|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 11:28:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš? Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more. Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...




Itak je potem danes že vse zasvojenost.......če vsak dan gledaš ob 19.30 poročila in greš otroka skopat vedno pred ali po poročilih, nikoli vmes.....če vsak dan po službi tečeš ali greš na fitnes in si vse ostale aktivnosti prilagodiš temu svojemu hobiju, ki bi te naj sproščal.....če vsak dan preštevaš kalorije, da ja ne zaužiješ kakšno preveč in si čokolade nikoli ne privoščiš in sam sebe slepiš, da je pa solata brez kapljice olja ali preliva blazno dobra......če moraš vsak dan v nulo posesati stanovanje, pa če vidiš prah ali ne......če greš vsak dan na RR pogledat, kaj je novega in to počneš tudi v tistem času, ko ima RR že 2 meseca težave in se še grozno živciraš zaradi tega, ker ne moreš napisati odgovora do konca in ga odposlati.......

Izgleda, da smo potem družba zasvojencev.....

Tudi jaz sem enkrat igrale eno računalniško igrico......ene 15 let nazaj.......vedno, ko sem jo lahko, sem jo igrala......Moohrhuhn.....ko si streljal kokoši, ki so letale po zraku......zdaj pa raje grem na RR......

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 11:35:40   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš? Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more. Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...




Itak je potem danes že vse zasvojenost.......če vsak dan gledaš ob 19.30 poročila in greš otroka skopat vedno pred ali po poročilih, nikoli vmes.....če vsak dan po službi tečeš ali greš na fitnes in si vse ostale aktivnosti prilagodiš temu svojemu hobiju, ki bi te naj sproščal.....če vsak dan preštevaš kalorije, da ja ne zaužiješ kakšno preveč in si čokolade nikoli ne privoščiš in sam sebe slepiš, da je pa solata brez kapljice olja ali preliva blazno dobra......če moraš vsak dan v nulo posesati stanovanje, pa če vidiš prah ali ne......če greš vsak dan na RR pogledat, kaj je novega in to počneš tudi v tistem času, ko ima RR že 2 meseca težave in se še grozno živciraš zaradi tega, ker ne moreš napisati odgovora do konca in ga odposlati.......

Izgleda, da smo potem družba zasvojencev.....

Tudi jaz sem enkrat igrale eno računalniško igrico......ene 15 let nazaj.......vedno, ko sem jo lahko, sem jo igrala......Moohrhuhn.....ko si streljal kokoši, ki so letale po zraku......zdaj pa raje grem na RR......


Sej smo ugotovili, da je vse lahko zasvojenost, kar pa ne pomeni, da tut je... In kolikor jaz vem, je edini pravi pokazatelj, da gre res za zasvojenost to, kar sem napisala zgoraj. Da hočeš nehat pa ne gre. In potem to počneš na skrivaj, ker te je sram. In ker ne moreš nehat, sledijo občutki krivde.
To pa, kar si napisala zgoraj pa ja...realnost je taka, da od vseh teh stvari ljudje dejansko so zasvojeni in ja, sem mnenja, da smo resnično družba zasvojencev.

P.s.: A že 15 let so une kure stare? Pišuka...

Aja...drugače je pa vse skupaj letelo bolj na Frodino trditev, da je to zaenkrat zgolj hobi (v Piinem primeru). Trditev je bila, ne domneva. In me je samo zanimalo, na podlagi česa je tako prepričana, da je v maktubinem primeru zasvojenost, v  Piinem pa še vedno zgolj hobi...


< Sporočilo je popravil picola1 -- 25.1.2011 11:38:36 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 11:48:24   
liliana
In kolikor jaz vem, je edini pravi pokazatelj, da gre res za zasvojenost to, kar sem napisala zgoraj. Da hočeš nehat pa ne gre. In potem to počneš na skrivaj, ker te je sram. In ker ne moreš nehat, sledijo občutki krivde.


Zdaj sem pa jaz v resnični dilemi, ali sem zasvojena s cigaretami ali ne......nehala sem že sicer, samo sem po dveh letih spet začela nazaj, torej sem želela prenehati, pa ni šlouser posted image ......nikoli pa nisem tega počela na skrivaj, ali pa bi se svojega početja sramovala, kaj šele da bi me pestil občutek krivde.......

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 11:52:15   
tassika
Ni problem zasvojenost in sproščanje, problem je če potem trpi družinsko življenje oz partnerstvo. Jaz nimam nič proti, če se to počne, ko si sam. Ne pa da partner sam sedi na kavču, drugi pa ga ne opazi.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 14:17:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In kolikor jaz vem, je edini pravi pokazatelj, da gre res za zasvojenost to, kar sem napisala zgoraj. Da hočeš nehat pa ne gre. In potem to počneš na skrivaj, ker te je sram. In ker ne moreš nehat, sledijo občutki krivde.


Zdaj sem pa jaz v resnični dilemi, ali sem zasvojena s cigaretami ali ne......nehala sem že sicer, samo sem po dveh letih spet začela nazaj, torej sem želela prenehati, pa ni šlouser posted image ......nikoli pa nisem tega počela na skrivaj, ali pa bi se svojega početja sramovala, kaj šele da bi me pestil občutek krivde.......


Mogoče pa samo nisi imela nikogar ob sebi, da bi ti 'pomagal' pri tem...(ala partner oz. nekdo, ki ti veliko pomeni oz. ti njegovo mnenje veliko pomeni)...
Sam razmišljam..


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 14:18:40   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Ni problem zasvojenost in sproščanje, problem je če potem trpi družinsko življenje oz partnerstvo. Jaz nimam nič proti, če se to počne, ko si sam. Ne pa da partner sam sedi na kavču, drugi pa ga ne opazi.


Problem je po moje oboje...sam je pa definitivno večji problem, če imaš družino oz. nekoga, ki ob vsem tem hudo trpi...Pri nekaterih zasvopjenostih pač ljudje okrog nas bolj trpijo, pri nekaterih manj...imo


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 14:44:49   
Pia*
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš? Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more. Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...





Nikjer tudi nisi morala prebrati, da moj partner to počne na skrivaj in da laže kdaj igra igrice. Če si pa mi prosim citiraj!!!!

Poleg tega mojemu ni potrebno nehati igrati,ker ne boš verjela ampak njegova boljša polovica je tako zelo čudna ženska, da ko ima vse urejeno si rada vzame čas zase(brez njega) in prav tako ta prostor dopušča svojemu partnerju v kolikor ga rabi.
Me pa veseli, da imaš ti in tebi podobne doma bisere, imaš mogoče še kakšnega zame na lagerju?user posted image

Včasih ko prebiram poste na RR, občudujem določene moške, resnično imajo železo namesto živcev, ker kaj takega ne bi sama pa sem ženska nikoli prenašala.
Jah ni kej ČUDNA BABA SEM!!!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 15:38:09   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš?


Ker tako meni on, tako meni njegova zena in zadeva ne vpliva na druzinsko zivljenje.

Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more.


Iz ljubega miru se ne potrudis nehati s hobijem, ker si niti ne rabis dokazovati, da je to hobi. Poskusis sele, ko sumis, da si prekoracil neko mejo, ko to vpliva na druzinsko zivljenje, ko to moti druzinskega clana... nekaj mora biti kar te porine v poskus.

Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...


Ne vem od kod ti ideja, da Piin moz to pocne in ne vem od kod ti ideja, da bi moral poskusiti nehati. Bo tvoj moz poskusil prenehati z nogometom (napamet zbiram hobi) zato, da bos ti lahko rekla, da je tega zmozen torej je hobi, a ne zasvojenost??? Cuden sistem za razlikovanje hobija in zasvojenosti.

BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 15:41:56   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...

Enkrat mi je ena rekla da bi si moral najti strokovno pomoč ker sem zasvojen s helikopterji...in to RRovka. user posted image user posted image user posted image user posted image No go, letalstvo je zame isto kot dihanje user posted image Priznam, sem zasvojen user posted image user posted image

Hi, my name is Colt and Im addicted with flying ...


< Sporočilo je popravil Colt -- 25.1.2011 15:43:21 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 16:55:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...

Enkrat mi je ena rekla da bi si moral najti strokovno pomoč ker sem zasvojen s helikopterji...in to RRovka. user posted image user posted image user posted image user posted image No go, letalstvo je zame isto kot dihanje user posted image Priznam, sem zasvojen user posted image user posted image

Hi, my name is Colt and Im addicted with flying ...



In ne potrebujes poskusa odvajanja , da bi to vedel.... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 18:48:17   
Colt
Eh Frodica, ti pa si tudi en špilferderber...ti bi sedaj morala rečt: ''We love you Colt...''
user posted image user posted image Ne, ne potrebujem odvajanja hehe..


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 19:49:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ko si streljal kokoši, ki so letale po zraku......zdaj pa raje grem na RR......


Podobnost je zgolj naključna user posted image user posted image .

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 19:51:23   
podjetnica
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...

Enkrat mi je ena rekla da bi si moral najti strokovno pomoč ker sem zasvojen s helikopterji...in to RRovka. user posted image user posted image user posted image user posted image No go, letalstvo je zame isto kot dihanje user posted image Priznam, sem zasvojen user posted image user posted image

Hi, my name is Colt and Im addicted with flying ...

O tebi se veliko govori user posted image Ne samo o helikopterjih.user posted image

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 20:51:07   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš?


Ker tako meni on, tako meni njegova zena in zadeva ne vpliva na druzinsko zivljenje.
Se pravi, alkoholik, ki si ne prizna, da je alkoholik in njegova žena, ki si zatiska oči, da zadeve laufajo, potem v resnici ni alkoholik in nihče nima problem? As simple as that? Če je odgovor ja, potem imam pač res neko čudno predstavo o zasvojenosti, se strinjam...

Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more.


Iz ljubega miru se ne potrudis nehati s hobijem, ker si niti ne rabis dokazovati, da je to hobi. Poskusis sele, ko sumis, da si prekoracil neko mejo, ko to vpliva na druzinsko zivljenje, ko to moti druzinskega clana... nekaj mora biti kar te porine v poskus.
Se strinjam.

Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...


Ne vem od kod ti ideja, da Piin moz to pocne in ne vem od kod ti ideja, da bi moral poskusiti nehati. Bo tvoj moz poskusil prenehati z nogometom (napamet zbiram hobi) zato, da bos ti lahko rekla, da je tega zmozen torej je hobi, a ne zasvojenost??? Cuden sistem za razlikovanje hobija in zasvojenosti.
Nikjer nisem napisala in nikjer ne trdim, da je od Pie partner zasvojen. To, kar si citirala zgoraj, je trditev za vse zasvojence in ni letela na Piinega partnerja. Hotela sem samo zvedet na podlagi česa ti lahko trdiš, da NI.

BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...






_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 20:55:01   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš? Kolikor jaz vem, je najjasnejši pokazatelj, ali je človek zasvojen ali ne, ta, da poskuša z nečim prenehat in ne more. Nato pa to počne na skrivaj, sledijo laži, občutki krivde, itd. Nikjer nisem prebrala, da je od Pie partner že poskušal nehat in mu je brez problema tut uspelo...





Nikjer tudi nisi morala prebrati, da moj partner to počne na skrivaj in da laže kdaj igra igrice. Če si pa mi prosim citiraj!!!!

Poleg tega mojemu ni potrebno nehati igrati,ker ne boš verjela ampak njegova boljša polovica je tako zelo čudna ženska, da ko ima vse urejeno si rada vzame čas zase(brez njega) in prav tako ta prostor dopušča svojemu partnerju v kolikor ga rabi.
Me pa veseli, da imaš ti in tebi podobne doma bisere, imaš mogoče še kakšnega zame na lagerju?user posted image

Včasih ko prebiram poste na RR, občudujem določene moške, resnično imajo železo namesto živcev, ker kaj takega ne bi sama pa sem ženska nikoli prenašala.
Jah ni kej ČUDNA BABA SEM!!!


Pia, mal se umiri, ker ti nič nočem. user posted image Kot že rečeno, sem hotela samo izvedet, na podlagi česa lahko Frodo trdi, da ni zasvojen. Lahko bi to pisala tudi miska mcc ali pa Gina ali pa bilokatera druga. Je pač tako naneslo, da je zdej glih tvoj dragi tukej noter v vsem skupej. Nič osebnega. Ok? Imam pač samo pogovor s Frodo, tvoj dragi nima veze tukej...



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:39:07   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne vem od kod ti ideja, da Piin moz to pocne in ne vem od kod ti ideja, da bi moral poskusiti nehati. Bo tvoj moz poskusil prenehati z nogometom (napamet zbiram hobi) zato, da bos ti lahko rekla, da je tega zmozen torej je hobi, a ne zasvojenost??? Cuden sistem za razlikovanje hobija in zasvojenosti.


Nikjer nisem napisala, da mora človek zdej kr vse po vrsti nehat počet, da si lahko dokaže, da ni zasvojen z nečim. Ampak, če pa pride do problemov, je pa to prvi pokazatelj, da je človek zasvojen, če pač ne more nehat ali pa vsaj omejit nečesa. In samo to sem želela povedat. Ničesar drugega, kot naprimer to, da bi pa Piin/ronjin/Ginin, itd. mož to zdej nujno moral naredit.
Me pa zanima, kako ti razlikuješ hobi od zasvojenosti?


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:42:44   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW : Colt takoj prenehat z letalstvom za  najmanj eno leto, da dokazes, da nisi zasvojen !!! Vseeno prehuda, se ti ne zdi...

Enkrat mi je ena rekla da bi si moral najti strokovno pomoč ker sem zasvojen s helikopterji...in to RRovka. user posted image user posted image user posted image user posted image No go, letalstvo je zame isto kot dihanje user posted image Priznam, sem zasvojen user posted image user posted image

Hi, my name is Colt and Im addicted with flying ...



In ne potrebujes poskusa odvajanja , da bi to vedel.... user posted image


Nekateri pa pač ga, ane?
Jst tut mirno priznam, da sem zasvojena z RR. Ne sicer na hard, ampak do določene mere sem. In ne rabim si tega dokazovat tako, da poskušam prenehat. Ampak, če bi bla pa na hard zasvojena (potem si tega verjetno tut ne bi priznala) pa bi mi mož težil, da sem zasvojena, ker sam še klofam po tipkovnici, otroci so pa skorajdane lačni...potem bi pa si pač morala dokazat tut na tak način, da bi poskušala rr skenslat.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:44:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ker tako meni on, tako meni njegova zena in zadeva ne vpliva na druzinsko zivljenje.
Se pravi, alkoholik, ki si ne prizna, da je alkoholik in njegova žena, ki si zatiska oči, da zadeve laufajo, potem v resnici ni alkoholik in nihče nima problem? As simple as that? Če je odgovor ja, potem imam pač res neko čudno predstavo o zasvojenosti, se strinjam...

 
Alkohol ima dosti sirse negativne posledice in se ne omeji samo na posledice v domacem okolju. Zato je  paralela nevzdrzna. Enaka je kot ce bi tej paraleli zoperstavili paralelo - ali trdis, da je treba vse igrice do zadnje unicit, ker se nekateri lahko z njimi zasvojijo; ali : ali je treba ukiniti vsa zdravila zato ker jih nekateri zlorabljajo...???
Tudi v razumevanje splosno zastavljenih tez je potrebno vloziti neko mero zdravega kriticnega razuma. Slosno o igricah moja teza stoji. Ko bo vprasanje o alkoholikih bo zagotovo nekaj drugacna. In navsezadnje ce druzina ne vidi svojega clana kot alkoholika, dokler nima nobenih problemov zaradi "prekomernega" uzivanja alkohola... kdo pravzaprav oznaci alkoholika za alkoholika?
Derloholiki - kolektivna odpoved je edina resitev... ne gre vsaka stvar po istem receptu. Enega imas za piscancje meso, drugega pa za divjacino.


Ne vem od kod ti ideja, da Piin moz to pocne in ne vem od kod ti ideja, da bi moral poskusiti nehati. Bo tvoj moz poskusil prenehati z nogometom (napamet zbiram hobi) zato, da bos ti lahko rekla, da je tega zmozen torej je hobi, a ne zasvojenost??? Cuden sistem za razlikovanje hobija in zasvojenosti.
Nikjer nisem napisala in nikjer ne trdim, da je od Pie partner zasvojen. To, kar si citirala zgoraj, je trditev za vse zasvojence in ni letela na Piinega partnerja. Hotela sem samo zvedet na podlagi česa ti lahko trdiš, da NI.

 
Potem sem narobe razumela, da ciljas na njega. Trdim pa da ni ker zaupam Piini presoji. tako tudi tebi verjamem, da tvoj moz ni kurbir in ne iscem od tebe dokaz , da ni. Zadostuje mi tvoja beseda.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 25.1.2011 21:47:05 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:46:32   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

In v primeru uporabnice Pie, je igrica zaenkrat in sedaj hobi.



Na podlagi česa pa to lahko trdiš?


Ker tako meni on, tako meni njegova zena in zadeva ne vpliva na druzinsko zivljenje.
Se pravi, alkoholik, ki si ne prizna, da je alkoholik in njegova žena, ki si zatiska oči, da zadeve laufajo, potem v resnici ni alkoholik in nihče nima problem? As simple as that? Če je odgovor ja, potem imam pač res neko čudno predstavo o zasvojenosti, se strinjam...



Ali če povem drugače...Samo zato, ker uporabnica, ki je po naključju Pia, trenutno ne doživlja njegovega igranja igric kot problem (ga bo pa najbrž (ali pa tudi ne) začela takrat, ko bodo deca), potem pač človek ni zasvojen? Torej, ko bodo deca in če bo žena začela težit, se bo on čudežno iz nezasvojenca, spremenil v zasvojenca (s tem, da ne bo spreminjal dinamike igranja)?


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:53:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne vem od kod ti ideja, da Piin moz to pocne in ne vem od kod ti ideja, da bi moral poskusiti nehati. Bo tvoj moz poskusil prenehati z nogometom (napamet zbiram hobi) zato, da bos ti lahko rekla, da je tega zmozen torej je hobi, a ne zasvojenost??? Cuden sistem za razlikovanje hobija in zasvojenosti.
Nikjer nisem napisala in nikjer ne trdim, da je od Pie partner zasvojen. To, kar si citirala zgoraj, je trditev za vse zasvojence in ni letela na Piinega partnerja. Hotela sem samo zvedet na podlagi česa ti lahko trdiš, da NI.

 
Potem sem narobe razumela, da ciljas na njega. Trdim pa da ni ker zaupam Piini presoji. tako tudi tebi verjamem, da tvoj moz ni kurbir in ne iscem od tebe dokaz , da ni. Zadostuje mi tvoja beseda.



Jst pa ne delujem po tem principu, torej je tukaj prišlo do kratkega stika.
Ker lahko ti meni verjameš, da moj mož ni kurbir, trdit pa tega vseeno ne moreš, ker v resnici ne veš. Tako jaz razumem trditve v stilu To je res/to ni res. Jaz trdim samo tiste stvari, za katere sem prepričana, da so resnične. Torej poskušam, da trdim predvsem za sebe določene stvari in se izogibam trdit nekaj za druge ljudi, sploh pa za ljudi, ki jih sploh ne poznam. Za njih lahko samo verjamem, da je res.


< Sporočilo je popravil picola1 -- 25.1.2011 21:54:21 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 21:59:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ali če povem drugače...Samo zato, ker uporabnica, ki je po naključju Pia, trenutno ne doživlja njegovega igranja igric kot problem (ga bo pa najbrž (ali pa tudi ne) začela takrat, ko bodo deca), potem pač človek ni zasvojen? Torej, ko bodo deca in če bo žena začela težit, se bo on čudežno iz nezasvojenca, spremenil v zasvojenca (s tem, da ne bo spreminjal dinamike igranja)?



Dozivljanje nekoga in njegovega pocetja ni zgolj subjektivna in neracuinalna kategorija. Ne vem zakaj na vsak nacin hoces uporabnici odvzeti sposobnost racionalnega presojanja in dojemanja.
Resnicno mi ni jasna zelja, da uporabnico Pia predstavis kot osebo, ki ni sposobna tehtno in racionalno presodit kam dejavnost igranja igric pri njenem mozu spada in kam se ta dejavnost razvija.

Enako kot bi jaz neki tradicionalnejsi zenski tupila, da ji bo se zelo zal, ker se striktno drzi, da ona dela gospodinjska opravila in pri tem pozabim, da njej to tako ugaja. Moje razumevanje sveta in odnosov je moje in ni etalon za druge. Zagotovo so zenske, ki bi z mojimi nazori in mojim nacinom zivljenja bile mocno nesrecno .- enako kot jaz z njihovim... pa z nabenim nacinom ni nic narobe - je zgolj drugacen.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 22:28:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Jst pa ne delujem po tem principu, torej je tukaj prišlo do kratkega stika.
Ker lahko ti meni verjameš, da moj mož ni kurbir, trdit pa tega vseeno ne moreš, ker v resnici ne veš.


Ne rabim vedeti. Ne zanima me, da raziskujem in ne zanima me da zvem. Zaupam v tvojo zdravo pamet in presojo. Kot ce jaz recem - moj moz je dober clovek. Kateri razlog imas, da sumis, da je dober clovek. zakaj bi mi sploh skusala dopovedati, da morda ni?

Na pamet mi ne pada trdit tudi, da ni res, da ni kurbir. To pravzaprav sama pocnes. Trdis, da kljub temu , da Pia ne vidi zasvojenosti v zadevnem igranju igric na vsak nacin hoces dopovedati, da je zasvojenost ali, da vsaj cez cas bo. Zakaj?

Tako jaz razumem trditve v stilu To je res/to ni res. Jaz trdim samo tiste stvari, za katere sem prepričana, da so resnične. Torej poskušam, da trdim predvsem za sebe določene stvari in se izogibam trdit nekaj za druge ljudi, sploh pa za ljudi, ki jih sploh ne poznam. Za njih lahko samo verjamem, da je res.


Ce verjamem, da je res (sem ze napisala, da Pii zaupam, da je to res) naj pisem.... s pogojnikom.. ??
Kako naj bi pravzaprav po tvoje zapisala, ce ji zaupam, oz,. verjem, da je res kar je napisala? Kako lahko reces da je majca bela, ce se nisi prepricala... samo verjames, da je ta barva bela barva, ker so ti tako rekli v otrostvu.  Ce bi pogledali tvoje poste, kaj menis koliko trditev bi nasli,  ki jih po tvojem mnenju ti ne pises?

Jaz zaupam, verjamem, prepricana sem... da je Pia resnicoljubna in da govori resnico. Ni pa nujno, da je njena resnica, moja resnica, enaka tvoji. Ne bi pa sla v razpredanje o absolutni resnici.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 22:40:13   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Ali če povem drugače...Samo zato, ker uporabnica, ki je po naključju Pia, trenutno ne doživlja njegovega igranja igric kot problem (ga bo pa najbrž (ali pa tudi ne) začela takrat, ko bodo deca), potem pač človek ni zasvojen? Torej, ko bodo deca in če bo žena začela težit, se bo on čudežno iz nezasvojenca, spremenil v zasvojenca (s tem, da ne bo spreminjal dinamike igranja)?



Dozivljanje nekoga in njegovega pocetja ni zgolj subjektivna in neracuinalna kategorija. Ne vem zakaj na vsak nacin hoces uporabnici odvzeti sposobnost racionalnega presojanja in dojemanja.
Resnicno mi ni jasna zelja, da uporabnico Pia predstavis kot osebo, ki ni sposobna tehtno in racionalno presodit kam dejavnost igranja igric pri njenem mozu spada in kam se ta dejavnost razvija.

Enako kot bi jaz neki tradicionalnejsi zenski tupila, da ji bo se zelo zal, ker se striktno drzi, da ona dela gospodinjska opravila in pri tem pozabim, da njej to tako ugaja. Moje razumevanje sveta in odnosov je moje in ni etalon za druge. Zagotovo so zenske, ki bi z mojimi nazori in mojim nacinom zivljenja bile mocno nesrecno .- enako kot jaz z njihovim... pa z nabenim nacinom ni nic narobe - je zgolj drugacen.



Že ves čas poskušam povedat, da se dejmo raje pogovorajat o nedoločenih osebah, ker me bo Pia skalpirala, ker jo skos vlečem noter...user posted image
Drugače pa, nikogar ne želim degradirat tako ali pa drugače. Če se tako bere, se opravičujem, vendar to ni moj namen. Že ves čas se poskušam pogovarjat o dinamiki zasvojenosti oz. o tem, kaj sploh določa zasvojenost, nikakor pa ne o prav določenih uporabnicah.
Z zadnjim stavkom sem te v bistvu spraševala ali eno in isto početje enkrat je zasvojenost, drugič pa ne, in to samo zaradi spremenjenega subjektivnega dojemanja nekoga. In to je to.



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 22:52:47   
picola1
Midve očitno nisva na isti valovni dolžini...Vse kar sem hotela povedat že od začetka je to, da ne moreva ne jaz ne ti trdit, da nekdo je zasvojen ali da ima nekdo samo hobi. Torej nočem nobenemu podtikat zasvojenosti, vse kar sem hotela je izpodbijat tvojo trditev. Oz. poskušala sem povedat, da ravno tako kot jaz ne morem trdit, da nekdo je zasvojen, tako tut ti ne moreš trdit, da nekdo ni zasvojen. In to samo na podlagi zaupanja. Zasvojenost oz. nezasvojenost se po mojem mnenju ''določa'' drugače, ne pa tako, da nekomu verjamemo/ne verjamemo na besedo.
Me razumeš, kaj želim povedat?
Ker če me ne razumeš (in očitno me ne, ker mi skos poskušaš dopovedat nekaj drugega kot jaz tebi), jaz ti drugače ne znam več razložit in zato odstopam od debate, ker je brezpredmetna. Čeprav jo doživljam kot brejnstorming, kar je fajn in izziv, ampak vseeno se mi ne da več dopovedovat nekaj že petič, istočasno pa se branit pred nekimi očitki o degradaciji ipd.

< Sporočilo je popravil picola1 -- 25.1.2011 22:54:10 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: obsedenost z igricami
25.1.2011 22:58:34   
ronja
frodica, če bi neka uporabnica napisala, da ima dobrega moža, hkrati pa bi omenila, da jo tepe, ji ti verjetno ne bi verjela, ne? Čeprav bi se njej zdel dober in čeprav bi bila resnicoljubna? Nekaj takega se dogaja pri picoli tukaj, se mi zdi: ona vidi neke pokazatelje, da je ena dejavnost precej močno zastopana in se sprašuje, ali lahko človek to kar tako prekine - in če tega ne poizkuša, ne moremo vedet, ali res lahko. Sem prav prevedla, picola?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?