|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starši otrok vegetarijancev
21.3.2011 18:31:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Aja, še to me je zmotilo? Brezmesna dieta? A, če ne ješ mesa si na dieti? Fak.


meni gre na sploh beseda dieta na živce. To se sliši kot, da se takooooo teško odpoveduješ takoooo zelo dobri hrani.

Moja starša sta bila npr. na mesni dietiuser posted image ...že prizvok je tak, kot da sta reeveža trpela.

Drugače pa se strinjam s tem, da bi otroci morali imeti izbiro.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Starši otrok vegetarijancev
23.3.2011 19:21:16   
ruby19
mika, napisala si da bi otroci morali imeti izbiro. A tisti otroci, ki jim starši vsakodnevno servirajo meso na krožnik pa imajo izbiro? Otrok se pač še ne more sam odločat, kaj je zdravo in kaj ne in je zato odvisen od odraslih.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Starši otrok vegetarijancev
24.3.2011 11:59:30   
Blink1
IZVIRNO SPOROČILO: ruby19

mika, napisala si da bi otroci morali imeti izbiro. A tisti otroci, ki jim starši vsakodnevno servirajo meso na krožnik pa imajo izbiro? Otrok se pač še ne more sam odločat, kaj je zdravo in kaj ne in je zato odvisen od odraslih.


in njihovih prepričanj...


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 8:27:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ruby19

mika, napisala si da bi otroci morali imeti izbiro. A tisti otroci, ki jim starši vsakodnevno servirajo meso na krožnik pa imajo izbiro? Otrok se pač še ne more sam odločat, kaj je zdravo in kaj ne in je zato odvisen od odraslih.


Jaz sem med tistimi, ki serviramo meso...ne ravno vsakodnevno....in hčerka ima izbiro. Ima obdobje, ko mesa sploh ne je in obdobje, ko je samo meso.

< Sporočilo je popravil mika -- 25.3.2011 8:29:29 >

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 8:51:50   
Blink1
Če je pri nas za kosilo tudi meso, potem ga mala lahko je če hoče... In točno vem kaj od mesa bo jedla in kaj ne. Če noče, je pa ne silim. Torej ima izbiro...

Enako jo ima tudi v šoli... če ji bodo dali meso in ga ne bo želela jesti, ga ziher ne bo pojedla, pa če se učiteljica in kuharica skupaj na glavo postavita... Torej, če bi bila "vegetarjanka", pač ne bi pojedla mesa, ki ga ima na krožniku ali pa ga sploh ne bi vzela.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 9:46:00   
L&F&B
Točno tako, Mika. Otrok ima izbiro. Ker ne mara meso, ga ne poje. Ker ne mara meso, tudi rižoto ne poje, ker je prepojena z mesno omaka. Na koncu poje solato. Aleluja za izbiro. Pa se na položnici za kosilo prav nič ne pozna, da poje en velik NIČ.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 9:51:00   
L&F&B
Za Vege otrok. Uspela sem pridobiti zdravniško potrdilo. Zdaj pa naslednji teden upam, da bo tudi šola to upoštevala. Tebi pa še enkrat hvala za nasvet, kajti po vaši zaslugi smo končno prišli do primerne hrane za našega izbirčneža, ki je vztrajal ob polni mizi in lakoti, da mesa pač on ne bo jedel.

(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 11:00:09   
ajsek
Sicer ne vem, če prav razumem to vaše zagovarjanje, da mora imet otrok izbiro pri hrani, ampak pri nas doma ni prav nobene izbire. Če je segedin je segedin za vse. Sicer ne silim jest, posebkov pa ne kuham. Na tem forumu je pa pri prehrani otrok zelo popularna fraza, da se otroku nekaj ponudi. Kako ponudi? Kaj pa naredite, če zavrne?


(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 11:12:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: VEGEOTROK

Ajsek pozdravljen(a)!
Glavni problem pri vsej tej zadevi je ta, da imam na izbiro dvoje: ali pustiti, da moja hčerka do 16.00 ne je nič (razen malice, ki ji jo sama pripravim- HLADNO), ali pa, da se sprijaznim s tem, da bo sedaj (končno) dobila vege. oz. brezmesni obrok, ker ona NE JE MESA. Tudi, če ga je malo, tudi če se ji ga ven pobere- NE! Sama vem zelo dobro, da bo vege. obrok slab, nikakor ne pričakujem eko korenčka, vendar na izbiro imam samo to (sedaj -hvalabogu!) ali pa nič, ali pa da preprosto pustim službo- ker otrok je pri teh letih ob enih , dveh pop. pač lačen- vsaj pri nas je tako. Poli salame, hrenovke... nimam nič proti temu, tudi pri nas so dostikrat na mizi... za vse ostale seveda, razen za najstarejšo, čeprav vem da niso ok. Sem jih omenila samo zato, ker so velikokrat na šolskem jedilniku, potem pa komplicirajo za obrok brez mesa in se SKLICUJEJO na to koliko je njihov jedilnik zdrav in uravnotežen... Če je to res, naj vržejo poli ven, ta poceni henovke vn... in uvedejo recimo namesto poli, ki je pač (kao) pocen kak kvaliteten tovrsten izdelek, recimo kako dobro šunko ali kvalitetne hrenovke, ki imajo noter dejansko meso, ne pa sranja... Samo, to je drago, pa še otroke je treba čimprej navadit, da postanejo čimvečji potrošniki slabe, poceni hrane. Še enkrat- nimam nič proti ničemer, vsak naj je tisto kar mu ustreza- samo potem želim, da je demokracija res za vse, tudi za mojo hčerko.

     



Ti si ena redkih, ki o vegetarjanstvu razmišlja strpno in realno. In svojemu otroku dejansko daje možnost izbire. user posted image Bravo.

(odgovor članu VEGEOTROK)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 11:17:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Sicer ne vem, če prav razumem to vaše zagovarjanje, da mora imet otrok izbiro pri hrani, ampak pri nas doma ni prav nobene izbire. Če je segedin je segedin za vse. Sicer ne silim jest, posebkov pa ne kuham. Na tem forumu je pa pri prehrani otrok zelo popularna fraza, da se otroku nekaj ponudi. Kako ponudi? Kaj pa naredite, če zavrne?




To že, da se ne kuha posebej. V času, ko jaz nisem jedla mesa (prekinila zaradi nosečnosti), sem pač pri kosilu pojedla le prilogo in solato. Še vedno se ni kuhalo posebej zame, a imela sem izbiro, da del kosila ne pojem. Temu jaz rečem demokratična izbira. user posted image

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 12:45:57   
VEGEOTROK
user posted image user posted image user posted image ČESTITKE!!! Še nekdo, ki je dobil, ki mu že tako ali tako pripada! Sem res vesela...

(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 13:46:01   
liliana
Meni se pa zdi to malo dvorezen meč.....te zahteve vegetarijancev po brezmesnem obroku......ker kaj hitro se potem lahko najde nekdo, ki bo iz verskih razlogov zahteval, da ne sme biti na jedilniku svinjskega mesa.....in kaka mamica, ki bo zahtevala samo pravo oljčno olje iz Istre za solato za svojega krofeka, ker drugače njeno dete ne bo pojedlo solate, pojesti jo pa mora, ker je vendar zdrava.......

Ja, lepo je govoriti o možnosti izbire.....pa nikjer nimamo vsi vse na izbiro.....in če so otroci vegetarijanci iz bilo kakšnega razloga, ne moremo starši zahtevati, da se bo pa ves insitucionalni sistem prehrane obrnil in deloval tako kot mi hočemo....in če je na šoli 500 otrok in dva vegetarijanca.....a potem pa morajo zdaj kuharice za ta dva otroka pripravljati posebne obroke.....? In potem se najdeta še dva, ki zaradi verskih razlogov ne jesta svinjskega mesa, obožujeta pa teletino in potem je potrebno še njima ekstra obroke pripravljati.......pa se bosta hitro našla še dva, ki bosta zahtevala namesto radiča kristalko in namesto in namesto margarine puter....?

Malo probajte pogledati tudi z drugega zornega kota in ne zgolj s svojega, ki je "vegetarijanci smo diskriminirani"....... 

(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 14:24:59   
L&F&B
Če bi podrobno prebrala, bi ugotovila, da smo se kar precej let prilagajale in upoštevale "ta drugačen pogled na stvari". Nikakor ni to ena muha in kolikor sem prebrala Vegeotrok, obe propagirava zdrav in polnovreden jedilnik. Otroka sta bila kolikor sem razumela, podvržena pritiskom, pa sta vseeno vztrajala na svojem.  Niti pod razno ni tako zelo težko sočasno pripraviti še en vegetarijanski obrok, kot si predstavljaš ti. Saj obstajajo tudi razni dietni jedilniki. Konec koncev je to tudi delo šolske kuhinje. Osebno pa bi sama raje videla, da bi moj otrok jedel tudi meso, kot bila take bitke in morala ljudi prepričevati, da je bolje da poje nekaj brez mesa, kot pa cel dan nič. Pa so otroci precej znajdeni in trdoživi in tudi ob kruhu, vodi in sadju fajn preživijo in so zdravi. Sigurno bi tako tudi bilo, ampak uporabili smo še ta način, ki pa je uspel. Prepričanasem, da zaradi tega ne bo nihče prikrajšan.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 14:44:16   
VEGEOTROK
Samo upam, da niste vi g. iz ministrstva za šolstvo, ki mi je dala podoben (oz. identičen odg.), ker sem tudi tja klicala, pa drugače res NE TEŽIM, ampak tu je šlo pa res že čez vse meje!!!

Za začetek...
1.) NE ZAHTEVAM, da ima moj otrok teletino namesto ..., NISMO IZBIRČNI,
2.) NE SKLICUJEM se na diskriminacijo, NE ZAHTEVAM NEMOGOČEGA,
3.) ŽELIM samo, da dobi moj otrok v šoli v celem dnevu nekaj toplega (do 15ih), kar bo dejansko tudi pojedel.

Za primer vam dam nekaj obrokov, ki jih MOJ otrok ne bo jedel (razen mogoče, če poskusimo z varianto STRADANJA...), mesna rižota, mesna juha, "makaronflajš", bograč, razne obare z mesom, segedin, ričet... Vse te stvari se dajo BREZ VSAKEGA PROBLEMA skuhat ločeno od mesa (npr.: mesna rižota- riž posebej, meso posebej)! Tako kuham tudi doma, garantiram vam, da s tem nimam nobenega posebnega dela, pri nas pa bi brez problema vedno lahko jedel tudi kak musliman, hindujec... (skupine, za katere se bojite, da bodo začele težit...)
Drugi, mogoče pa zelo pomemben dejavnik pri vsej tej zadevi pa je ta, da pri takem načinu kuhanja vsak točno ve kaj poje in slabega mesa (npr.) ne moreš zakamuflirat v eno rižoto in mu dodat kr neki, da  bo boljše... Oporečnost tako pripravljenih živil je BISTVENO MANJ VERJETNA (osnovni higienski standardi pri pripravi živil) !!!
Tako, da prosim ne filozofirate o stvareh, ki jih MORATE zagovarjat (služba na min.), ali pa jih na žalost ne poznate! Lahko pa si res vzamete čas in si preberete vse moje objave, mogoče vam bo potem jasno, zakaj vsa ta panika. Verjemite pa mi, DA SEM NAREDILA VSE, DA BI MOJ OTROK JEDEL MESO, če bi jo pa poznali bi  sami spoznali da NI IZBIRČNA, ampak je pač vse razen mesa. Za konec pa vprašanje: Ali vi jeste čisto VSE? Kaj naredite, ko je na menuju nekaj, česar ne marate? Predvidevam, da greste na sendvič... vidite, otrok v 3 razredu pa te izbire nima!!! A to je pa normalno?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 15:19:20   
mika
Vse te stvari se dajo BREZ VSAKEGA PROBLEMA skuhat ločeno od mesa (npr.: mesna rižota- riž posebej, meso posebej)! Tako kuham tudi doma, garantiram vam, da s tem nimam nobenega posebnega dela


Ti kuhaš doma za koliko ljudi? 3-4.... medtem ko na šoli kuhajo  za 300-400 oseb....odvisno od šole.

Vedno se zatakne pri denarju. Najbrž je potrebno še koga zaposlit, da bi kuhali ločeno, v tem času pa je praktično nemogoče, ko režejo stroške na vseh področjih.

In tvoja želja, da bi otrok dejansko pojedel topel obrok, je tudi pobožna želja marsikaterega starša, ker otroku kosila v šoli enostavno niso dobra, pa nima veze če so mesna ali brezmesna.

(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 15:23:11   
mika
Ali vi jeste čisto VSE?


jaz jem vse....no... vsega še nisem niti poskusila, ker niti ni možno. sem pa kot otrok bila izbirčna do onemoglosti.

(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 15:57:51   
VEGEOTROK
Kaj je pa sploh problem za 300-400 ljudi skuhat riž posebej, meso posebej- ne vidim nobenega problema tukaj... Vidim pa (pa dosedaj sploh nisem opazila), da se ti kar lepo strinjaš z vsem kar ti servirajo... Tako kot velika večina slovenceljnov- se opravičujem, jaz se pač ne - STRINJAM NAMREČ!!! Še posebej ne zato, KER POLOŽNICE še vedno prihajajo, pa plačat jh je tut treba, otroci pa hodjo domov lačni. Če je teb to kul sori men ni!!! Pa, če bi namest, da pluvaš po meni rajš potegnila z mano, bi mogoče dosegla (sčasoma), da se stanje šolske prehrane iz srednjega veka premakne v današnji čas (pa ne samo za vege. ampak za VSE). Samo ne, ti boš raje govorila, da je nemogoče, kot da bi kaj naredila, da se st. izboljša... A se ti kdj vprašaš zakaj je tko kot je, kje je denar, zakaj tamali gnijejo v 100 let starih šolah- zato, ker so ga preprosto pokradl, kar smo se itak že sprjaznl... Ti se pa pol še s prehrano sprjazn- jaz se že ne bom... Pa brez zamere!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:03:14   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: VEGEOTROK
Za konec pa vprašanje: Ali vi jeste čisto VSE? Kaj naredite, ko je na menuju nekaj, česar ne marate? Predvidevam, da greste na sendvič... vidite, otrok v 3 razredu pa te izbire nima!!! A to je pa normalno?


Ravno zato, ker nihče ne je čisto vsega, je to tako kompleksna tema. To ti želi mika dopovedat. Kje se potegne črta, ko se preneha prilagajat prehrambenim navadam posameznika pri kuhanju za 400 ljudi?
Moja kolegica ne je čebule. Čisto resno, 25 let stara ženska je sposobna odrinit krožnik in nehat jest, če v hrani naleti na košček čebule. Kaj tu narest? A bi bila danes v šoli upravičena do posebnih obrokov?

(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:13:09   
VEGEOTROK
S to objavo si pop. demantirala vse za čimer stojiš (če sploh)... Ješ namreč vse, ampak čisto vsega še nisi probala, ker je to nemog., POTEM ŽE NISI PROBALA VSEGA, če bi ti nedko serviral nekaj, kar se ti apriori gabi in bi to počel prakt. vsak dan- verjetno ne bi jedla!!! Kot otrok si bla izbirčna, pa nisi jedla prakt nič V ŠOLI- JA A SE TI NE ZDI, DA MORMO NEKI NARDIT, DA SE STANJE IZBOLJŠA, NE PA DA SE ZGOLJ SPRIJAZNIMO! Pa vprašanje je bilo zgolj retorično, ne da bi kdo res odg. nanj...
Jaz sem pa recimo kot otrok uživala v šolski prehrani, men je bilo pa RES vse dobro... No kje smo pa zdaj???
Aja, pa resnično UPAM, da ne boš imela kdaj takih probl. kot jaz, ker zarečenega kruha se največ poje!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:17:57   
mika
, ampak čisto vsega še nisi probala, ker je to nemog


Kaj sem demantirala....nemogoče je vse probat, če nisi ravno velik popotnik...nisem jedla indijske hrane, ne vem kako kuhajo Irci ali pa kar jedo Afričani itd. Mogoče bom kdaj imela priložnost.

< Sporočilo je popravil mika -- 25.3.2011 16:18:30 >

(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:23:52   
VEGEOTROK
Pa sj nemorm verjet... Dejstvo je, da bo čez nekaj generacij prakt. pol sveta vege. (pa sama RES nisem vege), kaj bodo pa potem delal... Pri banalnih stvareh (čebula), res ne mormo nč (sj jaz tut ne jem recimo orehov...), ampak pri vege. obrokih bomo pa pač MORALI postati strpni, ker drugače ne bo šlo- DAJTE TO RAZUMET!!! Saj vas vse razumem, da ne štekate, pri meni je trajalo dve leti, da sem to sprejela pri tamali, ampak sedaj ko sm mi je pop. jasno!!!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:26:42   
mika
Pa, če bi namest, da pluvaš po meni rajš potegnila z mano, bi mogoče dosegla (sčasoma), da se stanje šolske prehrane iz srednjega veka premakne v današnji čas (pa ne samo za vege. ampak za VSE).


A je s tabo vse o.k.?  Zgleda da ni, ker moje pisanje jemlješ kot napad. napisala sem pa ti izključno dejstva, zakaj otroci nimajo izbire.


(odgovor članu VEGEOTROK)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:49:42   
ZARA
Liliana, meni se zdi, da je vegeteriancev ogromno. V bistvu vedno več. To kar pa ti navajaš je pa preseravanje, glede solate mislim. Je pač dete ne vzame. Vegeterianstvo je pa način življenja. No, vsaj jst tako to vidim.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 16:54:54   
Zamima
ne vem kako je v OŠ, v vrtcu, tja ko hodi naša tamala imajo samo en meni na dan (kosilo), zdaj pa če je v njem meso ali pa ne, v glavnem ni izbire, danes npr. je rižota in je rižota za vse. V srednji šoli, kjer pa sama delam pa imamo 2 menija, mesnega in vege, pa tudi suhi meni (sendvič) je mesni ali vege.

Zdaj, če se je tvoja hčerka odločila, da ne bo jedla mrtvih živali, kot si sama napisala, sicer nimam pojma kako ste ji doma predstavili to zadevo,... ampak, zaradi tega, če tvoja hči ne bo jedla mesa, ne bo nobena žival manj umrla, ker jih vseeno vsak dan toliko in toliko zakoljejo, in to take, ki jih za ta namen vzrejajo (za hrano). Doma smo veliki ljubitelji živali, ampak na hrano (meso) nikoli ne gledamo tako, da so pa zdaj zaradi nas ubili enga pujsa več.... no saj nima veze, če noče mesa, ga pač noče.

Če si poskusila pri ministrstvu in na šoli, in ti preostane samo potrdilo od zdravnika pa pojdi po potrdilo. Ali pa enostavno, naj otrok iz rižote, enolončnice, segedina, bograča,... pobere meso in ga ne poje. user posted image

pa, da ne bo spet kdo mislil, da koga napadam, pač povem svoje mnenje glede tega.



_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 17:10:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: VEGEOTROK

Pa sj nemorm verjet... Dejstvo je, da bo čez nekaj generacij prakt. pol sveta vege. (pa sama RES nisem vege), kaj bodo pa potem delal... Pri banalnih stvareh (čebula), res ne mormo nč (sj jaz tut ne jem recimo orehov...), ampak pri vege. obrokih bomo pa pač MORALI postati strpni, ker drugače ne bo šlo- DAJTE TO RAZUMET!!! Saj vas vse razumem, da ne štekate, pri meni je trajalo dve leti, da sem to sprejela pri tamali, ampak sedaj ko sm mi je pop. jasno!!!


saj na začetku si bila še ql, ko si se potegovala za hčer. zdaj se pa malo pomiri, prav?user posted image

(odgovor članu VEGEOTROK)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?