|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 21:49:44   
zmajaz
Pa kaj je sploh važno - četudi ji župnišče že samo zaradi tega, da je pač cerkveno, ne bi odgovarjalo, ima do tega VSO PRAVICO, pa predsodki gor ali dol, ker šolstvo/javni vzdojni zavodi in cerkev nimata kaj delati skupaj, razen če gre za cerkevne vrtce, kjer se starši sami odločijo, da želijo dati otroka tja. Pelin ti se pa že 1x nauči citirati ker tele tvoje čudne citate je prav zoprno brati, ko se mora človek prav truditi, da ugotovi, kdo je sploh kaj napisal.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 22:10:20   
pelin
Resnično pa se ti sploh ni treba opravičevati,saj imaš pravico do svoje odločitve in mnenja. Mene osebno to nič ne moti. Moti pa me tvoje navajanje dejstev, ki to niso. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Draga Zmajaz upam da je sedaj kaj bolje in da ti ne bo več tako zoprno brat mojih citatov. Vendar vidim da ti je tudi druge zadeve bolj kot ne zoprno brati, ker si tako pametno poudarla zadeve, ki sem jih malo prej napisala sama. Jaz se bom morala očitno vaditi v citiranju, tebi bi pa verjetno prav prišlo malo vaje v branju.user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 22:13:55   
pelin
Ha, ha , pa to ni res...spet sem zaštrikala...user posted image kaj je zdaj s tem... naj me kdo razsvetli...sej to sem že znala...eh...očitno se bom morala odpovedat citiranju...škodauser posted image , pa tako fajn je...
Aja, pa ne zdajle, ker mi že rezervni akomulator dela...grem spat...se priporočam jutri za učne ure...user posted image


< Sporočilo je popravil pelin -- 17.5.2010 22:16:13 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 3:50:30   
pomlad08
joj, toliko totalnih neresnic ste že nakvačkale v tej temi, da se moram oglasit.

župnišče ni nek svet/posvečen prostor, kot cerkev. tudi ni muzej, pa ne vem kaj vse ste se še spomnile. to je navadna bajta, v kateri pač stanuje župnik, predvsem pa (in to ne v njegovi spalnici ali kuhinji) so tam prostori, kjer poteka verouk, pevske vaje, raznorazni krožki, oratorij itd. in vsak pameten župnik, ne boste verjele, tam NIMA spravljenih dragocenih kipov, vaz, križev, ker so tam vsak dan otroci (ma resno no, od kje vam take ideje). v naši župniji so npr. 4 krasne, svetle učilnice, zraven ogromen ograjen atrij, kjer imamo ob praznikih žurke, župnik pa celo stanuje v ločeni bajti, tako da ne ga srat no ... v župnišču (vsaj našem) ni prav nič strašljivo, še manj tiho, ker so tam vedno otroci, ki pri verouku predvsem veliko prepevajo, rišejo, gledajo risanke, se igrajo kvize, skratka ubistvu nekaj podobnega kot se dogaja v vrtcu.

in ne, drag soforumašice, to, da je vrtec v župnišču, ne pomeni, da bodo otroke učili župnik, nune ali mrtveci iz pokopališča. ma res no, kar neki nabijate, župnišča, o katerem je govora, pa nobena še ni vidla.

naše župnišče, pa še 100 drugih, ki sem jih v življenju videla, bi bilo povsem ok za vrtec. ja, skreti so previsoki, ampak vse ostalo se pa da čist ok preuredit.

zmajaz, pa sej v tem primeru javni zavod in rkc ne bosta nič kršili tvojega pravila ločenosti cerkve od države (če si to mislila). gre samo za najem prostora pri gospodu x. y., ki je slučajno po poklicu župnik, to je pa vse.

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 18.5.2010 3:51:45 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 6:48:32   
*miska.mcc*
pelin, ko citiras pazi, da pises izven [quote ].....[/quote ]

kar je tukaj vmes, je citirano.user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 8:35:51   
mavo
No, pa bom še jaz komentar dodala:
popolnoma nič nisem verna, nimam popolnoma nobenih zakramentov, Cerkev kot institucija mi ni popolnoma nič všeč, vendar pa bi lokacijo za vrtec sprejela z odprtimi rokami, ker trenutno plačujem mastne denarje za privat varstvo v Lj, in že dva meseca trepetam in "molim", da bomo letos pa le dobili tudi mesto v javnem vrtcu.

_____________________________

Nekoč bomo tudi mi dobili vrtec...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 10:37:27   
nananaja
V naši župniji so po poplavah, ki so uničile zdravstveni dom, v župnišču gostovali zdravniki. In kljub temu, da je bilo to reševanje krizne situacije, so plačevali najemnino za uporabo (tako kot bi jo tudi kje drugje). Stanje, ko je bilo stavbo zdravstvenega doma potrebno povsem obnoviti, je pripeljalo do iskanja nadomestne lokacije, najprimernejša ponujena rešitev je bilo župnišče ene izmed župnij v občini. To župnišče je za moje pojme povsem preveliko za našo župnijo, čeprav zagovarjam urejenost župnišč. Zagotovo pa lahko rečem, da so bili izjeme tisti, ki jih je situacija motila (no zdravnike je malo motila najemnina ;) ).

No in zakaj naj ne ne bi moglo župnišče ponuditi prostora v najem občini za vrtec. Sploh če taka situacija reši problem varstva vsaj dvanajstih družin, če ne že večih, in če so  prostori temu primerni.

Potrebno pa je ločiti javni zavod, ki gostuje v župnišču, od privat župnijskega vrtca. Pri vpisu v slednjega se starši zavedno odločijo, da se strinjajo z element vere v programu. Sicer jaz zaenkrat svojih nisem vpisala v katoliški vrtec, se pa definitivno strinjam z možnostjo pridobitve koncesij tem ustanovam.

Je pa res, da se kljub vsemu lahko zgodi, da bo vse skupaj preprečil sam minister, tako kot je eni od šol, ki je tudi reševala prostorsko stisko z najemom učilnice v župnišču (saj to pa mediji niso povedali, ali je zagotovil primerno lokacijo).


(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 10:39:31   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Pa kaj je sploh važno - četudi ji župnišče že samo zaradi tega, da je pač cerkveno, ne bi odgovarjalo, ima do tega VSO PRAVICO, pa predsodki gor ali dol, ker šolstvo/javni vzdojni zavodi in cerkev nimata kaj delati skupaj, razen če gre za cerkevne vrtce, kjer se starši sami odločijo, da želijo dati otroka tja.


Vecina komentarjev na tej temi kaze pomik od sekularnosti. Ta pomik je v trenutku resevanja perecega problema vendar s casom preide v navado. Ustvari se javno mnenje, ki sekularnosti ne jemlje resno niti dosledno. Se malo pa bo sekularnost zgolj mrtva crka na papirju.
ne vem pa zakaj se nihce ne vprasa zakaj, ko se je na veliko "vracalo" premozenje v nepremicninah cerkvi, zakaj se takrat nihce ni vprasal in zakaj nihce ni tuhtal, da ni strasno ce se ne vrne, da naj bodo pa to vrtci...

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 10:51:59   
ajsek
Jaz v tem, da Cerkev odda občini prostore v najem, ne vidim pomika od sekularnosti, ker sekularnosti že itak ne dojemam kot fizično ločenost v kateri otrok ne sme niti videt župnika, ker je to že stik z vero. Res ne vem, kaj bi bilo nesekularnega na tem, da RKC odda svoje prostore v najem in zdravstvenemu domu zaračunava primerno najemnino. Sekularnost je pravna ločenost Cerkve od države, ne pretvarjanje, da Cerkev sploh ne obstaja.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:21:09   
Misek
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

joj, toliko totalnih neresnic ste že nakvačkale v tej temi, da se moram oglasit.

župnišče ni nek svet/posvečen prostor, kot cerkev. tudi ni muzej, pa ne vem kaj vse ste se še spomnile. to je navadna bajta, v kateri pač stanuje župnik, predvsem pa (in to ne v njegovi spalnici ali kuhinji) so tam prostori, kjer poteka verouk, pevske vaje, raznorazni krožki, oratorij itd. in vsak pameten župnik, ne boste verjele, tam NIMA spravljenih dragocenih kipov, vaz, križev, ker so tam vsak dan otroci (ma resno no, od kje vam take ideje). v naši župniji so npr. 4 krasne, svetle učilnice, zraven ogromen ograjen atrij, kjer imamo ob praznikih žurke, župnik pa celo stanuje v ločeni bajti, tako da ne ga srat no ... v župnišču (vsaj našem) ni prav nič strašljivo, še manj tiho, ker so tam vedno otroci, ki pri verouku predvsem veliko prepevajo, rišejo, gledajo risanke, se igrajo kvize, skratka ubistvu nekaj podobnega kot se dogaja v vrtcu.


Se strinjam. Se vec prostora bo za otroke, ko se zgradi islamski center z vsemi tistimi ucilnicami, ki jih planirajo (pa se sportne dvorane). Nevem pa zakaj jih ta islamski center moti, saj niti ni svet/posvecen prostor, niti imam tam zivi.. imam bo v povsem  posebni hisi zraven.

in ne, drag soforumašice, to, da je vrtec v župnišču, ne pomeni, da bodo otroke učili župnik, nune ali mrtveci iz pokopališča. ma res no, kar neki nabijate, župnišča, o katerem je govora, pa nobena še ni vidla.


Zadnjic je rekla Mirsada, da je njenemu Hasanu krasno v zupniscu. Edino, da ne ve kaj naj naredi, ko vidi onog gimnasticara.....

naše župnišče, pa še 100 drugih, ki sem jih v življenju videla, bi bilo povsem ok za vrtec. ja, skreti so previsoki, ampak vse ostalo se pa da čist ok preuredit.


A bos videla sele kaksen luksuz bo v islamskem centru.... ko pa tam zrihtajo vrtec... bos navdusena, vem!

zmajaz, pa sej v tem primeru javni zavod in rkc ne bosta nič kršili tvojega pravila ločenosti cerkve od države (če si to mislila). gre samo za najem prostora pri gospodu x. y., ki je slučajno po poklicu župnik, to je pa vse.


Gospod, ki je slucajno zupnik nima povsem nic z lastnistvom nad zupniscem. Ima pa RKC, s sedezen v vatikanu. On je samo namestnik, ki je pooblascen, da z najvecjim veseljem podpise najemno pogodbo.
Sicer bo enako z vrtcem v islamskem centru. Imam je samo pooblascenec, da podpise najemno pogodo in zagotovo se ne bo vmesavala v vrticevske skupinice, ce ga ne bodo povabili.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:27:27   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Jaz v tem, da Cerkev odda občini prostore v najem, ne vidim pomika od sekularnosti, ker sekularnosti že itak ne dojemam kot fizično ločenost v kateri otrok ne sme niti videt župnika, ker je to že stik z vero. Res ne vem, kaj bi bilo nesekularnega na tem, da RKC odda svoje prostore v najem in zdravstvenemu domu zaračunava primerno najemnino. Sekularnost je pravna ločenost Cerkve od države, ne pretvarjanje, da Cerkev sploh ne obstaja.


Veliko je praznih cerkvenih prostorov. Zakaj zidamo vrtce? Zakaj jih kar ne postavimo v prazne cerkvene prostore?
Ker je Slovenija (koliko toliko) se vedno sekularna drzava. Iz istega razloga cerkev nima obredov v telovadnici, ampak v cerkvi. Iz istega razloga je verouk v zupniscu in ne v soli. 

BTW: Cerkev placuje davek od oddajanja premozenja v najem??

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:39:38   
nananaja
Cerkev placuje davek od oddajanja premozenja v najem??

Kako je pa brez tega možno skleniti najemno pogodbo?

Ne vem, no, a res verjamete, da verske ustanove ne plačujejo nobenih davkov?

Aja, sem zelo konzervativna, pa me gradnja islamskega svetišča in verskega centra ne moti, saj so vendar druga največja verska skupnost v Sloveniji. Je pa vprašanje, če bodo v edinem svojem verskem centru (če ga jim uspe zgraditi) imeli toliko preveč prostora, kot ga imajo nekatera župnišča, in ga potem oddajali v najem za vrtce.


< Sporočilo je popravil nananaja -- 18.5.2010 11:48:55 >

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:39:51   
ajsek
Jaz se čisto strinjam, da je načeloma prav, da je maša v cerkvi in zdravnik v zdravstvenem domu. Ampak takrat, ko je prišel papež, so bile pa vse cerkve premajhne za vse vernike, ki so ga hoteli videt, zato je bila maša na hipodromu. In ko je poplava odnesla zdravstveni dom, so začasnega uredili v župnišču.
To se mi zdi življenjsko. Mogoče ni v skladu s pravnim načelom sekularnosti, ampak mene precej boli patak za pravna načela (čeprav je to moj foh), ker sem mnenja, da je pravo zaradi ljudi in ne ljudje zaradi prava. A ni bolje, da gre bolan človek v župnišče k zdravniku, kot da zdravnika sploh ni? Za moje pojme je to vprašanje zdrave pameti.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:47:18   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Cerkev placuje davek od oddajanja premozenja v najem??

Kako je pa brez tega možno skleniti najemno pogodbo?



V bistvu cerkev sploh ne placuje davkov... morda je tako revna,....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 11:57:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Jaz se čisto strinjam, da je načeloma prav, da je maša v cerkvi in zdravnik v zdravstvenem domu. Ampak takrat, ko je prišel papež, so bile pa vse cerkve premajhne za vse vernike, ki so ga hoteli videt, zato je bila maša na hipodromu.


Hipodrom je javni prostor, ki ga lahko najamejo tudi za prihod poglavarja islamske, ali druge vere, indijanca, kitajca, predsednika... eroticni sejem...

In ko je poplava odnesla zdravstveni dom, so začasnega uredili v župnišču.
To se mi zdi življenjsko. Mogoče ni v skladu s pravnim načelom sekularnosti, ampak mene precej boli patak za pravna načela (čeprav je to moj foh), ker sem mnenja, da je pravo zaradi ljudi in ne ljudje zaradi prava. A ni bolje, da gre bolan človek v župnišče k zdravniku, kot da zdravnika sploh ni? Za moje pojme je to vprašanje zdrave pameti.


Zivljenjsko je, vendar je tudi potuha pri resevanju dolocene problematike. Potuha za drzavo, da obdrzi trenutno stanje in potuha za cerkev, ki bo na ta nacin ustvarila doloceno javno mnenje.
Motece se mi zdi, da se nasproti zdravnik v zupniscu postavlja ni zdravnika. Alternativa vedno obstoja. Ce lahko imamo montazne objekte za zrtve potresov in so objekti primerni za zivljenje kar nekaj let, ne vem zakaj se to ne bi dalo urediti za zdravstveni dom. Zupnisce verjetno nima laboratorija, ki bi manjkal montaznim objektom. Kaj manjka kontejnerskemu- montaznemu vrtcu? Se hitro najde resitev kar za nekaj oddelkov.
Skratka ali v zupniscu ali sploh ne je lazni argument. Tako kot: ce ti ne pase, pa imej otroka doma, ni nikakrsen odgovor na zastavljeno vprasanje.
Drzava, točneje občine IMO ne bi smele resevati prostorskih stisk z najemanjem zupnisc. Zupnisce ima svoj tocno dolocen namen. Pa razumela bi, ce bi bilo gostovanje v zupniscu zastonj, ampak, da se placuje????
Jankovica "preganjajo" ker je od Vegrada kupšoval stanovanja, pa se govori o neupraviceni pomoci drzave gradbenemu podjetju, a tukaj s placilom najemnine, na katero se se dabvki ne placujejejo se pa ne govori o neupravicenem podpiranju cerkve in neupostevanjem sekularnosti.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 12:01:18   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Cerkev placuje davek od oddajanja premozenja v najem??

Kako je pa brez tega možno skleniti najemno pogodbo?



V bistvu cerkev sploh ne placuje davkov... morda je tako revna,....


Ja itak, cerkev ne plačuje davkov, kako sem butasta... no sej pol jih nobena verska ustanova ne, ane?

No vsaj dokler smo oddajali samo dohodnino, so jo tud duhovniki. Ne vidim razloga, zakaj bi potem lahkko cerkev sklenila najemno pogodbo, od najemnine pa ne plačala davka. Najbrž bi se potem našlo še mnogo več majhnih verskih skupnosti, ki bi se ukvarjale z oddajanjem prostorov v najem. No vsaj jst bi...


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 12:08:03   
ajsek
A vidiš, tukaj pa ne bova prišli skupaj, ker jaz bistveno raje dam otroka v vrtec v župnišče kot v kontejner, če bi imela ti dve opciji.
Mogoče zato, ker prihajam iz kraja, kjer je vedno obstajal dialog med župnikom in krajevno "oblastjo". Ko je oratorij, gredo otroci jest v šolsko jedilnico. In župnik jih spremlja, pa nihče ne tuli, kdo je zdaj fajmoštra v šolo povabil, da nima tam kaj iskat. Cerkev ima v lasti en lušten park s klopcami, kamor mamice hodijo vozičkat. Pa se to nikomur ne zdi potuha, da zakaj občina ne naredi svojega parka.
Jaz sem vedno in povsod za dialog, ne pa za rigidno upoštevanje pravil. Ja, lahko bi občina postavila kontenjner in tako pridobila dodatne kapacitete, ampak kdo bi bil v resnici in konkretno zaradi tega kaj na boljšem? Saj teoretično imaš ti čisto prav, ampak na praktičnem nivoju se pa ne morem strinjat.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 12:26:13   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

joj, toliko totalnih neresnic ste že nakvačkale v tej temi, da se moram oglasit.

župnišče ni nek svet/posvečen prostor, kot cerkev. tudi ni muzej, pa ne vem kaj vse ste se še spomnile. to je navadna bajta, v kateri pač stanuje župnik, predvsem pa (in to ne v njegovi spalnici ali kuhinji) so tam prostori, kjer poteka verouk, pevske vaje, raznorazni krožki, oratorij itd. in vsak pameten župnik, ne boste verjele, tam NIMA spravljenih dragocenih kipov, vaz, križev, ker so tam vsak dan otroci (ma resno no, od kje vam take ideje). v naši župniji so npr. 4 krasne, svetle učilnice, zraven ogromen ograjen atrij, kjer imamo ob praznikih žurke, župnik pa celo stanuje v ločeni bajti, tako da ne ga srat no ... v župnišču (vsaj našem) ni prav nič strašljivo, še manj tiho, ker so tam vedno otroci, ki pri verouku predvsem veliko prepevajo, rišejo, gledajo risanke, se igrajo kvize, skratka ubistvu nekaj podobnega kot se dogaja v vrtcu.

in ne, drag soforumašice, to, da je vrtec v župnišču, ne pomeni, da bodo otroke učili župnik, nune ali mrtveci iz pokopališča. ma res no, kar neki nabijate, župnišča, o katerem je govora, pa nobena še ni vidla.

naše župnišče, pa še 100 drugih, ki sem jih v življenju videla, bi bilo povsem ok za vrtec. ja, skreti so previsoki, ampak vse ostalo se pa da čist ok preuredit.

zmajaz, pa sej v tem primeru javni zavod in rkc ne bosta nič kršili tvojega pravila ločenosti cerkve od države (če si to mislila). gre samo za najem prostora pri gospodu x. y., ki je slučajno po poklicu župnik, to je pa vse.


Odlično napisano. Pri podčrtanem pa sem se fajn nasmejal. user posted image Samo res so predsodki, sovraštvo in strah tako močni in vcepljeni da je kr grozljivo.

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 12:27:55   
nananaja
Nikakor najem (župnišča ali magari gasilskega doma) ne sme biti trajna rešitev (naš zdravstveni dom je že zdavnaj obnovljen), ampak ima prednost pred kontejnerjem, ker ne rabi lokacije z dovoljenjem, in na to lokacijo lahko občina precej hitro zgradi vrtec... če ima interes problem rešiti, če ga pa nima, pa postavi kontejner, za katerega ne more zagotoviti, da ne bo postal "trajna" rešitev.
Torej občine imajo kar nekaj opcij. Če nismo zadovoljne z njihovim delom, bomo pač jeseni na volitvah to izrazile.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 14:18:23   
pomlad08
misek, relax user posted image

PS: po moje si me s kom zamešala, ko si zlila name ves tisti gnev na temo "češ boš že videla, ko bodo zgradili mošejo", ker sem jaz tudi za gradnjo mošeje (ubistvu ne štekam, kaj si mi sploh hotela povedat?) - mislim, da jo muslimani potrebujejo, kot katoličani potrebujejo cerkev.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 15:12:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

No vsaj dokler smo oddajali samo dohodnino, so jo tud duhovniki.


Dohodnino in vecino OD-a jim je pa ze itak placala drzava iz proracuna....

Ne vidim razloga, zakaj bi potem lahkko cerkev sklenila najemno pogodbo, od najemnine pa ne plačala davka. Najbrž bi se potem našlo še mnogo več majhnih verskih skupnosti, ki bi se ukvarjale z oddajanjem prostorov v najem. No vsaj jst bi...


No, moras imeti preko  dolocenega stevila vernikov pa oh in sploh.. in jasno je, da v Sloveniji le RKC lahko izpolni pogoje, posebej, ko se ne stejejo dejanski verniki, temvec verniki po krscenju.
Ce bi bilo tako enostavno kot morda izgleda, marsikdo bi bil duhovnik lastne vere.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 15:20:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

A vidiš, tukaj pa ne bova prišli skupaj, ker jaz bistveno raje dam otroka v vrtec v župnišče kot v kontejner, če bi imela ti dve opciji.
Mogoče zato, ker prihajam iz kraja, kjer je vedno obstajal dialog med župnikom in krajevno "oblastjo". Ko je oratorij, gredo otroci jest v šolsko jedilnico. In župnik jih spremlja, pa nihče ne tuli, kdo je zdaj fajmoštra v šolo povabil, da nima tam kaj iskat. Cerkev ima v lasti en lušten park s klopcami, kamor mamice hodijo vozičkat. Pa se to nikomur ne zdi potuha, da zakaj občina ne naredi svojega parka.
Jaz sem vedno in povsod za dialog, ne pa za rigidno upoštevanje pravil. Ja, lahko bi občina postavila kontenjner in tako pridobila dodatne kapacitete, ampak kdo bi bil v resnici in konkretno zaradi tega kaj na boljšem? Saj teoretično imaš ti čisto prav, ampak na praktičnem nivoju se pa ne morem strinjat.


Pravil ne potrebujemo takrat, ko obstaja dijalog. Pravila (zakoni, pogodbe...) potrebujemo, ko dijaloga ni ali ko dijalog ni uravnovesen in koristen za obe strani. Pravila imamo, da bi jih upostevali. Ti mogoce nimas tezav s to ureditvijo, ampak zakoni in pravila so za vse. Tudi za Mujota in Fato, ki doma prakticirata islam in zivita v islamu. Njima in njunim otrokom pa verjetno ta resitev prostorske stiske ne ustreza najbolj. Smo pa druzba, ki spostuje clovekove pravice, ne samo vecine temvec tudi manjsin. Pa tudi pravice Muje in Fate, da ne stopata v prostore RKC dokler zivita v sekularni drzavi.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 15:23:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

misek, relax user posted image

PS: po moje si me s kom zamešala, ko si zlila name ves tisti gnev na temo "češ boš že videla, ko bodo zgradili mošejo", ker sem jaz tudi za gradnjo mošeje (ubistvu ne štekam, kaj si mi sploh hotela povedat?) - mislim, da jo muslimani potrebujejo, kot katoličani potrebujejo cerkev.



Bila sem samo rahlo sarkasticna (dalec od gneva). Ne vem kaksno je tvoje stalisce do islamskega centra niti me ni zanimalo. Pogosto se pa dogaja, da je sprejemljiva opcija "moja domaca" vera, ko se pa ista situacija zgodi v "tuji" veri je pa isto to nesprejemljivo.
Mnogi od tistih, ki ne vidijo tezave, da je vrtec v zupniscu, bi imeli celo goro tezav, ce bi vrtec bil v prostorih dzamije. To sem hotela povdarit. Omejena sprejemljivost.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 15:28:51   
ajsek
A vidiš, če bi živela v Indoneziji in bi tsunami odnesel vrtec, bi bilo moje mnenje o začasnem vrtcu v mošeji povsem enako, kot je tu glede župnišča. user posted image In nikoli ne bom pristala na to, da sekularnost pomeni ignoranco verskih skupnosti in izogibanje vsakemu stiku z njimi.
Sicer pa, ko si že ravno omenila Mujota in Fato, ali jima slovenski vrtci, šole in službene menze dosledno omogočajo prehrano v skladu z njuno vero? Kako je pa tu s spoštovanjem njunih pravic? Poleg tega pa pravica do svobodnega izpovedovanja vere ne pomeni nujno pravice, da ne vstopaš v verske objekte. Ko bo njun mali Sead toliko zrastel, da bo šel v šolo, ga bo verjetno čakala kakšna ekskurzija, v okvir katere bo vključen tudi ogled kakšne cerkve, samostana, kapelice,... Te stvari si težko ogledaš, če ne stopiš vanje.
Ker je to pri nas del kulturne dediščine in spada v šolski kurikulum. A je to tudi kršenje pravic?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Vrtec v župnišču
18.5.2010 15:35:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Samo res so predsodki, sovraštvo in strah tako močni in vcepljeni da je kr grozljivo.


Vcasih je grozljivo, da nekateri pozabljajo, da v Sloveniji ne zivijo samo katoliki. In da vsi drugi, pa celo katoliki sami imajo pravico ziveti v taksni drzavi kot je zapisano v ustavi - sekularni.

Ze sama ta razprava pove zadosti o upostevanju lastne ustave in kreiranju javnega mnenja, ki dovoljuje, da  se dolocena vera na majhna vrata sprejema kot povsem ustrezen partner v javnih drzavnih kompetencah.

In ce kot argument sprejemamo indoktrinacijo kot podlaga za kateri npr. Jarc gradi svoj upor proti islamskemu kulturnemu centru, tedaj moramo sprejeti, da ze sam obstoj nekih veri namenjenih stavb indoktrinira. In ce joga v soli indoktrinira potem tudi pouk ali varstvo otrok v zupniscu indoktrinira.

IMO ce ne gre drugace, bi vsak od starsev moral podpisati, da se strinja z varstvom otroka v cerkvenih prostorih. Ce se stars ne strinja, bi morali zagotoviti druge prostore.  

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?