|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 21:46:47   
nananaja
Hecno, leto ali dve nazaj sem tak čas tle brala eno temo, kjer so se mamice na podoben način ropkale, ali obleči bodi s kratkimi rokavi pe čez še kratko majico, ali ne... :) sem se kar nasmejala

Sicer pa mene ne moti toliko veter kot me moti mraz in če mene zebe v ušesa, potem me kmalu boli glava, če pa me zebe okoli pasu, me zebe po celem telesu. sama sem zjutraj oblekla bundo in dala na glavo ruto, ker ne rabim glavobola že za zajtrk. otroke je oblekel mož, pa jih je preveč, ker so imele potne nogice, pa se bova za jutri zmenila drugače.
me pa mnogo bolj moti, če vidim jeseni pri +10 stopinjah otroka v kombinezonu, kot pa če pomladi prve tople dni vidim otroka s kapo. lani je kolegica imela jeseni otroka v kombinezonu že ko jaz še niti nisem zlekla bund za tamale.

imamo pa me težave z vnetimi ušesi. meni doma vsiljevali naušnike skoraj celo leto, pa jih ne dajem otrokom.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 21:50:14   
aprilčica07
Naš frajer je danes šel prvič ven brez kape. Mukoma sem ga prepričala, da lahko kapo pustimo doma, ker je zunaj toplo (hudič je ker je kapa na strelo mcquiin ali kako se že napiše in po moje jo bo hotel imet na glavi tudi ko bo 30 plus zunaj)user posted image
Tamala pa ima še kapico, tanko spomladansko.
Drugač se pa strinjam z vsemi, ki pravite ne pretiravat in oblečt na isti način kot sebe:)


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 21:59:49   
Anonimen
Jaz kapo še vedno nosim, tudi na sončku, ker mi paše-tako lepo toplo je pod njo user posted image .


(odgovor članu kallia)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
23.3.2010 22:15:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:20:39   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: barni


IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

no mene pa nekaj drugega zanima...

zakaj, kadar nekaj veste, kar očitno vse ne... zakaj tega ne poveste lepo?
zakaj se je treba vedno delat nekaj več in se norčevat?
takoj vse priletite na tako temo in se afnate! a je tak težko lepo svetovat, sej vsi pač ne vejo/vemo vsega. a bi blo težko pomislit, da tudi ve marsičesa ne veste, pa se ne bi vedno norčevale, ampak lepo odgovorile?

Kaj se potem počutite bolj pomembne ali kaj?



Joj, pa je le ena vprasala...meni je tudi ta efekt zelo fascinanten. Ne vem kaj ga povrzoci. Vidim na vseh temah, da je enako. Enostavno se takim postom ni moc izogniti.

Veš, po mojem sam čakajo kot sestradane hijene, da prleti en tak post user posted image
Pa vse so tko zlo kuuuuuuul user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:28:12   
tlb
Nam je pa lani vzgojiteljica svetovala, da imamo otroka jeseni (oz. na prehodu) čim dlje v"kratkih in tankih" oblačilih, spomladi (oz. na prehodu) pa čim dlje v "daljših in toplejših" oblačilih. Seveda naj vmešamo zraven tudi zdravo kmečko pamet in ni treba otroka v zimskem kombinezonu in termo kapi furat aprila naokrog.....
Za trakce pa je rekla, da se njej osebno ne zdijo praktični, ker če te zebe v glavo, te v celo in da raje vidi al kapo al pa nič.....
in jaz se nekak poskušam držat teh njenih navodilc, se mi zdijo zelo praktična.
Naše dete ima trak za "šminko" v igralnici (valjda muco Kiti), za ven pa vedno kapo (ko jo rabi) in ji velikokrat gledajo ušesa kar ven iz kape, tudi pozimi.....sam je pa imela v 4 letih enkrat vnetje ušesa, pa se mi je morda lažje odločit. na ja, po drugi strani, pa je nonstop nekaj prehlajena, pa kašelj, pa iz noska teče.....ojoj, kaj pa če je to zaradi kape user posted image .

pa še "poročilo": dans je bla najprej brez kape, ko pa je sonce nehalo tak "kurit" pa sem ji dala bombažno kapo. uhlji so kmalu pokukali ven.....

ah ta naša deca. in njihove kape user posted image

LP s Štaerske
-------------------

(odgovor članu kallia)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:30:46   
Anonimen
Nam je pa lani vzgojiteljica svetovala, da imamo otroka jeseni (oz. na prehodu) čim dlje v"kratkih in tankih" oblačilih, spomladi (oz. na prehodu) pa čim dlje v "daljših in toplejših" oblačilih. Seveda naj vmešamo zraven tudi zdravo kmečko pamet in ni treba otroka v zimskem kombinezonu in termo kapi furat aprila naokrog.....


Podobnega principa se držim.

...ki ga podpira lenoba, da pospravim omare user posted image user posted image .
In prijeten občutek toplote pod kapo user posted image .

(odgovor članu tlb)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:31:24   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Nam je pa lani vzgojiteljica svetovala, da imamo otroka jeseni (oz. na prehodu) čim dlje v"kratkih in tankih" oblačilih, spomladi (oz. na prehodu) pa čim dlje v "daljših in toplejših" oblačilih.
-------------------

jp. jeseni si čim dlje slečen, spomladi pa čim dlje oblečen. stara modrost

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:33:07   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Naš frajer je danes šel prvič ven brez kape. Mukoma sem ga prepričala, da lahko kapo pustimo doma, ker je zunaj toplo (hudič je ker je kapa na strelo mcquiin ali kako se že napiše in po moje jo bo hotel imet na glavi tudi ko bo 30 plus zunaj)user posted image
Tamala pa ima še kapico, tanko spomladansko.
Drugač se pa strinjam z vsemi, ki pravite ne pretiravat in oblečt na isti način kot sebe:)



Naš je lani junija hotel v trgovino v skibuckahuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kdaj ven brez kape
23.3.2010 22:34:45   
tlb

-------------------
[/quote]
jp. jeseni si čim dlje slečen, spomladi pa čim dlje oblečen. stara modrost
[/quote]

če pa gre za staro modrost.......upoštevat.
torej-če ktera ne ve, naj vpraša mamo al pa babico user posted image (šala......)
LP
---------------

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 0:03:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tlb
Nam je pa lani vzgojiteljica svetovala, da imamo otroka jeseni (oz. na prehodu) čim dlje v"kratkih in tankih" oblačilih, spomladi (oz. na prehodu) pa čim dlje v "daljših in toplejših" oblačilih.

To tut men mami non-stop govori ... samo sem vseeno tamalo že parkrat ven peljala brez kape. Z ušesi nima problemov in če je toplo pa ne piha ne vidim potrebe po kapi ... če je pa zapihalo sem ji pa trak gor dala ... učesa so bila le celo zimo navajena, da so na toplem pod debelo kapo in je pomoje s temi trakci in tankimi kapami fino malo ta prehod omilit. To je pač moja preprosta logika.

(odgovor članu tlb)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 7:37:11   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: tlb

Nam je pa lani vzgojiteljica svetovala, da imamo otroka jeseni (oz. na prehodu) čim dlje v"kratkih in tankih" oblačilih, spomladi (oz. na prehodu) pa čim dlje v "daljših in toplejših" oblačilih.
-------------------

jp. jeseni si čim dlje slečen, spomladi pa čim dlje oblečen. stara modrost


Ja, stara modrost iz časov, ko je bilo vreme oz. podnebje še normalno in so bili normalni temperaturni prehodi med jesenjo in zimo in potem med zimo in pomladjo. Zdaj pa se jeseni v parih dneh ohladi za 15 stopinj, spomladi pa, tako kot letos, v zelo kratkem času iz -5 na +15. Tako da je treba poleg stare modrosti uporabljat še zdravo pamet, ne pa da nekateri vlačijo otrokom gor bunde in zimske kape pri +15 samo zato, ker je bilo 2 tedna nazaj še precej mrzlo.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 24.3.2010 7:38:40 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 8:29:57   
sanelaa
Hm, naš ima že nekaj časa bombažno kapico, parkrta je bil čez dan že brez nje. Oziroma iz vrtca sva zunaj na igrišču, kjer divja, potem okolo šestih ko greva proti domu pa mu dam kapico gor.
Štrample tudi še nosi, s tem da ima čez čisto tanke jeans hlače, vse podložene zimske hlače smo že pospravili.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 9:00:57   
mateja8
3jeMi......se strinjam s tabo.

Moj sine bo star šest let in gre še vsako jutro s kapo v vrtec. To ni moj ukaz, ampak njegova želja. Mi je že velikrat jamral, da ga neki pika v ušesih in po moje ga mal trga not, kadar ga napiha. Pri nas pa itak skos veter veje, ker smo na hribu.
Zdej mu že dam trak in ga kar uporablja.
Do sedaj še ni imel ne vnetega grla, ne ušes in ne učkov pa tudi smrkav skor ni bil. Mogoče se lahko zahvalim temu, da hoče nosit kapo??

Drgač pa punce ste res u iber nesramne in vsevedne. Bogi vaši otočki pri vas pametnjakovičkah. Me zanima če lahko uveljavljajo svojo voljo. Po moje ne, glede na to, da je tut me ne smemo.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 9:29:52   
eva1
Naša tevlka dva sta bla že nekajkrat brez kape-ko je toplo pa ne piha sta brez!
Samo tega glede traka-jst sem se prej vedno skoz smejala..o kakšni traki..bla, bla..dokler me ni tok prepihalo da me je ful ušes bolel 2 dni..nč druga, nisem kihala, ne smrkala, niti grlo me ni bolelo..samo ušes-pe se mi ej to že ene parkrat zgodilo..tko da moja dva imate trak gor če piha..sej pa si tut jst čez ušesa lase dam, če piha,. da me ne zebe!

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 9:59:24   
kristinaj
naše dva sta brez kape če je nad 5 stopinj in ne piha.... če nima težav z ušesi mu je ne dajej niti traka... dej si ti kapo na glavo in pejdi ven, najbrž ti ne bo prijetno, ker bo kurilo v glavo...

ima dve leti in ga lahko oblečeš tako kot tebe in nič več..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kallia)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 10:03:49   
špelin@
Džizs, kaj se je izrodilo iz tako nedolžne teme... user posted image

Kar se kap oz. trakov oz. npr. žab (hlačnih nogavic) tiče, smo pa tako različni, da bolj ne bi mogli biti. Tako mi odrasli med sabo kot naši otroci. Vsak starš lahko sam naštudira, kaj ustreza njegovemu otroku. Ni enega univerzalnega pravila.

Jaz točno vidim, da je moja najstarejša hči totalna zmrzljivka, ki še vedno zjutraj nosi (podloženo!!) kapo in debele žabe pod kavbojkami, srednja je bolj vroče sorte in ima samo nogavičke in obvezno trak "na rutko", ki ji sicer zleze dol, ampak ga ima za šminkirat user posted image , najmlajši je pa nekje vmes in mu dam na glavo kapo iz tanjšega flisa.

Aja, tudi jaz sem bolj med ta zmrznjenimi, danes sem prvič brez žab pod hlačami (ja, ja user posted image ) in me je zjutraj na poti v vrtec zeblo kot psa user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 24.3.2010 10:04:44 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 10:06:02   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Naša tevlka dva sta bla že nekajkrat brez kape-ko je toplo pa ne piha sta brez!
Samo tega glede traka-jst sem se prej vedno skoz smejala..o kakšni traki..bla, bla..dokler me ni tok prepihalo da me je ful ušes bolel 2 dni..nč druga, nisem kihala, ne smrkala, niti grlo me ni bolelo..samo ušes-pe se mi ej to že ene parkrat zgodilo..tko da moja dva imate trak gor če piha..sej pa si tut jst čez ušesa lase dam, če piha,. da me ne zebe!


Aha, imam sama enake izkušnje - in po potrebi nosim trak ali baretkasto kapo, sploh če piha in lasje čez ušesa ne zaležejo  user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 10:18:07   
ZmajTolovaj
Ja lej, moj mož ma tudi še zmer trak na glavi, pa ga nosi non stop, ker je pač en penzioner, kaj naj. Pa pravi, da mu ni vroče, mene pa kar kuha zraven. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 10:58:32   
koala
Moj sine še ima tanko bombažno kapico, ker je bilo v senčki za hišo kjer je imel včeraj veliiiiiiiiiiiiiiiko dela.
Pa še nekaj vneta ušekska ne pridejo vedno od nečiščenega noska. Moj ima ponavljajoča izlivna vnetja pa nos čistimo vsaj 3 krat dnevo z fiziološko in sesalcem, če postane smrkav pa še pogosteje tako da...............

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 21:40:22   
SaaS
Mojima dvema te dni tudi v vetru nataknem na glavo bombažno kapco ali trak.
Ja tudi meni danes na vetru ni bilo preveč super. Ko sem bila zunaj s tamalim pred hišo, sem si tudi jaz potegnila kapuco čez glavo. In včeraj isto. Je kar dobro pihalo.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kdaj ven brez kape
24.3.2010 21:47:39   
valči
Jaz se držim tega starega reka,spomladi ne prehitro dol,jeseni ne prehitro gor.
Pa mi vsi imamo radi kape.Smo na vasi,jaz sama sem še dva dni nazaj imela gor ruto,mi je pasalo glavo imet na toplem.O otrocih ni dvoma.Vsi trije še nosijo kape.Sicer tanjše,vendar jim paše,kot meni.Ko začne pihat,piha.In tavečji si jo sam da zjutraj za v šolo in pol doma.Mi ni treba težit.

Če je pa mirno in sončno,pa gredo trakci gor.Pač,meni trakci sedejo,punci imata trak-rutko.
Ne vem,zakaj so jih izzumili,če niso za nikamoruser posted image ,no za nekatere pač.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kdaj ven brez kape
25.3.2010 10:52:08   
barni
No moja deklina ob vetru nujno hoce kapico na glavi. Na rokah nosi se vedno rokavicke, se ponoci jih ima, jao, upam, da bo poleti le dojela, da je prevroce.

Ima se zabe (no tukaj ne vztraja sama), vceraj pa je sla v vrtec s termo nogavicami, ker je bila Kitty gor narisana user posted image Jaoj, kaksna hodi okoli. Ma se mi ne da ze zjutraj poslusat kricanja.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kdaj ven brez kape
25.3.2010 14:38:31   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Kar se kap oz. trakov oz. npr. žab (hlačnih nogavic) tiče, smo pa tako različni, da bolj ne bi mogli biti. Tako mi odrasli med sabo kot naši otroci. Vsak starš lahko sam naštudira, kaj ustreza njegovemu otroku. Ni enega univerzalnega pravila.



user posted image Končno en pameten odg.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kdaj ven brez kape
28.3.2010 19:34:11   
vaney
Mene pa zanima, kako je s kapo pri dojenčku oz. 2 meseca starem otroku? Koliko časa oz. do katerih temperatur so jo imeli na glavi? Naš 2-letnik zdaj kape ne nosi več, ne vem pa, kaj naj naredim z slabih 7 tednov staro hčerko (večinoma je v košari)...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?