|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gremo v šolo 2011
26.1.2011 13:10:46   
aleži
Pozdravljene,

Kako ste? Dobrodošle nove mamice!

Tudi mi nimamo še vabila, pa sem vseeno dala user posted image , ker itak ga bomo dobili kmaluuser posted image  
Tudi na spletni strani od OŠ ni še nič napisano!

Katrin: uauuu boš imela lep Valentinov dan in si ga boš kar zapomnila.

Špacka: pa si se oglasila. No super, da je Lina sprejela, da ne bo z istimi sošolci. Drugače, kako si? Ogalsi se kaj!user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: rumba

Ko je sin šel v prvi razred, smo starši vrtčkarjev dali prošnjo, da ostanejo v šoli skupaj v istem razredu. No, tako je celotna vrtčevska skupina, ki je šla v šolo, ostala skupaj. Sedaj lahko rečem, da to ni ravno najboljše. Razredničarka je imela na začetku kar probleme, saj tako velika povezana skupina (12 otrok) deluje zelo homogeno, težko so medse sprejeli "outsiderje" in so se že ne začetku pogrupirali v dve skupini. Tekom leta se je sicer lepo uredilo, predvsem po zaslugi močne volje razredničarke. Danes je moj sin najboljši prijatelj s fantoma, ki sta prišla iz drugega vrtca. Opažam pa tudi pri ostalih, da so se te prijateljske vezi kar razpršile, tako da sklepanje novih prijateljstev niti ni tako hudo. 


no, zaradi tega na naši šoli delijo otroke iz vrtca. Baje se to dogaja nekje kakih 8 let nazaj, ker so ugotovili tako kot ti in tvoja razredničarka, da so se delale skupinice otrok.... no, tako mi je pripovedovala ena mamica 11 letne punčke. On tudi ve, da ne bodo vsi skupaj iz vrtca, zaenkrat mu skušam dopovedat, da bo spoznal nove sošolce.... odrezalo se je dobro!

Sem vse prebrala: o šilčkih (sploh nisem vedla stvari). Jaz sem imela v mislih navadnega oz. takega,da šiliš noter. Eh, se vidi, da ne bom komplicirala user posted image


Seznam bom popravila ob priliki!

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Gremo v šolo 2011
26.1.2011 20:49:09   
teta beta
Ste pridne s pisanjem... sem komaj vse prebrala za nazaj. Mi še tudi nismo dobili vabila.
Kar se tiče onih spretnosti, ki jih je ena omenila, pa naši še kar gre, le še ritko se mora naučit v redu obrisat. Šiljenje obvlada že dolgo (že tudi naš mali, 2.5 let), vezalke že tudi mislim da kako leto, mogoče dlje. Aja, no, morali bomo še pa delati na "ne vpadanju v besedo", "poslušanju" itd. user posted image Tukaj pa šepa... user posted image


_____________________________

Ko si srečen, daj z dlanjo udari v dlan...

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Gremo v šolo 2011
26.1.2011 20:59:48   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: teta beta

Aja, no, morali bomo še pa delati na "ne vpadanju v besedo", "poslušanju" itd. user posted image Tukaj pa šepa... user posted image



Mi tudi user posted image .
Sem pa na govorilnih v vrtcu izvedela, da tam pa nikoli ne izstopa, ne skače v besedo, posluša, vse pospravi, ... Sem vmes preverila, če govoriva o isti Lei user posted image .

Glede poznanstev: v šolo, kamor bomo vpisali Lea pridejo otroci iz treh različnih vrtcev in praksa je, da dajo vsakemu na vpisu možnost, da si izbere dva prijatelja, s katerima bi želel biti skupaj v razredu. Te želje potem tudi upoštevajo.
Število skupin pa je odvisno od števila otrok. Pred 4. leti, ko smo vpisali Jana, so bili ravno na meji med 2. in 3. skupinami. Če bi se vpisal še en otrok, bi presegli max. in bi bili trije manjši razredi, zdaj pa so nagužvani v dver razredih po 26 otrok user posted image . Bomo videli, kako bo letos...

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Gremo v šolo 2011
27.1.2011 15:08:08   
mml



IZVIRNO SPOROČILO: teta beta

Kar se tiče onih spretnosti, ki jih je ena omenila, pa naši še kar gre, le še ritko se mora naučit v redu obrisat. Šiljenje obvlada že dolgo (že tudi naš mali, 2.5 let), vezalke že tudi mislim da kako leto, mogoče dlje. 
 

...hmmm....a to morajo obvladati????
Pri nas jih ne...no brisanje ritke nekako gre, čeprav po novem rajši kaka doma  user posted image   , ker imamo mokre robčke za brisat rito...
Šiljenje...doma imamo baterijski šilček, tako da to verjetno ne šteje user posted image , v vrtcu pa nimam pojma...
Čevlji so vsi na ježke ali zadrgo, tako da se z vezalkimi še nismo pogolobljeno ukvarjali...

Sem se pa danes dogovorila, da bomo vpis opravili po našem smučanju in koncu počitnic...kar pomeni marca...
Verjetno je pa dobro, da prej oddam prošnjo na šolo kamor želim, da bi Manca hodila... ah do septembra bom že pogruntala kako in kaj user posted image ... 

_________________








_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu teta beta)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Gremo v šolo 2011
27.1.2011 20:32:27   
diva 4
Včeraj smo dobili obvestilo , da je vpis na naši šoli 3. februarja. Sestanek za starše in delavnica za otroke pa v juniju. Tako , zdaj pa gre zares user posted image .

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Gremo v šolo 2011
27.1.2011 21:17:48   
Rubin.
O Diva pri vas bo pa hitro user posted image .

Teta beta, smo prave skupi a ne user posted image . Pa sej fajn. Upam, da bo tako tudi ostalo, da si bomo lahko izmenjavale mnenja in informacije.

Ja mislim, da poslušanje je v večini težava. Kakšen stavek, dva še gre, potem pa mora že sam tudi nekaj zraven povedat a ne user posted image . Mi smo, odkar hodi logopedinji, zelo napredovali v vseh področjih. Z tem mi, mislim, vsi trije. Ker prej sem mi je vedno nekako zdela premajhna, pa ni še čist vredu govorila, pa 100 izgovorov sem našla, sedaj pa smo po njenih navodilih, postali dosledni. In kadar govori nekdo drug, mora počakat, da pride na vrsto. In zdanjič, je rekla atiju: na vpadaj mi v besedo, sedaj jaz govorim user posted image . Ampak je imela prav. Ker ko pa ona govori, pa jo tudi morava midva poslušat. In nekako nam kar gre. Pa da se ne preseda, da sedi na miru idp.

Me pa zanima, glede branja. Mogoče tiste, ki že imate otroke v šoli, pa seveda naša ljuba Katrin user posted image , lepo prosim za odgovor. Ker je naša gdč. zelo brihtna (besede njene logopedinje) in da si lažje predstavlja kaj je prva črka in kaj zadnja v besedi, nam je logopedinja dala vajo, da zraven stvari nalepimo besede. Torej zraven ure, sedaj visi tudi listek, na katerm piše URA. Ja prav zanimivo dekoracijo imamo user posted image . Tako naj bi se tudi naučila brati, glede na to da pozna vse črke, je rekla, da bi to bilo zelo fajn. No, da ne nakladam več, zanima, a se na tak način uči brati? Da se zapomni cela beseda? Meni se ta vaja zdi zelo fajn in jo izvajamo. Samo nekje v spominu imam, da smo se mi učili črke, recimo A, N, M in potem iz teh sestavljali besede MA_MA in se na ta način učili brati. Ali pa me spomin vara. Čist tako za firbec me zanima.
Fora pa je v tem, da je sedaj vajo, ki jo je dobila za nalogo: poveži besedo z sliko, obvlada v nulo in res zgleda, kot da bere, ker besedo, ki jo poveže prebere. Eh, upam, da ste razumele kaj sem želela povedati. user posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Gremo v šolo 2011
27.1.2011 22:11:40   
Katrin
Pozdravljene vse nove mamice user posted image Sem v gužvi, je konec 1.ocenjevalnega obdobja in imam ogromno administracije ...

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Me pa zanima, glede branja. Mogoče tiste, ki že imate otroke v šoli, pa seveda naša ljuba Katrin user posted image , lepo prosim za odgovor.


Ljuba? user posted image user posted image user posted image Hvala user posted image

Gre za metodo, ki jo uporablja konvergentna pedagogika in JA, kot si opazila, je učinkovita. Zelo učinkovita. Gre za celosten pristop k opismenjevanju. Tu gre sicer še korak dlje, ko zagovarjajo, da naj bi se otrok naučil najprej male pisane črke, ... no, da ne bom predolga. Stvar je precej obširna, a meni zelo všečna user posted image

Naš izobraževalni sistem sicer ni tako naravnan, pa nič zato. user posted image Važno, da ste vi zadovoljni z rezultatom in napredkom user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Gremo v šolo 2011
27.1.2011 22:14:21   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Fora pa je v tem, da je sedaj vajo, ki jo je dobila za nalogo: poveži besedo z sliko, obvlada v nulo in res zgleda, kot da bere, ker besedo, ki jo poveže prebere. Eh, upam, da ste razumele kaj sem želela povedati. user posted image


V bistvu gre v tej fazi za prepoznavanje črk, besed in ne branje, a tudi to pride user posted image


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 9:15:17   
rumba
Rubni., to metodo zapisovanja besed pod predmeti, je izvajala nasa prva vzgojiteljica v vrtcu in to že prvo leto (1-2 leti stari otroci!). Zanimivo, a otroci so si res zapomnili zapis in ga že hitro prepoznali in povezali s predmetom. Tudi meni osebno je bila ta metoda super. Žal smo potem vrtec zamenjali....

Kar se pa samega branja v šoli tiče, pa je pri nas tako, da morajo brati izrecno po zlogih in jih med seboj povezovati. Besedo morajo "vleči", torej jo ne "kar povedati", sicer ni prav. Torej, četudi otrok besedo prepozna, jo mora še vseeno počasi povleči zlog za zlogom. Verjetno pa je spet odvisno od učiteljice in njenega pristopa.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 9:55:42   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: rumba
Kar se pa samega branja v šoli tiče, pa je pri nas tako, da morajo brati izrecno po zlogih in jih med seboj povezovati. Besedo morajo "vleči", torej jo ne "kar povedati", sicer ni prav.


Ja, tako mi zdaj delamo, ker jo to zanima in tudi počasi že dojema, kako to gre. Meni osebno (seveda pa nisem iz profesije) je tak način tudi najbližji.

So pa pri nas v vrtcu tudi prakticirali z nalepkami, še posebej pri imenih. Da so otroci prepoznali svoje ime že zelo zgodaj.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 28.1.2011 9:56:08 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 18:57:28   
Rubin.
Katrin oprosti izrazu user posted image , vendar odkar te je Aleži "razkirnkala" imam občutek, da te obremenjujem.

Hvala za razlago. Sej mi smo pač tako naredili, kot je predlagala, ker mi je logopedinja zelo všeč in ima tudi dobra priporočila, nisem dvomila v njen predlog. Zaradi trenutnih razmer, tja hodi z atijem, zato je ne morem osebno vprašati zakaj je to predlagala, pa sem izkoristila priložnost, pa tu pobarala user posted image .

Rumba, zanimivo a ne? Prav tako sem se jaz vprašala, zakaj imajo imena na stolčkih, sej ne znajo brat - pri 3 letih, pa so rekli, da si vseeno zapomnijo. Nisem pa vedela, čemu to služi? Ker se mi je zdel tak način učenja branja tuj. Mi smo brali po zlogih. Zanima pa me eno. Kaj pa če otrok že zna brati. A mora tudi brati po zlogih? To se mi pa ne zdi logično.

Nika, ta metoda po zlogih pa pri nas še ne gre, oz. je niti ne prakticiramo, ker še ni dojela, tako kot tvoja. "Bere" pa sedaj cele besede user posted image  (po zg. metodi), zgleda sicer ful kulsko, ampak vem, da to ni to.

Imejte se fajn čez vikend, nekaj nam obljubljajo sonček, bi bil že čas po tej megli.


(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 19:26:11   
Katrin
Pa je petek user posted image user posted image

rubin: ne, ne, nič me ne obremenjuješ user posted image user posted image user posted image Več glav več ve:)) Če je v moji moči, rada "pomagam" user posted image

Lep vikend vsem,

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 20:35:10   
benika
No evo, mi vabila za vpis NE dobimouser posted image . Je bilo danes v časopisju, da so vpisi 9. in 10. februarja popoldne.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 21:36:26   
Rubin.
Benika a šparajo? Mislim, vsi pa tudi ne berejo časopise. Čudno, no verjetno je že po pravilih, drugače se tega ne bi poslužli.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 21:57:15   
Nika v službi
Uf, Benika, to je pa res čudna politika... še od nikogar nisem slišala, da ne bi dobili uradnega vabila. Očitno res šparajo. No, glavno je, da vas je obvestilo doseglo, verjetno pa bo prej ko slej tudi kaj na spletnih straneh šole. Mogoče delajo po principu, da potem povabijo samo tiste, ki ne pridejo na vpis. Tako imajo manj stroškov.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:01:56   
benika
Nika, a veš, kako sem izvedela? Moja soseda je učiteljica na naši OŠ in sem ji poslala sms, kdaj dobimo vabilauser posted image Tudi na spletni strani ni nič, sem pa poslala en mail ravnatelju, kdaj lahko pričakujemo uradno vabilo k vpisuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:02:37   
bumerang
V nobenih pravilih ni, da mora šola poimensko obveščati starše otrok, ki so šolski novinci. Starši so po zakonu svoje otroke dolžni vpisati v šolo in se pozanimati, kdaj so vpisi.
Glede na to, da vsaka šola podatke o vpisu objavi na svojih oglasnih točkah poleg objave v javnih občilih, verjetno ni tako težko narediti tistih par korakov in se pozanimat o vpisu.

Še v življenju nisem doživela, da bi šola šolske novince vabila na dom z vabili!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:04:04   
benika
Bumarang, imaš bodočega prvošolčka doma?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:05:09   
bumerang
Zakaj vprašaš?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:07:26   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

V nobenih pravilih ni, da mora šola poimensko obveščati starše otrok, ki so šolski novinci. Starši so po zakonu svoje otroke dolžni vpisati v šolo in se pozanimati, kdaj so vpisi.
Glede na to, da vsaka šola podatke o vpisu objavi na svojih oglasnih točkah poleg objave v javnih občilih, verjetno ni tako težko narediti tistih par korakov in se pozanimat o vpisu.

Še v življenju nisem doživela, da bi šola šolske novince vabila na dom z vabili!


No naš skoraj 6 letnik gre tudi letos v prvi razred...smo že dobili vabilo za prvo srečanje ki bo februarja...da nam predstavijo  delo na šoli , glede vpisa itd, bodoči šolarčki gredo zraven, in baje jih bodo bodoče učiteljice peljale gledat neko lutkovno(se mi zdi?) predstavo(seveda v stavbi šole)...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Gremo v šolo 2011
28.1.2011 22:48:18   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

V nobenih pravilih ni, da mora šola poimensko obveščati starše otrok, ki so šolski novinci. Starši so po zakonu svoje otroke dolžni vpisati v šolo in se pozanimati, kdaj so vpisi.
Glede na to, da vsaka šola podatke o vpisu objavi na svojih oglasnih točkah poleg objave v javnih občilih, verjetno ni tako težko narediti tistih par korakov in se pozanimat o vpisu.

Še v življenju nisem doživela, da bi šola šolske novince vabila na dom z vabili!


No, to pa je zanimivo. Jaz pa ravno za tak primer še nisem slišala! Pri nas - vsaj zadnja 4 leta, kolikor stvari spremljam - pošiljajo vabila.

Če pa ne bi spremljala, priznam, da mi na kraj pameti ne bi padlo, da bi že februarja razmišljala o vpisu svojega prvošolčka v šolo.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Gremo v šolo 2011
29.1.2011 5:44:41   
nikolet
jutro

joj kojk ste napisale... jz pa kar nimam nič pametnega za napisatuser posted image

no da naredim kratek povzetek kar ste napisale te dni:

ritko si znamo obrisat, oblečt se tudi znamo, sam če trma nastopi pol nič ne znamouser posted image user posted image , vezalk pa ne znamo zavezat, ker ne uporabljamo čevljev z vezalkami, k nisem nikol gledala čevlov z vezalkami, če pa sem, so mu bile pa preozkeuser posted image
šilt svinčnik znamo, barvat risat tudi znamo, k logopedu tud hodmo....

ostalo sem pa pozabila, kaj ste govorile oz. pisale...

pri nas tudi še nismo dobili nobenega vabila za vpis v prvi razred... tak da ne vem kdaj bo touser posted image

no pa lep dan želim

grem v službo
papa


_____________________________

spomin je kot pesem, ki v srcih odzvanja,
spomin je kot cvet, ki nenehno poganja,
spomin je svetloba, ki dušo obliva,
spomin je ljubezen, ki v srcu prebiva.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Gremo v šolo 2011
29.1.2011 6:52:31   
Zala01
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Še v življenju nisem doživela, da bi šola šolske novince vabila na dom z vabili!

no, očitno v našem delu Lj je taka praksa. Vabila smo dobili za 1. sestanek, ki je zdaj že za nami. In tam so nam tudi povedali, kdaj so vpisi.


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Gremo v šolo 2011
29.1.2011 7:26:12   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Zala01

no, očitno v našem delu Lj je taka praksa. Vabila smo dobili za 1. sestanek, ki je zdaj že za nami. In tam so nam tudi povedali, kdaj so vpisi.


V našem delu LJ pa ne;)
Pač pa je bilo objavljeno po vseh možnih mediji, v brezplačniku Ljubljana, na oglasnih deskah vrtcev...
Tako, da po mojem skoraj ne moreš zgrešit, če imaš doma bodočega prvošolca.

Tudi nobenih predvpisnih sestankov nimamo, pa lutkovnih predstv, čajank, itd.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Gremo v šolo 2011
29.1.2011 9:54:03   
benika
Pač pa je bilo objavljeno po vseh možnih mediji, v brezplačniku Ljubljana, na oglasnih deskah vrtcev...
Tako, da po mojem skoraj ne moreš zgrešit, če imaš doma bodočega prvošolca.


Veš kako, pri nas je bilo objavljeno le in izključno v Gorenjskem Glasu. In tega nimamo naročenega, niti ga ne kupujemo. Niti ni NOBENEGA obvestila na spletni strani šole, niti NE visi na šolskih vratih in ne na oglasni deski vrtca (je v zasebnem vrtcu). In če ne bi bilo moje sosede in če ne bi imela interneta (kar dvomim, da ga vsi imajo), ne bi vedela, kdaj so vpisi. In očitno je to praksa na naši šoli, ostale šole v našem okolišu so vabila pošiljala.

< Sporočilo je popravil benika -- 29.1.2011 9:55:00 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?