka naj bi bla teorija.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 11:27:48   
limonita
Hahaha, MTFP, pa menda ja ne verjameš v te "pravljice", ki si jih prilepila. Ahjej... 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 13:45:07   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: koala

Glej Gremaine, ti imaš svoj pogled na krst drugi imamo spet svojega. Glede tega da otroku nekja vsilimo s krstom. A se zavedaš koliko stavri mu /ji boš še vsilila?
Najin sin je krščen, gremo v cerkev (pa ne vsako nedeljo) praznujemo cerkvene praznike. Ko bo dovolj star ga nameravam vpisti tudi k verouku, jaz  sem hodila 9 let pa mi ni nič manjkalo, nič slabega se nismo naučili, celo tako všeč mi je bilo da sem se pokončanem osnovnošolskem verouku vpisala tudi k maldinskemu in je bilo prav fino.
Če pa bo začutil da to ni zanj pa bo lahko mirne duše odnehal, ne bom zato potem panike delala.


Kaj pričakuješ, da ti bomo odgovorite.
Fajn zate in tvoje otroke. Ne pa zame, mojo družino, moje otroke.

OK?

Torej, vi praznujete krščanske praznike, mi pač ne. Praznujemo in pečemo potice pač za kakšne druge (necerkvene), ki jih vi mirne duše ignorirate.

Glede izjave o škodljivosti in neškodljivosti verouka.

Mi ateisti nismo hodili k verouku, pa nam tudi nič ne manjka, v času, ki si ga ti preživela pri verouku smo počeli pač druge stvari.
V urah, ki si jih ti preživela pri mašah in veroukih, smo mi počeli pač nekaj drugega, za nas vsekakor bolj koristnega.

Glede potrebe po verouku - ja seveda, ko bo moj otrok pri 16ih začutil potrebo po tem, da se da krstit in začne obiskovat verouk, mu v nobenem primeru tega ne nameravam preprečit.
Čeprav moram reč, da je za to verjetnost precej majhna.







A smo malček občutljivi? Nikjer nisem napisla da je tako kot živim jaz in moja družina edino prav, se razumeva? Ne maram pa te grozne nastrojenost proti vsemu kar ni čisto po tvojih prepričanjih. Tvoje življenje je dobro zate in tvojo družino, kako čas prežvljate je meni popolnoma vseeno.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: KRST - a ga je RES treba?
21.3.2010 14:01:02   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Jaz sem krščena, pa me to ni na noben način ožigosalo. user posted image
Če otroku zliješ pol deci vode na glavo in je to njegov edini stik z vero in Cerkvijo, ga to ne bo prav na noben način zaznamovalo. Če ga pa vzgajaš v veri, bo pa to nanj vplivalo, tudi če boš 15 let počakal s krstom.
Vrednote, ki jih starši prenašajo naprej na otroka, ga zaznamujejo, to je dejstvo. Ampak ne vem, zakaj bi bilo bistveno bolje, da otroka vzgajaš v ateizmu kot v veri. Niti slabše, da ne bo pomote. Vsak po svoji presoji.

Me pa ne bo nihče prepričal, da je ta floskula, da želite dat otroku izbiro in ga zato niste krstili, karkoli drugega kot ateistična vzgoja. A doma kdaj molite? A greste v nedeljo k maši? A mu pripovedujete zgodbe iz Sv. Pisma? Vi ste izbrali, da ga ne boste vzgajali kot kristjana, kar je ravno tako "vsiljena" odločitev, kot če bi ga. Samo v današnjih časih in v naši generaciji se to smatra za bolj sprejemljivo.


Pri tej dilemi se mi ne zdi sporen sam krst (zlivanje vode na glavo), temveč to, da z njim izkažem podporo cerkvi kot instituciji in da se podredim nečemu, v kar ne verjamem. To se mi zdi neumno. S fantom razmišljava o krstu samo zaradi njegovih staršev. To, da nek vernik pričakuje od mene, da se v njegovi cerkvi pretvarjam, zato da bo storjeno, kar se spodobi pa se mi zdi višek neumnosti. Kako naj obljubim, da ga bom vzgajala v nečem, v kar ne verjamem?
Molitev, zakramenti, obiskovanje maše se mi ne zdijo vera, temveč tradicija in uklanjanje katoliški cerkvi. Nič nimam proti veri, a iskrene vere vidim bolj malo, večino gre za nekaj "kar se spodobi in je prav" in ljudje to počno, ker so tako naučeni in ne, ker bi o tem razmišljali. Nevzgajati za kristjana da otroku možnost biti karkoli. Nikoli mu ne bom rekla, da je vera neumnost, vzgajati ga v nečem, v kar ne verjamem, pa bi bilo hinavsko. Otroku bom enostavno rekla, da ne vem, "kaj je res" in kaj ni in da bo to moral sam zase raziskati. Vera je lepa, a poiskati si moraš svojo vero.
Menim, da je edino pošteno, da je starš do otroka iskren, zato mislim, da pač učimo otroke tisto, v kar verjamemo, hkrati pa jih moramo naučiti misliti s svojo glavo.



S prvim odebeljenim delom se popolnoma strinjam. Saj sem napisala, vsak po svoji presoji. Če se ti zdi vera nekaj neumnega, je krst zate nesmiselen. Za tvojega otroka pa tudi, ker sam krst brez verske vzgoje pomeni bore malo.

Se pa niti slučajno ne strinjam s tem, kar sem ti podčrtala. Otrok ima v vsakem primeru možnost biti karkoli. Hkrati pa tvoja vzgoja v vsakem primeru vpliva nanj. Vzgoja v neveri ni nič bolj objektivna in nevtralna, kot vzgoja v veri. Katoliki otroka učijo, da bog je, ti ga učiš, da boga ni. In ne se sprenevedat, da ni tako.

En čisto banalen primer:
Božični prazniki. Katolik svojemu otroku razloži, da praznujemo rojstvo Jezusa Odrešenika. Da se je to res zgodilo. Ti pa, da katoliki verjamejo, da se je takrat rodil Jezus. V smislu, da to itak ni res, samo nekdo drug to verjame.

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?