|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
19.4.2010 17:42:31   
carbene
Uf ja, še ena se pokorno javlja. user posted image

Eh, danes se mi je ponovno zgodilo, da so mi čestitali za nosečnost, in potem iz mojega odgovora v veliki zadregi ugotovili, da so se malo ušteli in so imeli mojih preveč kilogramov za nosečniško formo. Ker povrhu imam še tako postavo, da res tako izgleda (moj ITM je pa ca. 28). Na ja, saj je po eni strani zabavno user posted image , po drugi strani se pa moram zamisliti, da je očitno res skrajni čas, da kaj naredim za svoje zdravje (da ne omenim, kako vztrajen je mož pri opominjanju user posted image ; na ja, pa kupovanje oblek pri vsaj nekaj kg manj tudi ne bi bilo tako zelo frustrirajoče). Ne vem, saj nekako imam občutek, da pojem precej manj sladkarij kot svoje čase (tudi kupi se takega bolj malo), jem zajtrk doma in kosilo v službi, popoldne (včasih tudi že bolj na večer) pa še kaj malega (nekuhanega, recimo solato ali pa kos kruha na primer z ribjo pašteto). In to je to. Imam pa vedno nekako v podzavesti strah pred tem, da bi bila lačna, ker sem opazila, da se mi včasih, ko me daje lakota, zgodi, da postanem precej šibka in se mi nekoliko začnejo tresti (predvsem) roke (to je zelo opazno v službi, ko je treba opraviti kakšen bolj precizen "manever"). Poleg tega se mi je že nekajkrat zgodilo, da sem postala tako slabotna, da sem se komaj vlekla (tj., na primer pri hoji sem delala recimo vsaj pol manjše korake kot običajno), stanje se je pa opazno izboljšalo takoj po zaužitju nekaj malega sladkega. In vedno me sedaj preganja ta strah, da bi se mi to še kdaj ponovilo. Da bi začela z dieto, bi si dobesedno morala vzeti dopust, ker ne vem, kako bi fizično zdržala vsaj prve dneve, povrhu imam pa v službi organizirano prehrano in tako ne moreš ravno nadzorovati, koliko žlic olja se znajde v tvoji prilogi.
Ja, bi mi pa verjetno koristilo več miganja, čeprav je res, da moje delo ni samo sedeče, temveč kombinacija vsega. Kaj pa vem, nekako se ne morem pripraviti do tega, da bi recimo zunaj tekla (pravzaprav mi je zelo neprijetno hoditi okoli, ker imam strah pred psi, ki jih na žalost najdeš spuščene vsepovsod). Odpor do športa me nekako spremlja od OŠ naprej, povrhu imam pa še očala, tako da se je nabor sprejemljivih dejavnosti od njihove "uvedbe" precej zmanjšal. user posted image Oh, ne vem, kako bi se pripravila do športanja. Kar zavidam tistim, ki vam je to uspelo... user posted image    

(odgovor članu rožica2)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
21.4.2010 19:42:44   
Paštetka
Pismo, meni je hrana tudi dobra, ampak hvala bogu, ko se najem ne morem več pa pika. Pa mi lahko mahaš z ne vem čim pred nosom. Ko sem sita, sem sita. Lačna? Skoraj nikoli. OK, razen 2 dni pred M! user posted image Takrat sem pa vreča brez dna.

In vas kar pogosto berem kako se nekatere borite s kilami in takrat si rečem: hvala bogu, da se mi od vseh težav na svetu še ni potrebno s tem ubadati.

Vsaka čast tistim, ki ste dovolj pogumne in vztrajate do konca. user posted image

Čestitke za vsak izgubljen kilogram.user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 6:56:28   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: carbene

Uf ja, še ena se pokorno javlja. user posted image

Eh, danes se mi je ponovno zgodilo, da so mi čestitali za nosečnost, in potem iz mojega odgovora v veliki zadregi ugotovili, da so se malo ušteli in so imeli mojih preveč kilogramov za nosečniško formo. Ker povrhu imam še tako postavo, da res tako izgleda (moj ITM je pa ca. 28). Na ja, saj je po eni strani zabavno user posted image , po drugi strani se pa moram zamisliti, da je očitno res skrajni čas, da kaj naredim za svoje zdravje (da ne omenim, kako vztrajen je mož pri opominjanju user posted image ; na ja, pa kupovanje oblek pri vsaj nekaj kg manj tudi ne bi bilo tako zelo frustrirajoče). Ne vem, saj nekako imam občutek, da pojem precej manj sladkarij kot svoje čase (tudi kupi se takega bolj malo), jem zajtrk doma in kosilo v službi, popoldne (včasih tudi že bolj na večer) pa še kaj malega (nekuhanega, recimo solato ali pa kos kruha na primer z ribjo pašteto). In to je to. Imam pa vedno nekako v podzavesti strah pred tem, da bi bila lačna, ker sem opazila, da se mi včasih, ko me daje lakota, zgodi, da postanem precej šibka in se mi nekoliko začnejo tresti (predvsem) roke (to je zelo opazno v službi, ko je treba opraviti kakšen bolj precizen "manever"). Poleg tega se mi je že nekajkrat zgodilo, da sem postala tako slabotna, da sem se komaj vlekla (tj., na primer pri hoji sem delala recimo vsaj pol manjše korake kot običajno), stanje se je pa opazno izboljšalo takoj po zaužitju nekaj malega sladkega. In vedno me sedaj preganja ta strah, da bi se mi to še kdaj ponovilo. Da bi začela z dieto, bi si dobesedno morala vzeti dopust, ker ne vem, kako bi fizično zdržala vsaj prve dneve, povrhu imam pa v službi organizirano prehrano in tako ne moreš ravno nadzorovati, koliko žlic olja se znajde v tvoji prilogi.
Ja, bi mi pa verjetno koristilo več miganja, čeprav je res, da moje delo ni samo sedeče, temveč kombinacija vsega. Kaj pa vem, nekako se ne morem pripraviti do tega, da bi recimo zunaj tekla (pravzaprav mi je zelo neprijetno hoditi okoli, ker imam strah pred psi, ki jih na žalost najdeš spuščene vsepovsod). Odpor do športa me nekako spremlja od OŠ naprej, povrhu imam pa še očala, tako da se je nabor sprejemljivih dejavnosti od njihove "uvedbe" precej zmanjšal. user posted image Oh, ne vem, kako bi se pripravila do športanja. Kar zavidam tistim, ki vam je to uspelo... user posted image    



Daj preberi vse kar si napisala. Počasi stavek za stavkom. Nato se zamisli kaj hočeš.  ITM resnično ni zanemarljiv in tvoja debelost (predvidevam, ker so ti čestitali za nosečnost) je v obliki jabolke. Ta debelost je najnevarnejša saj se maščoba nabira okoli vitalnih delov telesa (srce...). Ja maščoba je na notranji in zunanji strani telesa.
Morda resnično ne ješ veliko. Ješ pa zagotovo kalorično hrano in morda imaš (nezavedajoče se) med obroki zarne male prigrizke ? Piješ razne sladke sokove ali gazirano pijačo? Ne vem nekaj je sigurno na tem? In to, da športat ne moreš ker imaš očala .... user posted image  user posted image  je še en razlog prevlečen za lase.
Ko se boš v glavi odločila, da je skrajni čas, da storiš nekaj zase in ko boš kljub raznimi kiksi vztrajala  - takrat se bodo spremembe poznale na tebi, na telesu, na počutju in na obnašanju.
In tvoje slabosti? To se je dogajalo tudi meni. Vedno sem govorila, da mi je padel cuker. odkar sem pričela veliko piti in sem spremenila način prehranjevanja (jem po principu ločevanja) me "slabost" v obliki tresenja in šibkosti ni niti enkrat doletela.
Vse to ti govorim iz lastnih izkušenj.  Tudi moja debelost je bila v obliki jabolka (informacijo našla na netu) Za novo leto nebi pretekla niti 200 m - včeraj sem 11 km. Da o izgubi kg niti ne govorim. In ko je meni naredilo tisti klik v glavi je bil moj ITM 33,33. Sedaj se pribljižujem zgornji meji normalnega. Najlepše pri vsem tem je, da sem tek preprosto vzljubila. Ne morem si predstavljat. da si nebi vzela vsaj vsak drugi dan uro in še nekaj zase, si nadela tekaško opremo in jo ucvrla "v neznano"......

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 8:14:33   
Anonimen
2violina user posted image

a ta je*** klik je tako težko dočakat. in, ko že misliš, da je to to, si spet na istem. in se "zaješ" user posted image  moj ITM je trenutno 28. novoletna obljuba je nič več diet in moj cilj je pretečti 5 km. o hujšanju pa nočem več razmišljat. user posted image  na "srečo" imam obliko hruške in ne jabolka. user posted image

(odgovor članu 2violina)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 9:00:41   
kasso
carbene, lahko si nabaviš tudi sobno kolo in začneš doma pred televizorjem migat. Najprej par minut, potem 5, pa 10 in na koncu vsak dan po 20 minut...boš videla, da bo učinek ta pravi. Pa kakšne raztezne vaje za zgornji del telesa in telovadba...to lahko počneš doma in ni ti treba bit nerodno pred okolico. Mož bo pa ponosen nate, boš videla user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 13:17:00   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

2violina user posted image

a ta je*** klik je tako težko dočakat. in, ko že misliš, da je to to, si spet na istem. in se "zaješ" user posted image  moj ITM je trenutno 28. novoletna obljuba je nič več diet in moj cilj je pretečti 5 km. o hujšanju pa nočem več razmišljat. user posted image  na "srečo" imam obliko hruške in ne jabolka. user posted image


Cilj boš dosegla pretekla boš DM 5 km in že s tem veliko naredila za svoje zdravje. Več boš migala in več porabla. Rezultat "na dolge proge bo" - na tehnici

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 13:28:09   
Anonimen
Šeena se javlja, ki ima ITM krepko krepko previsok ... 3 dni nazaj sem se odločila, da je treba zdaj pa res že nakaj naredit, ker mi zelo zelo trpijo kolena ... tako da sem se lotila ene diete po kateri naj bi dokaj hitro izgubil anekaj kil, tolko za motivacijo, potem pa na dolgi rok počasi naprej ... ker meni se zdi, da je moj razlog za prekomerno uživanje hrane najhujši za izničit ga ... ne jem, ker bi mi bilo hudo ali kaj podobnega ... jem enostavno za to, ker mi je hrana noro dobra ... pa to ni važno kaj ... od tortic do ocvirkov, solate, mesa, krompiraj ... uživam ko med zobmi počasi drobim brie pa belo grozdje, pa ko grickam mocarelo s paradižnikom itd. Najbolje da res upoštevam nasvet ene zgoraj, da neham uporabljat začimbe pa mi ne bo hrana več tako okusna ... user posted image

(odgovor članu 2violina)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 19:09:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

2violina user posted image

a ta je*** klik je tako težko dočakat. in, ko že misliš, da je to to, si spet na istem. in se "zaješ" user posted image  moj ITM je trenutno 28. novoletna obljuba je nič več diet in moj cilj je pretečti 5 km. o hujšanju pa nočem več razmišljat. user posted image  na "srečo" imam obliko hruške in ne jabolka. user posted image


Cilj boš dosegla pretekla boš DM 5 km in že s tem veliko naredila za svoje zdravje. Več boš migala in več porabla. Rezultat "na dolge proge bo" - na tehnici


no to računam , ja. user posted image  ampak s hrano se pa ne mislim več ukvarjat. kot je napisala carbene, ob vsaki dieti dobim strah, da bom lačna in potem jem še več.

(odgovor članu 2violina)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 20:56:10   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Šeena se javlja, ki ima ITM krepko krepko previsok ... 3 dni nazaj sem se odločila, da je treba zdaj pa res že nakaj naredit, ker mi zelo zelo trpijo kolena ... tako da sem se lotila ene diete po kateri naj bi dokaj hitro izgubil anekaj kil, tolko za motivacijo, potem pa na dolgi rok počasi naprej ... ker meni se zdi, da je moj razlog za prekomerno uživanje hrane najhujši za izničit ga ... ne jem, ker bi mi bilo hudo ali kaj podobnega ... jem enostavno za to, ker mi je hrana noro dobra ... pa to ni važno kaj ... od tortic do ocvirkov, solate, mesa, krompiraj ... uživam ko med zobmi počasi drobim brie pa belo grozdje, pa ko grickam mocarelo s paradižnikom itd. Najbolje da res upoštevam nasvet ene zgoraj, da neham uporabljat začimbe pa mi ne bo hrana več tako okusna ... user posted image

ali pa, da jo niti ne kupiš user posted image
Prvi korak je narejen v trgovini, vedno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
22.4.2010 21:59:37   
Anonimen
Kasso ... verjemi, da pri nas doma niti ni nevem kakih zalog hrane ... sladkarij ni, ker kupujemo jih ne, kar dobimo za darilo dam pa koj mojmu, da mi spravi izpred oči. Ma ne vem no ... ker men je že cela fešta samo pire krompir in špinača naprimer in bi jedla in jedla, ker je takuuu dobro ... si niti ne rabim kupovat vseh tistih dobrih sirčkov.
Sem pa sedaj že na dieti 3. dan in se še nisem prekršila ... bravo jaz!!! user posted image

(odgovor članu kasso)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 6:19:56   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Sem pa sedaj že na dieti 3. dan in se še nisem prekršila ... bravo jaz!!! user posted image


user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   in še en user posted image user posted image user posted image user posted image  za rezultat, ki sledi v obliki izgubljenih kg. In seveda spremembo prehranjevalnih navad po končani dieti, ki je 100% potrebna, kajti (brez strašenja) v nasprotnem primeru se kg vrnejo user posted image user posted image .


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 9:06:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina
In seveda spremembo prehranjevalnih navad po končani dieti, ki je 100% potrebna, kajti (brez strašenja) v nasprotnem primeru se kg vrnejo user posted image user posted image .

Ja zo pa vem in se zavedam, da tako kot je šlo prej, ne bo moglo it več ... samo kar ne vem kako bom zamenjala bel kruh s polnozrnatim pa navadne testenine s polnozrnatim, ker so mi res bljak ... no mogoče pa je to en recept, da bom teh OH manj pojedla user posted image .

(odgovor članu 2violina)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 9:11:35   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kasso ... verjemi, da pri nas doma niti ni nevem kakih zalog hrane ... sladkarij ni, ker kupujemo jih ne, kar dobimo za darilo dam pa koj mojmu, da mi spravi izpred oči. Ma ne vem no ... ker men je že cela fešta samo pire krompir in špinača naprimer in bi jedla in jedla, ker je takuuu dobro ... si niti ne rabim kupovat vseh tistih dobrih sirčkov.
Sem pa sedaj že na dieti 3. dan in se še nisem prekršila ... bravo jaz!!! user posted image


To tudi ni problem, ker lahko skuhaš za toliko oseb, kolikor vas je. Npr. jaz skuham pire in špinačo in vse kar je v loncih dam na krožnike in nimamo repetejev. Moj dragi poje toliko, kolikor mu dam...dam mu veliko porcijo. Otroci, če si želijo še, pa jim odstopim z mojega krožnika. In to je tudi dober recept, kako poješ tisto, kar si daš na krožnik.
Skuhaj točno toliko, kolikor boste pojedli pri enem obroku user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 9:28:15   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Skuhaj točno toliko, kolikor boste pojedli pri enem obroku user posted image


Tudi sama poizkušam tako kuhat. v kolikor kdaj kaj ostane brez slabe vesti vržem proč (razen mesne jedi - zamrznem), kajti nihče potem tega ne je edino le sama sem se basala in posledično nabirala kg. Začela sem tako, da sem si rekla, da itak ne morem nobenega lačnega nasiti edinole sebi škodujem. vendar so kuhane porcije s tedni postale manjše, tako, sedaj bolj poredko kaj roma v koš. 

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 9:32:27   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja zo pa vem in se zavedam, da tako kot je šlo prej, ne bo moglo it več ... samo kar ne vem kako bom zamenjala bel kruh s polnozrnatim pa navadne testenine s polnozrnatim, ker so mi res bljak ... no mogoče pa je to en recept, da bom teh OH manj pojedla user posted image .



Pri meni je obratno. belega kruha sploh ne maram. Pojedla bi goro polnozrnatega s semeni ali koruznega, pirinega ..... Sedaj v večini kupujem kruh, ki meni ne sede. Posledično ne jem ga. Sama si spečem kruh s pirine in sojine moke brez kvasa, ga razrežem na kose in spravim v skrinjo. Ko imam kaj takega na jedilniku ga vzamem  kos iz skrinje in to je to. Posledično so mi tudi polnozrnate testenine dobre in neoluščen rjavi riž tudi.


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
23.4.2010 10:23:59   
mate0ja
Z novim letom sem tudi jaz sklenila ....
Moj problem je predvsem to, da jem kampanijsko. Zjutraj kava potem dostikrat do večera nič user posted image In seveda sledi kampanijsko žretje. Lakota naredi svoje in potem metanje najbolj kalorične hrane v telo. Posledično sem se ob večerih počutila katastrofalno, ker je hrana obležala v želodcu, ki je bl aktiven takrat, ko bi bilo najmanj treba. 

Počasi spreminjam svoje prehranjevalne navade, namesto, da bi zvečer jedla, si pripravljam hrano za naslednji dan. Sicer tu in tam še vedno kaj pade v usta, ampak bistveno manj kot prej, ko sem zvečer jedla praktično podzavestno. Najbolj smešno je to, da s sabo v službo vzamem hrano in jo potem pozabim pojest. Zato se nimam za zasvojenko s hrano, ampak za žensko, ki ima problem z organizacijo časa in usmerjanjem volje. Tukaj je pa precej več dela kot pa samo dijeta.

Gibam se pa itak ves čas. Imam doma steper in če mi ostane pet minut se namesto pred televizijo in za računalnik spravim nanj. Ne vozim se več z dvigalom pa tudi če je treba pridt v deseti štuk, če le čas dopušča vse obveznosti opravim peš in na biciklu, ne glede na razdaljo.

Moram reči, da odkar sem bolj intenzivno začela razmišljati o načinu življenja in si vzamem tudi čas za zajtrk, malico, kosilo, se je stopilo nekaj kilogramov. Ni se za hvalit, ker ne govorimo o desetih ali petnajstih, vedar jih je ravno toliko, da ne obupam in ne zaidem na stara pota. " ozdravljena" še dolgo ne bom, ker morajo moji možgančki proces pravilnega prehranjevanja sprejeti v podzavest in ga avtomatizirati. Hja, do tja je še dolga pot in upam, da jo prehodim v celoti.

Vendar pa sm v času nosečnosti imela popolnoma drugačen stil življenja. Za voljo razvijajočega otročiča sem bla zgled zdravega življenja. Redni obroki, telovadba za nosečnice, veliko gibanja na prostem ... In v času nosečnosti nisem pridobila niti enega kilograma. S toliko kot sm začela, s toliko sm končala. V materinski knjižici imam vse teže enake. Pol kilice gor ali dol. Najprej je bila g. zaskrbljena, ker je bla prepričana da hujšam, ker me je na prvem pregledu mal zasekirala, da s tako težo prevzemam večje rizike nosečnosti kot bi sicer. Ampak na koncu je bila z mano zadovoljna. In moj cilj je, da že pred drugo nosečnostjo pripravim svoje telo na ta proces.




_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 21:11:21   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina
Daj preberi vse kar si napisala. Počasi stavek za stavkom. Nato se zamisli kaj hočeš.  ITM resnično ni zanemarljiv in tvoja debelost (predvidevam, ker so ti čestitali za nosečnost) je v obliki jabolke. Ta debelost je najnevarnejša saj se maščoba nabira okoli vitalnih delov telesa (srce...). Ja maščoba je na notranji in zunanji strani telesa.
Morda resnično ne ješ veliko. Ješ pa zagotovo kalorično hrano in morda imaš (nezavedajoče se) med obroki zarne male prigrizke ? Piješ razne sladke sokove ali gazirano pijačo? Ne vem nekaj je sigurno na tem? In to, da športat ne moreš ker imaš očala .... user posted image  user posted image  je še en razlog prevlečen za lase.
Ko se boš v glavi odločila, da je skrajni čas, da storiš nekaj zase in ko boš kljub raznimi kiksi vztrajala  - takrat se bodo spremembe poznale na tebi, na telesu, na počutju in na obnašanju.
In tvoje slabosti? To se je dogajalo tudi meni. Vedno sem govorila, da mi je padel cuker. odkar sem pričela veliko piti in sem spremenila način prehranjevanja (jem po principu ločevanja) me "slabost" v obliki tresenja in šibkosti ni niti enkrat doletela.
Vse to ti govorim iz lastnih izkušenj.  Tudi moja debelost je bila v obliki jabolka (informacijo našla na netu) Za novo leto nebi pretekla niti 200 m - včeraj sem 11 km. Da o izgubi kg niti ne govorim. In ko je meni naredilo tisti klik v glavi je bil moj ITM 33,33. Sedaj se pribljižujem zgornji meji normalnega. Najlepše pri vsem tem je, da sem tek preprosto vzljubila. Ne morem si predstavljat. da si nebi vzela vsaj vsak drugi dan uro in še nekaj zase, si nadela tekaško opremo in jo ucvrla "v neznano"......

Ja, o nevarnosti "jabolka" sem tudi jaz že zasledila take teorije. Koliko so preverjene, ne vem. Mi je pa jasno, da morajo moji kilogrami v vsakem primeru dol. No, ravno pred kratkim sem bila zaradi bolečin v kolenu pri ortopedu in poleg fizioterapije mi je bilo priporočeno tudi kolesarjenje. Tako da mislim, da bom poskusila tako. user posted image Ravno danes sem se malo na kratko zapeljala (česar že dolgo nisem počela) in me je kar zamikalo. user posted image Vendar vseeno ne odstopam od svoje izjave, da se je nabor športov, ki jih lahko zganjam, s "pridobitvijo" očal zmanjšal. Že če pogledam plavanje - to mi je zelo všeč, ampak brez očal brez nekoga, ki me vodi do vode, ne morem (imam pač tako dioptrijo, da je na daleč vse megleno). user posted image
Eh, med samimi obroki v bistvu ne jem. V službi mi je prav nenavadno, kako imajo nekateri ves čas nekaj pri roki za jesti. Jaz v bistvu niti ne čutim te potrebe (okej, razen seveda ko se me loti lakota in šibkost). In v službi pijem navadno vodo, doma pa, priznam, v večini sokove (vendar ne gaziranih, ker mi taki niso všeč).
Če bi mi uspelo tako hitro pridobiti kondicijo kot tebi - vau, to bi bilo enkratno. user posted image Upam, da bo tole s kolesarjenjem vžgalo. user posted image Mogoče recimo pozimi tudi s sobnim kolesom, kot je predlagala kasso. Ker dejansko bi rada pridobila tudi kondicijo, ne samo izgubila kilograme. user posted image

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 21:35:05   
tajtaja
Kak sem že ITM zračuna? Mam 53 kg, visoka 160.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 21:39:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Kak sem že ITM zračuna? Mam 53 kg, visoka 160.

20,7 ... http://www.osebnitrener.com/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=94

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 21:45:22   
tajtaja
user posted image user posted image o, HB, sem vsaj pri eni stvari normalna.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 21:52:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

user posted image user posted image o, HB, sem vsaj pri eni stvari normalna.user posted image


user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 22:45:03   
Gina
Kakšno je že bilo vprašanje....kaj vas žene jest?

Moram reči, da mi je strašansko hudo, ko berem o problemu generacij lepih žensk, ki menijo, da so predebele, potem pa iščejo rešitve v dietah in zavestno drugačnem ravnanju. Prav hudo mi je. Hranjenje ni nikjer, pri nobeni živali niti pri rastlini stvar zavestnega ravnanja. Če smo ljudje kao višje razviti, smo pa ful butasti da menimo, da je treba hrano zavestno nadzorovat. Ne moreš biološke reči uravnavat z možgani. Vedno se te reči uravnavajo na drugih, avtomatskih nivojih, pa če še tako študiraš in kalkuliraš, se zaviraš pri hrani....vedno bo zmagala podzavest. Celo če zavestno shujšaš in se zavestno držiš omejitev, podzavest deluje.....niti pol ure dneva ne mine, ne da bi bil odvisen od hrane...čim jo spraviš na nivo možganov, razmišljaš o njej, zasužnjuje te, postaneš žrtev razmišljanja o tem,d a ne smeš jest, da moraš hujšat, obletavajo te občutki krivde, skratka, postaneš žrtev zasvojenosti...pa ne s hrano kot tako...postaneš žrtev svojih lastnih prepričanj, da so možgani enako sposobni uravnavat procese v telesu kot jih je narava sama. Nikdar niso možgani in razum isto kot avtomatizem naše podzavesti. Sama jem kolikor mi paše, kadarkoli mi paše in ne jem, če mi ne paše. In predvsem...znam ločit razliko - to pa zato, ker nikdar nisem razmišljala o tem, da bi morala z razumom jesti, namesto tako, kot mi telo samo pravi.
Pa da sploh ne govorim, v kakšnem stresu je telo, če možgani ves čas razmišljajo, da so na dieti, da nečesa ne smejo, kar telo zahteva. Kako lahko zdravniki menijo, da je hujšanje stvar zavesti mi je svetovna tragokomedija. Tolk butasto stvar trdit pri polni zavesti....ne razumem, res ne. Pa jasno vidijo, da to ne deluje pri nikomer v bistvu. Da bi nekdo prešaltal po dieti na nerazmišljanje o hrani in naravno jedel naprej? Ne, zavojen je za vselej....cel lajf se obremenjuje s krivdo in razmišljanjem kaj sme jest in česa ne...ne neha razmišljat o hrani....kakšna cena je to? Kako lahko nekoga zavestno zasvojijo?

Evo, ap smo pri bistvu problema. Kar mi telo pravi. Vsak človek naravno je, kar mu telo pravi. Zakaj pa mu nek trenutek pravi, da rabi veliiiiko hrane? Zato ker jo rabi. Telo čisto na energetskem nivoju rabi tisto hrano, ker samo tako obstane na nekem (svojem seveda) ravnovesju, ki ga tisti hip ustvarja. IN ok je tako. Če bi na silo shujšal, bi si porušil ravnovesje njegovih energetskih centrov in bi se posledično počutil na nekem drugem nivoju (področju) zanič (zbolel bi dolgoročno, saj bi energetski center, ki ga ne bi hranil, kot rabi za svoje funkcioniranje, to slej ko prej pokazal) ali pa bi moral nazaj poiskati svoje ravnovesje in bi se zredil nazaj (kar je v resnici mnogo bolj zdrava opcija kot vsakodnevno jest na ravni razuma namesto telesa).

V resnici si ravno prav okrogel ali ravno prav suh takrat, ko si srečen.

Ne moreš biti recimo ful ego, pa bi ti tretja čakra ok delala, pa bi bila hkrati ravno prav "vitka", nemogoče. To ne gre skup. Najprej moraš odpraviti ego in biti zadovoljen sam s sabo. IN tako velja za vse čakre, pač za vsako na svojem področju. Enak znak, da ti energetski centri ne delajo ok je, če si presuh. Čisto enaka reč, samo v malo drugačnih povezavah.

Tako da....jaz menim, da je vsak človek ravno toliko suh-debel, kolikor je ok zanj, da funkcionira. Če želi biti ravno pravšnji, pa mora delati na sebi in svojih strahovih, potrebah, željah, ...pač na vsem, kar mu v lajfu dela težave in bi bilo fajn rešit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
24.4.2010 22:52:46   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

In posledično, ker nimam piškotov stalno na razpolago, jih tudi otroci ne marajo oz. niso majhnjeni na sladice itd (razen določeno vrsto bonbonov - Cedevita, PEZ, ki jih jaz ne maram).


Tole ni čisto res, a veš. Moja mami ni marala ničesar sladkega in tega ni kupovala. Jaz imam vedno doma čokolado, me to ni odvrnilo od nagnjenja k temu. Moja mami je oboževala vodo. Nikdar doma nismo imeli sladkih sokov za razredčit. Meni se od vode kozla že cel lajf, tako mi je zanič. Raje nič ne pijem, kot bi morala pit vodo. Oboževala je grenko kavo brez mleka. Jaz cel lajf pijem kavo z mlekom in cukrom. Oboževala je kruh in meso. Meni je vseeno, če ga cel mesec ne vidim.... Moja hči skoraj nikdar ne dobi krofa in čipsa, ker tega ne kupujem...pa vendar ima to dvoje nadvse rada.
Torej sklepam da tisto, kar imaš doma, ne vpliva na tvoj okus. Okus je bolj kot ne prirojen.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
27.4.2010 10:20:53   
KIKI****
Še ena, ki ima baročno postavo user posted image

Jaz se tega zaveda, zato se skoraj 2 meseca bolj zdravo prehranjujem. Shujšala sem 6 kg. Počasi grem navzdol, tako, kot sem šla navzgor. Še 20 mi jih je treba dol dat, da bom imela postavco kot se šika.
Jem 5 x na dan (2 x malica - 1 kos sadja - jabolko) in veliko vode. Ne jem sladkarij (no, to mi še tu in tam uide, na kaki fešti), kruha nisem jedla več kot mesec dni, ampak samo prepečenec (2-3 na dan), zdaj tu in tam pojem tud kakšen košček kruha. Mastnega nisem nikoli marala, pri prilogah se omejujem, jem veliko zelenjave. Aja, pa jem najkasneje do 18 ure.

Jaz vem, da mi bo ratalo, ker sem ravno take volje in me še drži. Včasih se nisem mogla zadržat in sem vse pojedla kar mi je kdo ponudil. Če mi danes kdo ponudi kar vem da ni ravno zdravo, pa da smo pred tem jedli, enostavno odklonim in iz principa nočem pojest. user posted image mater sem hecna, amapk dobro deluje user posted image

Jah, hudič je ta hrana, pa saj bo ... vsem veliko uspeha pri klatenju kg ...

< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 27.4.2010 10:21:38 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj nas žene da preveč jemo?
27.4.2010 20:04:06   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: kasso

In posledično, ker nimam piškotov stalno na razpolago, jih tudi otroci ne marajo oz. niso majhnjeni na sladice itd (razen določeno vrsto bonbonov - Cedevita, PEZ, ki jih jaz ne maram).


Tole ni čisto res, a veš. Moja mami ni marala ničesar sladkega in tega ni kupovala. Jaz imam vedno doma čokolado, me to ni odvrnilo od nagnjenja k temu. Moja mami je oboževala vodo. Nikdar doma nismo imeli sladkih sokov za razredčit. Meni se od vode kozla že cel lajf, tako mi je zanič. Raje nič ne pijem, kot bi morala pit vodo. Oboževala je grenko kavo brez mleka. Jaz cel lajf pijem kavo z mlekom in cukrom. Oboževala je kruh in meso. Meni je vseeno, če ga cel mesec ne vidim.... Moja hči skoraj nikdar ne dobi krofa in čipsa, ker tega ne kupujem...pa vendar ima to dvoje nadvse rada.
Torej sklepam da tisto, kar imaš doma, ne vpliva na tvoj okus. Okus je bolj kot ne prirojen.

Ja, se strinjam, da je okus prirojen. K sreči potem moji otroci, vsaj ta starejša dva nista najgnjena k sladicam, ker če tudi jih kdaj kupim, spečem itd, in dam na mizo...ostane le zame.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Otroci
Ela123

Koliko otrok si želite imeti?

1 (10%)

2 (32%)

3 (42%)

4 (10%)

5 (3%)

6 ali več (4%)


Število vseh glasov: 442

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!