|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2011
4.6.2010 21:11:52   
KLARA 1
joj slabosti, v prvi nosečnosti so trajale do polovice nosečnosti. Grozno je blo. Nič nisem mogla jest, kar je bla velika napaka, saj mi je blo pol še bolj slabo. Se je treba kar potrudit, da kaj vase spraviš. Se prav bojim, ko se začnejo. 

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Februarke 2011
4.6.2010 23:14:36   
ninchi9
Evo mene, nisem zdržala na špilu... user posted image Zdravje je prvo, kaj češ...

Tamina, saj načeloma ni problem, če hitro poveš... Ene pač povejo tam po 3. mesecu, ker si izven največje krize. Je verjetno boleče povedat, da nisi več noseča, če se zgodi kakšen ss, zato ene čakajo. Jaz sem tud povedla celi moji žlahti in najboljši kolegici, pa seveda bandu. Za ostale bom še malo počakala.
Joj, je hudo držat takšno novice zase.. Glede na to, da sem na pikico čakala zelooo dolgo, bi najraje (ko sem zagledala plusek) šla pred blok in zakričala NOSEČA SEM, da bi vsi slišali user posted image user posted image user posted image Pa še posebej je težko skrivat, če ti je slabo ali pa se ti vrti ipd, pol pa te vsi sprašujejo, si mogoče noseča? Ena kolegica pa me je sama pogruntala, ker je rekla, da mi na obrazu piše.. user posted image

Punce, želim vam lahko noč, in se slišimo

(odgovor članu KLARA 1)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Februarke 2011
5.6.2010 9:05:04   
d3lfink4
Wooohooo, pozdravljeni Klara 1 in Lola_J! user posted image
Ja, tamina, jaz imam tudi napet trebuh - me že zdej tiščijo vse kavbojke, čeprav se mi zdi to zelo čudno, glede na to, da sem konec 6.t. - sam v trenirki sem čist na komot ...
Witch in Lily32 pa želim čiiiim prej user posted image user posted image , da bosta z nami na seznamčku! user posted image
Ooooo, boga Ninchi9, to pa res ni fajn - user posted image . Moreš zdej veeelik počivat pa velik pit, da ne zdehidriraš ...
ej, sam si pa srečnica, ker maš že čez 3dni pregled, jaz bi tudiiii user posted image
Mhm, jst še nisem nobenmu povedla ... Ma ja, sej itak da ni panike, če prej poveš, sam se mi zdi, je zlo težko, če gre slučajno kej narobe, pol vsem razlagat kaj in kako in zakaj se ni izšlo ... Sva se mi2 tudi odločla, da počakava do nuhalne pol bova pa povedla ...


(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Februarke 2011
5.6.2010 9:53:26   
tamina
Čao d3lfink4, te pa res občudujem user posted image Do nuhalne?? (to pa celo vem kaj je user posted image , samo seveda sem šele par dni nazaj izvedela :) samo do tega je še takooooo daleč, res te občudujem!! Zdaj se ful sekiram, da sva tako hitro sčvekala novico user posted image (sicer kao sorodnikom in prijateljem, samo teh je toliko, da gre vse itak takoj naprej..)  Ninchi me zihr razume :) Ninchi tebi še posebej čestitam, nisem vedela da si dolgo čakala, mora biti RES nekaj pravljičnega zagledati user posted image  

(odgovor članu d3lfink4)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Februarke 2011
5.6.2010 16:34:03   
Anonimen
Četudi ženska ve,kdaj bi lahko prišlo do zanositve, se PDP računa prvi dan M+7 dni, minus 3 mesece.
Pri moji prvi nosečnosti sem imela zadnjo M 10.02., PDP pa 17.11. user posted image in čeprav je bil vedno za 1.teden večji, mi datuma niso spreminjali (rodila sem 4.dni po roku).

Joj, sem pa tudi jaz že tako napihnjena...eno večer me je moj vprašal če je mogoče, da imam že tak trebuh.
V prvo se mi ni na začetku nič videlo, ker sem štartala z 50kg, sedaj pa z dokaj velikim trebuhom še iz prve nosečnosti (ostalo mi je 10kg)...in zaradi te "odvečne kože" in napihnjenosti zgledam kot da sem 5.mesecev noseča user posted image

Se pa ne morem spomniti, kdaj se je takrat začelo s slabostjo, spomnim se edino, da je bilo kar hudo, saj sem že zjutraj bruhala žolč...HB je trajalo samo do 3.meseca user posted image



(odgovor članu tamina)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Februarke 2011
5.6.2010 19:11:28   
KLARA 1
Živjo punce!

KAko ste? Mi smo že cel dan naokoli, tako da me pospravljanje še čaka. Nevem kdaj??!! Drugače se zaenkrat še čist dobr počutim, kot da ne bi bila noseča. Upam, da tako ostane čimdlje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Februarke 2011
6.6.2010 8:13:40   
KLARA 1
sem prehitro se pohvalila, že danes zjutraj mi je ratalo slabo ...

(odgovor članu KLARA 1)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Februarke 2011
6.6.2010 17:13:38   
bella.
Živjo bejbe.

Jaz mislim,da se vam bom kr lepo pridružila user posted image Ampak moramo počakat do ju3, da bo 100% plusek user posted image
Stvar je takšna,da sva midva bila zdaj 14dni na poročnem potovanju in bi M. že zdavnaj mogla dobit pa je še kar ni user posted image user posted image Danes ponoči sva prišla domov, testa še sicer nisem delala, ampak občutek mi govori,da je to to user posted image
Tko,da zdaj hodim nonstop na WC gledat, če bo M. slučajno prišla ampak sploh ni nobenih sledu.

Mogče pa bo zdaj po poroki vendarle uspelo user posted image

(odgovor članu KLARA 1)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Februarke 2011
6.6.2010 22:06:20   
tamina
bella1, dobrodošla in DRŽIMO PESTI!!! Obvezno poročaj, ko bo user posted image  user posted image a imaš še kakšne druge znake? jaz še vedno nič, samo menstre, pozitiven test in seveda ogromne joške.. Prav čudno mi je, ker sva bila čez vikend na morju pa nisem ne pila, ne kadila, počutila sem se pa čisto tako kot ponavadi in sploh ne nosečo... 

(odgovor članu bella.)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 9:40:26   
d3lfink4
Čao bejbike!
ooo, bella. čestitam, če ti je res uspelo, jupiiii! user posted image Čestitam tudi k poroki user posted image To pa je neki - poročno potovanje in bebika, zakon! Sporoči, če je za ziher ...
Klara 1, sočustvujem tudi s tabo in s tvojimi slabostmi, boga revica ... upam, da res čimprej mine ...
Tamina, ti se pa nič ne sekiraj, da si tko hitro povedla, verjamem da ti je težko bit tih user posted image Sej men tud, ker sva se trudla kr neki časa, zdej sem bla že naročena na neplodnostne raziskave, tko da sem bla že čisto v depri user posted image , potem pa dva dni pred tem datumom zagledam user posted image user posted image ! Nisem mogla bit srečnejša! user posted image
Nos. znakov nimam še nobenih, sploh nič ...

Da vam povem še tole ... v soboto zvečer sem začela krvavet, ne preveč, samo na hlačkah sem videla nekakšen rjavo-rdeč izcedek, tako kot recimo beli tok. Nisem zganjala panike, in sem šla spat ... potem pa zjutraj, ko sem šla na wc, prav rdeča kri ... Sem se ful ustrašla in sem rekla mojmu, da bi šla do dežurnega, ker me je ful strah, če je kaj narobe ... sva bla pa iz sob. na ned. pri prjatlih na vikendu, smo meli piknik in sva tud tam prepala ... tako da sva potem prišla okol treh nazaj domov in sva šla direktno k zdravniku.
Takoj sem dobila napotnico za na ginekologijo za ultrazvok, ker bi lahko bil tudi ss ali pa kaj takšnega ... lahko pa tudi nič. Mi je dežurni rekel, da lahko da bom kar v bolnici ostala ... in me je res že grabila panika, moj dragi je bil pa itak že od začetka čisto zelen user posted image Potem sem šla tja na UZ, kjer me je zdravnica pregledala s tisto "lučko na palčki". Na srečo ni bilo nič hujšega. Rekla je, da je nosečost ohranjena, da se plod lepo vidi, da se vidi tudi da mu lepo bije srček in da je zaenkrat vse ok. Hvala bogu! user posted image in ja, zdej sem predčasno vidla še mojo pikico, hihi ... Rekla je, da se vidi tudi krvavitev, ampak da zgleda vse ok. Da naj počivam, ampak res zelo veliko in samo počivam. Pa da če sem v službi, da moram nujno na bolniško in da če se ne izboljša ali pa krv. celo napreduje, da morem takoj nazaj ...
Ampak mi je rekla, da v nosečnosti ni nobena krvavitev normalna in zato je treba vedno pogledat za kaj gre ...
In vsi so bli zeeelo prijazni, tak da sem bla kr malo presenečena, res so bli vsi ful ok.
In jaz sem se tud malo pomirla ...
Danes je "samo" še malo rjavega izcedka, drugače pa zgleda, da se bo res umirilo ...

Pazite nase in naužijte se sončka, papauser posted image

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 9:45:18   
Juxy
d3lfink4, super, samo da je vse ok... pa že srček mu bije, super, v katerem tednu si zdaj?
... krvi se zdaj kar vse bojimo, ki smo to že doživele in upam, da je tokrat ne bo... no, jaz sem danes štartala s 6. tednom in čakam na popoldan, da pokličem G za 1. pregled...

... seznam pa meni ne rata več z znakci opremit... pri nekaterih se mi nikakor nočejo pokazat, čeprav sem preverila tudi izvorno kodo... treba pogruntat kaj je s tem user posted image

(odgovor članu d3lfink4)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 13:20:39   
Juxy
d3lfink4, super, samo da je vse ok... pa že srček mu bije, super, v katerem tednu si zdaj?
... krvi se zdaj kar vse bojimo, ki smo to že doživele in upam, da je tokrat ne bo... no, jaz sem danes štartala s 6. tednom in pravkar sem poklicala G ter dobila termin za prvi pregled - 2.7. user posted image

... seznam pa meni ne rata več z znakci opremit... pri nekaterih se mi nikakor nočejo pokazat, čeprav sem preverila tudi izvorno kodo... treba pogruntat kaj je s tem user posted image


(odgovor članu Juxy)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 13:53:54   
d3lfink4
Ja, resno, sam da je vse ok ... sicer je danes še kr isto, ampak, če so rekli, da je ok, pol mnda že je ...user posted image Sem pa točno 6t 7d; jutri začnem s 7.t.
O, super, ti si se pa naročila ... bravo! user posted image Boš pa še kr dolgo čakala, ne? No, bo pa že vlki bebač pol pa boš mela kej za videt ... user posted image
Glede seznama ... pa pojma nimam, oprosti ... tu sem pa čisto neizkušena. Izvorno kodo?! user posted image Mogoče bo katera druga kaj več vedela o tem ...

Bejbe, zdej pa držte pesti, ker ravno štartam v Mb, na izpit (ki ga imam ob 16h). Upam, da razturam! user posted image
Papa

(odgovor članu Juxy)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 21:14:44   
ninchi9
D3lfink4, lahko rečem samo, da držim pesti zate, da bo vse ok. Jaz sem ravno danes prišla iz bolnišnice, kamor so me sprejeli v soboto, zaradi bolečin. No, ugotovili so, da imam velikoo cisto na levem jajčniku in pa vnetje mehurja, ampak ni nič nevarno, samo počivat moram. Sta pa bili dve z mano v sobi, ki sta krvaveli (toliko noseči kot jaz) in je bilo pol vse vredu, sta lahko šli domov. Po moje se nima smisla prehitro sekirat, ker včasih lahko pride do nepojasnjenih krvavitev, ampak verjamem, da se vstrašiš in narediš najhujše scenarije v glavi... Jaz bi tudi bla fejst panična.

Joj, upam, da bo z vsemi vse ok, da bomo obdržale svoje pikice do konca!! user posted image user posted image

(odgovor članu d3lfink4)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 21:26:13   
bella.
Punceeeee jaz sem tudi uradno med vami user posted image user posted image user posted image user posted image
Danes sem takoj naredila test in je bil en veliik plus, sm tak vesela da vam ne morem povedat.

Čist tko, PDP naj bi bil 2.2 ampak bolj natančno vam bom povedala, ko bom imela pregled. Sem se kr hotla naročit danes pa sm celi dan klicala pa se noben ni javil user posted image Ma nevem kaj delajo, če sm 7x poskusla user posted image

Vglavnem, mojemu možu (user posted image smešno se mi sliši) še nism povedala, čakam da pride iz službe. Ma sm takoj hotla zakričat,da sm nosečka ampak sem ugotovila,da ima baterijo prazno na telefonu in še pač ne ve vesele novičke user posted image

d3lfink4 kako ti je šlo na izpitu?

Znaki pa nič od nič user posted image Edino prsi so malo bolj občutljive al pa se meni samo zdi to user posted image hehehe, si kr želim kakšn znak, ampak ne dvomim v user posted image

Evo slišim,da se je dragi pripeljal. user posted image

(odgovor članu d3lfink4)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 21:48:46   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: tamina

Pa kaj je to PDP user posted image



Predvideni Datum Poroda

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 22:03:43   
meta21
 
nick, starost, kraj, nosečnost po vrsti, št. otrok v trebuhu, spol, naslednji pregled
 
1.2.
user posted image  meta21, 30, Grosuplje, 2.user posted image , user posted image , user posted image , P:16.6.
user posted image  d3lfink4, 24, Celje, 1. user posted image , user posted image , user posted image , P:18.6.
 
2.2.
user posted image  bella, 1.user posted image , user posted image , user posted image
 
3.2.
user posted image  sisi8, 32, Zgornja Savinjska dolina,3.user posted image , user posted imageuser posted image
user posted image  ninchi9, 25, Maribor, 1.user posted imageuser posted image , user posted image , P:8.6.
 
4.2.
user posted image klara1, __, _______, 2.user posted image , user posted image , user posted image

5.2.
 user posted image lola_J, 23, Brežice, 2.user posted image , user posted image  ,user posted image , P: 23.6.
 user posted image  tamina, 29, Ljubljana, 1.user posted image , user posted image ,user posted image , P: 21.6.
6.2.
 user posted image  Anonimna, __, _______, 2.user posted image , user posted image  , user posted image

7.2.
user posted image  Juxy, 35, Domžale, 3.user posted image , user posted imageuser posted image
 
8.2.
 
9.2.
 
10.2.
 
11.2.
 
12.2.
 
13.2.
 
14.2.
 
15.2.
 
16.2.
 
17.2.
 
18.2.
 
19.2.
 
20.2.
 
21.2.
 
22.2.
 
23.2.
 
24.2.
 
25.2.
 
26.2.
 
27.2.
 
28.2.


< Sporočilo je popravil meta21 -- 7.6.2010 22:09:24 >

(odgovor članu Juxy)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Februarke 2011
7.6.2010 22:25:19   
tamina
Meta21, so me že "podučili", ampak vseeno HVALA!! Zelo si pridna, kar se tiče seznama!! BRAVO!!

Bella,
ČESTITKE!!!! user posted image   Jaz sem prav tako ravnokar prišla s poročnega potovanja in izvedela veselo novičko- kar malo preveč veselja v tako kratkem času user posted image , leto 2010 si bom pa zapomnila!! user posted image


(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 7:25:38   
HoneybeeMaja
Pozdravljene punce,
najprej čestitam za vse pozitivne user posted image user posted image user posted image ,midva se trudiva zadnje 3 mesece,mi pa tokrat prvič v življenju izostaja user posted image ,ponavadi je na uro točna...user posted image
No,danes je tretji dan izostanka,me pa že cca.10 dni katastrofalno bolijo prsi,pa v spodnjem delu trebuha čutim...hmmm...krče?Pa zadnje tri dni mi zjutraj več ne paše kava,ker se mi zdi da ima čuden vonj (sicer sem strastna kofetarica user posted image ).
No pred dvema dnevoma sem delala test,ampak... user posted image medtem ko sem poskušala
ciljati na palčko mi je le ta padla v WC user posted image .
Danes na poti iz službe torej po novi test,upam da tokrat ne bom neroda user posted image ,pa seveda da ne bom razočarana,ker si neskončno želim trebuščka!
Čudovit dan vsem!



(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 8:19:34   
lily32
tamina in d3lfink4 hvala za lepe želje.
Kar uživam, ko vidim, kako se veselite user posted image , čeprav vam kar malo zavidam, a vem, da ne smem biti neučakana.

d3lfink4 in ninchi9 držim pesti, da bo vse OK za vajimima pikicama.

bella čestitke tudi tebi user posted image user posted image

HoneybeeMaja po vsem, kar si napisala, je skoraj sigurno, da si user posted image . Ti pa priporočam, da ne lulaš ditektno na palčko, ampak v lonček in nato palčko pomočiš točno do črtice, ker je lahko sicer rezultat napačen. user posted image user posted image Poročaj dobre novice.

(odgovor članu HoneybeeMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 9:31:59   
tamina
HoneybeeMaja- defenitivno se strinjam z Lily32- lula se v lonček!! Te pa občudujem, ker ti je samo test padel v školjko, jaz bi se sigurno cela tja padla user posted image Po znakih sodeč si user posted image tako da ti že vnaprej čestitam user posted image  user posted image BRAVO! BRAVO! BRAVO!


Lily32 upam, da veliko in pridno slončkaš pa da bomo tudi tebi kmalu user posted image

D3lfink4, kako je šel izpit??

Bella. a še vedno praznujeta? user posted image

Upam, da je z vsemi vse vredu in poleg slabosti nimate nobenih težav!!

Vsem lep dan!!!

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 9:34:19   
d3lfink4
Ooo, Ninchi9, bogica, ti maš tudi težavice ... user posted image Držim pesti, da bo vse ok, sej ziher bo! Pa hvala vsem, ki držite pesti tud zame user posted image --> zdej morma pa res počivat, nič več skakanja po odru, jst pa nč več hribov (obožujem hribolazenje user posted image ).
Bella., čestitaaaam! Zakon, še ena potrjena srečka nosečka, superca res! Poskusi še danes poklicat ... pa sporoči, kako je novico sprejel možek, hihi user posted image
Aha, na izpitu je blo super, mam ful dober občutek, rezultati bojo pa šele v pondelk ... ampak mislim, da bi moglo bit ok. Zdej mam pa v pet. še enega, naslednji teden 2, pa potem še 4 fo sredine avgusta user posted image Upam, da bom brez nos. težavic, da mi bo uspel speljat tole ... če mi rata, sem itak carica! user posted image user posted image
HoneybeeMaja, faca si! user posted image Ja, probaj v lonček, je po mojem bolj ziher pa še bolj enostavno ... Jaz sem tudi imela user posted image čisto čisto točne, tako da sem kr prvi dan izostanka že delala test in je blo user posted image user posted image . Siver je bla taka bolj nežna črtica, ampak je bla. Potem sem pa ponovila še naslednji dan s CB pa je bil močan +.
Po mojem si tudi ti že med nami, srečkami user posted image . Bravo user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 9:42:32   
Teyla
Lep pozdrav punce. Sem že nekaj časa na tem forumu, vendar redko pišem- ker do sedaj ni bilo razloga.
Naj povem, da sem včeraj delala test in sta se mi pokazali user posted image in moram rečt, da sem bila čisto šokirana, ker je nenačrtovano. user posted image
No, fantu še nisem povedala, ker čakam na njegov roj.dan to nedeljo, vendar ne vem, če mi bo uspelo zdržat do takrat. user posted image
PDP imam pa po enem testu 5.2. po drugem pa 6.2., tako da definitivno spadam v to temo.
Čestitke vsem, ki imate pluske oz dve črtici in upam, da se bomo fajn imele, ko bomo klepetale v pričakovanju.

(odgovor članu d3lfink4)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 15:22:09   
tamina
Dobrodošla Teyla in čestitke za user posted image  user posted image !! Če boš res do nedelje zdržala, boš RESNIČNO lepo darilo "dala" fantu user posted image jaz že ne bi zmogla toliko časa čakati... imava pa PDP na isti dan :) 

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Februarke 2011
8.6.2010 15:44:03   
HoneybeeMaja
Ubogala...tokrat lulala v lonček user posted image ,čeprav sem za vsak slučaj vzela dva testa,ker se pri nerodi kot sem jaz nikoli ne ve... no in ne morem verjeti,dve zelo očitni črti!!!!! user posted image
Vaše napovedi so se torej uresničile in tako sem zdaj tudi uradno vaša! user posted image
Kupila tudi copatke za novorojenčke,zdaj z testom in copatki čakam dragega.So pa občutki malo mešani,na eni strani jokam od sreče,na drugi me je pa čisto,čisto malo strah,pojma nimam česa,najverjetneje neznanega in sprememb.
Zdaj se bomo pa na veliko braleuser posted image ,veselim se klepetanja z vami in vam vsem želim user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu tamina)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?