|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
5.6.2011 20:54:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
...., da si kaj več midve nimava za povedat, ker je ego med nama user posted image user posted image



Vem, da ti nimas nic vec za povedati. Sama imam se veliko za povedati. Res je,  da je med nama velikanska razlika - v izobrazbi in razgledanosti. Tista o kateri Gandhi govori v citatu, ki sem ti ga posredovala, a ga ne bos brala, ker je solata... :)
Izbrala si kakor si znala in umela.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: razlike med partnerjema
5.6.2011 21:20:06   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Izobrazen in razgledan clovek je gledaliska drama v kateri se ogleda "kmet". Drama se pa ne more ogledati v kmetu. Tako kot graja kmeta ne pomeni nic, ne pomeni niti ploskanje. Izobrazba ponuja drugacno vrednost.
Tisto o kateri govori Ghandi v posredovanem citatu.
Izobrazen in razgledan clovek ponudi svoje znanje naprej, saj pozna njegovo vrednost. Sosedova Francka pa pokaze sebe, ko se odloci ali bo sprejemala ali pljuvala po izobrazenem, kar govori najvec o njej.


Ja, vendar vsak izobražen in razgledan človek ni sposoben ponuditi svojega znanja naprej......ker ni nujno, da vsak izobražen človek pozna vrednost znanja......in se mnogo izobraženih ljudi dandanes izobražuje v smislu tega, kar si že prej izpostavila, da je Gandhi dejal:

The real difficulty is that people have no idea of what education truly is. We assess the value of education in the same manner as we assess the value of land or of shares in the stock-exchange market. We want to provide only such education as would enable the student to earn more. We hardly give any thought to the improvement of the character of the educated. The girls, we say, do not have to earn; so why should they be educated? As long as such ideas persist there is no hope of our ever knowing the true value of education. (M. K. Gandhi, True Education) 

In zato pravim, da tudi izobražen človek pokaže sebe, če pljuva po neizobraženih (in se s tem "spusti na raven sosedove Francke") ali pa če sprejme, da obstajajo tudi neizobraženi ljudje, ki si bodo ali želeli pridobiti dodatno znanje ali pa nemara tudi ne......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: razlike med partnerjema
5.6.2011 21:23:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Titul nimaš zato, da ti nekdo ploska zaradi njih, ampak zato, ker ti titule prinesejo tudi razumevanje, vsaj običajno. Moti te lahko edino to, da nečesa ne razumeš, ne more pa te motiti to, kaj drugi mislijo o tebi.

Ali, bolj konkretno, da bo bolj razumljivo - ne moti me, da ne ploskaš, ker hodim v opero, moti me lahko edino to, da določene opere ne razumem.


O ja....precej ljudi jih ima zato......nekateri celo zahtevajo, da se jih po službah naslavlja s titulami in ne z imeni.......si lepijo titule na nabiralnike in jih dajejo v telefonske imenike......

Mogoče mene in tebe osebno ne moti, kaj si drugi mislijo o nama.....precej ljudi pa ni takega mnenja....tisti, ki sem jih omenila v prvem odstavku se od naju že razlikujejo......user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: razlike med partnerjema
5.6.2011 22:04:00   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
...., da si kaj več midve nimava za povedat, ker je ego med nama user posted image user posted image



Vem, da ti nimas nic vec za povedati. Sama imam se veliko za povedati. Res je, da je med nama velikanska razlika - v izobrazbi in razgledanosti. Tista o kateri Gandhi govori v citatu, ki sem ti ga posredovala, a ga ne bos brala, ker je solata... :)
Izbrala si kakor si znala in umela.




Ne biti tako kritična sama do sebe, no user posted image .

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 7:33:12   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Izobrazen in razgledan clovek je gledaliska drama v kateri se ogleda "kmet". Drama se pa ne more ogledati v kmetu. Tako kot graja kmeta ne pomeni nic, ne pomeni niti ploskanje. Izobrazba ponuja drugacno vrednost.
Tisto o kateri govori Ghandi v posredovanem citatu.
Izobrazen in razgledan clovek ponudi svoje znanje naprej, saj pozna njegovo vrednost. Sosedova Francka pa pokaze sebe, ko se odloci ali bo sprejemala ali pljuvala po izobrazenem, kar govori najvec o njej.


Ja, vendar vsak izobražen in razgledan človek ni sposoben ponuditi svojega znanja naprej......ker ni nujno, da vsak izobražen človek pozna vrednost znanja......in se mnogo izobraženih ljudi dandanes izobražuje v smislu tega, kar si že prej izpostavila, da je Gandhi dejal:

The real difficulty is that people have no idea of what education truly is. We assess the value of education in the same manner as we assess the value of land or of shares in the stock-exchange market. We want to provide only such education as would enable the student to earn more. We hardly give any thought to the improvement of the character of the educated. The girls, we say, do not have to earn; so why should they be educated? As long as such ideas persist there is no hope of our ever knowing the true value of education. (M. K. Gandhi, True Education) 

In zato pravim, da tudi izobražen človek pokaže sebe, če pljuva po neizobraženih (in se s tem "spusti na raven sosedove Francke") ali pa če sprejme, da obstajajo tudi neizobraženi ljudje, ki si bodo ali želeli pridobiti dodatno znanje ali pa nemara tudi ne......


ja liliana - to je bil cel čas moj point. samo če človek noče tega razumet, kaj čem? pač, si potem nimava več kaj dosti pametnega za izmenjat na nekem konstruktivnem nivoju. kot npr. s Frodico; pa no hard feelings from me - kakor sama pravi: je izbrala kakor je znala in umela user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 7:47:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
če se izobražen in razgledan človek slabo počuti v svoji koži, ima nerešene zadeve sam s sabo, njegova samopodoba ni taka, kot jo želi prikazati drugim........bo takega človeka zelo motilo, če mu neuki kmet ne bo želel pripisati posebnih zaslug za njegovo izobrazbo in bo ignorial njegove titule, mu rekel, da je njegova izobrazba nepomembna, ker si ne zna spucati odtoka in ne loči pšenice od ječmena........ če ima izobražen in razgledan človek vse to, kar je zgoraj navedeno, razčiščeno sam pri sebi, mu je sečko jedno za to, kar si sosedova Francka misli o njegovem obisku Scale, slikarske razstave in o čiščenju odtokov......če je izobražen in razgledan človek zadovoljen v svoji koži, ne čuti potrebe po tem, da mora celotno okolje ploskati njegovi pojavi in njegovemu umu, ker bojda razume Hamleta in Cezara na gledališkem odru.......

Se bom drznila podpisati pod tole. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Izobrazen in razgledan clovek je gledaliska drama v kateri se ogleda "kmet". Drama se pa ne more ogledati v kmetu. Tako kot graja kmeta ne pomeni nic, ne pomeni niti ploskanje. Izobrazba ponuja drugacno vrednost.

Meni se sicer zdi, da za tole razumem, kako je bilo mišljeno, ampak vseeno, za vsak primer - te lahko prosim za razlago, kako je bilo dejansko mišljeno?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 10:52:58   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In obratno......če se izobražen in razgledan človek slabo počuti v svoji koži, ima nerešene zadeve sam s sabo, njegova samopodoba ni taka, kot jo želi prikazati drugim........bo takega človeka zelo motilo, če mu neuki kmet ne bo želel pripisati posebnih zaslug za njegovo izobrazbo in bo ignorial njegove titule, mu rekel, da je njegova izobrazba nepomembna, ker si ne zna spucati odtoka in ne loči pšenice od ječmena........


Lahko zdravniku poveš, da izobrazba sploh ni pomembna, ko otroka pripelješ na urgenco.

če ima izobražen in razgledan človek vse to, kar je zgoraj navedeno, razčiščeno sam pri sebi, mu je sečko jedno za to, kar si sosedova Francka misli o njegovem obisku Scale, slikarske razstave in o čiščenju odtokov......če je izobražen in razgledan človek zadovoljen v svoji koži, ne čuti potrebe po tem, da mora celotno okolje ploskati njegovi pojavi in njegovemu umu, ker bojda razume Hamleta in Cezara na gledališkem odru.......


Tudi marsikateri neuki kmet čuti potrebe po tem, da mora celotno vesolje ploskati njegovi pojavi, ker loči pšenico od ječmena (pa še zna spucati drek iz odtoka).



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 11:14:39   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Z drugimi besedami, ali se je za božanske občutke res potrebno odpovedati umazanemu seksu, kot nam pravijo dušni pastirji, ta "moralna in etična avtoriteta", če pa ob poštenem ****u `lih tak` lahko padeš v trans!

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Okej, da neham nakladat. 


Zgleda da vseeno ne gre drugače user posted image



Sploh ne gre za občutke. Gre za razumevanje. Neuki kmet ne razume gledališča. Kljub temu mogoče mu je prav gledališka igra povzročila neznansko zabave in obilico božanskih občutkov. Saj za "dobro" zabavo je pomembno, da si not padu.

Camus je Sizifa prikazal kot srečnega moža, ki je srečen zato, ker je spoznal obup. Resnična sreča izhaja iz spoznanja resnice. Animalni občutki so kažipoti v "drugi" smeri.


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 11:38:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

Lahko zdravniku poveš, da izobrazba sploh ni pomembna, ko otroka pripelješ na urgenco.




Nikoli nisem trdila, da izobrazba ni pomembna......posebnih zaslug zgolj za izobrazbo pa ne pripisujem nikomur.......tako kot ne pričakujem, da meni pripisujejo posebne zasluge za svojo izobrazbo......odločil se je, da bo zdravnik, torej pričakujem od njega, da opravlja svoje delo......tako kot pričakujem od učitelja, da uči otroka.....od peka pa pričakujem, da speče dober kruh......od kmeta pa, da ve, kdaj je potrebno pšenico posejati in požeti, da pek lahko kruh speče.......

Tudi marsikateri neuki kmet čuti potrebe po tem, da mora celotno vesolje ploskati njegovi pojavi, ker loči pšenico od ječmena (pa še zna spucati drek iz odtoka).


In ker to potrebo čuti neuki kmet jo mora tudi razgledan akademik vehementno izraziti.....?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 17:10:09   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Lahko zdravniku poveš, da izobrazba sploh ni pomembna, ko otroka pripelješ na urgenco.

Nikoli nisem trdila, da izobrazba ni pomembna......posebnih zaslug zgolj za izobrazbo pa ne pripisujem nikomur.......tako kot ne pričakujem, da meni pripisujejo posebne zasluge za svojo izobrazbo......odločil se je, da bo zdravnik, torej pričakujem od njega, da opravlja svoje delo......tako kot pričakujem od učitelja, da uči otroka.....od peka pa pričakujem, da speče dober kruh......od kmeta pa, da ve, kdaj je potrebno pšenico posejati in požeti, da pek lahko kruh speče.......


Pričakuješ da bo zdravnik - zdravnik, pek - pek, učitelj - učitelj. Skratka po takšni logiki je pričakovati, da bo osel - osel. user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 18:46:40   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa sej isto velja za izobraženca. omejenost (človeškega) subjektivnega dojemanja nas vse omejuje na koncu vseh koncev. kako - človeško user posted image


Odvisno o velikosti lastnega dvorišča. Kdor ima zgolj gredico, je hudo omejen. Kdor ima hektarje njiv, mu je gredica smešna. Čeprav se lastniku gredice zdi, da je veleposestnik. user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 19:08:54   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
se strinjam s tabo. samo jaz poleg tega upoštevam, da ta (trenutna) nezmožnost ni dana narava človeka (kmeta), ampak ubogi kmet živi v situaciji, kjer ni imel dostopa do znanja. če pride prvič v gledališče in njegov izkustven svet ni zmožen dojet kaj se dogaja na nivoju, ni rečeno, da tega enkrat ne bo zmožen.


Tudi ni rečeno, da tega enkrat bo zmožen. Mogoče boš pa tudi ti nekoč dojela kar ti pišejo iz "sovražnega" tabora. user posted image user posted image

  zato se mi ga ne zdi umestno oklicat za nezmožnega preseganja lastnega izkustva - na nek način manjvrednega (izkustveno),


Ljudi smo različni. Eni smo pametni, drugi so butasti. Eni imamo izobrazbo, drugi je nimajo. Eni smo lepi, drugi so grdi. Eni smo verzirani v kemiji, drugi pa v čiščenju odtoka. Če si srečan z eno gredico, grdim videzom, neizobrazbo ipd za to ni kriv tisti, ki je drugačen.

ker še ni tam kjer lahko da enkrat bo. vsi smo začeli nekje tam spodaj


Eni so tam tudi ostali.

(hej, mogoče bo rabil še eno življenje, da to dojame - tudi to je možno user posted image )


Tudi če bo v naslednjem življenju osel? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

in zaničevanje, posmehovanje ali oklicanje to za manjvredno - ne vem, ne zdi se mi moralno in etično.


Zaničevanje in po(d)smehovanje sta metodi, ki se ju ti ne izogibaš.

kar se tiče višje umetnosti - dejstvo je, da vsa umetniška dela temeljijo na univerzalni lepoti, ki ni nekaj kar se naučimo, to imamo že v sebi


Vse sami umetniki. user posted image

ker smo narejeni tako, da nam je vse kar izhaja iz harmonije narave in vesolja, všeč. da se to izpilit, samo v nas to že. vsa velika dela slikarjev vsebujejo ta pravila harmonije da tako rečem. tudi neuki kmet bo to dojel, samo povedat ne bo znal zakaj mu je taka slika lepša od tiste, ki jo je narisal en slikar iz sosednje vasi (čeprav - so tudi slikarji, ki sami to dojamejo in uporabijo v svojih delih; brez šolanja). kompozicijsko pa lahko točno določiš fraktalne parametre in fibonaccijevih števil v njej - analiza . torej ni nujno da rabiš znanje da prepoznaš pravo vredno umetniško delo višje umetnosti. če si dovolj subtilen, lahko.


Tudi ti bi določene poste razumela, če bi le bila dovolj "subtilna". user posted image user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 20:21:21   
mateyka
dadd0, zakaj te tako srbi kaj jaz pišem? če je res kar praviš, zakaj zgubljaš čas s komentiranjem mojih besed? jaz se z drugimi pogovarjam - že dolgo veva da se s tabo ne bom, a ne? user posted image let it goooo, pusti me na miru, ok? user posted image

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 21:12:09   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dadd0, zakaj te tako srbi kaj jaz pišem? če je res kar praviš, zakaj zgubljaš čas s komentiranjem mojih besed? jaz se z drugimi pogovarjam - že dolgo veva da se s tabo ne bom, a ne? user posted image let it goooo, pusti me na miru, ok? user posted image


Če se bojiš komentarjev uporabi zasebna sporočila za "pogovor".


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 21:27:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dadd0, zakaj te tako srbi kaj jaz pišem? če je res kar praviš, zakaj zgubljaš čas s komentiranjem mojih besed? jaz se z drugimi pogovarjam - že dolgo veva da se s tabo ne bom, a ne? user posted image let it goooo, pusti me na miru, ok? user posted image


Če se bojiš komentarjev uporabi zasebna sporočila za "pogovor".


a na moje vprašanje zakaj te tok srbi kaj jaz pišem pa ne boš odgovoril?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 23:04:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa sej isto velja za izobraženca. omejenost (človeškega) subjektivnega dojemanja nas vse omejuje na koncu vseh koncev. kako - človeško user posted image


Odvisno o velikosti lastnega dvorišča. Kdor ima zgolj gredico, je hudo omejen. Kdor ima hektarje njiv, mu je gredica smešna. Čeprav se lastniku gredice zdi, da je veleposestnik. user posted image user posted image user posted image





Podnapisi za neukega kmeta?
Ali metafora za filozofa, ki še od blizu ni videl motike?

V vsaki od skrajnosti - odlično, minus pet.

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: razlike med partnerjema
6.6.2011 23:24:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Titul nimaš zato, da ti nekdo ploska zaradi njih, ampak zato, ker ti titule prinesejo tudi razumevanje, vsaj običajno. Moti te lahko edino to, da nečesa ne razumeš, ne more pa te motiti to, kaj drugi mislijo o tebi.

Ali, bolj konkretno, da bo bolj razumljivo - ne moti me, da ne ploskaš, ker hodim v opero, moti me lahko edino to, da določene opere ne razumem.


O ja....precej ljudi jih ima zato......nekateri celo zahtevajo, da se jih po službah naslavlja s titulami in ne z imeni.......si lepijo titule na nabiralnike in jih dajejo v telefonske imenike......


Lahko precej, večina pa ne.

Lahko izhajam it tvojega zornega kota (princip poznane sosedove Francke) - in po tem principu bo titulo izpostavljalo med 10 in 20% ljudi - kar statistično ni večina.

Lahko izhajam iz principa spoznavanja ljudi, kjer je prvi vtis pomemben- ne spomnim se, kdaj se je nekdo zadnjič predstavil, mag./dr./ddr ta in ta. Ampak tukaj je mogoča napaka, ker je posredi še subjektivni spomnim.

Lahko odprem telefonski imenik, odtipkam nekaj najpogostejših priimkov, in poišče mag.e in doktorje.
Od 4415 zadetkov Novak, sta dva Novaka s titulo mag. Tebi se to zdi precej, 0,045%? Ali drugače, koliko konkretno je to, precej? Ne po tvojem občutku, ampak v konkretni številki?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 8:54:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Lahko zdravniku poveš, da izobrazba sploh ni pomembna, ko otroka pripelješ na urgenco.

Nikoli nisem trdila, da izobrazba ni pomembna......posebnih zaslug zgolj za izobrazbo pa ne pripisujem nikomur.......tako kot ne pričakujem, da meni pripisujejo posebne zasluge za svojo izobrazbo......odločil se je, da bo zdravnik, torej pričakujem od njega, da opravlja svoje delo......tako kot pričakujem od učitelja, da uči otroka.....od peka pa pričakujem, da speče dober kruh......od kmeta pa, da ve, kdaj je potrebno pšenico posejati in požeti, da pek lahko kruh speče.......


Pričakuješ da bo zdravnik - zdravnik, pek - pek, učitelj - učitelj. Skratka po takšni logiki je pričakovati, da bo osel - osel. user posted image user posted image user posted image





Ja....ker diploma oz. formalna izobrazba ti definira običajno poklic, en je doktor, en je kmet, en učitelj, en umetnik......in ko grem k peku po kruh, me boli k......, če on razume igro, ki se je nazdanje odvrtela v Drami.....prav tako mi je vseeno, če si je pediater ogledal zadnjo razstavo v muzeju, ko pripeljem k njemu otroka zaradi visoke vročine........

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 8:57:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Pričakuješ da bo zdravnik - zdravnik, pek - pek, učitelj - učitelj. Skratka po takšni logiki je pričakovati, da bo osel - osel. user posted image user posted image user posted image

Ja kaj pa ti pričakuješ - da bo konj? user posted image

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 9:27:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Lahko precej, večina pa ne.

Lahko izhajam it tvojega zornega kota (princip poznane sosedove Francke) - in po tem principu bo titulo izpostavljalo med 10 in 20% ljudi - kar statistično ni večina.

Lahko izhajam iz principa spoznavanja ljudi, kjer je prvi vtis pomemben- ne spomnim se, kdaj se je nekdo zadnjič predstavil, mag./dr./ddr ta in ta. Ampak tukaj je mogoča napaka, ker je posredi še subjektivni spomnim.

Lahko odprem telefonski imenik, odtipkam nekaj najpogostejših priimkov, in poišče mag.e in doktorje.
Od 4415 zadetkov Novak, sta dva Novaka s titulo mag. Tebi se to zdi precej, 0,045%? Ali drugače, koliko konkretno je to, precej? Ne po tvojem občutku, ampak v konkretni številki?


Najprej se opravičujem, ker sem ponovono pozabila izpostaviti, da vsebina mojih postov temelji na moji subjektivni, posplošeni oceni, pridobljeni na podlagi ene 10 primerkov, ki jih sama osebno poznam........user posted image

In sedaj, ko smo (še enkrat) razjasnili, da ne pišem svetovne resnice, ampak podajam zgolj svoje mnenje bom nadaljevala.....

Znanje je veliko orožje.......če ga seveda znaš uporabljati.....do znanja pa lahko prideš na več načinov.....

eden najbolj normalen in izgleda edini družbeno sprejemljivi način je formalno izobraževanje.....višja stopnja končanega formalnega izobraževanja ti baje tudi da avtomatsko sposobnost razumevanja vsega okrog sebe, npr. tudi umetnosti......

potem je še lastno izobraževanje in učenje skozi izkušnje, ki pa družbeno ni sprejemljivo, ker ti ne prinese naziva in te zaradi tega okolica takoj okarakterizira kot snoba.....ker želiš baje biti podoben intelektualni eliti (ljudem s titulami) ki razume npr. umetnost......ti je pa ne moreš razumeti, ker razumevanje umetnosti je izgleda pogojeno samo s procesom formalnega izobraževanja in za intelektualno elito ostaneš kmet, ker se prepustiš pri gledanju razstave ali igre na odru zgolj primitivnim občutkom in se smeješ, jočeš, se sprostiš, brez da bi v bistvu razumel, kaj ti umetnik hoče povedati in se smejal samo takrat, ko se cela dvorana smeje.......

In problem titul kot titul je v tem, da si človek pridobi neko formalno izobrazbo.....titula mu seveda odpre vrata, še posebno v javnem sektorju, ker v gospadarstvu zgolj z njo nimaš kaj dosti delati, za relativno dobro plačano službo (višja je, višja je plača), in človek je ponosen nase in želi, da so še drugi ponosni nanj......skratka, se tak človek kiti s svojim nazivom......seveda moram reči, da niso vsi izobraženi ljudje taki, da bi jim bil pomemben zgolj naziv svoje izobrazbe.......sem pa res več tega kitenja s titulami opazila v Avstriji kot v Sloveniji, čeprav se mi zdi, da že kar pospešeno capljamo za njimi.......

In še enkrat.....to je samo moje mnenje......ni z raziskavo dokazana trditev.....moram priznati, da tudi dvomim, da je bila izvedena kaka raziskava na to temo.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 9:31:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In še enkrat.....to je samo moje mnenje......ni z raziskavo dokazana trditev.....moram priznati, da tudi dvomim, da je bila izvedena kaka raziskava na to temo.......

Če vzameš Ringarajo kot enega največjih forumov v Sloveniji in če po tem posledično sklepaš, da je tukaj navječ raznovrstne populacije, potem je točno ta tema t.i. "raziskava" o tem, kaj komu pomeni izobrazba in kaj komu izkušnje. user posted image

Nenazadnje pa - koga bo izbral pameten delodajalec? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:21:28   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nenazadnje pa - koga bo izbral pameten delodajalec? user posted image




Delodajalec, ki išče nekoga za raznašanje pijače po kafiču, tistega, ki ima izkušnje. Šef klinike, ki išče kirurga, tistega z izobrazbo in ne tistega, ki je ilegalno jemal ledvice ugrabljenih ljudi.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:35:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Nenazadnje pa - koga bo izbral pameten delodajalec? user posted image

Delodajalec, ki išče nekoga za raznašanje pijače po kafiču, tistega, ki ima izkušnje. Šef klinike, ki išče kirurga, tistega z izobrazbo in ne tistega, ki je ilegalno jemal ledvice ugrabljenih ljudi.


in vendar, kljub temu - tisti ki krade ledvice mora vseeno imeti znanje, da jo lahko pravilno ukrade in transportira do želenega pacienta, če ne, mu kaj dosti ta ledvica ne pomaga, ker ne bo zaslužil z njo. in ponavadi so pacienti, ki so pripravljeni plačat za ukradeno ledvico, zelo bogati in tudi izobraženi. samo se bojijo smrti bolj kot kriminalnih in neetičnih dejanj..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.6.2011 10:37:33 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:40:11   
alda
joj jaz nerazgledana kura sem se čist zgubila v tej temi user posted image user posted image ,
in kaj je že hotela vedet avtorica, ko jo je odprla?user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:44:48   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: alda

joj jaz nerazgledana kura sem se čist zgubila v tej temi user posted image user posted image ,
in kaj je že hotela vedet avtorica, ko jo je odprla?user posted image


Da te spomnem: spraševala je ali poznamo star pregovor, ki pravi, da vrana vrani ne izkoplje oči user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?