|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:06:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Naj ga pije kdo če,ampak ne pa otroke učit oz . navajat na alkohol pri 2 letihuser posted image

No, tega pa nisem zasledila v debati, da bi kdo otroka navajal na alkohol.
No, mogoče pa ti to tako prebereš.


ne, samo prijazno ga ponudijo otrokom user posted image user posted image



Saj, mateyka, da ne bodo kot tisti Švedi, ki ga doma ne smejo..

...potem pa pridejo do alkohola, pa se ga skoraj na smrt napijejo.


samo pozabljaš eno stvar - oni ga ne smejo, ko so že veliki user posted image pa ful je drag na švedskem - zato to delajo "zunaj". samo ti povem da so finci še hujši user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:08:32   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
O, fak, Mateyka. Huda kombinacija. Kako upate? Jst sem pa taka seronja.


ja,sej zato mi je blo pa tok slabo. user posted image nisem nikol več probala..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:09:29   
ZARA
OK, ta kombinacija se ne priporoča za otroke potem.user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 7.11.2010 18:10:06 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:12:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
1.) Sicer sem ljubica, vendar ne tvoja. user posted image
2.) Nisem napisala, da vem, katere droge (posamično) je vzel nekdo, ki jih je naenkrat ali v kratkem času zaporedoma vzel več.
3.) Nisem vsevedna in nikjer nisem trdila, da sem.

Je bil še kakšen missunderstanding v mojih postih?


1. a sem kje rekla, da si moja? user posted image
2. torej kaj je kdo vzel se večinoma ne da ločit. lahko pa ločiš simptome posameznih drog
3. well, to je bila metafora na 2 točko user posted image

p.s. upam da ne (misunderstanding namreč)? user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:12:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

samo pozabljaš eno stvar - oni ga ne smejo, ko so že veliki user posted image pa ful je drag na švedskem - zato to delajo "zunaj". samo ti povem da so finci še hujši user posted image



No, saj se ne poglabljam v njih - nekje v spominu imam, da ga doma ne smejo, in se ga potem na smrt napijejo drugje. Lahko je danes že drugače kot je zapisano v mojem spominu; ker toliko me ta navada res ne zanima, da bi jo sproti ažurirala.

Ampak, a to je pa v redu, doma smo "čisti" droge, imenovane alkohol, drugje se ga pa na smrt napijemo?

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:15:29   
mateyka
Ampak, a to je pa v redu, doma smo "čisti" droge, imenovane alkohol, drugje se ga pa na smrt napijemo?


zame ne. za njih - zgleda. zate pač nekaj drugega. še zmeraj sem pa mnenja da probavanje ni primerno za otroke. tudi kave jim ne bi dala za probat, zakaj potem pivo ali vino?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:16:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
1. a sem kje rekla, da si moja? user posted image

Ne, nisi - sklepala sem po sebi. Nekomu, ki ni moj dragi, pač ne rečem dragi. user posted image
2. torej kaj je kdo vzel se večinoma ne da ločit. lahko pa ločiš simptome posameznih drog

No, s tem se pa strinjam. Po simptomih, ki jih nekdo kaže (ob predpostavki, da ni vzel megamixa, seveda), lahko dokaj točno določim, katero od prej omenjenih drog je konzumiral. S tabletomani takšne in drugačne vrste pa nimam izkušenj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Alkohol
7.11.2010 18:39:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ampak, a to je pa v redu, doma smo "čisti" droge, imenovane alkohol, drugje se ga pa na smrt napijemo?


zame ne. za njih - zgleda. zate pač nekaj drugega. še zmeraj sem pa mnenja da probavanje ni primerno za otroke. tudi kave jim ne bi dala za probat, zakaj potem pivo ali vino?



Zanimiv podatek o konzumaciji čistega alkohola per capita:ž

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption

Slovenija 6.7 litra
Švedska ( z vsemi ukrepi prohibicije) 6.0 litra - še vedno zelo veliko.

Pri taki vzgoji, ceni in splošni nekulturi pitja, bi pričakovala bistveno manj.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Alkohol
7.11.2010 19:44:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zanimiv podatek o konzumaciji čistega alkohola per capita:ž

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption

Slovenija 6.7 litra
Švedska ( z vsemi ukrepi prohibicije) 6.0 litra - še vedno zelo veliko.

Pri taki vzgoji, ceni in splošni nekulturi pitja, bi pričakovala bistveno manj.


ok, mogoče je primerno malo več podrobne razlage. švedska sicer nima prohibicije ampak nek poseben zakon in davek na aklohol in cigarete. zaradi tega sta te dve stvari dražji in alkohol se lahko kupi samo v posebnih prodajalnah (ne v vsaki trgovini ali samopostežni). tam moraš predložit oseben dokument, ko kupuješ alkohol.
nisem nikoli videla ali slišala kake posebne vzgoje glede pitja alkohola, lahko pa zartdim, da ga isto žingajo za vse praznike - 1.maj, novo leto, božič.. tako da ne bi rekla, da ne pijejo ali da so nenaklonjeni alkoholu.

glede splošne nekulture pitja - je pa na mestu vprašanje kaj "kultura pitja alkohola" sploh je - žinganje ob praznikih, srkanje ob svečah ali oboje? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.11.2010 19:45:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Alkohol
7.11.2010 20:25:44   
skuštrana
Hm, dobro vprašanje. Sama se z njim še nisem ubadala, ker tudi midva ne pijeva alkohola in mali nimata kje videt. Ok, kak dedi kdaj spije kak kozarec piva, ampak ju zaenkrat ni zanimalo. Kaj bi naredila, če bi hoteli poizkusit? Povedala bi, da je to za odrasle in da je grenko in zanič. Navadno ju to odvrne in ju zadeva ne zanima več (mam srečo). Če bi vseeno na vsak način hoteli poizkusit peno od piva, bi verjetno pustila, ker je mene tudi strašno zanimala (morate priznat, da je fascinantna), ko sem pa enkrat poizkusila, nisem hotela nikoli več (velja še danesuser posted image ). Vino bi jima dala najprej od blizu za povohat, sem skoraj ziher, da bi ju minilo, ker res kislo smrdi (meni in večini otrok).


Podpis, edino s to razliko da kdaj pa kdaj spijem kakšno pivo - sploh poleti, po celem dnevu na plaži paše zvečer v senci in dobri družbi, vina pa ne maram. Doma nimamo alkohola, če bi ga obiski želeli dobit se morajo prej najavit user posted image

Liza alkohola ni probala nikoli, njej je dovolj da to smrdi in da je fuj. Arsen isto. Mali pa je zgodba zase, on mora probat vse kar vidi da kdo je ali pije in je tako probal že svašta - zos od kave, ,pivo, ...In mu je bilo vse fuj, tako da da sedaj mir, ko vidi da kdo pije kakšno pločevinko.

Se mi pa zdi boljše da otrokom alkohol ne predstavljamo kot en bav bav in neka full zabranjena zona, ker prepovedane stvari so itak najslajše. Jaz bi rajši videla da moji otroci pri 15,16 ko bodo začeli hoditi ven spijejo eno pivo in jaz to vem kot pa da se vsakič napijejo ko cote in jaz o tem nimam pojma, ker je kao alkohol pri nas doma itak prepovedan pa moji to že ne bodo delali.

Ma, vse ste tako proti alkoholu, pa otroke tako vzgajate da se res sprašuem od kje toliko mladih pijanih ljudi na ulicah? Sploh med vikendi? Če bi jim znali vcepit nek zdrav odnos do tega potem tega ne bi bilo, tako pa....




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Alkohol
7.11.2010 20:31:59   
valči
Hm,nekako se najbolj strinjam z Milijonarko.

In ja,moji otroci so že poskusili vino,kako kapljico rdečega,našega domačega.In ne,ni me sram to zapisat,ker to je bilo samo za potešitev radovednosti,ker jih je zanimalo in so šli dediju poskusit.Res se mi ne zdi na mestu,da bi jim branila pikico vina,sedaj,ko sta stara 7 in 5,ju tak ne zanima,sploh ne.Tamicene tudi ne.saj vedo,kje imamo vino in to več tisoč litrov vina v kleti,pa ni noben v hiši alkoholik.In v nobeni generaciji ni bilo v tej familiji alkoholikov.

Saj kmet tako ne more bit,ker ima preveč dela-.
hočem napisat bistvo,da moji otroci od kaplice včasih ne bodo alkoholiki in to jim tudi ne bo dolgoročno škodilo.Meno občasno po kosilu tudi paše kake pol deci spit,pa nisem zato kronik.

Pa raje domače vino,kot pa kupljeno pivo in razne gazirane pijače,polne kemije.user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Alkohol
7.11.2010 20:32:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Se mi pa zdi boljše da otrokom alkohol ne predstavljamo kot en bav bav in neka full zabranjena zona, ker prepovedane stvari so itak najslajše. Jaz bi rajši videla da moji otroci pri 15,16 ko bodo začeli hoditi ven spijejo eno pivo in jaz to vem kot pa da se vsakič napijejo ko cote in jaz o tem nimam pojma, ker je kao alkohol pri nas doma itak prepovedan pa moji to že ne bodo delali.

Ma, vse ste tako proti alkoholu, pa otroke tako vzgajate da se res sprašuem od kje toliko mladih pijanih ljudi na ulicah? Sploh med vikendi? Če bi jim znali vcepit nek zdrav odnos do tega potem tega ne bi bilo, tako pa....


No, to je bil moj point, hvala za poljuden opis user posted image .

Mene je tudi presenetilo dejstvo, koliko alkohola se spije na Švedskem, kljub temu, da alkohol na veliko (samo napisano user posted image ) spremlja otroka in njegove starše že od rojstva naprej.


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Alkohol
7.11.2010 20:48:43   
skuštrana
glede splošne nekulture pitja - je pa na mestu vprašanje kaj "kultura pitja alkohola" sploh je



Da veš kdaj nehat....


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Alkohol
7.11.2010 20:57:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

glede splošne nekulture pitja - je pa na mestu vprašanje kaj "kultura pitja alkohola" sploh je



Da veš kdaj nehat....



Ja, dobra.
Pa da naslednji dan veš, kaj se je dogajalo in o čem si se pogovarjal...in ne samo, da si bil zadet kot krava.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Alkohol
7.11.2010 21:13:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
glede splošne nekulture pitja - je pa na mestu vprašanje kaj "kultura pitja alkohola" sploh je

Da veš kdaj nehat....

Ja, dobra.
Pa da naslednji dan veš, kaj se je dogajalo in o čem si se pogovarjal...in ne samo, da si bil zadet kot krava.


kam pa se potem šteje žinganje in brehanje ob praznikih? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Alkohol
7.11.2010 21:26:47   
Anonimen
Kaj misliš s tema dvema besedama? Brehanje sploh ne razumem...

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Alkohol
7.11.2010 22:18:32   
pelin
Kako se vedno tele teme sfižijo oziroma skrenejo čisto od bistvauser posted image ...Milijonarka in podobno misleče...saj bistvo avtoričinega vprašanja ni to, ali ste ve kroniki , če spijete deci pri kosilu ali pa ste na tleh na fešti ali pa če ga na Švedskem pijejo na mrtvo, ali pa sto in eno nizanje družinskega nealkoholičnega  debla za nazaj in to pri polnem kevdru vina (uau).....bistvo vprašanja  je,  če  se nam zdi narobe, če mali otrok kdaj pa kdaj namoči prst v vino, če dovolimo, da ga pri deditu srkne , če veselo prazni ostanke Bandidosa ...OTROK ne odrasla osemdesetkilska oseba...Otrok.Da , meni osebno se zdi to narobe in konec..Hudo narobe in tudi vam bi se moralo zdeti...pa ne sedaj s temi " prepovedano je najslajše" , ali pa "raje imam da ga doma prvič srkne kot pa da je potem pri petnajstih morto nadelan..." ali pa" vsake toliko časa malo poskusi...(poskusi se samo enkrat, vse naprej ni več poskušanje...)...in podobno...Prepovedano je skakati po cesti...pa mislite, da bodo šli vaši otroci takoj skakat po cesti, če jim boste obrnili hrbet...ne, če jim boste nazorno razložili zakaj se tega ne počne, jim ne bo padlo na pamet. Če jim boste razložili , da se njihovi možgani, telo in vse ostalo ne bodo normalno razvijali, če bodo že kot otroci preveč namakali prste v vino, pa da ne bodo nikoli zdravniki, pa učiteljice, pa gasilci  in bageristi...ampak  se bodo težko naučili brati in pisati....garantiram, da jim prsti ne bodo uhajali tja kamor jim sedaj dovolite... Da pa se otroku da na izbiro, če želi spiti malo vina, je pa naravnost katastrofalnouser posted image ...Mene osebno ne moti, pa če ga vi, kot odrasla oseba v žepih nosite s seboj, dokler me pustite pri miru...pri otroku , ki bi mi v vrtcu povedal , da mu dovolite piti alkohol ali pa bi ga celo kdaj zavohala...pri takem otroku, bi brez čakanja javila na csd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Alkohol
7.11.2010 22:26:03   
Anonimen
Joj, pelin, preberi še enkrat no.
Otrok ne pije alkohola, ker ga noče.

Pa ne vprašaj, kaj bi naredila, če bi ga hotla - pustila bi ji, da ga poskusi.
Najverjetneje bi ji bil zanič, in - če bi ji bil slučajno dober - ga ne bi več ponujala. Tako pa ga, pa kaj, važno, da se imamo fajn in lepo. Pač je ena fora, kjer se itak vedno nasmeje, mami, no user posted image , ne me hecat.
Ni pa zato nihče alkoholik, nihče se ne opija, ipd,..Meni so tudi ponudili alkohol, pa nisem še bila v življenju "pijana kot krava". Za razliko od pridnih punc, ki so se ob prvi priliki, ko so šle 50 kom od doma, v miru napile, dobesedno kot krave. Saj prej so bile pridne, in lepo vzgojene, in alkohola niti poduhale niso..Ja, to je pa bilo za bruhat. Mislim, samo videti take vele prizore.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Alkohol
7.11.2010 22:27:44   
ledenaa
To je larifari da je prepovedano najslajše .

ker ni res

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Alkohol
7.11.2010 22:48:00   
ronja
Sicer me pa še vedno zanima, če ugasnete tv, ko se vrti reklama za pivo.

KOt verjetno že veš, nimamo tvjauser posted image . Pravi mormoniuser posted image .

nihče ni odrekel kapljice, če si hotel probat, kaj starši pijejo (vedno smo dobili razlago, zakaj ni primerno to pit), vsi smo poskusili na skrivaj,

Zakaj pa na skrivaj, če je bilo dovoljeno in ne prepovedano?user posted image

Kaj ni tukaj govora o dovoliti/ne-dovoliti poskusiti otroku alkohol in ne o tem, da se mu ga konstantno daje piti?

Kerensa, mislim, da je bilo vprašanje, če je kaj narobe, da otrok namaka prste v njeno vino in jih liže, kadar ona pije vino. Torej to ni 1x poizkusit, ampak vedno, kadar ona pije, poizkusit. Kolikokrat pije, pa ne vem, verjetno ne 1x na leto, sicer tega verjetno niti ne bi spraševala...

Slovenija 6.7 litra
Švedska ( z vsemi ukrepi prohibicije) 6.0 litra - še vedno zelo veliko.

Mili, v tisti klimi bi še jaz začela pituser posted image . MOraš pogledat širše - kje so oni štartali!

Doma nimamo alkohola, če bi ga obiski želeli dobit se morajo prej najavit

Hehe, skuštrana, midve pa res živiva vzporedno življenje (z nekaj variacijami). Pri nas je isto. Predlani se nama je pivo pokvarilo v kleti (sva ga mela za obiske...), od takrat ga nimava več... Je pa zadnjič enega akviziterja skoraj kap, ko je videl flašo od viskija v umivalniku (je bila lepa flaša, pa sem jo hotla spravit - hrček pačuser posted image Meni sploh ni padlo na pamet, da bi mislil, da sva to spilauser posted image ).

poskusi se samo enkrat, vse naprej ni več poskušanje...

Podpis, pelin, tudi pod ostalo.

Sicer imam vedno bolj občutek, da vse mislimo podobno: ok, če mora nujno 1x probat, naj vidi, da je zadeva res zanič, ampak to je to. Mili ne bi otroku ponujala alkota, če ga mala ne bi vsakič zavrnila. V bistvu je prav hecna mama: ona z veseljem ponuja otroku alko samo toliko časa, dokler ta otroku ni všečuser posted image , potem mu ga pa ne bo več dalauser posted image .

Mislim, da otrok od 1x pene od piva ali žličke alkohola verjetno ne bo pijan in mu ne bo nič hudega. Ampak če pa se to ponavalja, torej da se ne samo 1x poizkusi, ampak, da otrok namaka prstke v vino, vsakič, ko ga starši pijejo (pa tudi, če je to redko), to se mi pa ne zdi prav. Ker se mi zdi brezveze otroku dajat občutek, da to spada k praznikom, k temu, da se imamo fajn itd... Ker se imamo lahko tudi brez tega fajn in ker se otroci morajo imet fajn brez tega, ne pa z alkotom.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Alkohol
8.11.2010 0:28:57   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kaj misliš s tema dvema besedama? Brehanje sploh ne razumem...


breh(anje) = bruh(anje)
žinganje = veseljačenje z alkoholom - petje in objemanje in tudi bruhanje, če je treba (vsaj kolikor se jaz spomnim, da so mi povedali - neka stara beseda, podobno kot pobarati in svaštvo npr.)

< Sporočilo je popravil mateyka -- 8.11.2010 0:30:41 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Alkohol
8.11.2010 0:34:20   
mateyka
Kerensa, mislim, da je bilo vprašanje, če je kaj narobe, da otrok namaka prste v njeno vino in jih liže, kadar ona pije vino. Torej to ni 1x poizkusit, ampak vedno, kadar ona pije, poizkusit. Kolikokrat pije, pa ne vem, verjetno ne 1x na leto, sicer tega verjetno niti ne bi spraševala...


sem šla pogledat - 3x na leto. in ja, sprašuje, če se nam zdi ok, da damo otroku za lizat vino (ne 1x "probat").

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Alkohol
8.11.2010 6:52:01   
bumerang
Nimam časa pisat svojega - podpis pod pelin in pod zadnji odstavek ronje.
+ sled zgledu: Če otrok vidi svoje starše redno ... khm... kulturno uživati alkohol, sam pa zraven vsakič ali skorajda vsakič veselo namaka prste v pene potem bo ta otrok vino povezal s čim? Kulturnim uživanjem alkohola?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Alkohol
8.11.2010 8:42:54   
mišk
Jst osebno ne bi pustila, da otrok probava alkohol, ampak se je ravno to čist po nesreči zgodilo naši triletnici prejšnji teden.
Bili smo na obisku, po mizi pa polno kozarcev s sokovi in vinom.
Pa je naša ta mala prijela en kozarec in nagnila - potem pa v trenutku skočila pod mizo in glavo tiščala v tla!user posted image  In pogruntamo, da je nagnila kozarec cvička.user posted image  Veš da ji je bil kisel kot user posted image . Bila je zelo užaljena in osramočena. Bili smo premalo pazljivi, zato se je čisto po neumnosti prvič srečala z alkoholom. Zato nisem zganjala nobene panike, celo na smeh mi je šlo. Drugače s tem, da bi hotela probavat alkohol, ko ga pijemo odrasli nimam težav.
Je pa druga pesem pri kavi. Obe se kar treseta, ko zavohata kavo in potem je vedno jok in stok, ket jima ne dovolim piškotov in žlic noter namakat!!user posted image  Baje sem bla tudi jaz takšna kot otrok. Najraje sem jedla kavne jogurte ipd.

Drugače pa kolikor opazujem okoli sebe vidim, da večina znancev dovoli, da njihovi otroci probajo alkohol, in to ne samo enkrat in potem konec! Tega ne podpiram, a ne mislim nikomur molarizirat, dokler se mi to res ne bi zdelo pretirano.

Pri 15 letih bojo pa itak skoraj vsi kdaj hodili pijani naokol, pa ni važno, če so pri 2. letih pomočili prstek v vino ali pa če jim to nikoli ni bilo dovoljeno. Jst sem se ga kot najstnica kar dostkrat (sicer v neki meji normale)natankala, čeprav sem imela doma zeeelooo dobre zglede in razlage. Nekateri to morajo dati skos al kaj... Ne vem.
Na splošno pa nisem človek, ki kar tako obsoja, zato težko nekaj komentiram.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Alkohol
8.11.2010 8:55:17   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
glede splošne nekulture pitja - je pa na mestu vprašanje kaj "kultura pitja alkohola" sploh je

Da veš kdaj nehat....

Ja, dobra.
Pa da naslednji dan veš, kaj se je dogajalo in o čem si se pogovarjal...in ne samo, da si bil zadet kot krava.


kam pa se potem šteje žinganje in brehanje ob praznikih? user posted image



Tudi tu moraš vedeti kdaj nehat, kar pa ni vedno in vsem lahko.

To je larifari da je prepovedano najslajše .

ker ni res


A imaš lastne izkušnje. No, jaz jih imam? Sem pač bila zelo uporniški otrok in sem VEDNO počela ravno tisto kar je bilo najbolj prepovedano. Niso pa vsi takšni, se strinjam. Ampak jaz lahko zahvalim samo vsaj tisto malo pameti, da nisem končala kje v kakšni komuni, bi komot lahko. In moji straši niso imeli pojma kaj se gremo, mi mulci... Še vedno zagovarjam tezo, da je otroku bolje stvari predstaviti takšne kot so in jih ne zavijati v famo. Če daš roko v ogenj pač peče.

Nekatere mešate jabolke in hruške, jaz nisem zagovornica tega (pa nobena od nas, se mi zdi), da bi otroku na dnevni bazi dajali alkohol(torej je odgovor na vprašanje NE) , ampak če bo pa enkrat pomočil prst v peno pive pa tudi ne bo kar uničilo njegovih možganskih celic.  Če bi dobro brale, bi videle da pri nas nimamo alkohola doma, tako da naju otroci ne vidijo pit vsak dan, ker to ne počneva ter nimajo kje pobrat slabega vzgleda.

Ma, se mi zdi da itak vsi mislimo isto, samo nekatere ste pač malo pomešale te jabolke in hruške user posted image

Ma, vse ste tako proti alkoholu, pa otroke tako vzgajate da se res sprašuem od kje toliko mladih pijanih ljudi na ulicah? Sploh med vikendi? Če bi jim znali vcepit nek zdrav odnos do tega potem tega ne bi bilo, tako pa....


Še vedno pa čakam odgovor na zgornje vprašanje? Kje je potem kvaka, da se danes mladi toliko opijajo, če jih starši vzgajate  čisto proti alko??? Pa imajo doma same dobre vzglede?





_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?