|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 13:17:16   
bomboncek1
...in Pelin...kronica vseh kronic...(ja, res sem si tole temo vzela preveč k srcu), te citiram iz ene druge teme....mislim, bolano, kako pišeš tu in kako tam. Dej malo zamenjaj vlogi pa še enkrat premisli...


IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Ja, seveda se naj ne bi govorilo čez partnerja pred otroki....vendar je pa vseeno prav, da se mu po svoje razloži situacija...Zakaj bi moral biti ati v njegovih očeh ves brezmadežen in nič kriv, mamica pa tista, ki vedno dela prepir, je slabe volje, kriči, se jezi, joka...Iz lastnih izkušenj vem, da so določeni partnerji takšni, ki kao nikoli niso krivi za noben prepir,saj po nihovem živijo tako kot je treba[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Glede konkretne situacije ....ati bo čez par dni prišel ves spočit, pocukran, lažno skrben...mamica pa bo utrujena, sita vsega, zaskrbljena....On se bo slinil okrog otroka  ( čeprav se je malo prej še požvižgal nanj, kljub njegovi bolezni!)in se delal lepega, njej bo pa kmalu prekipelo in mu bo povedala svoje...Rezultat: mamica je spet zakuhala prepir, ker je vedno slabe volje, oči je pa tako prijazen...Seveda ne mislim, da je potrebno v detalje razlagat štiriletniku vso družinsko problematiko...sem le mnenja, da se ga pač po svoje pripravi na zadeve, ki sledijo...Gotovo bo še velikokrat v prihodnosti izpostavljen razočaranjem iz očkove strani. Tako kot namreč sedaj pušča na cedilu njegovo mamico, bo slej ko prej  tudi njega (saj ga sedaj že tudi, vendar se mali tega še ne zaveda prav dobro). Prav gotovo bo zaradi očkove navezanosti na mamo, odpadel marsikateri obljubljeni izlet, obisk, druženje... ali kakšna druga  otroku ljuba zadeva...
Bina, če si tako pogumna ( pa moraš biti zaradi sebe in sina), stran s takim partnerjem.. pa čimprej, predenj boš čisto otopela in se sprijaznila s situacijo in z njim....življenje je prekratko...


(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 13:47:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

in Pelin...še nekaj....v Anjinem odgovoru tebi ni NITI ENE same samcate žalitve, niti grde besede. Kdo komu stopa na žulj?


Bonbonček, res si en bonbonček. user posted image

Pelinova si je celotno situacijo interpretirala kakor si je sama želela in sedaj zliva žolč brez potrebe. Ravno zato ji ne odgovarjam na pisarije.

Jasno sem opazila tudi precej nizkih in žaljivih izjav v njenem "spisu", vendar žaljivo govorijo praviloma ljudje, ki so nezadovoljni sami s seboj.

Z osebo kova pelin ali Gina se ni smotrno pregovarjati, ker so prepričani, da imajo prav. Pa naj imajo svoj prav, vsak ga ima, vendar drugače misleče ljudi žaliti je indikator primitivnosti.



(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 14:12:58   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH


Pelinova si je celotno situacijo interpretirala kakor si je sama želela in sedaj zliva žolč brez potrebe. Ravno zato ji ne odgovarjam na pisarije.

tukaj se popolnoma strinjam s tabo.

Jasno sem opazila tudi precej nizkih in žaljivih izjav v njenem "spisu", vendar žaljivo govorijo praviloma ljudje, ki so nezadovoljni sami s seboj.
tudi ti znaš biti žaljiva.

Z osebo kova pelin ali Gina se ni smotrno pregovarjati, ker so prepričani, da imajo prav. Pa naj imajo svoj prav, vsak ga ima, vendar drugače misleče ljudi žaliti je indikator primitivnosti.

tudi ti žališ drugače misleče ljudi.






no, mene en lep čas ni bilo tukaj gor na RR. tako, da ne vem kaj si pisala o sebi in svoji družini v tem času. se te pa spomnim od prej in sicer kot eno osebo, ki ima vedno prav in žali drugače misleče- tako da si si zdaj pljunila kar v svojo skledo.
drugače pa mislim, da se vaš ati ne bi smel dreti na tamalega zaradi takih stvari. tukaj ti dam prav, da si zaskrbljena. rešiš pa tole lahko le sama. s pogovorom z njim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 14:15:15   
barika
bonbončkova  se strinjam s teboj. SAmo, da si ti napisala moje misli, ker se meni ne da.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 14:18:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH


Pelinova si je celotno situacijo interpretirala kakor si je sama želela in sedaj zliva žolč brez potrebe. Ravno zato ji ne odgovarjam na pisarije.

tukaj se popolnoma strinjam s tabo.

Jasno sem opazila tudi precej nizkih in žaljivih izjav v njenem "spisu", vendar žaljivo govorijo praviloma ljudje, ki so nezadovoljni sami s seboj.
tudi ti znaš biti žaljiva.

Z osebo kova pelin ali Gina se ni smotrno pregovarjati, ker so prepričani, da imajo prav. Pa naj imajo svoj prav, vsak ga ima, vendar drugače misleče ljudi žaliti je indikator primitivnosti.

tudi ti žališ drugače misleče ljudi.






no, mene en lep čas ni bilo tukaj gor na RR. tako, da ne vem kaj si pisala o sebi in svoji družini v tem času. se te pa spomnim od prej in sicer kot eno osebo, ki ima vedno prav in žali drugače misleče- tako da si si zdaj pljunila kar v svojo skledo.
drugače pa mislim, da se vaš ati ne bi smel dreti na tamalega zaradi takih stvari. tukaj ti dam prav, da si zaskrbljena. rešiš pa tole lahko le sama. s pogovorom z njim.


Bušica hvala za rože. user posted image

Ja, imaš prav. Vendar ljudje se spreminjamo.

V dotičnem primeru nisem bila niti najmanj žaljiva do nikogar. Če boš analizirala zgodovino, pa boš gotovo našla kaj pikantnega. user posted image  

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 14:39:36   
pelin
Lepo je to Bonbonček, da si AnjiPH ponudila "rame za plakanje", ker očitno ga rabi. Na svoj način sem ji tudi jaz hotela pomagati....mogoče zate in zanjo preostro, vendar vseeno stojim za vsako svojo  besedo. Hkrati pa mislim, da ji s tvojim načinom gledanja ne bo lažje, kvečjemu še bolj jezna bo na moža, ter se bo še bolj smilila sama sebi...V nasprotju s tabo, očitno jaz preberem post, predenj nanj odgovorim, zato se mi ni treba zagovarjati nazaj za poste iz "naftalina".Tudi v tisti situaciji, ki si jo privlekla ven, je bil žrtev otrok in to zaradi staršev, ki se ne znata zmenit po odraslo in v njegovi odsotnosti. Da pa je treba določene zadeve razložit tudi njemu, se pa strinjam tudi zdaj. S tem mislim, da bi se lahko tudi temu malčku, ki ima le dve leti marsikaj dopovedalo, pa če je še tako željan očkove pozornosti. Tvoja pripomba, da sem slab psiholog, me ne gane kaj dosti, ker to v resnici tudi nisem, ampak sem le  vzgojiteljica ( kar si verjetno tudi odkrila med brskanjem po arhivuuser posted image ), ki takšne otročke čez glavo zaposlenih  in znerviranih mamic velikokrat tolažim in brišem za njimi ko z rokami packajo po hrani, pa tu in tam jim zamenjam kakšno mico plenico....
Pa še to... moj mož ni invalid ( k sreči), ampak je to moj oče, za katerega sem poleg dveh malih otrok skrbela. Hkrati tudi nisem podložna svojemu možu, tako kot on meni ni. Šla bi zanj na konec sveta ( in verjamem da tudi on zame, čeprav nama to včasih ne zgledauser posted image ), vendar še kakšen meter dlje za otroke. On se tega zaveda, čeprav je pri nama zaradi tega tudi velikokrat grmelo in bliskalo.Pa pustimo zdaj to....
Resnično AnjaPH , želim ti, da bi se ti zadeve uredile tako kot je prav...
Tebi Bonbonček pa tole...veš za marsikoga je to žalitev, če mu kdo reče, da bo ob njegovih besedah kar bruhal (tvoje besede namenjene Gini.... se mi ne da citirat), pa tudi to, da te kdo označi za nekoga, ki je pijan, zafrustriran, pod vplivom lune....niso kakšne prijazne besede...Zame je to preprosto žalitev in  s takimi besedami ne moreš kar obkladati vseh povprek. Če se tebi ne zdi to nič grdega in neprimernega...imaš precej bolj debelo kožo kot jaz...ali pa živiš v drugačnem okolju....mogoče res v podrejenem in si tega navajena...
Drugače pa še enkrat ponavlajm...kot vem, je Anja želela  prebrati mnenja drugih....in to je tudi dobila. Če bi želela prebrati le izjave tistih, ki mislijo podobno kot ona in ti, bi morala to posebej poudariti na začetku. Potem se meni podobni najbrž ne bi oglasili...hja pa še žalitev nam ne bi bilo treba prebirati... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 15:47:32   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Tebi Bonbonček pa tole...veš za marsikoga je to žalitev, če mu kdo reče, da bo ob njegovih besedah kar bruhal (tvoje besede namenjene Gini.... se mi ne da citirat), pa tudi to, da te kdo označi za nekoga, ki je pijan, zafrustriran, pod vplivom lune....niso kakšne prijazne besede...Zame je to preprosto žalitev in  s takimi besedami ne moreš kar obkladati vseh povprek. Če se tebi ne zdi to nič grdega in neprimernega...imaš precej bolj debelo kožo kot jaz...ali pa živiš v drugačnem okolju....mogoče res v podrejenem in si tega navajena...
Drugače pa še enkrat ponavlajm...kot vem, je Anja želela  prebrati mnenja drugih....in to je tudi dobila. Če bi želela prebrati le izjave tistih, ki mislijo podobno kot ona in ti, bi morala to posebej poudariti na začetku. Potem se meni podobni najbrž ne bi oglasili...hja pa še žalitev nam ne bi bilo treba prebirati... 



Ne se sekirat, pelin. Cukr je pač tip človeka, ki pljuva po drugih. Tisti, ki delamo z ljudmi in se trudimo, razumeti jih, vemo, zakaj pljuva in omalovažuje druge, ne?user posted image

< Sporočilo je popravil Raho -- 27.3.2010 15:56:14 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 16:02:20   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

Joj prejoj, res....Res lepo od nekaterih žensk, da tako branijo in gladijo teren svojim moškim, občudovanja vredno. Res. Jaz vas sicer res občudujem zaradi tega, samo ne pa solit drugim pamet, kako je treba ravnat ob prihodu moškega domov, pripravit teren za srčen sprejem otroka in take balotole. Ma ne morem verjet res!

Zdaj mi ženske povejte (Pelin, Gina, idr) - kdo pa mami pripravi teren? Zjutraj grem v službo, hitim delat, da končam ob uri, da se odpeljem v vrtec po otroka, da mi ne zaprejo vrat pred nosom in postavijo otroke na cesto, manevriram kot schumacher po cesti, stresirana do daske, če bom utegnila ali ne, pridem v vrtec in mi vzgojiteljice oddajo oba otroka. Včasih sta dobre volje, nasmejana, včasih se dere en, včasih drugi, en je pokakan, drugi se je ravno polil....Kje v tej situaciji ima mama "blažilca"? Nekoga, ki pripravi teren, ki obleče otroka v dehtečo štručko s čisto plenico, čistimi rokicami in nasmejanimi usti? Se sprašujem, kaj sem jaz, da vse to lahko IN MORAM prenest mirno, ker otroka nista prav nič kriva? Po celem dnevu hitenja in norenja v službi, z mislijo, da ko pridemo domov, bom sama z otrokoma še vsaj dve uri in da moram v tem času otroka nahranit, preoblečt, pocartat, da se mi v stanovanju nič ne naredi samo od sebe. In v vsem tem naj odraslemu, polnoletnemu človeku, ki se je odločil imet družino, otroke, zgladim teren? Ja, z veseljem se potrudim, da ta človek ne pride v norišnico, kjer se ena mati živčno dere na otroke. Ne, on pa kot da ima pravico do slabe volje, ker je pač dec. Ker mati MORA, oče pa LAHKO, če ga je volja?

Tako razmišljanje se mi je priskutilo že v preteklosti, ko sem kar nekaj časa imela fanta, ki je mislil, da je družina patriarhat. Imela sem to priliko, da sem videla vzorec, ki ga je pobral od očeta in matere. Z njegovo mamo sem se dobro razumela in veliko stvari mi je sama povedala. Kako je njen mož ravnal z njo in kako se je ona njemu začela podrejat. Nekega dne sva se s fantom skregala in njegova mama je to izvedela. Nisem bila prizadeta zaradi kreganja, bila sem prizadeta, ker me moj bivši sploh ni upošteval in se sploh ni hotel pogovorit. Njegova mama mi je tako svetovala, citiram: "če ga hočeš omehčat, moraš malo sklonit glavico, tako na stran, mogoče če malo probaš jokat, da te vidi in ga prosi, da se pogovori s tabo....tako sem jaz z njegovim očetom...včasih je rablo tudi dva tedna, ampak potem sva se pogovorila". Veste kaj? Če vam je tak stil življenja v redu, držte si ga in uživajte, ko si moški brišejo noge v vas, vendar ne solit drugim pameti in jih krivit, kot to počneš ti Pelin, da ja Anja kriva za njegova dejanja?! To je nezaslišano! Sicer pa je še vedno veliko žensk, ki jih možje prebutajo in so tiho, ker mislijo, da so si itak zaslužile.


Jao, bonbonček, ti si pa res eno sfrustrirano bitje. Pa boga si, da si srečevala tak poden od ljudi, zdaj pa vsepovprek to posplošuješ, da so vsi deci zanič.... razen mogoče tvojega, pa še to ne vemo čisto dobro....
Aaj, pa brat tudi ne znaš. Mislim da ti manjka malo funkcionalne pismenosti. Kakšne pa blebetaš in okol obračaš besede? Če bi dobro brala, bi ti bilo jasno, da nihče nikomur ne pripravlja ali gladi teren, ampak dva človeka lahko normalno sodelujeta, ne da bi se stepla zraven kdo koliko dela in kaj mora kdo delat. Morata pa spoštovat delo en drugega. Pa v končni fazi si morata dati pravico kdaj pa kdaj biti tudi utrujena in sitna in kdaj pa kdaj se tudi v "ta boljših" familijah zgodi, da kdo zatuli. Pa kaj? Al pa še huje, da dva ne govorita in sta na ignore. Pa kaj? To je del lajfa. Če ti samo sebe vidiš, pa deca pohodiš, pa to tvojemu paše, je vse ok. Če meni paše se uleči, se bom ulegla. In moj tudi. In normalno je to. IN vzame ta malega, ker mu je fajn biti z njim, to ogromnokrat naredi, ne da bi jaz kaj rekla, spaševala ali predlagala. In jaz tudi. Ni se treba zato dokazovat kdo bo kaj delal, kdaj delal in podobno. Ampak če je crknjen, gre spat, normalno je to. In jaz tudi. Če imate pa take dece, da ne delajo, ne pomagajo pri vzgoji, ne sodelujejo pač v family lifu, potem je stvar drugačna. Ampak je problem drugje, ne v tem, da je kdaj pa kdaj crknjen ali tečen ali nima živcev. In zelo očitno tako dobro poznate take sorte moške, ker najbolj verjetno živite z njimi, da ste že čisto alergične na vse normalne moške, ki so kdaj utrujeni ali povzdignejo glas, da posplošujete ,da so kar vsi taki. Jaz anjinega moža ne dojemam tako, da bi bil len in nesramen in se ne bi ukvarjal z otroki. Pa tudi če se ne bi,.... saj sta oba enaka. Anja se pritožuje, žali, nima potrpljenja z njim niti malo....mislim z možem... posledično ji mož seveda vrača. Saj se ne da tako živet. Niti se ne da na tak način nič rešit. Če hočeš normalno skup živet, se moraš najprej spoštovat, imet nek odnos, potem šele lahko na tem gradiš in normalno sodeluješ, brez očitkov in zmerjanj. Dokler pa sta kot mačka in pes, pa to dvoje ne more biti drugače, kot da je dec tečen, pa bevska, ker doživlja doma ves čas zmerjanje in bevskanje. Špegu pač.

Tako da...če potegnem en zaključek - patriarhalna družina ali pa demokracija ali pa matriarhat so tri različne zadeve.
V patriarhalni družini žena pokorno dela doma, dec služi in je glaven.
V matriarhalni družini vlada žena. Dela se po njeno, vzgaja se po njeno, dec mora pa delat in bit tiho, prinest denar, doma vse naredit, biti po možnosti fit in urejen, veliko zaslužit in se ukvarjat čisto z vsem, ženska pa bevska in kritizira.
Demokracija je to, da vsak dela približno enak del vsega skupnega dela - ne glede na to, kaj to je (beri ni nujno, da vsak dela pol vsake reči in posledično ni potrebno da bi oba vse znala, važno je, da sodelujeta na način, ki njima ustreza), vsak pripomore k skupni blaginji na njemu lasten način, vendar se ljudi v družini spoštuje, tudi njihovo potrebo po počitku in zabavi - s tem da je v demokratični družini dovoljeno, da je vsak tisto kar je in se ga ima rad ne glede na njegove morebitne slabe dneve. V demokratični družini ljudje en drugega ne gonijo in preforsirajo.

Pa še odgovor tistim, ki pravijo, da žalim. NIkdar ne žalim sogovornika, dokler je na kulturnem nivoju. Ko pa me nekdo napade z vilami, pa se nikdar več ne bom branila s perjem, ker imam pač opravka s človekom, ki lepe besede ne razume. Napadel me je, torej se mora naučit, da nasilje rodi nasilje. Tako to je v lajfu. In bombonček ima tak stil, nasilen, torej ji itak paše, da se na tem nivoju meniva. Drugače se pa vedno pustim prepričat od vsakega, ki mi razloži zakaj misli, kar misli - če se mi njegova razlaga zdi smiselna. Prav vesela sem mnenja, če je logično in pametno. Če pa ne vidim nekega smisla, se pa ne morem strinjat z nekom. Če pa ve enačite nestrinjanje s tem, da "moram imeti prav", potem je pa to vaš prblem. Meni je vseeno, če ve menite, da so vsi deci zanič in nič ne delajo in da morajo ženske vse same in podobne reči. In če menite, da se to rešuje z nasiljem mi je tudi vseeno. Spremenila pa svojega mnenja ne bom.

Kako je že rekla raho in ima popolnoma prav:
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Samo to bom napisala: Zakon ni tekmovanje, ampak vzajemno sodelovanje. Velja za oba.


IN seveda se strinjam s pelin.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 16:31:27   
Raho
Gina, podpis pod vasko tvojo črko. Zelo lepo napisano in hudičevo točno.

je pa res, da se zakon po 18 letih (no, 13 let zakona, 5 let skupnega življenja) dojema drugače kot po treh letih...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 16:48:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

Joj prejoj, res....Res lepo od nekaterih žensk, da tako branijo in gladijo teren svojim moškim, občudovanja vredno. Res. Jaz vas sicer res občudujem zaradi tega, samo ne pa solit drugim pamet, kako je treba ravnat ob prihodu moškega domov, pripravit teren za srčen sprejem otroka in take balotole. Ma ne morem verjet res!

Zdaj mi ženske povejte (Pelin, Gina, idr) - kdo pa mami pripravi teren? Zjutraj grem v službo, hitim delat, da končam ob uri, da se odpeljem v vrtec po otroka, da mi ne zaprejo vrat pred nosom in postavijo otroke na cesto, manevriram kot schumacher po cesti, stresirana do daske, če bom utegnila ali ne, pridem v vrtec in mi vzgojiteljice oddajo oba otroka. Včasih sta dobre volje, nasmejana, včasih se dere en, včasih drugi, en je pokakan, drugi se je ravno polil....Kje v tej situaciji ima mama "blažilca"? Nekoga, ki pripravi teren, ki obleče otroka v dehtečo štručko s čisto plenico, čistimi rokicami in nasmejanimi usti? Se sprašujem, kaj sem jaz, da vse to lahko IN MORAM prenest mirno, ker otroka nista prav nič kriva? Po celem dnevu hitenja in norenja v službi, z mislijo, da ko pridemo domov, bom sama z otrokoma še vsaj dve uri in da moram v tem času otroka nahranit, preoblečt, pocartat, da se mi v stanovanju nič ne naredi samo od sebe. In v vsem tem naj odraslemu, polnoletnemu človeku, ki se je odločil imet družino, otroke, zgladim teren? Ja, z veseljem se potrudim, da ta človek ne pride v norišnico, kjer se ena mati živčno dere na otroke. Ne, on pa kot da ima pravico do slabe volje, ker je pač dec. Ker mati MORA, oče pa LAHKO, če ga je volja?

Tako razmišljanje se mi je priskutilo že v preteklosti, ko sem kar nekaj časa imela fanta, ki je mislil, da je družina patriarhat. Imela sem to priliko, da sem videla vzorec, ki ga je pobral od očeta in matere. Z njegovo mamo sem se dobro razumela in veliko stvari mi je sama povedala. Kako je njen mož ravnal z njo in kako se je ona njemu začela podrejat. Nekega dne sva se s fantom skregala in njegova mama je to izvedela. Nisem bila prizadeta zaradi kreganja, bila sem prizadeta, ker me moj bivši sploh ni upošteval in se sploh ni hotel pogovorit. Njegova mama mi je tako svetovala, citiram: "če ga hočeš omehčat, moraš malo sklonit glavico, tako na stran, mogoče če malo probaš jokat, da te vidi in ga prosi, da se pogovori s tabo....tako sem jaz z njegovim očetom...včasih je rablo tudi dva tedna, ampak potem sva se pogovorila". Veste kaj? Če vam je tak stil življenja v redu, držte si ga in uživajte, ko si moški brišejo noge v vas, vendar ne solit drugim pameti in jih krivit, kot to počneš ti Pelin, da ja Anja kriva za njegova dejanja?! To je nezaslišano! Sicer pa je še vedno veliko žensk, ki jih možje prebutajo in so tiho, ker mislijo, da so si itak zaslužile.


Jao, bonbonček, ti si pa res eno sfrustrirano bitje. Pa boga si, da si srečevala tak poden od ljudi, zdaj pa vsepovprek to posplošuješ, da so vsi deci zanič.... razen mogoče tvojega, pa še to ne vemo čisto dobro....
Aaj, pa brat tudi ne znaš. Mislim da ti manjka malo funkcionalne pismenosti. Kakšne pa blebetaš in okol obračaš besede? Če bi dobro brala, bi ti bilo jasno, da nihče nikomur ne pripravlja ali gladi teren, ampak dva človeka lahko normalno sodelujeta, ne da bi se stepla zraven kdo koliko dela in kaj mora kdo delat. Morata pa spoštovat delo en drugega. Pa v končni fazi si morata dati pravico kdaj pa kdaj biti tudi utrujena in sitna in kdaj pa kdaj se tudi v "ta boljših" familijah zgodi, da kdo zatuli. Pa kaj? Al pa še huje, da dva ne govorita in sta na ignore. Pa kaj? To je del lajfa. Če ti samo sebe vidiš, pa deca pohodiš, pa to tvojemu paše, je vse ok. Če meni paše se uleči, se bom ulegla. In moj tudi. In normalno je to. IN vzame ta malega, ker mu je fajn biti z njim, to ogromnokrat naredi, ne da bi jaz kaj rekla, spaševala ali predlagala. In jaz tudi. Ni se treba zato dokazovat kdo bo kaj delal, kdaj delal in podobno. Ampak če je crknjen, gre spat, normalno je to. In jaz tudi. Če imate pa take dece, da ne delajo, ne pomagajo pri vzgoji, ne sodelujejo pač v family lifu, potem je stvar drugačna. Ampak je problem drugje, ne v tem, da je kdaj pa kdaj crknjen ali tečen ali nima živcev. In zelo očitno tako dobro poznate take sorte moške, ker najbolj verjetno živite z njimi, da ste že čisto alergične na vse normalne moške, ki so kdaj utrujeni ali povzdignejo glas, da posplošujete ,da so kar vsi taki. Jaz anjinega moža ne dojemam tako, da bi bil len in nesramen in se ne bi ukvarjal z otroki. Pa tudi če se ne bi,.... saj sta oba enaka. Anja se pritožuje, žali, nima potrpljenja z njim niti malo....mislim z možem... posledično ji mož seveda vrača. Saj se ne da tako živet. Niti se ne da na tak način nič rešit. Če hočeš normalno skup živet, se moraš najprej spoštovat, imet nek odnos, potem šele lahko na tem gradiš in normalno sodeluješ, brez očitkov in zmerjanj. Dokler pa sta kot mačka in pes, pa to dvoje ne more biti drugače, kot da je dec tečen, pa bevska, ker doživlja doma ves čas zmerjanje in bevskanje. Špegu pač.

Tako da...če potegnem en zaključek - patriarhalna družina ali pa demokracija ali pa matriarhat so tri različne zadeve.
V patriarhalni družini žena pokorno dela doma, dec služi in je glaven.
V matriarhalni družini vlada žena. Dela se po njeno, vzgaja se po njeno, dec mora pa delat in bit tiho, prinest denar, doma vse naredit, biti po možnosti fit in urejen, veliko zaslužit in se ukvarjat čisto z vsem, ženska pa bevska in kritizira.
Demokracija je to, da vsak dela približno enak del vsega skupnega dela - ne glede na to, kaj to je (beri ni nujno, da vsak dela pol vsake reči in posledično ni potrebno da bi oba vse znala, važno je, da sodelujeta na način, ki njima ustreza), vsak pripomore k skupni blaginji na njemu lasten način, vendar se ljudi v družini spoštuje, tudi njihovo potrebo po počitku in zabavi - s tem da je v demokratični družini dovoljeno, da je vsak tisto kar je in se ga ima rad ne glede na njegove morebitne slabe dneve. V demokratični družini ljudje en drugega ne gonijo in preforsirajo.

Pa še odgovor tistim, ki pravijo, da žalim. NIkdar ne žalim sogovornika, dokler je na kulturnem nivoju. Ko pa me nekdo napade z vilami, pa se nikdar več ne bom branila s perjem, ker imam pač opravka s človekom, ki lepe besede ne razume. Napadel me je, torej se mora naučit, da nasilje rodi nasilje. Tako to je v lajfu. In bombonček ima tak stil, nasilen, torej ji itak paše, da se na tem nivoju meniva. Drugače se pa vedno pustim prepričat od vsakega, ki mi razloži zakaj misli, kar misli - če se mi njegova razlaga zdi smiselna. Prav vesela sem mnenja, če je logično in pametno. Če pa ne vidim nekega smisla, se pa ne morem strinjat z nekom. Če pa ve enačite nestrinjanje s tem, da "moram imeti prav", potem je pa to vaš prblem. Meni je vseeno, če ve menite, da so vsi deci zanič in nič ne delajo in da morajo ženske vse same in podobne reči. In če menite, da se to rešuje z nasiljem mi je tudi vseeno. Spremenila pa svojega mnenja ne bom.

Kako je že rekla raho in ima popolnoma prav:
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Samo to bom napisala: Zakon ni tekmovanje, ampak vzajemno sodelovanje. Velja za oba.


IN seveda se strinjam s pelin.


Najdražja Gina! Zadnje napisano sporočilo nisem brala natančno, ker je nabit s čustvi in spominja na en velik, neprebavljiv cmok.

Komentirala bi le del, ki se tiče mene. Torej:
1.) Moža ne žalim
2.) Sva človeške vrste in se sporazumevava z besedami, ne z bevskanjem

Sploh pa ne vem zakaj bi morala jaz prevzemati odgovornost za vedenje nekoga drugega? Saj ni vedno tako. To opažam le zadnje čase, kot sem v prvem postu napisala.

Motijo me določene stvari in morda res nimam dovolj razumevanja za njegovo delo. Dela lahko kadar ima čas (lahko tudi ponoči, tako kot jaz, ker podnevi nimam časa). Pa vendar. Ponavljam, oba sva se odločila za družino in je vse ostalo potrebno prilagajati družini.
Zakaj moram jaz delati ponoči, ko pa bi mirno lahko otroke strpala k varuški in delala podnevi?
Ni potrebno odgovarjati, ker odgovor poznam - ti si kriva bla bla bla.



(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 17:25:01   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Najdražja Gina! Zadnje napisano sporočilo nisem brala natančno, ker je nabit s čustvi in spominja na en velik, neprebavljiv cmok.

Komentirala bi le del, ki se tiče mene. Torej:
1.) Moža ne žalim
2.) Sva človeške vrste in se sporazumevava z besedami, ne z bevskanjem

Sploh pa ne vem zakaj bi morala jaz prevzemati odgovornost za vedenje nekoga drugega? Saj ni vedno tako. To opažam le zadnje čase, kot sem v prvem postu napisala.

Motijo me določene stvari in morda res nimam dovolj razumevanja za njegovo delo. Dela lahko kadar ima čas (lahko tudi ponoči, tako kot jaz, ker podnevi nimam časa). Pa vendar. Ponavljam, oba sva se odločila za družino in je vse ostalo potrebno prilagajati družini.
Zakaj moram jaz delati ponoči, ko pa bi mirno lahko otroke strpala k varuški in delala podnevi?
Ni potrebno odgovarjati, ker odgovor poznam - ti si kriva bla bla bla.



Nisem tvoj mož, ki bi bil tiho, če bi mu rekla, naj ne govori, tako da bom vseeno odgovorila.

Če odgovorjaš na post, ga vsaj preberi. Sicer pa spet bevskaš, ker kaj je to drugega kot bevskanje, če pišeš laži in na nevljuden način? Jaz nimam nobenega neprebavljivega cmoka, ker mi je zate vseeno. MOrda je vse skup zate neprebavljivo, ker si pač na neki drugi stopnji, pa ne razumeš. Ampak to spet ni moj problem. Tudi čustveno ni napisano iz istega razloga. So samo našteta dejstva oz. odgovor na bombončkov način, kar je sama hotela.

Zakaj ti delaš ponoči ne vem. Najbrž ker ti tako paše. Vidva z možem nimata enakih pogledov na svet. Ti meniš, da se moraš pretegnit in raztrgat - ne vem zakaj, morda zaradi financ ali česa drugega pač, ker ti tista konkretna stvar, zaradi katere tolk delaš (ponoči) tako velikopomeni - on meni, da to ni vredno in si vzame čas za počitek ali kaj vem za kaj, nisi napisala. Torej ni problem v drugem, kot v vajinih gledanjih na stvar. Najbrž bi te tvoj čisto razumel, če bi ti rekla, da ne boš delala ponoči. Skoraj prepričana sem, da bi ti rekel, da moraš najprej poskrbet zase, se ponoči spočit. Ne vem, morda se motim, ampak večina decev ni dvoličnih. Torej trdim, da je težava v vajinih vrednotah, ki niso enake. Ne v tvojem decu kot takem. Kje pa piše, da tvoje ali nejgove vrednote niso ok in fajn? Oboje so v redu, dokler najdeš nekoga, ki mu enake vrednote ustrezajo. In obratno. Lahko si gresta blazno na živce, tako ti njemu, kot on tebi, če enostavno pohodita vrednote drug drugega. In očitno to delata. Oba. MOrda bi morala najti srednjo pot, kaj pa vem. Ornk razmislit kaj je vredno, zakaj je vredno in na kakšen način je vredno. ko bosta prišla do tega, da je obema enako vredno, bosta šele na skupni poti, do takrat se bosta pa vsakodnevno pohodila, poteptala. Oba bosta imela enak občutek za drugega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 17:50:15   
pelin
HAHAHAHAHHA!!! Počakaj malo, da pridem sebi, sem padla s stola HAHAHAHAHA! S kje si pa ti ušla mi najprej povej? Si kaj močnega pila danes? Polna luna? Polna frustracij?
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH


Žaljivo?....ne nikakor...še posebej, če si podobnih pripomb navajenuser posted image






IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

in Pelin...še nekaj....v Anjinem odgovoru tebi ni NITI ENE same samcate žalitve, niti grde besede. Kdo komu stopa na žulj?


Bonbonček, res si en bonbonček.

Pelinova si je celotno situacijo interpretirala kakor si je sama želela in sedaj zliva žolč brez potrebe. Ravno zato ji ne odgovarjam na pisarije.

Jasno sem opazila tudi precej nizkih in žaljivih izjav v njenem "spisu", vendar žaljivo govorijo praviloma ljudje, ki so nezadovoljni sami s seboj.

Z osebo kova pelin ali Gina se ni smotrno pregovarjati, ker so prepričani, da imajo prav. Pa naj imajo svoj prav, vsak ga ima, vendar drugače misleče ljudi žaliti je indikator primitivnosti.


Toliko o zlivanju žolča, primitivnosti in nezadovoljnosti s samim seboj....
Mogoče le še to...glede naslova teme: Mož nima potrpljenja...kaj pa žena?


< Sporočilo je popravil pelin -- 27.3.2010 17:51:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 20:21:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Recimo tako kot avto-pospešiš s 70 na 150, uauuu, hitrost, pospešiš do 200, uauu, še hitreje, pospešiš še naprej-in se samo pelješ, brez da bi občutil hitrost. Ni prostora za občutek, ker ga pri tej hitrosti zavzame koncentracija.

Šele ko se ustaviš, ugotoviš, kako hitro si peljal.

Tako nekako se mi zdi, da je pri tebi, da si avto, z veliko konji user posted image user posted image , in da prišla na cilj tudi, če bi vozila počasneje.

Tko, zdaj ti bom pa nehala utrujat user posted image .


Zanimiva metafora. user posted image  A veš, življenje dojemam takole: "It''s never or now". Ni časa za mencanje.


Tako nekako je videti.

Poskusi pogledati z druge strani-tudi če pritisneš na zavoro, imaš dovolj prednosti, da zmagaš in pri tem na cilj ne prideš sama. Ker zmagaš lahko kot posameznik, slavi pa celo moštvo user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 20:41:30   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Samo to bom napisala: Zakon ni tekmovanje, ampak vzajemno sodelovanje. Velja za oba.


That is my point. Ce tega ni, potem pa res vse skupi nima smisla...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 22:28:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ne se sekirat, pelin. Cukr je pač tip človeka, ki pljuva po drugih. Tisti, ki delamo z ljudmi in se trudimo, razumeti jih, vemo, zakaj pljuva in omalovažuje druge, ne?user posted image


Ni samo cuker taka. Zna biti pasja, samo vseeno ni hinavka. In ceprav zna biti vulgarna, jo jemljem s spostovanjem, za razliko od "dnogrebalnikov", ki so se dobro potrudili, da jih ne mores jemati s spostovanjem.

BTW: ne glede na to kaksen je kdo, to se ne pomeni, da nima prav. In v tej temi ima bomboncek IMO prav.
Nasi mozje (vsaj moj) ni maloumno bitje s katerim je potrebno delati na poseben nacin, da od njega dobim zeljeni rezultat. In ceravno sva enakovredna, za prav vsako stvar ne odlocava oba skupaj. na nekaterih podrocjih potegne in vodi eden, na drugih drugi. 
Ostale cankarijanske varijante ne pridejo v postev.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 22:34:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Ja, imaš prav. Vendar ljudje se spreminjamo.

V dotičnem primeru nisem bila niti najmanj žaljiva do nikogar. Če boš analizirala zgodovino, pa boš gotovo našla kaj pikantnega. user posted image  


Nekateri se spreminjajo na boljse, nekateri na slabse. Taksno je zivljenje. Pusti sledove.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 23:16:47   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ne se sekirat, pelin. Cukr je pač tip človeka, ki pljuva po drugih. Tisti, ki delamo z ljudmi in se trudimo, razumeti jih, vemo, zakaj pljuva in omalovažuje druge, ne?user posted image


Ni samo cuker taka. Zna biti pasja, samo vseeno ni hinavka. In ceprav zna biti vulgarna, jo jemljem s spostovanjem, za razliko od "dnogrebalnikov", ki so se dobro potrudili, da jih ne mores jemati s spostovanjem.

BTW: ne glede na to kaksen je kdo, to se ne pomeni, da nima prav. In v tej temi ima bomboncek IMO prav.
Nasi mozje (vsaj moj) ni maloumno bitje s katerim je potrebno delati na poseben nacin, da od njega dobim zeljeni rezultat. In ceravno sva enakovredna, za prav vsako stvar ne odlocava oba skupaj. na nekaterih podrocjih potegne in vodi eden, na drugih drugi. 
Ostale cankarijanske varijante ne pridejo v postev.


Nikjer ni nihče napisal, da je katerikoli mož maloumno bitje. In kakorkoli, Mišek - zakon ni tekmovanje in ni bojišče. Nikjer ni bilo govora o skupnem odločanju. Me prav zanima, iz katerega konteksta si to potegnila.

Gre enostavno za to, da ne moreš na vsakem koraku izpostavljati svoje superiornosti ter tako vzbujati pri drugih občutek manjvrednosti. Če ne moreš zakonskega partnerja sprejeti takšnega kot je, je najbolje, da eden spakira kufre. In prav to je srž problema - pri Anji in njenem možu gre za merjenje moči - enostavno Anja začne - jaz lahko, jaz delam ponoči, jaz skrbim za gospodinjstvo, jaz skrbim za otroka... Pa kljub temu, da trdi, da tega pred soprogom ne izpostavlja... verjemi mi, da ji pobegne. In verjamem, da se soprog slabo počuti - v službi ga lovijo roki, vsi so nervozni (jaz sem, ko se približuje kak dead line nadrkana ko 100 hudičev - sicer z leti manj, ampak še vseeno), doma mu žena očita, da vpije na otroka za vsako malenkost (vsi vemo, kako se pri 95% zakonskih parov tovrstno očitanje zaključi - pač beseda da besedo)...

Kar pa se tiče cukr - ne maram vulgarnih ljudi. Pravzaprav ne maram ljudi, ki ne vedo stvari povedati na kulturen in dostojen način. Kakorkoli obrneš, se s tem, kako se izražaš, kaže odnos do sočloveka. Pa če ga poznaš ali ne.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Mož nima potrpljenja
27.3.2010 23:59:16   
Linostarček
AnjaPH te ne poznam in me niti ne zanima kdo si, ampak se kdaj vprašaš kako bi  se počutila če bi tebe tvoj mož podcenjeval in bi on povedal jah moja žena pa nima potrplenja jaz ddelam to to to ti pa nič jaz sem v tem bolši od tebe pa v onem pa v tretjem in trala la seveda bi bila tudi ti napeta pa brez potrplenja.

Praviš da delaš ponoči JA ljuba duša a te kdo sili? te je mož prisilil? če delaš doma kar predvidevam glede na to da delaš ponoči, pač vstaneš ob 6h pa peleš tamale v vrtec in so do 16h v vrtcu a bo zadost časa za tvoje delo???? še k frizeru lahk greš. ČE pa si na porodniškem ti polagam na srce da bodi na porodniškem in ti naj eno leto za službo dol visi raje se posveti svojim sončkom ki so naše največje bogastvo.

veš kaj tebe mogoče muči to da rabiš potrditev da si bolša od moža da si perfektna na vseh področjih

jaz pa ti rečem k gleda perfektnost ker sem daleč od tega samo pusti možu da si v miru čevlje sezuje ko pride domov pa na segret skoči pa če bo posoda 30min dlje v pomivalcu tud nebo konc sveta saj nebo razpadla malo umiri svoj tempo pa bo vse klapalo

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Mož nima potrpljenja
28.3.2010 10:37:39   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Nikjer ni nihče napisal, da je katerikoli mož maloumno bitje.


Direktno nihce, omenjani posebni prijemi pa govorijo v to smer. Manipulacija (ce hoces, da naredi to pa to potem ti njemu reci.. ali naredi.. ali pripravi...) zato ker ne more dojeti  svoje mesti v druzini, ali se ne zaveda obveznosti, ali kakrkoli... skratka, ne razume, ko se mu normalno razlozi....

In kakorkoli, Mišek - zakon ni tekmovanje in ni bojišče. Nikjer ni bilo govora o skupnem odločanju. Me prav zanima, iz katerega konteksta si to potegnila.


Morda iz "spora", da ne more (AnjaPH) namrec, vedno biti glavna v zakonu, pa ga pocakat za vrati ko pride in mu porinit plenico v roke...
V bistvu, da ne more moz vedno delati kakor ona to hoce , zeli in ukazuje... domnevam pa, da smo si v zakonu enakovredni (zenske in moski).

Gre enostavno za to, da ne moreš na vsakem koraku izpostavljati svoje superiornosti ter tako vzbujati pri drugih občutek manjvrednosti. Če ne moreš zakonskega partnerja sprejeti takšnega kot je, je najbolje, da eden spakira kufre. In prav to je srž problema - pri Anji in njenem možu gre za merjenje moči - enostavno Anja začne - jaz lahko, jaz delam ponoči, jaz skrbim za gospodinjstvo, jaz skrbim za otroka... Pa kljub temu, da trdi, da tega pred soprogom ne izpostavlja... verjemi mi, da ji pobegne. In verjamem, da se soprog slabo počuti - v službi ga lovijo roki, vsi so nervozni (jaz sem, ko se približuje kak dead line nadrkana ko 100 hudičev - sicer z leti manj, ampak še vseeno), doma mu žena očita, da vpije na otroka za vsako malenkost (vsi vemo, kako se pri 95% zakonskih parov tovrstno očitanje zaključi - pač beseda da besedo)...


Globoko verjamem, da ni formule za dober in srecen zakon. Poznam par, ki je skoraj dve desetletji ****kcionira tako, da zena moza pogazi na vsakem koraku. In on to hvalezno sprejema. Ker on potrenuje taksno zensko, ki ga bo vodila, ukazovala, mislila in urejevala namesto njega. Pa ne mislit, da je nek smotan, cuden tip. Je prav posrecen, duhovit, umirjen (in ubogljiv) tip.

Z druge strani, AnjaPH dela to kar dela. Mislim, da do nje ni posteno insinuirati, da bi svoj delez opravljenega dela morala skrivati in prikrivati, zato, da bi se moz pocutil boljse. In menim, da ima prav , ko je rekla, da ve s kom se je porocil. Nesprejemanje partnerja taksnega kakrsen je potem ni zgolj Anjin problem, temvec tudi problem njenega moza. On ne more sprejeti, da ima tako uspesno zeno.
Verjetno se pri njima dogaja - ce lahko jaz toliko in toliko, kako ti ne mores vsaj del tega. Nista edina, pri veliki vecini parov se to dogaja. Moj osebni obcutek je, da Anjin moz ni gotov kako bi razresil krog napetosti in zivcnosti. Kako namesto priklapanja na negativo, priklopiti na pozitivo.

Kar pa se tiče cukr - ne maram vulgarnih ljudi. Pravzaprav ne maram ljudi, ki ne vedo stvari povedati na kulturen in dostojen način. Kakorkoli obrneš, se s tem, kako se izražaš, kaže odnos do sočloveka. Pa če ga poznaš ali ne.


Ce vidis samo bomboncek kot vulgarno na tej temi, imas kar konkretne probleme z vidom user posted image
Nekateri pisejo v skladu s filozofijo -  ce s takim besednjakom on meni, potem bom tudi jaz njemu ker drugo ne razume. O gorje - ce je nekdo vulgaren, bom jaz se bolj ker..,. samo tako zastopi in naj ne misli, da jaz ne znam biti se bolj vulgaren. Adio pamet..... In na koncu je ta drugi baje zelo spostljiv sogovornik.... Skoda samo, da se ga  blato se vedno drzi.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Mož nima potrpljenja
28.3.2010 13:39:06   
bomboncek1
Mislim, da smo krepko zašli iz teme user posted image

Kakor koli, priznam, da sem reagirala zelo temperamentno, ampak taka sem tudi v resnici. Ko me kaj vrže iz tira, se prav spotim, mi postane vroče in ...akcija. Vseeno mislim, da direktno žalila nisem nobenega. Pač, to da "me bruhat" ob nekaterih izjavah res ne jemljem kot direktno žalitev. Bruhanje je nenazadnje moj problem, a ne? user posted image

Vse, kar smo potem napletle in se dajale, od spoštovanja do tega kdo v njunem zakonu več zasluži, zakaj kdo dela ponoči in zakaj si nekdo kupi jakno za 500 eur in tako naprej, se je krepko odmaknilo od Anjinega prvega posta, ki se glasi MOŽ NIMA POTRPLJENJA Z OTROKOM.

Še vedno in še naprej zagovarjam stališče, da neglede na okoliščine, neglede na utrujenost, neglede na spoštovanje in vse ostale periferne okoliščine, mož MORA imet potrpljenje. Tu ni otrok tisti, ki se obnaša neprimerno in mož nima pravice ga nadirat, ker je utrujen od službe.

Še vedno in še naprej bom zagovarjala stališče, da imajo očetje enake dolžnosti in enake pravice kot matere, VENDAR pred pravicami staršev pridejo prvo otrokove potrebe. Ravno to je bila poanta mojega primera, ko mama pride po otroke v vrtec. čisto enako utrujena kot mož. Zakaj, le zakaj menite, da mama v tistem trenutku MORA (brez relaxa) vse to opraviti brez dretja, medtem ko ima oče pravico do tega, da se umiri, odpočije, po možnosti nekaj spije, potem...ja potem pa lahko prevzame dehtečo štručko? To in samo to je debata Anjinega posta. Oče je oče, neglede na to če je dober delavec, če je utrujen delavec, če v resnici sploh ni bil v službi pač pa v motelu z drugo žensko, ali se je ravno vrnil iz trgovine ali je delal na polju, če pride domov in če ima otrok polno plenico - ja J. E. B. I. G. A. , jo pač ima polno in nekdo jo mora previt, in če je mati v tistem momentu za štedilnikom z dojenčkom v naročju in kuha - halo? A ga bo pustil pokakanega?
To in samo to izpostavljam. Ne samo, da mama MORA. Tudi oče MORA!
Seveda je lepo, če mu ni treba. Tudi meni je lepo, če mi ni treba previt pokakane ritke, ampak v tej igri sta samo dva odrasla in če en ne more - delo opravi drugi. In tu sploh ni bilo debate, da se kao nekdo ne sme uležt, ko je utrujen. Hvalabogu, da se uleže! Ampak to ni poanta te debate. Poanta je v njegovem nadiranju otroka, ker počne stvari, ki jih počne večina otrok. In otroci pa res ne morejo vedet, kdaj je oče za igro in kdaj ni. In tudi ni mamina dolžnost jih na to "pripravit" in zgladit teren, da "oče pride k sebi in si zaželi prijet otroka". In če je teko, potem res nekaj ne funkcionira. Če jih oče gleda kot nadlogo, kot delo, garanje....potem ne vem kakšen oče je to. Staršem je težko, ko so utrujeni, bolni, preobremenjeni, ampak za božjo voljo - otrok je bitje, ki tudi daje, ne samo jemlje. mene osebno ravno te situacije po napornem dnevu sprostijo, fizično seveda ne, sem zgarana in utrujena, marsikdaj na robu, ampak otroci me spravijo v dobro voljo in me poživijo.

Tudi se ne mislim dajat z vami, "starimi" mRRhami (to ime ste si nadele same v drugi temi, da ne bom spet obtožena žaljenja user posted image ), ker kljub temu, da dolgo nisem pisala, sem pa brala. In vidim kako je: statistično gledano ima seveda večjo karizmo, prepoznavnost in več prijateljev tista, ki več piše. In jaz ne spadam in nikoli ne bom spadala med te. Zato se ne slepim, da se lahko "kregam z vami", ker si seveda tako nabijam večino ne-prijateljic, ki "so z vami" že dolga leta, nekatere morda res samo iz lojalnosti, čeprav globoko v sebi morda mislijo drugače. Ampak, hej, ravno to je tudi čar foruma, da vsak misli na svoj način, potem pa se najdemo dve, tri, ki želimo na vsak način nekaj dokazat....pa se res sprašujem zakaj? user posted image Na koncu itak vsaka naredi kot najbolje ve in kot misli, da je prav.

Mi je pa všeč, da sem po par oddanih postih že dobila nadimek CUKR. user posted image Moram rečt, da nisem pričakovala. To mi je všeč. Ker pomeni, da kljub temu, da so me nekatere dojele kot negativko, sem prebila led v klub mRRhe. Pa se ne slepim, da sem dobrodošla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Mož nima potrpljenja
28.3.2010 14:38:25   
Anonimen
Globoko verjamem, da ni formule za dober in srecen zakon. Poznam par, ki je skoraj dve desetletji ****kcionira tako, da zena moza pogazi na vsakem koraku. In on to hvalezno sprejema. Ker on potrenuje taksno zensko, ki ga bo vodila, ukazovala, mislila in urejevala namesto njega. Pa ne mislit, da je nek smotan, cuden tip. Je prav posrecen, duhovit, umirjen (in ubogljiv) tip.

Z druge strani, AnjaPH dela to kar dela. Mislim, da do nje ni posteno insinuirati, da bi svoj delez opravljenega dela morala skrivati in prikrivati, zato, da bi se moz pocutil boljse. In menim, da ima prav , ko je rekla, da ve s kom se je porocil. Nesprejemanje partnerja taksnega kakrsen je potem ni zgolj Anjin problem, temvec tudi problem njenega moza. On ne more sprejeti, da ima tako uspesno zeno.
Verjetno se pri njima dogaja - ce lahko jaz toliko in toliko, kako ti ne mores vsaj del tega. Nista edina, pri veliki vecini parov se to dogaja. Moj osebni obcutek je, da Anjin moz ni gotov kako bi razresil krog napetosti in zivcnosti. Kako namesto priklapanja na negativo, priklopiti na pozitivo.


Dovoliš podpis user posted image ?

Btw, z AnjoPH se da čisto fajn pogovarjati, tudi ko se z njo ne strinjaš-v bistvu se še v stavku, da mi je smešna, ni uspela "zapeti" nazaj user posted image .


(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Mož nima potrpljenja
28.3.2010 15:26:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Dovoliš podpis user posted image ?


A, seveda user posted image


Btw, z AnjoPH se da čisto fajn pogovarjati, tudi ko se z njo ne strinjaš-v bistvu se še v stavku, da mi je smešna, ni uspela "zapeti" nazaj user posted image .


Se bom kar strinjala, ne bom pa podpisovala !! user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 122
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?