|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:00:45   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: alejna

Ne morem verjeti da danes obstajajo matere ki imajo moznost svojim otrokom dati vse potrebne vitamine (ki jih v materinem in umetnem mleku NI DOVOLJ),pa to vseeno ne delajo.Jaz bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image
Ne iscite izgovorov (krci,pri prvem ni bilo nic narobe...),kasneje je lahko narobe ko bo ta otrok odrasel clovek!!!In tudi brez kapljic bi imeli vasi otroci krce,pa tudi za to obstaja moznost (oleovit D3)...tako da,izgovorov ni,vsak pameten pedijater vam bo razlozil da to otrok potrebuje,da je obvezno.Mene je moja ped. vedno na kontrolah sprasevala ce uporabljamo redno kapljice.le zakaj???



nimam slabe vesti. ne iščem izgovorov.

povem samo tole....še dobro da se je takrat, ko še farmacevtski giganti niso imeli čisto povsod prste poleg, dojenčkom zaprla mečava. le pomisli kaj bi bilo lahko....ljudje bi ziher izumrliuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:08:29   
smokyhawk
Meni je pomenbno to da jaz svoji user posted image redno dajem kapljice,bi pa bila vesela ce bi vse mamice to delale,ker jih veliko ne ve kaj sploh pomeni ne dajati kapljic,zato pa je forum da tiste ki vedo vec o tem svetujejo drugim mamicam...
In ne vem v cem je problem,in ali ti res mislis da bi bilo pametno ce bi rekla da je D3 brezveze in da jih otroci ne potrebujejouser posted image user posted image user posted image


zakaj misliš pa da ti več veš????pač nekateri damo več na praxo kot pa na teorijo.... in sama nisem nikoli rekla da so kapljice brezveze le to da vsaka sama naj presodi in da če jih ne da jih pač neda,s tem ZEEEELO TEŽKO VERJETNO da bo zdej sčimerkoli ''pokvarila'' svojega otroka.....js osebno mu jih dajem pač keda se spomnem,ampak sn mu jih začela devat pr enih 2 mescih kr prej je mel grozovite krče po AD3 in po D3....in glede na to da sma zdrava oba,sn pač počakala nekaj časa,ker je tud pomembno da se moj otrok naspi,ne pa da se zvija kot klobčič...in poudarjam,prej nisem imela problemov s krči,pa ga delno dojim in jem VSE...od pikantnega do vsega boga....user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:09:17   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: alejna

Ne morem verjeti da danes obstajajo matere ki imajo moznost svojim otrokom dati vse potrebne vitamine (ki jih v materinem in umetnem mleku NI DOVOLJ),pa to vseeno ne delajo.Jaz bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image
Ne iscite izgovorov (krci,pri prvem ni bilo nic narobe...),kasneje je lahko narobe ko bo ta otrok odrasel clovek!!!In tudi brez kapljic bi imeli vasi otroci krce,pa tudi za to obstaja moznost (oleovit D3)...tako da,izgovorov ni,vsak pameten pedijater vam bo razlozil da to otrok potrebuje,da je obvezno.Mene je moja ped. vedno na kontrolah sprasevala ce uporabljamo redno kapljice.le zakaj???



nimam slabe vesti. ne iščem izgovorov.

povem samo tole....še dobro da se je takrat, ko še farmacevtski giganti niso imeli čisto povsod prste poleg, dojenčkom zaprla mečava. le pomisli kaj bi bilo lahko....ljudje bi ziher izumrliuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
8.7.2010 8:19:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:21:06   
alejna

IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk

Meni je pomenbno to da jaz svoji user posted image redno dajem kapljice,bi pa bila vesela ce bi vse mamice to delale,ker jih veliko ne ve kaj sploh pomeni ne dajati kapljic,zato pa je forum da tiste ki vedo vec o tem svetujejo drugim mamicam...
In ne vem v cem je problem,in ali ti res mislis da bi bilo pametno ce bi rekla da je D3 brezveze in da jih otroci ne potrebujejouser posted image user posted image user posted image


zakaj misliš pa da ti več veš????pač nekateri damo več na praxo kot pa na teorijo.... in sama nisem nikoli rekla da so kapljice brezveze le to da vsaka sama naj presodi in da če jih ne da jih pač neda,s tem ZEEEELO TEŽKO VERJETNO da bo zdej sčimerkoli ''pokvarila'' svojega otroka.....js osebno mu jih dajem pač keda se spomnem,ampak sn mu jih začela devat pr enih 2 mescih kr prej je mel grozovite krče po AD3 in po D3....in glede na to da sma zdrava oba,sn pač počakala nekaj časa,ker je tud pomembno da se moj otrok naspi,ne pa da se zvija kot klobčič...in poudarjam,prej nisem imela problemov s krči,pa ga delno dojim in jem VSE...od pikantnega do vsega boga....user posted image




Delam v zdravstvu in VEM kako je to pomenbno za otroka,ce pa ti mislis drugace,pa tudi prav.Ti odloci (in vse druge mamice za svoje otroke)in ce otrok ima krce jih od Oleovit kapljic sigurno ne bo imel.Tako da,vedno obstaja druga moznost!
In naj se enkrat poudarim,da ne mislim da so tiste ki ne dajate otrokom kapljic SLABE MAME ampak da mogoce ne veste kako zelo so one pomenbne za razvoj otroka!

Lp

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
8.7.2010 8:23:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:29:16   
alejna

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

aja, še nekaj na to temo: pre 33. leti, ko sem bila jaz dojenček, mi je mami vsak dan dajala AD3 kapljice.

pred 33. leti !!

ni to neka modna muha, ampak se gre za zdravje vaših otrok, da kasneje ne bopjo imeli problemov s kostmi!


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:33:42   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

aja, še nekaj na to temo: pre 33. leti, ko sem bila jaz dojenček, mi je mami vsak dan dajala AD3 kapljice.

pred 33. leti !!

ni to neka modna muha, ampak se gre za zdravje vaših otrok, da kasneje ne bopjo imeli problemov s kostmi!



pred 33.-imi leti ko sem pa bila jaz dojenček mi pa mami ni vsak dan dajala AD3 kapljice. pred 33.-imi leti!!!

pa verjetno moja stara mama moji mami tudi ni, pa od stare mame mama njuej tudi ni....itd

< Sporočilo je popravil mojamura -- 8.7.2010 8:34:42 >


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:49:38   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: alejna


IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk

Meni je pomenbno to da jaz svoji user posted image redno dajem kapljice,bi pa bila vesela ce bi vse mamice to delale,ker jih veliko ne ve kaj sploh pomeni ne dajati kapljic,zato pa je forum da tiste ki vedo vec o tem svetujejo drugim mamicam...
In ne vem v cem je problem,in ali ti res mislis da bi bilo pametno ce bi rekla da je D3 brezveze in da jih otroci ne potrebujejouser posted image user posted image user posted image


zakaj misliš pa da ti več veš????pač nekateri damo več na praxo kot pa na teorijo.... in sama nisem nikoli rekla da so kapljice brezveze le to da vsaka sama naj presodi in da če jih ne da jih pač neda,s tem ZEEEELO TEŽKO VERJETNO da bo zdej sčimerkoli ''pokvarila'' svojega otroka.....js osebno mu jih dajem pač keda se spomnem,ampak sn mu jih začela devat pr enih 2 mescih kr prej je mel grozovite krče po AD3 in po D3....in glede na to da sma zdrava oba,sn pač počakala nekaj časa,ker je tud pomembno da se moj otrok naspi,ne pa da se zvija kot klobčič...in poudarjam,prej nisem imela problemov s krči,pa ga delno dojim in jem VSE...od pikantnega do vsega boga....user posted image




Delam v zdravstvu in VEM kako je to pomenbno za otroka,ce pa ti mislis drugace,pa tudi prav.Ti odloci (in vse druge mamice za svoje otroke)in ce otrok ima krce jih od Oleovit kapljic sigurno ne bo imel.Tako da,vedno obstaja druga moznost!
In naj se enkrat poudarim,da ne mislim da so tiste ki ne dajate otrokom kapljic SLABE MAME ampak da mogoce ne veste kako zelo so one pomenbne za razvoj otroka!

Lp


glej,kot sem ŽE REKLA,vsaka mama bo vedla kaj je najboljš,in ne ti men da pa jih po oleovit nebo imel...veeeeeeeeliko mamic je že reklo da jih je tudi po teh imel,osebno je tudi sestrična imela ''probleme'' z njimi...ampak seveda,farmacevti kot ste vi boste pač rekli da kapljice niso krive ampak kaj drugega....

poleg tega jih jaz nisem dobivala,sestra moja,brat moj,sestrične in sestriči ko smo se pogovarjali o tem...in glej ga zlomka,ne moreš vrjet-vsi SMO NORMALNI!!!!user posted image

pa nemislim več razpravlat ko se mi ne da...v glavnem vsaka naj sama presodi,sam pač kaki očitki pa tudi niso potrebni,vsaka mama se naj za sebe briga...user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 8:57:19   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk



pa nemislim več razpravlat ko se mi ne da...v glavnem vsaka naj sama presodi,sam pač kaki očitki pa tudi niso potrebni,vsaka mama se naj za sebe briga...user posted image




...in za svoje otroke, tako kot misli sama, da je najbolj prav. amen

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 9:20:05   
ledenaa
mojamura ti misliš da gre tukaj samo za mečavo,pa ne gre .
Očitno tudi ne veš kaj je bilo včasih ko tega še ni bilo.Malo si preberi,škodilo ne bo.Glede na to kako ven mečeš.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 9:22:42   
divans1
Jst mu jih tudi redno dajem, 10 kapljic na dan. Od česa je pa odvisno, koliko kapljic je potrebno dajati, od velikosti mečave?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 9:40:32   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

mojamura ti misliš da gre tukaj samo za mečavo,pa ne gre .
Očitno tudi ne veš kaj je bilo včasih ko tega še ni bilo.Malo si preberi,škodilo ne bo.Glede na to kako ven mečeš.



ekskjuzmi?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 9:49:19   
ledenaa
Ja pa če uporabljaš drug jezik,potem tudi pravilno pišiuser posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 9:52:35   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ja pa če uporabljaš drug jezik,potem tudi pravilno pišiuser posted image



jaz sem stara šola (vuk karađić - piši kao što govorišuser posted image )

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 10:12:44   
*miska.mcc*
veliko bolj ne kot ja....

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 10:49:14   
smokyhawk
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ja pa če uporabljaš drug jezik,potem tudi pravilno pišiuser posted image



jaz sem stara šola (vuk karađić - piši kao što govorišuser posted image )


hahaha,ta je pa dobrauser posted image LOOLuser posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 11:28:04   
ledenaa
Saj se že od daleč vidi ja,ni treba razglašat na veliki zvonuser posted image

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 12:23:59   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Saj se že od daleč vidi ja,ni treba razglašat na veliki zvonuser posted image



star si kolikor se počutiš, torej sem jaz 16,user posted image 7684

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 12:51:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

Ne morem verjeti da danes obstajajo matere ki imajo moznost svojim otrokom dati vse potrebne vitamine (ki jih v materinem in umetnem mleku NI DOVOLJ),pa to vseeno ne delajo.Jaz bi na vasem mestu imela slabo vest.A veste sploh kaj za otroka pomeni vitramin D3?????A je res tako tezko dati tisti dve kapljici na dan user posted image
Ne iscite izgovorov (krci,pri prvem ni bilo nic narobe...),kasneje je lahko narobe ko bo ta otrok odrasel clovek!!!In tudi brez kapljic bi imeli vasi otroci krce,pa tudi za to obstaja moznost (oleovit D3)...tako da,izgovorov ni,vsak pameten pedijater vam bo razlozil da to otrok potrebuje,da je obvezno.Mene je moja ped. vedno na kontrolah sprasevala ce uporabljamo redno kapljice.le zakaj???


ja ne vem zakaj pol naš P ni nikol spraševaluser posted image

(odgovor članu alejna)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 12:51:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

aja, še nekaj na to temo: pre 33. leti, ko sem bila jaz dojenček, mi je mami vsak dan dajala AD3 kapljice.

pred 33. leti !!

ni to neka modna muha, ampak se gre za zdravje vaših otrok, da kasneje ne bopjo imeli problemov s kostmi!



Moja mami jih ni dajala mojemu bratu33.let nazaj,pa men tud ne 28.let nazaj pa nama nč ne manjka

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 14:22:46   
alejna
IZVIRNO SPOROČILO: nina7

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

aja, še nekaj na to temo: pre 33. leti, ko sem bila jaz dojenček, mi je mami vsak dan dajala AD3 kapljice.

pred 33. leti !!

ni to neka modna muha, ampak se gre za zdravje vaših otrok, da kasneje ne bopjo imeli problemov s kostmi!



Moja mami jih ni dajala mojemu bratu33.let nazaj,pa men tud ne 28.let nazaj pa nama nč ne manjka



Ameriška pediatrična akademija je objavila podatek s katerim želi opozoriti starše na dejstvo, da otroci ne zaužijejo dovolj vitamina D kar pušča posledice na njihovem zdravju, piše Times.

Zdravnike skrbijo predvsem otroci, ki se prehranjujejo z materinim mlekom, ker je prav vitamin D zadolžen za absorpcijo kalcija, ki vpliva na zdrave kosti, ter preprečuje nastanek raka in multiple skleroze. Če mama nima dovolj vitamina D, za pomanjkanjem trpijo tudi otroci.


pa se to,a ti ves da posledice niso samo rahitis???Ce v otrostvu ne dobis dovolj vitamina D,imas vec moznosti da zbolis za rakom,sladkorno bol.,visokim krvnim pritiskom...?

< Sporočilo je popravil alejna -- 8.7.2010 14:25:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 14:30:32   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: alejna

IZVIRNO SPOROČILO: nina7

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

aja, še nekaj na to temo: pre 33. leti, ko sem bila jaz dojenček, mi je mami vsak dan dajala AD3 kapljice.

pred 33. leti !!

ni to neka modna muha, ampak se gre za zdravje vaših otrok, da kasneje ne bopjo imeli problemov s kostmi!



Moja mami jih ni dajala mojemu bratu33.let nazaj,pa men tud ne 28.let nazaj pa nama nč ne manjka



Ameriška pediatrična akademija je objavila podatek s katerim želi opozoriti starše na dejstvo, da otroci ne zaužijejo dovolj vitamina D kar pušča posledice na njihovem zdravju, piše Times.

Zdravnike skrbijo predvsem otroci, ki se prehranjujejo z materinim mlekom, ker je prav vitamin D zadolžen za absorpcijo kalcija, ki vpliva na zdrave kosti, ter preprečuje nastanek raka in multiple skleroze. Če mama nima dovolj vitamina D, za pomanjkanjem trpijo tudi otroci.


pa se to,a ti ves da posledice niso samo rahitis???Ce v otrostvu ne dobis dovolj vitamina D,imas vec moznosti da zbolis za rakom,sladkorno bol.,visokim krvnim pritiskom...?


Ah alejna, ne trudi se, saj vidiš da ni efekta. Nekatere mamice so bolj pametne od vse pediatrične stroke. Saj veš, vsaka mama najbolje ve kaj je najboljše za njenega otroka. Pa naj bo tako, a ne? user posted image

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 14:38:38   
domišljava
jaz sem ji le enih parkrat dala. kaj pa včasih,ko še tega ni bilo-a imamo zdaj vsi noge no O? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: dajete kapljice d3?
8.7.2010 14:41:48   
eva1
Ok, kaj pa imate razlog da ne dajete AD3 kapljic? mislim stane nič, dobro je za otroka? Torej, kje je poanta? 

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?