|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starost pri SS
10.9.2010 10:40:23   
nati29
Anonimna, to si zelo lepo napisala. Kako si se pa odločila, še naprej poizkušat ali odnehat? Jaz imam enega fantka, potem pa 3 ss, pa še vedno vztrajamo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Starost pri SS
10.9.2010 13:46:12   
Anonimen
nati,v kolikem casu si imela ss-e?koliko casa ze delas na dojencku?so ti odkrili vzrok ss?katere preiskave si imela?si ne vec tako mlada?LP

(odgovor članu nati29)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Starost pri SS
24.11.2011 21:04:28   
MioBambino
26 let- 1 SS(7. teden nosečnosti)

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Starost pri SS
25.11.2011 8:36:39   
Lara28
Jaz sem prvič rodila pri 28ih, potem sem imela dva zgodnja SS - oba nekje v 6-7. tednu. Ker sem bila že fajn čez 30 sem si pač rekla ok, to je to. Imamo zdravega fantka, ki bo pač edinec. No, potem pa me je pri 33ih presenetil user posted image Ziher do enega 20 tedna se nisem nič kaj veselila nosečnosti, ker me je bil cel čas strah, da bo šlo kaj narobe. No, na srečo imam danes zdravo 7 mesečnico.
Je bil pa odnos med. osebja obakrat grozljiv. Ena sestra mi je celo rekla - saj to sploh ni otrok še, je samo plod. Pa že ni bilo vse ok. Je bolelo obakrat zeeeloooo. Tako da vas razumem in vam želim, da čimprej donosite svojeuser posted image

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Starost pri SS
25.11.2011 9:14:53   
Anonimen
Pozdravljena! Upam, da se čim prej pobereš. Vem kako ti je, saj sem tudi sama dala nekaj podobnega čez tri mesece nazaj. Močno zaželjenemu otročku ni in ni začel biti srček in v 8. tednu sem začela krvaveti, nato pa urgenca in abrazija. G je bila zlata do mene. Kljub temu da je že na prvem pregledu rekla, da nekaj ne štima, sem jo prosila če lahko še malo počakamo in tako je bilo potem še 2x, ampak potem ko sem začela krvavet res ni bilo drugega kot sprejet dejstvo, da otročku ni bilo namenjeno živet. Vzroka mi niso povedali, rekli so samo da je bilo z otročkom očitno nekaj narobe, in če ni bil sposoben za življenje v maternici, potem je imel "zunaj" že toliko manj možnosti. Sledili so peklenski dnevi, tedni in še zdaj se skoraj vsak dan spomnim kaj bi bilo, če bi bilo...
Sedaj se podajamo že v nove boje in upam, da čim prej zagledava tako zaželjen plusek. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Starost pri SS
25.11.2011 9:59:57   
ronja
Toliko ss kot jih je v zadnjem času po moje ni normalno. Zanima me, če sploh kdo vodi statistiko. Pa kot da bi bilo to kaj težkega za ginekologe??

Splavov zelo verjetno ni danes nič več kot včasih, samo da včasih niso niti vedele, da so noseče, saj ni bilo testov in jim je pač samo m. zamujala, včasih so bile še vesele, da niso noseče, ker že za žive ni bilo dovolj hrane in se ljudje niso tako sekirali za to, ker se pač niso zavedali, da je nekaj rastlo v njih. Tiste, ki pa so vedele, jim je bilo verjetno ravno tako hudo kot nam zdaj oz. še hujše, ker niso smele o tem govorit, to je bil tabu. Danes pa se o tem govori, zato izgleda, kot da jih je več. Pogovarjaj se s starejšo generacijo - boš presenečena, koliko splavov so te ženske dale čez - samo da tega ne razlgašajo okoli. Ampak jih ni bilo malo.

Vem kako mučno je, ko ti rečejo, da je to normalno. Najraje bi zakričala: OPROSTITE, NE NI! Naj katera, ki je šla skozi to pove, če se je počutila "normalno".

Lej, smrt je del življenja, žal ali na srečo. Tudi to, da ti starši umrejo, je normalno, pa se po moje skoraj nihče takrat ne počuti normalno. To je pač krizno stanje, ki se ti hvalabogu ne dogaja vsak dan, zato se seveda ne počutimo normalno takrat, vse smo takrat žalostne, samo to ne pomeni, da je to nekaj normalnega. Je pa po svoje dobro, da si jezna, ti daje jeza moč.

A to, da zgubiš težko željenega otročka 1., 2., 3. in morda še večkrat... je pa normalno?

Biološko gledano je - veliko zarodkov namreč ne preživi, pa če se na trepalnice postavimo.

Pa da ti odgovorim na tvoje vprašanje: prvi splav sem imela, ko sem prvič zanosila (pred 1. pupo torej), pri 27ih, marca 06, drugega pa med 2. in pričakovanim 3. otrokom, letos marca, stara 33), obakrat sem imela splav pri 6ih tednih in obakrat na isti dan v letu, ne  moreš verjet. Moji otroci se pač nočejo rodit novembrauser posted image .

Po prvem splavu me je g. napotila še na en uz v p., da bi videli, če imam slučajno dvorogljato matrenico (to je delno pregrajena maternica), ker jo ima mami in je to dedno in je to zelo lahko popravit, rutinska operacija, da odstranijo pregrado. Če ne bi imela tega pomisleka, ne bi bila po 1. splavu upravičena do dodatne preiskave - tako mi je rekla (imam ok obliko maternice, nisem rabila operacije). Pri tebi že vejo, da je s tvojo maternico (obliko mislim) vse ok, ker so ti verjetno naredili nekaj uz med 1. nosečnostjo. Zato te po 1. splavu še niso napotili na dodatne preiskave.

Kar se zgodnjih splavov tiče, je tako, da so navadno posledica napake pri plodu - torej nepravilnega podvajanja, tkivo se nepravilno oblikuje in ker je tako zgodaj, bi to prizadelo ogromno organov in tak zarodek ne more preživet, zato takoj odmre, čim je nekaj zgodaj zelo narobe. In na to zdravniki nimajo vpliva. Nič ne morejo, niso bogovi. Kako se bojo celice delile, ni čisto nič odvisno od tvoje maternice, bolj malo od tvojih bolezni,... Edino če bi se mel problem ugnezdit, bi bil tvoj (in rešljiv) problem (ampak pri tebi ni to, ker si imela splav kasneje) ali pa če bi bila motena oskrba s hranili, bi lahko recimo nehala kadit, če bi prej kadila. Sicer pa res žal nimaš kaj dosti za naredit. Tako pač je, pa če je še tako kruto. Narava je tudi kruta. Zelo lepa, ampak tudi kruta.

Verjetnost
, da se pojavijo napake pri podvojevanju, da je jajčece (ali semenčica, samo tu malo manj vpliva) kaj poškodovano,se pa z leti veča. To je tudi biološko dejstvo, mimo katerega ne moremo. Tako je bilo tudi včasih, včasih ženske niso tako pozno rojevale kot danes, danes pa dostikrat medicina lahko pomaga - samo na tej zgodnji stopnji pa žal še ne more. Tako da to ima tvoj g. prav - po 35 letu je vsekakor večja možnost, da splaviš, da se zarodek ne razvija pravilno in zato odmre. Ker so pač jajčeca že starejša. Narava dela svoje, nimamo kaj. Seveda pa to ne pomeni, da se splavi ne dogajajo tudi mlajšim - seveda se jim! Samo v malo manjšem deležu, to je vse.

Zdrav razum je to, da ti rečejo, da je to normalno - medicinsko gledano pač je. To, kako se ti počutiš, pa je seveda nekaj drugega. En nasvet: ne išči sočutja pri zdravnikih, ker boš samo razočarana - najdi ga pri partnerju, prijateljicah, saj imaš koga... Oni so tam, da zdravijo; če so še sočutni, super, ampak ne jemlji tega kot osnovo, ker je veliko zdravnikov nima. Če profesionalno (pa čeprav hladno) naredijo svoje delo, vse ok. Res se včasih počutiš ko žival v klavnici, kar ni prav, ampak vsaj pregled je brezplačen in ni da bi moral hišo prodat, da ti otrok ne umre... Tako da zaenkrat smo še kar na dobrem, proti temu, kar majo drugje.

Hematom nastane zaradi krvavitve, ker kri ne uspe odtečt ven. Če si krvavela, je verjetnost, da imaš hematom - ni to nič čudnega. Odvisno seveda od tega, koliko krvaviš. Je pa s temi krvavitvami zelo različno - včasih ne krvaviš na začetku skoraj nič, pa je to splav (tako je bilo pri meni obakrat, potem se je seveda ulilo, ko je moralo vse ven), včasih pa krvaviš kot zaklana, pa se zarodek uspe obdržat (čeprav je to bolj čudež, ampak meni se je zgodiluser posted image , se zdaj igra v sosednji sobi in ropoče z lončki;). Sem pa imela ogromen hematom, ker mi je odstopila posteljica, kar bi po vseh pravilih moralo pomenit spontani splav. Ampak je bilo to v 12. tednu in mala je fajter, jaz pa tudi, pa je nekak ratalo, kako to, mi je vseeno, samo da ji je:). Tako da ne obupat.

statistika spontanih splavov v Sloveniji: hmmm zanimivo, da se kljub naraščajočemu številu rojstev, število splavov od 2003 do 2008 vztrajno drži na vsako leto skoraj enaki številki... Popolnoma nelogično.

To je kvečjemu dobra novica - procentualno je torej splavov vsako leto manj.

Z urgenco imam pa tudi jaz kar dobre izkušnje:).

je pa res, da smo različne - mene je recimo to, da sem vedela, da je to normalno, pomirilo. Ker sem vedela, da to pomeni, da bom vseeno lahko imela otroke in da to ne pomeni, da je karkoli narobe. Tudi če meni govorijo o zarodku, mi je po svoje lažje, ker se na otroka pač bolj navežeš. Tako da vzamem take reči kot mišljene pozitivno. Se mi zdi, da je tako lažje it čez vse skup.

Jaz sem si rekla, da je boljše, da gre zdaj, čimprej, tem boljše, če že mora it, ker se z vsakim dnevom bolj navežem nanj/o. In sem se tolažila s tem, da imam rajši en splav in potem spet zanosim (res pa s tem nisem mela težav, če to ne bi mogla, bi se gotovo precej bolj sekirala), kot pa da rodim prizadetega otroka, ki bi se celo življenje matral za to, kar je nam samoumevno... Ampak nekoga bi pa mogoče tak argument še bolj spravil na tla. Ne vem, meni je pomagalo. Sem bila obakrat zelo žalostna, seveda, sploh 2., ker nisem imela časa takoj odžalovat in me je malo zvilo potem. Ampak dam ven, se zjokam pred lubijem, tudi pred otroci, če sem pač takrat žalostna, povem vse, kar čutim in potem je lažje. Vem, da je to normalno, da se dogaja pogosto in to me je v bistvu pomirjalo. Če pa bi se mi to zgodilo kasneje, v 2.ali 3. trimesečju, ali ob/po porodu, pa ne vem, kako bi lahko šla naprej... To se mi zdi pa res grozno! ko ga enkrat čutiš, se mi zdi ful bolj grozno, če ga še vidiš, pa sploh! Tako da v primerjavi s tistimi, ki so rodile mrtvega otroka ali morale splavit/rodit v 25. tednu zaradi kake napake, smo me še srečnice... kljub 2 splavom.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jaznoseca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Starost pri SS
25.11.2011 10:26:36   
buča
1. pri 25 ss v 19 tednu
2.pri 28 ss v 7 t
3.pri 30 ss v 6 t
4.pri 31 ss 2 dni po testu, brez abrazije

leta 2003 pa sem povila zdravo deklico Piko,53 cm in 3570g, kljub izcedku v 6 tednu in popadkom v 32 tednu, ko sem 14 dni ležala v bolnici......bravo PIKA, ker si zdržala in bravo tudi jaz..

sedaj bo 10 let, kar sem, pa nisem noseča....pa sem, pa nisem...kolegica je nehala držat pestke zame, pravi, da nima smislauser posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Starost pri SS
25.11.2011 10:54:53   
ronja
kolegica je nehala držat pestke zame, pravi, da nima smisla

Jaz ti jih pa še držim! ma, kaki brezveze! Eni je ratalo, bo pa še kakšnemu, ne?
Jaz sem tudi enkrat imela še en tak ss, da sem 2 dni po testu dobila m. Samo tistega nisem štela, ker ni bil potrjen pri g. in bi se v principu lahko test zmotil, saj je bila bolj rahla črtica (navadno so pri meni zelo močne - verjetno je bilo že takoj kaj narobe in se zato nivo hormona niti ni tako fejst dvignil).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Starost pri SS
2.12.2011 8:41:52   
srečki
Ronja.....svaka čast, to si pa zelo lepo in dobro napisala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Starost pri SS
2.12.2011 8:50:52   
Niri
1. SS -24 let, v 6 tednu
2. SS-25 let, v 9 tednu (vendar že od prvega pregleda ni zgledalo ok).

Zdaj pa upam, da se kmalu pojavi + in pa srečna nosečnost.

Nimava pa še nič otrokuser posted image

(odgovor članu srečki)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Starost pri SS
6.12.2011 20:08:56   
Neža7
Leta 2007 pri slabih 27 let SS pri 19.t
Leta 2008 rodila punčko pri 34.t 2260g in 45cm (ležala 1mes v bolnici)
Leta 2009 rodila fantka pri 39.t 3400g in 51cm (ležala zadnjih 4,5 mes v bolnici)

Vse nosečnost so bili rizični in 2x CR.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Niri)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Starost pri SS
18.1.2012 23:33:11   
dalia8184
jaz imam 28 let in imam SS user posted image

glede let pa bom tako rekla... vedno najdejo nek izgovor, da ni treba delati preiskav, ker druga ne delajo ti dohtarji, ko šparajo!!!

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Starost pri SS
20.1.2012 22:46:06   
ilanaaa10
1.ss lani v 8 tednu pri 22 letih
zdaj pa čakamo da se korenjak rodi v majuuser posted image

_____________________________

moja pikica vedno boš v mojem srčku!!!

(odgovor članu dalia8184)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?