|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: preživnina
6.4.2011 11:51:12   
mika




(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: preživnina
6.4.2011 11:52:54   
ronja
Spet redki pa zberejo pogum in prebegnejo v tujino z otrokom in celo življenje živijo kot begunci.

no, ti pa gotovo mislijo na otroka in jim je otrokovo dobro v prvi vrsti... Razumem, da se človeku sfeclja ob tej nemoči, ampak to pa ni rešitev in ne, to ni pogum, ampak sebičnost. Briga te za otroka, da ima tu vse, ki jih ima rad, vzameš ga, ker ga hočeš TI imet. In te boli za to, kaj si OTROK želi. Razumem to samo v primeru, da bi mama zlorabljala otroka (oz. nekdo, ki živi z njima) - potem ga pač zaščitiš.

Zmajevka, poizkušamo gledat objektivno. zato pa sprašujemo o konkretnih številkah, ki mami omogočajo luksuz, otrok pa preživnine ne čuti (a je prej sama tako dobro poskrbela zanj,brez preživnine, da zdaj ni razlike ali ga zdaj zanemarja?) Težko kakorkoli sodimo, če pa nimamo konkretnih podatkov, ampak samo tvojo besedo, da pa to ni prav, da gre ločena mati v šoping in toplice... Sama nisem ne za eno, ne za drugo (mislim, dol mi visi in za šoping in za tolice), niti nisem ločena, niti nima lubi otrok od prej (vsaj ne da bi midva vedela), pa vseeno se mi zdi, da je ta tvoja zgodba malo enostranska. In se mi ne zdi narobe, da si ločena mamica kaj privošči, če je za njenega otroka poskrbljeno. Če bi se ona preseravala, mali pa ne bi imel kaj jest, je pa drugo.
Ampak recimo: mojidve nosita skoraj izključno stare obleke, še čevlje imata v gl. stare, pa si vseeno privoščim in si kupim recimo volne in kvačk in podobnih prčkarij za 60€. Samo da meni nihče pod prste ne gleda in si to smem privoščit, ker pač živiva skup. Če bi bila pa ločena, bi pa po tvojem mnenju tega ne smela, ker je treba otroku večji luksuz nudit. In če bi bivši tako gledal na to, bi mi lahko to naprej metal in ga ne bi nič zanimalo, da bojo iz te volne igračke zanju ali pa bi rekel, da jih iamta itak dovolj... Samo v razmislek - svet ni črnobel (madona se ponavljam!)

< Sporočilo je popravil ronja -- 6.4.2011 11:57:04 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: preživnina
6.4.2011 12:03:49   
mika
Zmajevka, poizkušamo gledat objektivno


Če je osebno vpletena in očitno zelo prizadeta, je to teško. Takšen gnev in bes, ki ga je razbrati iz njenega pisanja, druga ne pove.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: preživnina
6.4.2011 12:04:02   
DragonLady
Ne razburjam se, daleč od tega...pač poskušam vam narisati tudi drugo plat. Zneski koliko se porabi za kaj, pa meni niso in ne morejo biti znani, ker nikomur ne gledam v denarnico. Me niti ne zanimajo take stvari. Da vidiš, da mati zanemarja otroka, da zanj skrbijo vsi ostali, samo ona ne, hkrati pa piči luxuz, pa ne rabiš biti ravno diplomiran ekonomist.

Zdej se nekatere obešate na moje besede in definicijo luxuza. Mislim, da ste že v osnovi sfalile point. Zame osebno je luxuziranje, da si na račun tega, da moja otroka česa nimata (pa rabita), jaz privoščim nekaj samo zase in ne gledam na potrebe otrok. To pa je za vsako družino drugače, saj nimamo vsi enakih plač.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: preživnina
6.4.2011 12:12:01   
DragonLady
mika, gnev in bes?user posted image Hehe, ne, žal ali pa k sreči ni tako...če sem ti nazorno povedala in argumentirala svoje mnenje, še ne pomeni, da sem kakorkoli besna. Na nikogar...pravzaprav sem danes fenomenalno dobre volje.user posted image

Niso vse stvari ČRNO-BELE, so vmes tudi odtenki SIVE...dojela moj point? Ali sem, zdaj spet kao besna?user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: preživnina
6.4.2011 12:12:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Ne razburjam se, daleč od tega...pač poskušam vam narisati tudi drugo plat. Zneski koliko se porabi za kaj, pa meni niso in ne morejo biti znani, ker nikomur ne gledam v denarnico. Me niti ne zanimajo take stvari. Da vidiš, da mati zanemarja otroka, da zanj skrbijo vsi ostali, samo ona ne, hkrati pa piči luxuz, pa ne rabiš biti ravno diplomiran ekonomist.

Zdej se nekatere obešate na moje besede in definicijo luxuza. Mislim, da ste že v osnovi sfalile point. Zame osebno je luxuziranje, da si na račun tega, da moja otroka česa nimata (pa rabita), jaz privoščim nekaj samo zase in ne gledam na potrebe otrok. To pa je za vsako družino drugače, saj nimamo vsi enakih plač.


vsi se zavedamo, da obstajajo raznorazni primeri in grda obračunavanja med bivšimi partnerji na račun otrok.

ampak ti omenjaš preživnino, ki tu zraven ne sodi.
Ne veš koliko je znesek, vidiš, da otroka čuvajo drugi, ne veš koliko ima mama plače....in ne nerabiš bit ekonomist, da veš, da nimaš pojma kaj se pri tej mami dogaja.

Ne veš, popolnoma NIČ, si pa to osebo drzneš blatit.

Mojega otroka tudi vsi pazijo...tast, moja starša....pa ne zato, ker bi se je hotla znebit, ampak ker si tako zelo želi bit tudi z njimi.
Ampak ker nekdo tega ne ve....si lahko za naju z možem izmisli marsikajuser posted image .

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: preživnina
6.4.2011 12:15:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady



Niso vse stvari ČRNO-BELE, so vmes tudi odtenki SIVE...dojela moj point? Ali sem, zdaj spet kao besna?user posted image


Ti meni razlagaš za zadeve, ki sem ti jih v vsakem postu posebej napisala, da jih razumem, verjamem in vem, da se dogajajo.

ne odgovarjaš pa na to kar sem te vprašala..... kaj zate pomeni luxuz, ki si ga lahko mati privošči s preživnino. No, kasneje si napisala, da ne veš nič in si vse sklepala po svoji bujni domišljiji....


< Sporočilo je popravil mika -- 6.4.2011 12:16:05 >

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: preživnina
6.4.2011 12:16:37   
DragonLady
Koga blatim? Zdaj si pa ti osebno začela jemat tole debato. Mika, dihaj....jaa?

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: preživnina
6.4.2011 12:33:22   
DragonLady
Če se ti zdaj čustveno vpletaš in tako tudi reagiraš na moje poste, ti toplo priporočam, da se najprej umiriš, mogoče spiješ kavico, pa potem reagiraj...mislim, da sem vsaj dvakrat napisala, da govorim samo o meni znanih primerkih. IN NE O TEBI, MIKA. Nočem posploševat stvari, ker niso vse mamice slabe, prav tako pa ne vsi očki. In če nočem tu gor pisat konkretnih imen, krajev, cifer, to ne pomeni, da "nič ne vem", kot si me opisala...

Je res tako težko sprejet tudi mnenja drugih, ki se mogoče ne strinjajo s teboj?
Point je samo ta, da bi bilo lepo, če bi imeli očki ENAKE pravice kot mamice. Nič več, nič manj.
Kakorkoli...lep in zelo sončen dan vsem, grem malo vrtičkat...user posted image

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: preživnina
6.4.2011 12:36:18   
jagoda77
preživnina bi morala biti procentualno odmerjena glede na dohodek, pa se ne bi šli več tolk moraš dat, tolk rabim in ne vem kva še vse... žal tako kot je v familiji, se najprej plačajo vsi stroški, krediti, hrana, potem pa si privošči ali ne družina še karkoli za zraven... in če ni, pač ni, če je, pa je...

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: preživnina
6.4.2011 12:43:49   
mika
Dragonladay, očitno tebi sklepanje gre zelo slabo.

Najprej pišeš o luxuziranju s preživnino osebe, ki je tebi poznana, nakar napišeš, da o njenem finančnem stanju ne veš nič. zelo dobro sklepanje, ni kaj.

Ti  napišem, da osebnih izkušenj nimam, pa pišeš o moji osebni vpletenosti....še boljše sklepanje....

Ni ti jasno, da  ne gre za drugačno mnenje, ampak za dejstva o tej luxuzni preživnini, o kateri si pisala, pa  nisi znala utemeljit, ker  ne veš nič.

In kje je zdaj tu kakšno  mnenje..drugačno......ali pa med mnenja sodi tudi domišljija? Spraševala sem o tvojem konkretnem primeru, ki si ga navedla.

< Sporočilo je popravil mika -- 6.4.2011 12:51:59 >

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: preživnina
6.4.2011 12:54:37   
ZARA
UUU, preživnina. Vedno vroća tema. Nisem brala, da si ne bo kdo narobe razlagal.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: preživnina
6.4.2011 12:59:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

UUU, preživnina. Vedno vroća tema. Nisem brala, da si ne bo kdo narobe razlagal.


Tud jaz se teh tem izogibam...zdaj sem pa se zapletlauser posted image ....hebi ga, se bom   spet nekaj časa izogibala.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: preživnina
6.4.2011 13:05:07   
DragonLady
Hehe, mika, zdej si mi pa že faca....si te prov predstavljam, kako pred kompjuterjem cepetaš, ko se pričkaš z mano...user posted image

Se strinjava, da se ne strinjava, pa je zadeva rešena? Ker ne vidim smisla, da vsaka vleče v svojo smer...sprejmem tvojo razmišljanje. Sprejmem, se pa ne strinjam.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: preživnina
6.4.2011 13:19:49   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Hehe, mika, zdej si mi pa že faca....si te prov predstavljam, kako pred kompjuterjem cepetaš, ko se pričkaš z mano...user posted image

vIDIM, da si iz MB, jaz sem iz okolice, se lahko dobiva na kavi, pa boš videla kako zelo  umirjena oseba semuser posted image . Spet gre tvoje sklepanje v maloro

Se strinjava, da se ne strinjava, pa je zadeva rešena? Ker ne vidim smisla, da vsaka vleče v svojo smer...sprejmem tvojo razmišljanje. Sprejmem, se pa ne strinjam.


Še vedno ti ni jasnouser posted image ...nič hudega...če bo bo, če ne neuser posted image .




(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: preživnina
6.4.2011 13:33:39   
DragonLady
Se ti sploh zavedaš, v kaj se je spremenila tale debata?V najino medsebojno obračunavanje...zdaj samo tekmuješ, kako bi me lepše zabila s svojimi izjavami. Povedala sem samo SVOJE mnenje, kar je moja ustavna pravica. In če ti moje mnenje ni všeč, se lahko kar lepo na trepalnice postaviš.

Kot sem rekla v svojem prejšnjem postu...se strinjava, da se ne strinjava.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: preživnina
6.4.2011 14:38:13   
*goldfish*
joj...kreg pa taki....user posted image

je pa dejstvo...da zaradi neplačevanja preživnine lahko daš kazensko ovadbo. Lepo greste na policijo in ga prijavite.

Kar pa se tiče vsega tega krega....jaz sem enostarševska družina ;-) in vem, kako to preživnino moj dragi ex težko daje od sebe. Da ne bo pomote, dobim "mizernih" 130€. Delam v finančnem sektorju za 750€ z malico in stroški vred. On gospod pa je policaj. In to vodja izmene ter z vsemi dodatki skupaj dobi krepkih 1500€. In če si privoščim kaj "luksoznega" kot navaja tu ena forumašica, mi takoj zabrusi, da meni ni treba preživnine, ker si lahko vse to privoščim. Da ne govorim o tem, da on za malega ne prispeva več nič za oblečti, ne za obuti. Nič od nič. Razen ko je pri njemu za hrano. In ker je doma na vasi...pa sem mu že tisočkrat rekla, da malemu naj kupi gumijaste škorenjčke...da ne bo uničeval tako pogosto športne copate....mi je zabrusil...zato ti imaš preživnino, da kupiš.

Pravico pa ima mamica zviševati preživnino ob večjih prelomih...recimo vstop v šolo, ker se takrat tudi stroški zvišajo, prav tako ima pravico oče znižati preživnino.

bi pa res še enkrat poudarila, da nekateri očetje res to preživnino dojemajo kot napad nanj, oziroma da si mama s tem izboljša življenje. Ampak za boga milega, sem res zdaj bogatejša za teh kur.evih 130€, mali pa mi strada in je gol???



_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: preživnina
6.4.2011 17:02:26   
benika
Ampak za boga milega, sem res zdaj bogatejša za teh kur.evih 130€, mali pa mi strada in je gol???


Ne, nisi bogatejša, sploh ne. Ampak pri cca. 1000€ mesečnih prihodkov za dvočlansko družino otrok tud ne more bit ne bos ne goluser posted image

Drugače se pa strinjam, da so največkrat preživnine prenizko odmerjene in tudi očetje marsikdaj ta denar dajo težko iz rok.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: preživnina
6.4.2011 17:28:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Je pa večinoma tako, da si "matere samohranilke", ko dobijo to preživnino, ki naj bi pripadala otroku, privoščijo luksuziranje za svojo lastno rit. Pa ne obtožujem tu nobene, povem pač za meni znane primerke.


In, si že bila na CSD-ju, povedala, da večina, ki jih poznaš, krši otrokove osnovne pravice (kar pravica do preživnine gotovo je) in naj CSD ukrepa in poskrbi za zadovoljevanje otrokovih pravic.

Če toliko poznaš, kaj se dejansko dogaja, in tako množično, praviš, da v večini, bi nekdo moral opozoriti na napako sodišča.


(odgovor članu DragonLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: preživnina
6.4.2011 19:57:26   
newlife
user posted image user posted image user posted image ...tako je

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: preživnina
6.4.2011 20:35:14   
urška
DragonLady, jaz ti bom samo na kratko povedala: bluziš. in nič drugega.

(odgovor članu newlife)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: preživnina
6.4.2011 22:40:59   
DragonLady
Hmmm...ok. Samo kolikor mi je znano, mačka zacvili, ko ji stopiš na rep. user posted image Imate prav...kaj sem le mislila, ko sem želela, da bi poskusile upoštevati tudi pravice očkov. Jaz predrznica a ne?

Za primer, ki sem ga opisovala, sem navedla nekaj podatkov, ne bom pa razglabljala o vsakem detajlu. Slovenija je premajhna za to. Pa jemljite to kot mojo nevednost, če vam je tako lažje v življenju. Zakaj bi izpostavljala specifično osebo oz. osebe. Za vaš firbec?
Kot že rečeno, če se ubadate z vsako vejico in piko, ste očitno že od štarta sfalile point.
PREŽIVNINA: je pravica otroka....sistem, kako se jo določa itd-napačen.
PRAVICE STARŠEV: očki so vse prevečkrat diskriminirani in v slabšem položaju.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: preživnina
6.4.2011 22:42:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: DragonLady

Hmmm...ok. Samo kolikor mi je znano, mačka zacvili, ko ji stopiš na rep. user posted image Imate prav...kaj sem le mislila, ko sem želela, da bi poskusile upoštevati tudi pravice očkov.


Msiliš, da si stopila na mojega?

(odgovor članu DragonLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: preživnina
6.4.2011 23:01:16   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: mika


takšne komentarje pričakuješ od kakšnega očeta, ki mu je teško dat vsak cent za otroka, z izgovorom, da je za materin luxuz....ali pa od ženske, katere partner plačuje preživnino za otroka iz prejšnje zveze in ji je to odveč.

Ne bi pa nikoli pričakovala  takšnega komentarja od matere dveh otrok, ki bi naj vedela kolikšni so stroški za preživljanje otroka.


potem je komentar pričakovan


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: preživnina
7.4.2011 7:07:35   
Rožica I
Zelo tipično in žalostno, kako se bivša pratnerja, v mnogih primerih, dajeta prav preko otroka user posted image .
Ko sem bila sama v tej situaciji in je moj ex hotel manipulirat z višino preživnine, nadzorom nad mano in obiski otroku, sem dejala, da mu ni potrebno plačati centa, če se mu zdi tako prav in ok, ampak da bo pa moral otroka obiskovat kljub vsemu in da mu ga bom dnevno vozila, če bo otrok tako hotel.
Sam je namreč pričakoval, da mu ne bom dovolila stikov user posted image . Nikoli nisem tega razumela- ker sem bila jaz nekoč prizadeta z njegove strani, bodo sedaj vsi okoli mene in predvsem zaradi mene to občutili, najbolj pa moj otrok?!
No, na koncu sva skupno določila preživnino.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?