|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 31 [32] 33   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 9:39:53   
Béatrice
Little Star - pomoje je pa to odločitev iz izkušenj in predvidevanj. Moje osebno mnenje je, da če je z žensko vse vredu, da se zarodki čimprej vrnejo nazaj v "naravno" okolje. Menim, da imajo tako več možnosti, da se normalno razvijajo naprej. Če je zarodek dovolj "močan", potem se bo razvijal tako "zunaj in znotraj". Zato je fajn, da se greje pri tebi! :)
Verjetno je pa od vsake ženske odvisno, ampak to je pa pač loterija življenja, ki jo moraš igrati in sprejeti!

(odgovor članu Little Star)
Neposredna povezava do sporočila: 776
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 13:30:54   
mavrica72
Samo na hitro se bom javila, potem pa grem naprej počivat.
V glavnem, punkcija (še nikoli tako boleča) je za menoj, in pridelala sem 9 jajčnih celic user posted image . Koliko je bilo pa foliklov pa niti nisem vprašala, ker sem komaj prenašala bolečine. Štiri punkcije sem dala že skoz, pa pri nobeni ni bilo tako hudo kot danes. Tako da sem na koncu mogla še na oddelku kakšno uro poležat, ker sem tudi krvavela močno. Ampak, samo da je to menoj, sedaj pa držimo pesti, da se tudi kakšna oplodi.
Transfer imam v ponedeljek 7.3, torej tretji dan.

Little Star - kot vidiš, nisi edina ki si imela ET na tretji dan. Jaz ga imam vedno tako hitro (enkrat celo na drugi dan). Zato nič ne skrbi glede tega da si prehitro dobila otročičke. Jaz tudi pravim, da je bolje, da se grejejo pri nas kot pa zunaj user posted image

(odgovor članu Béatrice)
Neposredna povezava do sporočila: 777
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 15:19:19   
golobica82
o mavrica72 super,user posted image bravo za 9 celic! Naj te jih čim več pričaka.user posted image
Jaz sem imeal prejšnjo punkcijo tudi zelo bolečo, pa me je tud dal še kako  uro ležat na oddelek....
Čimprej okrevaj, pa oglasi se kaj!

(odgovor članu mavrica72)
Neposredna povezava do sporočila: 778
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 18:16:16   
mish
Aha, še to, da folikli niso prazni!
"V vsakem foliklu je tudi jajčna celica. O tem ni dvoma. Pač pa jajčna celica ne plava prosto v tekočini temveč je prisotna na robu folikla, obdana z drugimi celicami in ob razpoku oziroma punkciji se ta jajčna celica, če je primerno dozorela, odlušči v tekočino in jo s tekočino vred vsrkamo v brizgo, kjer jo najdejo biologi ob skrbnem pregledu aspirirane tekočine. Če jajčne celice ni, je bila očitno premalo zrela, v predebelem sloju spremljajočih celic ali drugače ovirana pri luščenju, kar vse kaže na neko neusklajenost med morfološkimi značilnostmi jajčnika med stimulacijo ter biološko pripravljenostjo jajčeca za oploditev."


@Beatrice- najlepša hvala za info. Jutri zjutraj imam 2. UZ, upam da bom tudi jaz kmalu na punkciji, čeprav me je malo strah, ker bo prvič. Ampak vse bomo zdržali, samo da nam uspe, a ne ?
Lep pozdrav vsem, jutri poročam .

(odgovor članu Little Star)
Neposredna povezava do sporočila: 779
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 19:18:48   
Alessia5
Super Mavrica72 - držim pesti da se jih čimveč oplodi.

Mish tudi jaz bom prvič na punkciji, če bom sploh prišla do tja. V nedeljo imam drugi UZ in tako slabe občutke imam, kajti prvi UZ je bil slab.
Saj se tolažim s tem, da je moj menst. cikel mal daljši (da se sčistim) in zato tudi ni bilo na prvem UV kakšnega pozitivnega videnja foliklov. Mislim da se bom verjetno kak dan še morala špikat. Ampak ja, bolje da počakam na nedeljo zjutraj in dam to z glave.


Ali mi lahko katera pove, ali se tudi tako slabo počuti po jemanju Puregona in Dipherelina. Se mi zdi, da bi kar spala in spala in spala.

(odgovor članu mish)
Neposredna povezava do sporočila: 780
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:12:55   
Maja_V.
Mavrica72: user posted image , zdaj pa držimo pestke, da se jih čimveč oplodi! user posted image user posted image user posted image


Imam eno vprašanje: stop injekcija je bila pred 16 dnevi, punkcija pred 14 dnevi in danes je 9. dan po transferju (le ta je bil 5. dan po punkciji)... v prvem postopku sem na 9. dan dobilauser posted image , in ker je danes še nisem, sem iz firbca naredila test...oz. 2... Prvi je bil First sign v jutranjem urinu, ki je pokazal zelo zelo rahlo črtico, ta drug je bil pa digitalni Clearblue, narejen tekom dopoldneva, in je pokazal +. user posted image user posted image user posted image

A mislite, da je to to, ali raje počakam še par dni in ponovim  test (no, to bom tako ali tako naredila še čez par dni)...

Ne upam se prehitro veseliti, da mi ne bo test naslednjič pokazal -, zato me prosim še ne izbrisat iz skupine trepetalk, rada bi bila res sigurna...user posted image , test krvi imam šele 10.3.

Si pa lahko predstavljate moj nasmešek, ko sem zagledala +.


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu mavrica72)
Neposredna povezava do sporočila: 781
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:28:01   
ursi84
Jst bi ti kr čestitala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...to je to...user posted image user posted image user posted image ...UŽIVAJ in ČUVAJ SE!!!!!

Sam povej mi, če si jemala kakšna zdravila za podporo nosečnosti?


_____________________________

28.02.2008 ob 14.25 uri je privekal na svet najin fantek z imenom NEJC !!!!!!!!

Komaj čakamo na II ...........

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 782
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:41:12   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: ursi84

Jst bi ti kr čestitala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...to je to...user posted image user posted image user posted image ...UŽIVAJ in ČUVAJ SE!!!!!

Sam povej mi, če si jemala kakšna zdravila za podporo nosečnosti?



hvala user posted image ... jemala sem utrogestan (oz. ga še) vaginalno 3x2 tbl.
kako pa ti napreduješ?


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu ursi84)
Neposredna povezava do sporočila: 783
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:43:35   
ursi84
Jst mam pa v ponedeljek ETZ user posted image user posted image user posted image

Za zdravila pasprašujem, ker men jih niso nič dali...bi pa šla do svojega G in mu rekla za recept, pa čeprav ga grem iskat v tujino...a misliš, da ga lahko jemljem, brez,da mi dajo v Lj zeleno luč? Sej po moje ne more škodit, kvečjemu koristi lahko user posted image ?!?

hvala user posted image ... jemala sem utrogestan (oz. ga še) vaginalno 3x2 tbl.
kako pa ti napreduješ?



< Sporočilo je popravil ursi84 -- 4.3.2011 20:44:55 >


_____________________________

28.02.2008 ob 14.25 uri je privekal na svet najin fantek z imenom NEJC !!!!!!!!

Komaj čakamo na II ...........

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 784
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:45:52   
Maja_V.
Imam še eno vprašanje za vse, ki ste imele uspešen postopek: ali ste bile od krvnega testa do prvega UZ doma ali ste normalno hodile v službo? Kaj bi priporočale zame: delo je kar psihično stresno in vozim se vsak dan 100 km v eno smer (se pravi 200 km ali še več na dan). Hvala za nasvete.
Upam, da ne sprašujem to prehitro...user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu ursi84)
Neposredna povezava do sporočila: 785
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:49:39   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: ursi84

Jst mam pa v ponedeljek ETZ user posted image user posted image user posted image

Za zdravila pasprašujem, ker men jih niso nič dali...bi pa šla do svojega G in mu rekla za recept, pa čeprav ga grem iskat v tujino...a misliš, da ga lahko jemljem, brez,da mi dajo v Lj zeleno luč? Sej po moje ne more škodit, kvečjemu koristi lahko user posted image ?!?





a si v Lj na postopku? to pa čudno, da ti jih niso dali, ker ponavadi dajo vsem, lahko da so pozabili user posted image in daješ si jih po punkciji do transferja (na dan et ne) in po transferju do testa oz. če prav vem do 3.meseca. To je podpora določeni fazi razvoja zarodka... škodil ti sigurno ne bo! Kaj pa če jih pokličeš jutri dopoldan?


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu ursi84)
Neposredna povezava do sporočila: 786
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 20:57:44   
ursi84

V Lj sem,v postopku z pinguti in mi niso nič dali...še rekla je, da zdej pa brez terapije dalje...tko, da ne vem...si  jih bom kr sama priskrbela, pa kaj bo bo.

Drugače pa sem bila jst v prvem postopku IVF doma do 1.pregleda in potem tudi vso nosečnost...težko fizično delo... user posted image


_____________________________

28.02.2008 ob 14.25 uri je privekal na svet najin fantek z imenom NEJC !!!!!!!!

Komaj čakamo na II ...........

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 787
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:00:31   
Maja_V.


user posted image   
 
AKTUALNO


Sobota, 05.03
barbara31 - punkcija
mish - UZ

Nedelja, 06.03
Alessia - UZ
Béatrice - punkcija


Ponedeljek, 07.03
Ursi84 - ET
Mavrica72 - ET

Torek, 08.03.
a.jrad1 - pregled
 
 
 
OBJEMČKI 
 
      viid, natke, sensi, lisi      
 
 
user posted image

user posted image   T R E P E T A L K E  (beri TESTI) user posted image
 
Maja_V. greje user posted image user posted image
  test 10.3.2011
gagaga greje  user posted image user posted image test
Little star greje user posted image user posted image test 18.03




  user posted image   KANDIDATKE  V  POSTOPKU    user posted image     


  • lučka 25 (4. IVF, dr. Reš)
  • Kimsy ( GKLJ, dr. D, zamrznjenčki)
  • smeška83 ( 1.ICSI, dr.Reš, PO)
  • *rebecca* ( 1.IVF)
  • punsha ( GKLJ, zamrznjenčki)
  • frnikola982 ( 1. ICSI, GKLJ)
  • Beatrice ( 1.IVF, dr.Reš)
  • pokamoka ( 2.IVF, PO)
  • Little Star
  • sensi
  • natke
  • Maja_V. ( 2.IVF, GKLJ)
  • smartika ( 2.IVF, dr.Reš)
  • mish ( 1.IVF, GKLJ)
  • kejt2 ( 1.IVF, GKLJ, dr.Tomaževič)
  • cokla ( 1.IVF)
  • viid ( 4.ICSI, PO, dr.Reš)
  • Aleda ( 1.ICSI, GKLJ)
  • user posted image   KANDIDATKE  ZA  POSTOPEK   user posted image           


  • pika.po (1.IVF, GK LJ, dr. Drobnič) 
  • Tassi1 (6. IVF, MB, prof. Vlaisa)
  • mateja_goljev (6. IVF/ICSI, dr. Tomaževič)
  • Kiwi (3. IVF/ICSI, MB, dr. Vlaisavljevič)  
  • Aljonka (GK LJ, dr. Požlep)
  • palcica_ (2. IVF, GK LJ, dr. Drobnič)
  • metuljci (1. ICSI, MB, dr. Reljič, november)
  • n74 (IVF, PO, dr. Reš)
  • matejka78 (1. IVF, MB, dr. Reljič)
  • Loremi (3. IVF, GKLJ)
  • Barbara31 (2. IVF, GKLJ)
  • nhaya (3. IVF, dr. Reš)
  • Selena78 (5. IVF, dr. Reš)

  • mausikaa (2. IVF, dr. Reš)
  • skuštrana suzi (5. ICSI, MB, dr.Gavrič-Lovrenc)
  • Buska (4. ICSI, PO, dr. Reš)
  • D0aisy (6. IVF, dr. Reš)
  • Krashi (2 IVF, GKLJ)
  • honey (2. IVF, GKLJ, dr. Ban)
  • Teja K (dr. Reš)
  • Mina83 (1. IVF, GKLJ)
  • Klavirka (4. ICSI, GKLJ)
  • Zarjaa (2. IVF, GKLJ, dr. Pintar)
  • JEŠA (IVF, GKLJ, dr. Drobnič)
  • HANYBANY (IVF, GKLJ)
  • Rielka (2. IVF, GKLJ)
  • golobica82 (2. IVF, PO, dr. Merlo)
  • upanje81 (mild protokol)
  • elle7 (1. IVF, MB) 
  • titty (3. IVF, GKLJ)
  • nanika 1 (3. IVF, GKLJ)
  • Elysabeth (4. IVF, dr.Reš)
  • martin6 (zamrznjenček, GKLJ)
  • spominčica (4. ICSI, dr.Drobnič, GKLJ)
  • mausikaa (3. IVF, PO)
  • februar 202 (5. IVF, GKLJ, čaka operacijo mioma)
  • julija30 (2. IVF, MB)
  • nana7 (2. IVF, GKLJ, dr. Zorn)
  • sandra74 (1. IVF, MB)
  • energija80 (2. IVF, GKLJ)
  • majalina (2. IVF, GKLJ)
  • jael (2. IVF, dr.Reš)
  • ursi28 (1. IVF)
  • vrtnica.m (3. IMSI/ICSI, GKLJ, dr.Bokal)
  • latka (2. ICSI, MB)
  • Ksenya (2. IVF, MB)
  • Anonimen (Vita) (2. IVF, GKLJ)
  • Aljonka (5. ICSI)
  • športnica (3. IVF, MB)
  • drejčy (2.IVF, MB)
  • aja12 (4.IVF, GKLJ, dr. Drobnič)
  • ursi84 (1. IVF, GKLJ)
  • anabanana (2. IVF, GKLJ)
  • waiting (2. IVF)
  • lučkamučka (2. ICSI)
  • mucamica (2. IVF, MB)
  • šopka (4. IVF, GKLJ, dr.Ribič)
  • olana (2. IVF, dr.Reš)
  • spomladančica (IVF, GKLJ)
  • spelka12 (zamrznjenčki, dr. Reš)
  • misojka (4. IVF, dr. Reš)
  • Reby (3. IVF, dr.Reš)
  • miklarom (zamrznjenčki, MB)
  • tinas (2. IVF-PGD, GKLJ)
  • trolika (2. IVF, GKLJ)
  • nana7 (3. IVF, GKLJ, dr.Zorn)
  • lisi (1. IVF, PO)
  • beba75 (3. IVF, MB)
  • upam (1. IVF, PO, dr.Reš)

 user posted image user posted image user posted image
 
sayuri, pf, Gloria, Amelia, Goldfish, Mijavček, Konina, Hope2, Abra, Pinky36, Gigi1, Nokes, Sonček33, Zvezdica, Hedviga, Dakec, Ledenka, Jazzz27, Sonček85, Goldy, Reby, Kicsi, Mlinčkovi, LaraLight, Shuka, mojsonček, anci banci, Lučka25, Bumo, obayifo, Špelka12, Krucefiks, Serendipity, Oktavija, marjetka cvetka, Stijan, Blanč, Shadow, Kalina, Libi, Grethy, Dajamaja, Bozza, Gigi, DaisyE, Želvica99, Zarja, Mlinček, folikel09, miška73, cari, jona3, julia1, Metulj, Andreja07, Miklarom, Kimsy, a.jard, Punsha, Lana08, Gapiii27, Loremi, Protina, Lana70, n74, cukica, Tinkamiška, Bozza, Kajsica, BarbiG, Tanja_Jes,  Rojena77, Pikovit, Bit, hektorina, coala

Statiska uspešnost  (borke ki sodelujejo na RR):


Mesec    Št. bork v pos. do testa      Št. Nosečk             Uspešnost

 
 
                            


Kalkulator izračuna PDP po IVF oz. ICSI: http://www.ivf.ca/calcu.htm
Znaki hiperstimulacije:
http://med.over.net/forum5/read.php?67,4215040,4215086#msg-4215086
Vse pomembne zadeve glede postopkov IVF in ICSI: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2696207
Lekarne na meji:  http://www.farmacistitrieste.it/farmacie_elenco.php
Naročanje na GK:
narocanje.spec.gin.amb@kclj.si

Tel. št. oddelka SIII na GK/LJ: 01/ 23 23 048
Naročanje v MB: 02/ 321 24 62 (za posvet)


 
 
  NOVE NOSEČKE JANUAR/FEBRUAR  
 
pokamoka    user posted image   (PO)
*rebecca*  user posted image     (LJ)
drejčy    user posted image        (MB)
lučka25     user posted image   (PO)
frnikola 982  user posted image   (LJ)
punsha user posted image
smeška83  user posted image


 
 
Dekleta in fantje, za preglede, UZ-je, punkcijo, ET, karkoli tud žurke, vpisujte ODEBELJENO, PODČRTANO in v drugi BARVI napisano od ostalega teksta. Kateri tega ne bo naredil/a, ga/jo lahko "pomotoma" spustimo, pol pa da nau kake zamere, ker ni vpisan/.





_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu ursi84)
Neposredna povezava do sporočila: 788
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:03:20   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: ursi84


V Lj sem,v postopku z pinguti in mi niso nič dali...še rekla je, da zdej pa brez terapije dalje...tko, da ne vem...si  jih bom kr sama priskrbela, pa kaj bo bo.

Drugače pa sem bila jst v prvem postopku IVF doma do 1.pregleda in potem tudi vso nosečnost...težko fizično delo... user posted image



aja, kako je pa pri zamrznjenčkih, pa ne vem, ampak po moje, da ne bi smelo škoditi...
kdaj približno pa je potem prvi pregled? hvala za ves info, pa vso srečo v ponedeljek!!!


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu ursi84)
Neposredna povezava do sporočila: 789
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:04:11   
vesper
maja.v jaz bi ti kar čestitala user posted image user posted image user posted image
lepo lepo in mirno user posted image ti želim, iz srca user posted image

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 790
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:07:28   
ursi84
IZVIRNO SPOROČILO: Maja_V.


aja, kako je pa pri zamrznjenčkih, pa ne vem, ampak po moje, da ne bi smelo škoditi...
kdaj približno pa je potem prvi pregled? hvala za ves info, pa vso srečo v ponedeljek!!!




Prvi pregled imaš 14 dni po krvnem testu, gor v Lj...vsaj jst sem ga imela user posted image

Hvala user posted image


_____________________________

28.02.2008 ob 14.25 uri je privekal na svet najin fantek z imenom NEJC !!!!!!!!

Komaj čakamo na II ...........

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 791
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:09:44   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: vesper

maja.v jaz bi ti kar čestitala user posted image user posted image user posted image
lepo lepo in mirno user posted image ti želim, iz srca user posted image


ful hvala user posted image , jaz pa tudi zate močno držim pesti in upam, da se bo vse izteklo tako kot se mora!


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 792
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:28:52   
frnikola982
Maja_V., Č E S T I T A M user posted image , narava že ve, kaj dela :)
Kako smo smešne vse skupaj, pa prestrašene in v nevednosti ... Jaz še zdaj ne morem verjet, da sem res user posted image  in se kar ne upam preveč veselit, dokler ne vidim utripat  user posted image  in user posted image  
UZ je 14 dni po krvnem testu. Glede Utrogestana pa tole: jaz imam UZ 15.3., Utrogestana pa samo še za 3 dni. Sestra mi je rekla, da je to vse in da ga ne dobim do 3 mesecev... tako da je verjetno od vsake pacientke posebej odvisno, kako ji predpišejo.
Lep vikend vsem!

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 793
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
4.3.2011 21:43:46   
konina
Tukaj ena stara borka. Včasih vas malo prečekiram in vas tiho vzpodbujam. Oglasila sem se pa zaradi ursi84. Moja dva pingota sta stara dobri dve leti. Tudi jaz sem imela postopek brez stimulacije kot ti. In potem nič podpore po ETZ. Meni so razložili, da je tako bolje, da ne mešajo zraven z zdravili. In uspelo je. Pred tem pa v enem izmed prejšnjih postopkov s stimulacijo in podporo pa ni uspelo. Moje mnenje je, da se jim prepusti in jim zaupaj. Če pa nisi sigurna pa pokliči in vprašaj.

Lp, Ninauser posted image user posted image

Čestitke vsem nosečkam in srečno vse trepetalke!


_____________________________

23. 1. 2002 sva postala najsrečnejša človeka na svetu. Dobila sva Nevo.
10.11. 2008 sta za nas posijala dva sončka. Erazem in Gašper sta se nam pridružila.

(odgovor članu frnikola982)
Neposredna povezava do sporočila: 794
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 8:45:48   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: frnikola982

Maja_V., Č E S T I T A M user posted image , narava že ve, kaj dela :)
Kako smo smešne vse skupaj, pa prestrašene in v nevednosti ... Jaz še zdaj ne morem verjet, da sem res user posted image  in se kar ne upam preveč veselit, dokler ne vidim utripat  user posted image  in user posted image  
UZ je 14 dni po krvnem testu. Glede Utrogestana pa tole: jaz imam UZ 15.3., Utrogestana pa samo še za 3 dni. Sestra mi je rekla, da je to vse in da ga ne dobim do 3 mesecev... tako da je verjetno od vsake pacientke posebej odvisno, kako ji predpišejo.
Lep vikend vsem!


hvala! ja, saj jaz se tudi za1x še ne upam veseliti preveč, sicer bom zelooo na tleh, če se stanje spremeni. Trepetale bomo pa tako vse vsaj tam do 3.meseca user posted image .
Saj jaz tudi glede Utrogestana ne vem točno, meni ga že zdaj zmanjkuje, bomo videli. A si ti tudi doma v tem času ko čakaš na UZ? Se pa vlečejo ti dnevi, kajne?user posted image

< Sporočilo je popravil Maja_V. -- 5.3.2011 8:46:27 >


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu frnikola982)
Neposredna povezava do sporočila: 795
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 9:46:08   
mavrica72
IZVIRNO SPOROČILO: Alessia5

Ali mi lahko katera pove, ali se tudi tako slabo počuti po jemanju Puregona in Dipherelina. Se mi zdi, da bi kar spala in spala in spala.


Jaz sem imela isto stimulacijo kot ti, pa sem bila tudi bolj zaspana. Pa za razliko od drugih zdravil, so me po Puregonu jajčniki začeli boleti že zelo hitro - ampak potem bolj ko se je približevala punkcija, manj sem jih čutila. Zadnje tri dni sem že mislila da je vse popokalo, ker ni bilo "ne duha ne sluha" o kakšnem špikanju spodaj. No, imam pa sedaj po punkciji zato bolj močne bolečine user posted image .

Maja_V.  jaz tudi mislim, da ti lahko že čestitam user posted image user posted image . Ti se kar veseli in uživaj, čeprav vem, da malo strahu bo še vedno prisotnega. Ampak kar pogumno naprej user posted image

(odgovor članu Alessia5)
Neposredna povezava do sporočila: 796
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 10:11:38   
Alessia5
Mavrica72, vse bo dobro. Saj vem da sem bila sinoči malo negativna. In poem se mi je še sanjalo ponoči od tega postopka. user posted image user posted image user posted image . Ampak bo. Danes sem vzela zadnji dve špiki in čakam na jutri, da vidim napredek. Počivaj in ne naprezaj se. Reci boljši polovici, da naj lepo poskrbi zate. Moj že user posted image  zame. Tako se boji, ko me gleda ko se špiknem. Jaz se mmu pa samo malo posmejim in mu rečem da je vse ok in bolje če bi me on user posted image user posted image user posted image .
maja.v jaz bi ti tudi kar čestitala user posted image user posted image . Želim ti mirno user posted image  in predvsem brez stresa.
Kar se pa tiče vožnje v službo in tudi samo službo, samo pojdi k ginekologu in naj te da na bolniško. Mislim da bo najbolj pametno za tebe in tvojega user posted image

< Sporočilo je popravil Alessia5 -- 5.3.2011 10:12:26 >

(odgovor članu mavrica72)
Neposredna povezava do sporočila: 797
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 10:41:49   
Goldy
Še ena stara borka se javlja. No, uspelo je decembra, tako da sem že v 15 tednu....user posted image Čestitke vsem novim user posted image , pestke pa za vse ostale!!!user posted image

Utrogestan - prejšnja leta smo ga dobivale do UZ oz. do UZ pri svojem G, potem pa ti je tvoj G napisal recept za Dabroston. Zdaj pa je drugače, Utrogestan dobiš, kolikor ga dobiš, ga ni niti do prvega UZ, lahko pa rečeš svojem osebnem zdravniku ali pa svojem G, da ti napiše recept in ga je jemlješ nekje do 13t. U potem kupit v eni izmed MB lekarn ali pa v Kranju ,ali pa v tujini, stane pa malo čez 8 eurov. Je pa tako, da Pušenjak pravi, da v 99% ne pomagala, ostalem 1% pa. Tiste, ki imate kakršnekoli izcedke verjetno pomaga. U daje podporo zarodku, dokler posteljica ne prevzame svoje vloge, to je nekje okrog 12-13t. Jaz sicer nisem v nobeni nosečnosti imela težav z izcedki, vendar sem U skozi jemala. Vem pa tudi, da U dajejo tudi v kasnejših tednih v podporo nosečnosti, če je to potrebno.

Maja_V - jaz sem bila doma do prvega UZ, pravzaprav sem ves čas na bolniški, tako v prvi kot sedaj v drugi nosečnosti. Misilm, da je to to!!!user posted image

Upam, da niste jezne, ker sem se malo vsilila na to temo. user posted image

Srečno vsem!!!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Alessia5)
Neposredna povezava do sporočila: 798
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 10:48:27   
nhaya
Maja_V čestitke tudi od mene user posted image user posted image .

Jaz pa sem imela UZ v petek..in je rekel Reško, da je endometrij ok, tako da imam v torek, 8.3. ETZ.
Zdej me pa neki "skrbi"..rekel je, naj prideva oba..ampak midva že sedaj veva, da moj ne bo nikakor mogel z menoj (službeno v tujini)..A mislite, da bo kaj kompliciral, da bo kaj "narobe"? Je bila že katera kdaj sama na ET(ali ETZ)?

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 799
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
5.3.2011 11:01:58   
Maja_V.
Mavrica72, Alessia5, Nhaya in Goldy: vsem hvala! user posted image user posted image
Goldy: itak da nismo jezne, še vesele smo kakšnih nasvetov in podatkov! Hvala.user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  29 30 31 [32] 33   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 31 [32] 33   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?