|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:09:08   
dreamhorse
Liliana, se popolnoma strinjam s tabo. Stres in travma, ko otroku na silo vzamemo ljubo stvar imajo lahko večje in slabše posledice kot pa duda do 4 leta. In tudi lažje je otroku pri 4 letih dopovedat, kot pa pri dveh. Ampak vsaka mamica se odloči po svoje, in tako je tudi prav.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:13:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lilijana, po moje pri večini stvari delava isto, saj vzgoja ni neka abstraktna mejna znanost, poleg tega pa večina dobrih nasvetov (od koderkoli pridejo) temelji na zdravi pameti. Samo da se meni zdi čisto sprejemljivo gledat okoli za idejami in jih potem sortirat po svoji zdravi pameti na dobre, sprejemljive, odlične, slabe, nesprejemljive, itd... tebi pa se pač vse to zdi popolnoma brezveze in so dobre samo ideje, ki se jih sama spomniš. To je vsa razlika. Vendar večinoma itak pridemo do istih zaključkov, tako da sploh ni problem.

Enim je važno, koliko časa je otrok za tvjem, enim je važno, kako hitro se zjutraj obleče, enim nekaj tretjega - to so pač tiste individualne prefernce starša in kar se tebi zdi brezveze, se bo meni zdelo pomembno in obratno. Samo to ni več toliko stvar vzgoje, ampak prioritet, ki jih imamo pač različne. Pridemo do njih pa na zelo podobne načine - imaš par stilov, potem se pa vsak najde nekje.



V bistvu jaz cel čas o tem govorim.....da vzgoja ni znanost.......starši delamo iz nje znanost in jo ne malokrat zakompliciramo do amena......

Glede na to, da pa pridemo pa večinoma do istih zaključkov (le načini se razlikujejouser posted image ) se mi pa zdi brez veze iskati nasvete za rešitev svojega problema pri 30 drugih mamicah........tudi iz tega razloga, ker so otroci različni, pa tudi starši smo različni......

Verjamem pa ljudem, ki delajo na področjih, ki jih jaz ne obvladam ali me ni zraven......tako recimo ne solim pameti zdravnikom in medicinskim sestram, ampak sprejmem njihovo diagnozo......se ne vtikam v delo vzgojiteljic v vrtcu......pustim, da babice obravnavajo otroka po svoje, ko je v varstvu ali na počitnicah pri njih........

Področje vzgoje svojega otroka pa se meni osebno zdi čisto obvladljivo, zato se ne udeležujem predavanj in delavnic o vzgoji........in niti ne tako težko, ker pač ne delam iz nje neko znanost ampak jo sprejemam kot dela vsakdanjika, ko imaš otroka.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:25:31   
dreamhorse
Lilijana, če bi to bil FB, potem bi pod tvojim komentarjem kliknila "všeč mi je"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:26:29   
skuštrana
Moja hčerka bo čez dva meseca stara 4 leta in ima dudo še vedno.....za zaspati in za cartanje.......in ne mislim ji te razvade, ki jo še sprošča obenem, še odvzemati.....jo bo že enkrat dala vstran, tako kot je plenico.....brez nekega stresa in joka......


A si čisto prepričana user posted image Ker poznam mamico ki je tudi takole mislila, brez stresa, brez zgodbic, brez joka...In punca hodi v drugi razred pa ta dan še ni prišel user posted image user posted image Duda je še vedno tu....

Pri nas je imela dudo samo najstarejša,od 3 meseca(ma, se ne spomnem več zakaj smo jo sploh dali, vem da je bil en razloga) do 2 leta potem smo jo pa vzeli, ma ni bilo neke velike travme. 3 noči je malo jamrala potem pa je bil mir.  Jaz dud ne maram kaj preveč, stalno smo jo izgubili, pa nekje pozabili, pa...Samo ena skrb več, tako da je tamaldva nista imela. Sem se rajši malo pomatrala na začetu (prvo leto in pol user posted image user posted image ) pa ni bilo potem travm z odvajanjem. Tisto z močnim sessalnim refleksom in dudo je pa meni en larifari (pa me linčajteuser posted image ). Naši so vsi imeli sesalni refleks full močen, ampak jaz sem jim dala v usta zizo pa je bil mir. In so vlekli to. Pa še doma je nisem nikoli pčozabila oz. izgubila user posted image

Pety, saj se bo uredilo. Daj punčki malo časa pa bo...user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:32:18   
liliana
A si čisto prepričana Ker poznam mamico ki je tudi takole mislila, brez stresa, brez zgodbic, brez joka...In punca hodi v drugi razred pa ta dan še ni prišel Duda je še vedno tu....


V to, da je enkrat ne bo imela sem čisto prepričana......user posted image

Kdaj pa bo to, pa ne vem točno povedati.....mogoče čez mesec dni.....mogoče čez dve leti, mogoče čez pet let......itak pa jo ima v ustih največ pol ure na dan, kar se meni ne zdi kaka posebna katastrofa, tudi če jo bo imela še pri 10 letih.......user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:40:02   
pety78
Pety, saj se bo uredilo. Daj punčki malo časa pa bo...user posted image


Nisi prebrala mojega zadnjega posta, ne? user posted image user posted image
Mislim, da smo zadevo uspešno rešili.

Naj pa samo povem, da jaz ful nisem proti dudam in sem skoz poslušala druge, že pri taprvem, da je pa že čas, da je brez nje, pa vsak mu je govoril, da naj jo da ven, mu jo ven jemal....user posted image user posted image user posted image Res mi je šlo na živce, ampak ej, nisem se ozirala. Na koncu koncev sem jo sama imela 4 leta. Pri prvem je bila priložnost, ker jih je nekaj že pogrizel in sem pri zadnji hop cucelj stran in ni bilo nobenega joka, nikoli. No, pri hčerki je pa tudi bila ena priložnost, ki sem jo prej opisala. Ni bilo nič na silo, nisem ji dudo iz rok ali iz ust trgala.

Je pa res, da sem sama imela težave z govorom, predvsem s šumniki, še sedaj se pozna, sicer ne vem, če se opazi, ampak jaz vem. In bi rekla, da je zaradi dude. Zobje pa res niso krivi. Hvala bogu. user posted image
In pri tamali se isto šliši, ko govori, s, š, č c, .... isto, kot sem jaz. Pa še cele dneve bi jo imela v ustih.


_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:46:36   
liliana
Je pa res, da sem sama imela težave z govorom, predvsem s šumniki, še sedaj se pozna, sicer ne vem, če se opazi, ampak jaz vem. In bi rekla, da je zaradi dude. Zobje pa res niso krivi. Hvala bogu.
In pri tamali se isto šliši, ko govori, s, š, č c, .... isto, kot sem jaz. Pa še cele dneve bi jo imela v ustih.


Jaz nikoli nisem imela dude, pa sem hodila k logopedu zaradi s, c in z.....ene pet krat sem šla, pa se je popravilo.......

In ko dam usta oz. česljust skupaj.....mi zgornji zobje segajo malo bolj naprej kot spodnji (kar naj bi bil odprti ugriz verjetnouser posted image ).....vendar me nikoli niso zobozdravniki napotili na odpravo tega s kakimi aparati in se v bistvu sploh ne opazi, razen ko dam zobe skupaj....in kot pravim, NIKOLI nisem imela dude......

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 9:48:43   
pety78
Lej, saj ne pravim, da je pravilo, če imaš dudo, da imaš težave. Jaz sem jih imela, edina od 4 otrok in tudi najdlje dudo. Je pa verjetnost večja, to pa ziher. Če ni težav, pa hvala bogu. user posted image

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 10:11:40   
Nika v službi
Ta "odprti" ugriz nima nobene direktne povezave z dudo, je bolj stvar genetike, tako nam je rekla zobozdravnica. Jaz imam isto (pa kot dojenček nisem imela dude), pa hči prav tako (s tem, da je dudo sama dala stran pri dobrih 2 letih, pa tudi sicer jo je imela le za tolažbo pri uspavanju, podnevi nikoli). Zaradi tega ugriza, ko gredo zgornji zobje preko spodnjih so večinoma tudi težave pri nečisti izgovorjavi sičnikov.

Moram pa priznati, da sama nisem pristaš tega dolgotrajnega odvajanja od dud, flašk, plenic, itd. Ko bo otrok pripravljen ... ja, itak. In potem imamo zafrustrirane otroke in starše, ki ne vedo, kaj bi naredili, ko je treba iti v šolo, na tabor, otrok pa je še v plenicah pri 5 letih! Pa da se razumemo - ne gre za neke zdravstvene razloge! Poznam 2 taka primera osebno, še več pa preko rekla - kazala. Meni se to tudi zdi nasilje nad otrokom - ker jim kot starši nismo dali možnosti, da bi "odrasli" in opustili tisto, kar pritiče dojenčkom oz. manjšim otrokom. Potem pa je otrok razpet - na tabor bi šel, ampak ima "skrivnost", za katero noče, da drugi izvedo, saj bi ga zezali. Zame to pač ni nobena usluga otroku. Včasih oz. marsikdaj smo pač prisiljeni delati malce korenitejše reze, otrok ne moremo do onemoglosti zavijati v vato. Moje mnenje pač, pa brez zamere.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 10:23:09   
dreamhorse
V šoli sigurno ne bo imela dude. Hočem rečt, da je še vedno čas, da jo da na "lep" način stran. Če bo trajalo predolgo, bomo posredovali, logično.
Sicer pa imam tudi sama eno razvado iz otroštva, pa zato ne kompliciram.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:20:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


isto tebe miljonarka sprašjem.ko mate tolk pametnih..kaj naj sedaj naredim z 2,5letnim otrokom ki cuca prst.. jaz sem ostala brez idej, njena zobarka je ostala brez idej..mogoče imas pa ti super mama kako idejo??


in ja..poskusila sem povit prst, poskusila sem namazat s tistim lakom, poskusila sem z vsem živim..razen če je zate dobra ideja da ji še kak tabasko gor namažem da si ga v oči spravi


Svaka čast, sami super pristopi user posted image , sploh pri dveh letih in pol.

Pametnejših nasvetov in več domišljije žal ne premorem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:21:11   
Taddy78
Za otroka je stresno če mu jo vzameš pri 2.5letih, ali pa pri 4. in nima nobene veze s tem, da pri 4.letih bolj razume.
Jaz bi na tvojem mestu vztrajala. Naš jo je čez dan opustil pri 2.letih, do 4.leta smo jo imeli za spanje. Potem se je odločil, da bi raje imel kocke kot dudo in je prvo noč prespal brez problema, naslednji dan je spremenil mnenje in rekel, da bi raje imel dudo kot kocke in je seveda več ni dobil. Kak teden je imel krizo, potem pa je več ni pogrešal.

Sicer ima križni ugriz, ampak so rekli,da ni nujno, da zaradi dude, vse črke je brez problema izgovoril že pri 1.5letih.
Kar se tiče šumnikov, sem pa gledala eno oddajo, ko sta dvojčka do 2 let jedla na flašo in jim je mama vse pasirala. Posledično sta zelo slabo govorila ravno zaradi tega, ker nista nikoli nič grizla in žvekala.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:22:37   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sicer ima križni ugriz, ampak so rekli,da ni nujno, da zaradi dude, vse črke je brez problema izgovoril že pri 1.5letih.
Kar se tiče šumnikov, sem pa gledala eno oddajo, ko sta dvojčka do 2 let jedla na flašo in jim je mama vse pasirala. Posledično sta zelo slabo govorila ravno zaradi tega, ker nista nikoli nič grizla in žvekala.



Šumniki in sičniki niso ena in ista zadeva.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:26:57   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Liliana, se popolnoma strinjam s tabo. Stres in travma, ko otroku na silo vzamemo ljubo stvar imajo lahko večje in slabše posledice kot pa duda do 4 leta. In tudi lažje je otroku pri 4 letih dopovedat, kot pa pri dveh. Ampak vsaka mamica se odloči po svoje, in tako je tudi prav.


To da otrok joka pač ni neka travma. Torej bi morali starši, ko v trgovini otrok joče ker hoče neko igračo, takoj popustiti, da ne bo v stresu in travmatičen? Še isto sekundo, ko greš iz trgovine ponavadi pozabi, zakaj je jokal. Pri dudi sicer traja malo dlje, je pa ista fora.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:31:10   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sicer ima križni ugriz, ampak so rekli,da ni nujno, da zaradi dude, vse črke je brez problema izgovoril že pri 1.5letih.
Kar se tiče šumnikov, sem pa gledala eno oddajo, ko sta dvojčka do 2 let jedla na flašo in jim je mama vse pasirala. Posledično sta zelo slabo govorila ravno zaradi tega, ker nista nikoli nič grizla in žvekala.



Šumniki in sičniki niso ena in ista zadeva.user posted image



V bistvu je šlo za obojeuser posted image .
Poznam pa nekaj otrok, ki napačno govorijo zaradi staršev, ki se z njimi pogovarjajo v pomanjševalnicah in popačenkah in se vsi c-ji in vsi s-ji, spremenijo v č in š (mamica-mamiča, si-ši...)...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 11:34:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

To da otrok joka pač ni neka travma. Torej bi morali starši, ko v trgovini otrok joče ker hoče neko igračo, takoj popustiti, da ne bo v stresu in travmatičen? Še isto sekundo, ko greš iz trgovine ponavadi pozabi, zakaj je jokal. Pri dudi sicer traja malo dlje, je pa ista fora.


Zamisli si, da nekdo tebi dobesedno tišči cigaret v usta, ali kavo - ali neko podobno razvado.
In ko mine dovolj časa, ti jo na silo vzame, ker pač meni, da zdaj to ni več primerno.

Primerjava s trgovino je popolnoma mimo.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 13:07:20   
eternety
Mi smo tudi trenutno v fazi odvajanja od dude. Tamala je stara 1,5 let in je kar precej navezana na dudo. Par dni nazaj nam je uspelo, da je čaz dan ni več imela in je ni niti pogrešala. Čez noč še vedno duda. Problem se je pojavil med vožnjo z avtomobilom, ker je takrat vedno sesala dudo. V glavnem jok, histerija, ... Jaz sem že hotela popustiti, vendar je mož vztrajal, da ne bo dobila dude. Poskusila sva jo podkupiti s keksi, pa ni zaleglo. Jokala je približno petnajst minut, da je bila že cela rdeča in mokra. Meni se je zelo smilila, vendar je mož še vedno vztrajal. Nato se je končno pomirila. V glavnem meni se zdi metoda odvajanja od dude, odvisna v veliki meri od karakterja staršev in tega, koliko so sposobni prenesti otrokov jok. Zato so eni neomajni v svoji odločitvi, da otroku vzamejo dudo brezkompromisno, drugi pa čakajo v nedogled, da se otrok sam odloči odvreči dudo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 13:09:52   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zamisli si, da nekdo tebi dobesedno tišči cigaret v usta, ali kavo - ali neko podobno razvado.
In ko mine dovolj časa, ti jo na silo vzame, ker pač meni, da zdaj to ni več primerno.


Kako teatralno. user posted image  Zara ni imela nobenih travm zaradi dude. Prej jst.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:24:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Ta "odprti" ugriz nima nobene direktne povezave z dudo, je bolj stvar genetike, tako nam je rekla zobozdravnica. Jaz imam isto (pa kot dojenček nisem imela dude), pa hči prav tako (s tem, da je dudo sama dala stran pri dobrih 2 letih, pa tudi sicer jo je imela le za tolažbo pri uspavanju, podnevi nikoli). Zaradi tega ugriza, ko gredo zgornji zobje preko spodnjih so večinoma tudi težave pri nečisti izgovorjavi sičnikov.

Moram pa priznati, da sama nisem pristaš tega dolgotrajnega odvajanja od dud, flašk, plenic, itd. Ko bo otrok pripravljen ... ja, itak. In potem imamo zafrustrirane otroke in starše, ki ne vedo, kaj bi naredili, ko je treba iti v šolo, na tabor, otrok pa je še v plenicah pri 5 letih! Pa da se razumemo - ne gre za neke zdravstvene razloge! Poznam 2 taka primera osebno, še več pa preko rekla - kazala. Meni se to tudi zdi nasilje nad otrokom - ker jim kot starši nismo dali možnosti, da bi "odrasli" in opustili tisto, kar pritiče dojenčkom oz. manjšim otrokom. Potem pa je otrok razpet - na tabor bi šel, ampak ima "skrivnost", za katero noče, da drugi izvedo, saj bi ga zezali. Zame to pač ni nobena usluga otroku. Včasih oz. marsikdaj smo pač prisiljeni delati malce korenitejše reze, otrok ne moremo do onemoglosti zavijati v vato. Moje mnenje pač, pa brez zamere.



Ta je pa malo težka.......saj verjamem, da nisi mislila dobesedno kot se sliši, vendar se sliši grozno.......nasilje nad otrokom, ker mu nisi vzel plenice in ga nisi pustil "odrasti".....user posted image jaz bi jo naši verjetno že pred enim letom, če bi morala na roko prati fsrane bombažne plenice, ker jih pa nisem na roko prala pa sem "počakala" do 2,5 leta, ko mi ni bilo potrebno niti tal in kavča čistiti za njo, ker je bila pač "pripravljena".......

Eni otroci govorijo pri 1,5 letu......eni pa komaj pri 3 letih.......eni se plazijo prej, eni pozneje, eni sploh ne.......eni lulajo in kakajo v kahlo pri 1 letu, eni pa pač pri štirih ali petih letih......eni so na mamini joški še pri treh letih, eni sploh niso......in eni imajo dudo do 1 leta, eni pa pač do petega.......eni preživijo počitnice pri babici pri enem letu, eni pa še pri šestih ne.......eni jokajo ob vstopu v vrtec, eni pa ne jokajo.......




(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:35:33   
dreamhorse
Ma ene mate pa res primerjave. A vsak jok je z istim razlogom. Če ga kaj boli, če kaj izsiljuje, če je žalosten. Pa dajte no... Nekaj je jok zaradi žalosti nekaj pa je jok zaradi iziljevanja v trgovini... Res idealna primerjava.
Naredite kakor želite, pa ne se obešat na vsako besedo no.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:35:45   
ronja
Tisto z močnim sessalnim refleksom in dudo je pa meni en larifari (pa me linčajteuser posted image ). Naši so vsi imeli sesalni refleks full močen, ampak jaz sem jim dala v usta zizo pa je bil mir. In so vlekli to.

Tako je bilo tudi pri meni, vendar se je Ronja zbudila VSAKIČ, ko sem ji zizo vzela iz ust (ne, sama je ni nikoli izpustila). Enostavno se je prebudila. Visela je na zizi non stop, da sem mela kar hude regade, pa ji je bilo še premalo in je začela sesat palček. Meni se zdi sesanje palca smotano, ker se ga je tako težko odvadit (vsaj tistim, ki sem jih jaz videla). Boljše duda, je lažje.

Glede na to, da pa pridemo pa večinoma do istih zaključkov (le načini se razlikujejouser posted image ) se mi pa zdi brez veze iskati nasvete za rešitev svojega problema pri 30 drugih mamicah........tudi iz tega razloga, ker so otroci različni, pa tudi starši smo različni......

Meni se zdi pa ravno zato fajn dobit eno idejo takoj, namesto da traja, predno se bi je sam spomnil. Pa pač vidiš različne rešitve, izbereš tiste, ki se ti zdijo ok za vašo družino in to je to.

Področje vzgoje svojega otroka pa se meni osebno zdi čisto obvladljivo, zato se ne udeležujem predavanj in delavnic o vzgoji...

Sicer tudi jaz ne, vseeno pa se mi zdi, da tudi z atiste, ki se tega udeležujejo, ni zanje vzgoja neka huda stvar, samo pač si želijo slišat še kako mnenje. Itak je princip isti, fajn je pa videt različne načine.

Se pa strinjam z niko, da smo starši tisti, ki moramo včasih otroke porinit iz gnezda, da odrastejo. Lahko pa vseeno to naredimo tako, da jim je hudo ali pa tako, da jim je malo manj hudo: pety je zdaj vrnila raztrgano dudo in "porinila " tamalo v vzpodbudo, da jo je sama vrgla stran in dobila za to nagrado in otrok ej happy, mami je happy, dude ni - win-win-win. Se mi zdi fajn, da starši prepoznajo, kdaj so mladiči sposobni letet in da jim damo priložnost za to - že takoj, ne šele čez x let, ko nam bo bolj komot.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:39:58   
dreamhorse
Ronja popolnoma se strinjam s tabo, ampak ne zdi se mi pa oh in ah narobe, če otrok pri 2 letih še ni pripravljen "odrasti" in opustiti dude. Tako kot eni na različne načine prenehajo z dudo (sami ali zaradi starševse odločitve) tako je lahko različen tudi čas oz. starost otroka.
Če otrok noče imet več dude pri enem letu, mu je ne tiščiš zato, ker jo je pa sosedova imela do dveh let. In če jo bo moja hči imela do 3 let, je ne bo nihče manj ali več maral. Bom pa jaz srečna, če jo bo v enem letu stran vrgla sama, če ne ji bom pomagala. Na takšen ali drugačen način.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:48:03   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se pa strinjam z niko, da smo starši tisti, ki moramo včasih otroke porinit iz gnezda, da odrastejo. Lahko pa vseeno to naredimo tako, da jim je hudo ali pa tako, da jim je malo manj hudo: pety je zdaj vrnila raztrgano dudo in "porinila " tamalo v vzpodbudo, da jo je sama vrgla stran in dobila za to nagrado in otrok ej happy, mami je happy, dude ni - win-win-win. Se mi zdi fajn, da starši prepoznajo, kdaj so mladiči sposobni letet in da jim damo priložnost za to - že takoj, ne šele čez x let, ko nam bo bolj komot.



Evo, zadetek žebljico na glavico!user posted image Se absolutno strinjam.

In ja, Liliana, seveda nisem mislila dobesednouser posted image , mislila sem tako, kot je nekako definirala Ronja - da včasih starši oviramo otroke s svojimi strahovi, komotnostjo... in imamo tisto "čakanje, da bo otrok pripravljen" za krasen izgovor.

Na koncu koncev pa vedno in povsod velja - vsak starš svojega otroka pozna najbolje in ve (naj bi vedel), kje je tista "meja", ko ga je smiselno "poriniti" (beri: spodbuditi) in kdaj še ni čas.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:50:01   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

To da otrok joka pač ni neka travma. Torej bi morali starši, ko v trgovini otrok joče ker hoče neko igračo, takoj popustiti, da ne bo v stresu in travmatičen? Še isto sekundo, ko greš iz trgovine ponavadi pozabi, zakaj je jokal. Pri dudi sicer traja malo dlje, je pa ista fora.


Zamisli si, da nekdo tebi dobesedno tišči cigaret v usta, ali kavo - ali neko podobno razvado.
In ko mine dovolj časa, ti jo na silo vzame, ker pač meni, da zdaj to ni več primerno.

Primerjava s trgovino je popolnoma mimo.


Primerjava s cigaretom je popolnoma mimo user posted image .
Le kako bi izgledalo, da bi otroku popuščali pri vsakem joku?
Ko so dojenčki jokajo ker so lačni-jih nahranimo, ker so "mokri"-jih previjemo, nekateri jokajo, ko jih oblačimo...pa jih raje pustimo slečene, da jih ne bi zaradi cot preveč travmatizirali?
Ker je naš imel tako dolgo dudo, se nikoli ne bom zgražala nad drugimi, nikoli ne bom rekla, da je naj ne dajejo otroku, še vseeno raje vidim 2-letnika z dudo v ustih, kot pa z joško.
Otroci niso vsi takšni, da bi palili na to, da je miška pojedla dudo, ali pa jo je kuža odnesel in pri takem je čisto vseeno kdaj mu jo vzameš. Če bi jo sinu dala nazaj, ko je vztrajal, bi jo imel še sedaj.
Gledam recimo 4-letnika od svakinje. Zjutraj in pred spanjem spije flašo mleka in še vedno ima bombažno pleničko za cartanje. Seveda pol ni čudno, da se še ponoči polula, če spije skoraj 3dcl mleka pred spanjem. In ona se sedaj sekira, da še ponoči ni suh in da mu ne more vzeti flaše. Ja kaj pa češ. Al eno al drugo, ali pa počakat, da se bo začel sam zbujat ponoči, ko ga bo tiščalo. Naš je ponoči tudi lulal dokler mu enostavno nisem več pustila nacejavanja pred spanjem (se v enem letu še 1x ni zbudil ponoči, da ga tišči).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 14:53:04   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Ronja popolnoma se strinjam s tabo, ampak ne zdi se mi pa oh in ah narobe, če otrok pri 2 letih še ni pripravljen "odrasti" in opustiti dude. Tako kot eni na različne načine prenehajo z dudo (sami ali zaradi starševse odločitve) tako je lahko različen tudi čas oz. starost otroka.
Če otrok noče imet več dude pri enem letu, mu je ne tiščiš zato, ker jo je pa sosedova imela do dveh let. In če jo bo moja hči imela do 3 let, je ne bo nihče manj ali več maral. Bom pa jaz srečna, če jo bo v enem letu stran vrgla sama, če ne ji bom pomagala. Na takšen ali drugačen način.


No in če se recimo ne bo odločila sama odvreči dude, kaj bo pa potem?

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?