|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Življenje s taščo
29.10.2010 14:27:32   
Boštjan x
Lep pozdrav.
Tukaj sem čisto nov pa vendar bi vam rad zaupal nekaj malega iz svojega življenja.

S punco sva v vezi dobrih pet let.Živima pri njej,z njeno mamo.
Živiva v majhni(70m2) stari hiši,ki se nama bo kmalu podrla na glavo,tašča pa kraljuje v 216m2 novejši hiši.
Od začetka je bil odnos z taščo še kar nekako dober.Smo se razumeli,skupaj kam šli...
Kasneje pa je tašča videla da razmerje med mano in njeno hčerko prerašča v nekaj resnega.Začela se je obnašati bolj hinavsko,ko sem načel pogovor o obnovi stare hiše v kateri živiva s punco si je izmišljevala raznorazne zgodbice,ki bi me naj odvrnile od tega da bi se lotil kakšnega dela.Kar naenkrat se je najin odnos ohladil in začela je šikanirati vsako moje delo.Pri vsakem opravilu mi je pametovala in trdila da ne delam prav,pa naj si bo to menjava oken ali pa pleskanje skratka na vseh področjih.
Naj povem da sem star 30 let in da sem na vrhuncu delovnega elana in želja,ki pa jih ne morem uresničiti zaradi nasprotovanja 70 letnice.
Moja punca mi pri vsem tem ni veliko v pomoč,saj jo mama vedno kar na kratko odpravi ali pa začne pljuvati čezme da nisem nič kaj prida itd.
Naj povem da sem redno zaposlen,opravljam tudi popoldanski "fuš" tako da nisem ravno pridanič.
Pred dvemi leti se nama je rodila hčerka.
V hiši v kateri živimo je neverjetno veliko vlage.Po stenah rastejo gobe tudi do 2cm nadebelo,in je potrebno beljenje na vsakih nekaj mesecev,hiša je stara čez 100 let,kamnita in hladna kot hudič.
Nek vložek v hišo se mi zdi nesmiseln,ker bi zato porabil ogromno truda za pregovarjanje,ker pa ima tašča še eno hči in ker noče povedati kako je z dedovanjem(druga hči je že bila izplačana po očetovi smrti vendar je strašno oboževana s strani tašče in jo moji punci vedno postavlja za zgled,čeprav ni bokve kaj) se kakšnih podvigov niti ne upam lotevati da ne bi na koncu ostal brez vsega.
Moj odnos s taščo je prišel tako daleč, da se z njo več niti ne pogovarjam in se ji izognem če se le da,ona prav tako meni.
Odnos med nama s punco pa je tudi vedno bolj hladen,saj ne more razumeti da njena mama zelo uničujoče vpliva na moje psihično zdravje in misli da pač "nisem dovolj odrasel"user posted image .
Razmišljam da bi odšel na svoje,si najel kakšno garsonjero ali kaj,pa vendar imam hčerko ki mi pomeni vse in še več.Partnerica se boji iti v stanovanje,ker se boji da bi nas glede na dohodke pokopali stroški,vendar se meni bolj zdi da se bolj kot ne dobro počuti v bližini svoje mame.Zadnje čase pa tudi moja partnerica počasi kaže znake vpliva tašče in mislim da ji je pomalem že oprala glavo.
Se opravičujem za mojo bolj kot ne zmedeno izpoved,vendar sem nekako že na robu obupa.
Vesel bom vsakega vašega mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Življenje s taščo
29.10.2010 14:46:00   
vasabo
No, lepo, si še en primer, ki se s vojo taščo ne razume. To bo vedno tako, da bo ona navezana na mamo, pa čeprav bosta ne vem kako daleč.

Vsekakor je rešitev, da se odselita na svoje v stanovanje, stroški gor ali dol, ker slej ko prej te bodo odgnali od hiše, še posebej če se tvoja punca ne postavi na tvojo stran. Ti ji kr lepo povej, da ste zdej družina in da bi morala biti na tvoji strani in držati s tabo, to sicer ne pomeni, da se mora z mamo skregat, ampak vsekakor pa bi morala tebe zagovarjat, še posebej če se trudiš tako kot si napisal.

Tudi jaz sem dolgo živela doma pri mami in mi je bilo težko it od doma na svoje, ampak z mojim sva si ustvarila družino in vedela sem, da bosta sedaj on in hčerka moja družina. Sedaj se razumemo veliko bolje, moj gre z mano k meni, se lepo vsi pogovarjamo, vidimo se enkrat na teden, ker za več tako ni časa. Tudi jaz sem potrebovala prepričevanja s strani mojega, da menda bom pa ja z njim, da ko bodo starši enkrat umrli bosta s hčerko ostala. Seveda mmi ni pa nikoli prepovedal, da bi šla domov na obisk.

Tako da daj se malo pogovori s tvojo punco, pa povej kaj te moti in kaj si opazil, da mogoče bi pa tudi ona morala malo bolj na tebe in hčerko gledat. Da če jo ima mama rada, potem ne bi tako o tebi govorila, ampak bi vama pomagala da bi bila srečna.

(odgovor članu Boštjan x)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Življenje s taščo
29.10.2010 15:20:13   
viledka
midva sva se odselila 80 km stran od svojih starsev (jaz sem tudi službo tam dobila, mož se vozi dnevno) in sicer smo šli iz hiše 200 m2, kjer smo imeli zase 100 m2 v garsonjero - smo pa štiričlanska družina.
Zdaj je že dve leti mimo, mogoče bomo šli v večje stanovanje kupili. Z mamo se sedaj dobro razumem, z njihovimi starši tudi in vnuki hodijo na počitnice z veseljem. Prej pa ni bilo za vzdržat.
Odločitev je bila težka. Tu nimamo nikogar, ki bi vskocil na pomoč, smo v majhnem prostoru, stroški so večji, pa vendarle se z možem še vedno strinjava, da je bila to dobra odločitev.

(odgovor članu vasabo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Življenje s taščo
29.10.2010 17:30:17   
~Biba~
glede odnosa s taščo ti ne vem svetovat

ko sem prebrala tvoj post do konca, pa sem videla da te je oz. tvoje partnerje strah dodatnih stroškov, ki bi ga prinesla vselitev v podnajemniško stanovanje...a prenova hiše pa, ni dodaten strošek?

imaš 3 možnosti..
- ostati in trpeti...
- iti v podnajemniško in plačevat najemnino
- najeti kredit in zidat novo hiško in plačevat obroke kredita


(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Življenje s taščo
29.10.2010 17:48:23   
mateyka
prikaži svoji partnerici realno na papirju (z izpisom vseh stroškov in stroškov najema), da bi vam zneslo. potem pa ja ne bo mogla rečt da ne morete sfurat, ne? cca 500€ bi vas prišlo za garsonjero s stroški vred v Ljubljani. drugje še ceneje (ali večje stanovanje za to ceno). če maš popoldanski fuš, vam lahko komot znese imho. ampak ti najbolje veš koliko imate in kaj lahko - napiši ji črno na belem user posted image

in resno zateži zaradi vlage. za tako male otroke je taka vlaga zelo slaba. bodi vztrajen. vsaj meni se zdi, da je edina rešitev da greste na svoje. res. in vso srečo ti želim.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Življenje s taščo
30.10.2010 9:40:51   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Boštjan x

S punco sva v vezi dobrih pet let.Živima pri njej,z njeno mamo.
Živiva v majhni(70m2) stari hiši,ki se nama bo kmalu podrla na glavo,tašča pa kraljuje v 216m2 novejši hiši.
Od začetka je bil odnos z taščo še kar nekako dober.Smo se razumeli,skupaj kam šli...
Kasneje pa je tašča videla da razmerje med mano in njeno hčerko prerašča v nekaj resnega.Začela se je obnašati bolj hinavsko,ko sem načel pogovor o obnovi stare hiše v kateri živiva s punco si je izmišljevala raznorazne zgodbice,ki bi me naj odvrnile od tega da bi se lotil kakšnega dela.Kar naenkrat se je najin odnos ohladil in začela je šikanirati vsako moje delo.Pri vsakem opravilu mi je pametovala in trdila da ne delam prav,pa naj si bo to menjava oken ali pa pleskanje skratka na vseh področjih.
Naj povem da sem star 30 let in da sem na vrhuncu delovnega elana in želja,ki pa jih ne morem uresničiti zaradi nasprotovanja 70 letnice.
Moja punca mi pri vsem tem ni veliko v pomoč,saj jo mama vedno kar na kratko odpravi ali pa začne pljuvati čezme da nisem nič kaj prida itd.
Naj povem da sem redno zaposlen,opravljam tudi popoldanski "fuš" tako da nisem ravno pridanič.
Pred dvemi leti se nama je rodila hčerka.
V hiši v kateri živimo je neverjetno veliko vlage.Po stenah rastejo gobe tudi do 2cm nadebelo,in je potrebno beljenje na vsakih nekaj mesecev,hiša je stara čez 100 let,kamnita in hladna kot hudič.
Nek vložek v hišo se mi zdi nesmiseln,ker bi zato porabil ogromno truda za pregovarjanje,ker pa ima tašča še eno hči in ker noče povedati kako je z dedovanjem(druga hči je že bila izplačana po očetovi smrti vendar je strašno oboževana s strani tašče in jo moji punci vedno postavlja za zgled,čeprav ni bokve kaj) se kakšnih podvigov niti ne upam lotevati da ne bi na koncu ostal brez vsega.
Moj odnos s taščo je prišel tako daleč, da se z njo več niti ne pogovarjam in se ji izognem če se le da,ona prav tako meni.
Odnos med nama s punco pa je tudi vedno bolj hladen,saj ne more razumeti da njena mama zelo uničujoče vpliva na moje psihično zdravje in misli da pač "nisem dovolj odrasel"user posted image .
Razmišljam da bi odšel na svoje,si najel kakšno garsonjero ali kaj,pa vendar imam hčerko ki mi pomeni vse in še več.Partnerica se boji iti v stanovanje,ker se boji da bi nas glede na dohodke pokopali stroški,vendar se meni bolj zdi da se bolj kot ne dobro počuti v bližini svoje mame.Zadnje čase pa tudi moja partnerica počasi kaže znake vpliva tašče in mislim da ji je pomalem že oprala glavo.
Se opravičujem za mojo bolj kot ne zmedeno izpoved,vendar sem nekako že na robu obupa.
Vesel bom vsakega vašega mnenja.


Preberi še enkrat kar si napisal - jedro vsega, to kar si na začetku nameraval, pa so ti bili drugi krivi, da nisi uspel uresničiti lasten potencial, se na koncu itak izkaže za nesmiselno. Super zate, da imaš delovni elan, da imaš cilje in ambicije, vendar poskušaj v tej situaciji biti malo bolj realen in objektiven - neupravičeno nekoga drugega postavljaš v pozicijo osebe odgovorne za tvojo srečo. TI si ta, ki je s svojo željo po samoudejanjanju, s svojim sistemom vrednot "vdrl" v tuji prostor med druge ljudi, z željo po sprovajanju sprememb. Tisti nekdo očitno tega ne želi, vendar očitno prav tako ni dovolj zrel, da ti to dovolj nazorno in jasno obelodani. Očitno ste prekrižali kopja z namenom dokazovati vsak svojo moč. Zelo primerno ljudem starih 30 in 70 let - nasprotovanje, pregovarjanje, ogovarjanje, poniževanje, nekomuniciranje, izogibanje, manipuliranje, lobotomija, še kaj?

Praviš, da imaš potencial, razmišljaš o spremembah, rad bi zaživel na novo, v istem mahu pa se ograjuješ od mesta odločitve, ki ga moraš zasesti ti. Otrok, kot pomen vsega in beyond vsega, kot ovira, da sprejmeš odločitev dejanj/-a, ki zagotavlja/-jo spremembe. Mislim, da ne bo držalo, obstaja še nekaj več kot otrok, ki ti tega ne dovoli - tvoja želja, da 70-letnica dokončno kapitulira, se podredi, upogne, nagne naprej, da bi ji ga lahko "vstavil".
Seksaj raje z ženo, ne s taščo! Če niti ženi več ni, bo siguren sem, vsaj eni ziher všeč tvoja garsonjera. Za otroka pa se le potrudi.

(odgovor članu Boštjan x)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Življenje s taščo
30.10.2010 10:04:43   
petea
Poznam dovolj takšnih zgodb, ki se nikakor niso dobro končale. Ker so otroci kot celo življenje računali na to, kaj jim pripada ali bo pripadalo po starših, niso naredili nujno potrebnih korakov za srečno, četudi morda bolj skromno življenje svoje nove družine.

Je težko to narediti, je muka to izpeljati, so kreganja in zamere pri izvedbi tega, a vseeno: čim prej se boste morali vsi vpleteni (mama, hčeri, ti) sesti in dogovoriti, komu kaj in zakaj. Vsako leto odlašanja bo prineslo samo več težav.


S čim pa mislita graditi, če nimata denarja niti za najemnino?

Če imata denar, pa čim prej na svoje!

Čeprav se mi bolj zdi, da čakata, da dobita 200 m2 hiše po smrti tašče ...



Kako lahko trdiš, da ti je hči vse na svetu, pustiš pa jo živeti v stanovanju s toliko vlage, če imaš druge možnosti (prositi taščo, da lahko stanuje vsaj hči v njeni hiši, iti v najem, zidati svojo hišo na kateri drugi parceli ...)?


Zakaj pa misliš, da tašča občuduje drugo hči? Ker jo vidi samo občasno in ker ve, da ni odvisna od svoje mame. Tvojo drago pa ima mama vsak dan doma na očeh in je zato ne smatra kot odrasle osebe, sposobne samostojnega odraslega življenja.

Včasih pomaga iti na svoje, četudi samo za 100 m proč. Samo da pokažeš odločnost in zrelost.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Življenje s taščo
1.11.2010 18:31:07   
zvezdica_1
stroški za 2-sobno stanovanje znašajo okoli 130€ (internet, elektrka, voda, tv...) k temu prištej še mobitele, kaka zavarovanja, najemnino in ogrevanja pozimi (okoli 130€, 2-3 mesece, ostalo okoli 70-100).

če praviš, da delaš v službi in popoldan, dobiš sigurno 1000e neto ven, s tem pa se  da poravnati vse našteto..... in tudi za kak priboljšek, izlet ali kino ostane.....

vprašanje pa je, ali bo punca šla zraven... če boš začel tako, da nejna mamam razdira vajino vezo, ne boš prišel nikamor. edina uspešna pot, ki jo vidim je, da najdeš nov domek zaradi plesni in slabega vpliva na zdravje, ki vama, predvsem otrokovo, zagotovo ogromno pomeni

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Življenje s taščo
9.11.2010 22:01:23   
*Lili*
Ne vem v čem je težava....saj si si itak že na vse sam odgovoril. Dejstvo je, da tako ne gre... Sem bila pred pol leta v podobni sitaciji, ampak sem mojga postavila pred dejstvo, ostani pri mamici ali pa se preseli z nami. Se je ravno tko bal stroškov....pa lalala......najprej je moral prerezati popkovino s svojo mamico. Zdaj smo na svojem, 100 km od mojih in njegovih in smo SREČNI. Naj povem še to, da se tudi na otrocih zelo pozna , da ni več večplastne vzgoje, ni vmešavanja tašče, mamo 100% manj slabe volje in prepirov.

< Sporočilo je popravil *Lili* -- 9.11.2010 22:02:36 >

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Življenje s taščo
14.11.2010 16:50:01   
Tarči
1 mladi in stari ne gremo skupaj. Vedi da če ne probaš ne veš, pojdita nekam drugam slabše kot je ne more biti. Ne dovolita da bi vajina zveza trpela zaradi nekoga drugega ki vama ne privošči lastne sreče oz. ki ne razume da je njena hčerka srečna s teboj. Pojdita poiščita si stanovanje kar koli samo pojdita če je le možno ne dovolita da bi trpela ker nekdo skače v vajino srečo. Slabše kot je ne more biti,  dovolita si poskusiti zaživeti drugje storita to za vaju za vajino prihodnost. Kaj vama bo pomagalo še toliko in toliko let trpljenja če pa bosta vidva kot tujca partnerja brez čustev in bosta živela iz dneva v dan in se spraševala kaj naju pa danes zopet doma čaka. Ne odlašajta in ne premlevajta ali greva ali ne greva pač pa če je vsaj malo možnosti pojdita!

(odgovor članu Boštjan x)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Življenje s taščo
21.11.2010 19:32:51   
*bibi*
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Boštjan x

S punco sva v vezi dobrih pet let.Živima pri njej,z njeno mamo.
Živiva v majhni(70m2) stari hiši,ki se nama bo kmalu podrla na glavo,tašča pa kraljuje v 216m2 novejši hiši.
Od začetka je bil odnos z taščo še kar nekako dober.Smo se razumeli,skupaj kam šli...
Kasneje pa je tašča videla da razmerje med mano in njeno hčerko prerašča v nekaj resnega.Začela se je obnašati bolj hinavsko,ko sem načel pogovor o obnovi stare hiše v kateri živiva s punco si je izmišljevala raznorazne zgodbice,ki bi me naj odvrnile od tega da bi se lotil kakšnega dela.Kar naenkrat se je najin odnos ohladil in začela je šikanirati vsako moje delo.Pri vsakem opravilu mi je pametovala in trdila da ne delam prav,pa naj si bo to menjava oken ali pa pleskanje skratka na vseh področjih.
Naj povem da sem star 30 let in da sem na vrhuncu delovnega elana in želja,ki pa jih ne morem uresničiti zaradi nasprotovanja 70 letnice.
Moja punca mi pri vsem tem ni veliko v pomoč,saj jo mama vedno kar na kratko odpravi ali pa začne pljuvati čezme da nisem nič kaj prida itd.
Naj povem da sem redno zaposlen,opravljam tudi popoldanski "fuš" tako da nisem ravno pridanič.
Pred dvemi leti se nama je rodila hčerka.
V hiši v kateri živimo je neverjetno veliko vlage.Po stenah rastejo gobe tudi do 2cm nadebelo,in je potrebno beljenje na vsakih nekaj mesecev,hiša je stara čez 100 let,kamnita in hladna kot hudič.
Nek vložek v hišo se mi zdi nesmiseln,ker bi zato porabil ogromno truda za pregovarjanje,ker pa ima tašča še eno hči in ker noče povedati kako je z dedovanjem(druga hči je že bila izplačana po očetovi smrti vendar je strašno oboževana s strani tašče in jo moji punci vedno postavlja za zgled,čeprav ni bokve kaj) se kakšnih podvigov niti ne upam lotevati da ne bi na koncu ostal brez vsega.
Moj odnos s taščo je prišel tako daleč, da se z njo več niti ne pogovarjam in se ji izognem če se le da,ona prav tako meni.
Odnos med nama s punco pa je tudi vedno bolj hladen,saj ne more razumeti da njena mama zelo uničujoče vpliva na moje psihično zdravje in misli da pač "nisem dovolj odrasel"user posted image .
Razmišljam da bi odšel na svoje,si najel kakšno garsonjero ali kaj,pa vendar imam hčerko ki mi pomeni vse in še več.Partnerica se boji iti v stanovanje,ker se boji da bi nas glede na dohodke pokopali stroški,vendar se meni bolj zdi da se bolj kot ne dobro počuti v bližini svoje mame.Zadnje čase pa tudi moja partnerica počasi kaže znake vpliva tašče in mislim da ji je pomalem že oprala glavo.
Se opravičujem za mojo bolj kot ne zmedeno izpoved,vendar sem nekako že na robu obupa.
Vesel bom vsakega vašega mnenja.


Preberi še enkrat kar si napisal - jedro vsega, to kar si na začetku nameraval, pa so ti bili drugi krivi, da nisi uspel uresničiti lasten potencial, se na koncu itak izkaže za nesmiselno. Super zate, da imaš delovni elan, da imaš cilje in ambicije, vendar poskušaj v tej situaciji biti malo bolj realen in objektiven - neupravičeno nekoga drugega postavljaš v pozicijo osebe odgovorne za tvojo srečo. TI si ta, ki je s svojo željo po samoudejanjanju, s svojim sistemom vrednot "vdrl" v tuji prostor med druge ljudi, z željo po sprovajanju sprememb. Tisti nekdo očitno tega ne želi, vendar očitno prav tako ni dovolj zrel, da ti to dovolj nazorno in jasno obelodani. Očitno ste prekrižali kopja z namenom dokazovati vsak svojo moč. Zelo primerno ljudem starih 30 in 70 let - nasprotovanje, pregovarjanje, ogovarjanje, poniževanje, nekomuniciranje, izogibanje, manipuliranje, lobotomija, še kaj?

Praviš, da imaš potencial, razmišljaš o spremembah, rad bi zaživel na novo, v istem mahu pa se ograjuješ od mesta odločitve, ki ga moraš zasesti ti. Otrok, kot pomen vsega in beyond vsega, kot ovira, da sprejmeš odločitev dejanj/-a, ki zagotavlja/-jo spremembe. Mislim, da ne bo držalo, obstaja še nekaj več kot otrok, ki ti tega ne dovoli - tvoja želja, da 70-letnica dokončno kapitulira, se podredi, upogne, nagne naprej, da bi ji ga lahko "vstavil".
Seksaj raje z ženo, ne s taščo! Če niti ženi več ni, bo siguren sem, vsaj eni ziher všeč tvoja garsonjera. Za otroka pa se le potrudi.





Take stvari lahko odgovarjate in govorite, taki ki takih stvari niste nikoli izkusili!!!!!!!!


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Življenje s taščo
22.11.2010 8:22:39   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: *bibi*

Take stvari lahko odgovarjate in govorite, taki ki takih stvari niste nikoli izkusili!!!!!!!!


*bibi*,
včasih je bolje, da določenih stvari ne izkusiš osebno.
Je že dovolj hudo, ko takšne ali podobne zgodbe le opažuješ v živo.

Se strinjam z Barfarkom: človek mora pri 30-ih biti sposoben s svojo glavo sprejemati razumske odločitve glede svojega življenja.
Podrejati se muham in trenutni volji tašče/mame in hkrati v tem iskati opravičilo za lastno neukrepanje, je zelo otročje obnašanje.

Žal vpleteni to običajno spoznajo veeeliiiikoooo prepozno. Če sploh kdaj.

(odgovor članu *bibi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?