|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 8:50:32   
nhaya
Olana držim pesti, da ti jutri pokaže en lep + user posted image
Anci banci kako si ti kaj?

Moji krči se čez dan umirijo, zvečer so pa spet..danes me pa kr tko neki tišči, kot da sem si prehladila mehur..lulat pa že tko par dni hodim non stop.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 9:04:09   
anci banci
ojla

nhaya..sem za enkrat čist ok..tud jaz hodim nostop na WC...zjutraj mi je malo sabo ko se zbudim...drgač pa nobenih znakov, še napihnjeost se je umirila...me pa tak fribec drži da je že prov za znoret...amapk bom počakala....vsaj do čertka(he he)

olana...na 14 dan še enkrat naredi test in boš videla (držim pesti da bo uspelo)

(odgovor članu nhaya)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 9:24:08   
mismis
punce, če ste imele ET na 3. dan po punkciji, počakajte s testom vsaj do 13. dne. Namreč morate upoštevati, da se morajo še vaše pikice razviti do stopnje blastocist, nekatere se razvijajo hitreje, druge spet počasneje, nato pa se morajo še vgnezditi. Ni pa nujno, da se pikica vgnezid takoj po ET, glede na to, da sem jaz imela 6. dan vgnezditveno krvavitev, bi rekla, da se je moja pikica vgnezdila 5. ali 6. dan po ET-ju, pa je že bila razvita do stopnje blastociste.

Torej, kar hočem povedati, ne prehitevati s testom, rajši uživajte v misli, da se noseče


pa veliko sreče vsem skupaj.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 9:24:13   
olana
V torek bom ponovila, ker sem mela transfer na 3 dan, pa pravzaprav je bil včeraj 9 dan, če ne štejemo transferja. Firbec babjiuser posted image user posted image

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 16:05:17   
gospodarica
Hojla punce!
Nisem se mogla prej oglasit,namreč sem imela računalnik na popravilu.
No včeraj sem imela punkcijo. Pridelala sem 12 celicuser posted image . Me je Reško pohvalil,ne morem verjet...pa včeri je bil spet proti pričakovanju,punce jaz vam rečem,da se z njim nekaj dogajauser posted image Kar naprej se je smejal,pa ful naju je zafrkaval,kr neki....
Sama punkcija pa je bila tako boleča, da sem mislila,da bom na stolu umrla. Po punkciji sem začela še kar krvavet,tako da sem mogla na stolu ostat še kakšnih petnajs minut,če ne več, da me je Reško "zakrpal"!!!
Ampak ena stvar mi pa ni ravno bolj jasna. Rekel mi je, da zvečer začnem z prometriumom ( to mi je sončno jasno) in da naj kar zvečer tudi začnem jemat aspirin,da bom imela bolšo prekrvavitev????
Seveda sem prometrium začela jemat,aspirina pa ne...glede na to da reči kri,si ga res nisem upala vzet! Poleg tega sem ga v prejšnij postopkih vedno jemala po et...kaj rečete???
Aja et pa imam v četrtek 11 na martinovo user posted image

nič,punce lepo bodite...čaw


(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:00:00   
mismis
gospodarica, aspirin  100 jemlješ od punkcije do pozitivnega testa.

Če še krvaviš počakaj, da nehaš krvaveti, nato pa začni z aspirinom. A ja, jaz sem ga jemala vedno zjutraj pol ure pred zajtrkom.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu gospodarica)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:04:05   
olana
Men pa ni neč reku za aspirin 100user posted image user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:10:48   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: olana

Men pa ni neč reku za aspirin 100user posted image user posted image



mogoče je pozabil, se zgodi.

Na GKLJ in MB itak ne prakticirajo aspirina, ker kao ni dokazano, da pomaga, zato nas veliko njihovih pacientk jemelje aspirin na svojo roko. Uglavnom, jemlješ ga od punkcije, takoj ko ne krvaviš več, pa do testa (cca 14 dni po ET), naj bi pa vplival na prekrvavitev, zato naj bi se zarodek lažje vgnezdil.

Na prekrvavitev pa itak lahko vplivaš tudi sama, in sicer z sprehodi (da ti kri kroži) in s tuširanjem z mrzlo vodo, torej na koncu tuširanja se še potuširaš z mrzlo vodo, da ti mraz požene kri po žilah.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:19:38   
olana
Mismis hvala za pojasnilouser posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:41:45   
anci banci
olana...se pa čudim da ti ni omenil aspirina...dobr jaz poznam to zadevo z aspirinom že od prejšnjega postopka in ko mi ni rekel sem ga vprašala kaj a zdej pa ni treba aspirina..pa je rekel ja seveda da je..in je rekel ne 100 amapk 500(a to sploh obstaja), zaradi hiperce...no jaz jemljem 100...

firbec je ena zelo nadležna stvar...he he...jaz se nisem mogla takrat premagat ko sem bila v postopku za Svita...ampak se je vsaj pozitivno izšlo....

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:47:34   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: anci banci

aspirina..pa je rekel ja seveda da je..in je rekel ne 100 amapk 500(a to sploh obstaja), zaradi hiperce...no jaz jemljem 100...



aspirin 500 je normalni aspirin, ki ga dobiš v lekarni brez recepta.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu anci banci)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:56:08   
Ksenya
Ojla pozdravljene,
po petkovem UZ je sledil danes še eden UZ in danes zvečer že pade tudi stopka:) v torek 9.11. imam punkcijo.
Imam pa eno vprašanje, danes sem bila v ordinaciji tako zmedena, ko so mi rekli, da imam že v torek punkcijo, da sem pozabila vprašat, če si še moram jutri zjutraj dati Dipheleline tudi ali ne?? Kako je bilo v vaših postopkih?? a še po stopki sledi kakšno injeciranje ali ne..?
hvala vam za odgovor in stiskam pestke za vse, da bomo čim prej user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 17:58:36   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: Ksenya

a še po stopki sledi kakšno injeciranje ali ne..?




po stopki prenehaš z vsemi zdravili, torej nič več dipherelina
pa veliko sreče v torek na punkciji

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Ksenya)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 18:14:35   
Ksenya
ooo, hvala mismis in le večer še naprej.
Vsekakor upam, da bo od desetih foliklov vsaj eden borček pravi, ki ga bova lahko v prihodnosti cartkalauser posted image user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
7.11.2010 22:34:46   
obayifo
mismiiiiiiiiiiiiiiiiis!!! zdele prebrala, ko so punce pr otrocih nekej naklofale! joj, kako smo mi veseli za vas! in stiskamo pesti in pestke, da bo vse tko kt mora bit! JIPIIIII!!!

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 8:58:47   
olana
Kako ste punce? Pri meni nič novega, počutje ok, testa si še ne upam delat, mogoče jutri ali pa kr 12.11.tako kot je Reš reku. Držim pestke za vse nas!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:06:20   
tinas
ojla punce,

čestitam novim nosečkam in pošiljam user posted image tistim puncam, ki se jim tokrat ni izšlo. držim pesti in korajžno naprej user posted image .

jaz imam v sredo prevzem zdravil, pa me zanima če se tam srečaš samo s sestro, ki ti da vsa zdravila in napotke ali pa vidiš tudi zdravnika. a te še kaj pregledujejo? uz al kaj? (zanima me če se bom mogla kaj slačit user posted image )

hvala, lpt

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:09:02   
Maja_V.
pozdravljene, jaz se še nisem čisto pobrala od neuspeha, ampak bo že... a mi lahko katera pomaga... tiste, ki ste bile najprej v LJ ali PO in ste se odločile za MB, po kakem principu ste to morale izvesti in ali ti tam ponovno naredijo vse laboratorijske teste ali moraš to zraven prinesti???

sicer bom verjetno zdaj šla še v LJ, glede na to, da v MB prenavljajo laboratorij.... me pa čudi, da ne zagotovijo nadomestnega prostora, ne zdi se mi prav, no...

imejte se lepo!  user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:11:44   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: tinas

ojla punce,

čestitam novim nosečkam in pošiljam user posted image tistim puncam, ki se jim tokrat ni izšlo. držim pesti in korajžno naprej user posted image .

jaz imam v sredo prevzem zdravil, pa me zanima če se tam srečaš samo s sestro, ki ti da vsa zdravila in napotke ali pa vidiš tudi zdravnika. a te še kaj pregledujejo? uz al kaj? (zanima me če se bom mogla kaj slačit user posted image )

hvala, lpt



če si v LJ, si ob prevzemu zdravil samo v kontaktu s sestro, zdravnika ne vidiš... najprej v ambulanti za IVF izpolniš neke papirje, potem greš na oddelek, kjer dobiš zdravila... ne rabiš se nič slačit...
kako je pa drugje, pa ne vem...
držim pesti! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:25:05   
olana
A mi poveste prosim, kako jemljete prometrium po transferju, na 12 ur ali na 8?

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:30:42   
Anonimen
Na 8 ur.

(odgovor članu olana)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:33:28   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: olana

A mi poveste prosim, kako jemljete prometrium po transferju, na 12 ur ali na 8?




Olana, prometrium je 200 mg ena tableta, kako si ga jemala pa pred punkcijo?

Če se ne motim, se prometrium jemlje na 12 ur, ampak za zihr ti bodo pa Reševke povedale

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:34:39   
nhaya
Olana jaz tudi na 8 ur..pa po en aspirin 100 pred jedjo..
Kdaj boš delala test?

anci banci do kdaj boš pa ti zdržala s testom? Si v redu?
Men je skoz po malem slabo, včeraj sem bruhala zvečer. Take rahle krče imam pa še kar..pridejo pa izginejo. Danes grem v službo, po "dolgem času" user posted image . Da še čim prej mine teh nekaj dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:36:44   
tinas
Maja V., hvala za odgovor. sem v LJ.
upam, da boš čimprej našla moč za nove boje!
drži se, punca user posted image

lpt

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: november/december 2010 - IVF/ICSI
8.11.2010 9:39:35   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: Maja_V.

pozdravljene, jaz se še nisem čisto pobrala od neuspeha, ampak bo že... a mi lahko katera pomaga... tiste, ki ste bile najprej v LJ ali PO in ste se odločile za MB, po kakem principu ste to morale izvesti in ali ti tam ponovno naredijo vse laboratorijske teste ali moraš to zraven prinesti???



Maja_V, glede na to, da si ravnokar po neuspešenem postopku, itak ne moreš iti vsaj tri mesece v postopek. Hormoni, ki si jih vnašaš v telo, niso tako nedolžni, zato se mora telo najprej spucati hormonov.

Za MB pokličep na tole številko: 02 321 24 48, da dobiš datum za posvet in dr. pri katerem boš imela posvet.
Ko imaš posvet je najbolje, da prineseš vse izvide, ki jih imaš iz LJ s seboj (laparo, histero, hormoni, bris, spermiogram,...). Z zdravnikom bosta pogledala papirje, nato pa se bosta odločala naprej, v vsakem primeru te bo dal najprej na UZ, da te pregledajo, nato pa na čakalno listo. Po odobritvi konzilija,boš dobila pošto za ponovni posvet, tam ti določijo skupino v katero padeš za postopek pa tudi terapijo.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?