|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 18:44:06   
somic
ja, očitno je to eno obdobje glede pleničk, ker do sedaj je bilo ok

pamperske pa kar pošteno premočijo, zapenjati jih pa menda že znam po skoraj 6 mesecih, tako da to skoraj mislim da ni krivo. mi greedo pa tudi pošteno na živce pamperske, ker se full voha iz njih ven.

najboljše da grem na klasično povijanje z tetra plenicami user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  potem bo šele smrdelo ven user posted image user posted image user posted image user posted image


ja, kar se službe tiče, mene tudi groza daje. prejšnji teden je minilo točno eno leto kar sem doma, ostalo mi je pa še 6 mesecev porodniške. tako da bom popolnoma izven delovnega režima eno leto in pol, kar pa ni kar tako.
toliko huje se mi zdi, ker se bom morala privadit v novem sistemu oz najprej sploh najt novo službo user posted image user posted image user posted image

ni kaj... bo treba tudi to preživet in še marsikaj drugega

je pa meni tudi boleča misel, da ne bova več toliko skupaj kot sva sedaj, tako da res izkoriščam maximalno

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 18:55:21   
Zala01
somic, ma uporabljaš oz. si uporabljala nemške Pamperske? Ker meni nemške nič ne smrdijo.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 18:57:11   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

somic, ma uporabljaš oz. si uporabljala nemške Pamperske? Ker meni nemške nič ne smrdijo.


ma kaj vem... nisem bila pozorna na to. saj ni važno, bomo že nekaj skomplicirali skupaj user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 21:25:33   
ugi
Živio

Mere za seznam pri slabih 6 mesecih: 6400 g, 63 cm, obseg glavice 41 cm


Drgač je bila pa danes 3. cepljena in je tko jokala, da sem jo komaj pomirila, še nikol ni tko jokala. Ja pa ful močna, so rekli, jo je sestra postavila tko, da se je z nogicami mogla odrint od podlage in je rekla, da je ful močna, kokr je drobčkana. Sicer se niso pritoževali nad pridobljeno težo. Je pač ultra-lahka kategorija. Po mami seveda.

Jutri pa samo še do konca spakiramo in gremo na Pag.

Lepo se imejte vse in vaše snežinke. Pa bodite zdravi!

Pozdrav


_____________________________

Če imajo otroci doma zapik, ne bodo bežali drugam.
______________
Luka, 30. 3. 2005
Lara, 1. 1. 2010

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 21:32:37   
egleria
meni vse pamperske smrdijo. razen premium care ne.. user posted image user posted image

(odgovor članu ugi)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 22:29:47   
Ksantipa77
Mene pa nekaj zanima.... tiste, ki imate fantke, a jim potegnete vsak dan kožico z luleka al jo pustite kar pri miru. Pri prvem so meni rekli naj jo pustim, pri drugem pa, da jo moram potegniti vsak dan dol, ko ga umivam. Jaz mu jo sicer potegnem kdaj pa kdaj ampak vzadnjič se je zgodilo, da mu ni šla več nazaj. Danes sem vprašala zdravnico kako je s tem in je rekla, da če ne gre kožica v 15 minutah nazaj, ga je potrebno pripeljati v zdravstveni, ker je to nevarno zaradi pretoka krvi. Zdaj si pa lulčka ne upam niti takniti več. Kaj so pa vam rekle patronažne itd.???

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 22:36:59   
poopek
lulčku je treba kožico koker lahko dol potegneš, pa potem lepo umit in nazaj. vsake toliko mejčken potegneš močneje, da kožica gre še majčkeno dol. vsaj nas so tako učili. če ne bo hotla kožica nazaj, vzemi kremico, da je vlažno, pa bo šlo. user posted image  počasi. nič se bat, ker če ne boš tega delala, se bo lulček vnel. user posted image

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
22.6.2010 23:00:36   
Ksantipa77
Lulek je bil prav stisnjen in ni bilo šanse, da gre kožica nazaj. Pri prvem smo pustili luleka do enega leta pri miru, pa ni imel nikoli nobenih vnetij, je pa res, da mu zdaj pri treh letih kožica ne gre čisto dol in smo bili napoteni k urologu. To je pa spet druga zgodba, se mi revež že zdaj smili. Mnenja o vlečenju kožice so pa zelo različna in sem prav v precepu kaj storiti.

(odgovor članu poopek)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 10:49:31   
egleria
moj bratec je bil na posegu zaradi tega ker mu mami ni dosti kožice dol vlekla. zdaj pri desetih letih pa mu spet ne gre čisto dol in so rekli pri zdravniku da naj vedno ko se bo kopal ali umival pač malo potegne kožico dol da bo se mogoče samo popravilo nazaj.

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 12:10:24   
Encijan
IZVIRNO SPOROČILO: MMMojca

Ja, še vprašanje - ali je katera že razmišljala o skrajšanem delovnem času oz. je katera to že prakticirala? Mene bo zelo basal čas z vso logistiko do vrtca in v službo (mi je izven poti).
Saj je možno recimo samo 7 urni del. čas, a ne? Ni potrebno polovičen ali kako drugače.

Me že zdaj srce boli ob misli, da ne bova več skupaj cel dan user posted image .


Jaz sem se pri prvi hčerki odločila za skrajšani delovni čas, in sicer za 6 ur/dan za čas enega leta (skrajšan delovni čas lahko koristimo do otrokovega 3. rojstnega dne). Meni je ful pomagalo, saj imam službo daleč (cca. 100km), tako da je bila ločitev od otroka znosnejša, pa dojila sem lahko še dolgo potem. Malo mi je bilo hudo, ker sem bila prve pol leta veliko na bolniški oz. negi (bolniška in dopust sta tudi manj plačani), a to pač tako je. Dogovoriti pa se moraš z delodajalcem in skleniti aneks k pogodbi, ki ga potem skupaj z ustreznim obrazcem predložiš na svoj CSD. Pa fino je, če ti gre delodajalec na roke in si lahko sama izbereš delovni čas. Jaz sem morala napisati vlogo, kjer sem kar konkretno napisala od kdaj do kdaj bi rada delala in so to potem upoštevali. Zdaj še ne vem, kaj bom, najbrž spet nekaj podobnega.

No, če se boš odločila za 7-urni delovnik, se ti pri plači skoraj ne bo poznalo, ti pa boš vseeno imela bolj mirne dneve. Se pa lahko odločiš za toliko ur, kot tebi ustreza, poznam mamice s 4, 5 in 6 urnim d.č. No, vsaj pred 2 leti je bilo tako, upam da niso kaj spreminjali zakonodaje, bo treba malo preverit.

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 12:57:43   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: MMMojca

Ja, še vprašanje - ali je katera že razmišljala o skrajšanem delovnem času oz. je katera to že prakticirala? Mene bo zelo basal čas z vso logistiko do vrtca in v službo (mi je izven poti).
Saj je možno recimo samo 7 urni del. čas, a ne? Ni potrebno polovičen ali kako drugače.

Me že zdaj srce boli ob misli, da ne bova več skupaj cel dan user posted image .


Ja razmišljam o tem ja...ker vrtca nismo dobili in bom delala 4 ure...za ta čas bomo pa, UPAM našli kakšno varstvo. Ne vem pa kako bodo to sprejeli v službi. Sicer delam v javni upravi oz. lokalni samoupravi, vendar se šef (župan) obnaša tako kot da je on podjetnik in kot da gre vsak evro iu njegpovega žepa. Tako da se moramo boriti za dnevnice, potne stroški, dodatne ure se pri nas ne koristijo, ker jih on ne koristi, tako da...bo še zelo pestro ko bodo zvedeli da bom delala skrajšani delovni čas. Sreča je da je to z zakonom določena pravica, ki ni odvisna od dobre volje delodajalca.

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 15:27:09   
egleria
js sem kr srečna da sem študentka pa mi ni treba razmišljati o tem.. user posted image ne predstavljam si da bi mogla it čez pol leta že v službo..

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 19:33:21   
ellie
plenice - kupujem hoferjeve al pa pampers premium care, če so v akciji (trenutno v leclercu nekaj čez 8 eur). Oboje se mi zdijo super. Smo pa že na 4 odkar ima 6 kg. Enostavno je 3 vedno spustila...res pa da Anej ogromno kaka in lula.

uvajanje GH - imam čisto svoj sistem. Z uvajanjem sva poskusila kar hitro po 4. mesecu...jabolko in korenček. In je imel ful krče, tako da sem obupala. Zdaj pri 5. mesecih pa sva začela s krompirjem in korenčkom. 3. dan je dobil zraven bučke (ampak ima ful krče po njih), tako da sva 4. dan začela z mesom. Poje približno pol piščančjega zrezka + 2 krompirčka + korenček. Zdaj te dni bo dobil še brokoli in cvetačo. Ker gremo v petek na morje, mu bom verjetno dala kak dan tud ribico (kakšno orado al pa brancinauser posted image ) + krompirček in blitvo. Sadje bom začela uvajat okrog 7. meseca. Zvečer pa dobi na žlico riževo kašico z aptamilom adc. Zaenkrat mu jo naredim iz 100 ml mleka...ampak ful gosto. Jo tak obožuje, da ne folgam z žlico zajemat.

Odkar tako je, spi celo noč...od 9ih zvečer do 8ih zjutraj...brez zbujanja vmes.

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 20:27:33   
MMMojca
Midve bova tudi čez kakšen teden začele z mesom. Mislim, da vsaka mama sama vidi, kaj otroku paše. Ko tako berem po spletu o uvajanju GH naletim na tisoč variant. Vedi, kaj je potem prav.

Nazadnje sem brala, naj bi se gluten uvedel že na začetku. Meni pa je patronažna zabičala, da šele po 7 mesecu. Sicer jo bom upoštevala, vendar totalna zmeda user posted image .

Če boste imele kdaj težave s kakanjem, probajte slivovo kašico od Frutka. Našo požene takoj. Pravijo pa, da tudi jabolčni sokec od Frutka pomaga.
Naša je bila zaprta od korenčka pa je že minešterca z blitvo pomagala, potem je dobila še slivo in se je totalno posr....user posted image  (oprostite izrazu).

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 20:46:14   
somic
ellie, tvoj mačo je pa pravi gurman! že pol zrezka. super! pa mu daješ vsak dan enako za jest?

jaz bom z mesom še malo počakala. zdaj sva na tem da bova sprobala vse sadje, zelenjavo pa pooooočasi, ker mu ne gre najbolje.

danes sem bila v mullerju, imajo v akciji zelenjavne kašice od hippa in sadne od bebivita, sem pokupila vse možno. midva se namreč za sedaj hraniva samo s tem, ker imam takšna priporočila iz strani pediatra in zdravnice v razvojni. upam, da bom lahko kmalu začela kaj experementirat doma, čeprav so tile lončki zelo prikladna zadeva. cena je pa drugo poglavje.

ja, tole s slivovo kašico ima mmmojca prav, mojega tudi lepo požene kakat, je a nor na to kašico tako, da je kaj. jabolčni sok tudi požene. sva pa jedla včeraj jabolko s korenjem, se je pokakal takoj po tistem in to v lepi barvi user posted image , skoraj kot korenje.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 21:12:32   
egleria
meni je rekla patronažna da lahko z glutenom kar začnem - mu dam kakšen baby keks, žemljico malo za glodat (oblizovat user posted image ), v zelenjavno juhico vmešam malo pšeničnega zdroba...

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
23.6.2010 22:27:44   
poopek
ellie praviš, da v leclerku so premium care v akciji??? pol morem it kupit!! user posted image

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
24.6.2010 19:48:57   
MMMojca
Agleria - koliko pa ste stari, da lahko gluten?

Tudi jaz šibam v Leclerc po pleničke user posted image . Večja številka, manj v paketu, enaka cena user posted image  Kam bomo še prišli.

(odgovor članu poopek)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
24.6.2010 20:43:36   
egleria
mmmojca 5 mesecev in pol.. sam je rekla da naj ne pretiravam. lepo počasi..

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
24.6.2010 21:09:51   
somic
eej mamičke!!!

prejšno noč smo kar uspešno prestali, se je začel prvič zbujat šele nekaj okoli 6.00, pa sem ga previla in mu dala jest- on je še spal, tako da ni vedel zakaj se gre user posted image

danes sva bila pa v mestu, sem šla v dm kupit grizalo, sem zadnjič dobila tisto drugo knjižico bonov, pa je bilo to grizalo notri pa sem takoj rekla, da grem kupit. sicer je še vedno kar precej drago, ampak sem rekla, da upam da bo ok, ker vsi ostali ki jih imamo mu niso zanimivi. zgleda da sem zadela v polno. ko smo prišli domov sem mu ga dala in je šel direkt z njim v usta in ga ni in ni izpustil. tako da sem super zadovoljna! super naložba tako da priporočam še kakšni, če je v dilemi- predvsem glede cene.

pa pol kika sva spet pobrala domov, zapravila pa malo nič. sestrično sem še s seboj vzela, pa si je še ona zbrala par stvari- tolk da jo malo pocrkljam za konec šole. itak je zbrala same več ali manj brez vezne stvari ampak ok. otroci user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
25.6.2010 13:29:03   
grahek85
IZVIRNO SPOROČILO: Zala01
Jaz ga tud vedno zjutraj pred jutranjim hranjenjem previjem (to je pri nas od 5.30-6.15 enkrat). Si res ne predstavljam, da bi ga v plenici, ki jo ima celo noč na sebi, pustila pol spat po hranjenju še 2 ali 3 ure.


Pri nas isto. Ma potem eno plenico od cca 21:30 do nekje 5h, včasih izjemoma 6h (če tako dolgo spi), potem pa novo. Zaspi čisto ok nazaj, samo je treba res najprej previti, ker ga hranjenje potem uspava nazaj. Včasih pa tudi ne zaspi, to je res, sam je pa max kako uro pokonci, potem pa spet zadrema. Je mel pa naš res eno obdobje, ko je bil zjutraj kak teden obvezno polulan čez in čez. Je pa minilo samo od sebe, še zdaj ne vem, kaj je sploh to bilo.


Za lulčka je meni najprej patronažna rekla, da je super in da ni treba nič vleči, potem na drugi posvetovalnici je pa P rekla, da vsake toliko pa naj le potegnem. Ponavadi to naredim po kopanju, ko je koža še taka mehka in je vse čisto. Drugače pa pri nas kožica ne gre dol čez glavico, samo luknjica je malo večja. Drugače sta bla pa oba moja brata na operaciji in tudi bratranec (vsem trem sta mamici lepo pridno vlekli kožico dol). Malo je to tudi dedno. Starejšemu so samo prerezali kožico, mali je mel pa tako zaraščeno, da so ga morali kompletno obrezati. Prvi je okreval mimogrede, pri malemu je blo pa kar kriza.


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
25.6.2010 20:02:12   
MMMojca
Somic kako pa zgleda to grizalo? Naša ima tako vijolično, ki je tudi za zadnje zobe od TT. Ga tudi ne izpusti iz rok. Je pa malo nerodno še sedaj, ker si ga včasih lahko vtakne tudi v oko. Predvsem takrat, ko se ji mudi v usta user posted image .

Drug teden imamo pregled pri 6-ih mesecih in bo, vsaj tako so rekli, spet cepljena. Meni se zdijo ta cepljenja tako na gosto, sedaj bo že tretjič. Vsaj roto smo že zaključili.

(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
26.6.2010 8:23:00   
egleria
kdaj pa naredijo ta poseg če mu kožica ne gre čisto dol?
meni je rekla patronažna da do drugega leta more it kožica čisto normalno dol...

(odgovor članu MMMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
26.6.2010 22:56:03   
majčyca
Zdaj pa sem res morala tu nekaj napisat, ker nas je že na drugo stran vrglo user posted image smo očitno vse pobegnile na G group user posted image tiste, ki pa še niste, pa lepo vabljene user posted image

(odgovor članu egleria)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Prve snežinke 2010 - 2. del
27.6.2010 9:30:26   
marijaa
Poseg ponavadi n naredijo enkrat med tretjim in petim letom. Patriku ne gre popolnoma nič, vnetega pa tudi ni imel še nikoli. Mu bi mogli to storiti že maja, vendar niso, ker je takrat bil par dni po operaciji slepiča in ne bi bilo o.k, da bi ponovno dobil narkozo. Sedaj ima datum avgusta, upam, da spet ne pride kaj vmes. Ja poopek samo na silo se ne sme, ker pri nekaterih tudi po kopanju ne gre. patriku ni šlo popolnoma nič, čeprav priznavam, da sem se na začetku verjetno premalo trudila, sem imela nek odpor, predsodek to počet.  No Tian pa ima veliko bolj elastično kožico in mu jo narahlo povlečem in da umijem.
Jaz bom z mesom in glutenom tudi še počakala, bom dala po 7 mescu, tako sem se odločila, pove pa itak čisto vsak drugače, pediatrinja mi je dala drugačna navodila kot patronažnauser posted image . Moja sta jedla že veliko zelenjave, še vedno smo samo na enem obroku, bom pa sedaj uvedla dopoldan sadno malico, tudi jaz moram dat slivovo, da vidim kako bo, se malo bojim dat koščičasto sadje, ker imamo v družini alergije na njega, Od sestr sta oba imela hudo reakcijo, Patrik je pa na breskve bil alergičen, zdaj ni več. Riževe kašice ne marata, sploh Tian ne, ni šans, da več kot eno žlico spravim vanj. Jesta pa oba rada polento. Res zanimivo kako so si otroci različni.


_____________________________

Sedaj nas je pa toliko kot prstov na roki.

(odgovor članu majčyca)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?