|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 17:29:19   
katy83
Zanimiva tema. Resnično sem se vprašala kako bi jaz v takem primeru odreagirala. Sama sicer nisem neki veliki jedec mesa, ampak določenim stvarem (pršut, poli klobasa, piščančji zrezki, ...) ne vem če bi se lahko odpovedala. In če bi se sin sam odločil, da ne bo jedel mesa...Priznam, da bi me šokiralo.
Nisem sicer zagovornica vegeterijancev, ker mi je ta način življenja tuj in se ga ne znam predstavljat, ampak ajde. Avtorici teme sicer vsa čast, da se je potegnila za svojo hčeruser posted image in upam, da bo kaj dosegla. Me pa res zanima, kako se je SAMA za to odločla? Ker če se ja za to odločla pred 2 letom, se je pri 6-ih letih? Ne vem, nekdo ji je moral to nekak razložit al kak? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 17:31:10   
ruby19
Tako je, kot je napisala ZARA. Vegetarianstvo kot tudi veganstvo je pač način življenja. Tukaj ne gre za neko izmišljevanje, kaj bi jedli ali kaj ne, ampak ješ tisto kar je v skladu s tvojo vestjo. Npr. če nekdo je izključno ekološko hrano, bo težko pojedel kaj neekološkega, z umetnimi dodatki, umetnimi aromami in barvili. Pač preko sebe se gre težko. Tisti, ki jeste vse, in imate takšne otroke, ki sprejemajo mesobodite veseli, da nimate takšnih problemov z institucijami kot jih je opisala VEGEOTROK. Sicer pa bi bilo dobro, da pridobite dodatne informacije o živalski prehrani. Če bi vedele več, sem sigurna, da bi se vam meso kmalu uprlo. Kot je bilo nekje zapisano: Meso so živalska trupla in če ješ meso, si kot potujoči grob za ta živalska trupla. In res je. Veseli me, da je kje kakšen tako pameten otrok, ki čuti, da meso ni prava izbira. Sicer pa je veliko substitutov za meso, npr. tofu, sejtan itd. Institucije kot so šola, zdravstvo pa seveda pravijo svoje. Saj je jesti meso družbeno sprejemljivo in zaželeno, kdor pa misli s svojo glavo je pa črna ovca. Seveda vam nobena državna institucija ne bo priznala, da so v ozadju mesne industrije ogromni dobički in vsi meso prikazujejo in propagirajo kot nekaj zdravega. Meso, kakršnega danes lahko kupite v trgovinah je vse prej kot zdravo. Zato predlagam, da se malo razgledate po ekoloških trgovinah in ponudite otrokom bolj zdrave stvari. Pa ne zamerite vse tiste, ki jeste meso. To kar sem napisala je izključno dobronamerno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 17:47:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Liliana, meni se zdi, da je vegeteriancev ogromno. V bistvu vedno več. To kar pa ti navajaš je pa preseravanje, glede solate mislim. Je pač dete ne vzame. Vegeterianstvo je pa način življenja. No, vsaj jst tako to vidim.


Tako kot je način življenja, da nekdo ne je svinjskega mesa.....da nekdo ne je čebule.....radiča.....zelja.....žolce.......mleka.....sladkarij......

In šola se ne more prilagajati vsakemu posamezniku.....sicer pa kosilo v šoli ni obvezno.....in starševa dolžnost je, da če fura način življenja kot ga pač fura, da otroku zagotovi prehrano v skladu z načinom življenja, ki ga fura....po moje ni to naloga šole.....šola zagotovi po nekih splošnih smernicah zdrav obrok in če za vegatarijanca ta obrok ni dober, pač ne bo dal otroku kosila v šoli.....oz. bo otroku poiskal šolo, kjer nudijo tak obrok ali pa mu bo kuhala babica, ali pa varuška, ki jo bo najel, da bo otroku pripravljala uravnotežene obroke v skladu s svojimi lastnimi smernicami......drugo je, če govorimo o zdravstvenih težavah, da otrok ne sme jesti določene vrste hrane....tu pa govorimo kot praviš ti o načinu življenja oz. o preseravanju.......

VEGEOTROK....nisem iz ministrstva za šolsto in govorim kot totalni laik....niti nisem prehranski strokovnjak in otroku nudim hrano po svojem prepričanju.....glede na to, da ne jem kisle juhe in žolce, mu je še nisem pripravila.......če mu jo bodo pa v vrtcu dali, pa naj mu jo.......ne bom skakala v luft zaradi tega......furam pač način življenja brez žolce, sladkega zelja in verjetno še kaj bi se našlo......

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:02:59   
ruby19
liliana, tvoj primer je šolski primer nestrpnosti. Še enkrat poudarjam, da vegetarianski način življenja ni preseravanje kot ti to imenuješ. Seveda pa nekateri tega ne boste nikoli razumeli. Tako kot so ekološke stvari za nekatere način življenja, tako je pač tudi z vegetarianstvom. S pojmom ekološke stvari mislim ne samo na prehrano, ampak tudi na kozmetiko, ekološki dom (čistila, oprema), način razmišljanja za lepši svet (varčnost, razvrščanje odpadkov), za bolj zdrave otroke in nasploh za skrb za človeštvo in naravo. A je vse to potem tudi eno preseravanje ali je način življenja? Je pa ponavadi takšen vrstni red, da se začne z vegetarianstvom in potem nadaljuje v ekološki smeri na vseh področjih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:06:33   
ajsek
Zakaj je vegetarijanstvo način življenja, zavračanje stročnic, kruha ali mleka pa preseravanje ali izbirčnost?

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:07:40   
L&F&B
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Liliana, meni se zdi, da je vegeteriancev ogromno. V bistvu vedno več. To kar pa ti navajaš je pa preseravanje, glede solate mislim. Je pač dete ne vzame. Vegeterianstvo je pa način življenja. No, vsaj jst tako to vidim.


Tako kot je način življenja, da nekdo ne je svinjskega mesa.....da nekdo ne je čebule.....radiča.....zelja.....žolce.......mleka.....sladkarij......

In šola se ne more prilagajati vsakemu posamezniku.....sicer pa kosilo v šoli ni obvezno.....in starševa dolžnost je, da če fura način življenja kot ga pač fura, da otroku zagotovi prehrano v skladu z načinom življenja, ki ga fura....po moje ni to naloga šole.....šola zagotovi po nekih splošnih smernicah zdrav obrok in če za vegatarijanca ta obrok ni dober, pač ne bo dal otroku kosila v šoli.....oz. bo otroku poiskal šolo, kjer nudijo tak obrok ali pa mu bo kuhala babica, ali pa varuška, ki jo bo najel, da bo otroku pripravljala uravnotežene obroke v skladu s svojimi lastnimi smernicami......drugo je, če govorimo o zdravstvenih težavah, da otrok ne sme jesti določene vrste hrane....tu pa govorimo kot praviš ti o načinu življenja oz. o preseravanju.......

VEGEOTROK....nisem iz ministrstva za šolsto in govorim kot totalni laik....niti nisem prehranski strokovnjak in otroku nudim hrano po svojem prepričanju.....glede na to, da ne jem kisle juhe in žolce, mu je še nisem pripravila.......če mu jo bodo pa v vrtcu dali, pa naj mu jo.......ne bom skakala v luft zaradi tega......furam pač način življenja brez žolce, sladkega zelja in verjetno še kaj bi se našlo......


Lej, res se ti ne splača tako razburjat, no. Obnašaš se, kot da te boli, če nek otrok dobi možnost do vegetarijanskega obroka. Še enkrat ponavljam, upam, da zaradi tega ni prikrajšam kak drug otrok. Starši imamo vedno na voljo še drugo izbiro, hvala bogu. Kot si omenila sama, lahko bi se odjavlja od kosila, lahko ga bi prepisala na drugo šolo ali si najela varuško. Vse to sem imela za rezervne načrte. Kajti sigurno je otrokovo zdravje v prvi vrsti odgovornost staršev. Najbrž sem imela dovolj trdne in tehtne argumente, da sem dosegla svoje, pa jih ne mislim javno razglašati. Če bi imela ti dovolj trdne in tehtne razloge s podporo otrokovega zdravnika sem prepričana, da bi tudi ti dosegla razumen dogovor, zakaj naj bi otrok ne jedel določene hrane. Če bi samo tako argumentirala s predsodki, kot si tukaj pač ne bi šlo skozi. Potrebno je samo malo odprtosti, zdravega razuma in dobre volje z obeh strani. Pa še nekaj, nikoli ni nikakršen način življenja kar tako počez, preseravanje, ker tebi ni všeč. Je samo drugačen način življenja, kot ga propagiraš ti, brez oznak.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:09:06   
ruby19
Pa še to: veliko znanih in cenjenih ljudi je bilo vegetarianskih. Med njimi so Einstein, Tolstoj, Newton, Van Gogh, Leonardo da Vinci, itd. A boste rekli, da so se vsi preseravali ali je šlo za kaj drugega?

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:20:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: L&F&B


Lej, res se ti ne splača tako razburjat, no. Obnašaš se, kot da te boli, če nek otrok dobi možnost do vegetarijanskega obroka. Še enkrat ponavljam, upam, da zaradi tega ni prikrajšam kak drug otrok. Starši imamo vedno na voljo še drugo izbiro, hvala bogu. Kot si omenila sama, lahko bi se odjavlja od kosila, lahko ga bi prepisala na drugo šolo ali si najela varuško. Vse to sem imela za rezervne načrte. Kajti sigurno je otrokovo zdravje v prvi vrsti odgovornost staršev. Najbrž sem imela dovolj trdne in tehtne argumente, da sem dosegla svoje, pa jih ne mislim javno razglašati. Če bi imela ti dovolj trdne in tehtne razloge s podporo otrokovega zdravnika sem prepričana, da bi tudi ti dosegla razumen dogovor, zakaj naj bi otrok ne jedel določene hrane. Če bi samo tako argumentirala s predsodki, kot si tukaj pač ne bi šlo skozi. Potrebno je samo malo odprtosti, zdravega razuma in dobre volje z obeh strani. Pa še nekaj, nikoli ni nikakršen način življenja kar tako počez, preseravanje, ker tebi ni všeč. Je samo drugačen način življenja, kot ga propagiraš ti, brez oznak.


Glej, besedi preseravanje in način življenja sem si "sposodila" od druge forumašice.....vendar te v kontekstu, kot ga je ona napisala niso zbodli, so te pa zbodli v kontekstu, kot sem ga napisala jaz......

In jaz ne propagiram svojega načina življenja.....če bi ga, bi odprla sama temo, da bi propagirala svoj način življenja.......se pa rada vključim v debato in povem svoje mnenje, ki sem ga tudi poskušala argumentirati......

In nikar ne misli, da se razburjam....se sploh ne.....samo debatiram.....ker v tem uživam......user posted image



(odgovor članu L&F&B)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:31:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Zakaj je vegetarijanstvo način življenja, zavračanje stročnic, kruha ali mleka pa preseravanje ali izbirčnost?


V bistvu ta odgovor bi tudi jaz rada dobila.......

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:34:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ruby19

Pa še to: veliko znanih in cenjenih ljudi je bilo vegetarianskih. Med njimi so Einstein, Tolstoj, Newton, Van Gogh, Leonardo da Vinci, itd. A boste rekli, da so se vsi preseravali ali je šlo za kaj drugega?


Tudi za Hitlerja pravijo, da je bil vegetarijanec.....sem pa enkrat brala nekaj primerov njegovega jedilnika, pa je bilo precej mesa omenjenega......

(odgovor članu ruby19)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 18:53:34   
L&F&B
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Zakaj je vegetarijanstvo način življenja, zavračanje stročnic, kruha ali mleka pa preseravanje ali izbirčnost?


V bistvu ta odgovor bi tudi jaz rada dobila.......

 
Jaz se ne bi hecala s temi izrazi glede preseravanja. Pri tistih, ki zavračajo mleko, je lahko v ozadju prikrita alergija na mleko, pri kruhu je lahko celikalija, tudi stročnice znajo biti alergene. Te znake jaz ne bi zlahka jemala. Nikakor pa ne bi zaradi tega nikogar napadla ali označevala, da se preserava. Moje skromno mnenje je, da če nekdo ne je eno stvar, lahko popolnoma kvalitetno in brez posredovanja živi zdravo. Tu je bilo govora o čebuli, solati, pa določeni jedi, ki jo pač nekdo ne je. Če pa nekdo zavrača določeno skupino živil. npr. meso, mleko, pšenica itd, pa potrebuje ustrezno nadomestilo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 19:10:37   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Liliana, meni se zdi, da je vegeteriancev ogromno. V bistvu vedno več. To kar pa ti navajaš je pa preseravanje, glede solate mislim. Je pač dete ne vzame. Vegeterianstvo je pa način življenja. No, vsaj jst tako to vidim.


Tako kot je način življenja, da nekdo ne je svinjskega mesa.....da nekdo ne je čebule.....radiča.....zelja.....žolce.......mleka.....sladkarij......

In šola se ne more prilagajati vsakemu posamezniku.....
sicer pa kosilo v šoli ni obvezno.....in starševa dolžnost je, da če fura način življenja kot ga pač fura, da otroku zagotovi prehrano v skladu z načinom življenja, ki ga fura....po moje ni to naloga šole.....šola zagotovi po nekih splošnih smernicah zdrav obrok in če za vegatarijanca ta obrok ni dober, pač ne bo dal otroku kosila v šoli.....oz. bo otroku poiskal šolo, kjer nudijo tak obrok ali pa mu bo kuhala babica, ali pa varuška, ki jo bo najel, da bo otroku pripravljala uravnotežene obroke v skladu s svojimi lastnimi smernicami......drugo je, če govorimo o zdravstvenih težavah, da otrok ne sme jesti določene vrste hrane....tu pa govorimo kot praviš ti o načinu življenja oz. o preseravanju.......


Ja, seveda. Samo, če ne ješ svinje imaš še vedno kar nekaj vrst mesa, če ne ješ kruha imaš tudi nadomestke, če ne piješ mleka imaš še vrsto mlečnih izdelkov na razpolago. Če pa ne ješ nobenega mesa je pa po moje razlika. Vsaj jst jo vidim. In ja, šola se ne more prilagajat posamezniku, se strinjam, ampak teh otrok je dejansko veliko. Pa kaj ste se toliko na preseravanje obesile, no.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Starši otrok vegetarijancev
25.3.2011 19:17:33   
ZARA
Še to... Ime mi je ZARA in da nisem veganka, niti vegeterijanka in jem živalska trupla.
user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 3:20:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ja, seveda. Samo, če ne ješ svinje imaš še vedno kar nekaj vrst mesa, če ne ješ kruha imaš tudi nadomestke, če ne piješ mleka imaš še vrsto mlečnih izdelkov na razpolago. Če pa ne ješ nobenega mesa je pa po moje razlika. Vsaj jst jo vidim. In ja, šola se ne more prilagajat posamezniku, se strinjam, ampak teh otrok je dejansko veliko. Pa kaj ste se toliko na preseravanje obesile, no.


Samo potem imaš take, ki jejo ribe, ne jedo pa drugega mesa.....potem imaš take, ki ne jedo nobenega mesa, ne mleka, ne jajc.....potem so taki, ki jejo samo surovo zelenjavo.....vsi pa bi radi za svojega otroka v šoli uravnotežen obrok.....

Potem pa še obstajajo vsi tisti, ki imajo resne zdravstvene težave in morajo biti na dieti.....recimo sladkorni bolniki, tisti, ki imajo celiaklijo, raznorazne alergije......in tem otrokom šola mora nuditi take obroke......

In lahko potem sama izvedba zdravega in uravnoteženega obroka predstavlja za šolo problem......ker vsi starši bi pa radi, kot sem prej povedala, zdrav in uravnotežen obrok.....samo ta izvedba šole običajno nikogar ne zanima, ker vsak vidi le svoj problem......





(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 12:35:57   
bloempje
Problem je v tem, da je mesna prehrana splošno sprejeta, kot navada pa tudi v smislu, da je zdrava. Radovedne glave so radovedne in kmalu ugotovijo, da mnoge raziskave kažejo na ravno obratno tj. da meso ni ravno najbolj zdravo (iz različnih razlogov).
Nato so tu še tiste bolj empatične duše, ki se jim živali smilijo, ko jih imajo zaprte v kletkah samo zato, da jih na koncu zakoljejo in popapcajo. In te duše prav nič ne premišljujejo o tem ali bo zaradi njih umrl en prašiček manj, kot je nekdo tu napisal. Mesa enostavno ne jedo zaradi etično-moralne notranje drže, podzavestno (največkrat so to otroci) ali zavestno.
Zakaj so vegetarijanci in vegani pogosto napadalni (POZOR to besedo uporabljam zgolj zaradi pomanjkanja boljše) pri doseganju svojih pravic. Preprosto zato, ker je velika masa mesojedih ljudi preveč globoko potopljena v svoje navade, da bi bila sposobna dojeti, razumeti in sprejeti, da obstajajo različni načini bivanja, delovanja, početja in tudi prehranjevanja… tu pod `svobodnim´ soncem, ali pač? Ali drugače misleči in živeči nimajo enakih pravic kot večinska masa. Pa saj tako zelo cenimo plemenito vrlino o enakopravnosti vseh? Ja? No potem, pa tudi živimo in izpolnjujmo svoja prepričanja!
Kako lahko vegetarijanec nadleguje oz.škodi sistemu s tem ko zahteva vegetarijanski obrok v šoli, medtem, ko naši vrli voditelji kradejo denar in ustvarjajo vojne? Pa dajte ljube dame, razmišljajte s svojo glavo in `zaštekajte´ prioritete oz. s katerimi problemi bi se v resnici morali ukvarjati namesto, da se kregamo ali so vegetarijanci upravičeni do vegetarijanskega obroka ali ne.

Bravo vegeotrok za tvojo vztrajnost in rezultate..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 14:21:02   
liliana
Pa dajte ljube dame, razmišljajte s svojo glavo in `zaštekajte´ prioritete oz. s katerimi problemi bi se v resnici morali ukvarjati


Se povsem strinjam.....osnovna šola je v prvi vrsti namenjena izobraževanju in ne prehranjevanju......

(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 14:28:16   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se povsem strinjam.....osnovna šola je v prvi vrsti namenjena izobraževanju in ne prehranjevanju......



To sem tudi sama pomislila ob prebiranju vaše razprave. Sicer se mi da govorite isto, samo vsaka iz svojega zornega kota, čeprav bi se lahko v osnovi vse strinjale.


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 14:28:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ja, seveda. Samo, če ne ješ svinje imaš še vedno kar nekaj vrst mesa, če ne ješ kruha imaš tudi nadomestke, če ne piješ mleka imaš še vrsto mlečnih izdelkov na razpolago. Če pa ne ješ nobenega mesa je pa po moje razlika. Vsaj jst jo vidim. In ja, šola se ne more prilagajat posamezniku, se strinjam, ampak teh otrok je dejansko veliko. Pa kaj ste se toliko na preseravanje obesile, no.


Samo potem imaš take, ki jejo ribe, ne jedo pa drugega mesa.....potem imaš take, ki ne jedo nobenega mesa, ne mleka, ne jajc.....potem so taki, ki jejo samo surovo zelenjavo.....vsi pa bi radi za svojega otroka v šoli uravnotežen obrok.....

Potem pa še obstajajo vsi tisti, ki imajo resne zdravstvene težave in morajo biti na dieti.....recimo sladkorni bolniki, tisti, ki imajo celiaklijo, raznorazne alergije......in tem otrokom šola mora nuditi take obroke......

In lahko potem sama izvedba zdravega in uravnoteženega obroka predstavlja za šolo problem......ker vsi starši bi pa radi, kot sem prej povedala, zdrav in uravnotežen obrok.....samo ta izvedba šole običajno nikogar ne zanima, ker vsak vidi le svoj problem......







jaz bi rekla, da so na svetu mesojedci, rastlinojedci in vsejedci. vmesne stopnje ala brezkumaricjedci in samosojajedci pa so za moje pojme preseravanje.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 15:42:27   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi
Sicer se mi da govorite isto, samo vsaka iz svojega zornega kota, čeprav bi se lahko v osnovi vse strinjale.

Zato bom pa na tej točki nehala, ker je prepričevanje nekoga v nekaj brezpredmetno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 17:03:40   
bloempje
[color=#000000 size=3]Punce, napačno ste me razumele. Mislila sem na malce bolj pereče probleme, kot so gospodarska, etično-moralna, vzgojno-izobraževalna, okoljska, geopolitična kriza itd.
[color=#000000 size=3] 
[color=#000000 size=3]Sama sem mnenja, da imajo vegetarijanski otroci absolutno pravico do vegetarijanskega obroka, samo da bi to moralo biti samo po sebi umevno, ne pa, da se morajo starši za to pravico boriti.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 22:43:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ruby19

Meso so živalska trupla in če ješ meso, si kot potujoči grob za ta živalska trupla.


Kaj so potem rastline? Rastlinska trupla?
Novejše raziskave ugotavljajo, da tudi rastline čutijo. Mogoče se tudi pogovarjajo, razmišljajo,.. samo da tega danes še en vemo, tako kot včasih nismo vedeli, da je svet okrogel ali da sta masa in energija povezani.

(odgovor članu ruby19)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 22:51:49   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: ruby19

Meso so živalska trupla in če ješ meso, si kot potujoči grob za ta živalska trupla.


Kaj so potem rastline? Rastlinska trupla?
Novejše raziskave ugotavljajo, da tudi rastline čutijo. Mogoče se tudi pogovarjajo, razmišljajo,.. samo da tega danes še en vemo, tako kot včasih nismo vedeli, da je svet okrogel ali da sta masa in energija povezani.



http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/rastline.htm



_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 23:03:29   
VEGEOTROK
To kar si napisala je kratka in najbolj razumljiva razlaga za vse, ki se (sicniki in sumniki so mi umrl...user posted image ) ne stekajo vsega tega...user posted image user posted image user posted image .....................................



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 23:05:54   
VEGEOTROK
Hudooo!!! Res si dojela bistvo debateuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Starši otrok vegetarijancev
27.3.2011 23:18:43   
VEGEOTROK
Pa dajte ljube dame, razmišljajte s svojo glavo in `zaštekajte´ prioritete oz. s katerimi problemi bi se v resnici morali ukvarjati namesto, da se kregamo ali so vegetarijanci upravičeni do vegetarijanskega obroka ali ne.

Tako, da bo citat popoln... Kva teb ni jasn se vedno ne vem, ampak ko citiras prosim uporabi citat pravilno, ne tako, da ga vrzes iz konteksta. Pa ne se delat tako vsemogocne, ker lahko da bos jutr imela ti problem v soli, vrtcu..., za katerega se ti se sanjalo ni da ga lahko imas, tako kot se meni ni! Zakaj sem dala to temo na forum: ZATO, DA NEKOMU S POD. PROBLEMI KOT SEM JIH IMELA JAZ NEKAKO POMAGAM in ne zato, da sedaj nekdo, ki nima pojma o meni pametuje in filozofira o tem!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?