|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali preveč kompliciram?
8.11.2010 21:12:45   
urssi
ajej, v kake podrobnosti ste se spustiliuser posted image

1. kopamo ga v mali banjici,ker imamo samo tuš kabino...uf,kako grozna starša svauser posted image
2. ja, vsak večer ga na hitro damo v vodo,ker tako zelo uživa in je to del uspavanja
3. ne moti me velika banja, ampak gola tašča.Motila bi me tudi moja mama, moj oče, tast, stric teta...menim, da je to med starši in otroci
4. navodila niso v smislu to lahko to ne smeš, ampak samo v pomoč kaj ima otrok rad, kaj ga umiri, česa je navajen...potem pa vsak po svoje
5. ni ga potrebno kopati vsak dan in tudi nisem zahtevala, tašča je že 14 dni pred tem govorila kako ga bo kopala v veliki banji, ko bo pri njej spal in sanjala o skupnem kopanjuuser posted image , jaz hudobna pa ji to preprečim.

vsem tistim, ki ste odgovorili v smislu ja, kompliciraš ali ne, ne kompliciraš pa hvala!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali preveč kompliciram?
8.11.2010 21:40:16   
ronja
Ne, ne kompliciraš.

Sem vprašala še lubija, ki je rojeni NEkomplikator (je še mene precej odkompliciral) in je rekel, da mu tudi ne bi bilo to ok. Kar bi jaz pisala na eni strani, je njemu uspelo povedat v enem stavku: "Ne vidim čist tapravega razloga, zakaj bi to počela".
Pa smo sicer nudisti in se na plaži komot kopamo s katerimikoli babicami (tudi ne našimi;), vsi nagi. Ampak morje je veliko, plaža prostrana in občutek je drugačen. Meni in njemu, pa sva zelo liberalna glede nudizma in meni recimo ni noben problem, če bi me tašča videla nago, v perilu sva se pa itak že dostikrat. Ampak skupno kopanje v bani z nestarši/sorojenci mi pa ni preveč simpatično.

Mogoče bi potem gledala drugače, če bi si to res želela, ampak če bi bilo to takrat, ko se je vtikala, bi bila ziher proti. Zdaj pa ne več toliko. Na obiskih bi jaz kopanje enostavno preskočila, itak je vse drugače in itak babici ne bo problem 2 uri uspavat malega, nam se pa to ne dauser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali preveč kompliciram?
8.11.2010 21:52:34   
nananaja
kopamo ga v mali banjici,ker imamo samo tuš kabino...uf,kako grozna starša sva

pa tuš banja je res pravi raj napram otroški banjici. Vsaj pri nas, pa imamo tako tini mini kopalnico, da je tuš banja za wcjem skrita, pa tamali dve neznansko uživata v njej. Dejstvo pa je, da v tamalo banjico pa obe res ne bi mogle it.

Sicer nisem nikoli pomislila, kako bi odreagirala, če bi moja mami rekla, da se bo kopala skupej z mojim otrokom. Pri nas je praksa, da se samo zmenva, a jih je treba kopat al ne, kako pa to izvedejo je pa njihova stvar. No moja mama itak ne bi sedela v taki vodi, ker bi jo najbrž zeblo, je navajena imet krop. Če bi pa 14 dni naglas sanjala o tem pred vsakim človekom, bi si pa najbrž zamislila.
O tašči ne morem govort, ker je žal pokojna, tast pa je mali že peljal v bazen in najbrž so se tam tuširali, pa enkrat jih je doma kopal. Pa sta še vedno živi, čeprav ni dobil nobenih navodil.

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 7:18:52   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b
in ja, tud jaz je ne kopam v mali banjici... sicer ok, tolk pameti pa imajo tako moja mama, kot moja tašča - vsaj zaenkrat

In kaj je s tamalo banjico tako strašansko narobe user posted image

A potem tut ne pustite, da se vaši otroci v toplicah v istem bazenu s taščo kopajo?



nič ni narobe z malo banjico. ok, tle sem dala 2 stavka skup, ki nista ravno tako mišljena. jaz naše ne kopam več v tamali banji, ker imamo tuš kabino, ki je delno zaprta - kabine nikoli čisto ne zaprem, saj sedim zraven, je le stara šele 2,5 leti, kar je zelo praktično, ker voda šprica po celi kopalnici in tamala notri full uživa. ima nekaj igrač, in je ni za spravit ven

sicer ok, tolk pameti pa imajo tako moja mama, kot moja tašča - vsaj zaenkrat - tole pa je bilo mišljeno v smislu, da imajo toliko pameti, da še niso dale predloga, da bi se nage kopale s tamalo v banji.
ne, me ne moti, če gremo/grejo na bazen - tam s(m)o OBLEČENI. sicer pa sem napisala, da to velja tako za taško KOT TUDI za mojo mamo...

ponavljam - moj otrok bo gol v BANJI sam z mano ali s svojim očetom, pa pikauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 7:48:27   
mateyka
Ampak skupno kopanje v bani z nestarši/sorojenci mi pa ni preveč simpatično.


ronja, meni se pa ne zdi nič narobe, če bi se kdaj npr.dve punčki, ki sta ful veliki prijateljici kdaj skupaj skopata, ko sta na obisku pri eni in sta npr. obe kar precej umazani od mivke ali blata. kaj je pa to, če daš dve smrkolini od 3-4let v isto banjo, da ju umiješ? po moje samo žur user posted image call me wierd, ampak zgleda jaz nisem pristaš kopanja samo s starši, pa nisem liberalna nudistka user posted image

Če bi pa 14 dni naglas sanjala o tem pred vsakim človekom, bi si pa najbrž zamislila.


nad tem bi se tud jaz. 14 dnevno sanjarjenje o skupnem kopanju z vnukom v banji - I call it Freudian fishy.. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 8:03:39   
*miska.mcc*
ponavljam - moj otrok bo gol v BANJI sam z mano ali s svojim očetom, pa pika[img]smileys/smiley36.gif[/img]

moji tudi. najstarejsi vsaj se 7 let user posted image upam


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 8:07:48   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ponavljam - moj otrok bo gol v BANJI sam z mano ali s svojim očetom, pa pika[img]smileys/smiley36.gif[/img]

moji tudi. najstarejsi vsaj se 7 let user posted image upam


he he he, jaz upam še na kakih par let več, k... je še hudo premlada. tamala.
tadrug pa itak šele prihaja user posted image , tako da še par let več...

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 8:50:58   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: urssi

ajej, v kake podrobnosti ste se spustiliuser posted image

1. kopamo ga v mali banjici,ker imamo samo tuš kabino...uf,kako grozna starša svauser posted image
2. ja, vsak večer ga na hitro damo v vodo,ker tako zelo uživa in je to del uspavanja
3. ne moti me velika banja, ampak gola tašča.Motila bi me tudi moja mama, moj oče, tast, stric teta...menim, da je to med starši in otroci
4. navodila niso v smislu to lahko to ne smeš, ampak samo v pomoč kaj ima otrok rad, kaj ga umiri, česa je navajen...potem pa vsak po svoje
5. ni ga potrebno kopati vsak dan in tudi nisem zahtevala, tašča je že 14 dni pred tem govorila kako ga bo kopala v veliki banji, ko bo pri njej spal in sanjala o skupnem kopanjuuser posted image , jaz hudobna pa ji to preprečim.

vsem tistim, ki ste odgovorili v smislu ja, kompliciraš ali ne, ne kompliciraš pa hvala!


Ne kompliciraš!


_____________________________



(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 11:21:00   
barni
Mi našo deklico že od rojstva naprej kopamo/tuširamo vsak dan. Ko je bila še za v majhno banjico, se je pač kopala v njej. Ko je bila dovolj velika za v tuš kabino, se pač tušira, ker ne točim vode v tuš kabino.

Verjetno pa vse brez izjeme vsak dan otroku umijete noge in rit in luliko/lulčka in pod pazduhami? A ni potem najbolj enostavno, da jih daste pod tuš? No vsak po svoje.

Ko se pazi drugje, se tudi vedno umije (tušira, ker je najbolj enostavno) zvečer. VEDNO. Ker je to del priprave na spanje in ker se tudi jaz vedno umijem preden grem spat. Pri tašči še ni prespala ampak samo pri moji mami. In bil bi mi šok, da bi mi mami rekla, da bo šla v banjo ali tuš kabino skupaj z mojim otrokom. Ne vem zakaj, samo ni mi apetitlih. Pika. Še sama ne grem v banjo skupaj z otrokom. Ni potrebe.

Ma mi je prav grozno pomisliti, da bi šel dedek (po bilo keri strani) z mojo deklico v banjo user posted image  Uf.... ne hvala. Mislim, da jim to sploh na misel ne bi prišlo. Upam, močno.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 12:50:41   
skuštrana
Mogoče bo pa tašča dala kopalke gor user posted image

Drugače pa, meni je tudi to NE.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 13:10:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kar bi jaz pisala na eni strani, je njemu uspelo povedat v enem stavku: "Ne vidim čist tapravega razloga, zakaj bi to počela".


Vendar ni videti niti tapravega razloga zakaj ne bi pocela nekaj, kar naredi ljudi srecne.
Nas malcek je mahnjen na skupno kopanje. Ima nekaj oseb, s katerimi bi se na vsak nacin kopal skupaj ko pridejo k nam za par dni ali teden. In ko vidim kako se mu svetijo ucke, ni sans, da bi mu prepovedala.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 18:05:05   
Anonimen
Sicer vprašanje, ki mi ne bi prišlo na kraj pameti - sem pač neodgovorna mama, ki pošilja otroka v svet brez natančnih navodil za uporabo - ampak vseeno, kaj tako groznega vidite na tem, če se tašča naga kopa z vnukom? Razen njenega eventuelnega celulita in povešenih prsi?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 18:43:43   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Sicer vprašanje, ki mi ne bi prišlo na kraj pameti - sem pač neodgovorna mama, ki pošilja otroka v svet brez natančnih navodil za uporabo - ampak vseeno, kaj tako groznega vidite na tem, če se tašča naga kopa z vnukom? Razen njenega eventuelnega celulita in povešenih prsi?


Ne vem če je ravno grozno, mogoče tudi user posted image Nekako ne vidim potrebe po tem. Nimam nič proti če jih peljeta na nudistično plažo, pa so tam vsi goli, proti temu da sta z njimi gola doma v kadi pa imam nek odpor...Pa ne vem zakaj, enostavno mi ne potegne.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 18:57:29   
Kepica83
Jaz se popolnoma strinjam z vsemi ki so napisale da so proti temu. Ni šans da ga pustim kopat se z golimi dedki, babicami, stricami, tetami... Kopa se lahko z mano in papijem in pika.

Bizibee.... o kaki nesposobnosti ti govoriš?? Meni se zdi od miške.mccute zelo odgovorno, da je raje mamo poklicala da je prišla malega ven vzet, kot pa da ji spodrsne.... dalje nebom govorila. Ma svašta v čem vse eni vidite nesposobnost.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 19:02:58   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Sicer vprašanje, ki mi ne bi prišlo na kraj pameti - sem pač neodgovorna mama, ki pošilja otroka v svet brez natančnih navodil za uporabo - ampak vseeno, kaj tako groznega vidite na tem, če se tašča naga kopa z vnukom? Razen njenega eventuelnega celulita in povešenih prsi?


nevem zakaj... ampak nekako se mi ne zdi higiensko, nek odpor mam do te slike. Ne vem zakaj bi se MORALA kopat z njim gola??? V čem je point? Stuširaj se po tem ko daš otročka spat.

Nočem si predstavljat tašče stare 61 let kako cela mokra, nerodna ( ker ni več vajena ), iz mokre banje, vleče mokrega otročka, ona je mokra, tla so mokra..... A-a. Meni pač ta film ni všeč.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 21:11:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Sicer vprašanje, ki mi ne bi prišlo na kraj pameti - sem pač neodgovorna mama, ki pošilja otroka v svet brez natančnih navodil za uporabo - ampak vseeno, kaj tako groznega vidite na tem, če se tašča naga kopa z vnukom? Razen njenega eventuelnega celulita in povešenih prsi?


Se sreca, da je srednji vek zakljucen (vsaj formalno), sicer bi gorela na grmadi... :)))


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 22:04:34   
Anonimen
Pravzaprav je zanimivo, kako nas nekaj moti, pa še sami ne vemo točno kaj; ampak kar tako, nekaj nedoločljivega.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali preveč kompliciram?
9.11.2010 22:44:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Pravzaprav je zanimivo, kako nas nekaj moti, pa še sami ne vemo točno kaj; ampak kar tako, nekaj nedoločljivega.


a res? a nismo rekli, da nepokrite in neumite stare zizike in lulika?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 7:34:32   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Pravzaprav je zanimivo, kako nas nekaj moti, pa še sami ne vemo točno kaj; ampak kar tako, nekaj nedoločljivega.


a res? a nismo rekli, da nepokrite in neumite stare zizike in lulika?



Naša faca Mateyka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 8:24:41   
urssi
kakšna zanimiva debata se je razvilauser posted image . Jah, moja tašča sploh ni stara  in marsikateri moški bi se z veseljem kopal z njouser posted image , sam res pa ni potrebe, da se moj malček.

Res mogoče ni nekega pravega razloga, zakaj ne, ampak enostavno se nisem mogla vživet v to sliko. Prav tako si pa nisem predstavljala kako bo mokra lezla iz banje s tamalim v roki... Če je mislila, da bi se v kopalkah kopala? mhm, ne vem, raje sem rekla ne, kot da bi se v podrobnosti spuščala kot npr. najprej se stuširaj, potem si obleči kopalke...pol bi blo pa res preveč navodiluser posted image .

Pa tisti, ki pravite, da preveč navodil dajemo, žal včasih moram kaj povedat, če ne bi moj otrok že pri štirih mesecih jedel filane paprikeuser posted image , pri 30ih stopinjah bi imel kapico, pozimi pa ne bi bil oblečen, ker protestira pri oblačenju, cel dan bi bil v isti plenički, če se ne bi pokakal...Malo pretiravam, ampak včasih res v temo brcnejo.


(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 9:10:15   
Spontan
 
Sej jst bi tud verjetno potem svojega otroka v acetonu skopal, ce bi se skupaj z mojo taščo kopal user posted image  user posted image

No, majčkeno pretiravam, ampak ne velik user posted image

< Sporočilo je popravil Spontan -- 10.11.2010 9:11:14 >

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 9:34:29   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: urssi

Pa tisti, ki pravite, da preveč navodil dajemo, žal včasih moram kaj povedat, če ne bi moj otrok že pri štirih mesecih jedel filane paprikeuser posted image , pri 30ih stopinjah bi imel kapico, pozimi pa ne bi bil oblečen, ker protestira pri oblačenju, cel dan bi bil v isti plenički, če se ne bi pokakal...Malo pretiravam, ampak včasih res v temo brcnejo.


in to še včasih vpričo nas, pol so pa užaljeni, če kaj rečemo...user posted image
naša bi kmalu z devetimi meseci dobila za probatuser posted image  ocvrte lignje, vino ji itak ne škodi (sem prejšnji vikend totalno popiuser posted image  - saj je kljub mojemu NE dobila še drugo dozo v kozarec)

ok, sem mal zašla s teme user posted image  sam še zmeri mislim, da nisi komplicirala, al pa tud jaz kompliciram pol user posted image

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 10:23:33   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b
...kljub mojemu NE dobila še drugo dozo v kozarec

Mene pa zanima ali si preprečila, da bi vaša drugo dozo tudi popila?

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 10:24:01   
tehnofil
  podvojeno

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 10.11.2010 10:25:58 >

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali preveč kompliciram?
10.11.2010 10:55:25   
vesna_b
ja, sem, čeprav sem pol poslušala, kako sem hecna, kako itak ni blo skor nič v kozarcu....
ma mi je pritisk dvignila, že ko je prvič dala tamali, sam sem prepozno zraven prišla oz sem videla sam to, kako je tamala kozarc mela že dvignjen. po ji je pa še mal natočilauser posted image user posted image user posted image user posted image
kako sem zavpila...

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?