|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 18:44:12   
Anonimen
Do včeraj sem bila neomajen pristaš življenja v stanovanju, ki popolnoma zadovoljuje moje potrebe po bivanju.

Ampak.

Pridrsala se mi je reklama za montažne hiše in ko sem začela računati, koliko stane nova hiša (pravzaprav to naredi že proizvajalec user posted image ) in koliko stane novo stanovanje, je bil podatek, vsaj meni, presenetljivo identičen. In zdaj razmišljam...

Varianta 1.
Novo stanovanje, 3 sobno, 68m2, 124.000€.

Varianta 2.
Montažna hiša, atrijska, 81m2, cena na ključ 86.800€.
Parcela na primerljivi lokaciji, ca. 30.000€. Kar je skupaj ca. 117.000€, od nekaj manj od stanovanja samega.
Ker do zdaj niti približno nisem razmišljala o hiši, nimam pojma, koliko stanejo papirji user posted image . 10.000? 20.000€? Pojma nimam.

Ampak še vedno je cena višja za ca. 10% - kar se meni zdi malo.

Zdaj pa tehtam...prednosti in slabosti.

Največja prednost stanovanja - nimaš dela z vzdrževanjem. Sicer so večkrat čudno visoki zneski za upravnika, ampak košnja trave in kidanje snega odpade.  Hišo je treba vzdrževat, vsaj travo pokosit - kolikokrat kosite tisti, ki recimo redno vzdržujete zelenico - ne do popolnega sijaja, ampak do tega, da ni videti zanemarjana?
Kako hitro se pri novi hiši začnejo vzdrževalna dela? Načeloma naj bi trajalo, kaj pa praksa?
Kakšne stroške ste imeli z ureditvijo okolice - spet do mere, da vsaj zgleda urejena in ne spedenana v nulo?Kako veliko parcelo sploh rabiš? Da lahko parkiraš vsaj tri avte hkrati (poleg hiše user posted image ). Plus manjši zelenjavni vrt?

No, če mi pomagate malo razmišljat user posted image .

Čeprav mi ni jasno, da so cene lahko tako blizu. Ne vem, ali so stanovanja še vedno predraga, ali pa pač taka razmerja so user posted image

Aja, še eno vprašanje - ali sploh vidite smisel v tako majhni hiši?
Ker za mene ima več kot dovolj prostorov, ampak ko pogledam po naši zemlji, so večinoma vse večje.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 20.10.2010 18:46:31 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:33:25   
Freya88
Jaz sem celo otrostvo zivela v stanovanju, v manjsem mestu... zdaj sma se z mojim preselila v hiso (zaenkrat se samo zgornje nadstropje)...!
Najvecja razlika, ki jo opazam (pa nimam otrok se!) je ta, da smo se mi zbirali pred blokom kot cebele v panju, pri hisi pa se druzijo bolj par sosedov in je to to.

Vzdrzevanje, ma ni primerjave... v hisi bistveno vec!
Hrup... ne zamenjam hise za nobeno stanovanje... ko sem bla v bloku, ni melo veze kolko je ura, ko je vedno kdo vrtal, pa potem po moznosti se kako zelezo zadel in si lahko predstavljas kako to cvili:S
Zasebnost... nima veze, kakor si naredis tako imas.
Cena... moras primerjat potem tudi pri pohistvu, kjer ga rabis vec je tut cena potem se visja.
Parkirisce... v hisi imas parkirisce vedno zagotovljeno:D hehe
Svoboda... se po moje vsi zavedamo, kar se tega tice da je hisa 1A.


Kar pa se tice smiselnosti majhne hise, pa je vse odvisno od tebe! Meni osebno je vsaka hisa, smiselna hisa:) Mi je tudi bolj vsec manjsa hisa... ce ne druga, ze zaradi tega, ker je manj pucanja potem:D
Evo, nek zacetek... zdej pa so na vrsti se drugi, ce pa se se kaj spomnem... ti sporocim:D hehe

LP:)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:43:28   
baguSka
manjse je, slajse je..

jaz pa sem cel life zivela v hisi in sedaj uzivam v stanovanju!user posted image

sicer so pa povsod prednosti in slabosti... je moja predhodnica kar fajn opisala.

najvecja razlika pa se pozna pri denarju! jama brez dna! hiso ni samo kupiti ampak non-stop nekaj vlagati..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:44:19   
Anonimen
Freya88, hvala!

da smo se mi zbirali pred blokom kot cebele v panju, pri hisi pa se druzijo bolj par sosedov in je to to.

Pomembno, dodano na +/- listo.


Vzdrzevanje, ma ni primerjave... v hisi bistveno vec!

Si lahko kaj bolj konkretna? Recimo česa je več pri novi hiši? Strehe ni treba menjat, oken tudi ne..? Kaj še poleg košnje trave user posted image ?

Hrup... ne zamenjam hise za nobeno stanovanje... ko sem bla v bloku, ni melo veze kolko je ura, ko je vedno kdo vrtal, pa potem po moznosti se kako zelezo zadel in si lahko predstavljas kako to cvili:S

Do zdaj me ni motilo, čeprav je v novih stanovanjih tega verjetno več, ker vsi nekaj montirajo.

Cena... moras primerjat potem tudi pri pohistvu, kjer ga rabis vec je tut cena potem se visja.

Načeloma ne: kuhinja+dnevna+kopalnica+sobe. Količina pohištva je enaka, samo zraka za dihanje je več.
Pride pa vrtno pohištvo, ja, to je več.



Kar pa se tice smiselnosti majhne hise, pa je vse odvisno od tebe! Meni osebno je vsaka hisa, smiselna hisa:) Mi je tudi bolj vsec manjsa hisa... ce ne druga, ze zaradi tega, ker je manj pucanja potem:D
Evo, nek zacetek... zdej pa so na vrsti se drugi, ce pa se se kaj spomnem... ti sporocim:D hehe

Hvala.
No, že to, da se ti ne zdi popolni nesmisel, je dobrodošlo user posted image .

(odgovor članu Freya88)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:45:10   
m_o_i
ce bi jaz kdaj mela hiso, ne bi bila vecja kot kako (najvec) stirisobno stanovanje pika amenuser posted image
stroski vzdrzevanja so za hiso definitivno visji...imas svoj mir in svobodo...

na, zdaj si me pa nasla-tole je jako interesantno vprasanje user posted image


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:45:43   
Anonimen
hiso ni samo kupiti ampak non-stop nekaj vlagati..

Evo, tole me najbolj zanima, tako v smislu časa (recimo košnja trave user posted image ) kot v smislu stroška. Kaj je treba v novo hišo vložit, poleg gradnje same?

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:47:06   
Anonimen
stroski vzdrzevanja so za hiso definitivno visji...imas svoj mir in svobodo...


No, dajte mi mal pomagat, prosim - kakšne stroške vzdrževanja imate v mislih? Poleg trave in še enkrat višjih stroškov ogrevanja?

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:49:43   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

hiso ni samo kupiti ampak non-stop nekaj vlagati..

Evo, tole me najbolj zanima, tako v smislu časa (recimo košnja trave user posted image ) kot v smislu stroška. Kaj je treba v novo hišo vložit, poleg gradnje same?


hisa ni ves cas nova ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:49:59   
m_o_i
hja, na vec oknih bos mela vec gajbic z rozami user posted image
barvanje ograje(ce bo lesena)
kako menjavo strehe se zna bit, da bos dozivela, mladenka user posted image
zalivanje vrta (ce ga bos ze mela, bos kak liter iz vodovoda ziher spustila tja)

cak, studiram user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:49:59   
Anonimen
Men so všeč majhne hiške. Pa sej itak ne rabiš neke velike hiše, men je važn, da je kopalnica, dnevna, kuhinja, pa sobe, sej kej več pa ne rabim. No pa klet za vso ropotijo.

Travo mi kosimo povprečno 1x na teden, se mi zdi čist dost. Sosed jo pa recimo kosi 3x na teden, sam je že kičastauser posted image .

Pri hiši je fajn, da maš parkirišče, ker v bloku ga včasih lahko iščeš pa iščeš pa ga komi najdeš, po možnosti še full daleč.
Kolk naj bi bla velika parcela pa ne vem , verjetno tm okol 600m2user posted image

Pa fajn je, ker si poleti lohk skoz uzuni in imaš vse pri roki.

Kar se tiče vzrževanja pa še ne vem.

(odgovor članu Freya88)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:50:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

hiso ni samo kupiti ampak non-stop nekaj vlagati..

Evo, tole me najbolj zanima, tako v smislu časa (recimo košnja trave user posted image ) kot v smislu stroška. Kaj je treba v novo hišo vložit, poleg gradnje same?



hisa ni ves cas nova ne?


No ja, prvih deset_ let nekje računam, da je user posted image .

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:52:15   
Oceania

Kaj je treba v novo hišo vložit, poleg gradnje same?

Pri okolici računaj na vrtno pohištvo, lopo, kakšen nadstrešek, rastlinje, kante za smeti, ograje, nakup in vzdrževanje. In čas za vse to.


< Sporočilo je popravil Oceania -- 20.10.2010 19:54:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:53:25   
Anonimen
Travo mi kosimo povprečno 1x na teden, se mi zdi čist dost. Sosed jo pa recimo kosi 3x na teden, sam je že kičastauser posted image .


U pišuka, 3x na teden, to je konkretno. Tudi 1x se mi zdi veliko. No, hvala za podatek user posted image .


Pa fajn je, ker si poleti lohk skoz uzuni in imaš vse pri roki.


Tudi to je plus, velik.
Čeprav v stanovanju se bolj aktivno migam - ko grem hodit, grem "orng" hodit v naravo..okrog hiše si pa bolj na vrtu, se mi zdi, da manj aktivno. Si pa več na zraku, to je fejst plus.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:54:38   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

stroski vzdrzevanja so za hiso definitivno visji...imas svoj mir in svobodo...


No, dajte mi mal pomagat, prosim - kakšne stroške vzdrževanja imate v mislih? Poleg trave in še enkrat višjih stroškov ogrevanja?


ahh. vzdrzevanje ni samo kosnja trave.. pa se ta je samo poleti. mas menjavo streh, okenj, vrat, fasado, strihanje skoz neki - al zascitno al za lepsi izgled, popravilo ograje npr, popravila garaznih vrat, pesek pred hiso moras nasuvat, al pa tlakovce menjavat, kurilna pec crkne moras novo nabavit itd itd...

ej se javim se, zdele pa sibam ker mam kostanj na mizi!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 19:59:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ahh. vzdrzevanje ni samo kosnja trave.. pa se ta je samo poleti. mas menjavo streh, okenj, vrat, fasado, strihanje skoz neki - al zascitno al za lepsi izgled, popravilo ograje npr, popravila garaznih vrat, pesek pred hiso moras nasuvat, al pa tlakovce menjavat, kurilna pec crkne moras novo nabavit itd itd...

ej se javim se, zdele pa sibam ker mam kostanj na mizi!user posted image


Saj vem, da ni samo to user posted image , čeprav ima tudi svojo prednost - krasno diši, ko jo pokosiš.

Ostalo: streha, okna, vrata, fasada - menjaš nekje na 20 let, ali 15 minimalno. Ali je treba prej? Se mi zdi, da ne - ampak se mi samo zdi.

Ograj  ne maram, torej en strošek odpade.
Ostane pa strošek za grmičevje, drevesa,... če je parcela brez - kar običajno ne.

Plus peč, garažna vrata in pesek - ja to so realne predpostavke, to se zna pokvarit tudi relativno hitro in izven garancije.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:02:45   
Anonimen
Pri okolici računaj na vrtno pohištvo, lopo, kakšen nadstrešek, rastlinje, kante za smeti, ograje, nakup in vzdrževanje. In čas za vse to.


Čas imam že vgrajen in je največji dejavnik - ker do zdaj se mi je zdelo, da je to najbolj pomembna razlika do stanovanja.

Lope ne maram.
Nadstrešek ja in je dodaten strošek, ker je hiša brez garaže - stanovanje jo ima.
Kante za smeti tudi.

(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:06:50   
Hope2
V otroštvu živela v hiši, potem v stanovanju, zdaj spet v hiši. Pa bi šla nazaj v stanovanje takoj.

Košnja trave je meni najmanjši problem, ker uživam v tem, kosi se tudi po 1x na teden, včasih 2x na teden ali 1x na 2 tedna, odvisno kolk lepo travco hočeš met, kolk je dežja, sonca, suše... Tu je še vrt ali grmovje, terasa-strošek za mize in keramiko/les, roštilj. Vse to je zame plus, ampak to lahko dobim tudi v stanovanju-atrij. Strošek še kosilnica, grablje, lopata. Strošek je še velika ograja okoli hiše, vzdrževanje ograje. 
V stanovanjih je veliko boljša razporditev, večja funkcionalnost. Ni pa nujno, saj če imaš kako malo atrijsko hišo, potem to ni problem. V neki normalni nadstropni hiši so stopnice- vzamejo ogromno prostora, veliko energije požrejo, drago stopnišče-ograja. En strošek več, kot v stanovanju. Men stopnice gredo največ na živce. Tudi pri čiščenju, grrrrr.

V stanovanju gre manj denarja za varovanje. V hiši je veliko več možnosti za vlom, veliko več oken, balkonskih vrat, garaže... To meni osebno veliko pomeni. Dokler ti kdo ne vlomi, se ti zdi brezveze, ko se enkrat soočiš z vlomilci pa odide vsa svoboda rakom žvižgat.

V bajti maš več dela s čiščenjem oken, več oken

V stanovanju dobiš položnico od upravnika in plačaš, ponavadi vse zajeto not, vključena vsa dodatna dela. Upravnik zrihta, pokliče mojstre, se z njimi ukvarja (razen znotraj stanovanja), v hiši moraš vse sam rihtat, klicarit, več časa in energije.

Potem pa je še odvisno kako kurjavo imate, recimo stanovanja v večjih mestih imajo toplovod, ki je najcenejše, hiše na preriji tega nimajo, torej ne samo da več ogrevaš, tudi dražje je.

Stanovanje je zame velik minus, če si v stolpnici. Ogromen plus pa, če je to manjši vila blok, vsi se poznajo in ni veliko hrupauser posted image

Ko začneš enkrat zidat, ni nikoli konec stroškov, vedno pride do komplikacij, napak...- razen če kupiš hišo na ključ.
Velik strošek pri hiši so še potem otroška igrala-trampolin, peskovnik, hiška, toboganuser posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.10.2010 20:10:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:07:41   
Anonimen
Če je čas pa volja lahko velik stvari sami naredite, npr. nadstrešek, ograja pa kaj vem kaj še. Pa se prišparauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:09:49   
end1
definitivno bi zbrala hišo, zaradi terase, pa visoko živo mejo bi mela.

Stroški pa so sigurno večji, ampak maš teraso, čiščenja je dosti več, tud zaradi terase, mir mam jaz bolj v stanovanju, kot sem ga imela ko sem še s starši živela, ampak nimam terase....

Skratka zaradi ene lepe terase, bi zamenjala, žal so pr nas parcele mal dražje, kot ti navajaš, pa montažno hišo moraš na neko osnovo postavt, zeloooo dobro je, da je podkletena, tako, da ja drago je ... bom že kdaj mela teraso. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:12:22   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: end1

definitivno bi zbrala hišo, zaradi terase, pa visoko živo mejo bi mela.

Stroški pa so sigurno večji, ampak maš teraso, čiščenja je dosti več, tud zaradi terase, mir mam jaz bolj v stanovanju, kot sem ga imela ko sem še s starši živela, ampak nimam terase....

Skratka zaradi ene lepe terase, bi zamenjala, žal so pr nas parcele mal dražje, kot ti navajaš, pa montažno hišo moraš na neko osnovo postavt, zeloooo dobro je, da je podkletena, tako, da ja drago je ... bom že kdaj mela teraso. 


Saj imaš tudi stanovanja z velikimi terasamiuser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:15:12   
Andromeda
Verjetno na 1. pogled zveni ceneje, ko pa se človek malo zamisli nad stroški...Jaz ti lahko povem le primer od mojih prijateljev (p.s. - 30.000 eurov za zazidljivo parcelo?? to je pa več kot poceni, sicer pa odvisno od lokacije). V glavnem prijatelj se ravno vseljuje v svojo na frišno postavljeno hišico (klasične gradnje). Parcele ni bilo treba kupit, sta pa za vse papirje, komunalne itd prsipevke, priklop itd zmetala okrog 40.000 eurov.

Če je hiša kvalitetne gradnje t.j. iz kvalitetnih materialov, potem imaš za kakih 10 let gotovo mir, preden je treba menjat npr. okna, streho in blablabla. Drugače pa kot so ene že napisale, v hiši so vsi stroški dosti vipji kot če živiš v bloku.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 20.10.2010 20:16:13 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:16:49   
Anonimen
V otroštvu živela v hiši, potem v stanovanju, zdaj spet v hiši. Pa bi šla nazaj v stanovanje takoj.


Smem vprašat - glavni razlog?

strošek za mize in keramiko/les, roštilj.
Strošek še kosilnica, grablje, lopata.


Drži, razen roštilja, ni nujen user posted image . Vse ostalo pa rabiš, ker tudi mizo težko kar na travo položiš.

V stanovanjih je veliko boljša razporditev, večja funkcionalnost. Ni pa nujno, saj če imaš kako malo atrijsko hišo, potem to ni problem. V neki normalni nadstropni hiši so stopnice- vzamejo ogromno prostora, veliko energije požrejo, drago stopnišče-ograja.


Gledam atrijsko - ker prvič več ne rabim, drugič - tele stopnice so mi potrata časa, energije in prostora, in tretjič, če bi bila slučajno hiša za penzijo, je že pripravljena.


V stanovanju gre manj denarja za varovanje.

Drži. To bi znalo biti tudi smotano, ker sem večkrat sama, zna bit, da bi me bilo strah v hiši. Res.

V stanovanju dobiš položnico od upravnika in plačaš, ponavadi vse zajeto not, vključena vsa dodatna dela. Upravnik zrihta, pokliče mojstre, se z njimi ukvarja (razen znotraj stanovanja), v hiši moraš vse sam rihtat, klicarit, več časa in energije. 

No, tudi z upravnikom znajo biti dogovarjanja, načeloma pa drži - samo računam (najbrž še vedno narobe user posted image ), da pri novogradnji ni tako, da je vsaj eno leto garancije proizvajalca in da potem nekaj časa traja.






(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:19:09   
Anonimen
(p.s. - 30.000 eurov za zazidljivo parcelo?? to je pa več kot poceni, sicer pa odvisno od lokacije). V glavnem prijatelj se ravno vseljuje v svojo na frišno postavljeno hišico (klasične gradnje). Parcele ni bilo treba kupit, sta pa za vse papirje, komunalne itd prsipevke, priklop itd zmetala okrog 40.000 eurov.


40.000€ za papirje? Lahko vprašam kje?

Cene parcel sem gledala na netu in na primerljivih lokacijah kot je stanovanje - recimo oboje v centru mesta ali oboje na periferiji.

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:21:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

hja, na vec oknih bos mela vec gajbic z rozami user posted image
barvanje ograje(ce bo lesena)
kako menjavo strehe se zna bit, da bos dozivela, mladenka user posted image
zalivanje vrta (ce ga bos ze mela, bos kak liter iz vodovoda ziher spustila tja)


Rož imam že zdaj kar nekaj - več pa ne bi, ker je treba sosede žicat, da kdaj zalijejo.
Ograja odpade, ne maram.

E, in voda, to zna tudi biti investicija, sem čisto pozabila.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stanovanje ali hiša!?
20.10.2010 20:21:19   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: end1

definitivno bi zbrala hišo, zaradi terase, pa visoko živo mejo bi mela.

Stroški pa so sigurno večji, ampak maš teraso, čiščenja je dosti več, tud zaradi terase, mir mam jaz bolj v stanovanju, kot sem ga imela ko sem še s starši živela, ampak nimam terase....

Skratka zaradi ene lepe terase, bi zamenjala, žal so pr nas parcele mal dražje, kot ti navajaš, pa montažno hišo moraš na neko osnovo postavt, zeloooo dobro je, da je podkletena, tako, da ja drago je ... bom že kdaj mela teraso. 


Saj imaš tudi stanovanja z velikimi terasamiuser posted image



maš ja, ampak moram prej finac ministra dobit....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?