|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:01:02   
Anonimen
na RR se največkrat "zagovarjamo" mesojedci, saj smo običajno "napadeni" s strani vegetarjancev in označeni za morilce ipd. poleg tega menda otroku NE dajemo izbire med mesno in nemesno prehrano.

še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.

(odgovor članu bloempje)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:06:03   
bloempje
mateyka, še enkrat, da ne bo pomote, nisem jaz tista, s katero si ti sprva imela debato. Vključila sem se, ker so mi veroizpodi oz. njihov pomen, bistvo in vloga v človeškem razvoju blizu. In ni se mi zdelo korektno religiozne navade vključiti v debato o takšnem in drugačnem prehranjevanju. Zato jaz sedaj tebe prosim, da vzameš svoje besede, predvsem tiste z rdečo napisane, nazaj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:06:27   
*miska.mcc*
jao, ampak res tako kot je mizantrop napisala....

jejte vi tiste vaše solatke, mi bomo pa pujske. in, ce mi damo vam mir in ne vsiljujemo prasicev in jih hvalimo kako dobri in zdravi so, pol tudi vegetariancem ni treba vasiljevat svoje prehrane.




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:06:30   
*miska.mcc*
jao, ampak res tako kot je mizantrop napisala....
jejte vi tiste vaše solatke, mi bomo pa pujske. in, ce mi damo vam mir in ne vsiljujemo prasicev in jih hvalimo kako dobri in zdravi so, pol tudi vegetariancem ni treba vasiljevat svoje prehrane.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:17:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bloempje

Morda je beseda `zagovarjati´ malo pretirana, toda očitno ti ne `spadaš´ (morda spet pretirana beseda) v kako `manjšino´, recimo vegetarijancev, ali tistih, ki ne cepijo ipd.


Napačna osnova za kakršnokoli sklepanje user posted image .

Jaz sem čisti marginalec, pa se ne počutim ogrožene.
Pri hrani sem pa žal samo dolgočasno zmerna, vsega po malem, raje vsega ščepec premalo kot ščepec preveč, redno prehranjevanje, jej, ko si lačen, pij, ko si žejen, jej z veseljem in guštom...in ostala čisto dolgočasna prepričanja.

Na veliko področjih (še bolj usodnih od tega, ali pojem tisti šnicel ali ne), sem pa marginalec, pa ne tako kot vegetarjanci, ki so pač ena skupina - in se zato ne rabim nikjer zagovarjat.

(odgovor članu bloempje)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:20:46   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.

user posted image user posted image user posted image        

Hudo, tega se pa spljoh ne spomnim. Moderator je bil vege, stara.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 5.4.2011 20:21:31 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:24:45   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.
 
user posted image user posted image user posted image        

Hudo, tega se pa spljoh ne spomnim. Moderator je bil vege, stara.


fak user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:28:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

na RR se največkrat "zagovarjamo" mesojedci, saj smo običajno "napadeni" s strani vegetarjancev in označeni za morilce ipd. poleg tega menda otroku NE dajemo izbire med mesno in nemesno prehrano.

še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.



pa ne me j. e b a t user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:34:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.

user posted image user posted image user posted image        

Hudo, tega se pa spljoh ne spomnim. Moderator je bil vege, stara.


Pa kaj si ti ja nor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Boljša od vsake prvoaprilske user posted image .

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:38:21   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: bloempje

mateyka, še enkrat, da ne bo pomote, nisem jaz tista, s katero si ti sprva imela debato. Vključila sem se, ker so mi veroizpodi oz. njihov pomen, bistvo in vloga v človeškem razvoju blizu. In ni se mi zdelo korektno religiozne navade vključiti v debato o takšnem in drugačnem prehranjevanju. Zato jaz sedaj tebe prosim, da vzameš svoje besede, predvsem tiste z rdečo napisane, nazaj.


o shit, pa res - Masha_M je bla!!!
res je bloempje, mea culpa, sem falila vzdevek in se globoko opravičujem, da sem te vpletla v tole scoudrel debato -
samo, ne vem zakaj imaš ti kaj pri tem kdo mi je dolžan podat opravičilo. Masha_M vsekakor po tem kar je napisala. in to tisto, ki ga je omenjala (posipanje s pepelom itd. za navedbo primera kjer neješčnost določene zelenjave ni preseravanje).
zakaj? zato, ker je tvoje prepričanje da živali trpijo in jih zato ne ješ, enako(vredno) temu jainistu. z vso pravico se ma za štet med iste. oboje je osebno prepričanje.
 
p.s. ja, Masha-M, če misliš, da nisi dolžna opravičila, si lahko prebereš tisti rdeči post, ki ga je fasala bloempje by mistake (še enkrat sorry bloempje).

(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:41:01   
mateyka
vi pravite temu mesarska šala, mesarski prepričanec bi jo pa ožigosal za nestrpnost user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 20:47:23   
mateyka
pa brez zamere punce, ki ne jeste mesa in tiste, ki ne jeste toplotno obdelane hrane - mi doma mamo zelo radi zelenjavo in presne stvari tudi. v velikih količinah. mesa je za kakih 15-20 %. samo take kot jih pa ene pokate, je pa sam za v - ok, Punjab med Jainiste, bom prijazna user posted image  

jaz sem kar malo paf - če bi take pisali mesojedci, bi bilo vse že zdavnaj brisano (glej mesarsko šalo)..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Starši otrok vegetarijancev
5.4.2011 21:05:43   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: bloempje

Glede nestrpnosti vegetarijancev do ljudi, ki se prehranjujejo klasično, torej jedo meso....... postavite se v njihovo (našo) kožo. Na vsakem koraku se moraš zagovarjati za svoje odločitve. Pa ni zdravo, pa vsiljuješ svojo voljo otroku (kot, da je mesojedci ne) in podoben blabla... Povsod se moraš `boriti´ za svoj `brezmesni obrok´, do katerega imaš pravico. Saj smo vsi enakopravni, ali pač? V najboljšem primeru si deležen postrani pogledov ali pa opravičevanja mesojedcev, da oni pa ne jejo velikokrat mesa, morda 1x ali 2x na teden. Po pravici povedano, mene čisto nič ne zanima kolikox na teden jedo ljudje meso. Vsak je odgovoren za svoje življenje, svoje odločitve in naj počne to po svoji najboljši vesti. Najbolj paradoksalno pa je to, da se ravno mesojedci tako obregujete (na tem forumu to ni edini primer) nad nestrpnostjo vegetarijancev, medtem, ko se v dejanskem, praktičnem življenju PRAV VEGETARIJANCI moramo soočati z NETOLERANTNOSTJO drugih.



meni se pa vedno zdi, da se najde neka skupina militantno nastrojenih vegetarijancev, ki mislijo, da so s spremembo jedilnika požrli tudi vso modrost tega sveta in da imajo potem pravico kritizirati jedilnike vseh ostalih, jih prepričevati v neko zdravo sceno, jim zbujati sočutje z nekimi grozljivimi podatki, filmi, statistikami... ljudje na ta način, ko se jih obravnava kot umsko zaostale, inferiorne, krvoločne mesojedce, ne spreminjajo in verjetno tudi ne bodo spremenili miselnosti, taka nastrojenost prej povzroči kontra učinek. in NE, to ne leti direktno nate, bloempje, ampak samo debatiram.

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Berem in berem vaše argumente, nekateri so prav brihtni, nekateri pa prav kretenski. user posted image



vidiš... eno drugačno mnenje je takoj označeno kot kretensko. meni je pa zanimivo brati take debate, oglasim se sicer bolj redko, ker se mi ne da, ampak vseeno...kar je npr. liliana napisala, je vredno razmisleka. tudi zato, ker je podobno mnenju večine in je fajn iztočnica za morebitno konstruktivno debato, ne pa da se vzame kot gola provokacija ter super podlaga za zmerjanje in dokazovanje. tudi ankičino razmišljanje ni napačno, sem nekje dala link o poizkusih na rastlinah. in včasih tudi niso verjeli, da živali čutijo, žalujejo itd., pa to ne pomeni, da v istem obdobju tega niso počele. včasih so tudi verjeli, da se sonce vrti okoli zemlje...

meni je zanimivo, da se debate na to sceno vedno podobno začnejo. nek vegetarijanec izpostavi en problem. dobi nekaj (uporabnih) odgovorov in nekaj mnenj, ki so bolj povezane z nepoznavanjem prehrane in so precej ozkogledne/tradicionalne. potem se zbere gruča vegijev, ki se ob vsakem drugačnem mnenju počutijo ogrožene in napadejo. potem se zbere še več mesojedcev in ugriznejo nazaj user posted image  potem pa pride moderator in zapre temo. brezveze.

nevertheless, vegeotrok, fajn, da si se zavzela za hčerkico. ampak jaz v tvojem primeru ne bi toliko "komplicirala". jaz bi jo odjavila od kosila in ji dajala nekaj za s seboj, doma pa ji potem kakšno juho naredila, da kaj toplega poje, če te to skrbi. upam, da bo kosilo vsaj kolikor toliko v redu, ker običajno so vege obroki ena packarija. sojini polpeti, žitni polpeti, ocvrt sir, zelenjavni zrezki, ocvrta cvetača, ocvrte bučke, vse ostalo možno cvrtje... skratka, vse nenormalno mastno, niti najmanj podobno polnovrednemu obroku. tko da bi ji jaz raje kak sendvič s tofujem, sejtanom ipd. dajala za s seboj.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 6:35:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.

user posted image user posted image user posted image        

Hudo, tega se pa spljoh ne spomnim. Moderator je bil vege, stara.


To je bilo v tisti temi, ko so nekateri trdili, da otroci, ki jedo meso, kasneje postanejo psihopati, morilci ipd. In seveda takrat jaz uletim z "moj psihopatek pravi, da bo mesar". Itak, da sem bila brisana. user posted image Ampak moj sin res že več kot leto govori, da bo mesar. Celo peljali smo ga k moji sestrični, ki ima kmetijo in je pomagal delat klobase, pa ga ni nič odvrnilo. user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 10:34:56   
bloempje
mateyka, hvala za opravičilo. Glede jainistov..... sva pa pač različnih mnenj in meni se zdi primerjava neprimerna, pa četudi Masha_M ni bila dovolj specifična pri svojem pisanju. Vključila pa sem se zato, ker dosti vem o religijah (sem jih študirala v tujini, pa ne da je uradni študij kaj boljši od samoštudija :-)) in vidim, da ljudje vse preveč površinsko poznajo veroizpovedi, čeprav jih velikokrat vpletajo v najrazličnejše debate (pa tu ne mislim zgolj ta primer).
Vsekakor pa bi jainisti težko `skozi prišli´ tu na zahodu, ker so njihove navade in način življenja za zahodnega duha pač nerazumljivi in celo na nek način moteči za vsakdanje življenje. To sem dodobra spoznala med bivanjem v tujini, v deželi, kjer je zelo veliko priseljencev, iz zelo drugačnih kultur, ki na nek način s svojo drugačnostjo `motijo´ družbeno življenje in ureditev domačinov. To je čisto logično..... rešitev....ustrezni kompromisi na obeh straneh. 
Nazaj k jainizmu..... nikakor nočem reči, da je njihova vera sveta resnica, sploh ne samo sem ne paše, v Indijo pa. Zato se mi takovrstne primerjave ne zdijo primerne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 10:44:30   
bloempje
"meni se pa vedno zdi, da se najde neka skupina militantno nastrojenih vegetarijancev,"

No, poznavanje človeške psihe da vedeti, da je militantnost splošna človeška lastnost (žal), ki smo jo menda podedovali od živalskega kraljestva in jo izražajo takorekoč prav vsi od vegetarijancev do mesojedcev. Vegetarijanci zato, ker je pač pri uveljavljanju novih, še ne vsidranih navad, potreben boj. Vsaka novost se `rodi´ s silo (žal je tako). Mesojedci pa zato, ker se podzavestno počutijo ogrožene (upam, da ne bom sprožila poplave slabih občutkov).
Kajti znano je, da ljudje drugačnost (kakršno koli, ne samo vegetarijanstvo, ki marsikod po svetu sploh ni več drugačnost) dojemamo kot grožnjo vse do tedaj, ko to drugačnost spoznamo.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 10:47:48   
bloempje
milijonarka, tebe pa sploh ne razumem, ne vem, kaj želiš povedati....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 11:23:30   
ronja
V najboljšem primeru si deležen postrani pogledov ali pa opravičevanja mesojedcev, da oni pa ne jejo velikokrat mesa, morda 1x ali 2x na teden. Po pravici povedano, mene čisto nič ne zanima kolikox na teden jedo ljudje meso.

Vidiš, v tem je keč naših vegijev. V tujini je veliko vegijem bilo nekakšno poslanstvo, da bi zmanjšali proizvodnjo mesa - in se jim je zdelo fajn, če ljudje ne jejo mesa vsak dan, ampak samo 1x na teden - je bil to zanje uspeh. In če pogledaš s stališča, kakršna baje zagovarjaš: dejansko na ta način umre veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko manj živali - natančno vsaj 7x manj. Ampak to nima veze? Če bi res zagovarjal to, kar trdiš, da zagovarjaš, potem bi to imelo še kako vezo!
Ampak ne: pri veliko slovenskih vegijih (NE vseh, kar jih osebno poznam, večinoma ne sodijo v to kategorijo, ampak kar jih pa javno deluje in se na forumu razburja, pa večinoma sodijo v to kategorijo) imam občutek, da jim sploh ne gre za tiste boge živali, ker če bi jim šlo, bi jim veliko pomenilo, če bi s svojim prijaznim pristopom uspeli pritegnit še koga k bolj (a ne čisto) rastlinojedemu načinu, saj bi na ta način naredili največ za te boge živali. Po vsem zmerjanju in jezenju dobim vedno občutek, da gre bolj za to da so nad ostalimi: bolj etični, boljši, itd... Ampak v bistvu s tem pristopom pomagate ubit veliko živali, ker imate v rokah moč, da bi spremenili miselnost tudi drugače mislečih - pa jo samo še bolj zabetonirate, če se grete kregat na nož. In potem jaz, vsejedec zagovarjam vegije, da nisto tako hudo mislili, pa rečejo mesojedci: zdaj grem pa nalašč na en šnicl. Kaj ste s tem naredili? Samo škodo!
Lahko bi pa se lotili stvari iz druge strani: ne da se imate za neko posebno etično vrsto ljudi, ne da negirate kakršnokoli ubijanje, ker tudi sami ubjate zelenjavo in ne, tudi zelenjavi to ni všeč, ampak da rajši pokažete, da manjmesen način življenja ne pomeni manjših užitkov: da ponudite dobre recepte, date ideje za taka kosila, odgovarjate na skrbi staršev, ali bojo dobili otroci dovolj beljakovin - ampak ne posmehlivo, ampak z argumenti - ker jih je veliko!

bloempje, lej, sama spadam med tiste, ki so meli otroka brez plenic. Verjemi mi, ad je teh v sloveniji in po svetu še veliiiiiiiiiiiko manj kot vegijev. Pa se mi zato ni bilo treba nič zagovarjat. povedala sem, zakaj sem se tako odločila, po pravici odgovorila na pomisleke in ljudje so itak sami videli, ali zadeva dela ali ne. Ok, kdo gleda skeptično, kdo tudi reče kaj - ampak to ne pomeni, da me napadajo! Večini se je pa fajn zdelo! Vsaj tistih, ki so videli vse skup v živo.

ker so nekateri na tem forumu (ne vem točno kdo) pisali o negativni nastrojenosti oz. netolerantnosti vegetarijancev do tistih, ki se prehranjujejo klasično. Kar se mi zdi, glede na situacijo prav smešno.

Če ena vegetarijanka ozmerja vse vsejede, da smo grob trupel, ti pa napišeš, da smo strašno agresivni in vas, reveže, na vsakem koraku napadamo... potem to resnično ni pozitivno nastrojeno, niti ni tolerantno. Žal.

še ko sem napisala, da bo moj sin mesar (rekel sam od sebe), sem bila brisana s strani moderatorja.

Tudi to, da so mizantrop brisali po tej izjavi, JE netolerantno. Ker če bi rekel, da bo pek, bi bio pa ok.user posted image

meni se pa vedno zdi, da se najde neka skupina militantno nastrojenih vegetarijancev, ki mislijo, da so s spremembo jedilnika požrli tudi vso modrost tega sveta in da imajo potem pravico kritizirati jedilnike vseh ostalih, jih prepričevati v neko zdravo sceno, jim zbujati sočutje z nekimi grozljivimi podatki, filmi, statistikami... ljudje na ta način, ko se jih obravnava kot umsko zaostale, inferiorne, krvoločne mesojedce, ne spreminjajo in verjetno tudi ne bodo spremenili miselnosti, taka nastrojenost prej povzroči kontra učinek.

No, to sem hotela povedat, samo nisem prej vsega prebrala, zdaj ej pa že napisano...

nevertheless, vegeotrok, fajn, da si se zavzela za hčerkico. ampak jaz v tvojem primeru ne bi toliko "komplicirala". jaz bi jo odjavila od kosila in ji dajala nekaj za s seboj, doma pa ji potem kakšno juho naredila, da kaj toplega poje, če te to skrbi. upam, da bo kosilo vsaj kolikor toliko v redu, ker običajno so vege obroki ena packarija. sojini polpeti, žitni polpeti, ocvrt sir, zelenjavni zrezki, ocvrta cvetača, ocvrte bučke, vse ostalo možno cvrtje... skratka, vse nenormalno mastno, niti najmanj podobno polnovrednemu obroku. tko da bi ji jaz raje kak sendvič s tofujem, sejtanom ipd. dajala za s seboj.

Podpis, čeprav je tisti "tudi jaz" verjetno itak letel nameuser posted image .

Vegetarijanci zato, ker je pač pri uveljavljanju novih, še ne vsidranih navad, potreben boj. Vsaka novost se `rodi´ s silo (žal je tako).

Ok, tu pa mora prit biologija na pomoč! Ne osvajaš novih teritorijev vedno tako, da vse stare gor pobiješ! Lahko se z njimi križaš - razmnožujete se skup, vsak da en del in produkt je nekaj boljšega od obeh starih.

Zagovarjanje na vsakem koraku je bolj stvar osebne kulture in osebnega prepričanja, in ne stvar pripadnosti določeni skupini, v konkretnem primeru skupini, ki je določeno vrsto živil.

Mislim, da hoče mili rečt, da je to, ali se boš non stop zagovarjal bolj stvar osebnega značaja kot pa situacije v kateri si. Da te drugi mogoče niti ne terajo v zagovarjanje, ampak da ga sama sprovociraš. Poznam namreč tudi sama precej vegijev, ki se jim ni treba čisto nič pred nikomer zagovarjat - sami tako pravijo. In jih mi ne motimo in oni nas ne. Kaj pa mene briga, kaj nekdo je - če ne škodi s tem drugim (če bi hotel pojest mojega psa, bi se seveda vtaknila).

Aja, miš, molja ubijem brez vsake slabe vesti: ona (kri pijejo samo komarke, samčki so rastlinojedi) se pač pase po mojih malih in meni in ne, tega ne dovolim. Tudi korenje izruvam, pojem zarodke sončnic in bučnic in vse to brez slabe vesti. Kadar si pa lahko privoščim, pa rajši kupim tisto, kjer vem, da je okolje manj trpelo - ampak krompirja po 3 €/kg si pa recimo ne moremo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 11:27:23   
mika
Vegetarijanci zato, ker je pač pri uveljavljanju novih, še ne vsidranih navad, potreben boj. Vsaka novost se `rodi´ s silo (žal je tako). Mesojedci pa zato, ker se podzavestno počutijo ogrožene (upam, da ne bom sprožila poplave slabih občutkov).
Kajti znano je, da ljudje drugačnost (kakršno koli, ne samo vegetarijanstvo, ki marsikod po svetu sploh ni več drugačnost) dojemamo kot grožnjo vse do tedaj, ko to drugačnost spoznamo.


Ja vsaka novost se rodi s silo, ampak to smo mi že zdavnaj preživeli in mesojedci sprejeli tudi nemesojedce.   Vegetarijanstvo je povsod sprejeto, kamorkoli greš, nudijo brezmesno jed. In ne vem s kom bi se še radi borili...

Drugače je pa v šolstvu. Kot sem že napisala se vse začne in konča pri denarju. Pa ne samo v šolstvu, povsod kjer je potrebno črpati javna sredstva.
Verjamem pa, da bodo tudi  otroci v šolah imeli možnost brezmesnega obroka , ker nekatere šole imajo to že urejeno. Za vsako stvar je potreben čas, saj bi v nasprotnem primeru imeli kaos na vseh področjih, če bi spremembe uvajali kot po tekočem traku.

Še vedno pa mi ni jasna trditev, da imajo otroci, ki jim meso ni ponujeno, večjo izbiro, kot pa tistim, ki imajo v izboru tudi meso.

(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 13:06:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: bloempje

"meni se pa vedno zdi, da se najde neka skupina militantno nastrojenih vegetarijancev,"

No, poznavanje človeške psihe da vedeti, da je militantnost splošna človeška lastnost (žal), ki smo jo menda podedovali od živalskega kraljestva in jo izražajo takorekoč prav vsi od vegetarijancev do mesojedcev. Vegetarijanci zato, ker je pač pri uveljavljanju novih, še ne vsidranih navad, potreben boj. Vsaka novost se `rodi´ s silo (žal je tako). Mesojedci pa zato, ker se podzavestno počutijo ogrožene (upam, da ne bom sprožila poplave slabih občutkov).
Kajti znano je, da ljudje drugačnost (kakršno koli, ne samo vegetarijanstvo, ki marsikod po svetu sploh ni več drugačnost) dojemamo kot grožnjo vse do tedaj, ko to drugačnost spoznamo.


Prej sem se omejila pri odgovorih bolj na prehrano v šoli, ker pa je zdaj to preraslo v splošno debato o vegetarijancih in mesojedcih......pa bom še tu kaj dodala.....

Bodite vegetarijanci.......do tega imate vso pravico....baje je tako vaše globoko prepričanje in vaš stil življenja je tak.......

Samo potem si ne jemat za poslanstva, da pa boste vegetarijanci zdaj spreminjali svet......in ste se podali na nek bolj verbalni križarski pohod.......spreminjat zasidrane navade mesojedcev (ki so mimogrede povedano, tudi lahko stil življenja in sad globokega prepričanja)......

Vi pa v svojem stilu življenja, ki je sad vašega globokega prepričanja, ne morete niti uživati.....čeprav vam vsaka vaška oštarija nudi vegetarijanske obroke.....ne, vi bi spreminjali tiste, ki še nočejo sprevideti, da prasec ni namenjen šniclu ampak temu, da z vami na kavču gleda televizijo........

Ker ste si sami določili nek prehranski režim, se čutite večverdne in "nad ostalimi"......ostali pa vas ne dojemajo tako, zato vas to jezi in se čutite istočasno ogrožene s strani tistih, ki vas 100% ne podpirajo v vaših prizadevanjih in boju "spremeniti togo družbo".....

Govorite, da ste si izbrali zdrav način življenja.....potem pa uživajte v njem, ker zdrava prehrana bi morala pozitivno vplivati na ljudi, ne pa da omejuje odnose z ljudmi.......in s tem, ko ste obsedeni z načinom prehranjevanja in s svojim poslanstvom "spreminjati svet" postajate že nadležni......in s silo ne boste vpeljali nič....sploh pa ne vem, zakaj bi morali prepričevati ostale, da živijo tako kot vi......


(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 13:35:31   
bloempje
ne vem sicer, zakaj ste se sedaj obesile na besedo zagovarjati, sem namreč že sama napisala, da je njena konotacija morda v tem kontekstu pretirana. Malo bolj natančno berite. Morda imam pa kljub vsemu prav, če vas tako moti.
Je pa uporaba bombažnih plenic (če sem te ronja prav razumela, drugače se opravičujem) veliko manj sporna (v javnosti) kot vegetarijanstvo. In če spet uporabim besedo zagovarjati..... sama sem na negodovanja glede mojega načina prehranjevanja naletela predvsem pri uradnih inštancah. Npr. med nosečnostjo me (in mojega moža) je moja zdravnica zaradi tega ožigosala kot malomarno in da ne skrbim za svojega otroka. Glede prehrane pa sem jim povedala zato, ker so me po tem spraševali (zdravstveno osebje). Vidiš, o takem in podobnem zagovarjanju govorim, pri negodovanju, ki ni usmerjeno na osebo temveč na pojav kot takšen. Upam, da razumeš kaj mislim. 
Če pogledamo `veliko sliko´... zagotovo je pomembno, da se uživanje mesa zmanjša. Mene osebno pa ne zanima, kolikokrat na teden moji sosedje in drugi s katerimi imam pogovor o dotični temi jedo meso, ker je to njihova stvar.
In ne jaz in nihče drug tudi ne, nima moči, da spremenim kogarkoli, zato ne prelagati odgovornosti na `militantne´ vegetarijance, češ, da se zaradi njihovega obnašanja manj ljudi odloča za takšen način prehranjevanja. Ne `nežni in prijazni´ in ne militantni vegetarijanci ne bodo nikogar prepričali v spremembo. Odločitev pride od znotraj, ko je dozorela, in takrat te prav nič ne more od nje odvrniti, nobeni+ in - , ker je to čisto tvoja osebna odločitev in zato zelo posebna in spoštovanja vredna.
Koliko izmed nas se je odločilo, da bomo jedli meso? Mislim da nihče, ker je uživanje mesa nekaj samoposebi umevnega. Nihče ni kot mali otrok, v trenutku, ko mu je mamica prvič servirala meso, se zavestno odločil, da ga ne bo jedel. Ne, vsi smo pač jedli meso, zato, ker pač to tako je. In ker kot mali otroci sploh nismo sposobni sprejemati odločitev. Šele sčasoma nekateri otroci nekako začutijo, da oni pa ne bi jedli mesa, iz različnih razlogov. Temu se že lahko reče odločitev. Najbolj zavestno pa se človek lahko odloči v svoji odrasli dobi takrat, ko je samostojen in avtentičen posameznik, zelo informiran in razgledan in takrat lahko zavestno sprejme kakršnokoli odločitev. In, da ne bo pomote........ vsi vegetarijanci se za tak način življenja ne odločajo zavestno.

Še mimo nečesa ne morem..... namreč, da gre nekdo na en šnicl samo zato, ker je srečal militantnega vegetarjanca, ki mu je sral po glavi. No to pa priča o popolni nedoraslosti, mesojedca namreč, ki je pokazal, da ni čisto nič boljši kot tisti vegetarijanec, ki mu je sral po glavi. Ne prelagaj odgovornosti za svoja dejanja na nekoga drugega, pa naj bo le-ta največji butelj, tepec, idiot in kreten (v tem primeru militantni vegetarijanec).... Vsak sam je odgovoren za svoja dejanja. 

Zato so tovrstne debate (kot ta tu), paradoksalno, brez veze, ker se naša mnenja križajo, hkrati pa se iz njih veliko lahko naučimo. Morda o nečem čisto tretjem. 

Mi lahko prosim konkretno poveš, katera vegetarijanka je druge zmerjala? Vem, da je ena napisala, da bi vsi otroci morali iti pogledat v klavnico, o grobu trupel pa nisem nič videla, vsaj ne na tem forumu. Grem nazaj pogledat.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 13:41:26   
Andromeda
Mene pa zanima, kaj bi se izcimilo, če bi nastala tema Otroci staršev vegeterijancev in bi otroci pisali poste user posted image

(odgovor članu bloempje)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 13:52:46   
bloempje
Liliana, s prvim delom tvojega posta se strinjam in cenim tvoje sprejemanje drugačnosti.
Ampak se mi po vsem tem branju in debatiranju dozdeva, da se pač ne razumemo. Če človek ni `drugačen´ (v tem primeru vegetarijanec in naj še enkrat povem, da marsikod to sploh ni več drugačnost) ne more vedeti kaj to pomeni. Primer, podoben tmu, ki je odprl to temo: imam kar nekaj prijateljic, ki imajo podobne probleme, kot ta, ki je opisan na začetku, namreč s šolsko prehrano. In mamice se morajo dobesedno boriti za tisti brezmesni obrok. Če je otrok vegetarijanec zaradi načina življenja in ne zaradi zdravstvenih razlogov. Takrat do teh problemov verjetno ne bi prišlo. Mislim, da to ni pravično. Basta.

Tudi poslanstva, kot si ga opisala, si večina vegetariancev ne jemlje, nekateri že, večina pa ne. Toda poslanstvo kar naenkrat postane poslanstvo, ko se znajdeš v situaciji, ko ti drugi ugovarjajo pri tvojih odločitvah, npr. moj lasten primer, ki sem ga opisala ali pa primeri glede šolske prehrane. In moraš nekako `dokazati´ zakaj je tvoj otrok vendarle upravičen do brezmesnega obroka ali pa, da med nosečnostjo ne bom shirala samo zato, ker ne jem mesa. In tako se razvijejo takšne in podobne debate, ki so kot sem že napisala, paradoksalno, brez veze in ne vodijo nikamor, hkrati pa se iz njih veliko naučiš.... o nečem drugem user posted image . Če se človek torej ne znajde v takšni ali podobni situaciji, pač ponavadi ne ve, kako to je.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 13:54:07   
Ira_
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Mene pa zanima, kaj bi se izcimilo, če bi nastala tema Otroci staršev vegeterijancev in bi otroci pisali poste user posted image
user posted image user posted image Verjemi, da bi se pritoževali user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Starši otrok vegetarijancev
6.4.2011 14:09:32   
Raho
Mene pa zanima, kdaj so se otroci, ki so vegetarjanci, odločili, da pač to bodo in kako so vam to povedali. Spašujem seveda starše vegetarjanskih otrok.

(odgovor članu Ira_)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?