|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:12:05   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

Mi smo imeli take vaje z našim fantkom v mesecu juniju. Na morju se je naučil splezati iz prenosne posteljice in je doma nadaljeval to prakso in lezel iz svoje posteljice. Z možem sva dobila nekaj sivih las, preden sva pogruntala ustrezno sankcijo. Ni pomagal odvzem dude in njegove ninice, ni pomagalo, da sva ga 100_x_ dala nazaj... Ker pa isti sobici spita še dva bratca, je bilo nujno nekaj narediti, ker drugače ni spal nobeden. Večjadva sta se drla: "Jakob gre spet veeeen!" Mali pa se je zabaval.

Potem pa je mož vzel Ikea stolček, ga postavil v kopalnico in privezal tamalega za par minut v stolček, mu pobral igračko in dudo in zaprl vrata. To je isti večer ponovil ene 3x, naslednji večer 2x in tako naprej. Ker je mali zelo vztrajen, je trajalo kar nekaj časa, ampak sedaj je dokaj mir zvečer. Včasih (ponavadi, ko moža ni doma) mi še spleza ven. Enkrat ga opozorim in dam nazaj, naslednjič gre v kopalnico in potem je mir. Seveda se v kopalnici dere, kot da je doživel največjo krivico.

Malo nenavaden način, a pri nas deluje. Vsaj zvečer želim imeti malo miru, ne pa da spravljam otroke do 22h spat.user posted image

Aja, star bo pa septembra 2 leti.




OK, tole pa meni meji že na mučenje. 2-letnega otroka nekam privezati ter ga pustiti na "ohlajanju" zaradi njegove otroške nagajivosti... Ja kaj boste pa delale z njimi, ko bodo večji in bodo povzračali tudi večje probleme, če jih že zdaj ne morete obvladovati oz. izkazovati svoje avtoritete drugače kot na silo user posted image Valda se dere, boh, ne predstavljam si, kakšno grozo mora mali doživljati. Mene stiska samo že, ko tole čitam...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:13:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Enako, in ni lepšega, kot zvečer se stisnit, pa pomečkat tista dišečega otročka, pa gledat, kako se mu učke obračajo, medtem, ko te drži za roko. ne pa da siromak, tuli privezan v kopalnici, ja, saj potem pa res ne more spat, no. Pa daj, a ve, ko ste razburjene, žalostne, prestrašene, a pol kr tako zaspite? Maj es, revčki so otroc, k morajo med jokom zaspat.


veš kaj... vsi otroci pa niso takšni crkljivčki... Jaz sem tudi poskusila VSE, da bi moj tamali spal, kadar je peljal večerne, popoldanske, nočne budne urice... Samo da sem poleg, pa začne skakat ob meni, niti za sekundo se ne zna/noče umirit... In ko si poskusil že vse, poskusiš še kakšno stvar, ki se ti zdi sicer drastična, samo ne veš več kaj nardit... in kaj je bolje - da otrok 5 mesecev vsako noč bedi tri ure, pa je cel dan koma zaspan in siten, starša pa nenaspana, pa še 2 otroka poleg... ali da dve noči joka, pa potem spi?
tudi jaz sem proti uspavanju z jokom, pa ko je bila sila in smo hodili kot zombiji okoli, sem tudi na koncu to poskusila... pa priznam, tudi popustila, ker me je ganlo poslušat mojega otroka jokat, pa sem požrla nespanje in šla nazaj k njemu... ampak nekateri pa pač ne popustijo in so zato slabi starši??

ne vse v en koš metat, pa ne samo na svoje izkušnje gledat, ker otroci niso enaki... naš tudi ne zaspi  taveliki postelji, pa če se trudiva ne vem kako, pač gre po svoje, skače, kriči...

tudi meni bi pasalo, da bi tamali se stisnil k meni zvečler, pa kaj ko še čez dan vpije v objemu, ker se že kot 3 mesečni otrok ni maral stiskat... pa kradem poljube in ga stiskam malo na silo, malo pa lovim trenutke...

hvala bogu, da sedaj niti nimamo večjih težav s spanjem, ampak če bi jih imeli, bi se verjetno marsičesa poslužila, če bi nič drugega ne šlo skozi...

nekaj je otroka dat v posteljo že od malega, pa naj se z jokom izkriči, nekaj pa ko dobesedno izsiljuje in te obrača, ti pa koma hodiš naokoli, otrok pa ne spi, ker se mu pač fajn zdi.



ja ne vem no, kako bi človek rekel staršu, ki otroka priveže v stol v kopalnici, mu vzame dudo in igračo, zapre vrata in posluša kako joka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:14:46   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa


ne vse v en koš metat, pa ne samo na svoje izkušnje gledat, ker otroci niso enaki...

Avtorica prvega posta je prosila za recept,kako uspavat otroka in različne izkušnje je tudi dobila-je pa čisto normalno,da ji bom svetovala nekaj,kar se je pri nas obneslo,predvsem glede na to,da je sama napisala,da v ta veliki postelji pa spi...


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:16:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sami0804)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:23:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

sicer se pa počutim kot odvetnik, sploh ne vem zakaj sem tako zares vzela user posted image user posted image
sploh ker se sama ne poslužujem takih tehnik, samo poskušala sem razumet mamico... verjetno bo najboljše, da sama pove, kako je mislila in kako je bilo v resnici... sem pa zihr, da ni poleg ploskala in se veselila, ko je otrok jokal... pač včasih kot starši naredimo tudi kako traparijo, tudi jaz sem jo najmanj enkrat, pa mi je še zdaj žal, ampak zato še nisem slab starš.user posted image



Danes se kar podpišem pod tebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:25:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:26:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Danes se kar podpišem pod tebe.


Vsaj ena... se že počutim kot da se peljem po napačni strani avtoceste, ker vsi vozijo proti meni user posted image



Mogoče je kolektiven samomor user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:26:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:27:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:30:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Mogoče je kolektiven samomor user posted image .


Sam čakaj zdej, ko bo ančka uletela in rekla, da so ga s taveliko verigo privezali.. Pol sva pa ga pa res nasračkali user posted image



Niti nama arest ne uide user posted image .

Saj ne, da bi bila to prva metoda, za katero bi se prijela, uauuuuu, dajmo probat ob prvi priliki user posted image , ampak jo nekako razumem - ena soba, trije ali štirje otroci skupaj in enostavno ne moreš vsakega počasi in lepo uspavat. Oziroma ta omenjeni je tak, da se ne pusti na enak način kot druga dva.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:36:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:42:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:45:18   
Volga
Zelo nerada, ampak...milijonarka, teoretično ti že gre, ne rečem, kolk si mela pa prakse je pa drugo vprašanje. Sori, sam sem morala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:45:58   
anckabancka
Ok, sem vedla da se bodo oglasile tiste perfektne mamice, ki svojega sončka nikoli ne prizadanejo...

Da še malo obrazložim: Mali gre sedet na stolček, ki ga uporablja pri hranjenju. Privežem ga, ker ga vedno, drugače pleza ven in se lahko poškoduje. Gre v kopalnico, ker imamo tam "ohlajanje" za vse otroke. Če bi ga pustila prosto v kopalnici, bi plezal na školjko, umivalnik in bi si lahko kaj neredil. Otrok Točno ve, zakaj je v kopalnici in da ga bova z očetom prišla iskat. Ne sedi v temi in ni privezan z vrvjo (mojbog, kakšne idejeuser posted image ). Dere se, ker se dere tudi za vsako figo ki ni po njegovem. Npr, da mu dam napačen kozarec... Mislim, da ne doživlja kake travme tistih par minutk. (res kratek čas) Sicer sva poskusila tudi samo z odvzemom dude ali igračke, ampak je vseeno hodil ven...

Ko pride iz kopalnice gre v posteljico, ga polupčkam, pokrijem, dobi igračke in potem vsi trije lahko mirno zaspijo.
K njemu v tamalo posteljico žal ne morem it spat. Pa tudi ne vem kako bi gledala ostaladva, če bi on vedno zaspal z mano, onadva pa samauser posted image Lahko je rečt, uleži se k njemu, če imaš enega ali dva otroka. Pri 4 otroci pa zvečer žal ne morem ležatuser posted image

Zvečer uspavam še novorojenčka, ki zna biti precej jokav in me potrebuje. Uspavam ga po več ur. Med dojenjem res ne morem 20_x_ nehat dojit in nositi bratca nazaj v posteljico. To govorim, ker sem vsaj 2x na teden zvečer sama.

No, kakšne alt_ernative bi pa ve še poskusile? Res bi rada slišala še kakšne ideje, namesto obsojanje. Vsak starš (ki je pri zdravi pameti) že ve kaj je najbolje za njegovega otroka in za celotno družino, da funkcionira...

< Sporočilo je popravil anckabancka -- 16.8.2010 20:47:12 >


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
16.8.2010 20:47:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:49:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

kolk si mela pa prakse je pa drugo vprašanje. Sori, sam sem morala.


S tremi naenkrat ziher nič in je tudi nikoli ne bom imela.

A se zdaj bolje počutiš, ko si se (od)morala.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:50:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Ok, sem vedla da se bodo oglasile tiste perfektne mamice, ki svojega sončka nikoli ne prizadanejo...

Da še malo obrazložim: Mali gre sedet na stolček, ki ga uporablja pri hranjenju. Privežem ga, ker ga vedno, drugače pleza ven in se lahko poškoduje. Gre v kopalnico, ker imamo tam "ohlajanje" za vse otroke. Če bi ga pustila prosto v kopalnici, bi plezal na školjko, umivalnik in bi si lahko kaj neredil. Otrok Točno ve, zakaj je v kopalnici in da ga bova z očetom prišla iskat. Ne sedi v temi in ni privezan z vrvjo (mojbog, kakšne idejeuser posted image ). Dere se, ker se dere tudi za vsako figo ki ni po njegovem. Npr, da mu dam napačen kozarec... Mislim, da ne doživlja kake travme tistih par minutk. (res kratek čas) Sicer sva poskusila tudi samo z odvzemom dude ali igračke, ampak je vseeno hodil ven...

Ko pride iz kopalnice gre v posteljico, ga polupčkam, pokrijem, dobi igračke in potem vsi trije lahko mirno zaspijo.
K njemu v tamalo posteljico žal ne morem it spat. Pa tudi ne vem kako bi gledala ostaladva, če bi on vedno zaspal z mano, onadva pa samauser posted image
Zvečer uspavam še novorojenčka, ki zna biti precej jokav in me potrebuje. Uspavam ga po več ur. Med dojenjem res ne morem 20x nehat dojit in nositi bratca nazaj v posteljico. To govorim, ker sem vsaj 2x na teden zvečer sama.

No, kakšne alternative bi pa ve še poskusile? Res bi rada slišala še kakšne ideje, namesto obsojanje. Vsak starš (ki je pri zdravi pameti) že ve kaj je najbolje za njegovega otroka in za celotno družino, da funkcionira...


Sem vedela, da je tako... Za moje pojme, se ne rabiš tu "opravičevat", ker si skrbna mamica. Ne vem zakaj je enim tak smisel nekomu pripopat nalepko "slab starš". user posted image user posted image user posted image



user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:51:08   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

kolk si mela pa prakse je pa drugo vprašanje. Sori, sam sem morala.


S tremi naenkrat ziher nič in je tudi nikoli ne bom imela.

A se zdaj bolje počutiš, ko si se (od)morala.


bi še neki pa ne bom. aja, pa menda ma 4 ne samo tri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:53:15   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Sam čakaj zdej, ko bo ančka uletela in rekla, da so ga s taveliko verigo privezali.. Pol sva pa ga pa res nasračkali user posted image



user posted image user posted image user posted image Sem se nasmejala...
Imam svoje otroke srčno rada in jim res ne privoščim nič slabega. Jim pa postavljam meje, drugače bi bil pri naši hiši kaos...



_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:53:36   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Enako, in ni lepšega, kot zvečer se stisnit, pa pomečkat tista dišečega otročka, pa gledat, kako se mu učke obračajo, medtem, ko te drži za roko. ne pa da siromak, tuli privezan v kopalnici, ja, saj potem pa res ne more spat, no. Pa daj, a ve, ko ste razburjene, žalostne, prestrašene, a pol kr tako zaspite? Maj es, revčki so otroc, k morajo med jokom zaspat.


veš kaj... vsi otroci pa niso takšni crkljivčki... Jaz sem tudi poskusila VSE, da bi moj tamali spal, kadar je peljal večerne, popoldanske, nočne budne urice... Samo da sem poleg, pa začne skakat ob meni, niti za sekundo se ne zna/noče umirit... In ko si poskusil že vse, poskusiš še kakšno stvar, ki se ti zdi sicer drastična, samo ne veš več kaj nardit... in kaj je bolje - da otrok 5 mesecev vsako noč bedi tri ure, pa je cel dan koma zaspan in siten, starša pa nenaspana, pa še 2 otroka poleg... ali da dve noči joka, pa potem spi?
tudi jaz sem proti uspavanju z jokom, pa ko je bila sila in smo hodili kot zombiji okoli, sem tudi na koncu to poskusila... pa priznam, tudi popustila, ker me je ganlo poslušat mojega otroka jokat, pa sem požrla nespanje in šla nazaj k njemu... ampak nekateri pa pač ne popustijo in so zato slabi starši??

ne vse v en koš metat, pa ne samo na svoje izkušnje gledat, ker otroci niso enaki... naš tudi ne zaspi  taveliki postelji, pa če se trudiva ne vem kako, pač gre po svoje, skače, kriči...

tudi meni bi pasalo, da bi tamali se stisnil k meni zvečler, pa kaj ko še čez dan vpije v objemu, ker se že kot 3 mesečni otrok ni maral stiskat... pa kradem poljube in ga stiskam malo na silo, malo pa lovim trenutke...

hvala bogu, da sedaj niti nimamo večjih težav s spanjem, ampak če bi jih imeli, bi se verjetno marsičesa poslužila, če bi nič drugega ne šlo skozi...

nekaj je otroka dat v posteljo že od malega, pa naj se z jokom izkriči, nekaj pa ko dobesedno izsiljuje in te obrača, ti pa koma hodiš naokoli, otrok pa ne spi, ker se mu pač fajn zdi.



s slabimi starši si pa ti začela.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:54:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

pa menda ma 4 ne samo tri.


Ja, vem, da ima štiri, samo ne vem, ali skupaj spijo trije ali štirje.

Ti kar izpluvaj, saj je tvoje.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:55:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Enako, in ni lepšega, kot zvečer se stisnit, pa pomečkat tista dišečega otročka, pa gledat, kako se mu učke obračajo, medtem, ko te drži za roko. ne pa da siromak, tuli privezan v kopalnici, ja, saj potem pa res ne more spat, no. Pa daj, a ve, ko ste razburjene, žalostne, prestrašene, a pol kr tako zaspite? Maj es, revčki so otroc, k morajo med jokom zaspat.


veš kaj... vsi otroci pa niso takšni crkljivčki... Jaz sem tudi poskusila VSE, da bi moj tamali spal, kadar je peljal večerne, popoldanske, nočne budne urice... Samo da sem poleg, pa začne skakat ob meni, niti za sekundo se ne zna/noče umirit... In ko si poskusil že vse, poskusiš še kakšno stvar, ki se ti zdi sicer drastična, samo ne veš več kaj nardit... in kaj je bolje - da otrok 5 mesecev vsako noč bedi tri ure, pa je cel dan koma zaspan in siten, starša pa nenaspana, pa še 2 otroka poleg... ali da dve noči joka, pa potem spi?
tudi jaz sem proti uspavanju z jokom, pa ko je bila sila in smo hodili kot zombiji okoli, sem tudi na koncu to poskusila... pa priznam, tudi popustila, ker me je ganlo poslušat mojega otroka jokat, pa sem požrla nespanje in šla nazaj k njemu... ampak nekateri pa pač ne popustijo in so zato slabi starši??

ne vse v en koš metat, pa ne samo na svoje izkušnje gledat, ker otroci niso enaki... naš tudi ne zaspi  taveliki postelji, pa če se trudiva ne vem kako, pač gre po svoje, skače, kriči...

tudi meni bi pasalo, da bi tamali se stisnil k meni zvečler, pa kaj ko še čez dan vpije v objemu, ker se že kot 3 mesečni otrok ni maral stiskat... pa kradem poljube in ga stiskam malo na silo, malo pa lovim trenutke...

hvala bogu, da sedaj niti nimamo večjih težav s spanjem, ampak če bi jih imeli, bi se verjetno marsičesa poslužila, če bi nič drugega ne šlo skozi...

nekaj je otroka dat v posteljo že od malega, pa naj se z jokom izkriči, nekaj pa ko dobesedno izsiljuje in te obrača, ti pa koma hodiš naokoli, otrok pa ne spi, ker se mu pač fajn zdi.



s slabimi starši si pa ti začela.


Ko punčke ne dvorišču, ko ne dosežejo svojega prava user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:56:49   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


bi še neki pa ne bom. aja, pa menda ma 4 ne samo tri.


Ja zdaj bi verjetno priletela še ena na račun, koliko otrok imamo... Sem že navajena, tako da brezveze... user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 20:57:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka

IZVIRNO SPOROČILO: Volga


bi še neki pa ne bom. aja, pa menda ma 4 ne samo tri.


Ja zdaj bi verjetno priletela še ena na račun, koliko otrok imamo... Sem že navajena, tako da brezveze... user posted image



ne, ne, to je pa samo trvoja izbira, lahko jih imaš kolikor hočeš, meni nič mar za to.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ne more več sama zaspati
16.8.2010 21:25:21   
BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Ok, sem vedla da se bodo oglasile tiste perfektne mamice, ki svojega sončka nikoli ne prizadanejo...

Da še malo obrazložim: Mali gre sedet na stolček, ki ga uporablja pri hranjenju. Privežem ga, ker ga vedno, drugače pleza ven in se lahko poškoduje. Gre v kopalnico, ker imamo tam "ohlajanje" za vse otroke. Če bi ga pustila prosto v kopalnici, bi plezal na školjko, umivalnik in bi si lahko kaj neredil. Otrok Točno ve, zakaj je v kopalnici in da ga bova z očetom prišla iskat. Ne sedi v temi in ni privezan z vrvjo (mojbog, kakšne idejeuser posted image ). Dere se, ker se dere tudi za vsako figo ki ni po njegovem. Npr, da mu dam napačen kozarec... Mislim, da ne doživlja kake travme tistih par minutk. (res kratek čas) Sicer sva poskusila tudi samo z odvzemom dude ali igračke, ampak je vseeno hodil ven...

Ko pride iz kopalnice gre v posteljico, ga polupčkam, pokrijem, dobi igračke in potem vsi trije lahko mirno zaspijo.
K njemu v tamalo posteljico žal ne morem it spat. Pa tudi ne vem kako bi gledala ostaladva, če bi on vedno zaspal z mano, onadva pa samauser posted image
Zvečer uspavam še novorojenčka, ki zna biti precej jokav in me potrebuje. Uspavam ga po več ur. Med dojenjem res ne morem 20x nehat dojit in nositi bratca nazaj v posteljico. To govorim, ker sem vsaj 2x na teden zvečer sama.

No, kakšne alternative bi pa ve še poskusile? Res bi rada slišala še kakšne ideje, namesto obsojanje. Vsak starš (ki je pri zdravi pameti) že ve kaj je najbolje za njegovega otroka in za celotno družino, da funkcionira...


Sem vedela, da je tako... Za moje pojme, se ne rabiš tu "opravičevat", ker si skrbna mamica. Ne vem zakaj je enim tak smisel nekomu pripopat nalepko "slab starš". user posted image user posted image user posted image



user posted image

No, zdaj, ko ste se naobjemčkale, poljubčkale in pocrkljale med seboj... Mislim, da je bilo večini že v prvi fazi jasno, da gre za varnostne pasove. Zame noben karakter otroka (nevodljiv ipd.) in nobena preobilica dela, ni opravičilo za takšnen način vzgoje z zastraševanjem. In to, da otroka najprej pustiš privezanega in zaprtega samega v kopalnici, nato pa ga polupčkaš da v miru zaspi user posted image - srhljivo. Se pa strinjam, da nismo me tiste, ki bi se nam rabila opravičevati ali polagati račune.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?