|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:01:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Popenil je, ker sem mu rekla, da njegovo obnašanje ni primerno (je zelo impulziven). Predvidevam, da se bova o današnjem dogodku pogovorila šele jutri ali v nedeljo. Do takrat bo premleval situacijo in delal žrtev iz sebe user posted image


V bistvu ima neenakomerno razporejene faze-zelo kratko fazo segretja in zelo dolgo ohlajanja.

Kaj narediš z materialom, ki ima te lastnosti?


Najžlahtnejše kovine imajo take lastnosti user posted image  

Kaj narediti z njimi?


Handle with care user posted image .


AnjaPH, ti si mi tko smešna user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:06:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Gina, lepo si interpretirala moško videnje situacije in razumem kaj želiš poudariti.

Zavedam se, da je utrujen, ko pride domov. Zavedam se, da si želi v miru pojesti kosilo in morda v miru spiti en viski. Vendar bi se počasi moral zavedati, da tako kot je bilo pred prihodom otrok, ne bo več (bo, vendar čez 15 let recimo).
Vedno bo moral najti še zadnji atom energije, da bo sinu previl plenico ali ga spravil spat, služba gor ali dol.

Morda res pričakujem preveč od njega, morda res preveč sodim po sebi, venda si ne morem pomagati, da ne bi čutila sočutja do sina, ki obožuje atija, ko vpije nanj in se potem toliko bolj stiska k meni, ko ga ni.


Jaz pa nisem prepričana da res razumeš, kaj sem ti želela povedati.
Tvoj dec zgleda čisto odgovoren in očitno vse sorte naredi, poleg tega da hodi v službo. Problem je, ker vidva gledata drugače na vzgojo. Otrok počne reči, ki niso za počet, dec znori, ti pa ne vidiš, da znori ker se ta mali neprimerno vede in rečeš, da ima ta mali pravico do lumparij, ker je mali in krivdo pripišeš možu, ker se dere. Jaz pravim, da gre to dvoje eno z drugim. Če mali ne bi ril po krožniku z rokami, če ne bi brcal, tulil... mož ne bi vpil. Saj se on ne pritožuje, ker mora delat. Pritožuje se nad tem,d a mora prenašat otroka, ki počne neumnosti in ga želi tega odvadit. Res na ne preveč primeren način, čisto preveč moški (zdaj pa živimo v ženskih časih, kjer moške vzgoje ne sme bit, ajd v redu, sem sama tudi ženska in te moške fore težko prenašam) ampak v resnici ima prav - tega otrok ne sme počet, četudi je mali, ker sicer bosta imela doma velikega razgrajača namesto malega.

IN tu ne gre za zagovarjanje moškega. Gre tudi za tvoje nespoštovanje njegovega dela. Zahtevaš od njega, da je mama. On nikdar ne bo mama, ampak bo vedno oče, s svojimi moškimi forami vred. OK je tako. Priden je,dela, zasluži, pomaga enakovredno, vzgaja otroke,... kaj bi sploh rada? Daj mu priznanje, da je fajn, koristen in priznanje, da ima pravico biti zmatran- pusti ga, da se spočije. Zakaj je otrok pomembnejši od partnerja? Najprej morata vidva med sabo imeti odnos, da bo otrok lahko spoštoval skupnost. Če pa bo otrok daleč pred zmatranim očetom, pa to sori, ni ok. Meni se zdi, da si čist moderno zamenjala vrstni red, kdo kdaj pride na vrsto. Najprej ti in mož - da sploh lahko funkcionirata, potem šele otrok - razen biološke potrebe otroka seveda.

In tu ne gre za bogega moškega, veš. Saj je odgovoren. Niti ne gre za ubogega otroka, veš. Gre za nestrinjanje glede vzgoje in za utrujenost zaradi vsega skup.


Poglej. Ko mi bo on dal priznanje, da sem superfajn mama, ga bo tudi sam dobil.

Kdaj se pa lahko jaz spočijem? Oba sva v istem šmornu.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:07:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Popenil je, ker sem mu rekla, da njegovo obnašanje ni primerno (je zelo impulziven). Predvidevam, da se bova o današnjem dogodku pogovorila šele jutri ali v nedeljo. Do takrat bo premleval situacijo in delal žrtev iz sebe user posted image


V bistvu ima neenakomerno razporejene faze-zelo kratko fazo segretja in zelo dolgo ohlajanja.

Kaj narediš z materialom, ki ima te lastnosti?


Najžlahtnejše kovine imajo take lastnosti user posted image  

Kaj narediti z njimi?


Handle with care user posted image .


AnjaPH, ti si mi tko smešna user posted image user posted image .


A bejž! Ponavadi sem uporabnicam zoprna user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:09:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Kdaj se pa lahko jaz spočijem? Oba sva v istem šmornu.


Ka ne delaš tudi ti nekih svojih projektov?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:10:24   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Gina



Ma ne vem no. Pride domov ves zmatran, hoče biti deloven fotr, ki pomaga, potem pa ta mali packa z rokami po krožniku, pa ga brca medtem ko ga previja, pa tuli, ker ni po njegovo....najbrž vsaj on to tako vidi... in je preveč utrujen, da bi zmogel normalno urejat zadeve. In ne pozabi, da imata dva majhna otroka. Dela je več kot še enkrat toliko kot prej. Še za ženske je to stresno obdobje, če so še tolk pridni otroci, očetje pa navadno to še malo drugače gledajo, četudi se poskušajo prilagajat.

PO moje bi moral ko domov pride naprej imeti malo cajta zase, ne pa da bi moral vse iz rok spustit pa letet k sinu. Se bo ta mali že moral naučiti počakati pol urce, ne bo nobenih psihičnih posledic imel zaradi tega. Vsekakor boljše, da najprej k sebi od službe pride, potem pa še kaj s ta malimi naredi v miru.




Ne trapaj!
Tudi Anji se bo iztekla porodniška in otroka bosta še vedno majhna! Anja bo šla v službo in prišla domov zmatrana, tam pa dvoje malih vreščečih ust in štiri cepetave nožice, štiri roke, ki samo čakajo komu skočit v naročje! Gospod PH pa naj ima po delovnem dnevu še relax???? Kaj pa če bi tudi Anja prišla domov in vzela relax???? Draga moja, tako se zadev ne rešuje.
Je bil zraven, ko sta se delala otroka! Oba imata enako pravico in enako dolžnost, tako do počitka, kot do dela! Otroka sta majhna in sedaj samo jemljeta. sicer pa očkoti radi bežijo od doma v službo, kjer se "igrajo" z odraslimi, kjer imajo vse pod nadzorom, kjer nihče ne vrešči, ne poliva in ne meče hrane okoli. Torej očku pripada relax, mama pa mora vse to mirno prenest (med porodniško z obema otrokoma doma in tudi kasneje, ko bo v službi)?
Glej, imam otroka z malo več kot letom dni razlike. Zavestno, načrtno, oba za to. Mene, ko pridem iz službe, ne čaka relax. On pride kasneje, dve uri kasneje in prevzame oba otroka. Tudi takrat ni relax, jaz grem za štedilnik namreč. Do devete, desete ure garava oba kot norca. Brez slabe volje, brez kričanja, vdano. Otroka sta dva, majhna, situacija taka kot pri Anji.

Tebe bi dva tako majhna otroka počakala pol urice, da si oddahneš po službi? Nimam pojma zakaj morate zagovarjat očete, ki ne znajo prevzet svoj del. Crknjen gor al dol, osebno še vedno mislim, da smo mame v primerjavi z očeti (neglede na to, da "delajo do poznega") vsaj še enkrat bolj obremenjene.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:10:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Kdaj se pa lahko jaz spočijem? Oba sva v istem šmornu.


Ka ne delaš tudi ti nekih svojih projektov?


Jeste. Delam ene petkrat več ko mož.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:10:54   
Anonimen
A bejž! Ponavadi sem uporabnicam zoprna user posted image


Še mal počak user posted image user posted image .


Ne, full si smešna in "divja" user posted image user posted image . Da te ne zna mož drugače obračat....sploh ne ve, kaj zamuja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:12:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Kdaj se pa lahko jaz spočijem? Oba sva v istem šmornu.


Ka ne delaš tudi ti nekih svojih projektov?


Jeste. Delam ene petkrat več ko mož.


Definitivno je problem v tebi.

Ne jamraš, ne vpiješ, ne pritožuješ se...pa ka te ti misliš user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:14:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Kdaj se pa lahko jaz spočijem? Oba sva v istem šmornu.


Ka ne delaš tudi ti nekih svojih projektov?


Jeste. Delam ene petkrat več ko mož.


Definitivno je problem v tebi.

Ne jamraš, ne vpiješ, ne pritožuješ se...pa ka te ti misliš user posted image user posted image


Ponavadi še svojih misli ne slišim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:15:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


IZVIRNO SPOROČILO: Gina



Ma ne vem no. Pride domov ves zmatran, hoče biti deloven fotr, ki pomaga, potem pa ta mali packa z rokami po krožniku, pa ga brca medtem ko ga previja, pa tuli, ker ni po njegovo....najbrž vsaj on to tako vidi... in je preveč utrujen, da bi zmogel normalno urejat zadeve. In ne pozabi, da imata dva majhna otroka. Dela je več kot še enkrat toliko kot prej. Še za ženske je to stresno obdobje, če so še tolk pridni otroci, očetje pa navadno to še malo drugače gledajo, četudi se poskušajo prilagajat.

PO moje bi moral ko domov pride naprej imeti malo cajta zase, ne pa da bi moral vse iz rok spustit pa letet k sinu. Se bo ta mali že moral naučiti počakati pol urce, ne bo nobenih psihičnih posledic imel zaradi tega. Vsekakor boljše, da najprej k sebi od službe pride, potem pa še kaj s ta malimi naredi v miru.




Ne trapaj!
Tudi Anji se bo iztekla porodniška in otroka bosta še vedno majhna! Anja bo šla v službo in prišla domov zmatrana, tam pa dvoje malih vreščečih ust in štiri cepetave nožice, štiri roke, ki samo čakajo komu skočit v naročje! Gospod PH pa naj ima po delovnem dnevu še relax???? Kaj pa če bi tudi Anja prišla domov in vzela relax???? Draga moja, tako se zadev ne rešuje.
Je bil zraven, ko sta se delala otroka! Oba imata enako pravico in enako dolžnost, tako do počitka, kot do dela! Otroka sta majhna in sedaj samo jemljeta. sicer pa očkoti radi bežijo od doma v službo, kjer se "igrajo" z odraslimi, kjer imajo vse pod nadzorom, kjer nihče ne vrešči, ne poliva in ne meče hrane okoli. Torej očku pripada relax, mama pa mora vse to mirno prenest (med porodniško z obema otrokoma doma in tudi kasneje, ko bo v službi)?
Glej, imam otroka z malo več kot letom dni razlike. Zavestno, načrtno, oba za to. Mene, ko pridem iz službe, ne čaka relax. On pride kasneje, dve uri kasneje in prevzame oba otroka. Tudi takrat ni relax, jaz grem za štedilnik namreč. Do devete, desete ure garava oba kot norca. Brez slabe volje, brez kričanja, vdano. Otroka sta dva, majhna, situacija taka kot pri Anji.

Tebe bi dva tako majhna otroka počakala pol urice, da si oddahneš po službi? Nimam pojma zakaj morate zagovarjat očete, ki ne znajo prevzet svoj del. Crknjen gor al dol, osebno še vedno mislim, da smo mame v primerjavi z očeti (neglede na to, da "delajo do poznega") vsaj še enkrat bolj obremenjene.


Madona si gajstna! Moja diplomacija me bremza, da bi mu tole dala za prebrati!

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:15:54   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

[
Jaz pa nisem prepričana da res razumeš, kaj sem ti želela povedati.
Tvoj dec zgleda čisto odgovoren in očitno vse sorte naredi, poleg tega da hodi v službo. Problem je, ker vidva gledata drugače na vzgojo. Otrok počne reči, ki niso za počet, dec znori, ti pa ne vidiš, da znori ker se ta mali neprimerno vede in rečeš, da ima ta mali pravico do lumparij, ker je mali in krivdo pripišeš možu, ker se dere. Jaz pravim, da gre to dvoje eno z drugim. Če mali ne bi ril po krožniku z rokami, če ne bi brcal, tulil... mož ne bi vpil. Saj se on ne pritožuje, ker mora delat. Pritožuje se nad tem,d a mora prenašat otroka, ki počne neumnosti in ga želi tega odvadit. Res na ne preveč primeren način, čisto preveč moški (zdaj pa živimo v ženskih časih, kjer moške vzgoje ne sme bit, ajd v redu, sem sama tudi ženska in te moške fore težko prenašam) ampak v resnici ima prav - tega otrok ne sme počet, četudi je mali, ker sicer bosta imela doma velikega razgrajača namesto malega.

IN tu ne gre za zagovarjanje moškega. Gre tudi za tvoje nespoštovanje njegovega dela. Zahtevaš od njega, da je mama. On nikdar ne bo mama, ampak bo vedno oče, s svojimi moškimi forami vred. OK je tako. Priden je,dela, zasluži, pomaga enakovredno, vzgaja otroke,... kaj bi sploh rada? Daj mu priznanje, da je fajn, koristen in priznanje, da ima pravico biti zmatran- pusti ga, da se spočije. Zakaj je otrok pomembnejši od partnerja? Najprej morata vidva med sabo imeti odnos, da bo otrok lahko spoštoval skupnost. Če pa bo otrok daleč pred zmatranim očetom, pa to sori, ni ok. Meni se zdi, da si čist moderno zamenjala vrstni red, kdo kdaj pride na vrsto. Najprej ti in mož - da sploh lahko funkcionirata, potem šele otrok - razen biološke potrebe otroka seveda.

In tu ne gre za bogega moškega, veš. Saj je odgovoren. Niti ne gre za ubogega otroka, veš. Gre za nestrinjanje glede vzgoje in za utrujenost zaradi vsega skup.


Bruhala bom! Ojej, ojej, po dolgem času slišim iz ženskih ust kaj takega. Obup!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:17:16   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH



Madona si gajstna! Moja diplomacija me bremza, da bi mu tole dala za prebrati!


Ne vem kaj pomeni "gajstna". Sem najbrž iz drugega konca Slo, te besede ne uporabljamo v našem koncu. upam, da nima negativne konotacije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:19:16   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Moj mož je isti kadar je pred velikim pritiskom ali pa preveč dela. Zato se midva s sinom takrat omakneva. Jaz že vem kadar je dolgo v kamionu in ga ni po več kot en teden doma ga midva samo na hitro pričakava in greva ven ali pa se odmakneva za kakšno uro- da on pride k sebi.  Potem je situacija normalna. Če pa pride živčen iz službe in ga potem jaz pričakam z vsemi hišnimi problemi - mali s svojimi enostavno ne zdrži in se vsi skregamo. Moški so drugačni od žensk- mi lahko počnemo več stvari hkrati in nam ni ničesar teško - posebej za otroke oni pa nimam takšnih zmožnosti.


Ma saj se razumemo, da je to ponavadi vzrok. Bogi revčki moški kajneda? user posted image


Ne niso bogi revčki ampak takšni so. Kakor koli bi mi želele enakopravnost med spoloma je ni- ker smo drugačni in je brez veze od njih isto pričakovati kot od nas.
Čeprav moj otrok že od malega ve, da pol ure po službi mora tudi mene pustiti na miru. V bistvu imava že od vsega začetka pol ure vsak zase. On mene pusti na miru jaz pa njega - ko prideva doma jaz iz službe on prej iz vrtca ali iz šole greva vsak v svojo sobo in si odpočijeva potem pa gre najin dan normalno dalje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:22:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

PO moje bi moral ko domov pride naprej imeti malo cajta zase, ne pa da bi moral vse iz rok spustit pa letet k sinu. Se bo ta mali že moral naučiti počakati pol urce, ne bo nobenih psihičnih posledic imel zaradi tega. Vsekakor boljše, da najprej k sebi od službe pride, potem pa še kaj s ta malimi naredi v miru.


Izvleček iz srednješolskega učbenika za gospodinjstvo iz petdesetih let:

5. Zmanjšajte hrup, kolikor je le mogoče.
Ko pride domov, naj ga ne moti hrup sesalca, pralnega ali pomivalnega stroja. Tudi otroke umirite. Pozdravite ga s toplim nasmeškom, da bo vedel, da ste ga vesele.

6. Česa se morate izogibati.
Ne nadlegujte ga s težavami ali sitnostmi.....Poskrbite, da mu bo po prijetno. Naj sede v udoben naslanjač ali pa mu predlagajte, naj si malo odpočije v spalnici. Pripravite mu hladno ali mlačno pijačo....Govorite potiho, pomirjujoče in prijetno. Pustite mu, naj si odpočije in se sprosti.


Anja, če imaš večji hladilnik za več točk, povej.

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:22:42   
bomboncek1
aha, že vem. pomeni da sem ZAJ...
user posted image

Malo sem, priznam. Moj mož je nekoč dejal, da mi bo on mala malca user posted image
On je flegmatik, miren in srčen človek. ja, jaz sem bol direktna, ne ovinkarim, znam tudi zatežit. Preden so bili otroci tu, se nisem bunila, ampak zdaj so tu. Meni ne znese vsega z obema in najmanj kar v tej situaciji rabim je moški, s katerim moram delat v rokavicah!?!? MIslim komu na čast? Komu da si lomim hrbet, zato da se on po službi relaksira??? vleče službo do večera in potem da se reklasira???? Ma nemoj!?

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:31:18   
Gina
Ne trapaj ti, bombonček. Res ne razumem, zakaj bi morala dva človeka delat kot norca, kako že pišeš..vdano brez oddiha? Pri nas se oddahne tako moj kot jaz. Če sem zmatrana bo prvo stvar, ki jo bo moj rekel, oddahni si, vlezi se in je od nekdaj poskrbel otroke - pa vseeno, če sem ravno iz službe prišla, sem šla pač relax. Samo zaradi mene se tudi moj lahko vleže, če je utrujen. Če tvoj dec tebe tera al pa ti njega, al pa vzajemno uživata pri tem - potem srečno - vdano brez oddiha garajta. 

Pa še to, dojenček res ne more počakat, dveletnik pa lahko.

Bruhaš lahko pa kar po sebi. Oziroma, itak že bruhaš, tako da na daleč smrdi.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:32:52   
BUŠICA
se strinjam s tabo bonbonček. problem je le, če se stres toliko nakopiči, da ni druge kot počitek. midva sva dala otroka za čez vikend k starim staršem in se je potem prav poznalo..da sva spočita..

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:35:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

PO moje bi moral ko domov pride naprej imeti malo cajta zase, ne pa da bi moral vse iz rok spustit pa letet k sinu. Se bo ta mali že moral naučiti počakati pol urce, ne bo nobenih psihičnih posledic imel zaradi tega. Vsekakor boljše, da najprej k sebi od službe pride, potem pa še kaj s ta malimi naredi v miru.


Izvleček iz srednješolskega učbenika za gospodinjstvo iz petdesetih let:

5. Zmanjšajte hrup, kolikor je le mogoče.
Ko pride domov, naj ga ne moti hrup sesalca, pralnega ali pomivalnega stroja. Tudi otroke umirite. Pozdravite ga s toplim nasmeškom, da bo vedel, da ste ga vesele.

6. Česa se morate izogibati.
Ne nadlegujte ga s težavami ali sitnostmi.....Poskrbite, da mu bo po prijetno. Naj sede v udoben naslanjač ali pa mu predlagajte, naj si malo odpočije v spalnici. Pripravite mu hladno ali mlačno pijačo....Govorite potiho, pomirjujoče in prijetno. Pustite mu, naj si odpočije in se sprosti.


Anja, če imaš večji hladilnik za več točk, povej.


Tale priročnik iz pradavnine sem enkrat že dobila na mail, fenks user posted image  


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:35:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Ne trapaj ti, bombonček. Res ne razumem, zakaj bi morala dva človeka delat kot norca, kako že pišeš..vdano brez oddiha? Pri nas se oddahne tako moj kot jaz. Če sem zmatrana bo prvo stvar, ki jo bo moj rekel, oddahni si, vlezi se in je od nekdaj poskrbel otroke - pa vseeno, če sem ravno iz službe prišla, sem šla pač relax. Samo zaradi mene se tudi moj lahko vleže, če je utrujen. Če tvoj dec tebe tera al pa ti njega, al pa vzajemno uživata pri tem - potem srečno - vdano brez oddiha garajta. 

Pa še to, dojenček res ne more počakat, dveletnik pa lahko.

Bruhaš lahko pa kar po sebi. Oziroma, itak že bruhaš, tako da na daleč smrdi.

Super napisano, samo meni se zdi, da pri AnjiPH ravno te vzajemne skrbi (če sem dovolj jasno definirala pojem) ni.

Drugače je bil pa tudi moj mož od začetka tak, kot svojega opisuje ona. In je bilo treba iti skozi ornk šok terapijo (za oba!), da se je to spremenilo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:36:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

PO moje bi moral ko domov pride naprej imeti malo cajta zase, ne pa da bi moral vse iz rok spustit pa letet k sinu. Se bo ta mali že moral naučiti počakati pol urce, ne bo nobenih psihičnih posledic imel zaradi tega. Vsekakor boljše, da najprej k sebi od službe pride, potem pa še kaj s ta malimi naredi v miru.


Izvleček iz srednješolskega učbenika za gospodinjstvo iz petdesetih let:

5. Zmanjšajte hrup, kolikor je le mogoče.
Ko pride domov, naj ga ne moti hrup sesalca, pralnega ali pomivalnega stroja. Tudi otroke umirite. Pozdravite ga s toplim nasmeškom, da bo vedel, da ste ga vesele.

6. Česa se morate izogibati.
Ne nadlegujte ga s težavami ali sitnostmi.....Poskrbite, da mu bo po prijetno. Naj sede v udoben naslanjač ali pa mu predlagajte, naj si malo odpočije v spalnici. Pripravite mu hladno ali mlačno pijačo....Govorite potiho, pomirjujoče in prijetno. Pustite mu, naj si odpočije in se sprosti.


Anja, če imaš večji hladilnik za več točk, povej.


Tale priročnik iz pradavnine sem enkrat že dobila na mail, fenks user posted image  




In---pozabila sprintat user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:37:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH



Madona si gajstna! Moja diplomacija me bremza, da bi mu tole dala za prebrati!


Ne vem kaj pomeni "gajstna". Sem najbrž iz drugega konca Slo, te besede ne uporabljamo v našem koncu. upam, da nima negativne konotacije user posted image


Gorenjska je. user posted image Konotacija je močna, ženstvena, neomajna in predvsem pozitivna. user posted image

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:38:12   
Anonimen
AnjaPH, ne vem, zakaj si ne najameta varuške in gresta skupaj kam, počneta skupaj, kar vaju veseli, brez otrok?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:38:38   
bomboncek1
meni se zdi gina, da ti itak nimaš besede, on si vzame relax, ti pa ne smeš pisnit.
in ravno obratno je. dojenček lahko počaka, dveletnik, ki očeta ne vidi ves dan in mu ta pride domov s kislim frisom, ker ga vidi, da z ročico prime hrano, pa malo težje. pri nas nihče nikogar ne tera, otroka sta dva in sta še majhna, oba zahtevata fizično oskrbo, jaz imam le dve roki in ti dve roki letita ves dan okoli otrok. enako težko in intenzivno delam kot mož v službi, ne razumem zakaj on zasluži relax - MIMOGREDE - to namreč ti svetuješ Anji, ne govoriš o ANJINEM RELAXU pač pa o moževem. sicer pa jaz mojega moža ne rabim vzgajat, je dovolj zrel in odgovoren, da razume kaj je prioriteta. čez par let nama bo lažje, ko bodo odpadle plenice, hoja po vseh štirih, polivanje in podobno. takrat bom najrbrž razmišljala kot ti, izmenični relax, ampak prosim te, pomisli....pri hiši je dojenček in malček, ki še nima dve leti. ti, ali si pozabla zelo hitro, ali pa se delaš. in kako zaničljivo govoriš o otroku, kot da si zasluži da se oče nanj dere, ker z ročico prijema hrano!!!??? oče se v tem primeru nima kaj dret. ima roke in usta, da otroka pouči kako se hrano zajema. ti opravičuješ dretje, ker je oče živčen iz službe? ma ja ja, kar v redu, ti si ga kar imej takega...na moje otroke se tak ne bi pet minut drl. že lažje živim brez takega, kot tako. ti pa kar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:38:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Ne trapaj ti, bombonček. Res ne razumem, zakaj bi morala dva človeka delat kot norca, kako že pišeš..vdano brez oddiha? Pri nas se oddahne tako moj kot jaz. Če sem zmatrana bo prvo stvar, ki jo bo moj rekel, oddahni si, vlezi se in je od nekdaj poskrbel otroke - pa vseeno, če sem ravno iz službe prišla, sem šla pač relax. Samo zaradi mene se tudi moj lahko vleže, če je utrujen. Če tvoj dec tebe tera al pa ti njega, al pa vzajemno uživata pri tem - potem srečno - vdano brez oddiha garajta. 

Pa še to, dojenček res ne more počakat, dveletnik pa lahko.

Bruhaš lahko pa kar po sebi. Oziroma, itak že bruhaš, tako da na daleč smrdi.

Super napisano, samo meni se zdi, da pri AnjiPH ravno te vzajemne skrbi (če sem dovolj jasno definirala pojem) ni.

Drugače je bil pa tudi moj mož od začetka tak, kot svojega opisuje ona. In je bilo treba iti skozi ornk šok terapijo (za oba!), da se je to spremenilo.



Daj malo opiši to šok terapijo no! user posted image

Če bi tudi on razumel, da tudi jaz kdaj potrebujem sprostitev in počitek, bi morda ne odpirala te teme.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Mož nima potrpljenja
25.3.2010 21:40:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

AnjaPH, ne vem, zakaj si ne najameta varuške in gresta skupaj kam, počneta skupaj, kar vaju veseli, brez otrok?


Ker sem jaz smotana. Pravzaprav jih vlačim s seboj na daljše službene poti (se nihče ne pritožuje).

Ko smo doma, pa nekako tretirava, da je to čas za nas, vse štiri. Ena večerjica bi pa sedla, to ne zanikam. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?