|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 15:25:46   
m_m
ja kalbo zdej sem se spomnla... kak je blo pr men pa pr sestri. Men skor prepovedal izhode. Prvič v prvem letniku SŠ, pa na 4 mesece enkrat. Celo SŠ je naneslo 10krat. Normalno da sem gledla kaj delam, da so mi še pustli kdaj it, ker so me hodl ob enih zjutri iskat. Pol se mi je pa sfuzlalo v prvem letniku faksa... Pr sestri je drugač. ona je ven hodla že v OŠ, v SŠ pa gre lahk svako soboto, pa tega niti ne izkoristi vedno.

Js mislim, da je otroke najbolš naučit da se znajo sami odločat, po svoji pameti - da vejo kaj, kdaj, s kom, kje... (kaj je alkohol, kaj povzroča, posledice prevelikih količin, nazorni primeri iz okolice...) Naša naloga kot starša je, da jih naučiš čim več in da smo opora, tudi če ga kdaj polomijo. Da jih ne lovimo še preden bi morebiti padli (ne niti slučajno ne smeš pit in pol ga zalezuješ, brskaš po njegovih stvareh, zaslišuješ znance, gostinske delavce...). Tu je pol stvar zaupanja. Če ne drugega zaupanje v sebe, da smo dali kar se da največ od sebe in v otroka, da se bo pravilno odločil. Pravilno pač glede na naše vrednote. Ni nujno da bo otrok mel iste. Će nam rata privzgojit jim lastno mnenje (aha ti piješ, jaz pa danes ne bom pač zato ker... 1.000.000 razlogov: ni želje, škoda dnara, mi ni, zadnič mi je blo preveč slabo...) je to največ, kar lahko nardimo.

Mal filozofiram, sam mi je pa pasalo, da se si vsaj skristalizirala misli.


PS: en sosed, sin, je mel ful rad sladoled, pa mu je fotr kupu celo kišto lučk, kornetov, vsega, ker mu je mali skos težil: ati, ati, dej mi kup sladoled. Pol je pa sdtarmu utrgal in je malega tuk založu, da ni mogu več. Še silil ga je: na tega še nisi, pa ta je tut dobr... Tamalmu se je sladoled tak zameru, da ga par let ni povohal.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 16:15:35   
wawa
No zdaj vidim, da moje mnenje ni osamljeno.......

Ko sem še malo razmišljala, sem se vprašala nekaj, recimo kaj pa je mene odvenilo od tega da bi poizkusila oziroma uživala kaj drugega kot alkohol, ne vem?!?!?!?

Ampak M_M kot si rekla, važno je da jih naučimo da se bodo znali sami odločati, da jim pokažemo tudi to da ima vsaka odločitev posledice tako slabe in dobre....

Ha ha ha nikoli ne bom pozabila svojega prvega mačka....mami je dobro vedela zakaj se gre, ampak nič kreganja ni bilo.....no le kako bi rekla, pač sem morala ob 8ih zjutraj z njo v trgovino meni pa slabo ko :hudicek:, nakupiti je bilo treba veliko več kot je bilo dejansko potrebno, potem je bilo seveda treba pospraviti stanovanje , meni slabo ko :hudicek:.....no naslednjič mi ni bilo toliko do mačka!!!!!

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 16:31:45   
petra.horzi
:)jz ne pijem alkohola (več) že ene dve leti al pa še več
k sm začela vn hodit (15let) sn pila, sm bla tud dostkrat fuul pijana, pol se mi je pa alkohol zagabu in zdej mi ni bolj bednega občutka kot bit pijan
sej sm spila kakšen malibu z mlekom-ker mi je okus tok ful dober in ga brezalkoholnega pač ni:)
vina sploh ne pijem edin marca sm probala v eni vinski kleti mal belga (ker pač "moraš")
zdej pa sploh ne pijem nič:)
moj :love: pije pivo, ko greva na pijačo popoldne, če vozi več kot enega ne spije, pijan je bil pa trikrat odkar sva skupi
nazadnje k sva bla na morju-sm mu jz skor ukazala nej si mal privošč, ker jz pač nimam izpita in tud če sva šla žurat ni smel pit ker je vozu
mu pa sede vsake tolk (1xna let) se ga napit tko da na morju je mel pa idealno priliko, ker sva bla v prikolici in mu ni blo treba nikamor vozit
pa nimam čist nč proti da pije alkohol (če sm mu še jz rekla), vem da ma pivo rad-mu je dobr in ga pač pije

če bi se ga pa vsak tedn nacejal, bi blo pa mal drugač:):)

aja pa pršut jz jem-pravjo da če je kupljen da nima kej bit, mal bol rizični so domači:)

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 19:49:20   
Anonimen
Kaj pa če pogledamo z druge strani. Veliko ljudi, ki so blazno labilni, recimo, da jih razmere privedjo celo do tega, da delajo samomore, NE MORE postati alkoholik, pa če bi še tako radi. It's in the sistem.
Oče moje mame je bil alkoholik. Imel je pet otrok. Dva izmed njiju sta postala prikrita alkoholika (pa zanimivo - bila sta zdravnik in psihologinja, pa tudi zanimivo - prav onadva sta že umrla), trije pa ne.

(odgovor članu m_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 20:18:48   
Joe
Brez teoretiziranja ob vsaki doma spečeni pici iz zmrzovalnika odprem Gren (pollitrski pivski napitek iz Laškega z 1,7% alkohola) in ga spijem vsaj pol. K pici in včasih kar tako na izletu mi paše 100/h. Nazadnje se je zgodilo, da nisem imel Grena, ampak le navadno pivo. Spil sem celega in bil pijan (brez heca), navkljub pici. Včasih (dvakrat mesečno) si tudi naredim špricer ali 1 dcl vina in ga spijem zaradi golih luštov. Če grem v petek ven, spijem bambus, da se vklopim v ples.

100 drugih, nevarnejših stvari obstaja. Vino in pivo v zgornjih količinah menda res koristita. Verjamem, da delam pravilno, in starejši ko sem, bolj verjamem. 8)

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   Jaz nočem, ti ne smeš...
9.8.2005 22:22:00   
CatJa
Jaz se lahko v bistvu v celoti podpisem pod wawin post.

(odgovor članu m_m)
Neposredna povezava do sporočila: 56
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?