|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
12.7.2005 18:30:07   
Pia73
No, Flip hvala za odgovor. Sedaj je vsaj meni maesikaj bolj jasno,.....

Lepo se imejte,.... :rozica::rozica::rozica:

Prav imaš, živi in pusti živeti! :bravo:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
12.7.2005 18:38:26   
Primoza
Eno bolj tehnično razmišljanje...

Lastninjenje je utečen postopek. Se pravi nekaj tipičnega za našo družbo.

Osebno pa ne verjamem v partnersko zvezo ne da bi človek "izgubil" del individualne svobode. V bistvu jo ne izgubiš, ampak izmenjaš.

To je tako, kot če dva ustanovita d.o.o. z vložkom nekega osnovnega kapitala, recimo vsak po 5000000 SIT. V družbi izvajata neke dejavnosti, ustvarjata dodano vrednost in lahko gresta, v primeru neuspešnosti, tudi v stečaj. Stečaj pa zgleda takole, da se poplača po nekem vrstnem redu upnike, preostanek pa se razdeli med lastnika.

To pa nikakor ni nujno v velikosti osnovnega vložka, lahko je tudi ničla.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
12.7.2005 19:51:45   
Anonimen
Opa... Flip... Tjazy... kaj je zdaj to??
Tjazy, a potrdiš, da je Flip res tvoja žena?

Ker če je, potem malo doma razčisti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
12.7.2005 22:03:33   
Gina
Hmmm, uf, ti najbrž nimaš otrok, a ne? Ali pa živiš v oblakih. Tako, kot ti opisuješ, bi bilo prelepo. Vsak bi delal samo tisto, kar hoče, želi, drugi tudi, vse bi bilo krasno in vsi bi live happily ever after. Juhuhu, bruhuhu, pa kje živiš? Dva, ki bi idealno skupaj pasala, ne obstajata. Torej je edina varianta, da vse tipe zapustiš in živiš sama.

Drugače sem pa jaz zelo proti lastninjenju načeloma. Vendar določeni kompromisi v okviru doma vedno obstajajo. Ali temu rečemo lastninjenje? Jaz mu ne. Če imava otroke, bova oba skrbela zanje, pa oba skrbela za dom. Vsak na svoj način pač. Koliko partnerjev bova imela? Midva veva, vsak zase pa tudi ve vsak človek, kaj se je odločil. A je to omejevanje svobode? Vsak se ima pravico odločit. Torej je svoboden. In v tej svobodi mora tudi prenesti posledice, če do njih pride.

Flip, lepo te je spoznati. Zanimivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 8:00:01   
Jutra
Uf - zakaj si neprijavljena:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 8:02:23   
Anonimen

Ce potrdim, da je Flip moja zena??? :)-:)-
Hmmm.. kaj pa vem... :zmeden::zmeden: Ja.. bivsa bo glih kar.. ce se ne bo lepse zacela obnasat do svojega izbranca.. :)-:)-
Prepricali ste me... pogojna ljubezen, je boljsa kot brez-pogojna.. :)-:)-

Sem ze vse razcistil.. ne mores verjet.. 4 mestna stevilka vse resi.. ?!?:)-:kuza:

Drugace pa zdej mislite, da je ne vem kaj narobe.. pa kriza doma pa scene in tezave.. To je vedno tko, ce hoce kdo potegnit na svojo stran..

Moje mnenje je cist enako.. Hote ali nehote se v ogromno vez vtihotapi lastninjenje.. kar povzroca mnogo tezav..

Tjazy

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 8:40:28   
mamsi
Mislim, da se ne da nikogar lastniniti, če si tega ne dovoli! Če ima vsak svojo glavo, svoja načela in prepričanja, še ne pomeni, da si ga drug lastnini, če pove, pokaže, kaj si od partnerja obeta, pričakuje. To lahko pač samo pove. Potem se pa vsak zase odloči in naredi v skladu s svojo vestjo. Ali bo partnerju ustregel in naprimer bil zvest - se odloči sam in največkrat, ker je njemu tako bolj primerno. Vedno obstaja izbira. Kdor pravi, da si ga partner lastnini, ker si od njega želi zvestobo, laže. Zakaj? Ker ni potrebno, da je zvest. Lahko izbira. Lahko je zvest ali pa z dvema, tremi drugimi partnerji, komot, vendar se s tem odloča tudi za posledice. Če ima partnerja, ki ima tudi svojo glavo in prepričanja, verjame v zvestobo, so posledice pač ločitev. Ampak še vedno je delal po svoji vesti in odločitvah, nihče ga ni v odločitev porinil (varal je ali ni, kakor se je pač SAM odločil). Torej to ni lastninjenje!

In vsi tisti, ki menite, da je treba imeti več partnerjev, nič manj ne lastninite drugih, ki verjamejo v zvestobo v dvoje, zato, ker od njih pričakujete, da bodo spremenili svojo glavo v prid vaši! Tako kot je Flip napisala, zakaj prepričevati, da so meje zvestobe preozke, najdite si partnerja, ki bo po vaših merah in šele potem - a ne, Tjazy - bo vse prav in ga boste ljubili!;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 9:36:24   
Jutra
Uf,
jaz čisto spoštujem tvoje mnenje:) Prav lepo si napisala. Zanimivo mi je le dejstvo, da si tega nisi upala povedati pod svojim imenom. Samo to. Očitno imaš neke zadržke.
Jaz bi te čisto isto "brala" oz. gledala nate, če bi pisala pod svojim nikom. Hja, mogoče te pa drugi ne bi:zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 10:14:31   
Anonimen

Skoda.. da je tko...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 12:43:09   
Gina
Uf, neverjetno, kako lahko nekdo obrača besede, pa kako lahko zganja demagogijo. Ni čudno, da so potem vojne na tem svetu!
Če si tako zelo zakompleksana, da si ne upaš pisat pod nikom, meni to pove vse. Nimaš pač jajc se soočit s človekom. Želiš ostati v njegovih ali možganih nekoga drugega kot ena oseba, ki nikoli ne misli drugače, kot vsi. Meni pa so ljudje, ki ne mislijo s svojo glavo, pa ki obračajo bvesede, pa ki se uklanjajo množicam itak mimo. Bogi so mi.


Če kdo na tem svetu odpušča, sem najbrž to jaz. In prav gotovo ne lastninim ne partnerja ne otrok. Mogoče mene kdo hoče lastninit, ampak lastninjenje se ti zgodi samo v tisti meri, kot ga dopuščaš. Mene lastninjenje ne prizadane, dokler se meni zdi v mejah sprejemljivega, potem pa itak taga ne dopuščam več. Amen.

Zame se nič ne konča, ko dobi človek otroka. Življenje se z otrokom zakomplicira, ni več enostavno, ker nisva več dva, ampak smo trije. Zakaj pa misliš, da jih toliko tukaj jamra, kako jim je otrok postavil življenje na glavo, pa kako je zdaj odnos nekje v podnu? Zato ker otrok prinese obveznosti. In partnerja sta bila navajena imeti svobodo. Otrok jo pa vzame, ker prinese obveznosti. Če živiš po nečelu, pusti totalno svobodo, potem imaš samo ti obveznosti, partner pa ne. To ne gre, ker pregoriš. Sploh če nimaš samo otroka za rihtat, ampak še moža zraven. Zaradi mene se ti kar žrtvuj ali pa vse može v rit brcni, če misliš, da je to edina rešitev. Ali pa si najdi princa na belem konju. Pri nas se prilagajamo do določene mere en drugemu. Tako je. In to ne jemljemo kot lastninjenje.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 12:43:38   
Gina
Še to, strinjam se z mamsi, lepo napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 12:54:32   
Gina
Tjazy, še ena replika na tvoj post. Brezpogojne ljubezni ni (no razen starši otroci odnos - nekaj časa). Z nekom si zato, ker ti eno kopico reči daje, nudi. Npr. ti si s svojo, ker te ne lastnini, ti daje svobodo, pa še polno drugih reči, predvidevam. Čim ti teh reči ne bi dajala, je ne bi več imel rad. Očitno je dajanje svobode tako velika vrednota pri tebi, da bi svojo zapustil, če tega ne bi dobil, ali je vsaj ljubil ne bi več. Torej je ne ljubiš niti ti brezpogojno. Tako je, hočeš nočeš naš ego vedno dela.:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 12:59:51   
baguSka
Tako je.. ljudje smo na žalost al pa na srečo :zmeden2: ene navadne egoistične svinje.:( Le zakaj nas je nekdo take ustvaru :zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 13:03:29   
Gina
:)-:)-:)- baguška, ti ga pa pihneš, pa saj smo taki tudi fajn, a ne:)-:)-:)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 13:04:22   
baguSka
Sej sm rekla: dobr al pa slabu - ja fajn ja - TAKI SMO!;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:14:17   
mamsi
Tako je Gina in baguska:bravo::bravo:, vse ostalo so halucinacije.;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:48:30   
Anonimen
:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

Gina... zakaj si skurcala Uf?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:56:23   
Anonimen

Brezpogojna ljubezen JEEE.. samo trenutno je v nas ni..
Zaenkrat je pac res tako, kot je napisala baguska..

Baguska.. a si ze nazaj? :)- Kako je bilo na oddihu brez RR?:kuza:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:56:34   
Anonimen

Brezpogojna ljubezen JEEE.. samo trenutno je v nas ni..
Zaenkrat je pac res tako, kot je napisala baguska..

Baguska.. a si ze nazaj? :)- Kako je bilo na oddihu brez RR?:kuza:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:56:44   
baguSka
Ja Tjazy sej je že obrazložila zakaj :zmeden:

Gremo domov. Pa ne zato, ker družina čaka nas, ampak zato ker si mi želimo k družini.:)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 15:57:29   
baguSka
Zanimivo.:zmeden2:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   Kje se zacne lastninjenje partnerja... otrok??
13.7.2005 18:51:27   
Gina
:)-:)- nobenega nisem skurcala, vsakemu povem nazaj tako, kot on meni, se pravi sem njegov špegu, a ne...ali pa on moj..včasih:)-:)-:)-

Ja, brezpogojna ljubezen je.:) Prav res. Veš kje? Saj vem, da veš. Tam, kar jaz imenujem višji astral, ali takoj 2. nivo za zemljo, kako se pa uradno temu reče, pa nimam pojma. Tukaj na zemlji je pa ni. Razen, če upoštevaš, da prostora ni....to je pa že prehuda debata za take lahkotne poletne dni..:)-:)-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?