|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
3.7.2010 21:50:54   
majčii
no jst sem nehala s tabletkami avgusta 2008 in potem sva malo pazila, od januarja 2009 pa intenzivno delamo user posted image , pa še kr nič user posted image .

držim pesti da vsem rata čim prej user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
9.7.2010 12:41:05   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly


IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

jaz imam doma čudovitega fantka, popolnoma zdravega, ki je nastal prvi mesec po KT in ni bilo nobenih problemov na z najinim zdravjem, ne z nosečnostjouser posted image



tudi pri meni je tako, da imam doma zlatega fanteka (za njegovo "pridelavo" smo rabl kr neki časa) in da si zelo želim še enega. žal v prvo ni šlo, upam pa, da ne bom rabla preveč poskusov.user posted image


user posted image user posted image user posted image

Slej ko prej bomo vse mamiceuser posted image  Nekatere prvič, nekatere pa zopetuser posted image

Mogoče pa že ta mesec, pa se potem srečama čez 9 m v porodnišnici, ko si Celjanka tako kot jazuser posted image



hehe, pa si predstavljaj tole. da bi res ratalo, pa da se čez 9 m vidma v bolniciuser posted image super bi blo.


user posted image user posted image user posted image user posted image  

Kolk je pa sinek star? Moj bo v nedeljo 18m.


oh, moj je pa enmal starejši. konc julija bo že 3 staruser posted image


Povej, si pridelala plusek? Jaz sem gauser posted image  
Bova skupaj v P? user posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
9.7.2010 12:45:05   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

Jaz sem pa ravno prejšnji teden končala z jemanjem KT. Dva meseca bova z mojim dragim malo pazila, septembra pa v akcijo!! Zakaj šele septembra? Ker sem študentka in bi rada končala fakulteto, tako da bi se mi to super izšlo user posted image
Drugače pa sem jaz tudi slišala,da je dsti večja možnost, da zanosič v prvem mesecu po prenehanju jemanja KT.. Jaz sem se odločila, da bom dva meseca počakala, vmes pridno jedla folno kislino, zdravo živela.. Da se mi sluznica odebeli, da vidim, kakšen cikel imam in take stvari. Je pa res, da ko sem slišala, da je možnost SS večja, če zanosiš takoj po prenehanju jemanja KT, pa se mogoče kar strinjam s tem.. Saj je sluznica res tanka (bajeuser posted image ) in je potem dobro, da se odebeli, preden se bejbi vgnezdi.. Kakorkoli, z mojim sva se odločila, da bova dva meseca počakala..



Študentka kje? V zadnjem letniku?user posted image

Jaz tudi. Prvič sem zanosila marca 2008 (pri mesec po prenehanju KT), v aprilu končala še zadnje tri izpite, potem počivala do poroda in še kakšen mesec več in septembra 2009 diplomirala. Sedaj sem na magisteriju, prvi letnik je za mano, v marcu pa 2011 dobimo novo pikico, če se bo vse srečno izšlo (zanosila drugi mesec po KT).

Upam, da bo z dvema tudi šlo, tako kot je šlo z enim.

Vse se da, otrok ti da še posebno motivacijo.

Srečno, upam, da vama uspe, tako kot si želita.


(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
10.7.2010 22:30:37   
anity_1
_sanja_*, sem študentka na Pedagoški.. Kaj pa ti?
Tut meni je želja, da bi šla naprej, da bi magistrirala, ampak zdaj ne vem, kako je že s tem - mislim, da se gre kar do doktorata.. To moram sicer vse še pregledati in se pozanimati.. Mogoče pa bo šlo..
Potem pa si zelo plodna ravno po prenehanju jemanja KT - to kar pravijo, da smo ravno takrat najbolj plodne.. user posted image
Jaz sem v 14 dnevu ciklusa brez KT in mislim, da imam ravno zdaj ovulacijo - vsaj znaki so takšni (boleče prsi, dosti sluzi, bolečine v predelu jajčnika).. Ampak bova še malo počakala - kakšna dva meseca user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 10:06:35   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

_sanja_*, sem študentka na Pedagoški.. Kaj pa ti?
Tut meni je želja, da bi šla naprej, da bi magistrirala, ampak zdaj ne vem, kako je že s tem - mislim, da se gre kar do doktorata.. To moram sicer vse še pregledati in se pozanimati.. Mogoče pa bo šlo..
Potem pa si zelo plodna ravno po prenehanju jemanja KT - to kar pravijo, da smo ravno takrat najbolj plodne.. user posted image
Jaz sem v 14 dnevu ciklusa brez KT in mislim, da imam ravno zdaj ovulacijo - vsaj znaki so takšni (boleče prsi, dosti sluzi, bolečine v predelu jajčnika).. Ampak bova še malo počakala - kakšna dva meseca user posted image



Mogoče vama pa že uspe. Tudi mi2 sva pri prvem imela namen počakat 3 mesece z metodo "pazi". No, prijelo se je prvi mesecuser posted image  In ker je blo vse vredu, zdaj nisva nič čakala.

Če sem res bolj plodna, ne vem, ker nimam pojma kako bi bilo, če ne bi jemala KT. Mogoče bi ravno tako kmalu zanosila. Kaj vem. Možno pa je.

Vsekakor sem srečna, jutri imam prvi pregled. Upam, da že zagledam srčekuser posted image

Drugače sem pa študentka na logistiki v Celju. Mi imamo bolonjca, tako da pri nas se da magisterij, pri vas se gre pa menda direktno na doktorskega ja. Ne vem, pozanimaj seuser posted image

Pa srečno!

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 11:29:05   
Anonimen
Jaz sem tudi maja 2009 vzela zadnjo tabletko in še vedno ni nič (no upam, da ta mesec je kaj – ker bi jutri morala dobiti M. in ni nič čutiti da se kaj dogaja user posted image ). No, v glavnem jaz sem vedno mislila da ko se odločim, da je to to, vendar sem ugotovila, da do bebija priti le ni tako enostavno. Jaz po prenehanju jemanja nisem do oktobra dobila M. – najprej sem mislila da se je takoj prijelo, potem pa po 6ih negativnih testih le grem do G. da me pregleda in ugotovi da imam na jajčnikih ful ciste in vse zapacano, tako da sem dobila najprej tablete da mi sprožijo m., nato ene tablete za čiščenje in da so mi te cistice predrle… jemala sem jih do aprila (v tem času nisem smela zanositi, ker so bile to neke močne hormonske tablete), zdaj sva pa spet dobila zeleno luč in veselo user posted image in upava kaj se kaj prime. Če pa do konca leta ne bo nič pa znova pregledi in,…

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 11:29:08   
darhaha84
user posted image user posted image user posted image Jaz sem tudi maja 2009 vzela zadnjo tabletko in še vedno ni nič (no upam, da ta mesec je kaj – ker bi jutri morala dobiti M. in ni nič čutiti da se kaj dogajauser posted image ). No, v glavnem jaz sem vedno mislila da ko se odločim, da je to to, vendar sem ugotovila, da do bebija priti le ni tako enostavno. Jaz po prenehanju jemanja nisem do oktobra dobila M. – najprej sem mislila da se je takoj prijelo, potem pa po 6ih negativnih testih le grem do G. da me pregleda in ugotovi da imam na jajčnikih ful ciste in vse zapacano, tako da sem dobila najprej tablete da mi sprožijo m., nato ene tablete za čiščenje in da so mi te cistice predrle… jemala sem jih do aprila (v tem času nisem smela zanositi, ker so bile to neke močne hormonske tablete), zdaj sva pa spet dobila zeleno luč in veselo slončkava in upava kaj se kaj prime. Če pa do konca leta ne bo nič pa znova pregledi in,…

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 13:48:02   
AinR
meni se zdi, tako glede na branje, da so 2 skupini - tiste, ki zanosijo z lahkoto takoj po koncu kt in tiste, ki majo ful problemov.
Anonimna, a si mela že pred jemanjem kakšne probleme z m?

Jst sm mela prej vse skupej kr urejeno, tko da upam da bo tko tudi po kt user posted image

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 13:51:04   
vesna_b
ma saj tako je tudi pri tistih, ki ne jejo KT...

pač ne obupat, sej bo.

(odgovor članu AinR)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 13:58:32   
Pia*
Tudi pri nas smo že od maja 2009 brez tablet, junija sem bila še pri ginekologinji na pregledu in sem ji povedala.da ne bom več jemala KT, na kar sem dobila pošto,da se moram po pol leta zopet zglasiti na odvzemu brisa. Sem šla videla ni nič zopet vzela briz in sedaj sem zopet dobila da se moram čez pol leta vrniti nazaj na odvzem brisa. In ravno zaradi tega se pazimouser posted image . Reskirat neki ne upam, da bi sedaj zanosila ko niti ne vem zakaj me naroča na pol leta, vem pa da ko grem septembra do nje da bom zahtevala kakšni so razlogi,da sem na pol leta stalno naročena. Da bi rada zanosila in da imam strah zaradi teh pregledov na pol leta.

Punce tiste,ki ste že nehale jemati tablete kako se pazite uporabljate kondom ali metodo umika?user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 14:22:07   
Anonimen
ja, pa jaz niti ne bi čakala do septembra. pokliči, pa mogoče ti bodo po telefonu povedal, al pa pojdi tja.
saj jim je dolžnost povedat, a ne?

am, na umik se jaz glih ne bi šla. ok, midva mava namen v avgustu delat na bebi, julija sem brez tablet, pa mava to metodo, ker tud če kaj rata... ni panike. če bi pa mela namen se res merkat, pa... ne bi... po prvem porodu, ko res nisem hotela takoj zanosit, tabletk pa zaradi dojenja nisem smela jest, sva imela kondom

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 14:30:16   
Pia*
Sem klicala in mi je rekla da o tem ne moreva govoriti po telefonu, pa sem malo pojamrala,da me skrbi pa je rekla nič hudega ni so manjša odstopanja. To je bilo vse, več naj bi se pa pogovorili na pregleduuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 14:37:52   
vesna_b
pa si povedala, da imaš namen zanosit? ker je pa to malo hecno, da ti nič točnega ne povejo. jaz bi se kar naročila v bližnji prihodnosti - kar malo zateži, pa pojdi tja in naj ti pove, kaj in kako je, pa če lahko zanosiš.
jaz vem, da jim ne bi dala miru, dokler mi ne bi povedali točno za kaj se gre...

držim pesti, da bo vse ok.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 15:40:59   
AinR
a ste imele takoj redno m po prenehanju jemanja kt?
ste mele kakšne spremembe na koži - mozolji ipd?
ste shujšale/se zredile?

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
14.7.2010 20:32:37   
anity_1
Pia*, sment, ta tvoj G je pa res malo čuden.. Jaz bi tudi kar čimprej vseeno kar šla do njega, pa ti naj kar lepo vse razložijo, kar te zanima..
Jaz sem zdaj šele prvi mesec brez tablet in moram reči, da me po  14 dneh, kar ne jem KT, zelo bolijo prsi, pa izcedke imam kar močne - tega prej nikoli nisem imela v času jemanja KT. Za menstruacijo pa sporočim, kdaj jo dobim, upam, da bom imela lep ciklus. Pred začetkom jemanja KT sem imela tak fajn - skoraj na 28 dni.. Upam, da bo zdaj tudi tako user posted image

(odgovor članu AinR)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 8:26:13   
Anonimen
pred KT sem imela M na 3 tedne, trajala pa je po cel teden. to je tudi bil glavni razlog za jemanje KT. po desetih letih sem jih nehala jemat, in prvi mesec zanosila user posted image , tako da ti ne vem povedat, kako sem imela Muser posted image . po porodu sem M dobila po 6 tednih in jo imela normalno na 4 tedne, po 3-4 dni (dojila pa sem polno 6 mesecev, pa še potem ob gosti hrani do 16 meseca).

sedaj sem nehala KT jest, in čakam prve obiske M. naslednje M pa upam, da več ne bo...user posted image

(odgovor članu anity_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 10:44:15   
Anonimen
Ja res je, meni se tudi tako zdi. Jaz preden sem jih nehala jemati sem mislila, da bo kar takoj – pa ni user posted image Drugače pa sem imela pred začetkom jemanja KT, normalno M, začela sem jih jemati zgolj zaradi zaščite. Jemala sem pa Femoden. Mi je pa G. rekla, da naj bi imela probleme tudi če jih ne bi jemala, vendar bi se težave sproti pokazale, zdaj se pa niso zaradi tabletk (ker je telo umetno nafilan s hormoni) ponavadi, če dobiš M. takoj po prenehanju jemanja KT, ni problemov pri zanositvi (v primerih ki jih poznam).
Jaz pravim, da ima vsaka stvar nek namen, lahko pa da telo še ni pripravljeno na to … Tudi me bomo enkrat mame user posted image Zdaj je zdravstvo že tako napredno, da znajo marsikaj pomagati – samo ne smemo se sikerati in moramo uživati v vsakem trenutku.
Jaz sem se včasih obremenjevala s tem in posledično tudi partnerja, skoz sem bila živčna, sama sebi sem šla na živce in sem se si zdela nesposobna… Zdaj sem pa rekla, da bo tudi nama enkrat dano da bova starša, morava uživati v drugih stvareh, se medsebojno izpopolnjevati, potovati… ko bo pa prišel najin čas bova tudi midva starša user posted image je pa zelo pomembno punce, da imate dobro ginekologinjo, ki vam zna prisluhniti in pomagati reševati probleme in ne »kar nekaj pacati in prelagati« ter partnerja ki vam stoji ob strani…user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 11:11:21   
anity_1
AinR še to.. do zdaj še nisem opazila, da bi se kaj zredila, pa upam, da se tut ne bom. Prej bi upala, da bi zaradi prenehanja jemanja KT kaj shujšala user posted image Saj veš, baje da ko začneš jemat KT, bi naj se zredil, zato bi blo fajn, da bi ko prenehaš jemat KT shujšal user posted image Ampak imajo KT tako zelo malo hormonov, tako da mislim, da ne bo nič kaj od zgubljanja kg .
Anonimen, res je, koliko je že napredovala medicina.. In se je res brezveze obremenjevat s tem. Enkrat nam bo dano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 11:47:22   
AinR
IZVIRNO SPOROČILO: anity_1

AinR še to.. do zdaj še nisem opazila, da bi se kaj zredila, pa upam, da se tut ne bom. Prej bi upala, da bi zaradi prenehanja jemanja KT kaj shujšala user posted image Saj veš, baje da ko začneš jemat KT, bi naj se zredil, zato bi blo fajn, da bi ko prenehaš jemat KT shujšal user posted image Ampak imajo KT tako zelo malo hormonov, tako da mislim, da ne bo nič kaj od zgubljanja kg .



sej če pogledam po drugi strani...če zagledaš + itak vse take posledice nimajo pomena user posted image

(odgovor članu anity_1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 12:12:55   
vesna_b
oz je posledica, da se zrediš, he he heuser posted image


(odgovor članu AinR)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 12:16:47   
Pia*
No tudi jaz sem si izborila pregled takoj po najinem dopustuuser posted image  se kar bolje počutimuser posted image .


Ko sem jaz nehala jemati KT sem se zredila iz 45kg na 55kg uglavnem je bilo fino ko sem pridobila prvih 5 kg, so vsaj obline prišle do izrazauser posted image  sedaj ko sem pa nakopala si še dodatnih 5 mi pa ni več tako spodbudno imam pa manši šlauf okoli trebuha pa tudi vse kar sem pridobila sem na riti in stegnihuser posted image . Ne vem pravili so da se zrediš,ko jih začneš jemati ne pa ko jih opustiš.
M je pa vsaj pri meni močnejša drugi dan dobesedno lije iz mene. Ampak ni nikoli dalša od 5 dni.

(odgovor članu AinR)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 12:19:55   
AinR
jaz sem se za teh 10 kil zredila ko sem jih začela jemat - tako da nekako upam da bojo šle dol ko bom nehala jest kt user posted image user posted image user posted image optimist... user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 12:20:21   
vesna_b
super pia - sedaj pa le vprašaj vse, kar te zanima in naj ti povejo, kaj in kako je. in upam, da bo vse tako, da lahko začneta takoj delat na user posted image

pa še tole - pri 55 kg pa nikakor nisi pretežka in šlauf je lahko kvečjemu šlaufek... mogoče se pa tvoje telo že pripravlja na user posted image , he he he
jaz o mojih kg ne bi... ha ha ha

< Sporočilo je popravil vesna_b -- 15.7.2010 12:21:18 >

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
15.7.2010 16:57:18   
AinR
glede na to da mi letni recept še ne poteče...moram povedat v lekarni da jih ne bom prišla več iskat?

G ni treba nič rečt, ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nehale bomo s tabletkami :)
16.7.2010 8:15:51   
Anonimen
Ne, nič ti ni potrebno povedati samo pač ne prideš iskat...

(odgovor članu AinR)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?