|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko mi pokne, mi pa pokne...
11.8.2010 9:42:25   
mamamajča
japuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ko mi pokne, mi pa pokne...
11.8.2010 9:52:27   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ob pomanjkanju tašče zmaj planeta je priročen tudi lastne, čeprav čuden.
Normalen si, če imaš čudno taščo. Nisi normalen, če fino shajaš z njo in celo s sabo.


Da bi se določena ureditev lahko zaščitila pred spremembami, se mora z namenom, da bi ukazala na abnormalnost, ki jo ogroža, kot standarda normalnosti obvezno poslužiti nasilnega in sovražnega govora.  

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

In zakaj ne prebereš? Mislim, kako veš, da se tega niti prebrati ne splača? A že na daleč vsebina z obliko črk toliko pade v oči, da rečeš, to ni za brat, to je samo filozofija ali neumnost.


Filozofija in neumnost v istem košu - globoko si me užalila.

Sicer podobno kot zgoraj pa vendar... Problem vidim v rigidnosti, braniti to kar predstavlja standard, ohraniti nek nivo pomeni lažje prenašati upor do težnje k drugemu (namerno ne bom uporabil "višjemu") kot direktno si prizadevati k istemu. Drugače rečeno, za take vrste spremembo je potreben večji mentalni in intelektualni napor, kar pač ni v skladu s splošnim načelom ugodja. Skratka, zabubiti se v strahu pred tistim kar nam lahko da krila* .





*brezplačno oglasno sporočilo za Red Bull

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ko mi pokne, mi pa pokne...
11.8.2010 10:07:46   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

... obvezno poslužiti nasilnega in sovražnega govora.  



Strnjeno v starem pregovoru:
Gdje čeljad nije bijesna nije ni kuća tijesna.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ko mi pokne, mi pa pokne...
11.8.2010 22:35:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ob pomanjkanju tašče zmaj planeta je priročen tudi lastne, čeprav čuden.
Normalen si, če imaš čudno taščo. Nisi normalen, če fino shajaš z njo in celo s sabo.


Da bi se določena ureditev lahko zaščitila pred spremembami, se mora z namenom, da bi ukazala na abnormalnost, ki jo ogroža, kot standarda normalnosti obvezno poslužiti nasilnega in sovražnega govora.  



Bolj kot je rigidna in boječa (da ne rečem nesposobna) spremembe, bolj krčevito brani svoje standarde obče normalnosti. Z dodatki lastne dobrodelnosti kot čisto nasprotje zlih sil na drugi strani.


(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ko mi pokne, mi pa pokne...
20.8.2010 21:39:31   
ronja
Sem se nasmejalauser posted image .

Kakor je tisti citiran bakfarkov stavek dolg, je pa pameten. Ne strinjam se vedno z bakfarkom, ampak v tem pa se in v bistvu se mamamajča verjetno tudi: njen lubi bubi/ded išče potrditev pri svojem očetu, ker mu še vedno predstavlja tisto avtoriteto, ki jo je rabil kot otrok (in je ni dobil, ker mu oče takrat ni dal tega, kar bi mu moral - zato hoče zdaj to not prinest - sine mislim).

Kako naj mu dopoveš, da se ne trudi v pravi smeri? Na več načinov, po moje:
- eno je pogovor, da sam sprevidi, da njegovi zlati starši delajo tudi ogromne napake in so v bistvu navadni ljudje
- drugo pa je pozornost - da mu ti daš pozornost in potrditev, ki jo išče pri starših, da mu ti daš samozavest, da vidi, da njihove potrditve ne rabi več
- predstaviš mu posledice, če bo še naprej tako delal: vidva se bosta odtujila in ti se boš počutila na zadnjem mestu, z otroki ne boste imeli toliko skupnih lepih spominov iz izletov, morja... kot bi jih lahko imeli, ker dopust je vendarle tisti najbolj kvalitetni čas z družino... ker imaš čas počet kaj, česar sicer ne bi mogel in ker imaš čas en za drugega - in to dalj časa, ne samo eno popoldne, ko je treba še skuhat, pa vsega vraga naredit zraven... Zato prav dosti dopusta dajat za neke bedarije nima smisla. Če bi on strašno užival v tem delu, da bi mu bilo hobi, je pa drugo - samo ne pišeš o tem, da bi.

Upam, da bo dovolj konkretno, mogoče se bo pa celo bakfark strinjal.

kar se tiče ujetosti od družbe se pa spet ne strinjava. Mislim, da je vsak ujet toliko, kolikor si dovoli oz. hoče - to velja za tu pri nas, če ima osnovne stvari poštimane - če imaš neko mamo samohranilko, kjer oče otroka niti ne povoha, kaj šele da bi kaj plačeval zanj, bo delala tudi nemogoč šiht, pa se pustila šefom maltretirat, samo da obdrži službo, da ne bojo otroci lačni... Če bi šlo za življenje mojih otrok, bi se gotovo tudi jaz prostituirala - to potem ni svoboda.

Ampak v večini primerov, ki si jih navajal, mislim: da nas družba sili, da se ne razumemo s taščo, itd... Ne vem, imam drugačne izkušnje: recimo, ko sta ravno dala z milijonarko ta primer: razumeli sva se super, potem se je rodila Ronja, njeno obnašanje se je čisto spremenilo, meni je bilo tisto prej všeč, tisto potem pa ne in tu je bil problem. Potem smo to zrihtali in zdaj se spet razumemo. Pa me zato noben ne ožigosa za blesavo (majo dovolj drugih razlogovuser posted image ). Ali pa sem se samo jaz tako navadila, da mi rečejo, da sem abnormalna, da tega sploh ne opazim večuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?